SESTŘIH: 50. kolo extraligy, HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3sn

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu.
Dnešní dramatické hokejové odpoledne tedy dopadlo lépe pro domácí hokejisty. Brněnská Kometa sice prohrával v páté minutě již o dvě branky, jenomže následně dokázala obrátit stav utkání a i když se ještě hostům povedlo vyrovnat, v samostatných nájezdech byli úspěšnější modrobílí, kteří tak uhájili desátou příčku. Jedenácté Vítkovice jsou však po dnešku už jen o dva body zpět.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je JOZEF KOVÁČIK.
Jako poslední se na straně Bruslařského klubu rozjel Tomáš Klimenta, jehož střelu eliminoval Falter lapačkou a to znamená, že Kometa poprvé v této sezoně vítězí v samostatných nájezdech!
Následně se rozjel Jan Káňa, ale Rittich jej vychytal.
Jako druhý se rozjel na Faltera Klepiš, ale jeho pokus o blafák mu nevyšel.
To Jozef Kováčik si položil Ritticha a poslal puk mezi jeho betony do brány. Kometa vede po první sérii 1:0.
Jako první se rozjel Lukáš Pabiška, ale Faltera nepřekonal!
Samostatné nájezdy začínají.
Do brány Komety zřejmě naskočí na samostatné nájezdy náhradní brankář Martin Falter!
Jako první pojedou samostatné nájezdy hosté.
Oba celky mají v samostatných nájezdech v této sezoně výrazně negativní bilanci. Mladá Boleslav 3:7 a brněnská Kometa 0:4.
Obě mužstva mohla v prodloužení rozhodnout, ale nakonec fanoušci v DRFG Areně branku neviděli. Hosté nezužitkovali přesilovou hru čtyři na tři, a tak nás čekají samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:39
Kováčik se vrátil na ledovou plochu a domácí hrají v plném počtu.
64:33
Hynek Zohorna se mohl řítit do brejku po chybě Klepiše. Útočník Mladé Boleslavi ale svou chybu napravil a nakonec se mu podařilo vypíchnout Zohornovi puk z hokejky.
64:29
Klepišovu střelu z pravého kruhu Čiliak eliminoval.
63:52
Hosté svírají svého soupeře pod obrovským tlakem.
63:21
Úleva pro domácí, Hanzlíkovi se povedlo dostat bekhendem puk pryč z obranného pásma Komety.
62:56
Výborný nahrál na levý kruh Klepišovi, který z první trefil tyč Čiliakovy brány.
62:39
Velká šance pro hosty rozhodnout tuto partii. Jozef Kováčik podle rozhodčích podrazil Tomáše Hyku, za což obdržel dvouminutový trest. Bruslaři budou mít k dispozici výhodnou početní převahu čtyři na tři.
62:35
Čermák se dostal před Ritticha, ale tísněn obránci Mladé Boleslavi poslal puk mimo bránu.
61:50
Do křižné přihrávky Stříteského vložil hůl Malec, po jehož zásahu se kotouč odrazil na střídačku Komety. Hra byla přerušena.
61:17
Následně byla hra přerušena kvůli tomu, že po jednom ze zákroku zůstal na ledě bezvládně ležet Jakub Klepiš. Nakonec útočník Boleslavi odjel na střídačku po svých.
61:16
Přečíslení brněnského celku rozhodující brankou neskončilo. Němec váhal mezi přihrávkou a střelou, nakonec prováhal vhodný okamžik k zakončení a brněnská šance vyšuměla do ztracena.
60:54
Klepišův projektil od modré čáry po teči jednoho z hráčů zamířil mimo bránu.
60:18
Hynek Zohorna se podobně jak na závěr třetí třetiny znovu dostal před Ritticha. Ani tentokrát si na brankáře hostí nepřišel.
60:01
Kometě se sice povedlo ve 47. minutě dokonat obrat v utkání, když Ritticha prostřelil Kováčik. Modrobílí v té chvíli ustoupili od aktivního pojetí hry, díky němuž dokázali obrátit skóre zápasu. Hostům se nakonec po několika neproměněných šancí povedlo srovnat, konkrétně to vyšlo Pacovskému v 57. minutě. Čeká nás tedy pětiminutové prodloužení, které začíná za okamžik.
60:00
59:30
V poslední minutě už se přeci jen hraje na obě strany. Nikdo se teď nechce dopustit chyby.
58:45
Hosté se v těchto chvílích prakticky jen brání.
58:21
Tak tohle možná bude Brněnské ještě hodně mrzet. Hynek Zohorna se proháčkoval z levého kruhu až před Ritticha, přičemž mířil boleslavskému brankáři mezi vyrážečku a tělo: ten ovšem toto místo utěsnil a zachránil své mužstvo od zřejmě rozdílové branky.
58:15
Po buly svižně vypálil Dočekal, ale na brankáře Mladé Boleslavi si nepřišel.
58:12
Kováčik objel bránu a z otočky naslepo vystřelil. Jeho projektil před Rittichem ještě někdo tečoval, brankář hostí ale zakročil.
57:40
Domácí chtějí naklonit zápas na svou stranu a operují v útočném pásmu.
56:53
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak hostům se přeci jen povedlo vyrovnat stav utkání a tohle utkání ještě bude zajímavé. Jarůšek zpoza brány nahrál volnému DOMINIKU PACOVSKÉMU, který zblízka poslal kotouč pod Čiliakovou lapačkou do brány. Asistence: Richard Jarůšek, David Výborný.
56:37
Hyka si vzal na sebe až příliš velké sousto, když se snažil na vlastní pěst proháčkovat před Čiliaka. To se mu nakonec také nepovedlo.
56:18
Bárta objel bránu a dostal se ke střele, kterou připravený Čiliak vyrazil za svou svatyni.
56:08
Lenc od modré čáry vyslal spíše propagační střelu na bránu, kterou Čiliak zastavil v náruči. Mladá Boleslav však získala vhazování v útočném pásmu, což se teď hostům bude hodit.
55:10
Výborný zavezl kotouč do útočné třetiny, ale hostům se znovu nezdařilo udržet jej v blízkosti Čiliaka na delší dobu.
54:16
Hosté se utrhli do přečíslení dva na jednoho, Musilovi se sice povedla stahovačka, ale tváří v tvář Čiliakovi se místo střely rozhodl volit přihrávku na Bártu, která mu ale vůbec nevyšla.
53:20
Hostům se povedlo na chvíli kombinovat v útočném pásmu, Čiliaka ovšem přímo neohrozili.
51:58
Němec zachytil přihrávku boleslavského obránce a dostal se do situace jeden na jednoho. Přes Kučného ale puk neposlal, protože boleslavský obránce se položil do šance brněnského útočníka.
51:47
Mnoho emocí vzbudil v DRFG Areně zákrok na Jana Káňu, který rozhodčí nechal bez povšimnutí.
51:10
Hosté se sice snaží prosadit v útočném pásmu, obrana Komety je však v této chvíli nepouští do šancí.
49:32
Následně se Hyka utrhl do brejku, jeho zakončení eliminoval Čiliak pravým betonem.
49:13
Na druhé straně vystřelil z hranice pravého kruhu Hýka, ale kotouč poslal mimo bránu.
48:45
Ton se rozjel do útočného pásma proti dvojnásobné přesile, brněnský útočník se nakonec ke střele nedostal, o kotouč jej totiž obral obránce Holub.
48:00
Nastala nám tedy situace, která tu dnes ještě nebyla. Favorit utkání z Mladé Boleslavi poprvé v zápase prohrává: uvidíme, jak se s touto novou skutečností hosté vypořádají.
46:31
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí dokonávají obrat! A postarala se o něj druhá formace Komety, která dnes na ledové ploše dominuje. Káňa nahrál na pravý kruh JOZEFU KOVÁČIKOVI, který svou střelu z první poslal neomylně ke vzdálenější tyči a rozproudil euforii v DRFG Areně. Asistence: Jan Káňa, Vojtěch Němec.
46:15
Hanzlíkův nastřelený puk na bránu někdo před Rittichem tečoval, puk ale zaplachtil mimo bránu.
45:47
Formace v čele s Čermákem sice kombinovala v útočném pásmu, ale nevytvořila si natolik pevnou pozici, aby sevřela soupeře pod tlakem.
44:28
Hosté zničehonic mohli skórovat. Při protiútoku vystřelil Hýka jedovatě od mantinelu, přičemž kotouč se Čiliakovi sklouzl po rameně do brankoviště k tyči. Brněnský brankář dokázal rychle kotouč pokrýt před dotírajícími hráči Boleslavi.
43:51
Následně se Klimenta dostal v útočném pásmu ke střele příklepem z levého kruhu, Čiliak jeho projektil zneškodnil.
43:25
Hruška nahrával před bránu, ale puk poslal jen na hokejku Klimenta.
43:14
Nahození ze středního pásma přikryl Rittich lapačkou. Začátek třetí periody se nese v opatrném duchu. Ani jeden z celků nechce vyrobit nějakou zbytečnou chybu.
42:42
Domácí pomalu rozvíjeli svou kombinaci v útočném pásmu, ale Čermákovi za bránou nevyšla přihrávka a modrobílí přišli o kotouč.
41:45
První útočnou akci za sebou mají ve třetí části i hokejisté Komety, Ton nahrál při protiútoku Hruškovi, jehož projektil srazila obrana Boleslavi mimo bránu.
40:40
Další útočnou aktivitu hostujícího celku zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.
40:33
Třetí třetinu otevřel výpad Dominika Pacovského po levé straně, který boleslavský útočník zakončil střelou. Čiliak přikryl puk v náruči.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 11 – 6
Střely na bránu celkem: 22 – 19
Ve druhé třetině si Kometa i díky třem přesilovým hrám dokázala vytvořit místy masivní tlak, z něhož se prosadila jednou, a vyrovnala tak stav utkání. Ve 33. minutě se po nádherné kombinaci druhé formace prosadil Němec. Hosté hrozili především z rychlých brejků a i oni si vytvořili několik slibných šancí. V prostřední části ale žádnou z nich nevyužili a před třetí třetinou, která začne zhruba v 17:19, je duel naprosto otevřený.
40:00
39:34
Hruška zavezl puk do útočné třetiny, jeho následná střela skončila na ochranné síti.
39:21
Voráček napřáhl na červené čáře a nahodil puk na Čiliaka, který schoval puk v lapačce a přerušil hru.
39:00
Začala se poslední minuta druhé třetiny.
38:29
Hosté se ubránili i dalšímu oslabení. Již hrají v plném počtu.
38:18
Domácí svírali svého soupeře pod tlakem, ale tentokrát se jim nedařilo vystřelit na Ritticha, hostům se následně povedlo vyhodit.
37:28
Voráček poslal puk na střídačku, a rozhodčí tak přerušil hru. Vhazovat se bude před Rittichem.
37:05
Hostům se povedlo poslat puk přes všechny čáry.
36:50
Čermák zkusil štěstí střelou z levého kruhu. Jeho projektil Rittichovi problém neudělal, boleslavský gólman zakročil lapačkou.
36:29
A rozhodčí Davida Ritticha, jenž úmyslně vykopl bránu z původního postavení, potrestali dvouminutovým trestem za zdržování. Šance Komety na dokonání obratu.
36:29
Akce střídá akci. Další velkou šanci měli Brňané, Hynek Zohorna zakončoval zblízka, ale rozhodčí přerušil hru, protože jeden z boleslavských hráčů posunul bránu.
36:04
Hosté se mohli vrátit do vedení. Rychlé přečíslení zakončoval Bárta, ale Čiliak jeho pokus vyrazil před sebe. Následně dorážel Hýka, ale kotouč za brněnského gólmana nedostal.
34:48
Druhá formace Komety teď trápí obranu Mladé Boleslavi. Špirko poslal Němcovi před bránu střílenou přihrávku, kterou tentokrát brněnský útočník mezi tři tyče neusměrnil, Rittich vytáhl beton.
34:11
Po vstřelení vyrovnávací branky se hra plynule přesouvá ze strany na stranu bez výraznějších šancí a střeleckých pokusů. Hra je v tuto chvíli spíše plná nepřesností.
32:40
Následně mohl jet Malec do otevřené obrany, ovšem podle rozhodčího přebíral brněnský obránce kotouč ve středním pásmu, načež vjel do ofsajdu.
32:10
Tak tohle byla akce, která jistě nebude chybět ve Zlaté helmě! V Brně je vyrovnáno. Při rychlém protiútoku Komety nahrál VOJTĚCH NĚMEC zadovkou Káňovi, jenž přihrávku svému parťákovi z útoku vrátil, uvolnil jej a Němec celou pohlednou akci zakončil bekhendovým blafákem. Asistence: Jan Káňa.
31:35
Pabiška nahodil puk ze středního pásma jen tak naslepo a kotouč se dostal až k Čiliakovi, jenž rychle rozehrál.
31:14
Němec se elegantně protáhl ve středním pásmu přes jednoho z boleslavských hráčů, jeho střelecký pokus z pravého kruhu ale srazil na ochrannou síť Kučný.
31:03
Bruslaři se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončujícímu Bártovi ovšem střela vůbec nesedla. Teď se hraje hodně vzrušující pasáž utkání.
30:45
Domácí jsou v masivním tlaku a zasypávají bránu Ritticha střelami.
30:13
Lenc nabil před bránu Klepišovi, jemuž střela nesedla.
29:26
Po delší době musel zasahovat Čiliak, který zneškodňoval pokus Klepiše z úhlu.
29:11
Hruška zachytil u mantinelu kotouč, nahrál jej před bránu Dočekalovi, jehož střelu zblízka srazil jeden z hráčů Boleslavi na ochrannou síť.
28:50
Tlak Komety pokračuje i po skončení přesilovky.
27:40
Hosté se dokázali ubránit i dalšímu oslabení, hokejisté Komety však byli velmi blízko vstřelení branky, Špirka jeho šance do odkryté klece straší asi ještě i teď.
27:32
Trška napřáhl na pravém kruhu a vypálil na zadní tyč, přičemž kotouč z jeho hole zamířil těsně mimo pravou klec boleslavského gólmana. Domácí následně ztratili pásmo.
27:11
Špirko pálil po křižném pasu do odkryté klece, svatyni Ritticha ale přestřelil. Gól je v těchto chvílích na spadnutí.
26:41
Při rychlém protiútoku Komety nahrál Hruška od mantinelu před bránu Čermákovi, který zblízka minul bránu.
26:23
Hostům se povedlo vyhrát buly a poslat puk přes všechny čáry.
26:12
Křižný pas Hrušky na Tona, který pálil jen do přesouvajícího se brankáře hostí.
25:40
Hosté již byli v pěti, když se další mladoboleslavský hráč provinil nedovoleným přestupkem. Vyloučen je Klepiš za hákování. Početní výhoda Komety tak bude pozvolna pokračovat.
25:30
Kometa se znovu neudržela na puku a hosté vyhazují.
25:18
Závar před bránou Mladé Boleslavi! Trška měl na pravím kruhu hodně prostoru, s jeho štiplavou ránou si však brankář hostí poradil a utlumil ji ve své výstroji.
24:48
Následně se hosté osvobozují a Kometa musí začít znovu od začátku.
24:13
Čermák dostal přihrávku mezi kruhy, puk mu ale nesedl dobře na hokejku a přestřelil.
23:41
Kometa v útočném pásmu vyhrála buly, ale dlouho se na puku neudržela. Hosté se osvobozují.
23:36
Přesilová hra pro Kometu. Radim Hruška je vyloučen za podražení. Šance pro Kometu srovnat.
23:02
Radim Hruška z pravého křídla vyslal rychlý pokus, který jen o pár centimetrů minul pravou tyčku Čiliakovy brány.
22:37
Musil nabral na pravém křídle rychlost, ujel Burianovi, ke střele se nakonec ale nedostal. Následně Kometě otáčí hru.
22:11
Další ránu vyslal z domácího mančaftu Ton. Rittich jeho pokus vykopl betonem do ochranné sítě.
21:59
Hruška zatáhl po pravém křídle puk do pásma, ke střele se ale nakonec nedostal.
21:30
Kometa z kraje druhé třetiny zamkla soupeře před Rittichem, ze svých šancí si ale gólový moment vypracovat nedokázala.
20:01
Úvod utkání patřil hostům, kteří využili zmatků v obraně domácího celku, a v rozmezí minuty a půl vstřelili dvě branky. Tu první zaznamenal osmnáctiletý junior Mladé Boleslavi Ivan Ďurač, který tak vstřelil svůj první extraligový gól v kariéře. Od zhruba poloviny první části se začali v útočném pásmu prosazovat i domácí. Kováčikova trefa ještě nemohla být uznána, protože slovenský obránce ji dosáhl po střele do posunuté branky, v 11. minutě se ale prosadil Špirko. Modrobílí si následně dokázali vytvořit tlak, z něhož ovšem nevyrovnali. Uvidíme, jak se bude vyvíjet utkání ve druhé části, která začne zhruba v 16:26.
20:00
19:59
Ještě jedno vhazování v první třetině po zakázaném uvolnění Mladé Boleslavi.
19:16
Klepiš se dostal s Lencem do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval první jmenovaný, přičemž Čiliaka zachránila od inkasování pravděpodobně tyč.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:18
Domácí se při přechodu útočného pásma dopustili ofsajdu.
17:47
Dobrá příležitost hostujícího celku. Kotouč se odrazil před bránu na volného hráče Mladé Boleslavi, jehož střelecký pokus byl sražen na ochrannou síť.
17:27
Domácí hrají v plném počtu.
16:55
Hosté se podle rozhodčího dopustili úmyslného ofsajdu, což znamená, že vhazovat se bude před Rittichem. Bruslařům jejich první početní převaha zatím vůbec nevychází, ještě ani jednou nevystřelili na Čiliaka.
16:35
Následně Káňa vystihl kombinaci hostujícího celku a vyhodil puk až k Rittichovi.
15:55
Následně se modrobílí mohli utrhnout do přečíslení dva na jednoho, jenomže Káňovi nevyšla přihrávka, domácí tak o svou šanci přišli.
15:32
Domácí vyhráli buly a povedlo se jim poslat puk přes všechny čáry.
15:27
První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Dvě minuty za podražení obdržel Leoš Čermák.
15:15
Po buly se dostal ke kotouči Jarůšek, jehož bekhendový střelecký pokus zneškodnil připravený Čiliak betonem.
15:10
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se přesune před Čiliaka.
14:39
Trochu krkolomně, ale přeci se povedlo modrobílým vymanit z rodícího se tlaku, a následně se dostat do útočného pásma. Hruška vystřelil zpoza levého kruhu přes obránce, jeho propagační pokus nenadělal Rittichovi velké problémy.
14:01
Modrobílým nevyšla kombinace, což vyústilo v zakázané uvolnění.
13:24
Rychlý protiútok Bruslařského klubu mohl zakončovat z levého kruhu Klepiš, ale český reprezentant nedokázal zkrotit skákající puk.
12:40
Kozák to zkusil z nulového úhlu od brankové čáry, Rittich si ovšem střelecký projektil slovenského beka pohlídal, když schoval puk v lapačce. Fanoušci v DRFG Areně odměnili zvýšenou útočnou aktivitu modrobílého celku po vstřelení branky bouřlivým potleskem.
12:21
Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
12:10
Domácí působí po první vstřelené brance jako politi živou vodou a svírají soupeře pod tlakem.
10:59
Domácím se podařilo rychle vstřelit kontaktní branku. Káňa nabil do mezikruží úplně osamocenému RASTISLAVU ŠPIRKOVI, který ranou z první propálil vše před sebou včetně brankáře Ritticha. Asistence. Jan Káňa.
10:42
Opět útočí hosté. Střelu Holuba od modré čáry eliminoval Čiliak betonem.
10:29
Domácím poprvé v zápase dostali svého soupeře pod tlak. Zatím však modrobílým chybí větší klid při zakončení.
09:52
Dočekal se dostal k zajímavému střeleckému pokusu z mezikruží, ovšem jeho projektil byl zblokován.
09:09
Ihned po buly vypálil Špirko, ale jeho střelu po ledě si Rittich pohlídal.
09:03
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
08:44
Jarůšek nahrával kotouč před bránu, ale trefil jen bránícího Malce.
07:38
Domácím se sice podařilo překonat Ritticha, ale rozhodčí gól uznat nemohl, protože Kováčik překonal boleslavského gólmana až poté, co byla posunuta branka. Vše započala nepřesná rozehrávka brankáře hostujícího celku, který namazal Němcovi, jenž našel volného Kováčika.
07:19
Hosté momentálně hrají v naprosté pohodě, což nejlépe dokumentovala drzá klička Lence ve středním pásmu, po níž se dostal do útočné třetiny, autor druhé branky Bruslařského klubu vystřelil z levého kruhu a jeho střelecký projektil srazil na ochrannou síť Kaberle.
06:20
Jarůšek se ve středním pásmu protáhl kolem Malce, čímž si uvolnil prostor na pravém křídle, nejprve trefil jen brusli bránícího hráče Komety, ale poté se dostal ke střele z mezikruží, po níž puk zamířil jen těsně mimo bránu. Domácí jsou hodně rozhození.
04:49
Tak to je studená sprcha pro brněnskou DRFG Arenu. Kotouč se ze skrumáže v levém kruhu odrazil na volného RADANA LENCE, který nejprve bekhendem zblízka Čiliaka ještě nepřekonal, brankář Komety ovšem nedokázal zalehnout kotouč a Lenc se následně položil do brankoviště a dorazil puk za brankovou čáru. Bez asistence.
04:35
Zakázané uvolnění domácího týmu.
04:21
Domácí mohli bleskurychle vyrovnat. Hruška ovšem ani jednu ze svých dobrých příležitostí nevyužil. Nejprve Rittich vychytal jeho projektil z pravého kruhu a následně si poradil i proti pokusu brněnského útočníka z bezprostřední blízkosti.
03:16
Hosté otevírají skóre utkání! Stříteský uvolnil nádherným dalekonosným pasem mířeným z obranného pásma na modrou čáru IVANA ĎURAČE, který při svém samostatném úniku prostřelil Čiliaka. Asistence: Matěj Stříteský, Jiří Kučný.
02:25
První zákrok si připsal brankář Komety Marek Čiliak proti střele Hýky od modré čáry. Brněnský brankář eliminoval střelecký pokus mladého hráče hostujícího celku svým pravým betonem.
01:27
Ostřížek vybojoval mezi kruhy kotouč a dostal se ke střele, ta mu ovšem příliš nesedla a Rittich neměl těžkou práci se zásahem.
00:56
Káňa to zkusil z levého kruhu, ale jeho nahození na bránu bylo nepřesné.
00:39
Špirko se protáhl po pravém křídle do útočné třetiny a domácí se snaží vytvořit si tlak.
00:01
Aktéři utkání již vjeli na ledovou plochu, hokejisté Mladé Boleslavi za ohlušujícího pískotu a domácí za potlesku zaplněných tribun DRFG Areny.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kuboš, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Špirko, Němec, Káňa – Ton, Hruška, Ostřížek – R. Zohorna, H. Zohorna, Burian – Dvořák.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Výborný (C), Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Bárta – Ďurač, Hruška, Pabiška – Kubica.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Brejcha, Suchánek.
Vzájemná utkání v sezoně

Při všech dosavadních třech duelech těchto celků v aktuální sezoně platilo pravidlo: „ Můj dům, můj hrad." Středočeši vyhráli dvě utkání hraná v Mladé Boleslavi velmi podobným stylem, když nejprve v říjnu zvítězili 4:0 a v polovině ledna zase 4:1. Dosavadní jediný duel těchto dvou celků hraný v Brně se uskutečnil 1. prosince a z vítězství v poměru 3:0 se radovali hokejisté Komety. Uvidíme, zda zmíněné pravidlo bude platit i dnes.
BK Mladá Boleslav

Bruslařský klub se na rozdíl od svého dnešního soupeře nachází v dobré pohodě. Středočeši vyhráli tři z posledních čtyřech duelů, a se ziskem osmdesáti bodů se nacházejí na páté příčce tabulky, přičemž ještě můžou zabojovat o třetí pozici. Na příčku, kterou aktuálně okupuje Plzeň, ztrácejí svěřenci trenérů Výborného a Jelínka tři body. Hokejisté Mladé Boleslavi se ale musí pečlivě dívat i za sebe, poněvadž šestá Olomouc je zpět jen o jeden bod, sedmý Chomutov poté ztrácí body čtyři.
Kometa Brno

Trápící se hokejisty brněnské Komety ještě čeká ve zbývajících třech kolech tuhý boj o postup do předkola play off. Svěřenci trenérů Zábranského, Pešouta a Pokorného mají na desátém místě tříbodový náskok na jedenácté Vítkovice, přičemž ve hře je ještě devět bodů. Modrobílí vyhráli pouze jeden z posledních čtyřech duelů. Naposledy hokejisté Komety prohráli v pátek na ledě Chomutova v poměru 2:5.
Hezké nedělní odpoledne. Základní část letošní extraligové sezony se kvapíkovým tempem blíží do finiše, před hokejisty jsou poslední tři zápasy dlouhodobé části sezony. Dnes je na programu kompletní padesáté kolo Tipsport extraligy. My se zaměřím na duel mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.