SESTŘIH: 26. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC PSG Zlín 1:2

Ode mě je to z DRFG Areny pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Hokejisté Komety sice byli ve třetí třetině aktivnějším mužstvem a vytvořili si několik dobrých příležitosti, výborně chytajícího Kašíka, jenž si připsal 36 úspěšných zásahů, ovšem překonali jen jednou, a teprve potřetí v sezoně prohrávají zápas na domácím ledě. To hokejisté Zlína si po páteční výhře nad Plzní připisují na své konto další tři cenné body.

Střely na branku 37:21
Nejlepším hráčem Komety byl vyhlášen Jan Hruška, na straně Zlína Libor Kašík.
59:53
Hosté vyhráli buly a poslali kotouč od své brány. Puk málem zamířil do prázdné klece.
59:51
Zlínský trenér Rostislav Vlach neponechává nic náhodě a rovněž si bere oddechový čas.
59:51
Zakázané uvolnění Zlína. Hra se ještě vrátí před Kašíka.
59:46
Kaberle našel kolmicí Hrušku, který z první napálil jen hradbu těl před Kašíkem.
59:27
Nedaří se a nedaří domácím vytvořit si závěrečný tlak.
59:11
Znovu se povedlo Ševcům dostat puk do středního pásma.
58:50
Hosté vyhráli buly a poslali kotouč šikovně tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
58:45
Brána Komety zůstává po oddechovém času prázdná. Domácí zkoušejí hru v šesti!
58:45
Brněnský trenér Alois Hadamczik si vzal oddechový čas.
58:36
Dočekal objel bránu, ale nepovedlo se mu zakončit, a ohrozit tak Kašíka.
58:21
Zakázané uvolnění Zlína. Hra se vrátí před Kašíka, kde je ve třetí třetině rušno.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45
Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu, a vytvořit si tak závěrečný tlak.
57:00
Hokejisté Zlína se v těchto chvílích už jen brání.
56:35
Dočekal si najel na pravý kruh a odtud vypálil, Kašík vyrazil jeho střelu betonem.
56:09
Hosté hrají v plném počtu, modrobílým jejich šestá přesilová hra v dnešním klání příliš nevyšla.
55:50
Domácí přišli o pásmo.
55:36
Kaberleho střelu od modré čáry kdosi zastavil před Kašíkem, z následné skrumáže se nikdo neprosadil.
55:25
Vondráčkovi vůbec nesedla střela od modré čáry, a Kašík vůbec nemusel zasahovat.
54:40
Veselý vystihl Kaberleho přihrávku, ujal se puku a poslal jej přes všechny čáry.
54:18
Začátek přesilové hry modrobílým nevyšel, hostům se povedlo poslat puk přes všechny čáry.
54:09
Tak to bude hodně zajímavé. Modrobílí si zahrají další početní převahu a mohou vyrovnat. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Dalibor Řezníček. Velká šance na srovnání.
53:45
Domácí se teď snaží tlačit do útoku a zakončují z každé pozice. Malcův projektil od modré nebyl nebezpečný a Kašík bez problémů schoval puk v lapačce.
52:56
Kaberle po vstřelení své první branky v dresu Komety vyrobil hrubici za vlastní bránou, kotouče se ujal Vlach a rychle objel bránu, přičemž se jej snažil zasunout k tyči. Falter se stačil natáhnout a do pokusu zlínského forvarda vložil beton.
52:41
Po vyhraném buly pálil Kuboš, Kašík zachytil puk lapačkou.
52:22
Kometa právě vstřelila branku!
Tak přeci jen se povedlo domácím ukončit střelecké trápení v tomto zápase a trefou v přesilové hře ještě dramatizují utkání! Jan Hruška vyslal střílenou přihrávku do mezikruží na TOMÁŠE KABERLEHO (1), který šikovnou tečí usměrnil puk za Kašíka, a vstřelil svůj premiérový gól v dresu Komety. Asistence: Jan Hruška, Jozef Kováčik.
52:06
Dočekal dostal na pravém kruhu spoustu času i prostoru, ale trefil jen Kotvana.
51:25
Po vyhraném buly pálil Kuboš, Kašík vyrazil puk betonem do rohu kluziště. Následně se Ševcům povedlo osvobodit.
51:22
Pátá přesilová hra pro domácí celek. Dvě minuty za podražení obdržel Marek Matějíček.
50:50
Třetí formace Komety si sice ocitla v útočném pásmu, ale nedokázal se tam usadit.
50:11
Holik vypálil z pravého kruhu. Falterovi sice kotouč vypadl, ale vzápětí jej brněnský gólman bleskurychle přikryl.
48:19
Šťastný vjel do útočné třetiny a přes dvojici bránících hráčů vystřelil, jeho projektil zamířil mimo bránu.
47:32
Hosté hrají v plném počtu. Modrobílí sice sehráli svou nejnebezpečnější přesilovou hru, ale ani tentokrát neumazali nulu na kontě zlínského gólmana.
47:15
Hruška pálil z levého kruhu nad bránu.
46:59
Další obrovská šance Komety, tentokrát dorážel zblízka Ostřížek. Zlínský gólman se opět činil a dnes je svému týmu velkou oporou.
46:35
Říčka zachytil puk u mantinelu a poslal jej přes všechny čáry.
46:16
Kováčik pálil od modré, jeho projektil byl hodně nepřesný.
45:42
Hostům se povedlo vyhodit puk.
45:35
Po vyhraném buly si vzal slovo Kuboš, ale jeho nepříliš razantní střela Kašíkovi velký problém neudělala.
45:31
Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za zdržování hry obdržel Jiří Ondráček poté, co vyhodil puk z obranného pásma do hlediště.
45:00
Ofsajd Zlína.
44:49
Kuboš vyslal od modré dělovou ránu, po níž Kašík vyrazil puk před sebe. Následně dorážel Svoboda, ale přes ležícího Kašíka ani on kotouč nedostal. Modrobílým dnes zatím není přáno.
44:23
Vondráček nabil na levém kruhu Koreisovi, který vypálil, Kašík si poradil.
43:48
Čermák se vrátil na led, a Brňané hrají v plném počtu.
43:47
Holík posílal od modré čáry před bránu vysokou střílenou přihrávku, Bukarts nedokázal kotouč tečovat.
43:10
Následně se povedlo domácím dostat puk na druhou stranu kluziště.
43:05
Matějíček vypálil příklepem od modré čáry, jeho svižný projektil zaplachtil mimo bránu.
42:22
Malec vystihl Vlachovu přihrávku a poslal kotouč přes všechny čáry.
41:51
Kotvan nezachytil na modré čáře kotouč směřovaný tam po vyhraném buly, a hosté se tak připravili o pásmo.
41:48
Na začátku třetí třetiny si zahrají hokejisté Zlína první přesilovou hru. Dvě minuty za faul loktem obdržel kapitán brněnské družiny Leoš Čermák.
41:06
Čermák vyslal z pravého kruhu nebezpečnou střelu, kterou Kašík zneškodnil lapačkou, k dorážce se dostal Káňa, ale i jeho střelecký pokus zlínský gólman eliminoval.
40:35
Zakázané uvolnění modrobílého celku.
40:21
Falter se snažil přihrát puk spoluhráčovi, přitom si omylem posunul bránu.
40:01
Ve druhé třetině se povedlo hostům navýšit vedení, když ve 26. minutě dorazil do brány Kubišovu střelu Jan Maruna. Hokejisté Komety se poté snažili alespoň snížit, jejich snaha je však zatím křečovitá. Modrobílí měli v prostřední části k dispozici hned tři přesilové hry, přesto za celou třetinu vystřelili na Kašíka pouze pětkrát. Modrobílé může mrzet především Dujsíkova spálená šance, kdy mladý brněnský obránce nevyužil podivný odraz kotouče od zadního mantinelu, Dočekal zase napálil brankovou konstrukci. Ševci se zatím bez problémů brání, vyráží do protiútoků a v prostřední části byli i střelecky aktivnější. Zda si svůj náskok pohlídají, uvidíme ve třetí části, který začne zhruba v 17:20.

Střely na branku ve druhé třetině 5 – 8
Střely na branku (celkem) 17 -16
40:00
39:41
Závěr druhé třetiny je hodně rozkouskovaný. Tentokrát rozhodčí přerušil hru, protože jeden z hráčů poslal kotouč na střídačku.
39:33
Ofsajd brněnského celku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:06
Hokejisté Zlína si chtěli zpříjemnit odchod do kabin třetí brankou, ovšem jejich útočnou aktivitu zastavil rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
39:00
Začala se závěrečná minuta prostřední části.
38:32
A další zakázané uvolnění modrobílého celku.
38:22
Hanzlíkův dlouhý pas od vlastní modré čáry nikdo netečoval, a tak rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
38:03
Zakázané uvolnění Zlína.
37:43
Hosté hrají v plném počtu. Modrobílí nevyužili ani třetí početní převahu v krátkém časovém sledu.
37:41
Kašík hrál hodnou chvíli bez hokejky, ovšem domácí toho využít nedokázali, Kaberle na modré čáře nezpracoval tvrdou přihrávku, a domácí se připravili o pásmo.
37:04
Cibák zachytil kotouč u mantinelu a vyhodil jej k Falterovi. Z tribun DRFG Areny se ozval pískot.
36:33
Dosavadní zmar modrobílého celku při třetí početní převaze nejlépe dokládá zakázané uvolnění.
36:27
Zlínu se povedlo dvakrát osvobodit, modrobílým vůbec nevyšel začátek přesilové hry.
35:53
Vondráček chtěl vyslat kolmici do mezikruží, ovšem jeho záměr vystihl některý z hráčů Zlína, tečoval kotouč a ten zamířil na střídačku.
35:43
Kometa může složit reparát za dvě nevyužité přesilovky. Dvě minuty za podražení obdržel Ondřej Veselý.
35:27
Hosté hrají v plném počtu. Druhá přesilovka Komety byla o poznání nebezpečnější, ale fanoušci v DRFG Areně gól neviděli.
35:26
Hruška si vybruslil před bránu a vypálil, Kašík zakročil.
34:36
Ostřížek se dostal netradičně při vlastní přesilové hře společně s Němcem do přečíslení dva na jednoho. Ostřížek ovšem prováhal vhodný okamžik k přihrávce a vracející se hráč Zlína jej o kotouč obral.
34:06
Káňa nacházející se na pravém kruhu měl před sebou odkrytou klec. Trefil ovšem pouze bránícího hráče Zlína.
33:44
Domácí vyrobili chybu při rozehrávce a kotouč se chopil Veselý který jej zavezl do středního pásma.
33:27
Němec se dostával do dobré šance, předtím, než se pokusil zakončit, byl faulován Tomáš Žižka, který dostal dvouminutový trest za hákování. Druhá přesilovka pro domácí.
32:08
Svoboda nabil Dočekalovi, který zpoza kruhů trefil tyčku.
31:11
Gól Komety visí ve vzduchu. Po střele od modré čáry dorážel v blízkosti Kašíka Koreis. Ani on ovšem přes zatím neomylného zlínského gólmana kotouč neprocedil.
30:45
Rozhodčí gól neuznal, protože podle videa kotouč nepřešel brankovou čáru.
30:45
Brněnští fanoušci se radovali ze vstřelené branky. Zda oprávněné, to posoudí videorozhodčí. Vondráček předvedl důraz, vybruslil zpoza brány před Kašíka, přes něhož se snažil propasírovat kotouč. Fanoušci v sektoru za Kašíkovou bránou se radovali, rozhodčí rozpažil, ale vzápětí jel celou situaci prokonzultovat.
30:16
Hosté hrají v plném počtu, domácím se v první přesilové hře příliš nezdařilo ohrozit bránu Libora Kašíka.
30:11
Kuboš napřáhl na modré a vypálil těsně mimo bránu.
29:40
Hostům se povedlo napotřetí vyhodit kotouč z vlastního pásma, a domácí zatím nevystřelili.
29:06
Domácí to nyní překombinovali, a ke kotouči se tak dostal Holík, který jej pohodlně vyvezl do středního pásma.
28:28
Hosté vyhráli buly a Holík poslal kotouč přes všechny čáry.
28:16
Hráčům Zlína se vůbec nelíbí verdikt rozhodčího, a tak ještě debatují s arbitry tohoto klání, což se příliš nezamlouvá fanouškům v DRFG Areně.
28:16
Tak přece jen rozhodčí vylučují. Prvním potrestaným hráčem tohoto utkání je Roman Vlach, který dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Kometa si tak zahraje první přesilovou hru utkání. Atmosféra v DRFG Areně je nyní hodně zjitřená.
27:36
Rozhodčí dnes zkrátka vylučovat zřejmě nebudou. Fanoušci brněnské Komety se nyní rozčilují poté, co jeden z hráčů Zlína zřejmě udeřil Hrušku do tváře, čehož si ovšem sudí nevšimli.
26:47
Kašík hodně odvážně vyhodil kotouč, přičemž jej málem poslal do hlediště. Puk se však naštěstí pro hosty odrazil od plexiskla zpátky na ledovou plochu, a zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
26:12
Po komerční přestávce se znovu na ledě objevila čtvrtá formace Zlína a Šťastný znovu zkusil štěstí, tentokrát střelou od mantinelu, Falter byl opět připraven.
26:03
Hosté znovu vyrazili do protiútoku, tentokrát pálil po přejezdu modré čáry Šťastný. Jeho střelecký pokus Falter polapil, a tentokrát tak nedal soupeři šanci k dorážce.
25:04
Zlín právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Zatímco domácí svou velkou šanci nevyužili, hostům se to povedlo a jdou do trháku. Při rychlém protiútoku vypálil Kubiš přes obránce, Falter vyrazil puk na dojíždějícího JANA MARUNU (5), který dorazil kotouč do brány. Asistence: Pavel Kubiš.
24:23
Tak to byla největší šance Komety v zápase. Kotouč se od zadního mantinelu hodně podivně odrazil na volného Tomáše Dujsíka, který mohl pálit do odkryté části brány. Kašík se ovšem dokázal přesunout a v tuto chvíli hodně podržel své mužstvo. Následně se snažil ještě dorážet Hruška, ani on si na zlínského gólmana nepřišel.
23:13
Na druhé straně vypálil od modré čáry pořádnou jedovku Marušák, Falter nakonec eliminoval jeho tvrdou ránu betonem.
22:46
Malec zkusil štěstí střelou příklepem od mantinelu, Kašík vyrazil jeho projektil betonem.
21:26
Ondráček našel před bránou Kubiše, který vypálil z první, Falter jeho pokus vyrazil levým betonem.
20:35
Kuboš chtěl překvapit zlínskou obranu přihrávkou od modré čáry na osamoceného Němce, který by mohl pálit do odkryté klece. Nejproduktivnější hráče Komety ovšem promáchl, a kotouč nezasáhl.
20:01
V první třetině si obě mužstva vytvořila několik solidních šancí, jako jediní se dokázali prosadit hosté, konkrétně se to povedlo ve 14. minutě Danielu Štumpfovi. Hokejisté Zlína tak po úvodní dvacetiminutovce vedou 1:0. Střelecky aktivnější domácí hokejisté ohrožují Kašíka spíše z větší vzdálenost, předbrankový prostor se zatím Ševcům daří dobře hlídat. Zajímavostí první třetiny je bezpochyby i skutečnost, že rozhodčí neudělili ani jeden trest, což je v tak pikantním duelu, jakým moravské derby určitě je, jev nevídaný. Druhá třetina začne zhruba v 16:23.

Střely na branku: 12 – 8
Po závěrečném hvizdu první třetiny ještě vznikla za Kašíkovou bránu menší roztržka, za níž rozhodčí ovšem vylučovat nebude.
20:00
19:48
Do rychlého protiútoku vyrazil Kováčik. Poté, co brněnský obránce přejel modrou čáru vystřelil, jeho projektil ovšem zamířil po teči jednoho ze zlínských obránců do ochranné sítě.
19:21
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:37
Němec mohl jet sám na bránu. To by ovšem musel obehrát posledního bránícího hráče Zlína Urbance, což se mu ale nepovedlo.
17:43
Ševci se ocitli v blízkosti Faltera, Sýkora si vyjel před bránu a z otočky posílal puk do brankoviště.Tam jej však nezasáhl žádný jeho spoluhráč.
16:50
Hostům se povedlo vyvézt kotouč do středního pásma, a uklidňují tak hru.
16:36
Vondráček pálil z mezikruží, Kašík zasáhl. Tlak sílí.
16:15
Třetí formace Komety si vytvořila tlak.
14:57
Sektor vyhrazený fanouškům Zlína si jako jeden muž přeje, aby rozhodčí v tuto chvíli ukončil zápas. Hosté by tak brali tři body. A není se co divit. Kubošova svižná střela od mantinelu zamířila jen těsně mimo bránu. Mohlo být vyrovnáno.
14:10
Domácí se podle rozhodčích dopustili úmyslného ofsajdu, a tak se bude vhazovat před Falterem.
13:43
Po komerční přestávce se prosazují hokejisté Zlína, a otevírají skóre utkání. Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Roman Vlach, jenž svižně naservíroval puk DANIELU ŠTUMPFOVI (1), jenž z bezprostřední blízkosti uklidil kotouč do brány. Asistence: Roman Vlach.
13:30
Hra se svižně přelévá z jedné strany na druhou, ovšem trochu chybí větší šance. Obě mužstva se zaměřují spíše na důkladnou defenzívu. Uvidíme zda se to změní po komerční přestávce, která je na řadě.
11:55
Hruška vtrhl do útočné třetiny a prokázal své aktuální vysoké sebevědomí, když si najel do levého kruhu, odkud přihrával puk do ohně. Kašík zakročil.
11:32
Zlínští nechtěli zůstat pozadu, a tak se rovněž vydali do útočné třetiny, jejich snahu ovšem zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.
10:54
Po delší odmlce se ocitli v útočném pásmu domácí. Dvakrát zkusil ohrozit Kašíka od modré čáry Kováčik. Nejproduktivnější obránce Komety nejprve trefil obětavého zlínského hráče, jenž si lehl do jeho střely, na podruhé už kotouč doplachtil ke Kašíkovi, který vytáhl zákrok lapačkou.
10:20
V těchto chvílích je k vidění spíše bojovný hokej, což potvrdil i souboj u mantinelu, po němž skončil kotouč na střídačce.
09:53
Chyba při rozehrávce Zlína vyústila v zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kašíkem.
09:15
Kuboš se snažil uvolnit dlouhým pasem Hrušku, kterému se nepovedlo zpracovat ideálně kotouč a přišel o možnost brejku.
08:14
Tomáš Svoboda se vydal na útočný výlet, štěstí zkusil střelou od pravého mantinelu, ta byla tečována obráncem Zlína mimo bránu.
07:35
Po vyhraném buly Komety se snažil zaskočit Kašíka střelou od mantinelu Hanzlík, zlínský gólman si bez větších problémů poradil s projektilem brněnského obránce.
07:30
Vondráček se dostal na levém kruhu k odraženému kotouči. Ihned se odhodlal ke střele, do níž ale vložil hůl pohotový Matějíček.
06:43
Matějíčkovu střílenou přihrávku šikovně tečoval na pravém kruhu Maruna, Falter dokázal rychle zareagovat a včas zakrýt prostor mezi svými betony,kam mířil kotouč.
06:10
Kováčik napřáhl na modré a ostře vypálil, trefil jen bránícího Kotvana.
05:41
Modrobílí mají v posledních chvílích více ze hry a hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
05:28
Mrázek si najel na osu hřiště, ale následný střelecký pokus mu nesedl.
04:45
Vondráček našel před bránou Buriana, který zblízka Kašíka nepřekonal, načež vznikla před zlínským gólmanem skrumáž. DRFG Arena bouřila, ale třetí formace Komety nedokázala zasunout kotouč za Kašíka.
04:20
Další velká šance hostujícího celku. Po střele jednoho z hráčů Zlína Falter vyrazil puk před sebe na dojíždějícího Kuboše, který si málem omylem vstřelil vlastní branku.
03:54
Veselý pálil od modré čáry, Falter měl zakrytý výhled, přesto dokázal kotouč zachytit betonem.
03:38
Čermákova formace sice dobře forčekovala v útočném pásmu, ovšem nakonec si tlak nedokázala vytvořit a zanedlouho poté se dopustila zakázaného uvolnění.
03:18
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů na jedné či druhé straně.
02:26
Prudkou střelu Marušáka od mantinelu vyrazil Falter před sebe, následně se pokusil od modré dorážet Kotvan, jeho střelecký pokus byl sražen na ochrannou síť.
01:38
Na druhé straně o sobě dal vědět Roman Vlach, který vjel do útočné třetiny, udělal kličku na osu a snažil se najít svého spoluhráče před bránou, to se mu ovšem nezdařilo.
00:58
I druhá formace Komety se zabydlela v útočném pásmu, od mantinelu se pokusil překvapit Kašíka střelou z úhlu Dujsík, zlínský gólman byl připraven.
00:26
Hokejisté Komety se při svém prvním střídání prezentovali útočnou a nátlakovou hrou. Kašík nakonec musel zasahovat, ačkoliv jeho první zákrok nebyl příliš těžký.
00:01
Do potemnělé brněnské areny již vjeli aktéři utkání. Za malou chvíli tedy bude moci dnešní moravské derby začít. Uvidíme, který tým si dopřeje k dnešnímu svátku svatého Mikuláše nadílku v podobě třech či alespoň dvou bodů za výhru.

HC Kometa Brno: Falter (Vejmelka) – Kuboš, Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec – Ostřížek, Hruška, Němec – Káňa, Čermák (C), H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Mrázek, Dočekal, Svoboda – R. Zohorna.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý (C), Vlach, Štumpf – Sýkora, Cibák, Šťastný.

Rozhodčí: Fraňo, Kaukokari (FIN) – Lhotský, Svoboda.
Vzájemný zápas

Oba celky se již proti sobě v letošní sezoně jednou postavily – 23. října ve Zlíně. Domácí hokejisté vedli ještě šest minut před koncem normální hrací doby 2:0, modrobílí ovšem následně vstřelili dvě slepené branky a v následném prodloužení dokonali obrat.
PSG Zlín

Ševci zatím neprožívají vydařenou sezonu. Klubu se doposud příliš nepovedlo zacelit mezeru po jarním odchodu dvou ikon tamějšího hokeje Petra Čajánka a Petra Lešky, kteří ukončili kariéru. Aktuálně patří svěřencům trenéra Rostislava Vlacha dvanáctá pozice tabulky. Hokejisté z města Tomáše Bati se letos potýkají především s bídnou produktivitou. Svým soupeřům Ševci dosud nastříleli pouze 46 branek, což je nejméně ze všech extraligových celků (druhý nejméně produktivní celek soutěže Litvínov vstřelil 50 gólů). Do Brna ovšem Vlachova družina přijede posílena páteční výhrou 4:2 nad Plzní.
Kometa Brno

Hokejisté brněnské Komety dnes budou spoléhat na kouzlo domácí DRFG Areny. Brněnští hokejisté získali ve svém stánku hned 25 z 36 dosud nasbíraných bodů, z deseti zápasů osmkrát vyhráli. Hlavně díky vydatné porci bodů ze své arény patří Kometě osmá příčka extraligové tabulky. V dosud posledním zápase prohráli svěřenci trenéra Aloise Hadamczika v pátek 1:3 na ledě pardubického Dynama.
Hezké nedělní odpoledne při sledování online přenosu z moravského derby mezi Kometou Brno a PSG Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.