Zápas ovládli domácí Piráti až ve třetí třetině, kdy se trefil přesnou ranou Červenka. V poslední minutě zpečetil osud zápasu Pospíšil trefou do prázdné brány. Hvězdami utkání jsou vyhlášeni Ondřej Kacetl a Jan Strmeň.
59:47
Piráti právě vstřelili branku!
TOMÁŠ POSPÍŠIL zachytil nahrávku ve střední třetině a pohodlně dojel k bráně, kde poslal puk do sítě. Asistence: Roman Červenka, Marek Tomica.
59:30
Hradečtí se nemohou dostat zpět do pásma.
59:08
Růžička se dostal do střední třetiny a vypálil na opuštěnou klec. Minul ji o pár centimetrů.
58:39
Po vhazování se strhl boj o kotouč v rohu za Strmeňovo bránou.
Oddechový čas pro hosty.
58:31
Strmeň zastavil střelu obránce lapačkou.
58:19
Tomica dojel nahozený puk a ušetřil nějaké sekundy pro svůj tým.
57:54
Dušek dostal puk za Kacetla, kde Piráti šetří čas co jen mohou.
57:24
Knotkovu střelu výborně vyrazil Strmeň.
57:03
Ölvecký dobře zapracoval a dostal puk do útočné třetiny.
Dnešní utkání sleduje 3945 diváků.
56:34
Ofsajd Mountfieldu.
56:20
Průnik Červenky zvládli zastavit obránci.
56:07
Chomutovští skvěle brání obrannou modrou a dokáží vyvážet puky.
55:44
Všem v aréně zatrnulo, jelikož za Strmeněm se rozvlnila síť! Rozhodčí ale gól neuznal, poslední hradecký hráč zahrál vysokou holí.
55:16
Pospíšil s Červenkou vyvezli puk z pásma a zakončili jen těsně mimo bránu.
54:54
Strmeň raději zalehl nahozený puk. Následuje komerční pauza.
54:28
Pláněk vyslal dělovou střelu, která prolétla okolo Strmeně a těsně minula bránu.
54:24
Icing Chomutova.
53:59
Piráti opět nepronikli do pásma a kotouč propadl až ke Kacetlovi.
53:24
Račuk byl vybídnut k útoku. Puk mu ale odskočil od hole.
52:38
52:12
Puk se dostal na hradeckou střídačku a následuje vhazování ve střední třetině.
51:45
Piráti mají stále k dispozici klasickou početní výhodu. Hradci se ale daří držet puk co nejdále od brány.
51:12
Nádherná rozebíračka v pirátském provedení! Pospíšil počkal s pukem a poslal přesnou přihrávku na hokejku ROMANA ČERVENKY, který zavěsil kotouč pod horní tyč. Asistence: Tomáš Pospíšil, Vladimír Růžička.
50:48
Po střele Valacha vyhodil Köhler puk z pásma.
50:37
Dietz (HKM) posílá svůj tým do dvojnásobného oslabení. Za bránou totiž sevřel puk.
50:29
Piráti kombinují v pásmu a Valach zkusil tvrdou ránu. Tou trefil jen zadní mantinel.
50:14
Hradečtí byli při střídání pod tlakem a udělali hrubku. Nastoupili do hry v šesti a za to přichází trest.
49:35
Valach bez přípravy poslal buk do brankoviště. Těsně před ním ale kotouč zastavil obránce.
49:27
Aktivní Kämpf dorážel u tyče. Poté ho zezadu chytl Dietz a odtáhl ho až k mantinelu.
49:14
Odpískán je icing Mountfieldu.
48:54
Sklenář našel v přečíslení Růžičku, po jehož střele puk zamířil do ochranné sítě. Vhazuje se ve střední zóně.
47:55
Gólman Chomutova chyboval z bránou v rozehrávce a u puku jsou tím pádem hráči Mountfieldu.
47:33
Pláňkův průnik skončil střelou, kterou lapil Strmeň.
46:39
Po chybě v rozehrávce mohli hosté útočit, což se jim nepovedlo.
46:17
Čáp se opřel do střely a označkoval mantinel za bránou.
45:23
Při souboji o puk v rohu u Kacetlovi brány skončil puk v ochranné síti. Vhazuje se ve střední třetině.
44:47
Dlapa ukázkově trefil hitem útočícího Kudrnu. Ten v pádu srazil branku a hra je tedy vykázána do střední třetiny.
43:58
Bulík zvládl zavést puk do útočné třetiny, zde se jeho tým snaží dostat do střelecké pozice.
43:24
Tejnor nezvládl zpracovat kotouč na modré a tak kupředu míří Hradečtí.
42:28
Hřebejkovo nahození zlikvidoval Kacetl a puk převzali jeho spoluhráči.
41:51
Ihnacak se protáhl okolo dvou obránců a zvládl zakončit. Strmeň byl ale pozorný a kotouč vyrazil.
41:26
Růžička dlouho váhal se střelou a nakonec poslal puk jen do nohy obránce.
40:30
Jánošík nepřetlačil Bednáře, ale vzápětí byl hrdinou okamžiku když v pásu zastavil střelu hradeckého útočníka.
40:07
Po vyhraném vhazování dostali domácí puk do útočné třetiny.
40:01
Týmy se již vracejí na led a za chvíli započne třetí třetina. Rozhodne se v ní zatím nerozhodný zápas?
Ani ve druhé třetině, ve které měli šance oba týmy, se nepodařilo nikomu vstřelit úvodní branku.
40:00
39:47
Hosté v plném počtu. Červenka zkusil trefit odkrytou klec bekhendem a minul ji jen o kousek!
39:33
Červenka trefil rameno brankáře. Následné dorážce chybělo několik centimetrů.
38:45
Kotouč se odrazil mezi střídačky. Následuje vhazování ve střední třetině.
38:17
Köhler zachytil nahrávku a dostal puk až do pásma Pirátů.
37:58
Mountfield zvládl vyvést puk až za Strmeně.
37:43
Filip Hronek (HKM) krosčekoval Červenku a následují pro něj osamocené dvě minuty na trestné.
37:21
Další icing Mountfieldu a vhazuje se opět před gólmanem hostů.
37:10
Račuk v otočce poslal puk do brankoviště. Zde ho ale nikdo nezískal a hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
36:42
Valach precizně odebral kotouč útočícímu hráči a Piráti zakládají protiútok.
36:05
Tomica obkroužil bránu a bekhendem poslal puk k druhé tyči. Zde dorážel Pospíšil, ale Kacetl byl pohotový. Posléze se v brankovišti strhla menší mela, tu rozhodčí vzápětí rozehnali.
35:43
Strmeň přesným zákrokem přerušil kombinaci hostů.
35:18
Dlouhý pas mířil na volného Račuka. Toho ale zakřížil poslední obránce a šance domácích se tedy nekonala.
34:23
34:19
Střelu domácích zvedl hradecký hráč do ochranné sítě. Vhazuje se před Kacetlem.
33:48
Červenka překombinoval a ztratil kotouč. Ten Hradečtí ihned vyhazují.
33:31
Piráti obléhají bránu ale střelu zatím nevidíme.
32:47
Tomáš Pospíšil zůstal po ataku hradeckého hráče ležet na ledě. Po chvíli se ale za aplausu publika zvedá a odchází na střídačku.
32:28
Hradečtí ihned po vhazování dokázali dostat puk do střední zóny.
32:23
Adam Courchaine (HKM) dostává trest za sekání.
31:46
Frühaufova střela trefila jen brusle bránícího útočníka, Piráti ihned obracejí hru.
31:27
Zakončení z hranice kruhu končí v lapačce Strmeně.
31:08
Honejsek našel přihrávkou Köhlera a ten zakončil těsně vedle brány.
30:47
Račuk se postavil do cesty střele hradeckého obránce.
29:36
Červenka byl tísněný a přihrál na Mrázka. Ten tvrdou ranou poslal kotouč na bránu. Tu ale jeho střela netrefila.
29:04
Nahozený kotouč se dostal ke gólmanovi. Ten ho raději pohlídal v lapačce.
28:49
Skinner pouze nahodil puk o který se nyní tvrdě bojuje.
28:12
Domácí v plném počtu. Ihned se pustili do útočné akce, ale Kacetl vybruslil a přikryl puk lapačkou.
27:42
Domácí zvládli zablokovat střílejícího hráče a následně vyhodit.
27:04
Po krátkém souboji o puk opět vyhazují domácí.
26:25
Piráti přes hokejku jednoho z Hradeckých vyhazují kotouč z pásma.
26:06
Peter Ölvecký (CHM) je vyloučen za podražení.
25:53
Střelu Plašila vyrazil gólmana a následně puk převzala obrana.
25:10
Tejnor tvrdou střelou trefil pouze loket obránce. Následně puk skončil mimo kluziště a vhazuje se před Kacetlem.
24:19
Frühaufova střela jen těsně minula bránu.
24:07
Nahozený puk raději podržel chomutovský brankář.
23:41
Strmeň výtečně čelil střele Ihnačáka a následně i dorážce dalšího z hostů.
23:25
Odpískána je přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:51
Piráti přitvrdili. Nyní ostřelovali Kacetla a dlouho se snažili dostat puk přes blok obránců. Nakonec ale rozhodčí hru přerušil a následuje vhazování.
22:30
Puk směřoval na unikajícího Honejska. V poslední chvíli zasáhl poslední obránce.
21:50
Piráti odvrátili útok hostů a nyní se sami chystají zaútočit.
21:10
Hradečtí útočili dva na jednoho, rozhodčí si ale všiml ofsajdu.
20:46
20:36
Červenka se snažil zakončit, Hradečtí ale následně vyhazují.
20:10
Po vyhraném buly drží Piráti puk a snaží se co nejrychleji dostat do pásma a zužitkovat přesilovou hru.
20:01
Týmy se vrací na ledovou plochu a zápas bude za pár okamžiků pokračovat.
V první třetině jsme branku neviděli a následuje krátká pauza. Piráti se mohli dostat do vedení, když se Sklenářovi podařilo dostat puk do sítě. Rozhodčí si ale všiml kopnutí brusle a gól tedy neuznal.
20:00
19:55
Valachovu střelu přizvedl hráč Mountfieldu.
19:40
Hosté se opět osvobozují vyhozením.
19:15
Po krátké akci Pirátů se Hradci opět podařilo vyhodit.
18:50
Po buly vybojoval Honejsek puk a dostal se až do útočného pásma, kde zakončil do betonu brankáře.
18:46
Brian Ihnacak (MHK) dostává trest za zdržování. Při útoku Kämpfa úmyslně posunul bránu mimo její postavení.
18:42
U bližší tyče nebezpečně dorážel David Kaše. Kacetl byl ale připraven.
18:04
Hřebejk intuitivně poslal puk před bránu, kde ale najíždějící hráč nestihl kotouč zachytit.
17:16
Piráti předvedli pohledný útok. K odraženému puku se mohl na křídle dostat Růžička. Svou hokejkou na něj ale nedosáhl.
16:58
Dejovu střelu zastavil Ölvecký, Piráti následně vyhodili puk na icing.
16:35
Další útočnou akci Mountfieldu zastavuje ofsajdové postavení.
16:23
Úmyslný ofsajd Hradeckých, vhazuje se před Kacetlem.
15:53
Květoň hledal v druhé vlně Ölveckého. Ten byl tísněn bránícím hráčem a nezvládl z dobré pozice vystřelit.
14:50
Kämpf si pohledně obhodil obránce. Kotouč musel v rohu kluziště zastavit Kacetl.
14:14
14:10
Jánošík zamířil jen těsně nad bránu.
13:15
Piráti se nezvládli usadit v pásmu, Mountfieldu se podařilo dostat puk do střední třetiny.
12:50
Hosté opět vyhodili puk ihned po buly.
12:42
Nahození Pereťagina tečoval dobře clonící Hřebejk. Puk ale skončil mezi betony Kacetla a hra se přerušuje.
12:20
Hradeckým se krátce po buly podařilo vyhodit kotouč z pásma.
12:14
Frühauf (HKM) podrazil při boji o puk chomutovského útočníka. Čekají ho dvě minuty na trestné lavici.
12:09
Piráti operují v pásmu a těží z poskytnuté výhody.
11:34
Bednáře nejprve zablokoval Tomica. Následně zkusil vystřelit Kudrna, kterého ovšem dobře tísnil Valach.
10:50
Honejsek se obtáčel okolo branky a zkusil zakončit k tyči. Zde byl ale připravený brankář.
10:30
Útočící Jánošík byl odstaven velmi důrazným hitem.
09:58
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
09:52
Valach vyslal nenápadnou střelu, ta ale zamířila vysoko nad bránu Hradce.
09:02
První střelu vyrazil Strmeň před sebe. Dorážce Courchaina následně zabránil dobrým hitem Dlapa.
08:36
Tomica musel v krizi odpálit puk směrem na svou bránu. naštěstí ho Strmeň krotit nemusel.
07:57
Kašeho střelu zastavil obětavým pádem obránce.
07:28
Račuk poslal puk na Kacetla. Střela ovšem zamířila do rohu kluziště.
06:48
Vašíček pouze nahazoval do předbrankového prostoru. Zde ale nikdo z jeho spoluhráčů netečoval puk.
06:22
Proti tlaku Hradeckých zasáhl připravený Strmeň.
06:18
Icing Pirátů, po kterém následuje vhazování před Strmeněm.
... a gól uznán není! Byla to velmi sporná situace a rozhodčí vyhodnotili kontakt Sklenářovo brusle s betonem Kacetla jako hlavní důvod, proč branku neuznat.
05:53
Piráti tlačili před Kacetlovo bránou a dostali kotouč do brány. Rozhodčí ale neuznal gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Pravděpodobně dojde na diskuzi s kolegou u videa...
05:29
Tomica byl nucen přenechat Valachovi, jehož střelu tečoval obránce a kotouč končí v rohu kluziště.
04:48
Květoň chtěl přejít do útoku, byl ale dobře tísněn Vašíčkem.
04:10
Domácí v plném počtu. Čápovu tvrdou ránu zastavil svým tělem bránící hráč.
03:45
Nahození končí v lapačce Strmeně.
03:26
Mountfieldu se nyní ani nepodařilo dostat do útočné třetiny. Piráti dokázali zavézt puk do obranného pásma hostů.
03:05
Sklenář dostal puk z pásma a oba týmy odcházejí střídat.
02:38
Růžička podržel a vyhodil puk za Kacetla.
02:27
Bednářova střela letěla až do ochranné sítě. Následuje vhazování ve střední třetině.
02:20
Köhler tečoval před bránou puk. Ten nakonec končí v náručí Strmeně.
02:09
Antonín Dušek (CHM) si při bránění pomohl háčkem a dostává dvě minuty trestu.
01:36
Květoň nahodil puk do pásma. Zde ho hosté převzali a míří do protiútoku.
01:05
Valach poslal pořádnou pumelici na Kacetla. Ten vytasil svou vyrážečku a střelecký pokus zlikvidoval.
00:20
Knotek se pokusil vystřelit. Puk ale zlehka tečoval bránící hráč.
00:10
Hradečtí sice vyhráli buly a puk si odvezli do pásma Chomutovští.
00:01
Vše je již připraveno na úvodní vhazování.
A nyní přicházejí domácí Piráti Chomutov.
Na led nastupují dnešní hosté, hráči Mountfieldu Hradec Králové.
Na ledě SD ARÉNY právě skončilo před zápasové rozbruslení. Týmy se odebrali do šaten, ze kterých se za chvíli vrátí zpět na začátek zápasu.

Piráti Chomutov: Strmeň (Kristan) – Skinner, Jánošík, Mrázek, Valach, Pereťagin, Dlapa, Tejnor – Tomica, Červenka, Pospíšil – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Dušek, Květoň – Račuk, Kämpf, Kaše.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Plášil, Pláněk, Frühauf, Hronek, Vašíček, Dietz, Čáp – Dej, Knotek, Bednář – Courchaine, Ihnacak, Červený – Šimánek, Mertl, Kudrna – Honejsek, Bulík, Köhler.

Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Jelínek, Pešek.
Mountfield HK je v současnosti na čtvrté pozici tabulky nejvyšší soutěže s jednasedmdesáti body. Na třetí Plzeň ztrácí pouhý jeden bod. V posledních pěti zápasech si Hradečtí připsali body v zápase s Energií (4:2), Vítkovicemi (2:1) a Olomoucí (3:2 po s.n.). Naopak bez bodů se museli obejít v derby s Pardubicemi (2:3) a ve střetnutí s Litvínovem (1:5).
Piráti Chomutov v aktuální chvíli drží sedmou pozici v tabulce TELH a mají ve svém držení jednašedesát bodů. Na šestou Olomouc ztrácejí přesně sedm bodů. V posledních pěti zápasech se Chomutovským podařilo porazit Plzeň (4:3) a následně Třinec (4:2). V dalších duelech padli se Spartou (1:7), Boleslaví (2:5) a Pardubicemi (2:4).
Příjemný den všem příznivcům hokejové zábavy! V neobvyklý hrací den nás čeká dohrávka 37. kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Proti sobě nastoupí domácí Piráti Chomutov a Mountfield Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.