SESTŘIH: 45. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Olomouc 5:2

Piráti tak zvládli dnešní utkání a připisují si důležité tři body. Ve třetí třetině skórovali jen chomutovští útočníci David Kämpf a Roman Červenka.

Toto je ode mne vše a zase někdy se těším na počtenou.
Nejlepším hráčem Olomouce v dnešním zápase je vyhlášen Jakub Herman. Z domácího týmu si ocenění hvězdy utkání odnáší již po několikáté Roman Červenka.
59:40
Eberleho snaha nepřinesla žádné ohrožení Kristanovy branky a Piráti již kontrolují závěr utkání.
59:02
Lašova střela míří nad chomutovskou klec a zdá se, že si Piráti připíší po reprezentační pauze důležité tři body.
58:01
Započaly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a Chomutov má zápas pod kontrolou.
57:22
Chomutovští se již nikam příliš neženou a pouze posílají kotouče do olomouckého pásma.
56:15
Slovinský brankář ve službách Pirátů tentokrát předvedl i dobrou práci s holí, když počkal až se mu rozjede spoluhráč a následně bezpečně přihrál.
55:32
Robert Kristan nyní předvedl opět jistý zákrok a puk ukryl pod svou lapačku.
55:16
První útočná lajna Pirátů šetří čas a nikam se nežene.
54:20
Zakázané uvolnění vrátí hru před branku, kterou střeží Tomáš Vošvrda.
53:41
Skrbkovo nahození vyvezl Rác na svém těle do rohu hrací plochy a následně o puk přišel.
Dnešní utkání sleduje 3 912 diváků.
53:03
Jánošíkovo tečované nahození dojel Květoň, ten ale nedokázal nikterak ohrozit Vošvrdu.
52:33
Je odpískán olomoucký ofsajd a po něm následuje komerční přestávka.
52:14
52:05
Piráti se osvobozují.
51:49
Olomoučtí svírají v jejich třetině, ale Kristan i přesto neměl zatím příliš práce.
50:57
Skrbek hledal některého ze spoluhráčů střílenou přihrávkou do brankoviště, ale nepovedlo se a následně se Chomutov osvobozuje vyhozením až k Vošvrdovi.
50:14
Juraj Valach (CHM) si v souboji před Kristanem pomohl faulem a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
50:05
Valachovu střelu z první schytal Vyrůbalík, který okamžitě posílá kotouč do středního pásma.
49:27
Vše je opraveno a můžeme pokračovat v dění dnešního zápasu již 45. kola Tipsport extraligy.
49:27
Hra je přerušena, kvůli drobné závadě na hrazení u olomoucké střídačky. Hráči obou celků krouží na ledové ploše a udržují se tak v provozní teplotě.
49:27
Hermanova střela z mezikruží končí až v ochranné síti, a jelikož byla tečována jedním z domácích hráčů, tak Olomouc zůstane v útočné třetině.
48:22
Sklenář si vybruslil zpoza branky a rychlou střelou trefil pouze hruď gólmana Tomáše Vošvrdy.
47:28
Ölvecký vystihl nahrávku na Ráce, avšak následně pirátských útočník nepřihrál přesně a domácí přišli o kotouč.
46:43
Útočnou akci Olomouce zastavuje ofsajdové postavení.
46:21
Valachovu střelu z téměř poloviny hřiště Vošvrda vyráží do rohu a Hanáci otáčejí hru.
45:45
Piráti momentálně kontrolují kotouč na svých hokejkách.
44:48
Piráti právě vstřelili branku!
ROMAN ČERVENKA se rozjel z vlastního pásma a následně z hranice pravého kruhu nekompromisně prostřelil Vošvrdu. Pro současného lídra extraligového bodování to je již dvacátá trefa v letošním ročníku. Bez asistence.
44:19
Řípa se snažil prodrat mezi chomutovskými beky, což se mu na moment podařilo ale brankáře Kristana přesto nezaměstnal.
43:29
Kämpf obral olomoucké hokejisty o kotouč a krátkém rozhlédnutí pouze nahodil černou gumu na Vošvrdu.
42:36
Olomoučtí posílají kotouč až k brankáři Kristanovi, který rychlou rozehrávkou rozjíždí další útok Pirátů.
40:57
Juraj Valach poslal DAVIDA KÄMPFA do dalšího brejku a chomutovský odchovanec toho dokázal zužitkovat díky střele mezi vyrážečku a beton brankáře Vošvrdy. Asistence: Juraj Valach.
40:31
Vyrůbalík promáchl kotouč u útočné modré čáry a do rychlého kontru se rozjel Pospíšil, jehož tvrdou střelu Vošvrda vyrazil do rohu.
40:01
Prostřední část byla o poznání zajímavější než ta první. Diváci v chomutovské aréně viděli celkem pět branek. Za domácí se prosadili David Květoň, Tomáš Pospíšil a Jakub Sklenář. Branky Hanáků mají na svědomí Slováci Dávid Buc a Peter Húževka. Třetí třetina začne zhruba v 19:16.
40:00
39:53
Kämpf bojuje o kotouč v útočném pásmu.
39:16
Tomica našel nahrávkou Červenku, který se musel hodně natáhnou, a tak kotouč skončil až v ochranné síti.
38:51
JAKUB SKLENÁŘ se skvěle zorientoval před brankářem Vošvrdou, který vyrazil Dlapovu střelu a chomutovský útočník již neměl problém vyražený puk dopravit do brány. Piráti se tak opět vracejí do vedení. Asistence: Ondřej Dlapa a Antonín Dušek.
38:30
Dušek s Ölveckým vyvezli kotouč z obranné třetiny a získali pro Chomutov útočné pásmo.
37:41
36:56
Po Červenkově střele od modré čáry byl Hřebejk před Vošvrdou povalen Staňkem. Oba hráči dostávají od rozhodčích dvouminutové tresty, Hřebejk za sekání a Staněk za hrubost.
36:56
36:41
Hřebejk byl dobře postaven na brankovišti, ale ke kotouči se nedostal.
35:56
Piráti již se staví do přesilovkové formace, zatím ale bez střeleckého ohrožení Vošvrdovy branky.
35:41
Červenka vystihl Rácovu nahrávku a společně se spoluhráčem ujížděli do brejku. Ve finální fázi si pomohl faulem olomoucký kapitán Martin Vyrůbalík, který dostává dvě minuty za sekání.
34:51
Račuk vyvezl kotouč z obranné třetiny a následně ho v tísni nahodil na Vošvrdu.
33:39
Nyní skvěle zapracoval v útočném pásmu Antonín Dušek, který dokonce našel hůl spoluhráče, který ovšem nikterak neohrozil olomouckou svatyni.
32:53
Laš dostal pěknou žabku za obranu Pirátů a z první posílal kotouč na najíždějícího Hermana, který ovšem branku domácích netrefil.
32:13
Rácova střela končí na zadním hrazení. Olomoučtí jsou momentálně mírně aktivnějším celkem na ledové ploše.
31:22
Mikúš se pěkně uvolnil za Kristanem, ale svou rychlou střelou trefil pouze tělo připraveného muže v pirátském brankovišti.
30:45
Zakázané uvolnění vrátí hru před Kristanovu branku.
30:22
Holcovu střelu zpacifikovala domácí obrana, která okamžitě posílá kotouč do středního pásma.
29:26
Olomouc právě vstřelila branku!
Z velkého sevření se Olomouci přeci jen podařilo vyrovnat na průběžných 2:2. Po přihrávce zpoza brankové od Skladaného se drobným štěstím prosazuje PETER HÚŽEVKA. Asistence: František Skladaný a Miroslav Holec.
29:05
Olomouc má ponechanou výhodu, čehož se Hanáci snaží co nejvíce využít.
28:25
Po Šidlíkově zaváhání uháněli Olomoučtí do rychlého brejku, který musel hasit až úspěšným zákrokem brankář Kristan.
27:35
Hermanovu zadovku vystihli hráči Pirátů, kteří okamžitě otáčejí dění na ledové ploše.
26:14
Chlouba objel Vošvrdovu klec a bekhendem poslal kotouč na Šidlíka, jehož nahození schytal jeden z hostujících beků.
25:40
Pereťaginova přihrávka nenašla spoluhráče a Olomouc tak může rozjet další útočnou akci.
24:35
Rácovu střelu z mezikruží vyráží Kristan reflexivním zákrokem ramenem do bezpečí.
23:55
Po gólově bohatém úvodu druhé třetiny je nyní k vidění snaha Olomouce o rychlé vyrovnání.
22:52
Piráti bleskově využívají početní výhodu! Červenka našel Skinnera, který ale branku netrefil, ale následně nadvakrát nahrál osamocenému TOMÁŠI POSPÍŠILOVI, který již neměl problém trefil odkrytou Vošvrdovu klec. Asistence: Brett Skinner a Roman Červenka.
22:36
Martin Vyrůbalík (OLO) je potrestán dvěma minutami za hákování.
22:29
Račuk našel nahrávkou Veselého, který byl při zpracování puku hákován a Piráti si zahrají přesilovku.
20:52
A je srovnáno! Štěpán Hřebejk zavezl kotouč za Vošvrdovu klec a po krátkém manévrování přihrál DAVIDU KVĚTOŇOVI, který vyrovnává stav zápasu na 1:1. Bez asistence.
20:22
Tomu se říká parádní začátek třetiny! Jakub Herman si vybruslil z rohu útočného pásma a bekhendem přihrál kotouč DÁVIDU BUCOVI, který přesnou střelou otevírá skóre. Asistence: Jakub Herman a Marek Laš.
20:01
Je za námi úvodní perioda dnešního zápasu. Zatím jsme branku neviděli, i když dobré příležitosti byly k vidění na obou stranách. Druhá třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
19:54
Rychlý protiútok Olomouce zastavuje odpískaný ofsajd.
19:33
Červenka se ihned po buly tlačil do zakončení, ale na olomouckého brankáře si nepřišel.
19:29
Po jistém zákroku brankáře Vošvrdy se bude vhazovat v olomouckém obranném pásmu.
18:55
Následně ujeli na druhé straně hráči Pirátů, ale Antonín Dušek nenalezl svůj nahrávkou spoluhráče.
18:40
Herman si vyměnil puk se spoluhráčem, ale svým pokusem přestřelil horní tyčku pirátské branky.
18:07
Pospíšil se protáhl podél hrazení, čímž získal pro svůj celek útočné pásmo, ze kterého ale Chomutovští nic nevytěžili.
17:20
Slovenský forvard odchází rovnou na ošetřovnu, zřejmě na šití.
17:19
Staňkovu střelu zastavil tělem Květoň a následně se Piráti hnali do rychlého protiútoku, avšak jejich útočná akce je zastavena, protože olomoucký Húževka zůstal ležet v pásmu Chomutova.
17:04
Icing Pirátů vrátí hru před Kristana.
16:47
Nyní se do hry zapojili oba brankáři, kteří vyjetí pomohli svým celkům s rozehrávkou.
16:20
Herman hledal nahrávkou do brankoviště spoluhráče, ale Robert Kristan hbitým zákrokem lapačkou puk ukryl.
15:34
15:29
Nyní se hra nastěhuje před chomutovskou klec, neboť domácím se nepodařila rozehrávka, která skončila až na zakázaném uvolnění.
15:05
Olomoučtí posílají kotouč až ke Kristanově brance.
14:54
Piráti si nepohlídali přechod do útočného pásma a ofsajd je vyhání do střední třetiny.
14:10
Valachova nenápadná střela Vošvrdovi vypadla, přesto Piráti zůstávají v pásmu soupeře i nadále.
13:34
Díky dobrému tlaku v předbrankovém prostoru získávají Piráti možnost přesilové hry. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Robin Staněk.
12:59
Červenka objel několik protihráčů a střelou bekhendem z levého kruhu zaměstnal Vošvrdu, který raději puk přidržel ve své moci.
12:37
Čtvrtá útočná lajna Pirátů nyní kombinuje v olomouckém obranném pásmu.
11:38
Kristan nepřesně rozehrál, ale Olomoučtí se ke kotouči a k nějakému ohrožení jeho klece nedostali.
10:49
Po Pospíšilově nahrávce vyzkoušel Vošvrdovu pozornost Tomica. Olomoucký maskovaný muž zasahovat nemusel, střela byla nepřesná.
09:57
Ölvecký zavezl kotouč do pásma a chytrou žabičkou hledal hůl najíždějícího Jakuba Sklenáře, který se ovšem k puku příliš nedostal.
09:37
09:06
Piráti se zásluhou Antonína Duška osvobozují z olomouckého sevření.
08:58
Vodného střelu z hranice pravého kruhu Robert Kristan viděla a zneškodnil. Bude se vhazovat po levici chomutovského brankáře.
08:18
Nyní už to ale neplatí, neboť se Pirátům podařilo vyhodit kotouč až za Vošvrdovu branku.
08:00
Olomouc již je rozestavěna v útočném pásmu a kombinuje.
07:37
Prvním vyloučeným hráčem dnešního zápasu je chomutovský Štěpán Hřebejk, jenž dostává dvouminutový trest za hákování.
07:30
Mora má ponechanou výhodu.
06:35
Olomoučtí zůstali po komerční přestávce v pásmu Pirátů a snaží se pořádně rozestavit, aby mohli střelecky zaměstnat brankáře Kristana.
06:19
Mikúšovu střelu z pravého kruhu skončila po Dlapově teči v ochranné síti. Nyní následuje první komerční pauza.
05:40
Po střele z levého kruhu vyrazil Vošvrda kotouč, ale Marek Račuk se k němu nedostal. Nutno dodat, že před pirátským forvardem byla většina branky odkrytá.
05:15
Piráti kombinují v útočném pásmu, ale zatím bez většího ohrožení branky Tomáše Vošvrdy.
04:35
Buc získal puk na domácích zadácích, ale v tísni nedokázal přesně a razantně zakončit.
03:34
Valach si najel do druhé vlny na nahrávku a rychlou střelou zaměstnal Vošvrdu. Piráti zůstávají v útočném pásmu.
03:12
Houdkovu střelu zápěstím ihned po vhazování Kristan ukryl do své moci.
03:05
Hosté v pirátské třetině i nadále zůstanou, neboť domácí poslali kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
02:55
Díky Búcově nahození byli Olomoučtí chvilku v útočném pásmu.
02:08
Dlapa nyní absolvoval osobní souboj s Romanem Rácem, kterému nedovolil ohrozit domácího gólmana.
01:30
Mikúšovu střelu z pravého kruhu vyrazil Kristan za svou klec.
00:49
Skinnerovu rozehrávku prodloužil Květoň pouze na hole Olomouckých, kteří rychle otáčejí hru.
00:16
Červenka s Pospíšilem získali kotouč v rohu útočného pásma a snaží se ohrozit Vošvrdovu klec.
00:01

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Šidlík, Jánošík, Valach, Pereťagin, Dlapa, Tejnor – Tomica "A", Červenka "C", Pospíšil – Hřebejk "A", Kämpf, Květoň – Sklenář, Dušek, Ölvecký – Račuk, Chlouba, Veselý – Kaše. Trenér: Vladimír Růžička starší.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík "C", Skrbek "A", Staněk, Houdek, Ondrušek "A", Jaroměřský – Laš, Herman, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Skladaný – Holec, Rác, Kucharczyk. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Frodl, Špůr.
Vzájemné zápasy v tomto ročníku:

6. kolo vs. Olomouc – Chomutov 5:2

Piráti zajížděli k šestému kolu na olomoucký led. Mora se v utkání dostala již do tříbrankového vedení, poté ale snížil Vladimír Růžička. V poslední třetině Olomoučtí dvakrát překonali střídajícího Strmeně, čímž udělali mohutný krok výhře. Nic na tom nezměnil ani gól Jakuba Sklenáře v závěru.

Branky a nahrávky: 2. Řípa (Vodný, Eberle), 23. Laš (Kafka, Skrbek), 26. Holec (Skrbek), 48. Jergl (Ondrušek), 50. Jergl (Herman) – 29. Růžička (Červenka, Redlihs), 56. Sklenář (Kämpf, Drtina).

19. kolo vs. Chomutov – Olomouc 2:0

Druhé měření sil zvládli lépe Piráti. V první třetině otevřel skóre David Kämpf. Prostřední dějství branku nepřineslo, i když oba celky si zahrály přesilovku pěti proti třem. Definitivní jistotu tříbodové výhře dal Pirátům ve třetí třetině přesilovkovým gólem Jan Rutta. Miroslav Kopřiva v zápase vychytal třetí čisté konto v ročníku.

Branky a nahrávky: 13. Kämpf (Veselý), 49. Rutta (Červenka, Pospíšil).

32. kolo vs. Olomouc – Chomutov 2:1sn

Ke třetímu vzájemnému duelu zajížděli Piráti do Olomouce. V utkání tabulkových sousedů začaly padat branky až ve druhé třetině. Jako první otevřel skóre chomutovský Roman Chlouba. Na jeho trefu odpověděl ještě do přestávky Jiří Řípa. Další gól již v základní hrací době ani v následném prodloužení nepadl, takže musely rozhodnout nájezdy. V nich vystřelil druhý bod pro Olomouc v páté sérii obránce Tomáš Houdek.

Branky a nahrávky: 29. Řípa (Vodný), rozhodující nájezd Houdek – 22. Chlouba.
Piráti Chomutov

Pirátské družině se v novém kalendářním roce příliš nedaří. Z posledních dvanácti duelů dokázali svěřenci trenéra Růžičky naplno bodovat pouze v domácích střetnutích s Karlovými Vary, Plzní, Třincem a naposledy s královéhradeckým Mountfieldem. V zápasech na kluzištích soupeřů získal Chomutov za toto období ani bod. I díky tomu zaujímají Piráti aktuálně osmou pozici v extraligové tabulce se ziskem 64 bodů a osmibodovou ztrátou na šestou Olomouc.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 42 zápasů, 52b (19+33)
2. Vladimír Růžička – 41 zápasů, 25b (10+15)
3. Michal Vondrka – 39 zápasů, 24b (11+13)
4. Tomáš Pospíšil – 38 zápasů, 19b (10+9)