SESTŘIH: 51. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 1:3

S konstatováním, že Sparta vyhrává v Chomutově 3:1 se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Nejlepší hráči dnešního utkání:

HC Sparta Praha – Danny Taylor
Piráti Chomutov – Vladimír Růžička
59:55
Ještě jeden ofsajd Sparty, ta bere všechny tři body.
59:36
Zápas se již jen dohrává.
59:06
Hamilton svou střelu poslal jen do betonu Kristana.
58:36
Domácí se tlačí do útoku, ale hostující obrana je pozorná.
57:52
Velká šance Pirátů, kteří ale chtěli dovézt kotouč až do prázdné brány, nakonec o něj ale přišli.
56:58
Nahození Mikuše před bránu prošlo až k domácím.
56:23
55:52
Piráti se až nyní usadili v útočném pásmu.
54:23
Oba bijci dostávají po čtyřech minutách, navíc je ale vyloučen hostující Kalina za držení hole.
54:23
54:23
54:23
Na body by pravděpodobně vyhrál hostující hráč, který ale bitku taktéž vyprovokoval.
54:23
K tomu se schylovalo delší dobu, Švrček a Chrpa se bijí jak lvi.
53:48
Další ofsajd Pražanů.
53:29
Ofsajd zastavuje Spartu. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
53:21
52:59
Dobrá kombinace hostů, na jejímž konci pálil Kumstát, který ale trefil pouze clonícího obránce.
52:36
Piráti vyhazují přes všechny čáry.
52:20
Mikuš našel pouze připraveného Kristana.
51:59
Piráti ve čtyřech.
51:37
Čajkovský míří mimo.
51:21
Za podražení je vyloučen domácí Šidlík. To je pro Piráty velká komplikace. Hosté mají 38 vteřin dvojnásobné přesilovky.
50:59
Buchtele poslal zadovku jen do středního pásma.
50:44
Kotouč je až u Taylora.
50:14
Poláškovu střelu Kristan vyráží.
49:59
Harant dostává dvě minuty za faul loktem.
49:20
Roman Červenka pravděpodobně řekl rozhodčímu něco od plic o předchozím zákroku a dostává desetiminutový osobní trest.
49:20
Dnešní utkání sleduje 4901 diváků.
49:08
V domácích přihrávkách je vidět spousta nepřesností.
48:34
48:11
A další vyhození, tato přesilovka se domácím vůbec nedaří.
47:35
Další vyhození Sparťanů do středního pásma.
47:06
Červenka byl u mantinelu tvrdě sražen ranou do hlavy, rozhodčí ale pravděpodobně vylučovat nebudou.
46:48
Hosté dobře zabojovali a vyhodili kotouč do středního pásma.
46:34
Za nedovolené bránění dostává dvě minuty hostující Pech.
45:52
Harant vystřelil na Taylora po odpískání ofsajdu, vzápětí se mu ale jel omluvit.
45:24
Sparťané nikam nespěchají a drží kotouč za svou brankou.
44:44
Hlinka se dral před bránu, kotouč ale nedokázal tečovat za záda Kristana.
43:49
Květoň se dostal ke kotouči, ale byl již v těžkém úhlu ke skórování.
43:36
Ofsajd brzdí snahy Pirátů o snížení skóre.
42:42
Sparta právě vstřelila branku!
A vzápětí třetí branka v síti domácích. Domácí obrana si nepohlídala JANA HLAVÁČE, kterému poslal Hamilton dobrou přihrávku a prvně jmenovaný měl před sebou odkrytou bránu. Asistence: Curtis Hamilton.
41:52
Jen co na led naskočil potrestaný Červenka, hosté skórují. Na střelu Buchteleho ještě Kristan dokázal zareagovat, kotouč se ale odrazil k volnému JAROSLAVU HLINKOVI, který měl vcelku lehkou pozici. Asistence: Jan Buchtele, Jan Hlaváč.
41:45
41:17
Sparťané dlouho kombinovali v útočném pásmu, následná střela ale skončila jen v ochranné síti nad brankou.
40:44
40:28
Rutta střelou přes obránce přestřeluje bránu.
40:01
Ve druhé třetině nepadla ani jedna branka. Hra se ale hodně přiostřila a hlavně v závěru třetiny bylo k vidění několik dobrých příležitostí. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.
40:00
39:56
Veliký závar v domácím brankovišti, Kristan zůstává otřesený.
39:46
Červenka byl u mantinelu masírován jedním ze Sparťanů, a tak se po něm ohnal. Toho si ale všimnl rozhodčí a posílá vedoucího muže kanadského bodování na trestnou lavici za sekání.
39:07
Rutta chtěl lišácky obhodit brankáře Taylora, o kotouč ale přišel a brankáře zalehl.
39:00
Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.
38:44
Hostující Forman přidržel hokejku ujíždějícímu hráči, za tento prohřešek dostává dvě minuty.
38:20
Eminger míjí bránu střelou od modré.
37:39
Na druhé straně si dobře vybruslil Netík, ale Kristan byl taktéž pozorný.
37:28
Kämpf nepropálil z dobré pozice Taylora.
37:00
Hamilton dal krosček jednomu z domácích, za což oplácel Mrázek. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty.
37:00
36:38
Vladimír Růžička dostal přihrávku do jízdy, od modré čáry jel samostatný nájezd, ale střelou poslal kotouč mimo bránu.
36:07
Švrček vypálil od modré čáry, Kristan měl ale lapačku připravenou.
35:49
Vzápětí byl v brankovišti sražen Kristan, který ale bude v pořádku. Hra bude pokračovat vhazováním v obranném pásmu Pirátů.
35:46
Tejnor už prchal do útoku, ale kotouč mu utekl.
35:10
Další zákrok Kristana.
35:04
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale kotouče létají hlavně po mantinelech.
34:27
Rutta přihrál rukou Skinnerovi, hra je tedy přerušena.
34:13
Vhazuje se před Kristanem.
34:00
Buchtele neprostřelil Kristana bekhendem.
33:21
Hamilton zavezl kotouč do pásma, kde se nyní Sparta usadila.
32:38
Taylor raději pokryl kotouč, který na něj šel až od protější brankové čáry.
32:21
Pokračovat se bude po komerční přestávce.
32:09
Mrázek tvrdě srazil Přibyla, ale pravděpodobně ho netrefil do hlavy, a tak rozhodčí nepíská.
31:48
Sparta zamkla svého soupeře v útočném pásmu.
31:14
Jen, co jsem to dopsal, předvedla domácí obrana ukázkovou chybu, které ale Sparta nedokázala využít, Kristan střelu chytá.
31:01
Piráti jsou nyní aktivnější a drží kotouč na holích.
30:29
29:54
Kämpf dostal kotouč mezi kruhy, ale nedokázal bekhendem pořádně zakončit.
28:29
Polášek dostává dvouminutový trest, za jízdy „sejmul“ jednoho z domácích útočníků. Sám ale reklamuje, že byl zasažen do obličeje. Piráti budou hrát 22 vteřin dvojnásobné přesilovky.
28:10
Hosté vyvážejí kotouč.
27:35
Branky nebylo dosaženo, stav je tedy stále 1:1.
Stále se zkoumá video.
27:35
Velmi kuriózní situace. Kotouč skončil někde v brankovišti Sparty, hala zhasla, ale rozhodčí do té doby nepřerušil hru. Bude se zkoumat video.
27:01
Kotouč je až u Kristana.
26:51
Hlaváčovi se nelíbil zákrok Rutty na svou osobu, a tak se po něm ohnal. Za to inkasuje dvě minuty.
26:07
Sklenář zkusil vystřelit od levého mantinelu, kotouč ale k Taylorovi neprošel.
25:21
Sparta se tlačila do útočení, ale domácí obrana nyní hraje pozorně a nechybuje.
24:21
Račuk ujížděl společně s Červenkou dva na jednoho, prvně jmenovaný ale pokazil přihrávku, kterou odvrátil obránce.
23:51
Exkluzivní zákrok Kristana! Pech dostal dobrou přihrávku před volnou bránu, domácí brankář si ale lehnul na bok a betony dokázal vytěsnit kotouč.
23:14
Buchtele se zmocnil kotouče, ale nedokázal přihrát svému spoluhráči.
22:42
Další ofsajd Pirátů, Sparta dobře brání svou modrou čáru.
22:13
Pískán je úmyslný ofsajd Pirátů, hra se stěhuje před Kristana.
21:46
Kotouč skončil na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.
21:34
21:05
Až nyní Piráti vyhazují z pásma a mohou vystřídat.
20:28
Sparta se hned usadil a v útočném pásmu.
20:01
V první třetině byly k vidění dvě branky, po jedné na každé straně. Nejprve se hosté dostali do vedení zásluhou krásné střely Piskáčka, domácí ale vyrovnali ve dvojnásobné přesilovce, autorem gólu byl navrátilec do sestavy Vladimír Růžička. Druhá třetina začne přibližně v 18:13.
20:00
19:50
Roman Červenka se zmocnil puku před Kristanem, dojel až do útočného pásma, kde obehrál obránce a pokusil se udělat stahovačku před Taylorem, o kotouč ale nakonec přišel.
19:34
Za držení protihráče je vyloučen domácí Růžička, první přesilovka pro Spartu.
19:21
Až nyní Taylor se štěstím pokryl kotouč povalující se v brankovišti.
19:01
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:46
Domácí se dostali do velkého tlaku.
18:17
Dušek si dobře vybruslil, ale trefil pouze boční síť.
17:33
Hned dvě chyby za sebou v domácím pásmu, Sparta se hned usadila před Kristanem.
17:01
Tvrdou střelu Mikuše Kristan v pokleku chytá.
16:31
16:21
Sparťané i v oslabení dobře napadají.
15:34
Netík se zmocnil kotouče, ale jeho střelu zblokoval vracející se Račuk.
15:06
Piráti právě vstřelili branku!
VLADIMÍR RŮŽIČKA se dostal s kotoučem až do těsné blízkosti Taylora, který byl trochu zmatený a domácí kanonýr tak neměl problém zakončit. Asistence: Roman Červenka, Brett Skinner.
14:31
Švrček fauloval loktem do hlavy Růžičku, rozhodčí mu dávají dvouminutový trest. Piráti tak budou hrát minutu a půl dvojnásobnou přesilovku.
14:01
Další přesilovka pro Piráty, při předchozí akci domácích si sekáním pomohl Buchtele.
13:52
Květoň poslal kotouč před branku na volného Chrpu, který ale Taylora nepřekonal.
13:30
13:14
Kotouč se od Květoně odrazil do ochranné sítě, hra je vykázána do středního pásma.
12:54
Hosté vyhazují až ke Kristanovi.
11:58
Růžička to zkoušel od modré, ale ani on, ani dorážející Rutta kotouč do brány neposlali.
11:30
Za evidentní držení hole je vyloučen hostující Michal Čajkovský.
11:00
Kristan musel opět zasahovat po střele z levého kruhu.
V chomutovské SD ARÉNĚ sleduje souboj Pirátů se Spartou také reprezentační kouč Vladimír Vůjtek.
10:26
Piráti se nemohou dostat do útočného pásma.
09:41
A opět je Sparta usazená v útočném pásmu.
09:03
Pech dostal přihrávku do druhé vlny, ale minul branku.
08:39
Kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Taylorovi, který ho bleskurychle lapil do rukavice.
08:18
Až nyní domácí obrana trochu uklidnila hru a zakládá útočnou akci.
07:57
Sparta si nyní v útočném pásmu dělá doslova co chce.
07:04
K Ölveckému se dostal odražený kotouč, ale Taylor jeho střelu vykopnul betonem.
06:48
06:17
Dragoun zavezl kotouč z obranného pásma až do útočného, poslal ho do druhé vlny na volného JANA PISKÁČKA, který ukázkovou pumelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Kristana. Asistence: Michal Dragoun, Petr Kalina.
05:35
Harant dobře zblokoval střelu letící brankovištěm, ačkoliv o tom ani nevěděl, kotouč ho trefil do brusle.
05:07
Po rychlém přesunutí hry raději Kristan pokryl kotouč.
04:50
A opět Červenka, tentokrát bekhendem přestřeluje.
04:16
Červenka dostal výbornou přihrávku zpoza brány, ale Taylor jeho rychlou střelu vyráží ramenem.
03:36
Nahození ze středního pásma raději Taylor pokrývá.
03:23
Piskáček špatně přihrál a kotouč tak mají opět Piráti.
02:52
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:34
Několik odrazů od hokejek ve středním pásmu přisoudilo kotouč Pirátům.
02:07
Vhazování po pravici Kristana.
01:54
Klimek byl sám v dobré pozici před brankou, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.
01:34
Střela Švrčka byla zblokována do rohu kluziště.
00:58
Červenka dlouho držel kotouč za hostující brankou, ale jeho spoluhráči byli obsazeni.
00:23
Buchtele dostal přihrávku na dlouho hůl a nemohl tak zakončit.
00:08
Hned na úvod zakázané uvolnění Sparty.
00:01
Vše je připraveno na úvodní buly, čeká se pouze na oba týmy.

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Mrázek, harant, Tejnor, Šidlík, Pereťagin – Tomica, Červenka, Račuk – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Chrpa, Dušek, Kaše – Veselý

HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina, Piskáček – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Hlaváč, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Dragoun, Netík

Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Komárek, Ondráček.
Jak je vidět, prozatím se v duelech Chomutova a Sparty vždy radoval domácí tým. Kdo se bude radovat tentokrát se dozvíme kolem dvacáté hodiny.
Poslední vzájemné zápasy:

12. kolo Sparta – Chomutov 4:0
25. kolo Chomutov – Sparta 3:1
38. kolo Sparta – Chomutov 7:1
Piráti jsou aktuálně na sedmé příčce extraligové tabulky a na aktuálně šestou Olomouc ztrácejí pouze jeden bod. Případný postup přímo do play-off by byl pro Chomutovské jistě velikým úspěchem. Sparta je v tabulce druhá a tato pozice jí zůstane i do konce základní části, na vedoucí Liberec ztrácí osm bodů a na třetí Plzeň má náskok celých dvacet bodů.
HC Sparta Praha má vítěznou vlnu o poznání delší, od 29. kola Sparta prohrála pouze dvakrát. V posledním kole přivítali Pražané na svém ledě Dynamo Pardubice, se kterým si lehce poradili a zvítězili vysoko 6:1.
Piráti Chomutov mají za sebou tři vítězné zápasy v řadě. V tom poslední zajížděli na led Hradce Králové, kde se dostali do vedení 2:0. To jim ale nevydrželo, domácí vyrovnali a utkání tak rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější právě Piráti.
Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu z předposledního utkání základní části Tipsport extraligy mezi týmy Piráti Chomutov a HC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.