SESTŘIH 3. kolo: HC Mountfield HK - HC Verva Litvínov 6:4

Z mojí strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a někdy příště zase na počtenou!
Střely po třetí části (celkem)

Mountfield HK – 9 (28)
HC Verva Litvínov – 8 (24)
Nejlepšími hráči byli vyhlášení Viktor Hübl a Tomáš Knotek.
Dlouho jsem v místní aréně neviděl takový zápas. Domácí prohrávali už 1:4, ale díky druhé a třetí třetině, součet jejichž skóre hovoří 6:2 ve prospěch Mountfieldu, se jim podařilo nakonec získat tři body!
59:24
Hraje se za Janusovou brankou, pro dnešek je rozhodnuto!
58:54
Litvínov se zatím ani nemůže pokusit o power-play, Hradec jej napadá na vlastní útočné modré čáře.
58:21
Kubát dostal puk předložený až na hůl, přímo před Kacetla! Ten jej ale na oko relativně snadným skluzem vychytal.
57:52
Po stadiónu běží mexická vlna, zatímco se bude vhazovat po levici domácího gólmana.
57:19
Domácím se sice nedaří vystřelit, ale puk drží daleko od Kacetla, což jim v tuto chvíli stačí.
Utkání sleduje 5151 diváků.
56:52
56:18
Šimánek ukázal obětavost kapitána! Proti střele cca metr od modré čáry se vrhl na led, puk zastavil a poté i vyhodil do středního pásma.
55:46
Teď navíc, i když jen na chvíli, vyhazují puk z pásma.
55:22
Kacetl ale zatím nemusel předvést žádný důležitější zákrok, domácí se dobře brání.
54:52
Litvínov bude mít k dispozici přesilovku, to by mohl být zajímavý konec zápasu. Za podražení je vyloučen Martin Pláněk.
54:32
Před poslední komerční přestávkou Ondřej Kacetl puk přikrývá lapačkou.
54:05
Mountfield momentálně působí trochu opatrnějším dojmem, zřejmě si bude současné skóre chtít pohlídat.
53:29
Kubát ale mířil hodně nepřesně. FORTUNA arénou zatím probíhají ovace, domácí již mají zřejmě jasno o dnešním vítězovi.
52:56
Tak Verva má aktuálně sedm minut na to, aby se pokusila s dobře rozehraným zápasem ještě něco udělat. Momentálně se tlačí do útoku.
52:36
Kubát pálil od modré čáry, jeho střelu, směřující na levou tyč, Kacetl lapačkou vyrazil mimo svoji branku.
52:20
Oba týmy hrají v plném počtu.
51:08
Ještě chvíli, cca dvacet vteřin, se bude hrát v poměru čtyři na čtyři.
50:38
Hradec právě vstřelil branku!
Mountfield navyšuje své vedení! Rastislav Dej ve vlastním obranném pásmu vybojoval puk, několika rychlými kroky se dostal až do útočné třetiny, kde v přečíslení dvou na jednoho krásně naservíroval puk na hůl RUDOLFA ČERVENÉHO, jenž se střelou na vzdálenější tyč nemýlil! – 6:4! Asistence: Rastislav Dej.
50:21
Navíc se síly na ledě vyrovnají. Ihnačák, jenž zaváhal na útočné modré, se při sprintu za uniknuvším hráčem provinil hákováním.
49:56
Jenže Hradci puk utíká a Litvínov v přečíslení málem sám skóruje!
49:35
S vyloučeními se v poslední třetině roztrhl pytel. Na trestnou teď putuje Petr Chaloupka, a to za sekání.
49:09
49:02
Až teď se Litvínov vrátil do útočné třetiny, ale jen na chvíli.
48:06
Litvínov hodně sevřel domácí, ti se ale brání, seč jim síly stačí, a puk přece jen po chvíli vyhazují.
47:48
Horké chvíle pro Hradec! Nejprve Kubát pálil nad, pak Kacetl musel zasahovat proti několika střelám včetně dorážky Pavelky z bezprostřední blízkosti.
47:09
Přesilovka dostane zase Litvínov, za vražení na hrazení putuje na trestnou lavici domácí bek Vydarený.
47:00
46:40
Až teď od modré provětral výstroj Januse Vydarený.
46:12
Domácí se nemohou prosadit do útočné třetiny, Janus je zatím bez zákroku.
45:51
Minutu a osm vteřin před koncem početní výhody Hradce se vhazuje ve středním pásmu.
45:12
Kombinace Mountfield před Janusem již začala, jenže Verva se brzy kotouče zbavila a vyhodila jej ke Kacetlovi.
45:00
Přesilovka pro Hradec Králové! Za podražení je vyloučen Filip Pavlík.
44:21
Domácí dokonávají neuvěřitelný obrat! Puk se po závanu v brankovišti odrazil zpoza klece na hůl volného TOMÁŠE KNOTKA, který neměl problém s jeho zasunutím za brankovou čáru! Bez asistence.
43:37
To by se mohlo teď změnit, Kubát je vyloučen za podražení.
42:50
Oproti akčnímu konci poslední části se diváci asi musí nudit, ale podobně to bylo i v prostřední periodě.
42:27
41:53
Litvínov započal přesilovkou kombinaci, jenže Vydarený puk rychle odebral a naopak sám ohrozil Januse.
41:22
Hosté jsou mezitím ve čtyřech, za minutu o sobě to samé budou moc prohlásit i domácí.
40:52
Pláněk využil prostoru, který mu hra čtyři na čtyři dala, aby rozehrál puk.
40:27
Tak nebude, Jaroslav Bednář totiž inkasuje trest 2+10 min. za úder do oblasti hlavy a krku.
40:06
Jen připomínám, že Hradec bude mít ještě minutu výhodu početní výhody pět na čtyři.
40:01
Celky jsou nastoupeny na ledě, poslední třetina začne každým okamžikem.
Střely po druhé části (celkem)

Mountfield HK – 11 (19)
HC Verva Litvínov – 5 (16)
Další třetina začne přibližně v 19:52.
4:2 – přesně takovým poměrem domácí ovládli druhou třetinu, což jim zajistilo i srovnání skóre. Přitom v půlce periody prohrával Mountfield již 1:4. Vážně si netroufám odhadnout, jak dnešní zápas skončí.
40:00
39:26
Prakticky z první střely je vyrovnáno! KAREL PILAŘ se napřáhl a od modré čáry vyslal takovou střelu, která propálila vše a skončila až v síti! Asistence: Peter Frühauf, Jaroslav Bednář.
39:07
1:10 – tak dlouho budou hrát domácí přesilovku pět na tři, na trestnou lavici putuje Filip Pavlík za sevření kotouče rukou.
39:05
A znovu Bednář, ten si rychle nabruslil do útočné třetiny a po kličce do forhendu trefil jen boční síť!
38:27
Bednář mohl překonat rozhozeného Januse, střela na levou tyč ale byla zblokována.
38:18
Sklenička zastavil Kudrnu jen za pomoci nedovoleného bránění, z toho vyplývá přesilovka pro domácí.
37:41
Domácí využívají tlaku ke vstřelení branky! Janus nejprve vyrazil střelu od modré čáry, ale Brian Ihnačák puk poslal zpět do ohně a ADAM COURCHAINE z mezikruží již na litvínovského gólmana vyzrál! Asistence. Brian Ihnačák, Jaroslav Bednář.
37:12
Jenže zakázané uvolnění, vyplynuvší z nepřesné rozehrávky, vrátí hru před Kacetla. Vhazuje se po jeho pravici.
36:51
Kukumberg v těžké pozici a tísněn bránícím hráčem nahodil puk na Januse, ten jej zachytil do své lapačky.
36:21
Vypadá to, že druhá část se už dohraje v poklidu, ani jeden z týmů se nikterak nežene do útočení.
35:59
Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
35:23
Teď se hraje právě před královéhradeckým brankářem, naštěstí pro něj se Litvínov nedostává k zakončení.
34:58
Jánského nahození z těžkého úhlu Kacetl vyráží ramenem za vlastní klec.
34:43
Hradec ale bude mít další šanci, a to po icingu Litvínova.
34:12
Čtvrtá lajna Mountfieldu ztrácí útočné pásmo a jede střídat, na ledě se ještě zdržel Pavlík, ale ani on ztracené pozice nazpět nevybojoval.
33:16
Skrumáž před Kacetlem dopadla pro domácí dobře, nikdo z hostujících se nebyl schopen dostat k puku, který se chvíli povaloval před brankovištěm.
32:43
Domácí rozehrávají zpoza své brány, což se jim daří s obtížemi.
32:15
Prozatím se Hradci "podařilo" jen zakázané uvolnění.
31:35
Tak to jsou vypjaté momenty na obou stranách. Utkání nabralo řádný spád, uvidíme, co oba týmy předvedou nadále!
30:35
Už je to jen 2:4! JAROSLAV BEDNÁŘ nabral rychlost a mezi dvěma obránci se vydal vstříc brankáři Janusovi, kterého přízemní ranou překonal a snižuje tak skóre! Asistence: Brian Ihnačák, Karel Pilař.
30:21
Litvínov právě vstřelil branku!
VIKTOR HÜBL přidává druhou branku! Po přesné přihrávce na mezikruží krásně vymetl horní části branky Kacetla! Asistence: František Lukeš.
29:32
Současně je vyloučen Stanislav Dietz (sekání).
29:32
Faulovaný ROBIN HANZL se nenechal odradit, tísněn hráčem Mountfieldu zvolil dlouhou kličku do bekhendu, kterou vytvořil cestu do prázdné brány pro kotouč – 1:3. Asistence: Tomáš Pavelka.
27:56
Síly se vyrovnají, za sekání jde na trestnou lavici i Karel Pilař.
27:30
Přesilovka pro Hradec, sekáním se provinil litvínovský Trávníček (2+2). Současně je za stejný prohřešek vyloučen na dvě minuty i Bednář.
26:35
Teď už první lajna ale boduje! TOMÁŠ KNOTEK se k puku dostal na hranici modré útočné čáry, a ze samostatného úniku bekhendem překonává Januse! Bez asistence.
26:08
Po dělovce Šimánka od modré se puk odrazil do vzduchu tak, že málem zapadl za Janusova záda!
25:52
Delší část bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění úřadujícího šampiona extraligy.
25:02
Z obou stran teď vidíme na oko vyčkávací taktiku, ta by se ani jednomu celku nemusela nakonec vyplatit.
24:39
Bednář tvrdě vypálil ze střední vzdálenosti, Janus vyráží puk do rohu.
24:20
Východočeši se ale daleko nedostali. Musejí začít znovu od Kacetla.
23:49
Tempo ale přece jen o trochu opadlo. Pilař začíná útočnou akci Hradce.
23:09
Úvod prostřední periody tedy zatím není tak výživný jako první část, ale i tak bylo k vidění několik málo šancí.
22:50
To se Litvínovu povedlo, Kacetl musel zneškodnit nahození od modré čáry.
22:18
Mezitím se Verva dostala opět před Kacetla, po několika přihrávkách ale její kombinaci končí nepřesností a nutností rozehrát až od vlastní klece.
21:24
Bedřich Köhler si počínal jako zkušený mazák, za Janusovou brankou převzal puk a když viděl, že se mu nikdo ze spoluhráčů nenabízí, sám se pokusil obtočit kolem pravé tyče a zakončit, Janus mu však akci rychlým zásahem holí překazil.
21:08
Teď se ale stejnému hráči podařilo puk vybojovat, dojet po levém mantinelu až na hranici brankové čáry a z ostrého úhlu vypálit na Kacetla.
20:47
Na útočné modré si pul přebíral Martynek, ale byl v postavení mimo hru.
20:12
Druhou část začali lépe hosté, kteří se ale momentálně nemohou vymanit ze sevření Hradce.
20:01
Hráči obou mužstev již krouží po ledové ploše, začátek druhé periody je na spadnutí.
Střely po první části:

Mountfield HK – 8
HC Verva Litvínov – 11
Další třetina začne přibližně v 18:53.
V první části byl k vidění svižný hokej plný akcí. Těch měli, alespoň zpočátku klání, více domácí. Přesto ale ze svého tlaku nic nevytěžili, naopak ve dvou ojedinělých šancích se podařilo skórovat hostům, kteří tak vedou 2:0.
20:00
19:37
Z tlaku Hradce vzešlo sice několik střel, ty skončily většinou na chráničích bránicích hráčů.
19:14
Teď se naopak hraje na druhé straně kluziště, ale se stejným efektem.
18:48
Litvínov kombinuje v prostoru před Kacetlem, ten ale zatím zasahovat nemusel.
18:07
Teď se o kotouč bojuje za Kacetlovou brankou, domácí zakládají útok.
17:23
Tomáš Knotek se nikým nehlídán ocitl na mezikruží, ale puk, který se k němu nenápadně odrazil, nedokázal blokován hráči soupeře, kteří k němu rychle přistoupili, poslat na bránu.
16:17
Jenže teď domácí zaváhali s rozehrávkou na modré čáře, o puk přišli a Litvínov se po akci Viktora Hübla a FRANTIŠKA LUKEŠE, který zakončil přečíslení dvou na jednoho za záda přesouvajícího se Kacetla, dostává do vedení 2:0. Asistence: Viktor Hübl.
15:27
Hosté se stále nedokázali usadit v útočné třetině, zatím hodně povedené oslabení Mountfieldu!
14:57
Frühauf ale dokázal Hradec osvobodit, Litvínov musí začít až od Januse.
14:43
Martin Pláněk je vyloučen za nedovolené bránění, Litvínov tak bude mít k dispozici druhou početní výhodu v utkání.
14:31
Kukumberg narušil rozehrávku hostů a přesným pasem na mezikruží našel Deje, jeho střelu ale zblokoval, podobně jako před chvílí na druhé straně, obránce soupeře.
13:55
Jánský se v plné rychlosti a z pravého kruhu pokoušel o střelu, tu ale dobře zblokoval Dietz. Kacetl pak už neměl nejmenší potíže s lapením touše.
13:42
Teď se hra přesune do středního pásma, jelikož se hostující celek provinil postavením mimo hru.
13:35
Na druhé straně zasahuje Kacetl. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním právě v obranné třetině Hradce.
13:00
Kudrna hledal před bránou volného Knotka, který přihrávku nezachytil. Kdyby se mu to povedlo, číhala by na něj v podstatě volná brána!
12:42
12:16
Domácím se teď dvakrát po sobě podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry.
11:32
Ten v rozkleku vyrazil další střelu Litvínova, v pozici vleže si pak ještě pohlídal levou tyč, u které číhal nebezpečně na dorážku Pavelka.
11:02
Pavelka pálil prudce ze střední vzdálenosti, střela trefila dobře postaveného Kacetla.
10:42
Přesilovku si vyzkouší i hosté. Za Hradec půjde na dvě minuty pykat Jaroslav Kudrna, provinil se sekáním.
10:42
Až teď Hanzl vyslal lehké nahození na gólmana Hradce.
10:19
Hosté si víceméně nevytvořili od vstřelení gólu žádnou větší šanci.
10:00
09:26
A Litvínovu se znova daří vyhodit až na druhou stranu kluziště.
08:54
Domácí se v útočné třetině dlouho neohřáli a opět začínají od vlastní klece.
08:33
Ale puk je zatím pouze za Kacetlovou klecí, odkud Januse určitě neohrozí.
08:00
Petr Chaloupka je vyloučen za nedovolené bránění, první přesilovka v zápase je tu.
07:47
Do útočné třetiny se proháčkoval Jaroslav Bednář, jeho střelu ale zastavil jeden z beků Vervy.
07:29
Pokračovat se bude po komerční pauze. Uvidíme, zda domácí využijí svůj dosavadní tlak ke srovnání skóre.
07:09
Jinak je k vidění zatím svižný hokej s celkem dosti útočnými šancemi (převážně na straně Hradce). To se divákům musí líbit!
06:18
Z mezikruží se do šance dostal domácí Dej, Janus si ale správným postojem poradil s jeho střelou.
05:46
Domácí mají po inkasované brance trochu problémy rozehrát puk, nakonec se to ale přece jen Petru Frühaufovi podařilo.
05:20
Tak to je skoro jako blesk z čistého nebe! Ondřej Kacetl prudkou ránu ze střední vzdálenosti sice vyrazil, ale jen na hokejku volného VIKTORA HÜBLA, který neměl nejmenší problém puk dorazit do odkryté klece. Asistence: Filip Pavlík.
05:15
Situace se po pokusu Lukeše od pravého mantinelu bude opakovat.
05:06
Po nepřesné rozehrávce domácích se vhazuje po Kacetlově levici.
04:53
Hradec si mezitím vypracoval další dvě až tři šance, Janus ale zatím zůstává pozorný.
04:23
Kukumberg spolu s Bedřichem Köhlerem ujeli v přečíslení dvou na jednoho, ale prvně jmenovaný nedokázal přihrát volnému spoluhráči.
03:29
Vydarený nahazuje za branku Januse, Mountfield napadá soupeře, ale ten protentokrát puk přece jen vyváží z obranné třetiny.
03:15
Mountfield se znovu hnal k brance hostů, zastavil jej ale ofsajd.
03:03
První zákrok pro Kacetla. Kubátova střela zápěstím od modré čáry jej ale nemohla překvapit.
02:34
I Litvínov se zkusil usadit před Kacetlem, ale pozorný Knotek puk rychle vyvezl opět do středního pásma.
02:14
Domácí s pomocí Troligy opět zavezli puk až do útočné třetiny, slušnou šanci tak zatím měla každá jedna hradecká řada.
02:02
Dej se osamocen na levém kruhu odhodlal k tvrdé střele, která skončila v Janusově lapačce!
01:35
Hosté se s kotoučem na holi zatím moc neohřáli, domácí jsou hodně aktivní v napadání.
01:01
Hradec drží i nadále puk na svých holích, další útok rozjížděl Ihnačák.
00:16
Utkání započalo velkou šancí domácích, Kudrna se dostal až před Januse, přihrávkou ještě hledal Knotka na druhé tyči, hosté jen se štěstím neinkasovali!
00:01
Domácí borci už vjíždějí za aplausu slušně zaplněné FORTUNA arény na led, za malý moment jej budou následovat hosté a utkání tak co nevidět vypukne!
Na straně domácích nastoupí letos premiérově Zdeněk ‪Čáp, do utkání naopak nezasáhnou Jank, Vantuch a Vašíček.
Litvínovská sestava od posledního utkání nedostála prakticky žádných změn.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Frühauf, Dietz, Hronek – Kudrna, Knotek, Šimánek "C" – Bednář, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Kukumberg, Dej – R. Pavlík, Troliga, Červený – Tvrdík. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Verva Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Sklenička, Chaloupka, Pavelka, F. Pavlík, Gula – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček "C" – Jurčík, Gerhát, Hořava – Piroš, Šrámek, Písařík. Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Tošenovjan, Polonyi.
Bilance z loňska

Hovoří celkem jasně pro Vervu. Ze čtyř vzájemných zápasů si připsala tři výhry, všechny v základní hrací době. Mountfield se radoval jenom jednou.

26.9.14 Mountfield HK – Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

12.11.14 Litvínov– Mountfield HK 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

28.12.14 Mountfield HK – Litvínov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

11.2.15 Litvínov – Mountfield HK 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Mountfield HK

To Hradec posiloval; hlavně co se týče útočné síly. Pod Bílou věž se přesunul ostrostřelec Jaroslav Bednář, ale také dvě kanadské (respektive kanadsko-italské) akvizice, Adam Courchaine a Brian Ihnačák, který vstřelil vůbec první branku Východočechů v nové sezóně. Zapomínat ale nelze ani na nájezdového specialistu Bedřicha Köhlera, defenzivní pilíř v podobě Karla Pilaře a jistotu v brankovišti Adama Svobodu.

Jenže hned úvod soutěže svěřencům trenéra Draisaitla nevyšel. Proti Vítkovicím museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu, nakonec zápas dovedli do samostatných nájezdů, v nichž soupeři podlehli. Chuť si spravili v Olomouci, kde v divácky ne úplně pohledném utkání uspěli Hradečtí nad Morou 2:0. Resumé? Po dvou kolech páté místo a čtyři body na kontě.
HC Verva Litvínov

Obhájci titulu z loňského roku za sebou mají těžké léto. Těžké z toho pohledu, že tým opustilo množství klíčových hráčů, za něž se nepodařilo najít adekvátní posily. Posuďte sami: v celku Severočechů nepokračují Jiří Šlégr, Martin Ručinský a Jakub Petružálek. Vale dala žlutočerným také opora v brankovišti Pavel Francouz. A příchozivší posily? Ex-brankář Sparty Jaroslav Janus a dvojice prvoligových hokejistů – Miloslav Hořava a Michael Petrásek.

I tak ale svěřenci trenéra Radima Rulíka zažili celkem dobrý vstup do sezóny, ať je řeč o extralize nebo Hokejové lize mistrů. V té Litvínov suverénním způsobem ovládl základní skupinu, v úterý tak ve vyřazovací části zavítá do Vídně, aby tam vyzval místní celek Vienna Capitals. A extraliga? Dva zápasy, jedna výhra se Zlínem (4:0), jedna prohra s Libercem (1:4), tři body a šesté místo v tabulce. Tak uvidíme, jak bude pokračovat cesta obhájců titulu!
Krásný páteční den z metropole východních Čech! Závěr pracovního týdne nabídne třetí kolo hokejové extraligy, ve FORTUNA aréně proti sobě nastoupí celky místního Mountfieldu HK a Vervy Litvínova.