SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2

Ode mě je to pro dnešek ze slavící FORTUNA arény všechno. Někdy příště se s vámi budu těšit na shledanou, užijte si krásný víkend a držte palce především skvělému hokeji, ať už fandíte komukoli!
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 10 (30)
Třinec – 7 (24)
Tak musím říct, že jak se zápas rozjížděl pozvolna, tak závěr nám nabídl obrovské drama. Třinec se o něj zasloužil kontaktním gólem v úvodu třetí třetiny, jenže víc už nedokázal. Mountfield tak vítězí doma už pošesté v řadě a Oceláře letos poráží potřetí.

Postaral se o to jediný hráč – Antonín Honejsek, který stihl vsítit hattrick za pět minut a pět sekund! Hradec se díky němu vrací na třetí příčku Tipsport extraligy.
Nejlepšími hráči dnešního zápasu jsou vyhlášeni za Hradec autor fantastického hattricku Antonín Honejsek a za Třinec Zbyněk Irgl.
Dnešní utkání sledovalo 5187 diváků.
59:45
Třinec hraje bez brankáře, jenže Hradec ho vůbec nepouští do třetiny!
59:27
A znovu kotouč v třineckém pásmu. Stadion napětím ani nedýchá.
59:14
Puk za Hamerlíkem, stále se nepřerušuje!
58:53
Jenom chyby v hradecké rozehrávce mu dávají šanci. Ale Dietz teď tu svou stihl napravit.
58:33
Bednář přes beka otestoval Hamerlíkův beton. Třinec se nemůže dostat do tlaku.
58:16
Hosté rozehrávají. Co nás ještě čeká?
57:55
Karel Pilař přišel o helmu, ale Oceláři se dostali do ofsajdové pozice a puk má Hradec.
57:37
Adam Svoboda pak zaváhal v rozehrávce, a tak je Třinec nyní usazen v útočném pásmu.
56:49
Festival zahozených šancí, ale tohle je hokej jak víno! Antonín Honejsek byl sám před Hamerlíkem, jenže trefil břevno a z dorážky pak gólmana! Už mohl mít čtvrtý gól.
56:09
Ne, ani jeden tým se nemůže trefit! Třinec už je kompletní, ale teď přestřelil Köhler!
55:32
Svoboda vyrazil Svačinovu ránu a potom v obrovském zmatku dorážel Richard Stehlík, ale domácí brankář se rychle přesunul a předvedl možná klíčový zákrok utkání!
55:04
Brian Ihnačák se z levé strany vydal před Hamerlíka, jenže zblízka nenašel volné místo v jeho postoji.
54:51
A už je kotouč zase u Adama Svobody.
54:38
Honejsek z boku nepropasíroval puk před branku ani nadvakrát.
54:20
Ještě domácím zbývá 56 sekund z přesilovky. Třinec stále žije.
54:20
Červený chtěl trefit druhý růžek, ale minul!
54:20
Rudolf Červený obral soupeře o puk a před Hamerlíkem zakončil nad břevno, ale byl při tom faulován Lukášem Galvasem a pojede trestné střílení! Stadion bouří.
53:58
A teď to byl Bohumil Jank, kdo nohou zastavil Plášilovu střelu od modré čáry. Znovu od začátku.
53:34
Pláněk nastřelil jen spoluhráče Köhlera a hosté rychle vyhazují ke Svobodovi.
53:17
A v pěti proti čtyřem si naopak zahrají domácí hokejisté. Jiří Polanský (TRI) složil soupeře k ledu a odsedí si dvě minuty za podražení. Tedy on doufá, že celé dvě minuty.
53:08
Pro Třinec velká škoda nevyužité početní výhody. Poslední přestávka na úpravu ledu.
53:08
Ten mohl přijít po zaváhání v hradecké rozehrávce, ale Svoboda si nahození pokryl. Šimánek následně vyslal z trestné dopředu Deje, jenž musel pálit z větší vzdálenosti. Hamerlík bez potíží zasáhl.
52:32
Hradečtí předvádějí enormní snahu a bojovnost a znovu vyhazují. Ale hostům bude stačit jeden jediný okamžik.
52:07
Josef Hrabal se moc šikovně protahoval hradeckou sestavou. Karel Plášil ho ale nakonec nabral na vidle a celá skupina hráčů skončila na Svobodovi!
51:42
Jiří Šimánek pak unikal k Hamerlíkovi, ale přes beky se nedostal k přesnému zakončení.
51:19
Oceláři spustili velký nápor, ale když už Nosek konečně vystřelil, minul druhý růžek. Hradec vyhazuje.
51:02
Přesilovka pro Třinec! Rastislav Dej (HKM) se před svou střídačkou provinil podražením a Oceláři mají jedinečnou možnost srovnat skóre.
50:56
Na druhé straně hledal Polanský Adamského, Jaroslav Bednář zblokoval přihrávku bruslemi, pomalu ani nevěděl jak.
50:13
Kudrna se Šimánkem překonali modrou čáru, pak přišlo nahození Bednáře, ale hosté v pohodě získali puk na své hokejky.
49:37
Zbyněk Irgl přes Karla Pilaře nevypálil tak přesně jako při svém gólu, ale Svoboda musel podržet puk v náručí. Oceláři se hodně snaží.
49:14
Tyborovu hokejku nyní minul pas Martina Adamského, hosté se tak sami vystrnadili z útočného pásma. Ale finiš ještě bude pořádně ostrý.
48:57
Třinecký Radoslav Tybor dneska hraje výborný zápas. Po pravé straně se natlačil až k hradecké brance a trefil bližší tyčku!
48:19
Tedy musím říct, že Pláněk předvedl skvělé střídání. Teď si vyměnil puk právě se Šimánkem, pak z jeho práce ještě těžil Kudrna, ale ten už Šimánka před brankou nenašel.
47:34
Obránce Martin Pláněk naznačil nahození, aby si pak puk ještě potáhl a jel do třetiny sám. Jenže nejvíc tím zmátl svého parťáka Šimánka – ofsajd.
47:03
David Nosek už byl s pukem za modrou čarou, takže Třinec musel vyklidit pásmo. Pak se dopředu vydal Červený, jenže nedostal puk na branku.
46:29
Jeden z nich pak vychýlil hradeckou branku, kterou teď musí opravit rolbař. A to je na dlouho.
46:29
Tybor tentokrát uháněl ve dvou s Martinem Adamským. Do přihrávky si ale lehali dva hráči a na Adamského nenechali puk projít!
46:08
Radoslav Tybor zvolil v rychlém úprku střelu na bližší růžek. Adam Svoboda zasáhl krkolomně ramenem, potom kotouč rychle přikryl. Komerční pauza.
45:40
Třinec hraje v plném počtu, tentokrát se ubránil velmi dobře. Zdeněk Čáp na konci přesilovky složil tělem k ledu Davida Noska, to bylo hodně pěkné a hokejové.
45:09
To se mu povedlo, jenže Dietzovu střelu pak zastavil Dravecký, jenž zároveň vyvezl puk až ke Svobodovi.
44:46
Mountfield už je znovu usazen ve třetině, ale potřeboval by zklidnit svou kombinaci.
44:15
Oceláři se rychle osvobodili a zaútočili, ale pak se museli vracet. Hamerlík vytáhl Plášilovu střelu od modré, byť mu ve výhledu přejel Köhler.
43:37
Dva góly ze dvou šancí. Přesně to je dnešní úspěšnost Hradce Králové v přesilovkách, teď dostává třetí. Exhradecký Bohumil Jank (TRI) je vyloučen za podražení.
43:33
Peter Hamerlík musel schovat puk, dojížděl k němu totiž nejen jeho obránce, ale i Jiří Šimánek.
43:14
Hradec si musel vystačit s nahozením, už potřeboval střídat. Ihnačák ještě puk vybojoval, ale následná rána od modré byla zblokována.
42:34
Domácí se dokázali z tlaku vymanit a pak přišla přihrávka na Bedřicha Köhlera. Ten otestoval pozornost Hamerlíkovy lapačky, gólman byl pozorný.
42:09
Hned po buly pálil Irgl, jeho střelu vytáhl Svoboda těsně vedle branky. Galvasovu ránu pak zblokoval obětavec Vašíček.
41:44
Jiří Vašíček byl při rozehrávce pod tlakem, což vyústilo v zakázané uvolnění domácích.
41:23
Hra se přesunula na druhou stranu, Hamerlíka donutila k zásahu hradecká třetí formace.
40:56
Třinec právě vstřelil branku!
No vida, Ocelářům stačilo ze třetí třetiny pouhých 56 sekund a ze zápasu dělají drama! Tomáš Plíhal od modré čáry nahodil puk na Svobodu, před kterým operoval DANIEL RÁKOS. Šikovnou tečí sklepl puk do země a černá guma se mezi betony padajícího gólmana dostala až do sítě. Je to 3:2! Asistence: Tomáš Plíhal.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (20)
Třinec – 6 (17)
Pět minut a pět vteřin. Ještě jednou to opakuju a po dnešku to asi uslyšíte častěji. Přesně tolik času potřeboval Antonín Honejsek na hattrick, který dokonale otočil skóre ve prospěch hradeckých barev! Domácí pak byli na koni, naopak Třinec na dně.

Ale Oceláři nakonec dokázali hru uklidnit a měli i pár nebezpečných akcí. Nicméně pokud si chtějí odvézt body, budou muset ještě hodně zabrat.

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.
40:00
39:24
Především Lukáš Vantuch pak odvedl pro domácí vynikající práci a Mountfield je v plném počtu. To byla pro vývoj zápasu hodně důležitá dvouminutovka.
38:57
Oceláři tlačili dlouho bez střely, nakonec vypálil Tomáš Slovák Druhý růžek ale minul.
38:27
Už se mu to povedlo, ale jenom na chvilku. Puk pak trefil hráče na třinecké střídačce, ale rozhodčí chybovali a nechali hru plynout.
37:49
A znovu, Třinci se zatím nedaří usadit v pásmu.
37:34
Hned po vhazování letí kotouč přes všechny čáry.
37:24
A může ji ukázat třeba už teď v početní výhodě! Karel Plášil (HKM) je vyloučen za podražení, Hradec čekají krušné chvilky.
37:12
Asi vám nemusím říkat, jak si domácí publikum užívá druhou třetinu. Ale do konce zápasu je ještě hodně daleko a Třinec může ukázat svou sílu.
36:52
Oceláři jen dokázali dostat kotouč do bezpečí, potřebovali už vystřídat.
36:17
Šance pro Třinec! Irgl přenechal na pravé straně puk Draveckému, ten asi hledal místo mezi betony, ale Adam Svoboda je srazil včas.
35:42
Hradečtí vrátili kotouč na modrou čáru, odkud pálil Stanislav Dietz. Hamerlík musel skvěle vykopnout levý beton.
34:58
Jaroslav Kudrna má i ve 40 letech rychlost, nicméně v útoku neměl žádného spoluhráče. Možná byli všichni až překvapení, jak rychle se tam jejich spoluhráč dostal...
34:43
Teď už si obránce dokázal s forčekujícím Šimánkem poradit a rovnou hledal najetého Svačinu. Nenašel, ale kotouč mířil přímo na Svobodu, takže se icing nemohl pískat.
34:05
Na ledě je znát neskutečný rozdíl v sebevědomí obou týmů, což je pochopitelné. Ocelářům nyní pomáhá jenom jejich obětavost, díky níž zblokovali několik hradeckých střel.
33:39
Zdeněk Čáp ekvilibristicky ze vzduchu odpálil kotouč, s nímž už soupeř překonával modrou čáru.
33:21
Honejsek s Červeným vybojovali kotouč na útočné modré čáře, Rudolf Červený s ním spěchal dopředu. Měl to ale na bekhend a Hamerlíka nedokázal překvapit.
32:47
Jeden z Ocelářů za bránou zase hrozně váhal a využil toho Tomáš Bulík. Kotouč se odrazil přes břevno do třineckého brankoviště, kde ho ale Hamerlík na poslední chvíli zpacifikoval!
32:20
Ještě doplním, že trest Zbyňka Irgla odpykával Lukáš Jašek. Nicméně třinecký kapitán je na ledě, takže nejsem schopný říct, co za tím stálo.
32:20
Tomáš Knotek zajistil domácím útočné vhazování, hru přerušuje pauza na čištění ledu.
32:09
Byl to tuším Radoslav Tybor, kdo se opíral do přihrávky svého spoluhráče, ale před Svobodou zasáhl jeho bek chráničem.
31:42
Kotouč se motá z jedné strany na druhou. Jako by Třinec přemýšlel, co na Hradec vymyslet.
31:07
Ofsajd pro změnu zastavuje útok třineckých Ocelářů. Jmenovitě překonali modrou čáru mimo rámec pravidel Rákos s Plíhalem.
30:36
Možná to Honejskovi ještě nestačí. Teď přebíral před brankovištěm puk od Ihnačáka, ale nezpracoval ho a nezakončil.
30:22
Tečovaný kotouč vyletěl mimo kluziště, Hradec tak může poslat na led čerstvé síly. Vhazování po levici Adama Svobody.
30:16
A tentokrát je to zakázané uvolnění. Domácí nemohou vystřídat, na ledě už jsou dlouho, a tohle může být pro Třinec hodně zajímavé.
29:42
Poté to byl naopak Mountfield, kdo napadal rozehrávku svého soupeře. Domácím teď ani nemusí tolik vadit, že se jejich čtvrtá formace dopustila ofsajdu.
28:59
Oceláři se nechtějí vzdát, i když teď vůbec nic nejde jejich směrem. Mezi kruhy bojoval Radoslav Tybor a Svoboda musel zasahovat.
27:50
Hradec právě vstřelil branku!
Dámy a pánové, tak to je neuvěřitelné! Čepice létají na led, protože hradecký stadion sleduje obrovskou one-man show v podání ANTONÍNA HONEJSKA! Hradecký útočník převzal na útočné modré přihrávku od Bednáře, na Hamerlíka ujížděl sám a vykoupal ho forhendovou kličkou do prázdné brány. Honejsek stihl čistý hattrick za 5 minut a 5 sekund a Hradec vede 3:1! Asistence: Jaroslav Bednář.
27:22
Oceláři vyhráli buly a Dravecký poslal kotouč o plexisklo do bezpečí.
27:20
Ještě spravit postavení hradecké klece. Domácí mají druhou přesilovku, tu první využili.
27:20
Docela to pro hosty vypadalo nadějně, jenže Tomáš Kopecký už byl s pukem v moc velkém úhlu. Jeho parťák Zbyněk Irgl (TRI) navíc zbytečně povalil Filipa Hronka na branku, takže je hra nejen přerušena, ale Irgl zároveň pyká za nedovolené bránění.
27:13
Červeného pas dokázali hosté odvrátit před najíždějícím Ihnačákem a míří dopředu.
26:56
Útočným řadám nyní vypomohl obránce Martin Pláněk, který zkusil z rohu překvapit Hamerlíka, a pak ještě situaci dojel. Hradec ve druhé třetině bojuje jako v prodloužení sedmého finále!
26:33
Další zákrok třineckého brankáře, který má teď plné ruce práce.
26:24
Zdeněk Čáp po buly pustil utěšenou ránu na Hamerlíka, ale ten přece jenom dobře viděl.
26:10
Třinecké vyhození o mantinel sebral ze vzduchu Filip Hronek, jenž vyslal dopředu Tomáše Knotka. Ten přenechal kotouč Kudrnovi, jehož střelu museli hosté přizvednout do ochranné sítě. Je tu komerční přestávka, která rozhodně přijde vhod hostům.
25:38
Oddechový čas pro třineckou střídačku. Nejlepší možná reakce od hostujících trenérů, protože Oceláři teď vůbec nestíhají.
25:38
Hradecký stadion tlačí své hokejisty ke třetímu gólu, pod jejich bruslemi hoří led! Teď se obránce zbavil kličkou Jiří Šimánek, střílel do protipohybu, ale Hamerlík jen tak tak udržel puk v teploměru!
24:31
Hradecký forčeking donutil rozehrávající Oceláře k chybě a domácí hokejisté rychle otáčejí skóre zápasu! Červený zabojoval u mantinelu a nahrál Ihnačákovi. Ten byl faulován, ovšem jeho práci dokonal ANTONÍN HONEJSEK. Napoprvé ještě jeho střelu fantasticky vychytal Hamerlík, ale na dorážku už neměl ve své ležící pozici sebemenší nárok. Druhý gól Honejska za necelé dvě minuty – 2:1! Asistence: Brian Ihnačák, Rudolf Červený.
23:51
Právě Adamský po vyhraném buly čekal na kotouč, střelu z první trefil vedle. Na druhý pokus už musel jeho bekhend krotit vyrážečkou Svoboda.
23:36
A tak se naopak na druhou stranu vydal Martin Adamský, který to udělal nejlépe, jak mohl. Nahozením a následným dojetím situace vybojoval útočné vhazování.
23:24
Domácí s elánem pokračují ve svém tlaku, zatím se jim nepodařilo vystřelit.
22:45
Tak to bylo hodně rychlé a Hradec Králové z přesilovky srovnává gólový účet zápasu! Jaroslav Bednář střílel od modré, Hamerlík nic neviděl a puk jenom vyrazil před sebe. Tam čekal Dej, který ho okamžitě přisunul do strany ANTONÍNU HONEJSKOVI, a ten kotouč snadno zametl do prázdné branky – 1:1! Asistence: Rastislav Dej, Jaroslav Bednář.
22:26
Oceláři zablokovali hradeckou střelu a dostali kotouč do bezpečí.
22:05
Už Hradečtí o puk přišli a píská se. Milan Doudera (TRI) – 2 minuty za podražení. První přesilovka pro domácí.
21:27
Dopředu se vydali tři hokejisté Mountfieldu. Brian Ihnačák se jednoho z nich zbavil a střílel do boční síťky, každopádně domácí mají ponechanou výhodu.
20:49
Hradec byl po vstupu do druhé části aktivnější, ale nepodařilo se mu usadit v pásmu. Teď ho zastavuje přihrávka rukou.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 8
Třinec – 11
Úvodní část utekla docela rychle. Hradec se jako první chopil aktivity, tu ale zbrzdilo jeho první vyloučení a pak byl lepším týmem Třinec, který nutil domácí k chybám v rozehrávce. Jenže Zbyněk Irgl otevřel skóre paradoxně až poté, co se Mountfield znovu vzchopil. Nakonec domácí v počtu nebezpečných situací svého soupeře předčili, ale tak jako tak budou muset dohánět náskok.

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:46
A další možnost pro Hradec! Bednář vyslal dopředu po levé straně Rastislava Deje, ale ten pálil jen doprostřed branky, kde měl Hamerlík své tělo.
19:05
Dělovku Zdeňka Čápa nakonec ještě dorážel Jaroslav Kudrna. Hamerlík to neměl snadné, ale proti puku bleskově vykopl špičku pravého betonu!
18:31
Hradec rozehrává, zatím sledujeme pokračování nepřesné partie.
17:51
Vyloučeni jsou oba kohouti. Polanský i Hronek si odsedí po dvou minutách za hrubost, respektive krosček, a budeme sledovat hru ve čtyřech na obou stranách.
17:51
Jiří Polanský vykroužil s kotoučem zpoza branky, ale Svoboda ho rychleji přikryl. Polanský se pak vrhnul na Filipa Hronka a doslova ho zahodil do branky!
17:03
Nejen do bezpečí, třinečtí hokejisté díky svému kapitánovi otevírají skóre utkání! ZBYNĚK IRGL dostal ve středním pásmu nahrávku od Draveckého a pak se s tím nepáral. Vydal se do pásma po levé straně, udělal kličku na tu pravou a z dobré pozice pak vyslal nádhernou střelu do Svobodova protipohybu. Hradecký gólman se po ní natahoval marně – 0:1! Asistence: Vladimír Dravecký, Richard Stehlík.
16:50
Ani střela Zdeňka Čápa neprošla na branku a Oceláři už dostávají kotouč do bezpečí.
16:32
Hra je přerušena, ale Hradec teď svého soupeře hodně sevřel.
16:13
Šimánkova zpětná přihrávka šla na Karla Plášila, který těsně míjí druhý růžek. Potom z mezikruží trefil jen blokujícího hráče právě Šimánek!
15:43
Ihnačák s Červeným spustili krátký zmatek před třineckým brankovištěm. Nakonec z něj těžil Antonín Honejsek, který rychle plácil do puku, ovšem Hamerlíka neprostřelil!
15:15
Bednář přenechal za sebe Vašíčkovi. Jenže ani on se nedokázal rychle srovnat ke střele, tu mu pak snadno zblokovali clonící hráči.
14:45
Jak možná pochopíte i z mého komentáře, zatím nesledujeme žádnou strhující partii. Spíš ve většině situací nepřesnosti.
14:08
Do třineckého pásma nahodil puk Filip Hronek, hosté se k němu rychle dostali, ale v útočné třetině o něj zase přišli.
13:41
Za Mountfield odpovídá Jiří Vašíček, při jehož střele clonil Hamerlíkovi Jiří Šimánek. Třinecký brankář však ani v této situaci nezaváhal.
13:30
Vladimír Dravecký si po vyhraném buly najel před branku, kde sahal do nabídky svého obránce, ale Svobodu nepřekonal.
13:24
Milan Doudera ukončil třinecký tlak střelou od modré čáry, kterou Svoboda snadno ukryl na hrudi a nepustil. Hradec je hodně pasivní, uvidíme, zda na tom něco změní komerční přestávka.
12:59
Hradecké vyhození nakonec nedojelo na zakázané uvolnění, a tak mohli domácí vystřídat. Hodně to potřebovali.
12:26
Hraje se stále bez přerušení. Hra je rozháraná, navrch mají hokejisté Třince, kteří se snaží vystihnout chyby Mountfieldu.
11:49
Domácí ale vzápětí chybovali v rozehrávce a z pravého kruhu střílel Daniel Rákos. Rozvlnil hradeckou síť, nicméně jenom z boku.
10:57
Oceláři hodně prováhali své přečíslení. Byl to Vladimír Svačina, kdo zbytečně vracel kotouč dozadu na třetího hráče.
10:27
Teď už to byl právě Tomáš Knotek, kdo před Hamerlíkem dorážel, ale třinecký gólman si situaci pohlídal. Vrátí se Hradec na koně?
10:13
Kudrna rozjel Plášila, ten za modrou přenechal puk Tomáši Knotkovi. Hradec se ale zatím nedostal k zakončení.
09:27
Bílé rukavice Josefa Hrabala nabízely kotouč vzduchem před hradeckou branku. Tam ho ale minuly hned dvě třinecké hokejky.
09:03
Při dělovce Milana Doudery Svoboda vůbec nic neviděl, to samé platilo v případě nahození Rákose. Hradec je kompletní, v závěru oslabení měl i kliku.
08:47
Nezměnil to ani Svačina, který vystihl trochu špatný puk domácích. Jeho pokus zvedl hradecký bek do ochranné sítě, asi poslední buly.
08:34
Domácí snadno dostávají kotouč pod kontrolu, soupeři se zatím přesilovka nedaří.
08:15
Tečovaný kotouč z hokejky Tomáše Kopeckého se dostal až do ochranné sítě, byť velmi těsně. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
07:59
Noskova pumelenice byla hodně prudká, ale minula druhou tyčku hradecké svatyně a puk vyjel o mantinel až pryč z pásma.
07:46
Hosté získávají útočné buly, když dojížděli nahození a Svoboda musel přikrýt puk.
07:33
Znovu to byl Radoslav Tybor, kdo se tentokrát prohnal po levé straně a trefil Adama Svobodu buď do ramene, nebo spíš do masky.
07:17
Hosté to sehráli hodně bleskově, ale Tyborovi na pravém kruhu uskočil puk. Hradec se osvobozuje.
06:56
Po komerční přestávce uvidíme první přesilovou hru utkání. Rychlonohého Vladimíra Svačinu zastavil Rastislav Dej (HKM), který si odpyká menší trest za hákování.
06:24
Když už mohli Hradečtí na druhý pokus rozjet útočnou akci, potřebovali střídat. Bedřich Köhler tak pouze od červené nahodil puk do pásma Třince.
05:42
Tomáš Slovák je na tváři tak ochlupený, že jsem ho nejdřív považoval za Zbyňka Irgla. Každopádně byl to třinecký bek, kdo střelou ze zadní pozice o dost minul hradeckou svatyni.
05:07
Oceláři dobře forčekovali a hradecká rozehrávka vrátila kotouč jen na jejich hokejky. Hostům se však nedaří dostat od mantinelu.
04:25
Hra se nám parádně rozjela, zasahovat musel Adam Svoboda, pak se dopředu vydali Ihnačák s Červeným. První jmenovaný se tlačil do střelecké pozice, ale neprotlačil.
03:48
Hradecká rotace pokračovala, Bednář ideálně našel Antonína Honejska. Tomu ale při zpracování puk uskočil a před Hamerlíkem ho na poslední chvíli zblokovali protihráči.
03:16
Kapitán Hradce Jaroslav Bednář přenechal puk Dejovi, ten mu ho ale od hrazení nedokázal vrátit zpátky.
02:53
Špatná přihrávka hostů dostala puk právě k Bulíkovi, nicméně pak už domácí museli střídat.
02:27
Hradečtí se chopili aktivity, nicméně tu teď zastavuje píšťalka hlavního rozhodčího. Počínání Tomáše Bulíka ohodnotil jako postavení v brankovišti.
02:03
Jiří Vašíček následně nezkrotil poskakující kotouč, který mu přišel zpoza branky. Hradec se při dobruslování situace dopustil přihrávky rukou a vhazuje se před Svobodou.
01:35
Na druhé straně zabojovali Šimánek s Vašíčkem, druhý jmenovaný to zkusil z velkého úhlu, ale puk na branku neprošel.
01:15
Úvodní zákrok utkání si připisuje Adam Svoboda, kterého z levého puntíku pohotově otestoval Jiří Polanský. Ten pak marně doufal, že by gólman nechal kotouč volný.
00:55
Mountfield už se osvobodil, především Honejsek se pak snažil vybojovat kotouč, ale znovu útočí Oceláři.
00:34
Daniel Rákos střílel z levé strany, zblokovaný kotouč Svoboda raději ještě zastáhl hokejkou.
00:21
Prvních pár ostrých soubojů jsme viděli v hradecké třetině. Hosté dostali svého soupeře v rozehrávce pod tlak a domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
00:01
Za pár okamžiků už můžeme začít!
Hokejisté Mountfieldu v bílém jako první vjeli na led, nyní je následují i hosté v červených dresech.
Hradec dneska postrádá svou brankářskou jedničku Ondřeje Kacetla, chytat tak bude zkušený Adam Svoboda. V první formaci figuruje po boku Deje s Bednářem Bedřich Köhler, mimo zraněných a nemocných chybí stále také distancovaný Tomáš Mertl.

Na straně Ocelářů nás dneska čeká jeden pikantní debut. Poprvé v novém dresu totiž nastoupí Bohumil Jank, který ještě donedávna působil právě v Mountfieldu! Navíc nastoupí ve třetí obraně po boku dalšího exhradeckého hráče Tomáše Slováka. Branku Třince bude tentokrát hájit Peter Hamerlík.

Mountfield HK: Svoboda (Veselý) – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek – Köhler, Bednář "C", Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bulík, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Linhart, M. Doudera, Galvas, Slovák, Jank, Stehlík – Irgl "C", Kopecký, Dravecký – Rákos, Plíhal, Svačina – Tybor, Polanský, Adamský – Matuš, Hrabal, Jašek. Trenéři: René Mucha a Jiří Dopita.

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Lhotský, Svoboda.
Hradec je zatím lepší, srovná Třinec bilanci?

Vzájemné zápasy letos nabídly už prakticky všechno. Jeden rozhodla základní hrací doba, jeden prodloužení a jeden samostatné nájezdy! Na body vede Hradec 6:3, minimálně jeden sebral v každém utkání. To nejbláznivější přišlo naposledy, kdy Oceláři vyhráli přestřelku 7:6 po nájezdech – přitom pětkrát prohrávali a naposledy srovnali až v čase 59:48.

7. kolo, 2. 10.: Hradec Králové - Třinec 5:3
20. kolo, 17. 11.: Třinec – Hradec Králové 1:2 pp.
33. kolo, 5. 1.: Třinec - Hradec Králové 7:6 sn.
HC Oceláři Třinec – 9. místo, 61 bodů, skóre 111:112

Slezané na tom poslední dobou nejsou o moc jinak, před přestávkou také sbírali hodně bodů. Šňůra sedmi zápasů se šesti výhrami jim vlila hodně krve do žil, nicméně pak přišla porážka ve Vítkovicích v prodloužení.

Po návratu do hry si Oceláři vzali na starost úterní předehrávku s Libercem. No a vlastně si vedli úplně stejně jako o den později Mountfield! Lídra tabulky v úvodní půlce přehráli, ale jejich problémem byl bezchybný gólman Marek Schwarz. Tygři pak dali klíčový první branku a vítězství potvrdili dvěma góly v samém závěru.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bakoš), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (Jelínek).
Mountfield HK – 4. místo, 77 bodů, skóre 125:117

Východočeši střídají povedené výkony i výsledky s těmi méně povedenými a přetahují se s Plzní o třetí pozici. Tu aktuálně o skóre ztratili. Navíc se musí dívat pod sebe, neboť Mladá Boleslav číhá s odstupem čtyř bodů a Olomouc pěti.

Před pauzou Hradec zdolal na vlastním ledě první dva týmy tabulky – Liberec i Spartu –, jenže po návratu už zase neuspěl na ledě desátého. Před cestou na Kometu měl problémy se sestavou. Přesto byl v první polovině lepším týmem, jenže nedokázal využít své šance a v té druhé naopak inkasoval tři góly.

HC Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 37. R. Zohorna (Kováčik, Hanzlík), 44. Ton (Koreis, Burian), 60. Koreis (Káňa, Hanzlík).
Příjemný pátek z Hradce Králové. Tipsport extraliga má dnes na programu kompletní porci sedmi zápasů 46. kola, jedním z těch zajímavých určitě bude střetnutí Mountfieldu HK s třineckými Oceláři.

Zatímco domácí mocně bojují o udržení první čtyřky, v případě hostů se už nezdá pravděpodobné, že by se jakýmkoli směrem posunuli z pozic pro předkolo. Ale jistotu ještě rozhodně nemají, a i kdyby, stejně jako Hradec nechtějí svou sérii začínat venku.