SESTŘIH: 48. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:5

Pro dnešní zápas se loučí Pavel Pelčák a u dalších přenosů na shledanou.
Ve třetí třetině padly čtyři branky a tři do karlovarské brány. Hosté dokázali ovládnout třetí třetinu a vyhráli po gólech Jakuba Hermana, Petera Húževky a Tomáš Mikúše. Domácí se snažili prosadit, ale vstřelit gól dokázal jen Rostislav Marosz v samostatném nájezdu.
59:42
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomoučtí využívají, že Karlovy Vary hrály bez brankáře a prosadit se dokázal JAKUB HERMAN, který zakončil do prázdné brány. Asistence: Dávid Buc
59:00
Domácí se dostali do útočného pásma, ale obě střely mířily mimo.
58:40
Po oddechovém čase nastoupí domácí bez brankáře v poli.
58:40
Domácí si vyžádali oddechový čas.
57:58
Do posledních dvou minut se bude začínat ve středním pásmu.
57:19
Karlovarští se každou cenu snaží vstřelit vyrovnávací gól, ale zatím moc příležitostí nemají.
56:51
Energetici se znovu snažili dostat do útočného pásma, ale po chybě se píská ofsajd.
55:40
Ti ale chybují a k puku se rychle dostávají domácí.
54:58
Na puku jsou po delší době hosté, kteří se rychle vydávají do protiútoku.
53:55
Karlovarští se znovu velmi aktivně dávají do hry před brankářem. Michal Vachovec se snažil prosadit před Konrádem, ale puk se ani nedostal k jeho hokejce.
53:35
Hosté si mohou odpočinout po dlouhém nátlaku na jejich bránu. Hra je přerušena po zásahu Habala.
53:06
Energetici jsou nyní velmi aktivní před bránou, ale ani pátá střela Haščáka nezamířila do brány.
52:15
Domácí se znovu usazují v útočném pásmu.
51:09
Karlovarští po vstřeleném gólu jsou velmi aktivní na ledě a snaží se dostat před Konráda, což se jim daří, avšak energetikům chybí koncovka ke vstřelení gólu.
50:07
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
V samostatném nájezdu se dokázal prosadit ROSTISLAV MAROSZ, který nic složitého nevymýšlel a z mezikruží vypálil přesně pod břevno. Konrád neměl šanci puk chytit.
50:07
Trestné střílení uvidíme i na druhé straně. Za faul před bránou pojede Marosz.
48:33
Po střele Skrbka od modré se k puku dostal PETER HÚŽEVKA, který z brankového prostoru dokázal propasovat puk pod betony bezmocného Habala. Asistence: Pavel Skrbek, Tomáš Mikúš
Dnešní utkání sleduje 2109 diváků.
47:54
Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude před Habalem.
47:14
Michal Vachovec společně s Vojtou Tomečkem se pokusili o rychlý únik do útočného pásma. PO dvou přihrávkách střílel V. Tomeček, který trefil pouze tyčku.
46:56
Po srovnání sil na ledové ploše se domácí znovu dostali pod nátlak Olomouce, která velmi aktivně působí v útočném pásmu.
46:00
Karlovarský hráč Huna byl znovu tvrdě atakován u mantinelu, tentokrát byl trefen ramenem jednoho z hostů. Faul se však nepíská.
45:26
Karlovarští se snaží srovnat skóre, když Marosz s Hunou projeli až do útočného pásma. Po střele prvního jmenované Marosze však Konrád nechyboval a puk má v lapačce.
44:37
Na dvě minuty byl vyloučen Peter Húževka (OLO) za podražení.
44:06
Hosté se znovu drží v útočném pásmu, kde jsou velmi aktivní hráči před bránou, kteří působí problémy Habalovi s výhledem.
43:13
Neaktivita domácích už neplatí, protože Marcel Haščák se po vhazování ujal puku a rychle vyrazil do útoku, kde se jeho spoluhráči snažili dorážet, ale neúspěšně.
42:42
Domácí se více drží v obranném pásmu a neútočí.
42:08
Ve třetí třetině nemá zatím ani jeden tým převahu nad druhým, až na kolaps před Habalem, který potrestal Mikúš.
41:14
TOMÁŠ MIKÚŠ se při samostatném nájezdu dokázal prosadit rychlým přehazovnáním puku před Habalem, který nakonec chyboval a Mikúš zakončil do prázdné brány.
41:14
Za vražení před bránou jede Tomáš Mikúš samostatný nájezd.
40:26
První střelu ve třetině poslal Martin Bartek na Konráda. Brankář se puku ani nedotkl, protože tečující Huna poslal puk nad břevno.
40:10
Prvního puku se ujali domácí.
40:01
Ve druhé třetině bylo k vidění více gólů než ve třetině první. Karlovarští energetici se dokázali prosadit dvakrát. Nejdříve se prosadil Tomáš Rachůnek, který zakončil do prázdně brány a následně Rudolf Huna, který dokázal využít přesilovou hru a poslal tak Karlovy Vary poprvé do vedení. V závěru periody dokázala Olomouc srovnat zásluhou Martina Vyrůbalíka, a tak se do poslední části půjde za srovnaného stavu. Závěrečná část začne přibližně v 19:49.
40:00
39:43
Po nátlaku na bránu vystřelil Bičánek. Ten však přihrál přímo na hokejku jednoho z Mory a ten rychle vypálil puk z obranného pásma.
39:18
V poslední minutě se do útoku ještě pustily Karlovy Vary.
38:49
Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána hráčská lavice Olomouce na dvě minuty. Trest odpyká Jakub Herman (OLO).
37:09
Na modré čáře si vybruslil MARTIN VYRŮBALÍK, který obehrál Bartka a sám vystřelil z kruhu na bránu. Habal neměl šanci střelu chytit. Asistence: Tomáš Mikúš, František Skaldaný
36:49
Radim Bičánek předvedl výstavní střelu od modré. Ta však mířila jen do středu brány, kde byl připravený Konrád.
36:21
Staněk se snažil překonat Habala od modré. Ten však pohotově vystřelil beton a hra pokračuje dál.
35:46
Hra pokračuje ve středním pásmu po odpískaném ofsajdu.
34:47
Karlovarští se dostávají do problémů chybami v rozehrávce, ale Olomouc zatím nedokázala účinně vystřelit na bránu.
33:30
Po přihrávce od jedoucího Marosze zadovkou napřáhl Jakub Svoboda, který se snažil zamířit do horního růžku, Konrád však bez problémů chytil.
32:58
Karlovarští si sami přidělali práci, když si nepřesně přihráli, ale Olomouc tuto šanci využít nedokázala.
32:35
Hosté se snažili prosadit před Habalem, když Dávid Búc napřáhl z mezikruží, ale Habal byl pozorný a s přehledem zastavil puk.
31:39
Búc se dostal do velké příležitosti vstřelit gól, když byl osamocený před Habalem, ale mířil mimo tři tyče.
31:14
Olomouc se nyní snažila osvobodit, ale dokázala pouze vyhodit na zakázané uvolnění, a tak se znovu bude vhazovat před Konrádem.
30:32
Domácí od druhé vstřelené branky jsou jako na koni. Svého soupeře nepouští vůbec k puku.
29:20
Na obou stranách se hraje v plném počtu.
28:30
Domácí se v přesilové hře snažili znovu prosadit před Konrádem. Tentokrát si obrana hostů poradila a nenechala projít ani jeden puk.
27:01
Na dvě plus deset minut osobní trest odpyká Tomáš Valenta (OLO) za tvrdé vražení zezadu na mantinel.
26:45
To je přesilová hra! Karlovarským hráčům stačilo jen 6 vteřin na vstřelení druhé branky. Nejdříve napřáhl Martin Bartek od modré a poslal puk Haščákovi, který od rohu branky přihrál úplně volnému RUDOLFU HUNOVI, který úplně osamocený zakončil do prázdné brány. Asistence: Marcel Haščák, Martin Bartek
26:39
Jiří Ondrušek (OLO) je na dvě minuty vyloučen za nedovolené bránění za zákrok před Konrádem.
26:17
Na obou stranách se hraje v pěti a v útoku se drží domácí.
25:38
Karlovým Varům se daří vyhazovat všechny puky až ke Konrádovi.
24:52
Karlovarští jsou nyní v oslabení a Mora se drží v útočném pásmu.
24:26
Na ledě se nyní strhla pořádná bitka do které se zapojilo dokonce osm hráčů. Iniciátoři jsou na obou stranách vyloučeni. Za Karlovy Vary Rostislav Marosz (KVA) za napadení a za Olomouc Tomáš Mikúš (OLO) za hrubost.
24:26
23:52
Na dvě minuty je vyloučen Michal Gulaši (KVA) za nedovolené bránění.
23:34
Karlovarští teď střílejí puk za pukem, ale ani Haščák, nebo Marosz se nedokázali prosadit.
23:05
Po vhazování před Konrádem se puku ujali hosté a ti okamžitě vyhazují.
22:48
Na dvě minuty je vyloučen Jan Jaroměřský (OLO), který se provinil podražením.
21:32
Karlovarští využívají chybu hostů a dávají svůj první gól! Střelu Marosze z mezikruží dokázal ještě Konrád vyrazit, ale k odraženému puku se dostal TOMÁŠ RACHŮNEK, který neměl žádnou práci se zakončením do prázdné brány. Asistence: Rostislav Marosz, Martin Rohan
20:30
K prvnímu puku se dostali hosté, kteří ihned vyrazili před Habala.
20:01
První třetina byla od obou týmů spíše oťukávající a žádný z týmů si nevytvořil moc šancí. I přes několik přesilových her na obou stranách, ji nikdo nedokázal využít, protože obrany fungovaly dobře. Až v závěru chyboval brankář Habal, který nechal odkrytou tyč brány a po střele Skrbka si nechal propadnout puk růžkem branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
20:00
18:46
Po přihrávce Vanty se puku ujal PAVEL SKRBEK, který sám ujížděl po pravé straně a beckhendovou střelou poslal puk do horního růžku branky. Habal nebyl připraven. Asistence: Tomáš Valenta
17:49
Ihned se energetici vydali do útoku, ale při přechodu modré útočné čáry chybovali a píská se ofsajd.
17:32
Domácí přestáli oslabení a pokračují v plném počtu.
16:17
Karlovarští v oslabení předvádí kvalitní výkon a ještě nepustili soupeře ke střele.
15:57
Rudolf Huna byl v obranném pásmu zasažen do kolene a svalil se na led. Hra byla přerušena.
15:26
Na dvě minuty byl vyloučen Radim Bičánek (KVA) za krosček, který byl po přehrání na kostce odsouzen domácím obecenstvem.
14:40
Oba týmy předvádí mnoho chyb, a proto se ani jeden z týmu ještě nedostal do větší šance vstřelit gól.
13:51
Marcel Haščák vystřelil z pravého kruhu na Konráda, ale mířil mimo a hra tedy pokračuje bez pískání.
13:09
Po nahozeném puku domácích se snažil Tomáš Rachůnek dojet puk za Konrádem, ale bylo odpískáno zakázané uvolnění.
12:36
Domácí jsou poprvé v utkání pod větším tlakem, ale po lehkém strčení do brankáře Habala se hra vykazuje do středního pásma.
12:18
Hosté znovu v plném počtu vyrazili do útoku a ihned stříleli na Habala. Ten neměl větší problémy s vychytáním střely od modré. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
12:00
11:27
Tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří. Hosté zatím bez větších problémů vyhazují puky až za Habala.
10:47
Po rozehrávce Karlových Varů se puku velmi jednoduše ujali hosté, kteří ihned vyhodili přes všechny čáry.
09:58
Po dlouhé strkanici v rohu se provinil držením Jan Jaroměřský (OLO) a je vyloučen na dvě minuty.
09:15
Až nyní se do útoku dostali Olomoučtí, tam se neusadili dlouho a na puku jsou domácí.
08:22
Karlovarští jsou velmi aktivní při napadání rozehrávky Olomouce. Ta se marně snaží rozehrát více jak minutu.
07:44
Domácí výhodu střídání nevyužili a na puku jsou znovu hosté.
07:08
Píská se první zakázané uvolnění hostů v zápase, kteří špatně rozehráli, a tak se bude vhazovat před Konrádem.
06:26
Po vhazování přes Habalem se puku ujali domácí, kteří po překonání středního pásma ihned ztratili a na puku jsou znovu Olomoučtí.
06:01
Mora se snaží dostat přes střední pásmo, tam jsou však aktivní hráči Karlových Varů, kteří svého soupeře ještě nepustili před bránu.
05:36
Je odpískáno první zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po Habalově levici.
04:51
Martin Bartek se snažil dostat k odraženému puku před brankářem hostů, ale obrana hostů byla rychlejší. Za svoji aktivitu si však od diváků vysloužil potlesk.
04:05
Znovu domácí vyhazují. Na Habala ještě neletěla žádná prudší střela.
03:35
V průběhu první přesilové hry hostů se snažila Olomouc prosadit těsně před Habalem, ale domácí obrana vždy dokázala vyhodit.
02:36
Před bránou Konráda se provinil krosčekem Tomáš Rachůnek (KVA) a je vyloučen na dvě minuty.
02:36
01:42
Na modré se o střelu pokoušel z první Bičánek. Tomu střela nesedla a k puku se brzy dostali hosté, kteří ihned vyhodili puk.
01:16
Domácí se pořád v průběhu přesilové hry drží v útočné třetině.
00:54
Karlovarští málem vstřelili branku, když se do puku opřel Sičák. Konrád byl však pozorný.
00:46
Po vyhozeném puku na střídačku hostů se znovu bude vhazovat před Konrádem.
00:36
Na dvě minuty byl za hákování vyloučen Jiří Řípa (OLO).
00:27
První střelu měl na Habala Marek Laš, který se úplně sám ocitl před bránou. Zakončit však nedokázal.
00:07
Prvního puku se ujala Olomouc.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek "C", Dvořák, Gulaši, Rohan, Sičák "A", Baránek, J. Tomeček – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Vachovec "A", Haščák, Bartek – Gorčík, Flek, Huna – Koblasa, Osmík, V. Tomeček Trenér: Karel Mlejnek

HC Olomouc: Konrád (Urbisch) – Vyrůbalík "C", Skrbek "A", Staněk, Houdek, Ondrušek "A", Jaroměřský – Laš, Herman, Buc – Holec, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Skladaný – Vodný, Rác, Valenta Trenér: Zdeněk Venera

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Belko, Hynek.
Vzájemná bilance 2015/16:

V letošní sezóně se Karlovy Vary střetly s Olomoucí třikrát. Všechna utkání dopadly lépe pro Moru. V prvním vzájemném utkání se týmy střetly na ledě Olomouce, kde se Karlovarští ujali vedení, ale druhá třetina se povedla Moravanům a díky dvěma vstřeleným gólům vyhrála. Situace se opakovala i při druhém utkání. Tentokrát na ledě Karlových Varů, když domácí vedli, ale po dvou inkasovaných gólech ve třetí třetině znovu padli. Poslední vzájemné utkání jasně dopadlo lépe pro Olomouc, která na vlastním ledě nasázela Karlovým Varům tři góly a jednoznačně vyhrála. Pro oba týmy je dnešní utkání velmi důležité. Pro Olomouc je důležité se udržet do 6. příčky a dostat se přímo do čtvrtfinále. Karlovy Vary potřebují body, aby neztratily kontakt na konci tabulky.

Zápas začíná přibližně za půl hodiny, tak si nenechte nic ujít.
HC Olomouc

Za poslední čtyři zápasy získala Olomouc celkem 7 bodů! Nejdříve na domácím ledě přivítala Brno, které bez větších problémů porazila 5:2, a tak tři body udržela na domácím kluzišti. Ve 45. kole se Olomouc představila na ledě Chomutova, kde domácí nenechali svého soupeře získat ani bod po konečném výsledku 5:2. V dalším zápase přijel Zlín na led Olomouce. Zlín dokázal ve třetí třetině srovnat a v samostatných nájezdech otočit utkání a vyhrát. Poslední venkovní utkání Olomouc odehrála na ledě Pardubic. Tam se hosté vyznamenali první třetinou, kde vstřelili dva góly. Po dalším gólu ve třetí třetině vyhrála Mora třígólovým náskokem.

Nejlepší hráči týmu:

1. Dávid Búc 39 Z – 27 bodů (10+17)
2. Marek Laš 47 Z – 22 bodů (17+5)
3. Martin Vyrůbalík 45 Z – 21 bodů (7+14)