SESTŘIH: 44. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 0:3

Pro dnešní zápas je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák a u dalších přenosů na shledanou.
Ve třetí třetině padl znovu jeden gól. Znovu díky vlastní chybě padl puk do prázdné brány. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Tomáš Rachůnek (KVA) a Brandon Maxwell (PCE). V utkání byli hosté lepší a odváží si na východ Čech tři body.

Statistiky třetí třetiny:

Střely: 4 – 8
Zblokované střely: 4 – 3
Úspěšnost vhazování: 61% – 38%
59:52
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sebastian Gorčík – 2 min.).
59:27
Dynamo právě vstřelilo branku!
Při hře v šesti domácí ztratili puk na polovině hřiště, kde se jej ujal TOMÁŠ KAUT, který ho bekhendovou střelou dopravil těsně kolem Bičánka až do odkryté sítě. Bez asistence.
59:20
Hostům se podařilo vyhodit.
58:40
Domácí posílají na Maxwella střelu za střelou.
58:23
Domácí odvolali brankáře ještě před vhazováním.
58:23
Oddechový čas pro domácí.
57:48
Naledě se teď odehrála velmi zajímavá situace. Po odpískání byl Michal Vachovec poslán jedním z hostů do brankáře Maxwella. Vylučovat se nebude.
56:40
První střelu v přesilové hře poslal Bičánek, ale mířil mimo bránu.
56:00
Na dvě minuty je vyloučen Petr Sýkora (PCE) za sevření puku.
55:20
Na puku se držel Kolbasa, který se snažil nalézt spoluhráče před bránou. Puku se zmocnil Tomášek, který okamžitě vyrazil do protiútoku, ale byl zastaven ofsajdem.
54:41
Tyler Redenbach nahodil puk na Závorku, a tak získal útočné pásmo pro svůj tým.
Dnešní utkání sleduje 2869 diváků.
53:57
Karlovarský Sičák vystřelil od modré. U brány se Maxwell ukázal svůj velký přehled a střelu nepustil za svá záda.
52:38
Po dlouhé době vystřelil Tomáš Marcinko, který svojí střelu namířil přesně, ale Závorka byl připraven.
51:36
Hra se přelévá ze strany na stranu. Karlovarští i Pardubičtí hrají velmi opatrnou hru.
50:26
Oba týmy velmi chybují ve středím pásmu a ani jeden účinně neohrožuje soupeřova brankáře.
49:30
Pardubice se také po dlouhé době pouštějí do útoku. Do šance se dostal Tomášek, který byl po chvíli zastaven karlovarskou obranou.
48:12
Pardubice se snažily rychle rozehrát a puk ujel hostům s hokejek a píská se zakázané uvolnění.
48:00
Karlovarští znovu chybovali v přechodu modré čáry a je pískán ofsajd.
47:03
Většinu času jsou na puku domácí. Kvůli velkým chybám v rozehrávkách a přihrávkách v útočné třetině se energetikům nedaří vystřelit na bránu. Pardubičtí si stále hrají svojí hru a drží si dvoubrankový náskok.
46:10
Domácí se znovu pokusili o překonání modré útočné čáry, ale byli zastaveni přesnou pardubickou obranou.
45:22
Karlovarští se pokusili o další dlouho přihrávku, ale chybovali a píská se zakázané uvolnění.
44:39
Hosté se snažili prosmýknout podél mantinelu. Michal Gulaši zachoval klidnou hlavu a dokázal vykrýt střelu.
44:14
Po dlouhé době se bude vhazovat před Maxwellem.
43:53
Po uplynutí dlouhého oslabení se Karlovarští až nyní dostávají před Maxwella.
42:37
Domácí jsou jako opaření. Poslední dvě minuty hrají Pardubice jen v útočné třetině.
41:52
Po celou dobu oslabení se Pardubičtí drží v útočné třetině.
41:03
Pardubice hrají v plném počtu a ihned se dostaly do útočné třetiny.
40:25
Poprvé ve třetině vystřelili Karlovarští. Maxwell neměl problém puk chytit.
40:01
Ve druhé třetině byl k vidění znovu jeden gól. Karlovarští se znovu snažili vstřelit gól, ale sami jeden inkasovali nejvíce díky vlastním chybám, kde si puk srazil Michal Gulaši do vlastní brány. Pardubičtí si hráli svůj hokej a příliš nepouštěli energetiky před Maxwella, který měl i tak více zákroků než Závorka.Třetí třetina začne přibližně v 17:17.

Statistiky druhé třetiny:

Střely: 11 – 5
Zblokované střely: 4 – 2
Úspěšnost vhazování: 48% – 52%
40:00
39:21
Pardubice využívají další přesilovou hru. LUKÁŠ NAHODIL se jako poslední dotkl puku a následně si Michal Gulaši jako obránce srazil puk do vlastní sítě. Asistence: Jakub Orsava, Blaž Gregorc
38:51
Na dvě minuty je vyloučen Rostislav Marosz (KVA) za podražení.
38:32
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Sýkora – 2 min.).
38:13
Bartek (KVA) tvrdě narazil Blaže Gregorce na mantinel. Tento zákrok je potrestán trestem ve hře do konce utkání za naražení zezadu.
37:18
Při hře v plném počtu se na více puku znovu drží Karlovarští. Střely však bez větších problémů zastavuje Maxwell.
36:28
O puk u mantinelu bojuje Bičánek, který se snažil udržet puk v útočné třetině.
36:04
Karlovy Vary se po dlouhé době usadily v útočné třetině.
35:43
Při nahození puku do útočného pásma byl trefen jeden z čárových rozhodčí do zápěstí.
35:16
Pardubicím se v oslabení daří vyhazovat přes všechny čáry.
34:49
Na dvě minuty je vyloučen Ladislav Havlík (PCE) za krosček před brankářem Maxwellem.
33:42
Dobrou práci za bránou předváděl V. Tomeček, který se snažil puk nasměrovat před bránu, kde však nikdo nebyl.
33:14
Oba týmy hrají v plném počtu.
33:01
V kruhu se do puku opřel Michal Vachovec, který svojí hokejku při vystřelení zlomil a dolní část hokejky odlétla až mezi diváky.
31:52
Do střely se opřel Nahodil. Puk kolísal Závorkovi ve výstroji. Pro domácí situace dopadla dobře.
31:12
Na dvě minuty byli vyloučeni. Ze strany domácích Sebastian Gorčík (KVA) a za hosty Martin Štajnoch (PCE). Oba byli vyloučeni za hrubost.
31:12
30:19
Útok rozjel Huna, který přihrál Rachůnkovi přes celou ledovou plochu,kde získal puk Marosz, kterému chybělo velmi málo ke vstřelení první branky Karlových Varů.
30:02
Vhazovat se bude po nahození Berana před Závorkou.
29:15
Bartek s Vachovcem se pokusili o využití přečíslení, ale znovu selhali na poslední přihrávce.
28:22
Znovu se při vlastním oslabení pokusili domácí dát gól. Maxwell vše dokázal zastavit.
28:00
Pardubičtí se dlouho rozhodovali ke střele nakonec vypálil Štajnoch od modré.
27:10
Karlovarští jsou po dlouhé době pod velkým nátlakem hostů.
26:31
Beran s Rapáčem předvádí skvělou hru v útočném pásmu. Až je odpískán faul, který odsedí Michal Vachovec (KVA).
25:49
Karlovarští uzamkli střední pásmo a Pardubice mají velký problém s vystřelením na bránu.
25:15
Hosté v plném počtu. Hra bude pokračovat před Závorkou, který musel zasahovat po chybě obrany.
23:57
Karlovy Vary již hrají přesilovou hru. Domácí se snaží dostat před Maxwella. Tam ale brání hosté, kteří nepouštějí energetiky ke střele.
23:11
Na dvě minuty je vyloučen Brandon Maxwell (PCE) za zdržování hry padnutím na puk. Trest odpyká Matěj Beran.
22:48
Pardubice při přesilové hře neví, jak se dostat do útočného pásma.
22:14
Ve vlastním oslabení se pokusil vstřelit branku Huna, který unikl podél mantinelu. Na jeho rychlou střelu byl brankář připraven.
21:58
Energetici ustáli nápor hostů a vyhazují až za Maxwella.
21:33
Na dvě minuty je vyloučen za držení hole Martin Rohan (KVA).
21:00
Domácí se snaží udržet v útočné třetině, ale mají velké problémy s přechodem středního pásma.
20:09
Ihned ze začátku se hosté pokoušeli dostat do útoku, ale puk nahodili na zakázané uvolnění.
20:01
V první třetině byl k vidění je jeden gól, který padl do karlovarské brány. Pardubice dokázaly využít svojí přesilovou hru. Přesněji potřebovaly pouze 9 vteřin. Kdy se dokázal prosadit Lukáš Nahodil. Karlovarští měli několik šanci na vstřelení gólu, ale ani Vachovec a Flek nedokázali využít přečíslení. Do druhé třetiny, která začne přibližně 16:20, půjdou Pardubice s jednogólovým náskokem.

19:29
V poslední minutě první třetiny ani jeden tým nevyvíjí větší tlak na svého soupeře.
18:56
Domácí svojí druhou přesilovou hru znovu nevyužili. Oba týmy hrají v plném počtu.
17:59
Pardubice předvádí při hře v oslabení skvělý výkon. Na svého brankáře ještě nepustily ani jednu nebezpečnou střelu.
17:24
Karlovy Vary jsou v přesilové hře více na puku, ale na bránu ještě nevystřelily.
16:51
Na dvě minuty je vyloučen Ladislav Havlík (PCE) za sekání.
16:12
Další velká příležitost domácích! Po skvělé přihrávce přes celou ledovou plochu se Michal Vachovec rozhodl pro beckhednový blafák. Brandon Maxwell byl připraven a bez větších příležitostí střelu vykryl.
14:44
Jakub Flek se po přihrávce Sičáka ocitl úplně osamocený před Maxwellem! Střelu však vypálil příliš vysoko.
13:58
Pardubičtí zklidňují hru ve vlastním pásmu a rozjíždějí nový útok.
12:39
Domácí energetici znovu zavezli puk do útočné třetiny podél mantinelu. Kvůli chybě v přihrávce o puk velmi rychle přišli.
11:52
Na modré čáře napřáhl J. Tomeček, který nasměroval puk přímo na Maxwella, kde se snažil tečovat Huna, který puk poslal těsně vedle brankové konstrukce.
11:20
Po krátké hře před Maxwellem se hra přesunula před Závorku, kde se snažil tečovat před bránou jeden z pardubických hráčů. Letící puk nasměroval do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:53
Karlovarští se po dlouhé době dostali do útoku. Do puku se opřel Sebastian Gorčík, který však nastřelil puk do ochranné sítě.
09:17
Pardubičtí se znovu dostali před Závorku! Po vstřeleném gólu se na puku více drží hosté, kteří sází na tvrdou hru před brankářem.
08:01
Pardubice využívají přesilovou hru! Ihned po vhazování se puku zmocnil LUKÁŠ NAHODIL, který dokázal propasovat puk u tyčky. Asistence: Petr Sýkora, Martin Štajnoch
07:52
Rozhodčí budou poprvé vylučovat i na domácí straně. Na dvě minuty je vyloučen Michal Gulaši (KVA) za sekání.
06:36
Do přečíslení se dostali Kůs s Hunou. Huna však nepřesně přihrál Kůsovi pod brusle. Puku se zmocnili hosté.
05:58
Karlovarští se po celou dobu přesilové hry drží v útočném pásmu, ale ještě nevystřelili.
05:11
Na dvě minuty byl za nedovolené bránění vyloučen Matěj Beran (PCE).
04:57
Vojtěch Tomeček dostal dostal přihrávku z obranného pásma a sám ujížděl na Maxwella. Po překonání středního pásma se rozhodl pro střelu. Tu brankář bez problémů zachytil.
04:02
Do velké příležitosti se dostal Tomáš Rachůnek, který dostal přihrávku od mantinelu. Střelou beckhendem však mířil mimo bránu.
02:42
Po nátlaku před Závorkou se puku ujali domácí. Ti vzápětí vyhodili až za Maxwella.
01:58
První střelu za hosty vypálil Tomášek. Mířil však příliš nad bránu.
01:05
Vachovec se pokusil dostat mezi obránci Pardubic. Přihrávku od Bartka však nepřesně zpracoval.
00:26
Huna se za vlastní bránou ujmul puku a ihned vyrazil do útoku.
00:07
Prvního puku se zmocnili hosté.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", J. Tomeček, Gulaši, Rohan, Sičák "A", Redlihs, Baránek – Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec "A", Kůs, Bartek – Gorčík, Gríger, V. Tomeček – Koblasa, Osmík, Flek Trenér: Karel Mlejnek

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kopřiva) – Čáslava "A", Ščotka, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Bokroš, Šeda – Marcinko "A", Redenbach, Sýkora "C" – Orsava, Nahodil, Monya – Beran, Tomášek, Rapáč – Moučka, Kaut, Pouliček – Voženílek Trenér: Peter Draisaitl

Rozhodčí: Pavel Hodek, Štěpán Souček – David Jelínek, Tomáš Pešek.
Vzájemná bilance 2015/16:

V letošní sezóně se Karlovy Vary střetly s Pardubicemi celkem třikrát. První dvě vzájemná utkání skončila výhrou domácího týmu a nejtěsnějším možným jednogólovým rozdílem. Nedělní utkání bude pro Energii příležitostí oplatit svému soupeři prohru z ledu Tipsport Arény. Kde v rámci 31. kola dokázaly Pardubice vyhrát v poměru 3:0 a Maxwell si tak připsal čisté konto. Dnešní utkání o to bude specifičtější, že v pardubické bráně se znovu představí Brandon Maxwell a bude mít příležitost opakovat zápas z Pardubic. Podaří se tedy Karlovým Varům srovnat počet výher se svým soupeřem nebo Pardubice v základní části extraligy vyhrají nad domácími energetiky třikrát a odskočí na propastných 11 bodů?

Zápas začíná přibližně za půl hodiny, tak si nenechte nic ujít.
Přibližně půl hodiny před zápasem ještě přidávám vzájemnou bilanci týmů a úvodní sestavy.
HC Dynamo Pardubice

Pardubice za poslední čtyři utkání získaly 4 body. Plný počet bodů získaly proti Chomutovu, které porazily 3:1 díky skvělé druhé třetině, ve které perníkáři střelili dva góly. Poté ještě Dynamo přidalo další bod proti Třinci, kde ve Werk Aréně konkurovalo až do samostatných nájezdů, kde vybojovalo po prohře 2:3 v samostatných nájezdech cenný bod. Ve zbylých dvou zápasech ze čtyř Pardubice inkasovaly 9 gólů! Vstřelily však pouze jeden, proto na domácím ledě podlehly 0:5 proti Mladé Boleslavi, kde ve třetí třetině selhaly a dostaly čtyři góly. Plzeň na ledě Home Monitoring Arény nasázela čtyři góly Pardubicím a po prohře proti Mladé Boleslavi znovu schytaly další vysokou prohru.

Nejlepší hráči týmu:
1. Petr Sýkora 38 Z – 27 bodů (18+9)
2. Lukáš Navodil 42 Z – 24 bodů (14+10)
3. Tomáš Marcinko 42 Z – 24 bodů (5+19)
4. Tyler Redenbach 32 Z – 21 bodů (6+15)