SESTŘIH 2.kolo: HC Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:1

S tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů se těším na shledanou.
Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Jaroslav Janus (LIT) a Jakub Valský (LIB).
V pohledném utkání bohatém na tresty a velké šance nakonec triumfovali Tygři. Ti tvrdě zaútočili v druhé polovině závěrečného dějství a díky dvěma trefám Jakuba Valského nakonec slaví první body v sezoně.
59:55
Valský vyhazuje puk téměř přes všechny čáry, je rozhodnuto.
59:14
Řepík z levého křídla vystřelil mimo tři tyče.
58:45
Puk mimo hřiště, vhazovat se bude po pravici Jána Lašáka.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Tygři povzbuzováni domácími ochozy míří za vítězstvím.
56:45
Tygři střeží vedení velmi bedlivě, Verva si neví rady.
55:48
Liberec právě vstřelil branku!
To pro Liberec vypadá nadějně! Krenželok vyvezl kotouč z obranné třetiny až téměř do té útočné, nahrál PETRU VAMPOLOVI a ten svou nechytatelnou dělovkou o levou tyč vsítil čtvrtý liberecký gól! Asistence: Lukáš Krenželok.
54:51
Famózní Lašák! Během pár sekund si vleže poradil s dorážkami Martynka, Hanzla a Gerháta! Třetí jmenovaný už dokonce mířil do prázdné brány, tu ale netrefil a Liberec tak stále vede o dvě branky.
54:08
Vlach zůstal po tvrdém ataku Trávníčka ležet u mantinelu, litvínovský kapitán však vyvázl beztrestně a zdá se, že i liberecký útočník bude v pořádku.
53:50
Birnerovu střelu odrazil slovenský gólman v litvínovských barvách do ochranné sítě.
53:27
Šimkovu ránu od modré čáry Janus vyrazil.
52:36
Bakoš v pádu přistrčil puk Jelínkovi, ten po vykrouženém oblouku vypálil nad.
51:53
Trávníček (LIB) obdržel dvě minuty za držení protihráče.
50:40
Liberecká lavina jede naplno! Rychlý kontr Tygrů skončil tím, že kotouč z hole JAKUBA VALSKÉHO skončil na břevně, od nějž se odrazil zpět do brankoviště, odkud si ho nejspíše Janus sám srazil za svá záda. Gól pak ještě musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Ondřej Vitásek.
49:57
Vlach z bezprostřední blízkosti přestřelil!
48:56
Tygři jdou znovu do vedení. Jelínek středem hřiště zatáhl kotouč do útočného pásma, kde ho okamžitě předal JAKUBU VALSKÉMU, který s ním přistoupil blíže Janusově bráně a poté po krátké kličce na střed vystřelil nechytatelně k pravé tyči. Asistence: Petr Jelínek, Michal Plutnar.
48:23
Výtisk natáhl ke střele dokonce ze středního pásma, vysoký pokus libereckého kapitána Janus jen zkontroloval pohledem.
47:51
Tygři si na modré čáře poradili jen tak tak, a proto poslal Vampola na Januse poměrně jednoduché nahození, kterým pro domácí získal vhazování v útočné třetině.
46:53
Lakatoš se proháčkoval do útočného pásma, kde však nedostal ani centimetr prostoru k případné střele.
46:01
Bakošovu ránu zápěstím z pravé strany vyrazil Janus za bránu.
Dnešní utkání sleduje 4 496 diváků.
45:15
Birner jel sám na bránu! Janus jeho bekhendovou střelu dobře odhadl a zachytil.
44:15
Litvínovští teď vyhodili jen na zakázané uvolnění, hra se znovu přesune před Januse.
43:37
Tempo hry ve třetí části výrazně opadlo.
42:46
Tak to je skutečná mizérie. Jakoby Liberec ani nehrál přesilovku.
41:46
Za minutu přesilovky ještě Tygři nevystřelili na bránu, Verva se v pohodě brání.
40:46
A právě Hübl (LIT) si odpyká menší trest za podražení.
40:26
Hübl si počkal na dalekonosný pas za obranou Liberce a jel sám na bránu. Lašák si však s jeho svižnou střelou poradil.
40:01
Ostrý metr rozhodčích pokračoval i ve druhé periodě, Liberec má v kolonce trestných minut již 47 čárek. Litvínov dokázal nedisciplinovanost Liberce potrestat v přesilovce 5 na 3, když se po Lukešově pasu prosadil Viktor Hübl. Druhou třetinu pak ještě okořenila bitka mezi Jaroslavem Vlachem a Tomášem Pavelkou, kterou ovládl domácí forvard. Příležitost zlomit duel na svou stranu budou mít oba týmy ve třetí části, ta by měla začít přibližně v 18:03.
40:00
38:48
Liberec kontroluje hru i ve vlastním oslabení.
37:51
Výtisk zboural u mantinelu Jurčíka, čímž si vysloužil ovace libereckého publika.
37:18
Jdeme znovu do čtyř, dnes již poněkolikáté. Jelínek (LIB) míří na trestnou za vysokou hůl.
37:06
Řepík inkasoval parádní přihrávku zprava od Birnera, jenže podobně jako v první třetině mu střela z první nesedla.
36:34
Liberecká obrana nepůsobí úplně jistě. Byl to pro změnu Šimek, kdo teď namazal Hanzlovi. Litvínovský šikula na Lašáka nevyzrál.
36:09
Šimkova rána od modré vyprášila Janusovy betony.
35:37
Autorem faulu byl Sklenička (LIT), který si za hákování posedí dvě minuty na trestné lavici.
35:37
Valský se drze prosmýkl z rohu hřiště až před Januse, kde mu však zakončení znemožnil faul jednoho z Litvínovských.
34:22
Ulrych namazal puk Lukešovi, ten namísto střely ještě našel na druhé straně Chaloupku, který mířil dobře do protipohybu libereckého brankáře. Ten ale při přesunu nechal beton na ledě, což Liberec od inkasované branky uchránilo.
33:30
Radivojevičův projektil z vrcholu levého kruhu skončil v rukavici gólmana Vervy.
32:55
Stránského nahození ze středního pásma nadělalo Janusovi starosti, zvládl jej však zachytit a dokonce rozehrát holí.
32:01
Birner přebruslil svého soupeře u pravého mantinelu a dokonce i prověřil litvínovského gólmana. Ten vyrazil do ochranné sítě.
31:43
Síly na ledě se vyrovnají. Hanzl (LIT) hákoval a dostal menší trest.
31:31
Vlach i Pavelka dostávají trest na 2+2 minuty za hrubost.
31:31
31:31
Pavelka nepřekonal Lašáka z bezprostřední blízkosti, ale svým důrazem nadělal ještě liberecké obraně plno starostí. Jeho aktivita na brankovišti se však nezamlouvala Vlachovi, který okamžitě vyvolal bitku, kterou suverénně ovládl.
30:50
Řepík (LIB) napadl za bránou Januse a dostal dvě minuty.
30:07
Litvínov právě vstřelil branku!
Dvě vteřiny před návratem Bakoše Verva vyrovnává. Lašák se blýskl několika dobrými zákroky proti Lukešovi, ten se ale na závěr přesilovky rozhodl pro přihrávku zprava doleva, kde už čekal VIKTOR HÜBL. Ten už měl práci jednoduchou. Asistence: František Lukeš.
29:33
Pavelka na ledě. Začala litvínovská přesilovka 5 na 3.
29:19
Vitásek vyhazuje.
28:45
A nakonec si Tygři ještě zahrají oslabení. Vampola (LIB) inkasoval menší trest za hrubost. Po vypršení Pavelkova trestu bude mít Litvínov dvojnásobnou výhodu.
28:09
S přesilovkou Liberce je amen. Bakoš (LIB) hákoval a odsedí si dvě minuty.
27:41
Litvínovský brankář si připisuje další zápas, tentokrát proti střele Bulíře z pravého kruhu.
27:33
Tygři si zahrají přesilovku! Pavelka (LIT) je odeslán na trestnou lavici za podražení.
26:49
Hra je teď velmi nepřesná.
25:59
Neskutečný Lašák! Martynek našel křižným pasem Hanzla, který ale zakončení do odkryté brány pojal ledabyle a místo pohodlné branky nechal Lašákovi prostor k vyniknutí!
24:31
Janus se v brankovišti znovu musel pořádně ohánět! Pokus Vampoly z velkého úhlu totiž odrazil jen před Řepíka do ještě lepší pozice! Janus se ale znovu výborně přesunul a vleže zasáhl!
23:45
Řepík vypálil od modré a Janus vyrazil jen před Šimka. Jeho dorážka ale narazila jen na beton slovenského gólmana ve službách Litvínova.
22:48
Lakatoš si zastavil kotouč u pravého mantinelu, udělal dva kroky ke středu hřiště a vypálil na Januse. Toho nerozhodil ani Stránský, který v daný moment přejížděl před bránou Vervy.
22:02
Litvínovští vyhodili na zakázané uvolnění.
20:52
Kubátovu dělovku vyrazil Lašák jen před Gerháta, ten se snažil vrátit kotouč za záda libereckého gólmana, jenže překážkou se mu stal beton slovenského harcovníka v bráně Liberce.
20:09
Tygři odstartovali druhou část hry icingem.
20:01
První část severočeského derby se odehrála ve strhujícím tempu. Třetinu, kterou poznamenalo velké množství trestů v čele s vyloučením Ševce do konce utkání, zvládli lépe Liberečtí. Tým z Podještědí poslal dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky do vedení Petr Ulrych. Do druhého dějství vstoupíme přibližně v 17:00.
20:00
18:39
Radivojevič (LIB) s Trávníčkem (LIT) dostávají za vzájemnou potyčku po dvou minutách za hrubost.
18:39
17:59
Po bitvě na vhazování vydolovali Petr Vampola s Michalem Birnerem kotouč pro PETRA ULRYCHA, který svou dělovkou otevřel skóre dnešního zápasu. Asistence: Michal Birner, Petr Vampola.
17:30
Valský zkusil překvapit Januse z levé strany, brankář Vervy se však zaskočit nenechal a puk vyrazil do rohu.
16:34
Vitásek vyhodil kotouč tak, že Lakatoš jel málem sám na bránu. Vyhození libereckého zadáka ale bylo příliš prudké.
16:04
Tygři vyhazují!
15:35
Pavlík pálí o sto šest, po jeho břevně přišly ještě dvě střely, po kterých ale zazněl jen zadní mantinel.
15:10
Pavlík trefil od modré břevno!
14:20
Radivojevič (LIB) inkasoval dvě minuty za krosček, Litvínov si tak zahraje za moment přesilovku pět na tři.
13:47
Obrovská šance pro Tygry nekončí gólem! Po rychlém pasu napříč útočnou třetinou nedokázal do odkryté brány dostat Řepík, který z těžké pozice netrefil kotouč ideálně.
13:13
Šimek vypálil a Janus tak tak vytáhl puk mimo tři tyče.
12:49
Verva se bleskově osvobozuje.
12:34
Hra ve čtyřech dlouho pokračovat nebude. Kubát (LIT) obdržel menší trest za nedovolené bránění.
12:25
Na ledě vzplanuly emoce. Martynek (LIT) teď bez puku tvrdě atakoval Plutnara a míří na trestnou. Ortel hlavního arbitra zní dvě minuty za nedovolené bránění.
11:36
Hned zkraje přesilovky velká šance pro Litvínov! Pavelka stříleným pasem našel před bránou nepokrytého Hübla, jehož teč však zamířila těsně vedle Lašákovy brány.
11:25
Rána pro Liberec! Martin Ševc (LIB) dostává trest na 5 minut a do konce utkání za faul loktem.
11:04
Teď se Liberečtí provinili ofsajdem.
10:22
Teď byli Tygři vykázáni pro postavení útočícího hráče v brankovišti ven z útočného pásma.
10:02
Valský nahodil kotouč do brankoviště, kde po nejistém zásahu Januse vznikl pořádný závar. Obrana Vervy si poradila a dokázala odklidit puk za bránu.
09:05
Znovu Bulíř! Tentokrát pálil po křižném pasu Radivojeviče, jenže Janus byl opět na svém místě.
08:48
Bulíř otestoval Januse, ten jeho ránu zápěstím vyrazil pravým betonem.
07:51
Verva dělá Tygrům problémy a již podruhé vyhazuje.
07:20
Dvě minuty za držení si odsedí Karel Kubát (LIT).
07:08
Stránského střela zápěstím byla sražena do nebezpečného prostoru před bránou, kotouč však stihl před Libereckými odklidit Pavlík.
06:20
Jurčík obkroužil libereckou svatyni a nadvakrát prověřil Lašáka. Ten si za pomoci svého betonu a vyrážečky pohlídal svou levou tyčku.
05:24
Také Litvínov je v plném počtu.
05:15
Dlouhá přetahovaná v rohu hřiště dopadla lépe pro Tygry, kterým se povedlo přesunout hru až na osu hřiště k Radivojevičovi, jenž příklepem vystrašil Januse.
04:10
Krenželok se prosmýkl do útočné třetiny podél levého mantinelu a procpal se i do zakončení. Rána zápěstím těsně minula horní růžek Janusovy klece.
03:24
Počet hráčů na ledě se srovná, Gula (LIT) hákoval a odpyká si dvě minuty.
03:12
Hanzlův drzý průnik středem hřiště skončil střelou, která však jen orazítkovala zadní mantinel.
02:27
Ulrych osvobozuje Liberec vyhozením přes všechny čáry.
01:44
Jelínek (LIB) dostal dvě minuty za hákování.
01:17
Krenželok tečoval Dernerovo nahození od modré, Janus vyrazil betonem, ale jen do míst, kde hlídkoval Petr Jelínek. Ten měl ale na zádech Gulu a nedokázal zakončit do odkryté branky.
00:54
Kotouč skončil na zadní síťce liberecké branky, hlavní rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
00:20
O první pokus zápasu se postaral Lukeš, jeho dělovka z plné rychlosti skončila v rukavici Jána Lašáka.
00:01
Halou již zní státní hymna, utkání za malou chvíli začne.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Plutnar, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Krenželok, Jelínek, Valský – Stránský, Lakatoš, Vlach

HC Verva Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Jurčík – Šrámek, Piroš, Písařík

Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Kajínek, Zavřel.
Bílým Tygrům se loňská sezona nepovedla, když po nepostupu do play-off stvrdili hokejisté Liberce již třetí neúspěch v řadě po sobě. Další pokus o rehabilitaci podještědského hokeje tak má přijít letos a pomoci k ní má především čtyřlístek posil Řepík, Birner, Ševc a Stránský. Vstup do soutěže se ale Tygrům nepovedl, když znovu po roce podlehly šelmy v prvním kole brněnské Kometě. Liberec sice vedl zásluhou Radivojevičovy trefy v oslabení, Hadamczikova parta však zápas otočila a Severočechy jasně přehrála 5:2.
Úřadující mistr z Litvínova se navzdory svému jarnímu úspěchu vytasil před startem soutěže s poměrně skromným cílem – uhrát střed tabulky. Že by ale Verva na začátku sezony trpěla mistrovskou kocovinou, se zatím říct nedá. Svůj první zápas zvládli Litvínovští na jedničku, když v duelu dvou posledních šampionů jasně přehráli Zlín. V dobrém světle se představil především brankář Jaroslav Janus, slovenská náhrada za Pavla Francouze, která zastavila všech pětadvacet střel moravského celku.
Hezký dobrý den, vítám vás z Liberce, kde domácí Bílí Tygři změří v rámci druhého kola Tipsport extraligy síly s litvínovskou Vervou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.