SESTŘIH: 7. kolo: HC Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 5:4 po nájezdech

Liberec sice prohrával, ale podařilo se mu vyrovnat ve třetí třetině. V nájezdech pak přisoudil bod navíc Tygrům Radivojevič. Severočeši se tak ujímají vedení v extralize.
Nejlepšími hráči byli zvoleni Martin Réway (SPA) a Martin Bakoš (LIB).
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.

Vítězný nájezd si připsal Branko Radivojevič.
Radivojevič propálil Pöpperleho střelou po zemi.
Lašák vychytal Kudrnu. Radivojevič má mečbol!
Pöpperle si poradil s Řepíkovým blafákem.
Netík taktéž propálil Lašáka!
Bakoš prostřelil Pöpperleho.
Réway dnes už jednou skóroval, v nájezdech však na Lašáka nevyzrál.
Začínat budou hosté z Prahy.
Samostatné nájezdy začínají.
Strhující duel bude mít strhující koncovku. O vítězi rozhodnou po krátké úpravě ledu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:35
Klimek se natlačil před Lašáka a poslal mu kotouč mezi nohy. Slovenský matador však sklapl betony rychle k sobě a uchránil Liberecké od konce.
63:55
Šimek přistrčil Řepíkovi a ten prověřil sparťanského gólmana, jenž byl opět bezchybný.
63:25
Radivojevič vypálil, Pöpperle vyrazil do rohu.
62:24
Hra má neskutečný spád! Lašák si připsal další skvělý zápas proti střele Čajkovského.
61:30
Réway vystihl Birnerovu přihrávku a pádil sám na Lašáka! Svým zakončením sice procpal kotouč pod výstrojí domácího brankáři, kotouč ale k jeho smůle vyklouzal těsně vedle levé tyčky.
61:06
Icing a následně oddechový čas Pražanů.
60:53
Na druhé straně Pech nedorazil za bezmocného Lašáka střelu Kumstáta, která nadělala libereckému brankáři hodně starostí.
60:21
Radivojevičova přihrávka před bránu měla oči, Bulíř ji však minul.
60:01
Zápas o čelo extraligy má zatím úžasné tempo. Oba týmy si vybraly horší chvilky, ale nakonec po zcela vyrovnané partii rozhodne o vítězi prodloužení, případně nájezdový rozstřel.
60:00
59:16
Tečovaná rána Glenna prosvištěla těsně kolem liberecké svatyně.
59:09
Tygři si po icingu vzali timeout.
59:00
Derner zblokoval ránu Hlinky z plné rychlosti nad.
58:45
Vampola našel Birnera, ten v tísni před bránou jen lehce tečoval a Pöpperle tak neměl příliš těžkou práci.
58:13
Tři vteřiny před návratem Barinky Tygři neudrželi pásmo a byl jim odpískán ofsajd.
57:49
Šimek si nakročil ke střele, ta ale byla zblokovaná dobře postaveným Mikušem.
57:16
A hosté vyhazují.
56:53
Tygři dlouho kombinovali, výsledkem však byla jen střela Řepíka přesně do Pöpperleho plastronu.
56:16
Bulíř měl slibně našlápnuto, ale v poslední chvíli jej podrazil Barinka (SPA), který oprávněně dostává dvě minuty.
55:16
Utkání graduje, hráčům obou celků za předvedenou hru aplauduje celý stadion.
54:38
Tygři přispěchali s dalším nebezpečným útokem, který ale nepřesným křižným pasem pokazil Vampola.
53:04
Radivojevičův pokus z úhlu Pöpperle vyrazil před sebe. Michal Bulíř pak dokázal síť rozvlnit, ke zklamání libereckého publika jen z vnější strany. Sparťanský brankář si však musel oddychnout.
52:55
Řepík dojel puk nahozený do útočného pásma a ze zdánlivě beznadějné pozice u levého mantinelu orazítkoval tyč sparťanské brány.
52:10
Bulíř pálil z mezikruží, ale čaroděj Pöpperle vytáhl další famózní zásah!
50:22
Liberec právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Stránský zachytil kotouč v útočném pásmu a vystřelil. Pöpperle zasáhl, jenže byl to opět Stránský, kdo dobruslil puk nejrychleji a kdo jej vracel do hostujícího brankoviště. Tam ho doslova dostrkal za brankovou čáru PETR VAMPOLA. Asistence: Jan Stránský.
49:39
Je tu zápletka! Radivojevič přenesl hru na druhou stranu na rozjetého MARTINA BAKOŠE, ten v útočném pásmu udělal krátkou kličku na střed a pak mezi nohama clonícího obránce prostřelil i Pöpperleho! Asistence: Branko Radivojevič.
49:00
Hosté vyhazují.
48:35
Krenželok dorážel Vampolovu ránu, avšak nepřekonal beton skvěle chytajícího Pöpperleho.
48:16
Ryan Glenn (SPA) je vyloučen za zdržování hry.
47:34
Střelu Poláška hned po vhazování Lašák pokryl a bleskově rozehrál.
47:00
Před dotírajícím Saboličem liberecký gólman raději přikryl kus černé pryže.
46:28
Vampolovu nabídku od pravého mantinelu uklidil Čajkovský před Birnerem do rohu.
45:51
Skvělá defenzivní práce Stránského, který vyhodil puk.
45:22
Po Piskáčkově dělovce Lašák chvíli nevěděl, kde má puk. Zorientoval se však včas a Tygři jsou díky němu stále relativně na dostřel.
44:38
Sabolič napálil jen před sebou stojícího Stránského.
44:11
Vitásek (LIB) zastavil nedovoleně Saboliče a dostal dvě minuty za hákování.
Dnešní utkání sleduje 4 166 diváků.
43:48
Derner to zkusil od levého mantinelu, Černoch zblokoval.
43:14
Oba týmy kupí nepřesnosti, důkazem je další icing Sparty,
42:01
Zakázané uvolnění Sparty.
41:28
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta znovu odskakuje o dva góly. Liberečtí se tak trochu zapomněli vepředu, z čehož plynulo přečíslení tři na jednoho. MARTIN RÉWAY si vyměnil puk s Klimkem a přesným zakončením mezi Lašákovy betony skóroval. Asistence: Lukáš Klimek.
40:44
V pokračující přesilovce Liberce se Sparta zatím v pohodě brání.
40:01
Skvělý hokej pokračoval také ve druhé části. Sparta na začátku zvýraznila své vedení, ale zanedlouho využil přesilovou hru Michal Bulíř. Ten měl pak ještě jednu šanci, trestným střílením však pohrdl, a tak hosté dále vedou 3:2. Třetí dějství začne přibližně v 19:52.
40:00
39:42
Trestné střílení zůstává nevyužito. Bulíř vyprášil Pöpperlemu lapačku.
39:42
Bulíř unikal sám na bránu, jenže byl faulovaný. Nájezd si ale zopakuje!
39:22
Famózní Pöpperle! Po nepovedeném vyhození Sparťané propadli, Bulíř přihrál Bakošovi, ale jeho střelu hostující gólman vytěsnil vyrážečkou.
39:09
Podobná situace jako v první třetině jen v opačném gardu. V závěru druhé periody je vyloučený Forman (SPA) a to za držení.
38:47
Proti přízemní ráně Radima Šimka od modré čáry tasil hostující gólman svou lapačku.
37:50
Pokus Radivojeviče byl ztečován do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Tomáše Pöpperleho.
36:20
Řepík po návratu z trestné lavice předskočil pomalejšího Barinku a řítil se tak sám na Pöperleho. Svým forhendovým blafákem však proti sparťanskému brankářovi neuspěl.
35:42
Lašák vytáhl perfektní zákrok proti Kumstátovi z bezprostřední blízkosti!
34:49
Hosté krkolomně prošli skrz libereckou defenzivu a Sabolič nahodil puk na Lašáka. Ten pohotově zachytil.
34:34
A znovu přichází liberecké osvobození, vyhodil Radivojevič.
34:14
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
34:03
Řepík (LIB) je odeslán na trestnou lavici za hákování.
32:55
Glenn nepřesně rozehrál a rázem se díky icingu přesouvá hra před sparťanskou bránu.
32:03
Nahození Dernera skončilo na liberecké střídačce, další pokračování bude na programu za moment ve středovém kruhu.
31:37
Pražané se při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.
30:44
Adresátem Vampolovy žabky z rohu útočné třetiny měl být Řepík, tomu ale kotouč přeskočil přes čepel.
29:47
Jelínek to zkusil z pravého kruhu a před bránou dobře clonil Krenželok. Sparťanský gólman byl nakonec možná překvapený svým úspěšným zákrokem.
28:59
Dlouhou pasáž bez přerušení zastavil Pöpperleho zákrok proti střele Šimka.
27:36
Piskáček vyrobil chybu, po které se k puku dostal Vampola. Ten naznačoval přihrávku, ale místo toho raději objel bránu a snažil se zasunout puk za levou tyčku. To se mu málem povedlo, Pöpperle zakročil na poslední chvíli.
27:02
Další Čajkovského pokus byl tečovaný mimo.
26:26
Slovenský gólman teď zlikvidoval střelu Čajkovského.
25:44
Sabolič zakončoval po narážečce s Klimkem z pravého kruhu! Lašák se dobře přemístil a stihl zakročit.
25:06
Vitásek (LIB) dostal dvě minuty za podražení.
24:40
Tygři rychle využívají početní výhodu! MICHAL BULÍŘ převzal puk v rohu hřiště od Jelínka, vykroužil oblouk v pravém kruhu a poté krásnou ranou zápěstním vymetl horní růžek Pöpperleho brány. Asistence: Petr Jelínek.
24:27
Réway (SPA) obdržel menší trest za vysokou hůl.
23:58
Řepík zaklekl do střely Barinkovi, Lašák tudíž nemusel zasahovat.
22:23
Ševc vyrobil v obranném pásmu velikánskou hrubici, když se v rohu obranného pásma nechal obrat o kotouč Cingelem. Ten přistrčil puk dál ANDREJI KUDRNOVI a ten pohotovým bekhendem zavěsil pod horní tyč. Asistence: Lukáš Cingel.
20:54
Derner napřáhl od modré čáry, jenže místo razantní pumelice liberecký bek jen přepůlil svou hůl.
20:26
První akci druhé třetiny zhatil liberecký ofsajd.
20:01
V úvodní periodě byl v liberecké Home Credit aréně k vidění svižný hokej. Vedení se ujali domácí po úniku Martina Bakoše, jenže už za minutu srovnal Forman. Třináct sekund před koncem prvního dějství pak dodal průběžnému výsledku aktuální podobu Petr Kumstát. Další třetina začne v 18:57.
20:00
19:47
Hosté udeřili těsně před koncem první dvacetiminutovky. Pražanům se po vhazování povedlo dostat kotouč na modrou čáru k Michalu Čajkovskému, ten s ničím neotálel a vypálil. PETR KUMSTÁT pak jeho ránu tečoval přesně mezi Lašákovy betony. Asistence: Michal Čajkovský.
19:16
Sparťanům se v přesilovce nedaří. Stránský teď znovu vyvezl puk ven z obraného pásma.
18:30
Díky skvělé práci důrazného Špačka a hbitého Vampoly se Liberec osvobozuje.
18:09
Sparta si na závěr třetiny zahraje přesilovku. Jelínek (LIB) si odsedí dvě minuty za podražení.
17:37
Radivojevič byl při přejezdu modré čáry příliš rychlý, čímž zavinil ofsajd.
16:48
Hra je teď plná nepřesností.
15:53
Barinka ozkoušel pozornost Lašáka od modré čáry, teď ale liberecký brankář v klidu zasáhl lapačkou a napravil si částečně reputaci.
15:08
Teď se hra přerušuje kvůli icingu Liberce.
14:54
Ofsajd Sparty, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
13:29
Sparta velmi rychle vyrovnává! Kotouč se po ose Přibyl-Netík dostal až na hokejku MIROSLAVA FORMANA, který zdánlivě pomalou střelou z levého kruhu překvapil Lašáka. Asistence: Tomáš Netík, Daniel Přibyl.
12:54
Mohlo být vyrovnáno! Hlinka zavezl kotouč a přihrál před bránu Réwayovi, ten měl však zakončení na dlouhou ruku a ze slibné akce nebylo nic.
12:00
Liberec jde do vedení! Ševc z hloubi středního pásma vyslal perfektní pas do jízdy MARTINU BAKOŠOVI a ten bleskovou střelou mezi Pöpperleho betony otevřel skóre. Asistence: Martin Ševc.
10:48
Jonák připravil skvělou palebnou pozici Lakatošovi, jenže střelu libereckého mladíka z mezikruží zblokoval na poslední chvíli Barinka.
09:50
Dernerův pokus ihned po vhazování zlikvidoval hostující brankář.
09:05
Šimek z modré čáry udělal dva rychlé směrem k bráně, čímž si vylepšil střeleckou pozici. Nakonec zakončoval bekhendem a Pöpperle v pohodě zasáhl.
08:10
Řepíkovo nahození, které bylo rovnoběžné s brankovou čarou, lehce tečoval Vampola. Pöpperle zasáhl betonem.
07:51
Z nepřesné rozehrávky Sparty je icing.
07:11
Poláškovu ránu zachytil Lašák do své rukavice, pokračovat se bude po jeho pravici.
06:55
Hlinka se prosmýkl domácí obranou a vystřelil těsně vedle liberecké svatyně.
06:06
A teď se domácí vymanili ze sparťanského tlaku podruhé. Šimek si pohlídal Hlinku před bránou a práci za něj vyhozením přes všechny čáry dokončil Vampola.
05:38
Tygři se poprvé osvobozují.
05:20
Špaček (LIB) inkasoval dvě minuty za podražení.
04:12
Ševc riskantně rozehrál a Pražané získali puk. Naštěstí pro domácí ale zaváhání libereckého beka nikdo nepotrestal.
03:16
Glennova rána skončila v náruči libereckého gólmana.
02:10
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
01:50
Kotouč se po Réwayově nahození odrazil před Formana, ten ale zblízka nepřekonal skvělého Lašáka.
00:16
Řepík zpoza brány hledal Birnera, ten byl však dobře pokrytý sparťanskou obranou.
00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk (C), Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček

HC Sparta Praha: Pöpperle (Langer) – Barinka, Čajkovský, Mikuš, Polášek, Piskáček, Glenn, Eminger – Kumstát, Pech, Sabolič – Klimek, Hlinka (C), Réway – Forman, Přibyl, Netík – Kudrna, Cingel, Černoch

Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Komárek, Lhotský.
Bílí Tygři Liberec
Výsledky v předchozích třech sezonách stavěly Liberecké do pozice outsidera. Svěřenci trenéra Pešána jsou však příjemným překvapením úvodních kol, z šesti zápasů vytěžili Tygři stejný počet bodů jako Sparťané a jen díky horšímu skóre jsou Severočeši o příčku za druhými Pražany.

Liberec těží z vyrovnanosti všech svých pětek, což se také odráží i v kanadském bodování. Nikdo výrazně nevyčnívá a zároveň neztrácí. Nejproduktivnějším Tygrem je zatím Slovák Branko Radivojevič (3+3).
HC Sparta Praha
Pražané se netají těmi nejvyššími ambicemi a zatím si nevedou vůbec zle. Během šesti zápasů odešli z ledu bez bodu jen jednou a celkem posbírali 12 bodů, což Jandačovu družinu staví na druhé místo hned za mladoboleslavské Bruslaře.

V kanadském bodování je na tom nejlépe "pan nahrávač" Lukáš Pech. Jeho sedm asistencí mu zajistilo prozatímní šestou příčku v ligových statistikách. Po šesti bodech mají Petr Kumstát (4+2), Martin Réway (2+4) a obránce Adam Polášek (2+4).