SESTŘIH: 6. kolo: HC Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec

Prostory liberecké Home Credit arény jsou v tuto chvíli již potemnělé, a že se tu před několika málo okamžiky odehrála hokejová bitva, připomíná snad již jen uklízecí četa.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše a těším se s vámi zas někdy u onlajnu, nejspíše toho hokejového, na počtenou.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni gólmani na obou stranách, Ján Lašák a Peter Hamerlík.
V závěru musel při vstřelené brance na 1:2 domácím divákům stoupnout tep na maximum, infarkt ale Tygři nedopustili a vítězí v dnešním utkání těsným rozdílem jediné branky.
Liberec si ale o body dělit nechce a drží soupeře daleko od své klece.
57:30
Třinec právě vstřelil branku!
Teď si gólman Liberce vybral slabší chvilku. DAVID NOSEK na něj vyslal docela nenápadnou střelu, kterou Lašák pouští za svá záda. Závěr utkání se nám tak dramatizuje!
56:33
Rákosova střela končí v klíně Lašáka, času na vyrovnání již moc nezbývá.
56:00
Irgl se nyní marně dohaduje s rozhodčimi, jeho pokus probít se do útočného pásma byl klasifikován jako ofsajd.
Třinec evidentně nechce odjet domů s prázdnou, s ubývajícím časem přidává na tempu a zahání Tygry do jejich pásma.
Oddechový čas pro domácí.
53:00
Na druhé straně však nebezpečnou střelu hned po vhazování na Lašáka vyslal i Dravecký. Liberecký gólman puk raději přikryl lapačkou.
52:10
Jako na střelnici si musel připadat Hamerlík, který čelil hned několika nebezpečným pokusům na straně Liberce.
Fanoušci nyní bouřlivým skandováním ženou domácí kupředu.
Hosté ale přesilovou hru nevzali za ten správný konec a k ničemu se zatím nedostali.
48:11
Že faulovat se nevyplácí na vlastní kůži nyní zakusil Šimek, za faul kolenem si odsedí dvě minuty. Třinec tak má příležitost snížit na rozdíl jediné branky.
47:00
S jídlem zjevně roste chuť, zanechaného kotouče na modré si všiml Birner a v tu ránu s ním pelášil na druhou stranu. Hamerlíka ale nepřelstil.
45:55
Liberec právě vstřelil branku!
Souhru jako z učebnice nyní předvedli obě nové liberecké posily. Birner Michalu ŘEPÍKOVI naservíroval nádhernou přihrávku, kterou nešlo usměrnit nikam jinam, než mezi tyče.
44:34
Drobné akce na jedné straně střídají akce na té druhé. Vidíme vyrovanou partii.
Dnešní utkání sleduje 4591 diváků.
43:25
Za Lašákovou klecí se nyní v rozích dlouze bojuje o puk, ani jeden z týmů ho nechce dát zadarmo.
42:20
Horké chvilky však nyní zažívá i Lašák. Třinec přesunul hru před jeho klec a nebezpečně ho ostřeluje.
41:25
Libereckou kabinou se během pauzy zřejmě prohnal vítr. Ti do třetiny totiž vstoupili o poznání aktivněji.
40:24
Tygři závěrečnou část zahajují bleskovou výpadovkou, Hamerlík však bez potíží kryje.
40:01
Hokejisté již krouží na ledě, do závěrečné třetiny zbývá jen několik málo vteřin.
V prostřední části jsme i přes množství přesilových her, a to především na straně Tygrů, gól padnout neviděli. Nutno však dodat, že Oceláři byli rozhodně o dost nebezpečnější, než v úvodní části. Domácí naopak za výkon v této třetině pochvalu v kabině nesklidí. Potvrdí se nepsané hokejové pravidlo, že kdo neskóruje ve hře pět na tři, nemůže vyhrát?
40:00
39:21
Růžky nám po delší odmlce opět vystrčili domácí, Hamerlík si však s Bulířovým pokusem bez problému poradil.
38:11
Hra se nám ke konci třetiny přesouvá před libereckou svatyni. Uvidíme, zda hosté ještě ve zbylých vteřinách něco vymyslí.
35:46
Gólovou příležitost nyní promarnil Irgl. Pálil sice z bezprostřední blízkosti, ale ze špatného úhlu. Lašákovu klec tak hrubě přestřelil.
35:10
Domácí se uvolnili zakázaným způsobem, vhazovat se bude před Lašákem.
33:55
Nahoru a dolu. Tak ve zkratce vypadá hra, kterou v posledních minutách oba celky předvádějí.
32:32
31:32
K drobné potyčce dochází i před Lašákem. Tu svou důrazností vyvolal jeden z Ocelářů. Oba týmy své brankáře zkrátka brání zuby-nehty.
30:32
Tygři se budou muset bránit znovu, dvě minuty za držení hole si totiž jde odpykat Ševc.
29:26
28:49
Tak to byla nádhera a drzost zároveň, co si nyní Liberečtí v oslabení dovolili. Výlet do pásma Třince nebezpečnou střelou zakončil Špaček. Jeho aktivitu náležitě ocenilo i publikum.
28:13
Standardní zákrok si za střelu Noska od modré připisuje Lašák.
27:26
Oceláři si zahrají svou první přesilovku v utkání. Dvě minuty si za sekání odsedí Jan Stránský.
25:45
24:55
Máme tady menší strkanici před Hamerlíkem, kterou zapřičinil v brankovišti možná až nad míru aktivní Birner.
23:45
Další přesilovka pro domácí, za držení hole si dvouminutový trest jde odpykat Jakub Klepiš.
To se tedy libereckým šelmám vůbec nepovedlo. K dispozici měli více než tři minuty přesilovky a výrazněji nezahrozili. Odrazí se tento neúspěch na následujícím průběhu hry?
23:05
21:30
Tygři sice obsadili palebné pozice před Hamerlíkem, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti jsou však vykázáni do středního pásma.
21:04
Smůla a především tresty se Třineckým lepí na paty. Za hákování si dvě minuty odsedí Rostislav Klesla.
20:28
Liberec se nám usazuje v pásmu. Do ochranné sítě to napálil Ševc.
20:01
Hráči se nám vrací na led, máme před sebou prostřední část utkání. Zvládnou na jejím začátku hosté ubránit dlouhé dvojnásobné oslabení?
V úvodní periodě se již nic nestane. Z ní si Oceláři odnášejí jak jednobrankové manko, tak i ponaučení, že tímto stylem na výhru pomýšlet nemohou. Ján Lašák se totiž v první dvacetiminutovce opravdu nepředřel, Liberec naopak Hamerlíka zasypal pěknou řádkou nebezpečných střel a jednu z nich dokonce proměnil. Trumfem v rukávu navíc je i více než minutová přesilovka pět na tři, kterou Liberec zahájí prostřední část dnešního utkání. Jak s ní naloží, se nechme překvapit.
20:00
19:35
Velká příležitost pro domácí! Hosté špatně střídali a Liberec si zahraje dvojnásobnou přesilovku.
19:04
Máme tu první trest v utkání. Na dvě minuty si na trestnou lavici za vysokou hůl sedne třinecký Milan Doudera.
17:49
Liberec zatím jasně drží taktovku dnešního utkání. Hraje aktivně a zároveň důrazně, třinecké prakticky téměř do ničeho nepustil.
16:05
Hamerlík se ocitá opět pod palbou. Tvrdou střelu z mezikruží na něj tentokerát vyslal liberecký Ševc.
15:08
Teď to v aréně jen zahučelo. Na výlet do pásmá Třineckých se vydal Řepík a prověřil Hamerlíka střelou z pravého kruhu.
13:55
Třinečtí se probouzí z šoku úvodního obdrženého gólu a teď to byli oni, kdo na druhé straně potrápili Lašáka.
12:41
Tak to se povedlo! Liberečtí právem těží z vyšší aktivity. Pěknou akci nám sehrálo trio Špaček, Lakatoš a Jonák. Prvně jmenovaný obkroužil klec, zpoza ní do předbrankového prostoru nahrál Lakatošovi, jenž kotouč vyslal na volného JONÁKA. Ten následně s centimetrovou přesností zavěsil přímo pod víko. Gól však rozhodčí s konečnou platností potvrdili až po zhlédnutí videozáznamu.
11:07
Třinečtí jakoby byli ve vlastním pásmu uzamčeni. Do útoku se ne ne dostat.
09:22
Bílí Tygři se teď do soupeře zakousli s velkou vervou a dobrých pár desítek vteřin obléhali Hamerlíkovu klec. Ten ji však zatím střeží velmi pozorně.
08:00
To, co se na ledě zatím odehrává, nelze považovat za úplně pohledný hokej. Vidíme spoustu nepřesností a chybí nám šance.
07:10
Teď měli domácí kliku! Do samostatného úniku se totiž dostal Polanský, puk ale netrefil ideálně a Lašák se zneškodněním jeho střely moc práce neměl. Viděli jsme zatím vůbec největší šanci v utkání.
04:58
Teď ale maximílní koncentraci musel na druhé straně zachovat Lašák, Třinečtí jej otestovali nenápadnou střelou zblízka.
03:58
Třineckým se vůbec nedaří založit útočnou akci. U puku jsme dosud viděli převážně bílomodré.
03:20
Máme tu první ostřejší střelu, z pravého kruhu Hamerlíkovu pozornost otestoval Michal Řepík.
01:22
Liberečtí tlačí soupeře do jejich třetiny, k větší akci se však zatím nedostali.
00:05
Úvodní buly vybojovali domácí a pouští se do útoku.
00:01
Proběhla poslední válečná porada u klecí obou brankářů a utkání může začít!
Home Credit aréna se nám už téměř zaplnila a za jásotu fanoušků na led nastoupili Liberečtí i Třinečtí. Nyní si vyslechneme státní hymnu.
Z ledu nám v rámci rozbruslení vymizeli hráči obou týmů – domácích Bílých Tygrů i Ocelářů. Ti jsou před dnešním zápasem možná o něco nabuzenější výhrou v posledním utkání, ve kterém přetlačili Vítkovice. Domácí naopak venku s Boleslaví po bitvě podlehli, o to víc si dnes jistě budou chtít spravit chuť a opět zabodovat. Jak se nám utkání rozklíčuje, se dozvíme v horizontu následujících tří hodin.
Zdravím vás z novinářské kukaně vysoko nad ledem v liberecké Home Credit Areně. Mé jméno je Martina Válková a budu vás provázet dnešním utkáním mezi libereckými Bílými Tygry a třineckými Oceláři.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla "C", Nosek, Doudera M., Hrabal, Linhart, Adámek, Doudera L. – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Rákos – Cienciala, Matuš, Jašek – Chmielewski.

Rozhodčí: Tomáš Horák, Petr Úlehla – Jiří Ondráček, Josef Špůr.
HC Oceláři Třinec
Oceláři mají totožnou bilanci jako šelmy tedy tři výhry a dvě porážky, ty jim uštědřil Zlín a Pardubice. Naopak zdolat dokázal Třinec Chomutov, Karlovy Vary a Vítkovice.

Kanadské bodování prozatím ovládá Vladimír Dravecký (3+2), ovšem zarážející jsou hlavně statistiky Petera Hamerlíka, jenž ve čtyřech odchytaných duelech dosáhl výborné úspěšnosti zásahů na 95 % a průměru 1.26 obdržené branky na duel.
Bílí Tygři Liberec
Severočeši zažívají poměrně vydařené období, v pěti zápasech dokázali třikrát zvítězit. V Home Credit Aréně jsou navíc stoprocentní, když dokázali porazit jak Litvínov tak Hradec Králové.

V klubových statistikách je nejvýše postaveno duo Vampola-Radivojevič, které si připsalo shodně tři góly a dvě nahrávky, což z nich zároveň činí nejlepší střelce klubu z města pod Ještědem.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z šestého kola Tipsport extraligy, dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.