SESTŘIH: 50. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Litvínov v tomto zápase posledních dvou týmů vítězí 3:1! Již v první třetině se domácí ujali vedení zásluhou Kristiana Reichela. Tentýž hráč zvyšoval v další třetině na 2:0. Energie se dostala na dostřel na úvod poslední části. V závěru výhru pečetil bombou do šibenice Karel Kubát. Verva si tak přilepšila v tabulce a zvýšila svůj náskok na Vary na 6 bodů. Zároveň snížila bodový rozdíl s Pardubicemi a především do play-out skupiny mají lepší o poznání lepší pozici. Litvínov utkání zvládl jednoznačně a vítězství si zasloužil.
Nejlepší hráči: Reichel – Závorka
59:30
Vary už ani neodvolávají svého gólmana. Šance na body už je nulová.
58:41
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov se prosazuje v utkání potřetí! Kombinaci v útoku dobře vyřešil Karel Kubát, který nabídli puk FILIPU PAVLÍKOVI. Ten se s ničím nepáral a vší silou kotouč napálil do levé šibenice Závorkovi brány. O osudí dnešního utkání je nejspíše rozhodnuto.
58:13
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Vhazování před Závorkou.
57:53
Verva se hlídá utkání a nikam se nežene. Karel Kubát puk zavezl do útočného pásma.
57:12
Gorčík se pokusil proniknout do útoku. Když uviděl, že mu to nevyjde, obrátil a dával kotouč zpět svým obráncům.
57:03
Karlovy Vary dostávají technický trest na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Svoboda. To je veliká komplikace pro Energii.
56:51
Vachovec si nepřišel na Petráska. Brankařův beton byl rychlý.
56:17
Útočný výpad Karla Kubáta skončil nepřesným bekhendovým zakončením.
55:33
Verva se zbavuje puku, tak aby byl co nejdál od Michala Petráska. To se domácím zatím daří a drží Vary daleko.
54:55
Koblasa zkusil zakončovat v pádu. Jeho střela byla zblokována.
54:23
Chaloupkovi se nepodařilo vyhodit. Frolo si vzal puk za bránu a umožnil tak spoluhráčům vystřídat. Jeho přihrávka však přejela všechny čáry a píská se icing.
53:49
Frolo se vrací na led a Litvínov přečkal oslabení v klidu.
53:00
Rohanova střela od modré šlo hodně vysoko. Následné postavení hráče v brankovišti Petráska odkázalo hru do středního pásma.
52:18
Martin Rohan nezpracoval přihrávku a Energie přichází o útočné pásmo.
52:01
Postrkovanou v rohu kluziště musí uklidňovat všichni rozhodčí.
51:49
Tomáš Frolo fauloval v obranném pásmu domácích a putuje na trestnou. Za podražení si odpyká dvě minuty.
51:35
Verva dostala puk z pásma a její hráči ihned střídají.
51:28
Těžký pas nezachytil kapitán Trávníček. Zakázané uvolnění Litvínova.
51:00
Viktor Hübl šel jeden na jednoho. Před Závorkou však ani nevystřelil.
50:27
Karel Kubát se pokoušel o stejný počin jako před chvílí Hanzl. Oba se setkali se stejným účinkem.
49:56
Robin Hanzl držel dlouho puk na holi. Dával přihrávku před gólmana hostů. Nikdo jeho nabídku nepřijal.
49:13
Michal Petrásek musel vyřešit dvě nebezpečné situace před svou bránou. S oběma si poradil a drží tak těsný náskok.
48:40
Peter Jánský se přes přesilu protihráčů nedostal před Tomáše Závorku.
47:57
Kristian Reichel je při chuti. Sjížděl si do další šance, ale přihrávku spoluhráče nedokázal tečovat.
47:35
Huna si nezpracoval skákavý puk do jízdy. Puk pro Litvínov.
46:52
Verva se snaží navýšit svůj náskok a tlačí teď na Vary. Bez střely to však nepůjde.
45:58
Jiří Gula je zpátky na ledové ploše. Karlovy Vary mezitím drží kotouč v útoku.
45:12
Jurčík opět zabojoval a pomohl Litvínovu se osvobodit. Následně jeho lajna odjíždí střídat.
44:54
Ondřej Jurčík obětavě zblokoval střelu obránce Energie. Puk vyletěl mimo kluziště.
44:25
Energie začíná v obranném pásmu svůj útok.
43:58
Jiří Gula ramenem narazil na mantinel Marosze a musí si za to odsedět dvouminutový trest za naražení na hrazení.
43:25
František Gerhát vybojoval pro domácí vhazování před brankou soupeře.
42:53
Vary jsou usazené v útočném pásmu a zlobí soupeře.
42:25
Energie po gólu výrazně ožila a naopak Litvínov je jako opařený. Teď si hráči domácích pomáhají pouze vyhozením na zakázané uvolnění.
40:52
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovy Vary snižují stav utkání na 2:1. MICHAL VACHOVEC dává naději hostům na body po prostřelení Michala Petráska.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:16.
Karlovy Vary sice ze začátku třetiny vystupňnovali svůj výkon. Byli to ovšem domácí, kdo držel otěže prostřední části ve svých rukou. Zejména časté vylučování hostů sráželo Energii na kolena. Litvínov zásluhou druhé branky Reichela navýšil svůj náskok a naprosto zaslouženě vede.
40:00
39:59
Další puk končí mimo a buly nyní bude vhozeno ve středním pásmu.
39:36
Kotouč se ocitl mimo kluziště. Vhazování se bude odehrávat před Michalem Petráskem.
39:10
Závorka ukryl puk do své lapačky. Po chvíli ovšem rozehrál, takže rozhodčího píšťalka zůstala nevyužita.
38:46
Jakub Svoboda si najel pro puk a z pravého kruhu nebezpečně vystřelil na Petráska.
38:11
Vary se snaží z výsledkem něco udělat. Naráží však na dobře organizovanou hru lítvínovské obrany.
36:47
Litvínov se dočkal branky na 2:0! Po kombinaci v přesilovce vracel puk před branku Radek Duda. Ve správný čas na správném místě se zjevil opět KRISTIAN REICHEL a bekhendovým zakončením překonal brankáře hostů.
36:11
Rostislav Marosz si svůj pobyt na trestné zopakuje. Tentokrát pyká dvě minuty za sekání.
35:44
Karel Kubát dostal za bránou Energie pořádně naložíno a odjíždí střídat.
35:29
Chaloupka je zpátky na ledě. Verva bude hrát kratičkou přesilovku.
34:28
Hra se přelévá ze strany na stranu, avšak beze střel. Jediný pokus vyslal z úhlu Tomáš Pavelka do betonu Závorky.
33:58
Forčeking Vervy se vyplatil a domácí vybojovali faul. Vyloučen Rostislav Marosz za nedovolené bránění.
33:39
Domácí se ihned osvobozují a spěchají napadat.
33:29
Petr Chaloupka ve středním pásmu podrazil protihráče a vyfasoval dvouminutový trest.
33:09
Energie vyrazili také do útoku, jenže zmar domácích pečetil odpískaný ofsajd.
32:54
Verva drží puk v útočném pásmu díky obětavosti Rostislava Martynka.
32:16
Rostislav Marosz se nebezpečně dostal před Petráska a pokusil se puk protlačit na bližší tyč. Akci vyřešili obránci domácích.
31:52
Vary pod tlakem pouze vyhazují a nic nevymýšlejí.
31:07
Robin Hanzl předvedl nádhernou kličkovanou, když se dostal až před Tomáše Závorku. Na dvakrát se pokusil brankáře překonat, jenže neměl potřebné štěstí. Stav je tak nadále 1:0.
30:22
Nahození Rohana od modré zblokováno obránci Vervy.
29:52
Jiří Guly poslal puk po mantinelu jenom pro soupeře. Vary z chyby obránce domácích nic nevytěžili.
29:22
Gorčík se sice hnal za pukem, co mu síly stačily. Vše bylo zbytečné, jelikož se signalizoval ofsajd. Sebastián Gorčík navíc zavinil ofsajd úmyslný.
28:39
Jaroslav Kůs vykázán z vhazování. Energii to mrzet nemusí, protože jeho náhradník pro svůj tým buly získal.
28:20
Filip Pavlík ještě zkusil střelu od modré. Ta však letěla nad. Hosté hrají již v plném počtu.
28:02
Vary uklidňují hru a pomáhají si vyhozením.
27:07
Verva se nemůže dostat do zakončení. Tomáš Pavelka minul přihrávku. Následně Jiří Gula pouze nastřelil obránce.
26:15
Karlovy Vary si zahrají další oslabení. Energii bude na dvě minuty chybět hráč číslo 19 – Václav Benák, za hákování.
25:48
Gerhát poslal kotouč Frolovi na modrou, jenž ještě hledal střílenou přihrávkou spoluhráče u brány. Pohledná akce však nedopadla úspěšně.
25:30
Nepovedené buly si týmy zopakují.
25:10
Gorčík vybojoval v rohu puk. Energie se nyní usadila před soupeřovo brankou.
24:25
Verva hraje již několik sekund v plném počtu. Domácí sevřeli svého soka a kombinují v útočném pásmu.
23:26
Dobrý presing Gerháta s Hüblem nepouští Vary ven z vlastního pásma.
23:11
Litvínovští jsou nadále aktivnější a i přes přesilu soupeře si vytvářejí další šance.
22:48
Vary mají na kluzišti již 5 hráčů a zahrají si zkrácenou přesilovku.
22:07
Počet hráčů na ledě se na pár desítek sekund vyrovná. Dvouminutový trest si odpykává Radek Duda.
22:06
Kristian Reichel dostal krásnou přihrávku mezi dva obránce a řítil se do šance. Tomáš Závorka ovšem neinkasuje.
21:57
Ofsajd odpískán rozhodčími hráčům Litvínova. Vhazování ve středním pásmu.
21:19
Jiří Gula se aktivně zapojil do útočení. Nejprve jeho první ránu obětavě zblokovali Karlovarští, následnou ránu už musel zastavovat brankář Energie.
20:48
Na dvě minuty vyloučen Rudolf Huna za nedovolené bránění.
20:23
Útočné snažení Varů nedopadlo, a tak zkusil pozornost Závorky Viktor Hübl. Hostující gólman byl připraven.
20:01
Úvodní buly získali hráči Energie a hned se ženou dopředu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 16:18.
Verva už dohrála třetinu v útočném pásmu. Po první třetině drží domácí nejtěsnější možný náskok. Litvínov byl celou část aktivnější a vedoucí gól si zasloužil. Vary toho dopředu zatím moc nepředvedli a pokud budou pokračovat v těchto výkonech, nemají dnes šanci na úspěch.
20:00
19:41
Ojedinělý atak Energie zastavuje svým zákrokem Michal Petrásek.
19:18
Další zlomená hůl. Tentokrát neštěstí potkalo karlovarského Vachovce.
18:30
Radek Duda si při pokusu o střelu zlomil hůl a spěchá pro novou.
17:31
Pavlík dostal špatnou přihrávku na modrou a musel se rychle vracet, jelikož hráč Energie spěchal do brejku. Vše vyřešil ještě rychlejší Karel Kubát.
16:54
Verva se usadila v útočném pásmu a mačká svého soupeře. Domácí zatím ovšem nestřílejí.
15:53
Karel Kubát se vrací na ledovou plochu. Před jeho návratem se do úniku dostal Ondřej Jurčík, ale pálil těsně mimo.
15:12
Radek Duda opět vyhazuje a Verva v poklidu brání toto oslabení.
14:26
Robin Hanzl zblokoval holí Bičánkovu střelu od modré.
14:01
Michal Trávníček osvobozuje svůj tým vyhozením za bránu hostů.
13:53
Karel Kubát se musí odpykat dvouminutový trest za krosček.
13:40
Střelu Redlihse zablokoval Chaloupka svou nohou.
12:54
Kůs tahal po levé straně brejk Varů, jenže se s kotoučem zastavil v rohu a nic z toho nebylo.
12:18
Domácí tuto přesilovku sehráli bídně a nedostali se do zakončení. Vary hrají již v plném počtu.
11:30
Rohan zastavil pronikajícího Hanzla a Vary se osvobozují.
10:50
Verva kombinuje v útočném pásmu. Viktor Hübl přízemní střelou bránu neohrozil.
10:18
Litvínovu se nepodařilo využít signalizované vyloučení. Radim Bičánek si půjde na dvě minuty sednout za podražení.
09:33
Melu u mantinelu vyhrál Hořava a hned se snažil překonat gólmana hostů.
09:12
Karlovy Vary už hrají v plném počtu a díky tomu se jejich vyhození přes všechny čáry hodnotí jako zakázané uvolnění.
08:20
Filip Pavlík se pokusil vstřelit gól z mezikruží, Závorka jeho pokus vyrazil pravým betonem. O chvíli později ze stejného prostoru pálil Robin Hanzl. Opět neúspěšně.
07:32
Vary se alespoň na chvíli vyhozením osvobozují. Domácí se ale snaží rychle dostat puk zpátky.
07:22
Verva se dostala hned na úvod přesilovky do zakončení. Tvrdou ranou od modré se prezentoval Karel Kubát.
07:07
Forčeking Litvínova končí úspěšně. Václav Benák musel vyhodit puk pryč. Naneštěstí pro něj to bude za dvě minuty. Kotouč opustil kluziště.
06:13
Ve veliké šanci se zjevil Michal Trávníček, který dostal výstavní přihrávku a už jel sám na brankáře. Střelu si ale dlouho rozmýšlel a nakonec Tomáše Závorku nepřekonal.
05:35
Karlovy Vary toho dopředu zatím nic moc nepředvádí. Teď se opět zbavili puku ve prospěch Litvínova.
04:41
Litvínov vyrazil z vlastního pásma do rychlého brejku, který založil Karel Kubát. Puk dovezl před KRISTIAN REICHEL a ten i přes podporu spoluhráčů, nabídkou nepohrdl a zasunul puk se štěstím do klece. Stav utkání 1:0
03:51
Martynek po úniku kolem levého mantinelu nastřelil pouze bočnici Závorkovi branky.
03:09
Pavlík dostal těžkou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat.
02:43
Válek pouze nahazuje do útočného pásma a celá jeho formace střídá.
02:10
Karel Kubát předával puk zadovkou svému spoluhráči, který jeho úmysl nepochopil.
01:44
Po vhazování se domácí ihned pokusili ohrozit Tomáše Závorku. Brankář hostů však zůstává nepřekonán.
01:30
Gula nahodil puk do útočného pásma a Litvínovští v něm kombinují. Celou akci zakončil Jiří Gula střelou do gólmana Závorky.
01:12
Přechod Varů do útoku se nepovedl. Rachůnkovi se zamotal puk mezi brusle.
00:48
Rostislav Martynek zavařil před brankou Závorkovi. Ten puk ukryl do lapačky.
00:33
Petrásek si po střele hostujícího útočníka připisuje první zákrok zápasu.
00:01
Haščák pro Vary získal úvodní vhazování. Následné nahození hostů končí zakázaným uvolněním.
00:01

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Řehoř) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula – Gerhát, Hübl, Jánský, Trávníček, Hanzl, Hořava, Reichel, Martynek, Duda, Piroš, Válek, Jurčík

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Dvořák, Tomeček, Benák, Rohan, Redlihs, Baránek – Vachovec, Haščák, Huna, Rachůnek, Marosz, Svoboda, Koblasa, Kůs, Bartek, Gorčík, Osmík, Tomeček.
Vzájemné zápasy:
První výhru v probíhajícím extraligovém ročníku zaznamenali hráči Litvínova v poměru 3:2 v Karlových Varech. Jenže v následujících dvou utkáních se radovala Energie. Jedná se o venkovní drtivou výhru 4:1 a domácí těsné vítězství 4:3. Stav je tak nyní 2:1 pro Vary a výsledek dnešního duelu může hrát zásadní roli ve skupině Play-Out, kterou si oba týmy po základní části jistě zahrají.
HC Energie Karlovy Vary – 14. místo, 47 b., 108:167
Aktuální forma: P,P,V,P,V
Karlovy Vary okupují i nadále poslední příčku tabulky, a tak se snaží nadále situaci změnit. Zápas s Vervou je pro Vary o to důležitější, že pokud by utkání zvládli na soupeře se dotáhnou a vylepší si bilanci vzájemných zápasů na 3:1 ve svůj prospěch. Energii nahrává také fakt, že se jim poslední dobou více daří na kluzištích soupeřů, výhry s Mladou Boleslaví a Zlínem. Jinak však výkony hráčů z lázeňského města jsou jako na houpačce. Na Vervu si však musí věřit, jelikož poslední dva duely vyhráli. Uspějí i podruhé na ledě úřadujících mistrů?
Brankářská jednička: Tomáš Závorka – 42 záp., 90,79% úsp.
Hvězdy týmu: Tomáš Rachůnek, Rostislav Marosz, Radim Bičánek
HC VERVA Litvínov – 13. místo, 50 b., 104:132
Aktuální forma: P,P,P,P,P
Litvínov se stále zmítá u dna extraligové tabulky. Chemiky čekají stejně jako ostatní týmy poslední tři zápasy základní části a jedním z nich je dnešní duel na vlastním ledě s Karlovými Vary. Verva se dostala v prosinci do tempa a po třech výhrách v řadě to vypadalo na vzestup. Jenže přišla reprezentační přestávka a po ní svěřenci trenéra Rulíka získali z pěti zápasů pouhý bod. Zvednout náladu si Litvínov bude chtít proti Varům, avšak v posledních dvou zápasech je nedokázal porazit.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 38 záp., 91,07% úsp.
Hvězdy týmu: Robin Hanzl, Viktor Hübl, František Lukeš
Důležité utkání bude k vidění na zimním stadionu Ivana Hlinky. Předposlední Litvínov přivítá poslední Karlovy Vary a uvidíme ostrý souboj o vylepšení výchozí pozici do Play-Out skupiny, kterou týmy jistě budou muset absolvovat. V případě výhry Chemiků naroste bodový rozdíl na 6 bodů. Pakliže zvítězí Energie, dotáhne se na svého soka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.