SESTŘIH: 15. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - HC Bílí Tygři Liberec 2:5

Domácí dnes tahali za kratší konec v první polovině zápasu a rozjetý liberecký vlak už se jim podařit nechytilo. Ve třetí třetině se trefil už jen Krenželok.
59:47
Vampola (LIB) vyloučen na 2 minuty za podražení. Pavlík (LIT) 2 minuty za hrubost.
59:30
Domácí pokračují v marném obléhání pevnosti Lašák.
58:55
Kajínek blokuje střelu Lukeše, které pravděpodobně šla do sítě.
58:28
57:20
Lukešova obávaná rána od modré minula branku o víc než malý kousek.
56:53
Hosté ve čtyřech.
56:30
Litvínov začal 25 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 vyhraným buly, ale domácí si dávají přednost v zakončení.
56:28
Stránský (LIB) vyloučen za nedovolenou výstroj.
56:05
Domácí útočníci byli v dobré šanci, ale odražený kotouč za ležícího Lašáka, který by navíc bez hole, nikdo nedostal.
55:10
Trávníček to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus je tečován mimo.
54:53
Vitásek (LIB) vyloučen za faul loktem.
54:53
Strkanice za Lašákovou brankou. Brankář Liberce raději vyklízí prostor.
53:48
Litvínov sice drží puk o poznání déle v útočném pásmu, ale většina dění se odehrává v pravém rohu jejich útočné třetiny.
52:14
Stránský nedokázal v přečíslení 2 na 1 nají přesně spoluhráče u druhé tyče.
51:37
Výtisk (LIB) vyloučen na 2 minuty za podražení.
50:42
50:35
Smolkův pokus končí na tyči po zásahu Lašáka.
49:40
Po vyhraném vhazování posílají kotouč na Horáka a to jim momentálně stačí.
49:30
Domácí v útočném pásmu nastřelují dobře bránící hráče Liberce.
48:42
Bakoš (LIB) vyloučen na 2 minuty za podražení.
48:13
47:43
Domácí v ofsajdu.
47:16
Kubátovo nahození se od Lašáka neodlepilo a Jánský tak na dorážce hlídkoval zbytečně.
46:37
Pavelkova střela ihned po buly sražena mimo tyče.
46:15
Šimek (LIB) vyloučen na 2 mnuty za vysokou hůl.
46:05
Hübl se nedokázal dostat do takové bruslařské převahy nad Šimkem, aby nebylo pískáno zakázané uvolnění.
43:34
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí obrana byla opět rozebrána do posledního dílku, když Gula před brankou nedokázal zabránit v dorážce LUKÁŠI KRENŽELOKOVI. Asistence: Petr Jelínek, Jakub Valský.
43:00
Dva z bránících hráčů se srazili ve středním pásmu, což využil k úniku Martynek, ale na Hanzla nepřihrál přesně.
42:05
Kubát se marně rozčiluje po pádu při zakončení.
41:40
Jurčík nahodil a domácí už jsou opět v tlaku do branky.
41:00
Derner bojuje o vlastnoručně nahozený kotouč u hrazení.
40:01
Domácí do druhé třetiny vstoupili s Horákem v brance, ale i ten musel lovit puk ze sítě po povedené střele Řepíka. Další branky padaly opět až na konci třetiny a dokonce i do stejné branky. Nejprve se střelou před obránce prosadil Kubát a následně po buly skóroval Martynek.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:12
Litvínov právě vstřelil branku!
Na drama do třetí třetiny zadělává ROSTISLAV MARTYNEK, který ihned po buly sóruje přes clonícího Trávníčka. Asistence: Robin Hanzl.
39:09
Domácí jsou jako polití živou vodou. Trávníček pálí od modré, Gerhát jen těsně nedokázal dorazit.
38:27
KAREL KUBÁT získal kotouč v útočném pásmu, projel za modrou čáru a střelou z poza obránce poprvé rozvlnil síť. Asistence Ondřej Jurčík.
37:50
Gula při rozehrávce odbaven Stránským, který předal do jízdy Valskému a toho vychytal Horák.
37:10
Vitásek na útočném výletě předkládal kotouč před branku, ale jeho úmysl nebyl pochopen u spoluhráčů.
36:41
Hanzl se z levého křídla vydal s pukem až do sítě, ale do cesty se mu připletl dnes zatím famózní Lašák.
35:47
Gerhát je na ledě.
35:40
Domácí trio se brání bezchybně.
35:08
Frolo se na chvilku vcítil do časů hokejových legend a zapojil se do hry bez helmy. Za tuto nostalgii je trestán dvěma minutami.
34:20
V oslabení ujela dvojice Hanzl Lukeš, když druhý jmenovaný nahrával před odkrytou branku, ale Hanzl nedokázal vměstnat puk mezi tyče.
33:47
Gerhát (LIT) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.
33:47
Dlouhotrvající výhodu nedokázal Liberec využít ke střele na branku.
33:15
Hosté konečně v šesti.
32:55
Hosté hrají v signalizované výhodě a Lašák zatím zůstává v brance.
32:40
Valský protáhl střelou k pravé tyči Horákovu vyrážečku.
32:04
Chaloupka zadovkou na Martynka našel pouze Vlacha, ten byl ale tísněn a k zakončení se nedostal.
31:05
Birner končí na zemi v útočném pásmu mezi kruhy, když si k ledu pomohl sám při krkolomném bekhendovém zakončení. Jeho spoluhráči však udrželi pásmo a mohou spokojeně střídat.
28:59
A Horák je stále bez práce, když MICHAL ŘEPÍK proháčkoval domácí obranu a zakončil přesně nad lapačku. Asistence: Michal Birner, Martin Ševc.
28:36
Pavlík vyhazuje kotouč přes všechny čáry, Horák zatím bez práce.
28:00
Hanzl dokázal vyhodit po vyhraném buly.
27:58
Gerhát (LIT) vyloučen na 2 minuty za hákování.
27:18
Kubát se jen tak tak stihl vrátit k trestné lavici, kam už letěla přihrávka na našlápnutého Vlacha.
26:57
Jánský tečuje Kubátův pokus mimo tyče.
26:05
Trávníček před brankou nedokázal zakončit odražený a volně poskakující puk.
25:40
Kubátova střela z mezikruží tečována do sítě za brankou.
25:28
Lukeš pálí nejprve do modré do pravého betonu brankáře, v dalším pokusu si sjel mezi kruhy a provětral vyrážečku Lašáka.
25:06
Vlach (LIB) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
24:16
Domácí obrana blokuje střelu Ševce a Bulíře.
23:45
Domácí brankář musel přikrýt kotouč pod lapačku, neboť první 2 hráči u něho byli liberečtí.
23:23
Další střelu na Horáka si připisuje z levého kruhu Jelínek.
23:02
Hanzlova střela z otočky končí v náručí brankáře Lašáka.
22:20
Radivojevič poprvé otestoval Horákovu pozornost střelou do betonů.
20:01
O čem se v kuloárech mluvilo celou přestávku se stává skutkem. Druhou třetinu v brance zahájil Lukáš Horák.
20:01
Úvod zápasu byl ve znamení mnoha nepřesností na obou stranách, když nejprve nevyužili přesilovku domácí a následně se při dvou početních výhodách dostali do tlaku hosté a po konci druhé přesilovky se poprvé radoval Řepík. Gradující převahu Liberce pak v poslední minutě zápasu podtrhli Valský a Stránský.
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:32
Janus se teď musí červenat, když nepříliš tvrdá, ale přesně umístěná střela prošla mezi jeho betony. Asistence: Michal Bulíř.
18:57
Liberečtí dokázali ihned po vyhraném buly přečíslit soupeře a v nájezdu 2 na 1 našel před odkrytou klecí Jelínek JAKUBA VALSKÉHO a ten neměl problém zakončit. Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.
18:42
Pavlík pálí od hrazení a Martynek se k dorážce před Lašákem nedostal.
18:10
Janus končí na zemi po kontaktu s hráčem v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
15:50
Bulíř propašoval puk do pásma před zraky Kubáta, kterému ještě za vlastní brankou vypomohl Piroš a Bulíře zastavili, ten však přesně našel Dernera na modré. Střela modro-bílého obránce však minula cíl.
14:41
Parádní střelou pod horní tyč nad vyrážečku otevírá skóre zápasu MICHAL ŘEPÍK. Asistence:
14:39
13:40
Liberečtí jsou v této přesilovce více v pásmu Litvínova, ale puk zatím drží pouze u hrazení.
12:39
Piroš (LIT) zasáhl u hrazení soupeře vysokou holí a bude muset odpykat menší trest.
12:26
Řepík v tísni nahrál pouze na hůl Hořavovi, ale svou chybu odčinil na vlastní modré, kde se puku opět zmocnil.
11:50
Jelínkova střela prolétla těsně kolem Janusovi branky a v kotli Liberce to jen zahučelo.
10:45
Gula nahodil od modré čáry, u hrazení se o puk přetahovala dvojice hráčů z obou celků, když po odstavení Hanzla puk vyvezl Lakatoš, který o něj však ještě na modré čáře přišel po kontaktu s Trávníčkem.
10:03
09:50
Vampolova nepřesná přihrávka dostává Tygry z pásma.
08:55
I domácí zatím vystavěli dobrou hráz na modré čáře. Nastřelený kotouč vrací za Lašáka Chaloupka.
08:03
Martynek (LIT) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
07:30
Jánský se na pravém křídle protáhl kolem padajícího obránce a v přesunu na branku mu zabránil až dobře posatavený Ševc. Jánský stihl vystřelil, ale branku minul.
06:00
Řepík byl velmi aktivní když vypálil z pravého kruhu a bekhendovou dorážku nedokázal vtěsnat mezi tyče.
05:40
Valský míchá kotoučem v útočné třetině, ale následné zakončení branku nenašlo.
04:56
04:25
Hüblova střela z pravého kruhu vyla zblokována.
04:10
Až nyní zavezl Jánský s Hüblem.
03:40
Domácí se zatím nedostali ani do pásma, natož pak do zakončení.
02:56
Ševc (LIB) vyloučen na 2 minuty za sekání.
02:14
Ševc byl tísněn Gerhátem a nedokázal najít Vampolu přesně, ten se zlobí, neboť měl pocit, že byl tísněn, ale i tak se píská zakázané uvolnění.
01:29
Hra je plná nepřesností na obou stranách. Domácí třetí pětka se neudržela v útočném pásmu a forčekující Liberec ji zatlačil až za vlastního brankáře.
00:15
Hübl v přečíslení 3 na 2 neprovedl zadovku do druhé vlny dobře a byl z toho únik Tygrů zakončený střelou Birnera na lapačku brankáře Januse.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík – Gerhát, Smolka, Kučera

Bílí Tygři Liberec: Lašák – Šimek, Ševc, Derner, Výtisk, Vitásek, Kajínek, Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský

Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Jelínek, Pešek.
Úvodní bitvu ovládli jednoznačně Tygři

První vzájemné utkání sehrály týmy hned ve druhém kole soutěže. Liberecká Home Credit Arena tehdy byla svědky vysokého vítězství Tygrů nad hráči VERVY 4:1. Výsledek utkání byl vysoký, ovšem celé utkání se zlomilo až ve třetí třetině, ve které Tygři zvítězili poměrem 3:0. Lodivod Litvínova Ondřej Weissmann tehdy dával porážce za vinu promarněné šance svého týmu. Tak uvidíme, jak se s tím Chemici poperou dnes.
Bílí Tygři Liberec

Naopak Liberečtí hráči mají úplně jiné starosti, než domácí Chemici. Po fantastickém vstupu do letošního ročníku extraligy se mohou starat pouze o to, aby si upevnili své postavení na špici tabulky. Na záda jim dýchá HC Sparta Praha, jelikož ta ale dnes nehraje, tak ať dopadne dnešní utkání pro Liberecké, jak dopadne i po dnešním kole budou na 1. místě. Od startu ročníku podávají Tygři konstantní výkony. Ve čtrnácti doposud odehraných utkáních ztratili pouhých devět bodů!

Jak domácí hráče Litvínova táhne jediný muž, tak Liberečtí to mají úplně naopak. Na brankách Tygrů má přiměřený podíl větší skupinka hráčů. Na čele produktivity Liberce stojí se třinácti kanadskými body Petr Jelínek. O bod méně zatím zaznamenal slovenský útočník – Branko Radivojevič. Pomyslné bronzové místo drží s jedenácti body Lukáš Krenželok. Stabilní oporu mají Tygři také na postu brankářské jedničky. Tou je jednoznačně brankář Ján Lašák. Tento velezkušený slovenský gólman se od začátku soutěže ve statistkách drží v horních patrech. Jeho obdržený průměr branek na utkání činí 2,13, což ho řadí na páté místo v celé Tipsport extralize.
HC VERVA Litvínov

Litvínovští se od samého začátku sezony rvou sami se sebou. Po nepovedeném vstupu do sezony, kdy z prvních možných patnácti bodů získali pouze čtyři a krčili se u dna tabulky, přišla vítězná série tří utkání v řadě. Toto nadšení ovšem nevydrželo Chemikům příliš dlouho. Poslední dvě utkání, která Litvínovští odehráli na moravském tripu ve Vítkovicích a Zlínu, opět prohráli, a tak dnes před vlastními fanoušky potřebují získat nějaké body.

Litvínovská ofenzíva se opírá o jediného muže – Viktora Hübla. Litvínovský tahoun zaznamenal v patnácti utkáních čtrnáct kanadských bodů. Více zarážejícím faktem je, že v dosavadním průběhu sezony dokázal do branek soupeřů nasázet fantastických dvanáct branek, čímž se řadí na samotnou špičku extraligy! Druhým nejproduktivnějším hráčem VERVY je s devíti kanadskými body na kontě František Lukeš.
Příjemný pátek z Litvínova. Tipsport extraliga se už přehoupla do druhé čtvrtiny a než přijde na řadu reprezentační přestávka, své síly mezi sebou změří HC VERVA Litvínov a Bílí Tygři Liberec. V dnešním zajímavém utkání budeme sledovat nadšenou hru hráčů Liberce proti zatím trochu utlumeným hráčům VERVY. Uvidíme, zdali dnes Litvínovští před vlastními fanoušky zabojují a získají vytoužené třetí vítězství za tři body v sezoně. Naopak Tygři se v dnešním utkání budou snažit o to, aby se jejich pozice na čele extraligy ještě upevnila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.