Ode mě je to pro tento den i pro tento kalendářní rok z Mladé Boleslavi vše. Přejeme hezké oslavy Silvestra a úspěšný nový rok. Na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:
Branko Radivojevič (LIB)
Marek Trončinský (MBL)
Derby mezi Mladou Boleslaví a Libercem je u svého konce. Jasně jej ovládli hosté, kteří postavili kámen k úspěchu už v první třetině, vedení už poté jen udržovali. Boleslavští prohrávají podruhé v řadě, Bílí Tygři si naopak připisují už devátou výhru za sebou.
59:09
I v závěru utkání jsou hosté aktivní a hrozí v útočném pásmu.
58:18
Ovčačík nezachytil puk a do úniku se dostal Bakoš, svůj nájezd však neproměnil, protože Růžička si prostor kolem pravé tyče ohlídal.
57:04
Boleslavští se drží v útočném pásmu, ale tlak potřebný k případnému vyrování si vytvořit nemohou.
56:21
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
55:39
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslavští hokejisté se nakonec prosazují čtyři sekundy před vypršením přesilové hry. V levém kruhu se napřáhl JAKUB KLEPIŠ a rozvlnil síť za Jánem Lašákem. Asistence: Marek Trončinský, Jiří Kučný.
55:30
Bruslaři kombinují v pásmo, jenže málo střílejí.
54:28
Hra je vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
54:05
Pavel Musil si najel do pravého kruhu odkud vyzval ke skórování Tomáše Hyku stojícího mezi kruhu, jenže ten se trestuhodně nedokázal dostat ke kotouči.
53:43
Sudí Lacina stále navyšuje počet vyloučených hráčů. Pro změnu potrestal dvěma minutami Tomáše Mojžíše (LIB) za nedovolené bránění.
53:12
52:22
Severočeši se stále nemohou usadit v útočném pásmu, Bruslaři posílají puk opět přes všechny čáry. Nutno dodat, že liberecké hokejisty to rozhodně nemusí mrzet, duel je už prakticky rozhodnutý od první třetiny.
51:32
Boleslavští se osvobozují.
51:12
Matěj Stříteský (MBL) dostal dvě minuty za krosček. Navýší Bílí Tygři už tak pohodlný náskok?
49:24
Ani dělovka Dominika Pacovského ze stejného místa se neujala. Brankář Liberce má slušnou formu.
48:57
Stříteského střelu z pravého kruhu vyráží Lašák ramenem.
47:54
Krenželok vybídl ke skórování Valského, jenže ten nestihl poslat puk mezi levou tyč a brankáře.
47:29
Slovenského beka odváží v bolestivé grimase lékař a kustod Bruslařského klubu. Doufejme, že se mu nestalo nic vážného.
47:29
Na ledové ploše zůstal ležet Mitja Robar, který se svíjí v bolestech, rozhodčí ale od samého začátku avizují, že se nebude vylučovat.
46:50
46:30
A znovu totéž...
46:10
Bílí Tygři posílají puk přes všechny čáry.
45:53
Domácí se sice drží v pásmu, jenže se jim vůbec nedaří vystřelit.
45:43
Před brankou Severočechů jsou následně k vidění další strkanice. Vše se obešlo bez vyloučených hráčů a vhazuje se po brankářově levici.
45:43
Pacovského jedovatá rána skončila v moci Jána Lašáka.
45:20
Tomáš Klimenta tečoval puk pod břevno. Jeho směr ale na poslední chvíli změnil jeden z libereckých hráčů.
44:50
Tomáš Mojžíš (LIB) dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovou hru si tedy zahrají pro změnu boleslavští hokejisté.
44:29
44:06
Aktivní Lukáš Krenželok si chce připsat hattrick, ale boleslavský gólman je stále proti. Kotouč smiřující do šibenice lapil, a přerušil tak hru.
43:43
Krenželokova střela z mezikruží skončila u brankáře Růžičky, který puk vyrazil.
43:13
I podruhé vyhazují Bruslaři přes všechny čáry. Tato početní výhoda se zatím domácím moc nedaří.
42:50
Středočeši se osvobozují.
42:29
Marek Trončinský (MBL) porazil ve velké šanci Michala Řepíka a byl potrestán dvěma minutami za podražení.
41:37
41:11
Dnešní utkání sleduje 4 200 diváků. ŠKOENERGO Aréna je tedy při derby vyprodaná.
40:35
Liberec je hned od začátku znovu aktivní a ostřeluje boleslavskou branku.
40:01
Druhá třetina trvala neskutečných 46 minut! Vyhráli ji hosté, kteří jsou i nadále aktivnější a kontrolují si svůj pohodlný náskok. Bruslaři dokonce vystřídali už ve 23. minutě brankáře, jenže ani to jim k lepším výkonům nepomohlo.
Další třetina začne přibližně v 19:39.
40:00
39:55
Menší tresty za hrubost dostávají: Tomáš Mojžíš a Jan Výtisk (oba LIB) a na druhé straně Jiří Kučný (MBL) hákování a hrubost. Jeden z trestů za něj odsedí Tomáš Urban.
39:55
Krátce před sirénou jsme svědky hromadné bitky u liberecké střídačky, pere se hned několik hráčů. Rozhodčí už samozřejmě vypočítávají tresty.
39:30
Hyka ve stoprocentní šanci, jenže nedokázal trefit prázdný prostor u levé tyče Lašákovy branky!
38:38
38:26
Výlet až k Martinu Růžičkovi si dokonce udělal Michal Řepík.
38:04
A totéž, nyní a za boleslavskou branku.
37:48
Hosté bez problémů vyhazují.
37:28
Další z domácích střel byla tečována do ochranné sítě.
37:16
Do slibné pozice si najel Dominik Pacovský a z pravého kruhu pálil. Brankář Lašák však puk bez problémů chytá.
36:50
36:38
Další vyloučení. Rozhodčí Lacina nezahálí a posílá za katr Lukáše Krenželoka (LIB) na dvě minuty za nedovolené bránění.
36:28
K odraženému kotouči si sjížděl Michal Birner, dříve u něj však byli domácí.
36:06
Šimkovu dělovku od modré zblokoval obětavým pádem Jiří Kučný.
35:43
Bílí Tygři zatím střílejí o sto šest, ale všechny jejich příležitosti zatím hasí domácí brankář.
35:06
Domácí záhy po vhazování vyhazují až za Lašáka.
34:50
Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu a ten mají možnost ještě více umocnit. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal další exliberecký hráč. Lukáš Pabiška (MBL) – dvě minuty za nedovolené bránění.
34:03
Řepíkovo nahození od modré likviduje jen s obtížemi boleslavský brankář.
32:44
Po deseti sekundách hry se znovu přerušuje, následuje komerční přestávka.
32:34
Vše už by mělo být v pořádku, a tak se vhazuje po levici Jána Lašáka.
32:34
Hra se ještě více protahuje, brankář Mladé Boleslavi, Martin Růžička, má nějaké problémy s výzbrojí.
32:34
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
32:13
Jarůškova střela z mezikruží nemířila mezi tři tyče.
31:38
I s pukem si najel do pravého kruhu Radim Hruška a následně i vystřelil. Lašák však vyráží betonem.
31:05
Pavel Musil mohl zavěsit k pravé tyči, jenže v tom mu zabránil jak liberecký hráč, tak brankář Lašák.
30:12
Jan Holub (MBL) je ale přeci jen vyloučen, dostal totiž osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest se neuděluje, osobní však ano.
30:12
Liberec právě vstřelil branku!
Bílým Tygrům se v Mladé Boleslavi daří téměř všechno, na co sáhnou. Na modré se napřáhl BRANKO RADIVOJEVIČ a střela z početní výhody skončila až za zády Martina Růžičky. Asistence: Tomáš Mojžíš, Petr Vampola.
30:07
Hosté kombinují v pásmu, zatím ale nestřílejí.
29:45
Liberec ve výhodě!
29:10
Michal Bárta ujel, jenže v rozhodující okamžik trefil exliberecký hráč jen ochrannou síť.
29:03
Rozhodčí odpískali domácím zakázané uvolnění. Dvě minuty hry se nyní hrají už téměř pět minut, hra je opravdu hodně přerušovaná.
28:49
Radan Lenc se hnal do zakončení za každou cenu, trefil ale jen Lašákův beton. Následné dorážky byly marné.
28:30
Z mezikruží vystřelil Ctirad Ovčačík, puk mířil ale jen na plexisklo.
27:18
Stříteský chtěl v pravém kruhu vystřelit, jenže střelu zblokoval liberecký bek.
26:41
Kvůli přihrávce rukou se bude vhazovat ve středovém kruhu. Hra je i nadále často přerušovaná.
25:58
Bílí Tygři však operují v útočném pásmu a snaží se o navrácení náskoku. Bakošova dělovka z prostoru mezi modrou čárou a pravým kruhem skončila mezi Růžičkovými betony.
25:32
Přeci jen se prosazuje z přesilové hry i Mladá Boleslav, videorozhodčí branku posvětil. Exliberecký TOMÁŠ URBAN obdržel skvělou přihrávku zpoza brány od Bárty a střelou mezi levou tyč a brankáře snižuje stav utkání. Asistence: Michal Bárta, Tomáš Hyka.
25:00
Další vyloučení. Tentokrát byl potrestán dvěma minutami Martin Bakoš (LIB), protože hrál zlomenou hokejkou.
24:47
Klepišova střela z pravého kruhu byla zblokována.
23:23
Jiří Kučný se snažil napravit svá předchozí zaváhání a vystřelil od modré. Lašák puk jen vyrazil, k dorážce se ale žádný z boleslavských hráčů nedostal.
22:49
Utkání se začíná schylovat k pořádnému debaklu. Trenéři Mladé Boleslavi na tuto skutečnost reagují střídáním brankářů. Davida Ritticha nahrazuje Martin Růžička.
22:49
Hosté využívají další přesilovou hru. K puku se dostal v mezikruží MICHAL BULÍŘ a nenápadně jej sklepl k tyči. Asistence: Branko Radivojevič.
22:18
Birner poslal puk na Ritticha, který ho jen vyrazil. Tentýž hráč se snažil ještě o dorážku, ale místo toho skončil v bráně on sám.
21:40
Mladá Boleslav chvíli po buly vyhazuje puk přes všechny čáry.
21:34
Znovu se vylučuje. Pavel Musil (MBL) dostal dvě minuty za podražení. Půjdou hosté do třígólového vedení?
21:22
Liberečtí jsou znovu aktivní, Valský chtěl poslat puk z velkého úhlu pod břevno, Ritticha ale nepřekvapil.
20:01
Za malou chvíli začne druhá třetina, jejímu startu už nic nebrání.
První třetina byla opravdu dlouhá, trvala totiž neuvěřitelných 45 minut. Nabídla hned čtyři góly, tři však do sítě domácích Bruslařů. Liberec dokazuje svou vysokou efektivnost v přesilových hrách, s čímž mají boleslavští hokejisté naopak problémy a početní výhody jim vůbec nevycházejí. Stav je tedy po 20 odehraných minutách příznivější pro lídra tabulky z metropole Libereckého kraje.
Další třetina začne přibližně v 18:33.
20:00
19:33
I v závěru třetiny se Liberec drží v útočném pásmu.
19:09
18:47
Mladá Boleslav si nemůže vytvořit tlak v pásmu, čehož Severočeši využívají a znovu se osvobozují.
18:22
Liberec je znovu až v útočném pásmu, kde střádá cenné sekundy.
18:07
Marek Trončinský odváděl dobrou práci na modré čáře, všechny jeho přihrávky na své spoluhráče ale nebyly úspěšné, a tak se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a vystřelit. To se ukázalo být jako dobrý nápad. Lašák totiž jen s obtížemi ukryl kotouč mezi betony.
17:28
Mladá Boleslav je však v přesilových hrách dlouhodobě bezzubá a Liberec se bez problémů osvobozuje.
17:09
Sudí Hribik má zvednutou ruku a na trestnou lavici posílá kapitána Bílých Tygrů Jana Výtiska (LIB), který dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
16:20
Chvíli po buly se dostal do úniku Michal Bárta, byl ale sám a jeho střelu mezi tři tyče neměl kdo tečovat.
16:01
První přesilovková střela hostí se ukázala být jako gólová. Na modré dlouho operoval s pukem Michal Birner, který jej poslal skrz skrumáž těl a pod víko ještě tečoval LUKÁŠ KRENŽELOK. Asistence: Michal Birner, Michal Řepík.
15:35
Bílí Tygři mají tlak a kombiniují v pásmu, zatím se ale nedostali ke střele.
15:15
Liberec se stěhuje z pásma, protože mu bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:05
Tlak v předbrankovém prostoru si vytvořili pro změnu Severočeši, což musel hasit sekáním Jiří Kučný (MBL), který byl vykázán na dvě minuty mimo kluziště.
14:39
Tomáš Hyka poslal puk brankovištěm. V jeho blízkosti se však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů, a tak Lašáka neohrozil.
14:20
Lencovu střelu až od mantinelu z velkého úhlu zastavil brankář Bílých Tygrů u pravé tyče své svatyně.
14:15
Domácí jsou stále při chuti a mají tlak, Liberec ale před komerční pauzou podržel brankář Ján Lašák.
13:32
Využitá přesilovka. Domácí si vytvořili tlak a střílel PAVEL MUSIL, jenže na poprvé puk Lašák stačil ještě vyrazit. Přerušit hru však nestihl, a tak se tentýž hráč dostal i k dorážce do odkryté branky. Asistence: Tomáš Hyka, Matěj Stříteský.
13:18
12:40
Podél levého mantinelu se rozjel reprezentant Richard Jarůšek a rozhodl se střílet ještě před kruhem. Lašák puk jen vyrazil, nenašel se však žádný z domácích, který by jej ukldil mezi tři tyče.
12:24
Hraje se sice v obranném pásmu Liberce, jenže domácí se vůbec emohou dostat k puku.
11:39
Libereč jde do čtyř, protože Petr Jelínek (LIB) nevybíravě podrazil Ctirada Ovčačíka. I Severočeši si tedy zahrají dvě minuty v nestandardním počtu.
11:25
Bílí Tygři bleskově využívají dvojnásobnou přesilovku. U levé tyče byl neobsazený PETR JELÍNEK, pro kterého nebyl problém uklidit puk za Rittichova záda. Asistence: Petr Vampola, Martin Ševc.
11:18
Boleslav jde do tří díky Janu Holubovi (MBL), který se dopustil podražení! Domácí by tedy měli hrát 101 sekund tři proti pěti.
11:03
Ihned po buly vyhazuje přes všechny čáry Holub.
10:59
Mladá Boleslav si nerozuměla při střídání a hrála v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Michal Bárta (MBL).
10:51
Z blízka střílel exliberecký Bárta, jenž ale přestřelil.
10:35
Řepík trefuje tyč mladoboleslavské branky!
10:14
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Hra v posledních minutách postrádá atraktivitu.
10:01
Další nahození Liberce krotí brankář Rittich, který přerušuje hru.
09:01
Ivan Ďurač od modré čáry vystřelil, branku Liberce ale minul o o několik metrů.
07:33
Hyka střílel už z velkého úhlu a předtím předvedl ještě pohlednou otočku, Lašák se však nenechal překvapit.
07:09
Šimkova střela od modré byla zblokována.
06:39
Boleslavští se jen horko těžko dostávají do útočného pásma. Když už se jim to podaří, tak se tam nemohou udržet.
06:09
Probíhá komerční přestávka.
05:54
Richard Jarůšek si to chtěl v pěstním souboji vyříkat s jedním z protihráčů, ale rozhodčí je včas od sebe odtrhli a vše vyřešili domluvou.
05:36
Oba týmy hrají v plném počtu.
05:10
Ofsajd Bruslařského klubu.
04:34
Hosté se prosazují pohotově po vyhraném buly. Z mezikruží prostřelil Ritticha mezi betony LUKÁŠ KRENŽELOK. Bez asistence.
04:06
Michal Bulíř si najel mezi kruhy a znovu prověřil Rittichovu pozornost. Boleslavský brankář s obtížemi chytá. Akci následovaly další potyčky za domácí brankou a pro postavení útočícího hráče v brankovišti je navíc hra vykázána do středního pásma.
03:36
Vyloučení na obou stranách. Jiří Kučný (MBL) a Michal Birner (LIB) dostali shodně dvě minuty za hrubost.
03:17
Michal Řepík se v levém kruhu napřáhl a tvrdě prověřil Rittichovu práci s betony podél levé tyče.
02:59
Buly před hostující svatyní se musí opakovat, protože po další ze strkanic hráčů upadl čárový rozhodčí. Emoce se následně snaží uklidnit hlavní rozhodčí Lacina.
02:59
02:23
Mladé Boleslavi se však přesilové hry moc nedaří, Liberec se znovu osvobozuje, a jen tak potvrzuje trápení Bruslařů v početních výhodách. Liberečtí mají totiž procentuální využití přesilovek téměř dvojnásobné oproti svému soupeři.
02:23
Ani Jarůšek nebyl z mezikruží úspěšný. Další potyčku za hostující brankou opět rozhánějí rozhodčí. Utkání zatím splňuje parametry derby od samého začátku.
02:11
Pacovského střela od modré byla zblokována, Bruslaři se stěhují do středního pásma.
01:39
Mladá Boleslav kombinovala po buly v pásmu,, jenže Liberec po chvíli vybojoval kotouč a osvobozuje se.
01:34
Po jednom ze střeleckých pokusů domácích se strhla menší strkanice před Lašákovou brankou. Vše se ale obešlo bez vyloučených hráčů.
01:18
Hosté se však dostali do úniku dva na jednoho. Jelínek však zakončil z levého kruhu jen go gólmana.
00:59
Martin Ševc (LIB) podrazil Richarda Jarůška. Za to mu náleží dvě minuty na trestné lavici.
00:54
Bruslaři se snaží usadit v pásmu, ale to se jim nedaří.
00:32
Boleslav ve výhodě!
00:09
Do pásma se dostávají hned Bílí Tygři, ale ke střele se zatím nedostali.
00:01
Hráči už jsou připraveni na modrých čarách, u boxu trestoměřičů pak postávají čtyři rozhodčí tohoto duelu. Derby za asistence plného stadionu za malou chvíli začne.
Stadion je již velmi slušně zaplněn a liberecký kotel je už úplně plný. Sektor hostí je tedy dnes jednoznačně vyprodán. Dočkáme se kompletně vyprodané ŠKOENERGO Arény?

BK Mladá Boleslav: Rittich (M. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Ďurač, Hruška, Pabiška (C) – Kubica

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Novotný) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Plutnar, Vitásek – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Špaček, Jonák, Stránský – Vlach

Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kajínek, Zavřel.
Vzájemné zápasy
V pondělí 28. prosince zapíší oba soupeři už třetí vzájemný duel v probíhající sezóně. Nejdříve se utkali v září právě v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně. Tento zápas se povedl domácím, kteří Bílé Tygry porazili 3:1.
V odvetě na severu Čech se ale dařilo znovu domácím. Jednalo se o velkou přestřelku, jenže tu ovládli Liberečtí, když přestříleli Bruslařský klub v poměru 6:4.
BK Mladá Boleslav
I boleslavští hokejisté podávají solidní výkony, které je pasují na zatím průběžné 4. místo se ziskem 54 bodů. Bruslaři však nemají žádný komfortní náskok. Druhý Hradec Králové totiž ztrácí na první Liberec celých 13 bodů. Boleslav ale na druhé místo jen dva, jenže na šesté má zase jen dva body k dobru. Jednoduše řečeno, tabulka je, především na jejím vrcholu, značně vyrovnaná, což dokazuje, že o play-off se bude tvrdě bojovat do posledních chvil.
Zpět ale k Mladé Boleslavi. Ta prožila návrat z reprezentační pauzy na jedničku, když doma 23. prosince porazila Olomouc 3:0, jenže následně nedokázala uspět na ledě tehdy ještě dvanáctého Zlína, kterému podlehla 3:4 po penaltovém rozstřelu.
Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři patří stejně jako Bruslařský klub mezi příjemná překvapení této sezóny. Severočeši totiž podávají od začátku velmi dobré výkony, díky kterým se drží na 1. příčce extraligové tabulky. Na tomto místě se totiž nepočítalo právě s libereckým týmem, ale spíše s jinými celky (například Třinec nebo Brno). Aktuálně drží Bílí Tygři sérii osmi výher v řadě a tu rozhodně nebudou chtít přerušit. Jedná se ale o derby, která jak známo, nabízejí nečekané výsledky. Nechme se tedy překvapit, v jakém světle se Liberec ve městě automobilů předvede.
Liberečtí se po reprezentační pauze představili nejdříve v úterý na ledě Plzně, odkud si odvezli výhru 3:1. O druhém svátku vánočním, tedy v sobotu, vyzvali v rámci dalšího těžkého souboje druhý Hradec Králové. Jednalo se o televizní duel a zároveň velkou přestřelku. Tu zvládl o chlup lépe právě lídr extraligové tabulky. Bílí Tygři zvítězili 5:4.
Dobrý den z Mladé Boleslavi. Vánoce už jsou nekompromisně za námi a nezadržitelně blíží se konec kalendářního roku. Při plánování povánočních diet nebo novoročních oslav si alespoň na chvilku oddychněte. Ideálně při sledování hokeje, konkrétně Tipsport extraligy. V netradičním termínu, tedy v pondělí 28. prosince na sebe narazí v rámci regionálního derby celky HC Bílí Tygři Liberec a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.