SESTŘIH: 27. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 2:4

Ode mě je to pro dnešní večer z Mladé Boleslavi vše! Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou!
Nejlepší hráči utkání

BK Mladá Boleslav: Matěj Stříteský
HC Dynamo Pardubice: Tomáš Marcinko
Je tomu skutečně tak, utkání končí a Pardubice si z města automobilů odvážejí velice cenné tři body za výhru 4:2! O dnešním vítězství Dynamo rozhodlo už v první třetině, kdy svému soupeři odskočilo na rozdíl dvou branek a Bruslaři už na tento náskok hostí nedokázali odpovědět. Ve třetí třetině už se Východočeši skutečně jen bránili, o čemž svědčí jen dva střelecké pokusy, z ojedinělé šance je však do vedení 4:1 poslal Tyler Redenbach a snížení z hole Lukáše Pabišky znamenalo už jen kosmetickou úpravu na výsledku!
59:30
Od Bruslařů už je to směrem dopředu pouze křeč a je jasné, že o vítězi tohoto duelu už je rozhodnuto.
59:00
Hlasatel ve ŠKOENERGO Aréně ohlásil poslední minutu třetí třetiny a dost možná i celého utkání.
58:49
Urban vybojoval kotouč pro Dominika Pacovského, který za účelem získání útočného pásma nahodil kotouč na Maxwella a ten jej ponechal ve své lapačce.
57:50
Ctirad Ovčačík jen tak nazdařbůh nahodil touš směrem k brance, těsně před ní jej lehce tečoval Jakub Klepiš, ten ale mířil lehce nad horní tyč hostující pokladnice.
57:16
Dalí icing, tentokráte ale na straně Pardubických – vhazovat se bude po pravici Brandona Maxwella. Dokáží Bruslaři vsítit kontaktní branku?
56:59
Zakázané uvolnění domácího celku – hra se postěhuje před Ritticha. Boleslav to bude mít už opravdu velice těžké, Pardubičtí zatím brání velmi zodpovědně.
56:39
Hosté v plném počtu. Mezitím další tvrdý projektil vypustil Stříteský, Maxwell touš vyrazil jen k Hruškovi, který to následně ještě zkoušel z otočky, ale brankář Dynama byl opět připraven.
56:15
Další pokus Jakuba Klepiše už tak nebezpečný nebyl, kotouč do své lapačky v pohodě schoval pozorný Maxwell.
55:50
Tady scházely centimetry! Jarůšek zpoza branky nahrál Trončinskému, který puk ještě prodloužil na Klepiše a ten mířil jen opravdu těsně vedle!
54:59
Marek Trončinský se nijak nerozmýšlel a prostě vypálil, branku ale minul. Puk se od zadního mantinelu odrazil k Pacovskému, který však trefil jen blokujícího Čáslavu.
54:39
Brandon Maxwell se sám ujal rozehrávky a poslal puk do hlediště – jasné dvě minuty za zdržování hry pro pardubického brankáře! Trest bude odpykávat Patrik Poulíček.
54:08
Musil zpoza branky hezky myšlenou přihrávkou hledal Radana Lence, který se pral seč mu síly stačily, nakonec ale v osobním souboji obránce Gregorce nepřetlačil.
53:29
Znovu v akci Martin Látal. K boleslavskému rychlíkovi se teď puk dostal poměrně šťastně, jeho pokus z bezprostřední blízkosti zvládl Maxwell eliminovat.
53:06
Látal přejel s pukem přilepeným k hokejce téměř celé kluziště, jeho ránu Maxwell vyrazil betonem do ochranné sítě. Následuje komerční brejk.
52:49
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Že by drama? Domácí opět snižují na rozdíl dvou branek a závěr zápasu ještě bude zajímavý! S pukem na holi do útočného pásma vjel Jarůšek, který se obtočil kolem branky a přesně našel před ní stojícího LUKÁŠE PABIŠKU a ten spolehlivě zakončil! Druhou asistenci má na svědomí Klepiš, pro kterého je to premiérový bod v boleslavském dresu. Asistence: Richard Jarůšek, Jakub Klepiš.
51:47
Hyka přenesl hru na modrou čáru, kde Ovčačík ještě nahrával dnes velmi aktivnímu Stříteskému, ten ale trefil jen připravený beton Brandona Maxwella.
51:14
Pardubičtí se opět zatáhli a je jasné, že kupředu už budou vyrážet pouze sporadicky. Štajnoch teď dlouhým pasem hledal Poulíčka, ten však na kotouč nedosáhl – icing.
50:48
Klimenta zasáhl kotouč vysokou holí, boleslavské snažení je tedy ukončeno a hra se postěhuje do středního pásma.
50:30
Urban se ocitl sám před brankou Pardubic, přehodil si kotouč na forhend, ovšem na výborného Maxwella si ani tentokráte nepřišel!
49:47
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice zničehonic přidávají čtvrtou branku a výrazně se přibližují tříbodovému zisku! Na ránu od Marcinka ještě Rittich dosáhl, puk však vyrazil jen na hůl TYLERA REDENBACHA, který už mířil přesně! Asistence: Tomáš Marcinko.
49:24
Trončinský zavezl kotouč do útočné třetiny, asi třikrát ji zvládl objet a až potom našel Klepiše, jenž si však nerozuměl s Voráčkem a akce domácích končí nešťastně.
48:59
Teď si mohou domácí fanoušci i hráči zhluboka oddychnout! Pardubice totiž poprvé v této periodě pořádně zahrozili a hned to bylo velice nebezpečné – David Tomášek ranou z mezikruží orazítkoval břevno!
48:33
Klimenta byl nejprve zcela jasně faulován, poté ale zabojoval a získal puk pro Radima Hrušku, který však mířil jen doprostřed branky, kde číhal připravený Maxwell.
48:10
Hra je teď plná nepřesností, na zakázané uvolnění nyní kotouč poslal Čáslava – vhazovat se bude po levici brankáře Maxwella.
47:54
Jejich tlak končí až nyní, do ofsajdu se totiž dostal Martin Látal. Domácím se rychle krátí čas. Dokáží s nepříznivým vývojem tohoto duelu ještě něco provést?
47:39
Urban objel branku a následně našel Ctirada Ovčačíka, jehož pokus mířil těsně vedle. Bruslaři však stále zůstávají u kotouče.
47:03
Sám proti trojnásobné přesile se teď vrhl šikula Trončinský, který nakonec dostal dost prostoru na střelu, Maxwell ale dnes opět chytá parádně a drží svůj tým. Pokračovat budeme po komerční pauze.
46:48
Na dnešní utkání si do ŠKOENERGO Arény našlo cestu 4 003 diváků!
46:06
Richard Jarůšek se rozjel poměrně svižně, nakonec zvolil střelu mířenou nad beton brankáře Maxwella, ten se však překvapit nenechal!
46:06
Jarůšek byl faulován při samostatném úniku – Boleslav bude mít k dispozici trestné střílení!
45:39
Další zákrok pardubického brankáře, Maxwell si nyní v pohodě počíhal na ránu z hole Tomáše Voráčka a puk ukryl ve své lapačce.
45:26
Látal se svým tradičním způsobem dostal až do útočné třetiny, kde přihrávkou skrze brankoviště ještě hledal Dominika Pacovského, tomu však v zakončení zabránil důsledný Štajnoch.
44:41
Trončinského dlouhý pas dojel Musil, icing se tedy nepískal. Mladý boleslavský forvard to zkusil z ostrého úhlu, mezeru v Maxwellově postoji však neobjevil.
44:03
Kotouč vylétl mimo hrací plochu, jelikož se jej jako poslední dotkl Petr Čáslava – tak se bude vhazovat před Maxwellem.
43:52
Nedbal se vrací na ledovou plochu, hosté už jsou kompletní.
43:21
Klepiš si několikrát vyměnil puk s Trončinským a chvíli nato opět tvrdě vypálil. Maxwell touš vyrazil jen před sebe, kde se bekhendovou dorážkou snažil prosadit Hruška, ale americký strážce pardubické svatyně se proti jeho pokusu vytáhl!
42:49
Trončinský zvedl hlavu a ideálně načasovaným pasem našel Jakuba Klepiše, který se dostal ke střele z hranice pravého kruhu, ale Maxwell byl opět tam, kde být měl.
42:18
Za brankou dobře zabojoval Pabiška a přesunul touš na modrou, kde Stříteský ještě našel Klepiše, jehož dělovku vyrazil Maxwell do ochranné sítě.
41:52
Další přesilovka pro domácí, na dvě minuty za podražení je vyloučen Karel Nedbal. Dokáží se Bruslaři prosadit a zdramatizovat utkání?
41:30
Panečku, to bylo těsné! Voráček poměrně z tísně nahodil kotouč, který těsně před Maxwellem tečoval Lenc, avšak branku soupeře těsně minul!
40:54
Nyní už se hra přerušuje, na hranice brankoviště se o dorážku mocně snažil Urban, Maxwell však volný kotouč našel a schoval jej pod lapačkou.
40:30
Dobrá kombinace domácích, Pacovský křížným pasem oslovil Klepiše, který ještě přenechal puk Trončinskému, ten však trefil jen připraveného Brandona Maxwella.
40:01
Odehráno je čtyřicet minut, stále je na tom lépe Dynamo, které ve ŠKOENERGO Aréně vede 3:1! Ve druhém dějství se hra přeci jen trošku vyrovnala, Bruslaři zlepšili svůj přechod směrem do útoku, na přiblížení se svému soupeři jim to ale zatím nestačí. Ve čtyřiadvacáté minutě zvýšil pardubické vedení Nahodil, o sedm minut později vykřesal jiskřičku naděje pro Boleslav Matěj Stříteský. Právě boleslavský obránce se dá považovat za jednoho z nejakčnějších mužů této periody, ke konci si totiž ještě střihl pěstní souboj s Michalem Šedou. Třetí dějství začne zhruba v 19:26.
40:00
39:49
Hosté se zatím v pohodě brání, nyní již třetí pokus o útok v podání Boleslavských skončil neúspěchem. Vypadá to, že druhá třetina už nic nenabídne.
39:19
Po vhazování se kotouče na modré čáře ujal Trončinský, jehož bombu ještě lehce tečoval Pacovský, ale Maxwell byl na svém místě.
39:09
Ke konci třetiny si svěřenci Františka Výborného opět zahrají přesilovou hru – za katr na dvě minuty za faul loktem míří Jakub Svoboda.
38:26
Povedeným sólem se prezentoval Trončinský, který dokonce nasadil i nepopulární jesličky Čáslavovi, následně však pálil vedle.
37:46
Sám před brankářem se ocitl Lukáš Pabiška, ovšem zdál se býti mimořádně překvapen a celou situaci vyřešil špatně, když místo střely ještě neúspěšně hledal Klepiše.
37:27
Po sérii nepřesností na obou stranách vše ukončil Štajnoch, jehož pas na Kauta byl nepřesný – pískán icing.
36:59
Na ledě se nám začíná přitvrzovat! Po střetu s Lencem se k zemi skácel Daniel Voženílek, situace si žádá drobnější ošetření, hostující mladík by ale měl být schopen pokračovat.
36:28
Domácí, konkrétně Látal s Urbanem, se nyní mohli hnát do přečíslení 2 proti 1, v postupu směrem vpřed je však zastavil hvizd sudího, který, dle mého názoru chybně, viděl ofsajd.
35:58
Jak Stříteský, tak Šeda dostávají 2+2 mnuty za hrubost! Tresty za ně odpykají Ivan Ďurač a Ondřej Panna.
35:58
Na druhé straně do Ritticha zcela zbytečně po odpískání píchl Šeda, do role mstitele se okamžitě pasoval Matěj Stříteský! Pěstní souboj mezi těmito dvěma borci byl rozhodně zajímavý, výsledkem nakonec bylo těsné vítězství pardubického zadáka!
35:25
Pabiška vybojoval puk právě pro Jarůška, který se z rohu snažil probít až před branku, včas mu v tom ale zabránil důrazný Čáslava.
34:55
Richard Jarůšek nahodil kotouč na Maxwella, jenž jej radši ponechal ve své moci. Boleslavský forvard pak zbytečně celou situaci ještě dojížděl, načež si jej ke krátké konverzaci pozval hlavní sudí.
34:22
Na pozoru se musí mít i domácí, po Redenbachově pěkném pasu se mezi kruhy téměř osamocen ocitl Marcinko, v dobré šanci však svatyni Středočechů přestřelil.
33:45
Po sérii nepřesností v obranné fázi hostí se nakonec na útočné modré k puku dostal Hyka, který z hranice levého kruhu mířil na zadní tyč, tu však o vlásek minul!
33:29
Trončinský to teď až příliš překombinoval a celou akci poslal do hrobu. Pardubičtí vyhodili, zaspali však při návratu ze střídačky, Martin Látal, který se dostal k dalšímu pokusu, ovšem mířil jen do připraveného Maxwella.
33:14
32:52
Po levé straně se rychle prodral Látal, který nakonec zvolil střelu na bližší tyč, ale Maxwell touš ramenem vytěsnil.
32:16
Další rána domácích, tentokráte pálil Stříteský, ovšem i jeho pokusu scházela troška přesnosti. Hosté se následně osvobozují a konečně mohou vystřídat.
31:39
Lukáš Pabiška zvedl hlavu a šikovnou nabídkou na teč oslovil před brankou dominujícího Urbana, ten si ale svá mířidla neseřídil přesně.
31:14
Šance pro Boleslav – na dvě minuty za sekání je totiž vyloučen Tomáš Rolinek! Vstřelí domácí druhou branku v krátkém časovém sledu?
31:02
Klepiš hezky uvolnil Trončinského, jehož bombu však Maxwell dokázal vyrazit a poradil si i s dorážkou v podání Hyky.
30:18
Tak to tam Bruslařům přeci jen spadlo! Martin Látal jen tak nazdařbůh nahodil kotouč na branku a trefil tyč, od níž se puk odrazil přesně na hůl MATĚJE STŘÍTESKÉHO, který překonal dezorientovaného Maxwella! Asistence: Martin Látal, Dominik Pacovský.
29:39
Ihned po vhazování se ke střele odhodlal Matěj Stříteský, Maxwell si však letící kotouč našel a vyrazil jej do ochranné sítě.
29:28
Jarůškovo sólo zastavil pozorný Havlík, který však puk odehrál jen k volnému Kučnému, jehož dělovka od modré čáry ovšem Maxwella nepřekvapila.
28:59
Redenbach i v pádu dokázal nahrát Petru Sýkorovi, který však proti dvojnásobné přesile nic nevymyslel. Puk se však se štěstím dostal na hůl Tomáška, jehož nahození Rittich ukryl ve své lapačce.
28:09
Bruslaři však tlačili i nadále a jejich snažení vyústilo v bombu v podání Tomáše Hyky, po níž touš jen těsně minul levou tyč Maxwellovy pokladnice!
27:39
Po nahození od Trončinského se o dorážku mocně snažil znovu Urban, na puk však přes důsledného Havlíka nedosáhl.
26:47
Tohle určitě šlo proměnit! Tomáš Urban vystihl Ščotkovu rozehrávku a řítil se sám na Maxwella, jehož branku ale v souboji tváří v tvář o chloupek minul!
26:06
V posledních okamžicích sledujeme ne příliš zajímavou pasáž hry, při níž se puk bez vážnějších šancí přesouvá od jedné branky k té druhé.
25:25
Ovčačík ještě stihl puk zastavit před přechodem přes modrou čáru a nakonec dokázal i nahodit, o teč se snažil Výborný, ale byl odstaven důrazným Gregorcem.
24:54
Hruška si na útočné modré neporozuměl s Trončinským, Bruslař musí začít znovu od píky.
24:16
Tlak Bruslařů i nadále pokračoval, ukončil jej až hvizd hlavního sudího Hradila, který viděl Urbanovo postavení v brankovišti.
23:56
Boleslav teď na chvíli uzamkla svého soka v jeho obranné třetině, vše vyústilo v nahození od Matěje Stříteského, to ale zablokoval obětavý Panna.
23:02
Hosté se zničehonic prosazují a vedou už 3:0! Kolem branky domácích se obtočil Čáslava, který ještě hledal před brankou stojícího Poulíčka, ten však na kotouč nedosáhl. Ovšem ani to nevadilo, kus černé pryže dojel až k volnému LUKÁŠI NAHODILOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Čáslava.
22:24
Musil zabojoval a získal kotouč pro sebe, následně nahrál Hruškovi, který si nakonec jeho skákavý pas zpracoval a bekhendem poslal touš jen těsně vedle!
21:47
Pardubice už jsou kompletní, Maxwell se však musí mít stále na pozoru. Nyní předvedl dobré zásahy proti ranám od Trončinského a Klimenty.
21:33
Klepiš zaváhal na útočné modré a hosté se hnali do přečíslení, Nahodil však celou akci zbrzdil a následně o puk po výborném obranném zásahu Stříteského přišel.
21:01
Hodně volného prostoru teď dostal Stříteský, jehož ránu ještě lehce tečoval Urban, avšak puk mezi tři tyče neusměrnil.
20:27
Stříteského nahození za vlastní svatyní zachytil Maxwell, přiťukl puk Šedovi, který jej poslal přes všechny čáry.
20:05
Na úvodním buly byli lepší hosté, kteří se však musí bránit – Boleslav má k dispozici devadesát sekund trvající přesilovku.
20:01
První dějství je za námi, zatím jsou to Pardubice, kdo je v dnešním mači lepším celkem a zaslouženě vedou 2:0! V úvodu byli sice mírně aktivnější domácí, jejich tempo však opadlo po první inkasované brance, o kterou se postaral Nahodil. Hosté ve zbývajícím průběhu první třetiny daleko lépe bruslili, několik tutových šancí Boleslav přežila jen díky Rittichovi, ovšem ani ten v sedmnácté minutě nestačil na dorážku z hole Petra Sýkory! Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně 18:29.
20:00
19:34
První přesilová hra pro Bruslaře! Vyjíždějícího Ritticha jasně podrazil Tomáš Marcinko, který si odsedí dvě trestné minuty za nedovolené bránění brankáři.
19:14
To bylo opravdu o kousek! Po Látalově uvolnění se mezi kruhy ocitl úplně volný Dominik Pacovský, jehož rána z první svůj cíl jen těsně minula!
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:22
Do dalších ze svých individuálních průniků se vrhl Jarůšek, v útočném pásmu nakonec ale ztroskotal na Čáslavovi, který předvedl dobrý obranný zákrok.
17:57
Sám na sebe to teď vzal Tomáš Klimenta, jehož rána z hranice levého kruhu ale vůbec nebyla marná. Maxwell zareagoval až v poslední okamžik a kotouč ramenem vytěsnil nad horní tyč.
17:12
Fantastický Rittich! Po dalším zaváhání boleslavské obrany Poulíček našel před téměř odkrytou brankou Lukáše Nahodila, kterého však ve stoprocentní tutovce vychytal famózně se přesouvající brankář domácích!
16:59
Domácí se ihned pokusili snížit, po pravé straně se protáhl Trončinský, ovšem jeho rána opět skončila ve výstroji připraveného Maxwella.
16:42
Hosté vedou už o dvě branky! Po Redenbachově nahození z mezikruží nejprve nedokázal volný kotouč do sítě dotlačit Marcinko, kus černé pryže se ale nakonec dostal přesně na hůl volného PETRA SÝKORY a ten už si věděl rady! Asistence: Tomáš Marcinko, Tyler Redenbach.
16:11
Látal si nerozuměl s Urbanem – píská se zakázané uvolnění a hra se postěhuje před Ritticha.
15:55
Jarůšek přebruslil už hodně unaveného obránce Nedbala a ocitl se sám před Brandonem Maxwellem, ten však z dalšího souboje s mladoboleslavskými útočníky vyšel opět jako vítěz.
15:29
Na sólo přes celé hřiště si troufl David Výborný, jehož ránu nakonec ještě lehce tečoval padající obránce Zdráhal, puk však mezi tři tyče nezamířil.
15:09
Krátce po vhazování v obranné třetině celku z města automobilů se ke střele od modré čáry odhodlal Čáslava, ovšem Rittich s puk našel a v klidu zasáhl.
14:48
Po souboji s Šedou zůstal na malou chvilku na ledové ploše ležet Tomáš Hyka, nakonec se ale zvedá a vypadá v pořádku. Domácí fanoušci se mocně dožadují vyloučení, sudí však, k jejich nespokojenosti, zůstávají zcela klidní.
14:23
Hykovo nahození těsně před Maxwellem tečoval Jakub Klepiš, brankář Pardubic však stihl včas zareagovat a znovu podržel svůj tým.
13:47
Nahodil za brankou domácích dlouho vymýšlel, komu nahrát. Nakonec si všiml volného Havlíka, jehož pokusu ovšem scházela troška té přesnosti.
13:16
Látal rozkmital své rychlé nohy a dojel téměř ztracený puk – zakázané uvolnění se tedy pískat nebude.
12:58
Po krátké odmlce o sobě dali vědět i hosté, po pravé straně prchl Sýkora, natlačil se až před Ritticha, ovšem puk za záda boleslavského gólmana nepropasíroval. Následuje další komerční brejk.
12:40
Pabiška v rohu zabojoval o touš a nakonec ho i získal. Poté šikovnou nabídkou na teč oslovil před brankou bojujícího Jarůška, tomu však kus černé pryže sjel po čepeli a zamířil vedle.
11:38
Hruška objel s pukem na holi celé útočné pásmo, nakonec puk nahodil do brankoviště, kde jej ještě lehce tečoval Musil, ale Maxwell byl připraven.
11:22
Lukáš Nahodil se nyní proháčkoval hned mezi třemi protihráči a dokázal se dostat i do zakončení, jeho bekhend však v lapačce schoval pozorný Rittich.
11:01
Poulíček puk jen nahodil za branku soupeře, kde se rozehrávky sám ujal Rittich, nakonec puk jen s pomocí paní Štěstěny neskončil na holi Nahodila.
10:17
S další útočnou akcí domácích hodlal přispěchat Látal, ovšem zastavil ho hvizd sudího, který správně viděl ofsajd v podání Tomáše Urbana.
10:00
Pardubičtí potřebují hru zklidnit a přesně o to se teď za vlastní brankou snaží Petr Čáslava.
09:25
Další dobrá šance Bruslařů, Výborný si několikrát vyměnil kotouč s Výborným a ocitl se úplně sám mezi kruhy, jeho rána doprostřed však úspěch neslavila.
08:53
Parádní sóloakce Marka Trončinského! Mladoboleslavský bek se na útočné modré šikovně zbavil Nahodila a následně branku Pardubic jen o kousek přestřelil!
08:23
Radan Lenc teď tak dlouho napadal obránce Šedu, až jej donutil k chybě, jeho následná rána však Maxwellovi příliš práce nenadělala.
08:01
Tomáš Urban předvedl kiks v útočném pásmu, hosté se hnali do přečíslení 3 proti 2, ovšem Rittich s poradil jak s Tomáškovým pokusem, tak s následnou dorážkou z hole bývalého kapitána Čáslavy.
07:32
Na ofenzivní dobrodružství se nyní vydal obránce Kučný, jehož nahození však nebylo pro Brandona Maxwella nikterak nebezpečné.
07:10
Pardubičtí přispěchali s rychlým brejkem, na jehož konci ovšem Tomášek najel do brankáře Ritticha, ten se však zvedá a zdá se být v pořádku.
07:01
Tohle ale musí být gól! Až do zakončení se dravě probil Radim Hruška, jehož první pokus Maxwell jen tak tak vyrazil, následná dorážka boleslavského forvarda se otřela o tyč!
06:45
Ščotkův projektil od modré zasáhl Kaut vysokou holí – sudí na to konto hru přerušil, vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:29
Opět Lukáš nahodil! Centr třetí formace obdržel pas od svého kolegy Poulíčka a tvrdou ranou z hranice levého kruhu donutil Ritticha k povedenému zásahu. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
05:58
Redenbach zasáhl kotouč vysokou holí, poté ale odešel střídat, takže v klidu mohl hrát Voráček, který rozjíždí další útočné snažení Bruslařů.
05:18
Richard Jarůšek zavezl touš do útočné třetiny, kde ještě nahrál Výbornému, jehož nahození z ostrého úhlu však Maxwellovi větší problémy nenadělalo.
04:47
Po řadě nepřesností na obou stranách hru za vlastní brankou uklidňuje Petr Čáslava, který si počká na čerstvé spoluhráče.
04:15
Domácí jsou po inkasované brance lehce rozladěni, Hruškův pas na Klimentu se mezi ty povedené skutečně pasovat nedal.
03:50
Další zajímavá možnost pro svěřence Richarda Krála, po přiklepnutí od Poulíčka to od modré čáry zkusil obránce Zdráhal, avšak trefil jen připravenou lapačku Davida Ritticha.
03:00
Hosté zůstali u puku, Čáslavův pas na rozjetého Sýkoru ale nebyl přesný – píská se icing.
02:29
Perníkáři jsou na koni, nyní se mezi kruhy zcela osamocený ocitl Jakub Svoboda, jehož dělovku Rittich jen tak tak vyškrábnul svým pravým betonem!
02:01
Ovšem tohle Pardubičtí sehráli nádherně a ujímají se vedení! Čáslava parádním pasem do předbrankového prostoru oslovil Marcinka, který zachoval chladnou hlavu a posunul puk na úplně volného LUKÁŠE NAHODILA, jemuž už stačilo trefit úplně prázdnou klec Bruslařů – 0:1! Asistence: Tomáš Marcinko.
01:31
První vyloučení tohoto utkání, přesilovku si zahrají Pardubice! Na dvě minuty za podražení je vyloučen obránce Jiří Kučný.
01:19
Lenc za účelem získání útočného pásma nahodil puk na Maxwella, který jej nakonec před dotírajícím Klepišem byl skutečně nucen skrýt ve své lapačce.
00:54
První akce Pardubic úspěšná nebyla – zastavil ji ofsajd, ve kterém se ocitl Tomášek.
00:43
Další práce pro gólmana Pardubic, Látal se v rohu zbavil svého strážce a poslal kotouč na Holuba, jehož nahození musel Maxwell vyrazit ramenem.
00:24
Hned v samotném úvodu tu byla dobrá šance pro Boleslav! Chybu hostující obrany využil Jarůšek, který však z mezikruží trefil jen Maxwella.
00:05
Jdeme na to! Na úvodním buly si lépe počínali hosté, jejichž první akci rozjíždí obránce Gregorc.
00:01
Kvůli drobným problémům s ledem v domácím brankovišti se start dnešního klání o malou chvilinku posouvá.
Aktéři dnešního mače právě vjíždí na ledovou plochu, za malou chvíli budeme moci začít!

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Musil, Hruška, Klimenta – Ďurač

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Havlík, Šeda, Zdráhal, Sčotka – Rolinek, Tomášek, Svoboda – Marcinko, Redenbach, Sýkora – Voženílek, Nahodil, Poulíček – Panna, Kaut, Moučka

Rozhodčí: Hradil, Hrubý – Brejcha, Suchánek.

Vzájemné zápasy v této sezoně

11.9. 2015 BK Mladá Boleslav:HC Dynamo Pardubice 2:1

Branky a nahrávky: 30. Výborný, 60. Urban (Látal, Bárta) – 13. Marcinko (Divíšek, Rolinek).

25.10. 2015 Dynamo Pardubice:BK Mladá Boleslav 5:1

Branky a nahrávky: 2. Nahodil, 6. Tybor (Moučka, Štajnoch), 8. Nahodil (Poulíček, Rolinek), 41. Redenbach (Štajnoch, Čáslava), 45. Štajnoch (Nahodil, Maxwell) – 31. Pabiška (Voráček, Jarůšek)
HC Dynamo Pardubice

V Pardubicích to letos zatím prostě není ono. Dynamo je po šestadvaceti odehraných zápasech až na jedenáctém místě tabulky, na elitní desítku zajišťující přítomnost alespoň v předkole play-off však ztrácí jeden jediný bodík. Východočeši tápou v podstatě ve všech aspektech hry, kromě toho, že mají třetí nejhorší ofenzivu celé soutěže, je jasným důkazem také fakt, že více branek inkasovaly jen Karlovy Vary. Od poloviny listopadu však svěřenci trenérské dvojice Richard Král – Marek Zadina však poměrně ustálili své výkony, z posledních osmi zápasů se z výhry radovali v polovině případů.

V minulém kole čekalo Dynamo třaskavé východočeské derby s nesmiřitelným rivalem z Hradce. Mountfield, jehož novým koučem se nedávno stal ex-brněnský Vladimír Kýhos, však zápas poměrně jasně kontroloval a ani ne po půl hodině hry už vedl o tři branky. Čtvrtý přesný zásah přidal ve třetím dějství Courchaine, snížení Lukáše Nahodila na 1:4 už znamenalo jen kosmetickou úpravu na jasném vítězství Královéhradeckých. Derby se pochopitelně nemohlo obejít bez tvrdých soubojů na hraně pravidel, po jednom takovém dostal pardubický obránce Tomáš Bokroš osobní trest do konce utkání, disciplinární komise mu navíc vystavila stopku na dva zápasy.

Po tomto mači se položit funkci kapitána rozhodl Petr Čáslava: „Je to mé osobní rozhodnutí. Věřím, že tento krok bude dalším impulzem pro celý tým. V této čtvrtině jsme získali jedenadvacet bodů a v tabulce se posunuli trochu výše. Neustále se ale musíme zlepšovat, abychom postoupili do vyřazovacích bojů." Jeho nástupcem se nemohl stát nikdo jiný než velezkušený Tomáš Rolinek, jenž céčko na své hrudi nosil poslední dva ročníky při svém působení ve Spartě. „Je pro mě ctí být kapitánem Pardubic,“ nechal se slyšet mistr světa z roku 2010.

Tři neproduktivnější hráči

1. Lukáš Nahodil 13 bodů (6+7)
2. Tomáš Marcinko 12 bodů (3+9)
3. Petr Sýkora 10 bodů (6+4)

Brankářské statistiky

Brandon Maxwell 19 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 91,89 %, počet obdržených branek na zápas 2,64
Robert Kristan 8 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 90,04 %, počet obdržených branek na zápas 3,24
BK Mladá Boleslav

Bruslaři v této sezoně zatím patří mezi nejpříjemnější překvapení a, jak již bylo zmíněno, v tabulce jim patří velmi solidní druhá příčka – na vedoucí Liberec ztrácí osm bodů. Pokud budeme hledat příčiny tohoto poměrně nečekaného počínání Středočechů, rozhodně nás musí zaujmout mladoboleslavské výkony před vlastními fanoušky. Ve ŠKOENERGO Areně svěřenci trenérského dua Výborný – Jelínek odehráli třináct zápasů, získali v nich celkem dvaatřicet bodů a naprázdno nevyšli ani jednou!

Momentální forma není ale vůbec marná, z posledních devíti mačů totiž Bruslaři zvítězili hned sedmkrát, sklonit se museli pouze před brněnskou Kometou a pražskou Spartou. Prozatím poslední utkání odehrál celek z města automobilů v úterý, když v rámci dohrávky osmého kola zajížděl do Vítkovic. Střetnutí to bylo vyrovnané, žádný oku lahodící hokej se nehrál, nakonec o vítězi rozhodla jediná branka, o kterou se ve čtyřiačtyřicáté minutě postaral David Výborný.

Předváděná hra Boleslavských pochopitelně přitáhla pozornost, svědčí o tom i počínání reprezentačního kouče Vladimíra Vůjtka. Osmašedesátiletý lodivod na ruský Channel One Cup, v pořadí druhou akci Euro Hockey Tour, totiž nominoval hned dvojici boleslavských hokejistů, jmenovitě se jedná o Tomáše Voráčka a Tomáše Urbana, který pozvánku obdržel až po omluvě od v KHL působícího Marka Kvapila. Jako třetí brankář se s národním týmem bude připravovat David Rittich, v případě dalších omluvenek by se štěstí mohlo usmát na mezi náhradníky působící Richarda Jarůška a Marka Trončinského.

Ve včerejších odpoledních hodinách získala Mladá Boleslav zajímavou posilu v podobě Jakuba Klepiše. Bývalý útočník Slavie, ruského Omsku či Lvu Praha byl po nepřesvědčivých výkonech na začátku tohoto týdne vyřazen z kádru trápícího se Třince, vzhledem k jeho dobrému vztahu s Vladimírem Růžičkou se hovořilo o přesunu do Chomutova, nakonec však jednatřicetiletý rodák, jenž by se měl v novém dresu představit už dnes proti Pardubicím, zakotvil právě ve městě automobilů. „Jakub je vynikající hráč, a když se objevila šance ho získat, museli jsme ji využít," prohlásil sportovní manažer Bruslařského klubu Jaromír Látal.

Tři nejproduktivnější hráči

1. Tomáš Urban 19 bodů (9+10)
2. Richard Jarůšek 17 bodů (11+6)
3. David Výborný 17 bodů (7+10)

David Rittich 25 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 92,41 %, počet obdržených branek na zápas 2,31
Milan Řehoř 1 odchytaný zápas, úspěšnost zákroků 100 %, počet obdržených branek na zápas 0
Příjemný páteční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Tipsport extraliga, tuzemská nejvyšší soutěž, se nám dnešním dnem přehoupla do své druhé poloviny, na programu je kompletní sedmadvacáté kolo. Společně se v tomto online přenosu zaměříme na souboj zatím druhého týmu BK Mladá Boleslav, který hostí HC Dynamo Pardubice. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30, tak u toho buďte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.