To je ode mne z dnešního zápasu vše, já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera a někdy u textových onlajnů napočtenou.
Mladoboleslavští se tak po nevydařené první třetině naprosto zmocnili dnešního utkání po vyhraných třetinách 2:0 a 3:0 a nadělili hostím pět kousků na cestu. Boleslav si tak připisuje velmi důležité tři body do extraligové tabulky, které by jí snad měly alespoň trochu pomoci při uhájení první extraligové šestky. Samozřejmě ale vše bude záležet i na výsledcích ostatních duelů, které se v rámci 49.kola hrály.
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni:

Ondřej Kratěna (HC Škoda Plzeň)
Radan Lenc (BK Mladá Boleslav)
59:54
Poletín se ještě ve středu kluziště rozmáchl, Jarůšek mu ale vložil do střely hokejku a hokejka hráče s číslem 11 se rozlétla na dvě části.
59:12
Mladoboleslavskou ŠKOENERGO Arénou obíhá mexická volna a puk na holích již drží domácí hokejisté.
56:43
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

A Plzni odbíjí nelichotivá "pátá" a z reproduktorů mladoboleslavské haly zní píseň Zuzany Norisové. Bárta byl u modré čáry podražen a Rittich rychle prchal z branky. Než ale za něj stačil kdokoli zaskočit, Bárta stačil vyskočit na nohy a přiklepl puk TOMÁŠI HYKOVI, který prostřelil vše, včetně Patrika Polívky a mě nezbývá než konstatovat, že o vítězovi dnešního duelu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
Asistence: Michal Bárta.
55:20
Polívka zasahuje proti Voráčkově střele od modré. Domácí teď zamotali soupeřovi hlavu a šetří čas, kteří mají hosté ke zkorigování skóre.
54:37
Preisingerova přihrávka na Hollwega byla nepřesná, Boleslav rozehrává puk ven ze svého pásma.
53:45
Kubkova střela pouze do betonů Davida Ritticha.
53:24
Kratěna s Johnsonem dloubali do boleslavského gólmana, z něj ale puk nevypadl.
52:30
Michal Poletín to zkoušel na Ritticha, dokonce se pak ještě dostal k dorážce a už už se zdálo, že je puk v brance, ale omyl – ten ležel pouze na boční síťce.
51:33
Plzeň je teď zdravě naštvaná a budou to ještě nervy. Holub teď lehl do střely jednoho z Indiánů. Asi jej to muselo bolet, ale to se při hře o body rozhodně musí podstoupit.
50:28

Ale gól je uznán a Boleslav se tak vede už o tři branky. Rýgl nahazoval na branku a před ní to zřejmě tečoval ještě RADAN LENC. Polívka proti jeho teči ještě zasáhl, ale puk z něj vypadl ven a tak jej Lenc dorazil do prázdné brány.
Asistence: Jakub Klepiš, Martin Rýgl.
50:28
Lenc dorážel puk, který vyletěl z Polívky do bředbrankového prostoru. Rozhodčí se ale musí poradit a bude se prohlížet záznam hry, zda gól bude uznán nebo nikoliv. Jeden z rozhodčích totiž ukazoval vysokou hůl a pokud by se to potvrdilo, gól by nemohl být uznán.
49:21
Výborný se dostal až před Polívku a bekhendem se jej pokoušel překonat.
48:21
Domácí dokázali v útočném pásmu slušně zatopit, Klimenta z otočky pálil, Polívka ale vytěsnil jeho pokus mimo branku.
47:38
Robarova tvrdá rána odněkud ze středního pásma jen prosvištěla kolem levé tyče plzeňské branky.
46:52
Kratěnův rychlý přesun do útočného pásma, přihrávka na Johnsona ale už tak ideální nebyla a Rittich se jen ohlédl za pukem a zkontroloval, že je bezpečně mimo bránu.
Dnešní utkání sleduje 3 853 diváků.
46:01
Hra Bruslařů je teď opravdu jiná, než v první třetině, domácí tým se zdá být jako politý živou vodou. Že by nějaký zázračný nápoj od kustodů?
45:52
Polívka teď vůbec netušil, kde má puk po Rýglově tvrdé střele od modré. Lenc se ho tam ještě pokoušel odněkud vyšťourat, ale rozhodčí hru přerušují, protože puk je pod plzeňským brankářem.
45:15
Boleslavští jsou proti Indiánům aktivnější a dobře napadají i blokují jejich střely i rozehrávku.
44:37
Mário Bližňák pálil od modré ale pouze Rittichovi do betonů.
43:13

Parádní únik a souhra Jarůška s Pacovským a Bruslaři se ujímají dvougólového vedení. Jarůšek podržel kotouč na holi a poslal puk pod holí plzeňského obránce na hůl DOMINIKOVI PACOVSKÉMU, který trefil volné místo do pohybu přesouvajícího se Patrika Polívky.
Asistence: Richard Jarůšek, David Výborný.
42:20
Svoboda to zkoušel na teč před branku, Rittich vypíchl kotouč z hole plzeňskému hráči a hra se opět přelévá na druhou stranu.
41:35
Na jedné straně v šanci Kvasnička, na druhé Lenc, který netrefil kotouč tak, jak potřeboval.
40:34
Jarůšek překazil rozehrávku Plzně za brankou a byla z toho střela, ale s notnou dávkou nepřesnosti.
40:01
Boleslavští v úvodu třetiny otočili stav utkání během 78 vteřin! Dokonalý obrat zařídili Musil s Klimentou. Na domácích byla poté vidět větší herní pohoda a Polívka se v plzeňské brance měl co otáčet. V závěru třetiny byli znovu více aktivnější hosté, kteří se probudili i díky přesilovce, kterou dostali dvě a půl minuty před koncem druhé části.

Třetí třetina začne přibližně v 19:16. Co nám přinese? Sledujte i nadále náš online přenos.
40:00
39:31
Lenc byl za svou aktivitu za Polívkovou bránou potrestán a poměrně nepěkně poslán k zemi, ruce rozhodčích ale zůstávají u těla, nevylučuje se.
39:13
Lenc vyváží puk z pásma a šetří cenné vteřiny.
38:36
Jakub Lev od modré pálil, Rittich vykopnul a Boleslavští vyhazují.
38:18
A domácí gólman má ihned plné ruce práce. Hosté se nerozpakují a zaměstnávají jej vysokou četností střelby.
37:38
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Kučný – 2 min., držení protihráče).
37:18
Výborný s Jarůškem také startovali, prvně jmenovaný vzal opět střelu na sebe a Polívka jej nejistým zákrokem zachytil, ale kotouč se ještě z pod plzeňského gólmana vykutálela. Jarůšek v brankovišti ale netrefil kotouč a Plzeňští jej ihned vyhazují do bezpečí.
37:02
Rittich si na druhé straně připisuje zákrok proti střele Tomáše Svobody z mezikruží.
36:27
Musil s Hykou ujížděli ve dvou na Polívku. Prvně jmenovaný vzal všechno na sebe a trefil Polívku do ramene.
35:58
Kučný si to v rohu rozdal s jedním z Plzeňských. Rozhodčí ale i tuto rozmíšku rychle ukončují.
35:26
Pacovský se dostal do zakončení, zkusil rozpohyboval Polívku a bekhendem zakončit. Plzeňský brankář si proti němu vyjel a střelu překazil. Pacovský pak v rychlosti ještě srazil u mantinelu jednoho z rozhodčích.
35:01
A opět Kudročova střela, jenže opět je tu i pozorný Holub.
34:39
Kudroč ihned po buly pálí, do střely mu skočil Holub.
34:35
A opět Poletín, proti jehož střele Rittich rychle rozpačil a lapil puk do lapačky.
34:19
Poletín s Kracíkem úřadují před Rittichem.
33:32
Hyka s Musilem vybojovali puk ve středním pásmu a oba mladíci kontrováni Pabiškou se hnali do pásma, jenže Plzeňští jim překazili útok a všichni tři tak musí rychle obracet a zachraňovat akci hostí před Rittichem.
31:57
Pacovský chtěl dohrát Kadlece v rohu kluziště a podjely mu brusle. Pád vypadal nebezpečně, ale mladoboleslavský forvard se naštěstí zvedá z ledu a pokračuje ve hře.
31:24
Kučný si vybruslil před Polívku a zkoušel zakončovat bekhendem, plzeňský gólman jeho střelu kryje.
30:55
Musil se Svobodou předvedli po buly taneční držení s velkým odklonem, oba se ale zvedají.
30:26
Mezitím se ale Kristián Kudroč stačil vrátit z trestné lavice a hosté tak hrají v plném počtu.
29:55
Mnoho toho ale nepředvedla, spíše fungovaly přihrávky mezi Výborným a Klepišem. Přesilovce ale sluší střelba a ta ze strany Bruslařů jaksi nepřišla.
29:03
Boleslav se téměř po minutě usadila v pásmu a může rozjet přesilovkový kolotoč.
28:22
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kudroš – 2 min., hákování).
28:12
Jakub Lev vybojoval kotouč v rohu a prudkou střelou to zkoušel na Ritticha.
27:35
Klimenta objel branku a přihrával do chumlu před Polívkou, mladoboleslavští hráči tam ale byli dobře obsazeni těmi plzeňskými, Polívka nemusel zasahovat.
26:54
Klimenta sprintoval do pásma, ale přihrávka mu přistála na patě bruslí.
26:29
Oba týmy hrají v plném počtu, hra se trochu uklidnila.
26:04
Jeřábek s Bližňákem si na modré přihráli a druhý jmenovaný pálil. Rittich vyráží opět vysoko nad svou branku.
25:27
A ozvali se i tribuny mladoboleslavského stadionu, které v první třetině byly trochu ospalé. Teď ale ženou svůj tým dopředu.
24:55
Zdá se, že trenéři asi budou chtít trochu uklidnit hru i emoce hráčů. Hra pokračuje čtyři proti čtyřem, Boleslav asi bude více bránit.
24:29
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Voráček – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Svoboda – 2 min., hrubost).
24:29
24:29
Plzeň je trochu více emotivní. Ihned před střídačkou si to rozdali Tomáš Svoboda s Tomášem Voráčkem.
23:00

To jsou zvraty! Boleslav otáčí stav utkání na svou stranu! Jakub Klepiš zabojoval ve středním pásmu, obral soupeře o kotouč a TOMÁŠ KLIMENTA s ním uháněl na branku, kde proti třem bránícím plzeňským hráčům dokázal Patrika Polívku překonat.
Asistence: Jakub Klepiš, Jan Holub.
22:05
Jarůšek sebral puk na modré a sám jel proti Polívkovi. Boleslavský forvard ale s plzeňským gólmanem souboj prohrál.
21:42

A na začátku druhé třetiny máme vyrovnáno! Boleslavští vybojovali v rohu hřiště puk, Tomáš Hyka jej nahodil na Polívku, ten kotouč pouze vyrazil před sebe, kde si jej sebral PAVEL MUSIL, který střelou s pořádnou dávkou štěstí, puk překročil brankovou čáru.
Asistence: Tomáš Hyka.
20:37
Rittich teď musel mít hodně zamotanou hlavu. Nejprve se do šancí dostali hosté, poté se puk Boleslavští marně snažili vyhodit z pásma a stejnou marnost měli na hokejkách i Plzeňští, kterým nesedl puk na hokejku tak ideálně, aby mohli vystřelit.
20:20
Pacovský si nabruslil do pásma a na modré z otočky pálil.
20:01
První třetinu dnešního klání máme za sebou, Boleslavští v ní jednou inkasovali z hole Jakuba Jeřábka, a to dokonce během vlastní přesilové hry. Úvodní část hry se tak Bruslařům vůbec nepovedla. Ani ve druhé přesilové hře se Bruslařům nedařilo a Plzeň dobře kazila boleslavskou rozehrávku.

Hosté jsou oproti domácím v herní pohodě a na ledě působí sebejistě, mají lepší pohyb. Uvidíme, co naordinují trenéři domácího celku svým svěřencům během osmnáctiminutové přestávky a nechejme se překvapit, co nám přinese třetina druhá. Ta by měla začít přibližně v 18:21.
20:00
19:58
Ještě poslední zákrok Polívky proti střele Rýgla od modré, ale z toho gól nebude, bohužel.
19:26
Klepiš se snažil dostat do pásma, před modrou ale musel udělat kličku, hostující hráči ho zastavují a Polívka tak může být klidný.
19:07
Kubalíkova střela, Rittich vyrážečkou puk usměrňuje vysoko do sítě za jeho bránou a vhazuje se tak po jeho pravici.
18:59
Boleslav ztrácí kotouče ve středním pásmu.
18:32
Holub tvrdě pálil od modré, bohužel mimo.
17:30
Hollweg předvedl tvrdý, nicméně naprosto čistý hit proti Hykovi. Je vidět, že ani po zranění tento hráč ze své tvrdosti nikterak neztratil.
16:44
16:16
Nicholas Johnson jakoby jen tak projížděl brankovištěm, jenže on dobře věděl, že přijde přihrávka. Naštěstí pro Boleslavské ji ale netrefil ideálně.
15:41
Poletín číhal u tyče a měl pěknou přihrávku na teč, Rittich byl pozorný.
15:10
Hostům se daří lépe a drží pásmo, teď ale leží hned dva hráči v útočné třetině. Naštěstí se ale zvedají a odjíždějí z ledu po svých.
14:44
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hruška – 2 min., hákování).
14:29
Boleslavští hráči toho mnoho nepředvedli, Plzeň neměla větší problémy a Polívka už vůbec ne.
14:19
13:35
Domácí často přicházejí o pásmo, Plzeň jim kazí rozehrávku a vyhazuje puky. Je to už asi popáté, co vidíme hráče v bílých dresech za Rittichem.
12:51
Musilova střela – Polívka včas sklapl betony k sobě.
12:33
Opět ztracené pásmo pro Bruslaře.
12:18
Další přesilová hra pro Bruslaře, za podražení je vyloučen plzeňský hráč s číslem 11, Michal Poletín. Doufejme, že druhá přesilová hra dopadne pro Bruslaře lépe než ta minulá, při níž inkasovali.
10:40
Závar v brankovišti Plzně! Nejprve se v pěkné šanci ocitl Pacovský, ale tečoval puk těsně mimo tři tyče, dále se před Polívkou vytvořila strkanice, kde se hned dva domácí hráči pokoušeli dostrkat kotouč až za brankovou čáru. Polívka ale tlaku odolal a vhazuje se po jeho pravici.
10:10
Kudročova tvrdá střela od modré.
09:46
Musil s Hykou to teď zkoušeli s pěknou přihrávkou, Hykovi to však někdo z plzeňských obránců překazil. Odražený kotouč ještě zkoušel nastřelit Stříteský, ani ten ale proti Polívkovi neuspěl.
08:47
Musil s Bártou si to teď odpracovali v útočném pásmu před Polívkou, kde stíhali plzeňské hráče a co nejvíce nechali plynout čas určený pro plzeňskou přesilovku.
08:28
Hosté se drží v pásmu, Rittich přerušil hru a Boleslav střídá.
08:12
Indrák přihrával na Hrňu a ten tvrdou střelou pálil, Rittich vyrazil betonem.
07:23
Z něj ale neplynula žádná střela a Bruslaři tak vyhazují.
07:03
Plzeň drží pásmo a už rozestavila svůj přesilovkový vzorec.
06:55
06:20
Boleslav se na krátký čas dostala i před Polívku, Jarůšek ale skákavý kotouč netrefil a prázdnou klec tak netrefil.
05:09
Plzeň právě vstřelila branku!

Boleslav chybuje v obraně, kdy nechala zapomenutého Mária Bližňáka, který vybojoval kotouč po vhazování, ihned střílel. Jeho střelu Rittich ještě vytěsnil, ale pak si domácí hráči nerozebrali soupeře a Ondřej Kratěna přihrál na JAKUBA JEŘÁBKA, který se přes ležící těla i ležícího Ritticha v brankovišti trefil a otevírá tak gólový účet dnešního utkání.
Asistence: Ondřej Kratěna.
04:56
Na přesilovku nasadila Boleslav Výborného s Pabiškou a Klepšiem a Hykou, obrané řady zastupuje Stříteský. Plzni se ale daří kazit rozehrávku domácího celku. Vhazuje se před Rittichem.
04:29
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kudroč – 2 min., nedovolené bránění).
03:30
A znovu Výborný s Jarůškem, tentokrát už měl Polívka více práce.
02:57
Vyhrané buly Plzně, ale Výborný vypíchl kotouč a hnal se s Jarůškem do útoku. Ten z otočky nezakončil.
02:50
Boleslavští se vymanili z krátkého tlaku Západočechů pouze zakázaným vyhozením.
02:24
Poletín tečoval puk na modré a Plzeň může pokračovat ve hře.
01:44
Hyka se dostal do pásma a z ostrého úhlu pálil na Polívku, ten si svou pravou tyč pohlídal.
00:47
Robar minul puk a Bližňák mohl střílet.
00:21
Kubalík otočil hru a vystřelil na Ritticha, jeho střela ale byla sražena boleslavskou hokejkou do sítě, vhazuje se před Rittichem.
00:10
Boleslav vyhrála buly a Stříteský s Voráčkem zakládají útok.
00:01

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Výborný, Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Pabiška – Ďurač, Hruška, Bárta

HC Škoda Plzeň: Polívka (Machovský) – Jeřábek, Kudroč, Kvasnička, Kadlec, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Lev, Hollweg

Rozhodčí: Fraňo, Polák – Lhotský, Svoboda J..
Vzájemné zápasy – na body 5:4 pro Bruslaře
První měření sil dopadlo vítězně pro plzeňské Indiáni, kteří na svém ledě zvítězili 3:1, za Bruslaře se tehdy trefil pouze obránce Ctirad Ovčačík.

Druhé utkání a divoká přestřelka v Mladé Boleslavi. Po první třetině se zdálo, že je o vítězi více než rozhodnuto, Bruslaři ji vyhráli 4:0, jenže Plzeň takříkajíc kopla do vrtulí Středočeši se tak ještě museli bát o výsledek. Zápas dospěl až do nájezdů a v nich zvítězili právě domácí – 7:6sn.

Třetí utkání na plzeňském ledě zvládli Bruslaři na výbornou. Plzeň sice v utkání vedla, ale Středočeši zvládli perfektně třetí třetinu, ve které nasázeli Plzni rovnou tři branky, když se trefil dvakrát Lenc a jednou Klepiš. Boleslav tak v Plzni zvítězila 3:1.
BK Mladá Boleslav, 6.místo, 77 bodů
Bruslaře trápí aktuálně velká marodka s vidinou toho, že snad někteří zranění hráči by se do dnešního zápasu již měli postavit. V oslabené sestavě zvládli úterní zápas v Hradci Králové a přivezli si důležité dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. V nich Bruslaři příliš nedominují, ale na ledě Hradce to v letošní sezoně zvládli již podruhé!
HC Škoda Plzeň, 3.místo, 83 bodů
Plzeňští Indiáni v rámci 48. kola přivítali na svém ledě pražskou Spartu. První třetina skončila bezbrankovým poměrem, v té druhé přidali Indiáni rovnou dva přesné zásahy. Sparta však skvěle finišovala a v rozmezí 12 minut se trefila hned třikrát. Na poslední chvíli v 59. minutě za Plzeň srovnával Kratěna. Sparta však v poslední minutě prodloužení rozhodla o tom, že druhý bod bude mít právě ona.
Extraliga finišuje, do konce základní části zbývají pouhé čtyři zápasy a stále je o co hrát, neboť tabulka je pořádně našlapaná a nikdo ještě nemá nic jistého.

Pokud to vezmeme postupně, tak týmy z konce extraligové tabulky bojují o co nejlepší postavení pro play-out a prakticky o záchranu v nejvyšší české hokejové soutěži (Pardubice, Litvínov a Karlovy Vary). Nejvýše postavený účastník poslední čtyřky však stále bojuje o předkolo. Vítkovičtí na něj aktuálně ztrácejí 5 bodů. Na deváté a desáté pozici se nachází Kometa a Oceláři a ještě oba tyto týmy nemají předkolo vůbec jisté. Výše jsou pak Piráti a PSG Zlín, kteří bojují o jistotu čtvrtfinále a na šestou pozici ztrácí čtyři, resp. pět bodů.

Šestou příčku aktuálně hájí právě tým Bruslařů s 77 body. Na pátou Olomouc ztrácejí svěřenci trenérů Výborného a Jelínka dva body. Na čtvrtém místě je, a o dva body více má, po lehkém zaváhání v polovině sezony tým Hradce Králové. Na třetí příčce je právě plzeňská Škodovka s 83 body.

Jediné dvě jistoty mají týmy Sparty a Liberce. Tyto dvě pozice se již s velikou pravděpodobností nezmění a oba dva lídři si tak v klidu počkají, koho jim přidělí právě předkolo play-off. Liberec bojuje o svou čest a překonání bodového rekordu extraligové tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.