SESTŘIH: 25. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:1

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešní den vše. Přeji hezký víkend a u onlajnů se těším opět někdy na počtenou.
Nejlepší hráči utkání
Matěj Stříteský (MBL)
Tomáš Kopecký (TRI)
Duel, který připomínal reprízu loňského čtvrtfinále play-off, byl v režii Bruslařského klubu, který ji ovládl a po většinu zápasu byli domácí lepší a dokráčeli si k zisku třech bodů. Třinec nepodal špatný výkon a bojoval, jenže na zisk bodů to nestačilo.
59:13
Až nyní si hosté vytvořili tlak, jenže Hrabalova střela byla vyražena opět skvěle chytajícím Rittichem.
58:50
Oceláři se nemohou usadit v pásmu, Boleslav hraje oslabení poměrně povedeně.
58:17
Chvíli po buly domácí vyhazují.
58:08
Jsme svědky ještě jednoho trestu. Za krosček dostal dvě minuty Jiří Kučný (MBL). Upraví ještě Slezané alespoň kosmeticky nepříznivé skóre?
57:11
Stadionem už obíhá mexická vlna, k žádnému dramatickému závěru se rozhodně neschyluje.
56:48
Ani Jiří Polanský na Ritticha nevyzrál. I po jeho střeleckém pokusu boleslavský brankář puk vyráží.
56:15
Na druhé straně byla Trončinského střela zblokována.
55:47
Opět aktivní Rákos, jenže jeho jedovatou střelu vyrazil David Rittich špičkou svého betonu.
55:28
55:15
Rákos posílá puk z pravého kruhu těsně vedle pravé tyče.
54:35
Boleslavští se osvobozují a vyhazují přes všechny čáry.
53:58
Irgl na modré dlouho zvažoval, jestli vystřelí, nebo ne, nakonec tak neučinil a to se nejspíše neukázalo jako dobré. Ke střelbě se totiž nedostal ani žádný z jeho spoluhráčů.
53:28
Další přerušení. Na trestnou lavici totiž odjíždí Ctirad Ovčačík (MBL), rozhodčí ukazuje sekání. Jedná se nejspíše o poslední příležitost Třince, jak zdramatizovat utkání. Podaří se to Ocelářům?
53:12
V krátkém časovém úseku vynášejí sudí tentýž verdikt. Utkání se často přerušuje, a proto se hraje tak dlouho. Většinou bývá v tuto dobu už konec.
53:03
Následuje zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
52:50
O dorážku se v mezikruží pokoušel Radan Lenc, hokejky dvou bránících hráčů mu ale zblokovaly cestu k tomu, aby se napřáhl a vystřelil.
51:47
Látalovo nahození z dálky Hamerlík vyráží.
50:51
Sledujeme závěr zápasu, ve kterém se Třinečtí snaží marně o přechody do útočného pásma. Domácí si naopak hlídají modrou čáru a převážně brání. Upřímně, hokej to moc pohledný není.
48:56
Tomáš Urban poslal kotouč nebezpečně brankovištěm, kde jej mohl dorazit nechytatelně mezi tři tyče Ctirad Ovčačík. Ten ale ovšem s touto situací nejspíše nepočítal, protože nestihl včas zareagovat.
48:31
47:34
Bruslaři se sice drží v pásmu, jenže Trončinského střela šla mimo.
46:57
Dnešní utkání sleduje 3 812 diváků.
46:52
Obrovský závar u Petera Hamerlíka, který však nakonec přerušil jeden z hostujících hráčů, který zavezl puk do bezpečí.
46:31
Dvě minuty za držení protihráče vyfasoval Josef Hrabal (TRI). Budeme tedy svědky další početní výhody domácích.
46:31
Kopecký se sice proklestil až k bráně, jenže zakončení mu příliš nevyšlo.
45:29
Slezané však opět kombinují před Rittichem a snaží se o kontaktní gól, který by mohl zdramatizovat utkání.
45:08
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
I tento gól musel posuzovat videorozhodčí a i ten uznává. Branka padla po pohledné kombinaci Bruslařů. Z pravého kruhu vystřelil Tomáš Hyka, Hamerlík kotouč sice vyrazil, ale jen na hůl rozjetého RADANA LENCE, který bez problémů zavěsil puk do odkryté klece. Asistence: Tomáš Hyka, Tomáš Voráček.
44:36
Oceláři jsou v úvodu závěrečného dějství lepší a velmi často střílejí. Nechtějí z Mladé Boleslavi odjet bez bodů.
44:08
Do další střely hostí, konkrétně z hole Linharta, si obětavě lehl Tomáš Voráček.
43:34
Douderova dělovka od modré byla ztečována a trefila jen plexisklo za domácí svatyní.
43:06
Na dorážku si před boleslavskou branku sjížděl ještě Jiří Polanský, jenže kotouč se k němu ani nedostal.
42:17
Ruferův střela se až k Rittichovi nedostala.
40:54
Dominik Pacovský to na druhé straně zkusil také od modré, ale nepomohla mu ani přítomnost stínícího Urbana před brankou.
40:34
Linharovu střelu téměř od modré zblokoval Pabiška.
40:01
Byli jsme svědky dlouhé druhé třetiny, která se hrála 40 minut. V jejím úvodu skórovali hned dvakrát domácí zásluhou povedeného úniku Jarůška a přesné střely Stříteského. Krátce po polovině utkání se však Třinečtí začali zlepšovat a dokázali i snížit zásluhou teprve sedmnáctiletého Lukáše Jaška, jenž mohl slavit svůj první gól v Tipsport extralize. Budou Oceláři slavit i další střelecké zásahy a zdramatizují utkání? Na to si budeme muset ještě počkat.
Další třetina začne přibližně v 19:25.
40:00
Ještě budeme svědky jednoho vhazování před Davidem Rittichem, poté se oba týmy odeberou do kabin.
39:35
39:08
Boleslavi zatím přesilová hra vůbec nejde a Třinečtí jsou aktivní ve vlastním útočném pásmu.
38:23
Bruslařský klub si zatím nemůže vytvořit tlak. Slezané pohotově napadají rozehrávky domácích.
37:35
Jakub Klepiš (TRI) byl vykázán na trestnou lavici. Třinec by měl hrát dvě minuty ve čtyřech, protože se hostující útočník provinil hrou nebezpečnou výstrojí, protože si nenasadil spadlou helmu.
37:32
Pabiška trefil z velkého úhlu levou tyč třinecké svatyně.
36:59
Na ledě zůstal u mantinelu ležet Michal Bárta, který se těžce zvedal. Nakonec však odjíždí na střídačku po svých.
36:44
36:41
Hyka se dostal s Žejdlem do přečíslení, jenže když se mohl v pravém kruhu napřáhnout a vystřelit, uzmul mu hostující hráč kotouč.
36:21
Kopeckému nedovolil střílet Kučný, který zblokoval jeho šanci ne střelbu.
35:56
Středočeši několikrát za sebou vyhazují, Třinečtí mají problém usadit se znovu před brankářem Rittichem.
35:02
Slezané mají velký tlak, ale po střele Davida Noska dokázal zblokovat puk jeden z bránících hráčů.
34:44
Hosté si svou aktivitou vynutili faul. Za podražení dostal dvouminutový trest Tomáš Voráček (MBL). Přidají Oceláři další gólový zásah?
33:57
Třinečtí jsou stále značně aktivní a chtějí udělat něco s průběžným skóre. Podaří se jim to?
32:55
Při chuti byl před malou chvílí i Plíhal, kterému však překazil jeho úmysly boleslavský gólman.
32:17
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři snižují chvíli poté, co se vrátil vyloučený Pacovský z trestné lavice. Boleslavští zaspali v obraně a kotouč pohotově zachytil LUKÁŠ JAŠEK, který jej poslal po zemi mezi tři tyče, a vstřílí tak svou první branku v Tipsport extralize. Asistence: Radim Matuš.
32:03
31:20
Hrňovu střelu chtěl dorážet ještě Kopecký, jenže domácí bek mu to znemožnil. Záhy se Středočeši osvobozují.
30:32
Třinec je ale už zpátky v pásmu, kde nebezpečně kombinuje.
30:20
Boleslavští po chvíli vyhazují.
30:03
Boleslavští se budou bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasoval Dominik Pacovský (MBL). Početní výhoda Ocelářů začne po skončení komerční přestávky.
29:05
28:34
Středočeši ještě dohrávají zbytek početní výhody, ve které mají i nadále tlak. Nyní je však vrací do středního pásma postavení útočícího hráče v brankovišti.
27:48
Bruslaři dlouho a trpělivě kombinovali v pásmu a to jim přináší ovoce v podání třetí branky. Kapitán Mladé Boleslavi David Výborný přihrál MATĚJI STŘÍTESKÉMU, který překonal od levého kruhu Petera Hamerlíka střelou k levé tyči. Asistence: David Výborný, Marek Trončinský.
27:16
Domácí nebezpečně kombinují a dostali se i ke střele, ta však skončila kdesi v ochranné síti. Vhazuje se tedy po Hamerlíkově levici.
27:05
Komplikace pro Třinec, který by měl hrát 58 sekund ve třech. Dvě minuty za podražení vyfasoval Lukáš Galvas (TRI).
26:45
Boleslavští se sice vrátili do pásma, jenže tam si špatně přihráli, čehož Oceláři využili a znovu vyhodili.
26:17
Stříteského dělovka od modré byla zblokována, hosté jedou do protiútoku.
26:03
Hrou vysokou holí se provinil Zbyněk Irgl (TRI), který byl potrestán dvěma minutami.
25:59
Hraje se hodně nahoru dolů, diváci se nyní nejspíše baví.
25:06
Skvělá akce dorážejícího Pacovského zůstala neproměněna, protože Hamerlík předvedl další povedený zákrok.
23:41
Hrabalovo nenápadné nahození ukrývá Rittich do své lapačky.
23:08
Jako blesk z čistého nebe rozjásal boleslavskou ŠKOENERGO Arénu gól z hole RICHARDA JARŮŠKA, který si mazácky proklestil cestu až k brankáři a několika kličkami překonal Hamerlíka skvěle provedeným blafákem. Bez asistence.
21:56
A další ofsajd! S těmi se dnes opravdu roztrhl pytel. Tentokrát se ho dopustili Bruslaři.
21:21
Hyka přenechal puk Žejdlovi, jenže jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.
20:56
Chmielewskiho střelu z mezikruží ztečoval Trončinský do ochranné sítě.
20:42
Chvíli poté následuje icing domácích.
20:29
Útočné snahy ocelářů zstavil osajd. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
20:01
První dějství nenabídlo příliš pohledný hokej. Sledovali jsme několik zdlouhavých soubojů o puk u mantinelu a oba celky často vyčkávaly na chybu toho druhého. Jedné takové se dopustila obrana Ocelářů, která pustila Bruslaře v jejich přesilové hře do přečíslení, které dotáhl do zdárného konce Lukáš Pabiška. Boleslavští tedy vedou v repríze loňského čtvrtfinále nejtěsnějším možným náskokem.
Další třetina začne přibližně v 18:25.
20:00
19:41
Středočechům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
19:32
To už neplatí, zahrozili i Oceláři, jenže David Rittich zlikvidoval dorážky svou dobrou prací s betony.
19:14
Boleslavští se i nedále drží v pásmu, kde jsou aktivní.
17:58
Branku musel posuzovat ještě videorozhodčí, který ji však uznal. Tomáš Urban se dostal do přečíslení ještě společně s LUKÁŠEM PABIŠKOU, kterému z levého kruhu naservíroval puk a Pabiška už jej jen doklepl do odkryté klece, protože Hrubec neměl šanci se přemístit. Asistence: Tomáš Urban, Marek Trončinský.
17:40
V závěru třinecké přesilovky pálil ještě z blízkosti nebezpečně Linhart. Rittich však s vypětím všech sil udržel puk mezi betony.
17:35
16:48
Zničehonic vystřelil od mantinelu, který se nachází u třinecké střídačky, Matěj Stříteský, jenže Hrubcovi nenadělal vážnější starosti.
16:14
Tomáš Kopecký (TRI) za brankou Mladé Boleslavi se dopustil hrubosti, za což si vysloužil dvě minuty a mohl dostat ještě pěstí od Richarda Jarůška. Oba soky od sebe ale rozhodčí včas odtrhli.
16:06
Hosté mají velký tlak v pásmu. Narozdíl od domácích hrají přesilovou hru hodně kvalitně.
15:51
Doudera se svou svižnou ranou orazítkoval jen plexisklo za domácí brankou.
15:35
Poprvé se vylučuje na domácí straně. Dvouminutový trest za vysokou hůl dostal extřinecký Marek Trončinský (MBL).
15:10
Sledujeme další urputné boje podél mantinelu o puk. Zatím se hraje spíše opatrně a oba celky vyčkávají na chybu toho druhého. Diváci tak nemají prostor k sledování nějakých vyložených šancí.
14:26
Vhazuje se podél Hrubcovy branky. Rozhodčí ale ještě nařídili dokončit úpravu ledu, která se dnes mladým hokejistům příliš nedaří.
14:26
Další závar před třineckou brankou také k ničemu nevedl. Musil se sice snažil zakončit k pravé tyči, ale brankář Šimon Hrubec je i nadále pozorný.
13:41
13:21
Martin Látal po několika výměnách kotoučů se spoluhráči vystřelil z pravého kruhu, jenže branku o kousek minul.
12:49
Boleslavští jen nahazují, tudy cesta rozhodně nevede. Třinečtí znovu vyhazují přes všechny čáry.
12:39
Až nyní mají Bruslaři tlak, střelu Davida Výborného z levého kruhu ale hostující gólman zlikvidoval.
12:25
Plíhal vyráží s kotoučem na výlet až do útočné třetiny.
12:06
Hosté na několikrát vyhodili a domácí se zatím nemohou usadit před jejich brankou.
11:41
Za hákování dostal dvě minuty Daniel Rákos (TRI). Uvidíme tedy další početní výhodu ve prospěch domácích.
11:40
Skvělá akce Radima Hrušky, který ale z bezprostřední blízkosti na Hamerlíka nevyzrál. Bruslaři si však zahrají přesilovku.
10:45
V předbrankovém prostoru si pro změnu počínali důrazně Slezané. O dorážku se pokoušel Michal Roman, David Rittich však hostům nedovolil vstřelit úvodní gól zápasu.
09:46
Na stejném místě znovu úřadovali Bruslaři. Ovčačík nahrál opět Pabiškovi, ten se ale o dorážky k pravé tyči snažil marně. Třinecký brankář měl beton na správném místě.
09:14
Lukáš Pabiška si najel až k třinecké brance a z hranice pravého kruhu chtěl poslat kotouč pod břevno, jenže Hrubec zasáhl ramenem.
08:44
Linhartova střela byla z ofsajdu. Opět se tedy vhazuje ve středním pásmu.
08:27
Středočeši vyhráli buly, po kterém bleskově pálil Musil, jenže Hamerlíka nepřekvapil.
07:56
Lukáš Žejdl dostal slibnou přihrávku, ale svou šanci spálil a s kotoučem skončil až za bránou. Proti svému zaměstnavateli, který jej vyslal do Mladé Boleslavi na hostování, se tedy zatím neprosadil.
07:35
Bruslaři se hnali do útočné třetiny, ale dopustili se nejspíše úmyslného ofsajdu, protože se hra vrací opět k brankáři domácích.
07:16
Střela Radima Matuše z mezikruží domácího gólmana příliš nezaměstnala.
06:43
Hostům bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
06:25
Sledujeme řadu nepřesností ve středním pásmu, zatím není k vidění zrovna pohledné utkání.
05:20
Dravecký si chtěl s pukem najet do pásma, jenže ho zastavil čárový sudí, který ohlásil postavení mimo hru.
04:50
O první vážně prověření brankáře Davida Ritticha se postaral Tomáš Kopecký, jehož nenápadná střela z mezikruží nadělala domácímu strážci svatyně starosti.
04:14
Voráčkova střela od modré prolétla jen těsně podél pravé tyče třinecké branky.
03:50
Sledujeme urputné souboje ve středním pásmu, Slezané se i přes značnou snahu nemohou dostat do útočného pásma.
02:39
Přesilovka Bruslařského klubu byla sehrána velmi solidně, jenže Třinecké podržel brankář Hrubec.
02:30
02:15
Pacoský byl v podobné pozici, jenže ani nadvakrát se neprosadil.
01:19
Stříteský dostal přihrávku do pravého kruhu od Výborného a pálil z první. Puk se však otřel jen o brankářovy betony.
00:55
Domácí se sice drží v pásmu, jenže Třinečtí napadají jejich rozehrávku.
00:30
První vyloučení zápasu prichází hodně brzy. Za podražení byl vyloučen na dvě minuty Lukáš Doudera (TRI). Boleslavi se ale početní výhody příliš nedaří, zlomí tuto bilanci proti sokovi z Třince?
00:01
Vše už je připraveno k vhození úvodního buly, které padne za několik málo sekund. Těšme se na další skvělý zápas.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Musil, Hruška, Bárta – Ďurač

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Nosek, Doudera, Galvas, Doudera, Roman, Hrabal – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Chmielewski, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Irgl – Hrňa, Matuš, Jašek – Rufer

Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, J. Svoboda.
Vzájemný zápas
Oba týmy se letos potkaly zatím jen jednou. Stalo se tak 18. října v Třinci. Zápas byl vyrovnaný, a tak jej rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější domácí celek, který nakonec bral dva body za vítězství 4:3.
HC Oceláři Třinec
Oceláři rozhodně nezažívají vysněný podzim. Zejména návrat po reprezentační pauze jim příliš nevyšel a v ostravsko-třineckém derby dokonce inkasovali debakl 0:7. Díky tomu odstoupil reprezentační trenér Jiří Kalous, kterého nahradil dosavadní trenér staršího dorostu René Mucha, jenž u týmu nakonec zůstal. Třinečtí se následně zvedli a dokázali porazit například i silnou Spartu. Naposledy nestačili v neděli na Plzeň po samostatných nájezdech. Se 31 získanými body jsou Slezané aktuálně desátí v extraligové tabulce.
BK Mladá Boleslav
Boleslavští zatím podávají slušné výkony a doma ještě ani jednou (!) nevyšli bodově na prázdno. Venku už ale jejich výkony tak oslnivé nejsou. Naposledy třeba nedokázali v úterý 1. prosince vstřelit Kometě Brno byť jediný gól a odjeli z jihomoravské metropole s porážkou 0:3. I tak se ale Bruslaři drží na čtvrtém místě v tabulce se 42 body.
Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v pátek večer představí v rámci reprízy loňského čtvrtfinále play-off týmy BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec. Jak už bylo řečeno, oba celky z opačného kouta republiky se utkaly v play-off, přičemž Slezané ukončili Středočechům sezónu a sami se stali extraligovými vicemistry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.