SESTŘIH: 47. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 3:5

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek neděle a úspěšný pracovní týden. U onlajnů se těším na počtenou opět v pátek odpoledne.
Vítkovičtí hráči si ještě užívají děkovačku zhruba s deseti fanoušky, kteří je přijeli podpořit až z daleké Ostravy.
Duel mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi skončil, Ostravští hokejisté byli od začátku utkání lepší, Bruslaři zažili chvílemi dobré pasáže, jenže byli zkrátka o krok pozadu. A tak v televizním zápase přenechala jasně favorizovaná Mladá Boleslav všechny tři body outsiderovi z Ostravy. Tipsport extraliga pokračuje znovu v úterý, těšme se na další hezké zápasy.
Nejlepší hráči zápasu
Petr Kolouch (VIT)
Tomáš Urban (MBL)
59:41
Vítkovice dohrávají utkání ve vlastní útočné třetině.
58:57
Rittich je zpět v brance, zatímco se zápas dohrává před téměř prázdným hledištěm. I to málo diváků, které na zápase bylo, opouští arénu.
58:49
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem, což stvrzují krátce po buly tím, že posílají puk přes celé kluziště až do prázdné branky. Pátý gól hostí vstřelil MAREK HOVORKA. Bez asistence.
58:40
Další icing Vítkovic. David Rittich odjíždí na střídačku, Bruslaři zkusí hru v šesti.
58:30
Vítkovice posílají puk do útočného pásma, Boleslavští se naopak nemohou dostat k ohrožení branky.
58:15
David Rittich zatím zůstává v pásmu, vhazuje se v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
58:15
Oddechový čas pro domácí.
58:15
Martin Rýgl sice ujížděl na Patrika Bartošáka sám, jenže střelou na brankáře vážně uspět nemohl.
57:55
57:50
Dělovka Matěje Stříteského od modré skončila na mantinelu za brankou.
57:28
Vítkovice znovu vyhazují, domácí publikum hodnotí boleslavský výkon pískotem.
56:47
Na Davida Ritticha jel pro směnu Roman Szturc, takovou přesilovkou Boleslavští nemohou uspět.
56:22
Hosté jeli dva na jednoho, ale Jiří Burger nakonec celou situaci nezakončil nejlépe, branku Mladé Boleslavi ani neohrozil.
56:03
Krátce po buly Ostravané posílají puk až za Rittichovu branku.
55:55
Hosté jdou do čtyř. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Karol Sloboda (VIT). Dokáží Bruslaři vyrovnat podobně jako v pátek v Litvínově, nebo hosté získají tři body?
55:54
Skrz stínící hráče střílel Matěj Stříteský, ale puk mezi tři tyče nemířil.
55:42
Během krátkého časového úseku vyhodili Vítkovičtí puk podruhé na icing. Vhazuje se po levici Patrika Bartošáka.
55:32
Zakázané uvolnění Steelu.
55:09
Ostravané bojují ze všech sil, obětavě napadají. To dělá Mladé Boleslavi problémy a domácí si nemohou vytvořit tlak.
54:11
Tomáš Voráček od modré vystřelil a brankář Vítkovic nedokázal puk zpracovat, jenže poskakující kotouč nedokázal nikdo z přítomných Bruslařů dorazit do odkryté klece!
53:53
Střela Richarda Jarůška z pravého kruhu nemohla Patrika Bartošáka nikterak ohrozit, jelikož skončila až v ochranné síti. A to se ještě možná boleslavský foward modlil, aby neskončila mimo hřiště.
53:32
Vítkovice slibně napadají a domácí už moc ke svému brankáři nepouštějí.
53:13
Boleslavští se sice drželi v útočném pásmu, jenže nevystřelili na branku, brzy navíc o kotouč přišli.
52:24
V aréně probíhá poslední komerční přestávka tohoto zápasu, do jehož konce zbývají poslední minuty. Podaří se Mladé Boleslavi zvrátit stav utkání, nebo oberou Bruslaře o body i trápící se Vítkovice?
52:19
Údajný icing Vítkovic odpískán nebyl, ten na straně Mladé Boleslavi ale ano, na což odpovídají diváci pískotem.
51:49
Před Patrikem Bartošákem se strhl velký závar, Jakub Klepiš ale upadl, a tak kotouč nedokázal efektivně dorazit.
51:28
Dnešní utkání sleduje 2 983 diváků. Jedná se o nejnižší návštěvu ŠKOENERGO Arény v této sezóně.
51:05
Někteří fanoušci odešli, jiní ale začali více fandit.
50:43
Ostravané vstřelili kontaktní gól, kterým se vrací zpět do vedení. Do pravého kruhu si najel MICHAEL VANDAS, který zde dostal hodně prostoru a přesně mířenou střelou do šibenice nedal brankáři šanci. Asistence: David Štich, Petr Kolouch.
49:33
Lukáš Volf nabral rychlost a vystřelil z pravého kruhu. Střelu dvacetiletého útočníka si ale Patrik Bartošák vychutnal, když puk ukryl ve své lapačce.
49:12
V pásmu kombinuje Mladá Boleslav, jenže ani ta se do přímého ohrožení branky nedostala.
48:31
Stále platí to, že se hraje zejména ve středním pásmu, už není k vidění tak hezký hokej, jako v předchozích dvou třetinách.
47:28
Třetí třetina se zatím nehraje v žádném velkolepém tempu, ani jeden celek se hodně soustředí na to, aby neudělal chybu. Nyní probíhá komerční přestávka.
46:38
Hosté slušně napadají v pásmu, Boleslavští mají problém překročit modrou čáru.
45:35
Roman Szturc trefil pravou tyč Rittichovy branky.
45:15
Lukáš Pabiška střílel z moc velkého úhlu, a tak trefil jen boční síťku.
44:18
Lukáš Volf byl vyhozen z buly, nahradil jej Dominik Pacovský.
44:02
Bruslaři sice kombinovali v útočném pásmu, jenže vlastními zmatky se o něj brzy připravili.
42:14
Krátce po buly si s pukem najížděl před branku Radan Lenc, a tak vítkovický brankář znovu přerušil hru.
42:11
Tvrdou ránu z hole Davida Výborného téměř až od modré čáry chytil Patrik Bartošák, který přerušil hru.
41:38
Po střele jednoho z hostujících hráčů vykopl boleslavský brankář puk jen betonem a puk mohli hosté dorážet, jenže nebyli tak rychlí.
41:14
Jeden z boleslavských útoků zhatil vítkovický brankář Patrik Bartošák.
40:01
Druhou třetinu vyhráli Bruslaři poměrem 2:1, kteří zlepšili svou hru a vyrovnali průběžné skóre. Hraje se ale stále vyrovnaný hokej, oba týmy velmi často střílí na branku, navíc padá i dost gólů. To se musí divákům líbit. Těšme se tedy na třetí třetinu plnou podobných okamžiků.
Další třetina začne přibližně ve 20:23.
40:00
39:54
Bylo odpískáno ještě zakázané uvolnění hostí.
39:43
Třetina se dohrává v obranném pásmu Vítkovic.
39:12
Michal Bárta jel sám na branku, nedokázal však dostat puk mezi levou tyč a brankáře, protože vystřelil úplně mimo.
38:19
Ostravští jsou vykázáni z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti, ani hostujícím hráčům se výkony sudích nelíbí.
38:07
37:58
Jan Štencel nedokázal zavézt puk do pásma, čehož využil Marek Trončinský, který v útočné třetině šetřil cenné sekundy.
37:16
Domácí kombinují ve středním pásmu a Vítkovičtí se zatím nemohou dostat před Davida Ritticha.
36:50
Vítkovice přibrzdil odpískaný ofsajd. Boleslavské publikum bouří, výkony rozhodčích, samozřejmě kromě tohoto, se jim nelíbí.
36:39
Jenže Ostravané jsou opět v pásmu, kde nebezpečně kombinují.
36:30
Zároveň se Boleslavští osvobozují.
36:14
Domácí hrají ve čtyřech.
36:07
Ctirad Ovčačík vyhodil nešikovně puk mimo hrací plochu a zasáhl několik diváků včetně jedné redaktorky z novinářské tribuny. Puk byl sice podle všeho tečovaný, rozhodčí však posílá na dvě minuty na trestnou lavici Ctirada Ovčačíka (MBL), Bruslaři budou tedy hrát sedm sekund ve třech!
35:49
Mladá Boleslav se osvobozuje a hráči střídají.
35:20
Oleszova rána z mezikruží také nemířila úplně přesně mezi tři tyče.
35:02
Vítkovičtí hráči kombinují v pásmu, většina jejich střel však není přesná.
34:19
Středočeši posílají puk až za gólmana Bartošáka.
34:14
Znovuse vylučuje. Lukáš Pabiška (MBL) potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí. Dostanou se Vítkovice znovu do vedení?
33:56
Michael Vandas dostal v levém kruhu dost prostoru, a tak se po své střele zmohl ještě na dorážku, jenže David Rittich zasáhl pokaždé na jedničku.
33:43
Vítkovický forward má asi něco s nohou, nakonec ale odjíždí po svých.
33:43
Na ledě se svíjí v bolestech Michal Hlinka, ale rozhodčí signalizuje, že se vylučovat nebude.
33:13
Po jednom ze zákroků Patrika Bartošáka zklidní hru komerční přestávka.
33:03
32:54
Dominik Pacovský zachytil kotouč a ujížděl na branku Vítkovic, čímž získal cenné sekundy.
32:05
Ostravané mají velký tlak, který na malou chvíli přerušil až Rittichův zákrok.
31:50
Nyní už jsou ale zpět a ke střele se odhodlal Petr Kolouch, do ní si ale pro změnu lehl Tomáš Voráček.
31:29
Vítkovičtí nebezpečně kombinovali v pásmu, jenže nevystřelili a Bruslaři se záhy osvobodili.
31:13
Střelu Karola Slobody od modré obětavě zblokoval Radan Lenc.
31:03
Domácí jdou do čtyř. Dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Klimenta (MBL), což se hodně nelíbí boleslavskému publiku.
30:45
Po jednom ze závarů u vítkovické branky byla k vidění ještě strkanice právě v brankovišti, jenže rozhodčí rychle všechny soky rychle rozehnali.
30:13
Roman Szturc ještě po odpískání dohrával brankáře Davida Ritticha, což se samozřejmě nemohlo líbit obránci Tomáši Voráčkovi, který měl už už chuť si to s ním vyřídit pěstně, nakonec si to ale rozmyslel.
29:27
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tentokrát pro změnu nemají čisté svědomí obránci Vítkovic. Dorážky Dominika Pacovského ani Tomáše Klimenty ještě úspěch neslavily, jenže TOMÁŠ URBAN zachoval čistou hlavu, zachytil v mezikruží puk a rozvážně jej nasměroval nad brankářův beton a rozvlnil síť hostující brány. Ve městě automobilů je tak znovu vyrovnáno. Bez asistence.
28:58
Hned po vyhraném buly vystřelil z kruhu Tomáš Klimenta, jenže Patrik Bartošák vyrazil kotouč mimo.
28:49
Znovu odpískáno zakázané uvolnění na straně Vítkovic.
28:02
Hosté mají znovu velký tlakv pásmu, dorážka z hole Petra Koloucha ale tentokrát úspěch neslavila.
27:26
Odpískáno zakázané uvolnění na straně ostravského celku.
26:55
Rozhodčí přerušil hru pro postavení Romana Szturce v domácím brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
26:38
Dominik Pacovský nebyl úspěšný se svou střelou z lapačky, Vítkovice otáčejí hru a ženou se do útočného pásma.
26:30
Do levého kruhu si najel nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi Tomáš Urban, který se napřáhl a pořádnou ranou provětral lapačku Patrika Bartošáka.
26:06
Hosté si berou zpět své vedení. Bruslaři znovu nechali volné obranné pásmo a umožnili Ostravanům, aby v pohodě dorazili puk. David Rittich po něm sice skočil a chtěl jej zalehnout, pod svými zády ho ale udržet nedokázal. Toho využil PETR KOLOUCH, jehož dorážka byla efektivní. Asistence: Karol Sloboda.
25:28
Čároví rozhodčí si až se zpožděním uvědomili, že se Vítkovice dopustily zakázaného uvolnění a přerušují hru.
25:16
25:10
Tentokrát však hosty zastavil ofsajd.
24:55
Jenže Ostravané znovu kombinují před Davidem Rittichem a střílí ze všech možných pozic.
24:38
Domácí se vymaňují z tlaku a osvobozují se.
24:16
Rostislav Olesz pálil z pravého kruhu z první, Rittich, ale vše hasil betonem.
24:04
23:47
Aktivnější je domácí Mladá Boleslav, která kombinuje v útočné třetině.
23:16
David Výborný (MBL) vše hasil až za pomocí faulu, za hákování mu byly vyměřeny dvě minuty na trestné lavici.
23:13
Jeden z Bruslařů však nahrál Marku Hovorkovi, který ujel do pásma.
23:02
Až nyní mají domácí tlak v kombinují v pásmu.
22:39
Přesilovka ale Bruslařskému klubu nejde. Rittich musel dokonce vyrazit Szturcovu střelu.
22:12
Vítkovičtí chvilku po buly posílají kotouč přes všechny čáry.
22:04
K tomu jim může pomoci další přesilová hra. Menší trest za nedovolené bránění dostal Stanislav Balán (VIT).
21:56
Tomáš Voráček nahazuje do pásma, zdá se, že Bruslaři ožívají.
21:06
Jenže podruhé už ano. TOMÁŠ URBAN setrval na své pozici u levé tyče a dostal výbornou přihrávku k levé tyči a do odkryté klece se napodruhé nemýlil. Asistence: David Výborný, Marek Trončinský.
20:58
Jakub Klepiš mohl dorážet do odkryté branky, to se mu ale nepodařilo.
20:38
Stříteského rána od modré k levé tyči nezapadla.
20:24
Jenže se zatím nemohou udržet v pásmu.
20:07
Boleslavští zahajují prostřední třetinu dvojnásobnou přesilovkou.
20:01
Zajímavá první třetina byla k vidění ve městě automobilů, nutno dodat, že patřila hostujícím Vítkovicím, které už vedly dva nula. Hosté hráli první dějství značně sebevědomě – poprvé využili ke skórování zaváhání domácí obrany a podruhé brankáře. Bruslaři se dostali do hry až ke konci třetiny, kdy proměnili trestné střílení a vytvořili si tlak při dvojnásobné přesilovce. Na domácích je ale znát jakási "deka", protože nehrají tak sebevědomě, jak by se mohlo vzhledem k jejich postavení v tabulce, čekat.
Další třetina začne přibližně v 19:23.
20:00
19:58
Matěj Stříteský pálil z levého kruhu z první, jenže Patrik Bartošák udržel puk silou vůle pod svými betony. Do přestávky už to hosté zvládnou.
19:50
Domácí se nemohou udržet v pásmu.
19:30
A Vítkovičtí jdou a 92 sekund do tří, Jiří Burger (VIT) dostal menší trest za podražení.
19:03
David Štich (VIT) vyfasoval dva tresty, za sekání byl ještě potrestán dvěma minutami na trestné lavici. Mladá Boleslav hraje přesilovku.
19:03
TOMÁŠ HYKA si k nájezdu najel zkušeně a s přehledem Patrik Bartošáka vymíchal blafákem tak, že zakončoval do odkryté branky ke vzdálenější tyči.
19:02
David Štich neodehrál kotouč pryč z pásma a navíc podrazil Tomáše Hyku, který jel sám na bránu, nařízeno trestné střílení ve prospěch Bruslařského klubu.
17:56
Po střele Petera Čerešňáka ze středního pásma musel David Rittich zasahovat lapačkou. Další buly v obranném pásmu Středočechů.
17:29
Lukáš Kovář je na ledě hodně vidět, zatím hraje povedené utkání. Před malou chvílí zblokoval v pravém kruhu střelu Richarda Jarůška.
17:13
Vítkovice mají opět tlak v útočném pásmu, Kovářovo nahození od modré přikrývá brankář Mladé Boleslav. Z prořídlých tribun se stále ozývá pískot fanoušků.
16:35
16:35
To se podařilo až Trončinskému, který v samotném závěru trefil brankářův beton, když vystřelil z pravého kruhu.
16:18
Marek Trončinský na modré nezpracoval přihrávku, a tak mu utekl puk, Bruslaři tuším stále nevystřelili.
15:48
Lukáš Kovář bez problémů vyhazuje, Bruslaři se nejen v přesilových hrách trápí.
15:32
David Rittich musel dokonce zasahovat, tohle skutečně není hra Mladé Boleslavi, jakou mohli hokejoví příznivci sledovat v úvodu této sezóny.
15:04
Ani Tomáš Hyka nedokázal dostat puk do pásma, z tribun ŠKOENERGO Arény už se ozývá pískot.
14:42
Krátce po buly se ostravští hokejisté osvobozují.
14:35
Menší trest za hru vysokou holí inkasoval David Štich (VIT).
14:28
Boleslavští mají tlak v útočné třetině, ze kterého vydolovali první přesilovku v zápase.
14:03
Marek Trončinský střílel od modré, puk šel ale úplně mimo.
13:46
Radan Lenc se snažil po ideálním pasu zakončit mezi tři tyče, ale Patrik Bartošák se stačil výborně přesunout.
13:29
Buly se navíc bude opakovat.
13:28
David Rittich musel řešit další nepříjemné dorážky u levé tyče, vhazuje se po jeho pravici.
13:21
Dominik Pacovský nedokázal v obranném pásmu zahrát puk, a tak jej radši poslal na "malou domů". Hráči zatím svému brankáři v zelenobílých barvách moc nepomáhají.
13:10
Domácí sice operují za hostující brankou, jenže nejsou schopní na ni vystřelit.
12:54
David Rittich lapil další střelu z levého kruhu, Vítkovičtí si otevřeli na ledě ŠKOENERGO Arény střelnici. Následně probíhá komerční přestávka.
12:49
Oba týmy hrají v plném počtu.
12:02
Znovu stoprocentní šance Mladé Boleslavi, ale znovu stoprocentně nevyužitá. Tomáš Hyka mohl poslat puk do prázdné branky, jenže byl tak rozjetý, že to nedokázal. Na domácích je znát nervozita.
11:19
Urban přenechal puk Stříteskému, jenže ten nedokázal vystřelit na branku Vítkovic.
10:49
Hlavní rozhodčí má znovu zvednutou ruku. Dvě minuty za hrubost dostali současně dva hráči – Stanislav Balán (VIT) a Radan Lenc (MBL), kteří si počínali nedovoleně při souboji za boleslavskou brankou. Bude hrát čtyři na čtyři.
10:34
Balán se do pásma nedostal, od puku jej odstavil Lenc.
10:00
Michael Vandas trefil z mezikruží tyč Rittichovy branky, Vítkovice jsou zatím v utkání jasně lepší, Bruslaři naopak stále prohlubují své trápení.
09:23
Obrovská chyba a selhání, i to se bohužel v hokeji občas stává, jenže Mladou Boleslav to stálo druhý gól v síti. David Rittich nedokázal udržet a vyrazit obyčejné nahození na branku. Zaváhání gólmana využil MICHAL HLINKA, který dokázal u pravé tyčky zvednout puk nad beton. Bez asistence.
08:58
Ze střely Davida Výborného až ze středního pásma bylo odpískáno zakázané uvolnění. To se sice služebně nejstaršímu hráči Mladé Boleslavi Lukáši Pabiškovi nelíbí, jenže jeho námitky rozhodčí nezajímají.
08:35
První zakázané uvolnění tohoto zápasu obstarali hráči hostujících Vítkovic. Vhazuje se po Bartošákově levici.
08:27
Tomáš Hyka měl problémy s přechodem do pásma, ty zastavilo odpískané postavení mimo hru.
07:46
Tomáš Klimenta přenechal puk Marku Trončinskému, který vystřelil z pravého kruhu, puk sice prosvištěl brankovištěm, mezi tři tyče ale nemířil.
07:18
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka.
07:13
David Výborný se před brankou nedostal ke kotouči, a tak stále platí, že vícekrát ohrozili bránu hostující hráči.
06:15
Obrovská chyba mladoboleslavské obrany, která dovolila Vítkovickým rychlý přechod do pásma, a hosté využívají přesilovou hru. Ctirad Ovčačík a jeho spoluhráči nedokázali pokrýt ROMANA SZTURCE, který vymíchal Davida Ritticha a podél levé tyče zakončoval do prázdné branky. Asistence: Marek Hovorka, Rostislav Olesz.
05:35
Skrz clonící hráče pálil z dálky Marek Hovorka, puk byl ale sražen mimo směr brankové konstrukce.
05:24
Střela Lukáše Kováře z mezikruží skončila jen na plexiskle.
05:07
Hosté jsou za vlastní brankou a znovu mají problém dostat se do pásma.
04:56
Domácí hrají ve čtyřech, navíc se jim podařilo vyhodit puk.
04:48
Dělovku Karola Slobody dokázal David Rittich chytit a přerušit hru.
04:32
Bruslaři jdou na 24 sekund do tří. Menší trest za hrubost vyfasoval Marek Trončinský (MBL). Dostanou se Ostravané do vedení?
04:18
Vítkovice mají tlak v pásmu a hráči si často přihrávají, navíc hrají výhodu!
04:00
Až nyní se Steel usadil v pásmu, Čerešňák kombinuje na modré čáře.
03:46
Ostravští jsou znovu za svou brankou.
03:25
Vítkovičtí mají problém dostat se přes modrou čáru, David Rittich posílá kotouč přes všechny čáry.
03:03
Ihned po buly se do samostatného nájezdu dostal Radan Lenc, který mířil mezi Bartošákovy betony. Tam ale skulinku nenalezl a následně upadl, a tak jeho dorážka z ledu nemohla být příliš efektivní.
02:56
První vyloučení zápasu přichází na straně Mladé Boleslavi. Ctirad Ovčačík (MBL) potrestán dvěma minutami za faul loktem.
02:49
Marek Trončinský, který v minulém zápasu proti Litvínovu nastřádal pět kanadských bodů, si najel do levého kruhu, odkud prověřil povedenou střelou pozornost vítkovického gólmana.
02:11
Po dalším útoku Ostravanů přerušil boleslavský brankář hru.
02:05
Souboj Bárty s Němcem vyzněl lépe pro vítkovického hráče, který dostal puk do útočného pásma.
01:08
Z mezikruží vystřelil Marek Hovorka a David Rittich vůbec nevěděl, kde má kotouč. Naštěstí pro něj se ale mezi tři tyče nedostal.
00:41
Do mezikruží rychle nasprintoval Tomáš Urban, jenž přenechal kotouč Dominiku Pacovskému, který s tím ale vůbec nepočítal a puk trestuhodně vůbec netrefil!
00:25
Podél levého mantinelu si najel do kruhu Rostislav Olesz, který prověřil slibnou střelou pozornost Davida Ritticha v boleslavské brance.
00:08
Nahození od modré čáry ukryl Patrik Bartošák pod svou lapačku, protože si k brance nebezpečně najížděl David Výborný.
00:01
Můžeme začít, rozhodčí vhodí buly.
Vše už je připraveno k vhození úvodního buly, čeká se už jen na pokyn České televize.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Rýgl – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Klimenta, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Ďurač, Volf, Bárta

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Kantor) – Štencel, Pastor, Kovář, Štich, Sloboda, Čerešňák – Olesz, Hovorka, Kucsera – Burger, Vandas, Szturc – Balán, Kafka, Kolouch – Zdráhal, Němec, Hlinka

Rozhodčí: Pešina, Svoboda R. – Hynek, Belko.
Vzájemné zápasy
Pro oba týmy se bude v neděli jednat o poslední vzájemné střetnutní v této sezóně. I první zápas se odehrál před televizními kamerami. Tehdy se hrálo v boleslavské ŠKOENERGO Aréně a Boleslavští zvítězili 4:2. Středočeši byli šťastnější i v následné prosincové dohrávce 8. kola, kdy zdolali Ostravany ve vítkovické hale 1:0. O měsíc později se oba soupeři potkali znovu v Ostravě, tehdy dominovali Vítkovičtí, kteří se radovali z výhry 4:1.
BK Mladá Boleslav
Bruslařům se v posledních zápasech příliš nedaří a zuby nehty se drží v první postupové šestce. V posledních třech zápasech inkasovali pokaždé minimálně čtyři góly a navíc Boleslavští ztratili body se dvěma nejhoršími týmy v tabulce. Nejdříve nechali dva body Karlovým Varům a poté v pátek Litvínovu. Shrnuto a podtrženo – Středočeši se i tentokrát nenacházejí po reprezentační přestávce v optimálním herním rozpoložení. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se k tomu postaví, a zda se jejich výkony zlepší.
Otazník visí nad startem některých hráčů – v pátek odstoupil z utkání předčasně kapitán David Výborný, který měl krvavé zranění v oblasti obličeje. Zdravotní problémy měl také Zdeněk Kubica. Podle předzápasových neoficiálních informací by měl za Bruslaře nastoupit poprvé v této sezóně Lukáš Volf, který jinak sbírá zkušenosti v prvoligových Benátkách nad Jizerou, v Tipsport extralize ale za Boleslav hrál už v loňské sezóně.
HC Vítkovice Steel
Vítkovičtí hokejisté nezačali sezónu špatně, jenže poslední dobou se jim nedaří a spadli až na místa, která zaručují boje o udržení v TELH. Ostravanům patří jedenáctá příčka v tabulce a na desátý Třinec ztrácejí pět bodů. Po velkém debaklu v Plzni (3:9) se ale celek ze třetího největšího města České republiky poněkud vzchopil a dokázal v přestřelce porazit Pardubice v poměru 6:4. Jak vidno z posledních výsledků, mají Vítkovice problémy zejména s obrannou hrou, jenže mladoboleslavské hokejisty trápí stejný problém, v posledních třech zápasech neinkasovali nikdy méně než čtyři góly.

Vítkovčtí chtějí přijet do města automobilů s respektem a jsou si vědomi síly Bruslařského klubu: „Stejně jako jsme po Plzni říkali, že je potřeba zapomenout na ten debakl, tak teď po Pardubicích se musíme vyvarovat nějaké přílišné euforie. Stojí proti nám hodně těžký soupeř, výborně bruslící, výborně hrající,“ připomněl hlavní kouč Ladislav Svozil na klubovém webu Vítkovic.
Tipsport extraliga pokračuje v nabitém programu i v neděli. Ve městě automobilů se s koncem zdejších jarních prázdnin odehraje zápas mezi BK Mladá Boleslav a HC Vítkovice Steel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.