SESTŘIH: 43. kolo extraligy, Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 5:1

Zaplněný hradecký stadion slaví velké vítězství. Už v neděli bude zdejší supervíkend pokračovat, do Hradce totiž přijede druhý tým tabulky – pražská Sparta! Do té doby se s vámi těším na shledanou.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 3 (24)
Liberec – 4 (24)
Konec! Extraligový lídr dneska ve šlágru kola tvrdě narazil, od Hradce Králové inkasoval na jeho ledě pět gólů. Mountfield předvedl s ohledem na sílu soupeře nejlepší výkon sezóny, o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 3:0. Famózně mu zachytal brankář Ondřej Kacetl.

Třetí třetinu už domácí jenom poctivě bránili a svého soka vůbec k ničemu nepustili. Škoda zbytečných emocí v závěru, mám na mysli zejména řádění Michala Birnera, ale i to k hokeji občas patří.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za Hradec Zdeněk Čáp a za Liberec Michal Bulíř.
Dnešní utkání sledovalo 5572 diváků.
59:39
Hradečtí se dostali dopředu jen na chvilku, už zase mají puk ve své třetině.
59:21
Puk je za Ondřejem Kacetlem.
58:57
Hradec vůbec nikam nespěchá, Bílí Tygři už hrají ve čtyřech. FORTUNA aréna tleská vestoje. Má za co.
58:09
Liberec vyhazuje. Teď Birnera vystřídal Jakub Valský, který dohrál dva protihráče, nicméně tentokrát to bylo v mezích slušnosti i pravidel.
57:44
Ani Červený z mezikruží netrefil druhý růžek, potom Bednářovu střelu vytáhl Schwarz.
57:25
Ihnačák se z první položil do Pilařovy nabídky, ale z těžké pozice minul.
56:59
Ihnačákova přihrávka z rohu byla zblokována a hosté se osvobozují. Snad už zbytek utkání proběhne v klidu.
56:39
Michal Birner (LIB) za své nevídané představení a faul na Knotka inkasuje trest na 5 minut a do konce utkání. Další minuta a vteřina přesilovky pět na tři pro Hradec.
56:39
Liberečtí hokejisté letos nejsou zvyklí prohrávat, a tuhle porážku vůbec neunášejí. Michal Birner kolem sebe už od vhazování mlátil jako smyslů zbavený!
56:08
Hradec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Mountfield využívá dvojnásobnou přesilovku a dneska skolí extraligového lídra na lopatky! Na Schwarze tvrdě dorážel Bedřich Köhler, ale brankář neměl kotouč pod kontrolou. Jako první si ho našel ADAM COURCHAINE, který neměl před prázdnou bránou potíže – 5:1! Asistence: Bedřich Köhler.
55:40
Zatímco Kudrna dostal menší trest, Vampola inkasoval dvojitý a ještě desítku. To znamená, že Hradec má 34 sekund přesilovky pět na tři.
55:40
A jak tak koukám, pro některé z nich utkání předčasně skončilo.
55:40
Zatímco rozhodčí diskutují o výši trestů, v sektoru hostujících fanoušků musí zasahovat pořadatelská služba. Libereckým příznivcům se dneska nejspíš nebude vracet domů vesele.
55:40
Samozřejmě nevíme, co za tím stálo. Ale jde shodně o hráče, kteří velmi rádi popichují soupeře, to je jasné.
55:40
Tahle pranice se obešla bez ran pěstí, ale na rozdíl od té první našla vítěze. Petr Vampola složil Jaroslava Kudrnu k ledu.
55:40
Neuvěřitelné! Hned po buly se do sebe pustili Jaroslav Kudrna s Petrem Vampolou!
55:37
Proti přesile si však hosté samozřejmě nevedli ideálně. Pak uháněl dopředu Kukumberg, nicméně ho zastavil ofsajd.
55:32
V oslabení tak spěchá dopředu Liberec. Sympatická snaha.
55:03
Jaroslav Bednář už mohl střílet, ale vracel puk do mezikruží, kde ho všichni spoluhráči minuli.
54:41
Nyní se Kacetl opět zapojil do rozehrávky, tentokrát už ne tak povedeně, nicméně kotouč zamířil do ochranné sítě a vhazuje se ve středním pásmu.
54:15
Jen pro zajímavost: Hradec ve třetí třetině ještě vůbec nevystřelil na branku. A přesto mu to zatím bohatě stačí.
54:15
Hradecký brankář následně vypomohl svým spoluhráčům v rozehrávce, ale Jakub Valský (LIB) ho podrazil. Přesilovka pro Hradec a tohle už pro hosty není vůbec dobré.
53:16
Po zaváhání v hradecké obraně dostal puk tuším od Bulíře Martin Bakoš, střílel na druhý růžek, ale tam měl bezchybný Ondřej Kacetl rameno!
52:54
Richard Genzer s Michalem Suchánkem by měli radost, hradecký kotel totiž spustil rozdělený na dvě poloviny Nám se daří.
52:54
Ovšem mezitím se Ondřej Kacetl poroučel k ledu, a to cizí vinou. Postavení útočícího hráče v brankovišti a poslední pauza na čištění ledu.
52:46
Na modré čáře napřahoval Vampola, ale svou střelu odvolal. Pak naopak vypálil Radim Šimek a hraeckou svatyni minul.
52:20
Kotouč za brankou Marka Schwarze, oba celky střídají.
51:37
Liberec napadal rozehrávajícího Červeného, ten ovšem situaci ustál a Hradečtí dostali hru na druhou stranu kluziště.
51:01
Oba dva míří do kabin, sudí se takhle zkrátka rozhodli, i když asi nemuseli. Jiří Vašíček s Brankem Radivojevičem obdrželi každý 2 + 2 minuty za hrubost a osobní trest na 10 minut.
51:01
Remíza! Oba dva borci se dlouho statečně přetahovali, ale pak už jim možná i došly síly a rozhodčí je od sebe oddělili.
51:01
Máme tady nefalšovanou bitku! Branko Radivojevič se ohnal po Jiřím Vašíčkovi a hradecký bijec si to nenechal líbit!
50:22
Bílí Tygři se to snaží rozebrat, ale nejde to, nejde! Hradec má své řady neskutečně srovnané a čas dál běží.
49:56
Před Kacetlem byli volní dva hosté, ale Martin Pláněk v poslední možné chvíli zastavil přihrávku, která na ně směřovala.
48:59
Bulík s Knotkem, tedy členové "údržbové" hradecké formace, dokázali obětavě dostat puk ze třetiny.
48:26
Jako by liberecká síla v osobních soubojích kamsi zmizela, Hradec je zatím zvládá na výbornou a soupeře nepouští do tlaku.
47:46
Místo toho uháněl na druhé straně kupředu Jaroslav Kudrna, na pravé straně měl místo, tak vyslal tvrdou ránu. Mimo.
47:23
A teď už mohou oba týmy poslat na led čerstvé síly. Všichni víme, že jedna povedená akce může extraligového lídra nakopnout.
47:03
Hokejisté Mountfieldu si zvládli přebrat hráče v nebezpečné rotaci, díky tomu dostali kotouč do bezpečí.
46:42
Další vyhrané buly, tentokrát dozadu, a Tygři to sehráli famózně. Jejich ťukes skončil u Radima Šimka, jehož střelu z první musí hasit Kacetl!
46:35
Po vyhraném vhazování se kotouč hned dostal do vlastnictví Ondřeje Kacetla, což znamená, že je čas na komerční přestávku.
46:33
Druhé přerušení této části způsobilo hradecké zakázané uvolnění. Zatím čekáme na cokoli zajímavého.
46:12
Knotek s Köhlerem napadali v rohu útočného pásma, ušetřili zase další čas. Ten už nyní pro hosty plyne nepříjemně rychle.
45:37
Obránce Stanislav Dietz vyvezl kotouč až k libereckému brankáři, pak se v pohodě stihl vrátit na střídačku.
45:04
A znovu domácí výběr celkem pohodlně kombinuje. Zatím není nebezpečný, Marek Schwarz je bez práce.
44:35
Ani jim to dlouho nevydrželo. Liberec evidentně čeká na okénka v hradecké obraně, ale zatím se nedočkal.
44:14
Nahození Bulíře od modré minulo hradeckou branku, útočí domácí.
44:02
Po čtyřech minutách a dvou sekundách je tu první přerušení třetí třetiny, když kotouč opustil kluziště.
43:38
Zbytečná chyba v rozehrávce nestála domácí tým kejhák, neboť Jaroslav Bednář se k protihráči vrátil a na hranici faulu ho zastavil.
43:08
Martin Ševc se po neúspěšném souboji s Bedřichem Köhlerem poroučel k ledu, ale hned se oklepal. Liberečtí plánují další akce.
42:32
Exliberecký Tomáš Bulík se parádně protáhl po pravém hrazení, pak nabízel puk vzduchem před branku. To měl Knotek hodně těžké.
42:05
Úvod třetí části je hodně pozvolný, zejména domácí hokejisté sa snaží hrát hodně takticky. Na tom není nic zvláštního.
41:21
Ondřej Kacetl už musel zasahovat proti střele z pravé strany, teď se hra celkem uklidnila.
40:16
Petr Vampola úspěšně napadal Karla Plášila, ale jeho přihrávka před branku poté neprošla.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 14 (21)
Liberec – 9 (20)
Hradecký stadion je po druhé třetině právem ve varu, protože kdo na tenhle zápas nepřišel, ten hluboce prohloupil! Fantastické podívané vévodili v prostřední části domácí hokejisté, třemi brankami se ujali hodně zajímavého vedení 4:1.

Liberec musí litovat nevyužité skvělé přesilovky z úvodu. Pak si dal Bulíř vlastní gól, dvojici překrytých početních výhod si zahrál pro změnu Mountfield a tu druhou dokázal z obrovského tlaku využít. No a jakmile pak Vampolu v trestném střílení vychytal Kacetl, přišla čtvrtá trefa domácích – v oslabení.

Při zákroku se bohužel zranil liberecký brankář Ján Lašák a utkání pro něj skončilo. Atmosféru na hradeckém stadionu to dost poznamenalo, protože na ležícího Lašáka nebyl vůbec pěkný pohled. Snad to nebude nic vážného, nosítka si slovenský sympaťák odmítl.

Třetí třetina začne přibližně v 19:53.
40:00
39:27
Hradec zase tlačí, Mertl přenechal Pláňkovi. Do jeho střely lehl jeden z hostů a puk ztečoval mimo branku.
39:09
Na druhé straně posílal Mertl puk z rohu, před libereckou klec ho prodloužil Šimánek.
38:49
Jan Výtisk nahodil puk do třetiny, ale spoluhráči ho nedokázali vybojovat.
38:14
Domácí vyhráli dvojici tvrdých soupeřů, to se fanouškům pochopitelně líbí. Nikdo se teď u puku neudrží dlouho.
37:34
Domácí jsou kompletní. Pak ještě tuším Radivojevič nabízel puk před branku, ale tam ho jeho parťák nedostihl.
36:57
Tygři ještě dohrávají přesilovku. Ránu od modré zblokoval Dej a Hradec se osvobozuje.
36:24
Liberec střídá brankáře. Zraněného Jána Lašáka nahrazuje Marek Schwarz.
36:24
Na led už přijela i nosítka, ale Ján Lašák naštěstí opouští led za pomoci spoluhráčů po svých. Celý stadion pochopitelně tleská. Nejsem vůbec schopný říct, co se stalo, ale věřím, že slovenská opora Liberce bude brzy v pořádku.
36:24
Ale tohle bohužel nevypadá vůbec dobře. Ján Lašák si při zákroku něco udělal a hned gestikuloval, že potřebuje doktora.
36:24
Liberecká přesilovka má přesně opačný účinek, gól v ní střílí Hradec Králové, který vede už o tři branky! Rudolf Červený dojel puk ve středním pásmu a pílil dopředu, z úhlu trefil boční síťku. Kotouč ale dostihl za brankou, odkud ho vrátil BEDŘICHU KÖHLEROVI, a ten už neměl sebemenší potíže trefit prázdnou bránu – 4:1! Asistence: Rudolf Červený.
36:11
A pak odvedli jeho spoluhráči v poli vynikající práci.
35:47
Bakoš prodloužil na osamoceného Radivojeviče, ale Kacetl se znovu skvěle přesunul!
35:22
Rovnou z buly Hradečtí vyhazují.
35:21
S jedním z nich si v rohu plácl Ján Lašák, který si evidentně z inkasovaných gólů nic nedělá. Proč by taky.
35:21
Předtím jsou tu ještě zametači ledu.
35:21
Pak přišel souboj za hradeckou klecí a faul domácího týmu, který dává hostům velkou šanci, jak korigovat skóre. Karel Pilař (HKM) je vyloučen za držení.
35:02
A už je tady zase Tomáš Mertl, jeho chytrý zpětný pas soupeři zblokovali.
34:50
Liberecký tahoun to zkusil bekhendovou kličkou, ale tu mu hradecký brankář vystihl. Dneska chytá výborný zápas.
34:50
Kacetl!
34:50
Vampola versus Kacetl. Stadion píská.
34:50
Oddechový čas pro libereckou střídačku, to jsou věci!
34:50
Petr Vampola potrestal chybu Stanislava Dietze a v úniku si jasně šel pro trestné střílení, které taky dostává!
34:36
Ale další šance přicházejí přes Lašákem! Dietzovu zblokovanou střelu mohl dorážet Bednář do prázdné branky, nakonec ale na puk nedosáhl!
34:12
Lídr tabulky se samozřejmě vůbec nevzdává, naopak teď svou aktivitu zvyšuje.
33:34
Za Liberec mohl odpovědět Branko Radivojevič. Přes clonu to zkoušel na druhý růžek, ale těsně minul! Nevím, zda by tam měl Kacetl lapačku.
32:48
Tak přece jenom Hradec skvělou přesilovku využívá a poprvé utíká do dvoubrankového vedení! Třetí útok slezl z ledu a do hry šel druhý, dva Kanaďané pak prokázali, jak skvěle si rozumí. BRIAN IHNAČÁK si přiťukl s Adamem Courchainem a jeho zpětnou přihrávku zblízka zametl mezi Lašákovy betony, je to 3:1! Asistence: Adam Courchaine.
32:18
Hradec tlačí a celý stadion tleská, ale pořád to gólem nekončí! Neskutečný nápor na brankoviště nedokázali proměnit Šimánek ani Kudrna.
31:44
Na Pilařovu přihrávku zpoza brány si počkal Bedřich Köhler, ale puk mu v klíčové chvíli sjel z hokejky!
31:25
Pilařova střela se odrazila mimo a Liberečtí jsou ve čtyřech.
31:07
Liberec vyhrál buly a puk vyhodil.
31:04
Hosté jsou nespokojení a zdržují hru.
31:04
Hradec si zahraje 19 sekund přesilovky pět na tři. Radim Šimek (LIB) to přehnal s důrazem, když krosčekoval Briana Ihnačáka.
31:04
V ponechané výhodě musel Lašák famózní lapačkou vychytat dorážku Bedřicha Köhlera!
30:30
A zase pro změnu Bednář v pozici obránce. Nabil mu Dej, hradecký zkušenec pálil z první a Lašák vyrazil puk do rohu univerzálním zákrokem! Nic neviděl a víc by nestihl.
30:03
Znovu podobný scénář, tentokrát pálil právě mladík Filip Hronek. Pak mu puk přeskočil hokejku.
29:40
Hronek s Bednářem nečekali, rychle si vyměnili puk a střelu hradeckého kapitána musel Lašák vyrazit betonem. Hosté vyhazují.
29:23
Tomáš Mojžíš (LIB) putuje k trestoměřičům za zásah vysokou holí. Uvidíme první využitou přesilovku večera?
29:23
A nyní zastavuje hru pro změnu ofsajd obživlého hradeckého týmu. Ten si po komerční pauze zahraje přesilovku.
29:02
Zakázané uvolnění libereckých hokejistů vrací hru před Lašáka.
28:43
A zase nechybělo moc k vlastňáku! Bedřich Köhler po špatné Lašákově rozehrávce posílal puk z rohu před libereckou branku, kde si ho Martin Bakoš málem poslal do vlastní klece!
27:54
Dál sledujeme vynikající podívanou, hra se přelévá ze strany na stranu. Teď bez gólových šancí.
26:29
No a domácí si po ubráněném oslabení berou zpátky ztracené vedení! Pilařovu gólovku ještě Lašák skvěle vyrazil lapačkou, ale o chvíli později už se od něj štěstí odvrátilo. JAROSLAV BEDNÁŘ totiž nabízel puk na teč Kukumbergovi, ale zatímco on kotouč netrefil, dojíždějící Michal Bulíř ano a poslal ho svému gólmanovi mezi betony – 2:1! Bez asistence.
25:47
Hradec je kompletní, ale tohle byla jedna z nejlepších přesilovek, co jsem tady letos viděl! Domácí vyhodili a Lašák musel vyjet za pukem, aby ho odpálil před Hronkem, který se vracel z trestné.
25:24
Hradec se na chvíli osvobodil, ještě poslední šance pro hosty.
24:47
Tygři hrají skvělou přesilovku. Kacetl musí krotit jak ránu Ševce, tak dorážku Birnera z gólové pozice!
24:25
Ševcovu dělovku tečoval Lukáš Krenželok, jenže pouze nad hradeckou branku!
23:54
Od modré poslal puk do ohně Michal Birner, Kacetl měl zakrytý výhled. Přesto s vypětim všech sil zasahuje.
23:34
Nicméně z opakovaných záběrů je vidět, že Vampolovi spíš podjela levá brusle...
23:34
Petr Vampola se poroučel k zemi a mohl za to krosček Filipa Hronka (HKM). Na přesilovku jdou tentokrát Severočeši.
23:06
Druhý liberecký útok je zatím v týmu hostů nejlepší. Teď se střela od dvou hráčů odrazila vedle branky, odkud dorážel Martin Bakoš, jenže kotouč mu vůbec nesedl.
22:22
Dělovka Martina Ševce nadělala Kacetlovi potíže, naštěstí pro něj vyražený kotouč odklidili spoluhráči.
22:15
A znovu hradecký gólman zasahuje, další buly po jeho levé ruce.
22:10
Hosté se rovnou vydali do útoku, konkrétně bek Ondřej Vitásek. Kacetl musel po jeho nabídce do brankoviště přerušit hru.
22:00
Bílí Tygři se ubránili a hrají v plném počtu.
21:45
Hradecký obránce Zdeněk Čáp tentokrát od modré rovnou střílel. Zbylí čtyři spoluhráči čekali na dorážku, jenže soupeř dokázal puk odvrátit.
21:18
Zpětný pas Kudrny byl zblokován a hosté dostali kotouč daleko z pásma.
20:50
Zdeněk Čáp si dobře všiml najetého Jiřího Šimánka, kterému poslal puk na teč. Šimánek zakončoval mezi Lašákovy betony, ty ale secvakly včas!
20:33
Na Bednářovu jedovku z první Lašák zřejmě dobře viděl, proti puku nadskočil a vyrazil ho. Kotouč se následně dostal na střídačku.
20:10
Hradec rozehrává přesilovou hru.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 7
Liberec – 11
Jak jsme čekali, první třetina rozhodně nenudila! Oba týmy paradoxně trochu zbrzdily jejich vlastní přesilovky. Liberec měl aktivní nástup, pak se na koně dostal Hradec. Musím říct, že jeho třetí útok s navrátilcem Tomášem Mertlem hraje skvěle – přesně tak, jak jsme byli loni zvyklí!

Právě Mertl otevřel v osmé minutě skóre, pak mohl domácí vedení navýšit z úniku Šimánek, ale proti němu se Lašák vytáhl levým betonem. Šance měl i Liberec, často je brzdily drobné nepřesnosti a co Kacetl viděl, to zlikvidoval. Jenže sedm sekund před odchodem do kabin nemohl stačit na krásnou akci Bulíře s Bakošem, a tak máme vyrovnáno.

Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:58
Ale z úvodní části to ještě nebylo všechno, po přestávce uvidíme hradeckou přesilovku. Tomáš Mojžíš (LIB) je vyloučen za podražení.
19:53
Liberec právě vstřelil branku!
Pasivita v závěrečné minutě první části se Hradci vymstila, napadající druhý útok Liberce se sedm sekund před sirénou postaral o gól do šatny! MICHAL BULÍŘ získal kotouč a nádherně si přiťukl s Martinem Bakošem. Už už se zdálo, že na jeho zpětný pas Bulíř možná nedosáhne, ale zvládl to parádně a poslal puk přesně k bližší tyčce. Máme vyrovnáno – 1:1! Asistence: Martin Bakoš.
19:37
Radivojevič s Bulířem využili liknavého hradeckého střídání, ale ne stoprocentně. Přihrávka na druhého jmenovaného totiž byla příliš dlouhá.
18:58
Před hradeckou střídačkou byly k vidění dva ostré souboje, nakonec z toho dokázali vytěžit kotouč hosté.
18:22
Zbytek oslabení už Bílí Tygři skvěle odmakali a hrají v plném počtu.
17:56
A právě Rastislav Dej následně z jízdy poslal na Lašáka hodně nepříjemný oblouček, který slovenský gólman zkrotil až napodruhé. Vhazování po jeho levé ruce.
17:22
Pilař ještě nabídl na pravý kruh Dejovi, ten si puk ale rozhodl zpracovat. Pak mu do rány buď lehl obránce, nebo ji zlikvidoval Lašák.
16:53
Už dvakrát se dokázali hokejisté zpod Ještědu osvobodit, Hradec musí rozehrávat zase od Kacetla.
16:21
Michal Řepík (LIB) – 2 minuty za hákování. Naloží Hradec se svou druhou přesilovkou líp než s tou první?
16:21
Mertl byl faulován, přesto v útoku zvládl nahrát Šimánkovi. Ten mířil na druhý růžek, o kousek ale branku přestřelil!
15:56
Ležící Petr Jelínek velmi takticky podržel hokejku Karlu Plášilovi. Ten si ale nakonec s přetěžkou situací v rozehrávce dokázal poradit.
15:20
Oba týmy hrají v plném počtu. Hokejisté Mountfieldu byli v závěru nebezpečí, ale v klíčové chvíli nikdy na puk nedosáhli, aby ho mohli dorazit.
14:49
Také dalšímu Bulířově úprku se domácí zvládli ubránit a teď už útočí Hradec. Hronek svou střelou minul.
14:09
V nebezpečné pozici pak napřahoval Michal Bulíř. Jenže Hradečtí obětavě zblokovali přihrávku a Bulíř na puk nedosáhl.
13:34
Dietzovu velkou chybu mohli potrestat napadající Vampola s Řepíkem. Druhý jmenovaný rychle střílel, Kacetl musel vykopnout puk do strany.
13:08
Pláněk i Birner si vysloužili dvě minuty za hrubost. Po komerční přestávce tak pokračujeme hrou ve čtyřech na obou stranách.
13:08
Po přerušení se do sebe lehce pustili Martin Pláněk s Michalem Birnerem a byla z toho celkem velká tlačenice. Rozhodčí nakonec budou vylučovat.
13:03
Šimánek se netrefil do hodně těžké Mertlovy přihrávky a hosté jsou kompletní.
12:48
A vzápětí přerušuje úprk druhé hradecké formace odpískaný ofsajd. Posledních devět sekund.
12:40
Tygři dokázali další řadu sekund udržet kotouč za hradeckou brankou.
12:03
Jelínek s Valským ve vlastním oslabení uháněli dopředu, na druhého jmenovaného nakonec se štěstím propadla přihrávka a Kacetl musel zasahovat!
11:52
Köhler se na pravém kruhu nedostal ke střele, tak to za něj provedl Roman Kukumberg. Puk s pomocí liberecké teče zamířil do ochranné sítě.
11:18
Liberečtí se osvobozují. Uvidíme, zda se domácím povede první početní výhoda líp než soupeři, který se jí protrápil.
10:58
Lukáš Derner (LIB) – 2 minuty za napadení.
10:58
Střelu Martina Pláňka vyrazil Lašák před sebe, kde chtěl puk dorazit ze vzduchu Rastislav Dej. Jenže pak ho soupeř poslal k zemi a Hradec půjde na svou první přesilovku.
10:33
Na rychlé průniky si Hradec opravdu musí dávat velký pozor, to ví moc dobře.
10:05
Lukáš Krenželok chtěl oslavit svou pozvánku do reprezentace, zbavil se obránce a ostře vypálil. Kacetl musel předvést rychlý reflex betonem.
09:19
Není vůbec divu. Mountfield je po ubráněném oslabení aktivnějším týmem, ale Liberec samozřejmě taky hrozí, vždyť je to nejlepší tým extraligy.
08:55
Do samostatného úniku se naopak vydal hradecký Jiří Šimánek. Lašáka si rozhýbal, zakončoval forhendovým blafákem, ale puk poslal přes jeho skvělý beton jen do boční síťky! Stadion už je ve varu.
08:16
Nechybělo moc a bylo vyrovnáno! Svižnou Ordošovu akci dokončil Jan Stránský, ale zblízka nedokázal výborného Kacetla přehodit!
07:49
No a po gólu pokračuje hradecká aktivita. Po přerušení se trochu poškorpili Köhler a Výtiskem, ale rozhodčí je včas roztrhli.
07:03
No tak to je návrat, jak se sluší a patří! TOMÁŠ MERTL skóruje ve svém prvním domácím zápase po návratu z Kontinentální ligy a Hradec se ujímá vedení! Šimánkova ostrá rána z vrcholu kruhu minula klec, ale zpoza brány vrátil Kudrna puk kolem bližší tyčky právě hradeckému číslu 86, které okamžitě zakončilo za záda přesouvajícího se Lašáka – 1:0! Asistence: Jaroslav Kudrna, Jiří Šimánek.
06:37
Hradec vyhrál buly a Stanislav Dietz dával o mantinel do jízdy Jaroslavu Kudrnovi. Nebylo to však moc přesné a píská se zakázané uvolnění.
06:21
V první komerční přestávce vytáhl hradecký kotel choreo s nápisem "Vítej zpět, Koblížku!" Jde samozřejmě o přivítání Tomáše Mertla, třetího nejproduktivnějšího hráče loňské extraligy.
06:21
Liberci se podařilo rychle rozehrát, na útočnou modrou čáru dostal puk Jaroslav Vlach. V tísni hradeckým obráncem musel střílet bekhendem, pak se dostal k dorážce, ale Ondřej Kacetl byl v obou případech úspěšný.
05:53
Krenželokova přihrávka na Valského nebyla přesná, jinak by druhý jmenovaný mohl jet do velké šance.
05:26
Na druhé straně to vypadalo pro Liberec docela zajímavě. Petr Vampola ještě udělal kličku, pak si ale hosté moc nerozuměli a o puk se vzájemně připravili.
04:53
Čtvrtá formace domácích předvádí skvělé střídání, teď Knotek hledal od mantinelu Bulíka. Tomáš Bulík byl však před brankou v hodně nevýhodné pozici.
04:29
Od zadního mantinelu se puk dostal před branku, kde ho tísněný Tomáš Knotek nahrnul na Lašáka. Ten byl pozorný.
04:12
Když Šimánek nahodil do pásma, rovnou ho i sám dojížděl. Ján Lašák tak musel přerušit hru.
03:55
Mountfield se ubránil skvěle a aktivně, přesilovka paradoxně zbrzdila elán soupeře.
03:43
Šimánkovo vyhození se od Mojžíšovy hokejky dostalo mimo mantinel, kamsi mezi diváky, a vhazuje se ve středovém kruhu.
03:15
A znovu letí puk přes všechny čáry. Liberci se zatím přesilovka vůbec nedaří, má poslední možnost.
02:51
Tísněný Michal Bulíř nahrál zpoza brány jen hradeckému Dejovi, který opět poslal kotouč do bezpečí.
02:27
Ani napodruhé se bílým šelmám nepovedla kombinace a oba celky střídají.
02:07
Domácí se osvobodili, Mertl navíc pěknou kličkou zmátl svého soupeře. Hosté musejí od začátku.
01:51
A pro Hradec je tu první velká nepříjemnost – oslabení. Jiří Vašíček (HKM) si odpyká menší trest za sekání.
01:46
Teď ho po přiťuknutí na modré zakončoval Tomáš Mojžíš. Jeho ránu z první musel Kacetl vytáhnout vyrážečkou do ochranné sítě.
01:33
Liberec začíná úplně stejně, jako když tu hrál naposledy – velkým tlakem.
00:51
Tečovaná střela Dernera od modré skákala hradeckým brankovištěm, kde nadělala velkou neplechu. Kacetl zasáhl levým betonem, víc jeho obrana nedupustila.
00:14
První střelecký pokus si po přejezdu modré čáry připsal Michal Birner, Ondřej Kacetl přerušuje hru.
00:01
Po hradeckých hokejistech už na led vpadli také hráči extraligového lídra z Liberce a za chvíli budeme moci začít. Snad nás čeká kvalitní a pořádně dramatický duel, který třeba rozhodne až prodloužení nebo nájezdy!
Hradec musí v posledních dnech řešit především marodku v obranných řadách. Dnes už je k dispozici Karel Pilař, nicméně zase vypadl Peter Frühauf. Do sehraného prvního útoku se vrací Roman Kukumberg, Tomáš Knotek se přesunul do čtvrtého místo nemocného Antonína Honejska.

Sestava Liberce doznala oproti poslednímu duelu s Plzní jediné změny ve čtvrtém útoku, kde místo Víta Jonáka nastoupí stejně jako v předchozích zápasech Jan Ordoš.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Havránek – Bednář "C", Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Kudrna, Mertl, Šimánek – Köhler, Knotek, Bulík. Trenér: Vladimír Kýhos.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Frodl, Špůr.
Vzájemné zápasy? Přetahovaná a skvělý hokej

Když se střetne Hradec s Libercem, je to letos pozvánka na skvělý hokej. Aspoň poslední dva duely nabídly parádní přetahovanou, devítigólová přestřelka ze Štepána se zařadila vůbec mezi nejlepší extraligové zápasy v letošní sezóně. Nic to však nemění na tom, že z celkových devíti bodů vytěžili Tygři celých osm a Lvi jen jeden za domácí porážku v prodloužení.

4. kolo, 20. 9.: Liberec - Hradec Králové 4:2
17. kolo, 8. 12.: Hradec Králové – Liberec 3:4 pp.
30. kolo, 26. 12.: Liberec - Hradec Králové 5:4
Bílí Tygři Liberec – 1. místo, 95 bodů, skóre 142:85

Při pohledu na letošní fazónu lze s klidem konstatovat, že posílení libereckého kádru by bylo spíš jeho oslabením. Filip Pešán prostě nemá moc důvodů něco měnit, zasahovat do rozjetého stroje. Bílým Tygrům schází na bodový rekord Pardubic ze sezóny 2002/03 šestnáct bodů, na jeho překonání mají ještě deset zápasů. A to vypadá hodně nadějně.

Na druhou stranu se sluší říct, že spojení "Liberec – mašina na góly" v poslední době určitě neplatí. To ale může extraligového lídra jen posilnit, jeho obrana v čele s Jánem Lašákem je před play off v dobré kondici. Tygři v neděli slavili dvanácté domácí vítězství v řadě, i když Plzeň zdolali až v prodloužení.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 2:1 pp. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Birner (Vampola), 61. Bakoš (Bulíř) – 44. Johnson (Kratěna, Bližňák).
Mountfield HK – 4. místo, 71 bodů, skóre 116:111

Už na předsezónním přestupovém trhu se Hradec hodně činil a "střelec" Aleš Kmoníček nezahálel ani před uzavřením přestupního okna minulou neděli. Z rukávu vytáhl srdcové eso – Tomáše Mertla z chorvatského Medvečšaku Záhřeb! Právě dneska se Mertl poprvé představí domácím fanouškům, kteří od něj celkem logicky mají velká očekávání. Potažmo i od znovuobnovené formace s Šimánkem a Kudrnou.

Pravda je, že Východočeši potřebují zabrat, protože nepředvádějí nic oslnivého. Jejich papírově bombastický útok zůstává za očekáváním, ani obraně se zrovna dvakrát nedaří, za což mohou i přetrvávající zdravotní trable. Hradec prohrál poslední dva zápasy, v Litvínově vysoko 1:5 a v Chomutově 0:2, když rozhodující gól inkasoval v 52. minutě z dvojnásobného oslabení.

Piráti Chomutov – Mountfield HK 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 52. Červenka (Pospíšil, Růžička), 60. Pospíšil (Červenka, Tomica).
Krásný pátek z Hradce Králové. Česká hokejová scéna včera ožila nominací na dva zápasy reprezentace s Ruskem, ještě před nimi ale zbývá sehrát dvě kola Tipsport extraligy. Šlágrem toho dnešního je právě souboj, kterým vás budu provázet – čtvrtý Mountfield HK hostí lídra tabuly, Bílé Tygry Liberec! Severočeši letos vyhráli všechny tři vzájemné duely, ale ani dneska jim to Hradec rozhodně nedá zadarmo.