SESTŘIH: 25. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:1

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou!
Je konec, Dynamo vítězí na domácím ledě 3:1!
59:53
Brandon Maxwell vyrazil kotouč holí do ochranné sítě.
59:19
David Tomášek vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu a pro jistotu jej vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Brandona Maxwella.
58:46
Kometa to zkouší v šesti hráčích v poli!
57:51
Do střely Petra Kuboše vložil hůl Tyler Redenbach a puk skončil v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazovat se bude před Maxwellem.
55:36
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa snižuje na rozdíl dvou branek. Po sérii vyloučení následuje první branka Komety v tomto utkání, postaral se o ní JAN HRUŠKA, který tak vykřesává malou jiskru naděje pro svůj tým. Asistence: Vojtěch Němec.
53:08
Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
50:47
Současně vyloučeni Tomáš Vondráček (KOM) na 2+2 minuty za hrubost plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, Jakub Koreis (KOM) na 2+2 minuty za hrubost plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, Daniel Voženílek (PCE) na 2+2 minuty za hrubost plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování a Tomáš Bokroš na 2+2 minuty za hrubost plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
50:47
K vidění byly hned dva pěstí souboje po ataku na Brandona Maxwella, v obou ovšem zvítězili hokejisté brněnské Komety.
50:39
Současně vyloučeni Jan Káňa (KOM) na dvě minuty za hrubost a David Tomášek (PCE) na 2+2 minuty za hrubost.
50:15
Martin Štajnoch mířil velice přesně, Karel Vejmelka však jeho střelu vyrazil vyrážečkou.
49:45
Daniel Voženílek operoval v brankovišti soupeře a hra je vykázána do středního pásma.
49:37
Voženílkovo nahození skončilo ve výstroji Karla Vejmelky.
48:23
Současně vyloučeni Leoš Čermák (KOM) na 2+2 za hákování a sekání plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování a Petr Sýkora (PCE) na dvě minuty za sekání. Dvouminutový trest odpykává Adam Raška (KOM).
47:58
Leoš Čermák se provinil přihrávkou rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:35
Hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče Komety Brno v brankovišti. Puk bude uveden do hry ve středním pásmu.
46:56
Nahozený kotouč se odrazil od zadního mantinelu na boční síť brněnské brány. Hlavní sudí přerušil hru a ukázal na bod pro vhazování v obranném pásmu Komety.
46:19
Následuje komerční přestávka.
46:19
Hned dva hráči Dynama vjeli do útočného pásma dříve než s pukem jedoucí Patrik Poulíček – ofsajd.
46:04
Naopak Brandon Maxwell předvedl další zodpovědný zákrok. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
45:40
Leoš Čermák se teď prezentoval nesmyslnou přihrávkou do míst, kde nestál ani jeden z jeho spoluhráčů, a hokejisté Komety tak musí vyklidit útočné pásmo.
44:25
Ostřížek si vybruslil zpoza brány do slušné střelecké pozice, jeho pokus z otočky však vyrazil Maxwell levým ramenem.
43:55
Pardubičtí hokejisté vyhodili puk až k Vejmelkovi, oba týmy posílají na led čerstvé síly.
42:46
42:20
Dujsík vybojoval puk za vlastní bránou a vyhodil jej přes všechny čáry až za bránu Pardubic.
41:30
Hokejisté Dynama tuto přesilovkovou akci překombinovali a vlastní chybou se vyhnali z útočného pásma.
40:46
Tomáš Kaberle (KOM) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
40:25
Petr Čáslavovi se teď několikrát zastavil puk v kaluži za pardubickou bránou. Přesilovka Dynama za chvíli končí.
40:01
Druhá třetina tohoto utkání je už historií a pardubické Dynamo v ní přidalo dvě branky! Nejdříve se trefil ve čtyřiadvacáté minutě Tyler Redenbach a poté z dorážky navýšil na 3:0 Lukáš Nahodil. Do brány Komety nastoupil po třetím gólu Dynama Karel Vejmelka, který tak ve svém prvním utkání v brněnském dresu nastupuje proti svému bývalému zaměstnavateli, jehož bránu hájil před příchodem Brandona Maxwella. Americký brankář opět ukazuje, že je ve skvělé formě, na kontě má třináct zákroků a v tomto utkání zůstává nepřekonán!
40:00
39:53
Tyler Redenbach našel nádhernou přihrávkou středem hřiště úplně volného Petra Sýkoru, jehož dělová rána rozezvučela brankovou konstrukci brněnské brány!
39:20
Martin Štajnoch na nic nečekal a okamžitě vypálil od modré čáry, tento pokus se však nevešel mezi tři tyče hostující brány.
38:45
Leoš Čermák (KOM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
37:41
Jakub Svoboda našel volného Marcinko, ten pálil z ostrého úhlu a Vejmelka se stihl proti jeho střele včas přesunout.
36:46
Od modré čáry pálil Jozef Kováčik, jenže Brandon Maxwell je dnes opravdu ve formě.
34:36
Ve stejném čase došlo ke střídání brankářů. Do brány Komety nastupuje Karel Vejmelka, který si svůj debut v brněnském dresu odbude proti svému bývalému zaměstnavateli.
34:36
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo odskakuje na rozdíl tří branek! Gregorcovu střelu vyrazil Martin Falter pouze před sebe, puk si ihned vzal LUKÁŠ NAHODIL, který jej dorazil za záda brněnského brankáře. Asistence: Blaž Gregorc.
34:04
Současně vyloučeni Jan Káňa (KOM) na 2+2 minuty za krosček a hrubost a Martin Štajnoch (PCE) na dvě minuty za hrubost.
Dnešní utkání sleduje 9083 diváků.
33:22
Hynek Zohorna to zkusil střelou z otočky, puk ovšem lapil do své lapačky Brandon Maxwell. Vhazovat se bude po pravici pardubického gólmana.
32:51
Nepřesná přihrávka Dynama skončila až za hranicí brankové čáry – zakázané uvolnění.
32:41
Po zákroku jednoho z hostujících hráčů zůstal na ledě Tomáš Marcinko, nakonec však pardubický útočník odjíždí na střídačku po svých. Věřme tedy, že se nejedná o žádné vážnější zranění.
32:33
32:10
Hosté se řítili 2 na 1 ve vlastním oslabení, Hruška posunul kotouč na Ostřížka, kterého neskutečným pozičním zákrokem vychytal Brandon Maxwell!
30:55
Martin Štajnoch pálil od modré čáry, Martin Falter tuto střelu vyrazil a jeden z brněnských obránců následně kotouč vyhodil až k Maxwellovi.
30:33
Jozef Kováčik (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání.
30:25
Patrik Poulíček pálil z opravdu nebezpečné pozice, trefil však pouze boční síť brněnské brány.
29:18
Odpískán ofsajd pardubického Dynama.
29:08
Hostující nahození končí pouze v lapačce Brandona Maxwella, který si sáhl na puk po opravdu dlouhé době. Vhazovat se bude po levici pardubického gólmana.
28:52
Bekhendový pokus Davida Tomáška skončil na vyrážečce Martina Faltera, od níž se odrazil do jeho lapačky. Následuje komerční přestávka.
28:23
Kometa znovu vyhazuje na zakázané uvolnění. Formace kapitána Leoše Čermáka už se nemůže dočkat střídačky, tentokrát však bude muset znovu zůstat na ledě.
27:56
Jan Ščotka pálil ihned po vyhraném vhazování, jeho střelu vyrazil Falter pravým ramenem do rohu kluziště.
27:51
Hosté byli pod obrovským tlakem domácího celku a uvolnili se pouze za cenu zakázaného uvolnění.
27:15
Tomášek nabil na modré čáře připravenému Čáslavovi, jehož dělovou ránu vyrazil Falter pravým betonem.
25:30
Petr Sýkora si nádhernou kličkou položil Faltera, zívala na něj prázdná brána, ale pardubický útočník ji nepochopitelně přestřelil!
24:48
Poulíček si vybruslil do dobré střelecké pozice, jeho pokus zpoza bránícího hráče však vyrazil Falter vyrážečkou.
24:18
Tomáš Kaberle nesmyslně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Falterem.
23:33
Pardubice vedou o dvě branky! Bokrošovu střelu od modré čáry vyrazil Falter pouze na hůl TYLERA REDENBACHA, který neměl s dorážkou do prázdné brány nejmenší problém. Asistence: Tomáš Bokroš.
23:26
Martin Falter poprvé ve druhé třetině v pohotovosti. Po jeho zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Komety.
23:10
Michal Šeda střílel v záklonu od modré čáry, trefil však pouze hokejku jednoho z bránících hráčů.
22:15
Štajnoch trefil střelou od modré čáry pouze blokujícího Koreise, od něhož se kotouč odrazil až do obranného pásma Dynama.
21:51
21:15
Tyler Redenbach byl brán o kotouč v koncovém pásmu brněnské Komety a hosté vyhodili kotouč až za bránu Brandona Maxwella.
20:30
Marcinko vzal veškerou zodpovědnost na sebe a ihned po přejetí útočné modré čáry vypálil jeho pokus však letěl příliš vysoko.
20:23
Odražený kotouč skončil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01
První třetina je za námi a úspěšnější v ní byli domácí hokejisté, kteří vedou 1:0. O jedinou branku se postaral v přesilové hře zkušený útočník Petr Sýkora, který se trefil od modré čáry. Dynamo bude do druhé třetiny vstupovat v početní výhodě, devět vteřin před první sirénou byl totiž vyloučen Hynek Zohorna.
20:00
19:51
Hynek Zohorna (KOM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
18:30
Tomášek prošel hned přes čtyři bránící hráče v modrých dresech, jeho následná střela z ostrého úhlu však skončila pouze v lapačce Martina Faltera, jenž kotouč okamžitě rozehrál na jednoho z obránců Komety.
17:57
Pardubice mají momentálně více ze hry, nebezpečně pálil Daniel Voženílek, jehož střelu vyrazil Falter do ochranné sítě.
15:38
15:30
Pár vteřin před vypršením Marcinkova trestu pálil ze slibné pozice Leoš Čermák, Brandon Maxwell je však zatím stoprocentní.
14:35
Výbornou obrannou práci teď předvedl pardubický Daniel Voženílek, ten nejdříve s vypětím všech sil dostal puk ven z obranného pásma a pak jej ještě chvíli podržel ve střední třetině.
14:08
Jozef Kováčik nabil volnému Janu Hruškovi, na jehož střele z první si pochutnala lapačka Brandona Maxwella.
13:38
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
13:38
Po nedovoleném zákroku Marcinka následuje komerční přestávka.
12:35
11:20
Ostřížek si vybruslil do takřka dokonalé střelecké pozice přímo před Maxwella, obrovské zaváhání pardubické obrany však nedokázal potrestat, v cestě za vstřelenou brankou mu totiž stála vyrážečka brankáře Dynama.
10:35
Jaroslav Moučka (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
10:30
Kováčik pálil při signalizované výhodě od modré čáry, jeho přízemní pokus však nemířil mezi tři tyče domácí brány.
09:49
Tentokrát se zakázaným uvolněním provinili pro změnu hosté. Vhazování před Falterem.
09:02
Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
07:49
Pardubice využívají přesilovou hru jako za starých časů! Lukáš Nahodil posunul kotouč na volného PETRA SÝKORU a ten od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Nahodil, Tyler Redenbach.
07:37
Petr Sýkora zachytil kotouč ještě před modrou čárou, jeho střelu však vyrazil Falter pravým betonem.
07:17
Kometa se opět uvolňuje dlouhým výhozem.
06:55
Hanzlík po vyhraném buly okamžitě poslal kotouč až za bránu Dynama.
06:46
Nahozený kotouč skončil ve výstroji Jana Hanzlíka a bude znovu uveden do hry po levici Martina Faltera.
06:40
Jozef Kováčik (KOM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
06:40
06:30
Daniel Voženílek se pokusil v akci 1 na 1 obelstít brněnského obránce šikovnou stahovačkou, Kováčik byl však nekompromisní a pardubického útočníka odstavil tělem.
04:58
Domácí si dokázal vytvořit tlak v útočném pásmu, do přihrávky Jakuba Svobody však vložil hůl jeden z bránících hráčů a puk skončil ve středním pásmu.
04:22
Čermák našel nádhernou přihrávkou středem hřiště nikým nehlídaného Hynka Zohornu, ten v pokleku trefil pouze boční síť domácí brány.
03:37
Sýkora volil v akci 1 na 2 střelu, která letěla těsně nad ledem, Flater však pardubickému útočníkovi zmenšil střelecký úhel a puk schoval ve výstroji.
03:09
Tentokrát zastavuje akci Komety ofsajd.
03:02
Hra přerušena z důvodu postavení pardubického útočníka Davida Tomáška v hostujícím brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:46
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
01:35
Čermákovo nahození se nepříjemně odrazilo od zadního mantinelu do předbrankového prostoru Dynama, celou situaci však zachránil pohotovým obranným zákrokem Patrik Poulíček.
00:33
Hruškova přihrávka před domácí bránu skončila pouze na hokejce Petra Čáslava, jenž puk vyhodil do středního pásma.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Nedbal, Havlík, Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Šeda Bokroš – Kaut, Nahodil, Tomášek – Rolinek, kolář, Sýkora – Moučka, Marcinko, Svoboda – Voženílek, Redenbach, Poulíček.

HC Kometa Brno: Falter (Vejmelka) – Kuboš, Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec – Němec, Hruška, Ostřížek – H. Zohorna, Čermák, Káňa – Vondráček, Koreis, Burian – Svoboda, Dočekal, Raška – R. Zohorna.

Rozhodčí: Souček, Úlehla – Kis, Lučan.
Horké téma – Kometa Brno

Kometa se vrátí za Lužánky, překoná divácký rekord?

Hokejisté Komety se na začátku ledna vrátí tam, kde brněnský hokej zaznamenal největší úspěchy – za Lužánky. Odehrají se zde dva extraligové a další mládežnické zápasy. Dle předpokladů by zde měl padnou extraligový divácký rekord a kluziště bude otevřeno i pro veřejnost, školy a děti z dětských domovů.

„Hokejové hry odstartují přesně na Nový rok, kdy se kluziště otevře veřejnosti. Prostor dostanou také žáci, kategorie sportovního centra mládeže Komety nebo reprezentační výběry. Hřiště bude také dějištěm souboje týmů Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy,“ uvedl tiskový mluvčí týmu Michal Chylík.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

Karel Vejmelka odchází do Komety

Talentovaný brankář Karel Vejmelka se rozhodl opustit město perníku a kořeny zapustil v Brně. Mladý brankář se předvedl hlavně na konci minulé sezóny, kdy pravidelně hájil bránu Pardubic v play off. Letos se ovšem do sestavy nevešel, a tak sezónu tráví hlavně v mateřské Třebíči. V první lize patří mezi nejlepší brankáře a zřejmě si vyslouží místo v reprezentační sestavě na nadcházející mistrovství světa juniorů, které budou hostit finské Helsinky.
1.12. – KOM 3:0 MBL

Falter vynuloval Mladou Boleslav, Kometa vyhrála na domácím ledě 3:0

Do prosincové části sezóny Kometa vstoupila více než dobře, hostující Rittich třikrát inkasoval, zatímco domácí Falter udržel čisté konto. Úvodní branku utkání vstřelil v osmé minutě Jan Káňa a díky skvělému výkonu Martina Faltera, který zaznamenal celkem 22 zákroků, je tato branka vedena jako vítězná. Ve druhé třetině se dvakrát trefil Martin Dočekal, u obou těchto branek mu navíc asistoval Tomáš Svoboda. Ve třetí třetině nebyla k vidění žádná branka, a tak tři body zůstaly v brněnské DRFG Areně.
1.12. – ZLN 1:3 PCE

Pardubice v dohrávce 6. kola uspěly ve Zlíně

První den ve svátečním prosincovém měsíci patřil ve Zlíně hokeji, dohrávalo se zde totiž 6. kolo Tipsport extraligy, které bylo odloženo z technických důvodů. Pardubické Dynamo dva dny předtím prohrálo se Spartou 3:0 a ve Zlíně si napravilo chuť tříbodovým ziskem. Gólový účet utkání otevřel v osmé minutě Blaž Gregorc a v první dvacetiminutovce se poté trefil další obránce, tentokrát se jednalo o devatenáctiletého obránce Jana Ščotku. Po bezgólové druhé třetině utkání zdramatizoval zlínský Roberts Bukarts, do prázdné brány se však v čase 59:11 trefil při vlastním oslabení Tomáš Rolinek.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 25. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž se na ledě pardubické Tipsport střetnou týmy HC Dynamo Pardubice a HC Kometa Brno.