Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou!
Je konec, třinečtí Oceláři v dnešním utkání vítězí 1:3!
Domácí se po nepřesné střele sami vyhnali z útočného pásma.
59:26
Tomáš Kopecký (TRI) vyloučen na dvě minuty za podražení.
59:10
Střela Tomáše Rolinka se odrazila od masky Šimona Hrubce do ochranné sítě. Následně si domácí tým vyžádal oddechový čas.
58:20
Dynamo v šesti hráčích v poli!
57:42
Střelu Ladislava Havlíka nebezpečně tečoval Branislav Rapáč, Hrubec byl úspěšný a v následné dorážce slovenskému útočníkovi zabránili hostující obránci.
57:02
Polanský přenechal kotouč v útočném pásmu zadovkou Lukáši Galvasovi, jehož střela skončila pouze ve výstroji Brandona Maxwella.
56:19
56:00
Čáslava střílel od modré čáry bez přípravy, vyprášil však pouze pravý beton Šimona Hrubce.
55:08
Blaž Gregorc trefil od modré čáry pouze spoluhráče Lukáše Nahodila, puk se však odrazil ke Štajnochovi a to už musel řešit Šimon Hrubec.
54:19
Tomáš Linhart (TRI) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
52:56
Noskova střela se otřela o hůl Tomáše Rolinka a kotouč skončil v ochranné síti. Vhazování před Maxwellem.
52:19
Následuje komerční přestávka.
52:04
Dravecký se nikým nehlídaný ocitl před Maxwellem, bekhendem poslal kotouč do protipohybu pardubického brankáře, ten ovšem stihl vykopnout svůj pravý beton.
51:30
Josef Hrabal posunul kotouč na modré čáře spoluhráči Tomáši Linhartovi, jehož střelu zlikvidoval bez větších potíží Brandon Maxwell. Vhazování po pravici čtyřiadvacetiletého Američana.
50:56
Martin Štajnoch minul, puk opustil útočné pásmo a hokejisté Dynama musí za modrou čáru.
49:25
Radoslav Tybor se prezentoval pohlednou stahovačkou, stopku mu však vystavil jeho bývalý spoluhráč Tomáš Bokroš.
48:06
Odražený kotouč skončil na hokejce Petra Čáslavy, jehož střela se ještě otřela o hůl Patrika Poulíčka a puk skončil v ochranné síti za třineckou bránou. Vhazování ve středním pásmu.
47:44
47:19
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice snižují na rozdíl dvou branek! Blaž Gregorc vyslal směrem na třineckou bránu střílenou přízemní přihrávku, do které vložil hůl LUKÁŠ NAHODIL, jenž tak usměrnil kotouč do třinecké brány. Asistence: Blaž Gregorc.
46:55
Šimon hrubec vyrazil bekhendový pokus Blaže Gregorce pouze na hůl Tomáše Rolinka, avšak ani následná dorážka pardubického kapitána neskončila v síti, nýbrž ve výstroji třineckého brankáře.
45:53
Třinec právě vstřelil branku!
Pardubice sice dlouho kombinovaly v útočném pásmu, z gólu se však radují hostující Oceláři! Adam Rufer našel pohlednou přihrávkou LUKÁŠE ŽEJDLA a ten střelou do spodní části brány zaznamenal svou druhou trefu v tomto zápase. Asistence: Adam Rufer.
45:10
Patrik Poulíček nejdřív minul, následně trefil pouze boční síť třinecké brány. Jako by byla hostující brána zakletá!
44:00
K vidění byla doslova pardubická salva! Vzduchem létalo mnoho střel, žádná z nich však neskončila v bráně.
43:15
Tomáš Slovák (TRI) vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.
42:55
Šimon Hrubec dokázal vyrazit střelu příklepem z hole Blaže Gregorce i následnou dorážku Jana Koláře!
42:20
Kaut nabil na modré čáře stojícímu Havlíkovi, jehož střelu vyrazil Hrubec vyrážečkou.
Dnešní utkání sleduje 8925 diváků.
41:57
Po nepřesné rozehrávce Ladislava Havlíka odpískáno zakázané uvolnění.
41:04
Marcinko posunul v útočném pásmu kotouč na Petra Čáslavu, ten od modré čáry minul bránu soupeře.
40:27
40:01
Druhá třetina je u konce a i v této části utkání jsme viděli pouze jeden gól a na rozdíl od první třetiny pouze menší tresty. O jedinou branku se postaral třinecký Lukáš Jašek, který dorazil do pardubické brány odraženou střelu Tomáše Linharta.
40:00
39:45
Třinec kombinuje v útočném pásmu, chybí tomu ovšem střela.
38:27
Blaž Gregorc (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
38:27
Radoslav Tybor teď mohl poslat svým spoluhráčům povánoční pozdrav, v samostatném úniku mířil mezi nohy Brandona Maxwella, ten si však s celou situací brilantně poradil.
38:13
Dvířka na pardubické střídačce se otevřely zrovna ve chvíli, kde se o ně opíral Jiří Cetkovský. Ten si dokázal po lehkém zavrávorání se situací poradit a následně dokonce vystřelil, mířil však pouze doprostřed brány.
36:55
Oba týmy hrají v plném počtu.
35:44
Patrik Poulíček přenechal puk v útočném pásmu Tomáši Marcinkovi, který však trefil pouze prvního blokujícího hráče Třince.
34:55
Současně vyloučeni Lukáš Žejdl (TRI) na dvě minuty za hrubost a Martin Štajnoch (PCE) na dvě minuty za držení protihráče.
34:55
33:33
Jašek ani Matuš teď nedokázali překonat Brandona Maxwella, který podržel svůj tým důležitými zákroky.
32:38
Po zákroku Šimona Hrubce následuje komerční přestávka.
31:54
Rodící se pardubickou akci zastavil hvizd čárového Barvíře, který zahlédl ofsajd.
31:35
Vladimír Svačina teď překvapil možná i sám sebe nečekanou střelou z otočky z takřka nulového střeleckého úhlu. Kotouč kupodivu skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
31:08
Po nepřesné střele Blaže Gregorce naskakuje na led z trestné lavice Tomáš Kopecký.
30:22
Po nepřesné přihrávce Martina Štajnocha odpískáno zakázané uvolnění Dynama. Vhazování po levici Brandona Maxwella.
30:00
Tentokrát to zkusil Martin Štajnoch, jeho střelu švihem však vyrazil Hrubec pravým betonem.
29:45
Po pohledné přesilovkové kombinaci střílel z levého kruhu pro vhazování Tyler Redenbach, trefil však pouze připraveného Šimona Hrubce.
29:08
Tomáš Kopecký (TRI) vyloučen na dvě minuty za sekání.
28:31
Branislav Rapáč vzal veškerou zodpovědnost na sebe a v akci 3 na 2 volil střelu přes obránce, kterou však pouze vyprášil pravý beton Šimona Hrubce.
28:16
Po třineckém nahození nechává Maxwell puk v lapačce. Vhazování po levici pardubického gólmana.
27:48
Nosek našel střílenou přihrávkou od modré čáry mezi kruhy stojícího Jána Sýkoru, ten puk tečoval pouze do ochranné sítě, proto je také hra následně vykázána do středního pásma.
27:15
Blaž Gregorc pálil od modré čáry, Šimon Hrubec však zůstává zatím stoprocentní.
27:07
Šimon Hrubec raději nechal po pardubickém nahození puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.
25:55
Hosté nahazují puk do obranného pásma Pardubic, oba celky posílají na led čerstvé síly.
24:43
Třinec odskakuje na rozdíl dvou branek! Linhartovu střelu od modré čáry vyrazil Maxwell pouze na hůl LUKÁŠE JAŠKA, před kterým stál nepříliš těžký úkol, a to dorazit puk do úplně prázdné pardubické brány. Asistence: Tomáš Linhart, Tomáš Kopecký.
24:15
Kolář nahodil puk směrem na třineckou bránu, nebezpečně pak tečoval Jiří Cetkovský, ale Šimon Hrubec vyrazil kotouč levým betonem.
22:51
22:40
Blaž Gregorc to zkusil hned dvakrát! Nejdříve od modré čáry minul bránu soupeře, poté z mezikruží trefil pouze připraveného Hrubce.
22:00
Čáslavovo přízemní nahození od modré čáry skončilo až u Hrubce, před bránou stojící Cetkovský se však zásluhou třineckých obránců k dorážce nedostal.
20:21
Martin Štajnoch pálil bez přípravy po přihrávce od Blaže Gregorc, trefil však pouze brusli blokujícího Lukáše Žejdla.
20:01
První třetina nebyla bohatá na góly, jedinou branku vstřelil z přesilovky třinecký Lukáš Žejdl, diváci si ovšem „užili“ vyloučení. Po necelých čtyřech minutách hry sestřelil Michal Šeda u trestných lavic Daniela Rákose, který vypadal, že možná ani neví, kde se zrovna nachází. Na led byla tedy povolána zdravotní služba s nosítky, na kterých bývalý pardubický útočník opustil za potlesku třineckých i pardubických diváků ledovou plochu. Michalu Šedovi byl za tento zákrok udělen trest ve hře. V čase 17:51 pak Milan Doudera ošklivě sekl před bránou Třince stojícího Tomáše Marcinka, jehož grimasa v obličeji zcela popisovala vážnost Douderova zákroku. Obránce nosící zelenou helmu obdržel pětiminutový trest plus trest do konce utkání, a další body do tabulky Radegast Index tak dnes určitě nepřidá.
20:00
19:20
Marcinko nabil na levém kruhu pro vhazování stojícímu Redenbachovi, od vyrážečky Šimona Hrubce se však puk odrazil do plexiskla za třineckou bránou.
17:51
Milan Doudera (TRI) vyloučen na 5 minut plus trest do konce utkání za sekání. Trest odpykává Lukáš Jašek (TRI).
17:20
Ladislav Havlík střílel od modré čáry, ale trefil pouze před bránou stojícího spoluhráče Tomáše Marcinka, po kotouči se následně vrhl Šimon Hrubec a hra byla přerušena.
16:55
Odpískáno zakázané uvolnění třineckých Ocelářů. Vhazování po levici Šimona Hrubce.
16:08
Třinec využívá přesilovou hru a dostává se do vedení! Hosté předvedli nádhernou „tic-tac-toe“ akci. Linhart posunul kotouč na Vladimíra Svačinu, ten z první našel pohlednou přihrávkou mezi kruhy pro vhazování stojícího LUKÁŠE ŽEJDLA, jenž následně střelou bez přípravy otevřel gólový účet dnešního utkání. Asistence: Vladimír Svačina, Tomáš Linhart.
15:22
Martin Štajnoch vybojoval puk u mantinelu za vlastní bránou a okamžitě jej vyhodil přes celé hřiště až k hostujícímu brankáři.
14:40
Tyler Redenbach (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
13:30
Lukáš Doudera střílel z levého kruhu pro vhazování, Maxwell měl zakrytý výhled, puk vykopl levým betonem pouze před sebe a o zbytek se postarali jeho spoluhráči, kteří nedovolili žádné komplikace.
13:25
13:25
Hosté si krásné vyměnili puk ve středním pásmu, Vladimír Svačina to následně zkusil bekhendovou střelou, Maxwell však našel puk ve výstroji.
11:53
Pardubičtí hokejisté se teď řítili 2 na 1, Lukáš Nahodil posunul puk na Jakuba Orsavu, jehož střelu zápěstím vyrazil Hrubec vyrážečkou do ochranné sítě.
11:33
Gregorc zachytil kotouč na modré čáře, jeho střela švihem však byla nepřesná.
10:17
Bokroš nahodil kotouč do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů byl však rychlejší než puk- ofsajd.
10:06
Po neproměněné gólové příležitosti, kdy Plíhal tváří v tvář prázdné pardubické bráně trefil bekhendem tyč, následuje komerční přestávka.
09:25
Redenbach přenechal kotouč ve středním pásmu Patriku Poulíčkovi, ten obešel třineckou obranu, ale jeho následná střela letěla mimo.
08:50
08:41
Kdyby se hrálo na kombinace a pěkné přihrávky, tak by třinečtí Oceláři byli už dávno ve vedení. Hraje se ovšem na góly, ty ze strany Třince nepřichází a pětiminutová přesilová hra pomalu končí.
07:20
Karlu Nedbalovi se podařilo vyhodit kotouč až za bránu soupeře, a pardubická čtyřka tak může po velice dlouhé době vystřídat.
06:40
Hosté kombinují v útočném pásmu, jejich střely však létají buď mimo, nebo do těl blokujících hráčů Dynama.
05:38
Zblokovaná Sýkorova přízemní střela doklouzala k Maxwellovi, jenž následně schoval puk pod lapačkou.
05:01
Lukáši Nahodilovi se podařilo vyhodit puk do koncového pásma Třince, a umožnil tak sobě i svým spoluhráčům vystřídat.
03:50
Udělen trest ve hře Michalu Šedovi (PCE) za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpykává Tomáš Pipek (PCE).
03:50
Na ledě zůstal po zákroku u mantinelu ležet Daniel Rákos, na led je povolána záchranná služba i s nosítky.
03:40
Nahodil našel v útočném pásmu Tomáše Rolinka, který puk pohlednou zadovkou posunul na úplně volného Jakuba Orsavu, na toho zívala úplně prázdná brána, avšak pardubický útočník nedokázal bývalého spoluhráče Šimona Hrubce překonat.
03:10
Galvas to zkusil od modré čáry, do jeho střely však obětavě padl Jan Kolář.
02:06
Plíhal si sjel pro nahozený kotouč, následnou střelou však trefil pouze Michala Šedu, od něhož se kotouč odrazil do ochranné sítě. Vhazování před Maxwellem.
01:02
Tyler Redenbach byl v pásmu dříve než kotouč – ofsajd.
00:30
Jakub Orsava to zkusil ještě ze středního pásma, jeho střela příklepem se ovšem nevešla mezi tři tyče hostující brány.
00:01
Horké téma – HC Oceláři Třinec

Zvedneme se, máme skvělé mužstvo, burcuje nově příchozí Ján Sýkora

I Oceláři nahrazovali, z týmu odešel Erik Hrňa, za nějž vedení přivedlo hned dva slovenské útočníky – Jána Sýkoru a Marcela Hossu. Jak si první jmenovaný zvyká na nové prostředí? „Člověk si zvykne na všechno, tohle je prostě hokejový život. Jednou jste tam, podruhé zase tady. Hokejista toho hodně nacestuje, má to své výhody i nevýhody.“ Třinec sice porazil na domácím ledě Zlín, v poslední době se s Oceláři však táhne nepříliš dobrá forma. Co na to Ján Sýkora? „Třinec má vynikající mužstvo, a to se v hokeji prostě stává, že se někdy přestane dařit. Ale já věřím a doufám, že se zvedneme.“
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

Náhrada za Svobodu! Do týmu přichází Branislav Rapáč

Z pardubického Dynama před Vánoci odešel útočník Jakub Svoboda a východočeský tým už našel náhradu. Vedení se domluvilo na spolupráci se slovenským útočníkem Branislavem Rapáčem, jenž s týmem podepsal smlouvu do konce sezóny s možnou opcí na příští dva roky. „Jedná se o důrazného útočníka s pravým držením hole. Umí hrát fyzicky a nátlakově zejména v předbrankovém prostoru, je silný ve hře u mantinelu. Přesně takový typ nám chyběl,“ uvedl generální manažer týmu Pavel Rohlík.
23.12. – TRI 3:1 ZLN

Oceláři v zaplněné Werk Areně porazili Zlín 3:1

Třinečtí Oceláři odehráli své předvánoční utkání už o den dříve, než jejich dnešní soupeř a na rozdíl od pardubického Dynama hokejisté z Moravskoslezského kraje vybojovali tři body. V utkání proti Zlínu se jako první trefil Lukáš Žejdl a byl jediným hráčem, kterému se v první třetině podařilo vstřelit branku. Druhá třetina byla, stejně jako ta první, velice vyrovnaná, tentokrát se však ze vstřeleného gólu radovali hosté. Brankáře Hrubce překonal v čase 32:39 Martin Cibák. Jenže ve třetí třetině zlínští hokejisté tahali za kratší konec, svědčil o tom i poměr střel (16:7) a projevilo se to i na konečném výsledku. Vítěznou branku vstřelil v čase 43:13 Vladimír Dravecký a necelou minutu a půl před koncem utkání přibil třetí hřebíček do zlínské rakve Jiří Polanský.
23.12. – CHO 4:1 PCE

V předvánočním duelu nadělili Piráti pardubickým hokejistům pod stromeček čtyřgólovou nadílku.

Většina z nás si sice už užívala vánoční pohody, hokejisté z Tipsport extraligy však nikoli. Ti pardubičtí zavítali na stadión v Chomutově, kde domácí fanoušci přihlíželi pěti vstřeleným brankám a pouze u jedné smutnili, a to hned u té první. Gólový účet utkání totiž otevřel po dvou minutách hry slovinský obránce Blaž Gregorc. Pardubická radost ovšem netrvala dlouho, na 1:1 vyrovnal v čase 07:45 Jan Rutta. Ve druhé třetině měli jasně navrch domácí hokejisté, o čemž svědčí také počet střel v této části zápasu (15:7). Chomutovská aktivita také přinesla ovoce, jelikož Piráti dokázali dvakrát překonat Roberta Kristana, trefili se Peter Ölvecký a Vladimír Růžička. Hrálo se pouze sedmatřicet vteřin do chvíle, kdy hlavní sudí zahájil třetí třetinu, a domácí hokejisté se radovali ze čtvrtého gólu. Vstřelil jej Tomáš Pospíšil a v tomto utkání to bylo po gólové stránce všechno. Pardubičtí hokejisté svého soupeře sice v posledním dějství přestříleli, Miroslav Kopřiva však nedopustil žádné komplikace a výrazně pomohl svému týmu k zisku tří bodů.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 30. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž domácí celek HC Dynamo Pardubice vyzve na ledě Tipsport areny hostující tým HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.