SESTŘIH: 19.kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 2:3

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou.
Nejlepší hráči:
#37 Petr Sýkora
#59 Oldrich Kotvan
Je konec, důležitý zápas ovládl Zlín, který se díky dnes získaným třem bodům dostává před svého dnešního soupeře z Pardubic.
59:55
Kotvan zkušeně drží kotouč v rohu kluziště.
59:40
Marcinko se dotkl kotouče v útočném pásmu při signalizovaném ofsajdu, hra je přerušena.
59:18
Maxwell je na střídačce, Pardubice to zkouší v šesti!
59:03
Dynamo zbývá už jen poslední minuta na vyrovnání, nyní hráči bojují o kotouč u mantinelu za bránou hostů.
58:52
Sýkorovu ránu z levé strany si Kašík pohlídal a následně schoval puk v lapačce.
58:14
Dynamo se po vyhraném vhazování usazuje v útočné třetině.
57:56
Tomášek se mezi dvěma obránci neprotáhl, jenže Zlín poté vyhodil jen na zakázané uvolnění.
57:04
Svoboda si zpracoval přihrávku nohou, jenže následně ho o puk obral Kotvan.
56:38
Marcinko vyhazuje jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Maxwella.
56:15
Voženílkův pokus končí v lapačce Kašíka.
55:40
Zlín právě vstřelil branku!
Berani se ujímají dnes již potřetí vedení, JAN MARUNA napřáhl ke střele z levého kruhu a trefil přesně pravý horní roh branky. Asistence: Jiří Ondráček, Pavel Kubiš.
55:18
Přihrávka na Sýkoru končí jen zakázaným uvolněním.
54:53
Žižka vyčkává s pukem za vlastní brankou na dostřídání všech jeho spoluhráčů.
54:08
Odpískaný ofsajd Dynama.
53:51
Střelu ihned po vhazování opět kryje Maxwell.
53:49
Matějíček zkusil vypálit od modré čáry, domácí gólman jeho pokus dobře viděl a lehce si s ním poradil.
53:22
Marcinkovi je odpískáno postavení v brankovišti, hra se přesouvá do středního pásma.
52:52
Nahození Marušáka skončilo až u Maxwella, jenž přerušuje hru.
52:23
Pardubičtí jsou nyní aktinějším celkem, ale k brance to zatím nevede.
52:11
Sýkora si s pukem vyjel do prevého kruhu pro vhazování, kde se otočil a rychle vypálil. Kašík byl připraven a následuje komerční přestávka.
51:59
Po střeleckém pokusu Ščotky se před hostující svatyní strhla menší potyčka, kterou rozhodčí rychle řeší.
51:46
Ščotkovi prošel puk vedle hole ven z útočné třetiny.
51:22
Říčka zavezl puk do útočného pásma pozdě, ofsajd.
50:21
Po lehkém nahození Adama Havlíka raději domácí gólman přerušuje hru.
49:33
Střelu Tomáše Sýkory z levé strany zlikvidoval Maxwell lapačkou.
49:08
Ani Ondráčkův střelecký pokus nazamířil na branku.
48:26
Štajnochova rána příklepem se odrazila od dvou hráčů před brankou mimo tři tyče.
47:54
Gregorc trefil pouze před brankou clonícího Moučku.
47:40
Kašík raději podržel kotouč v lapačce a přerušil hru.
47:08
Dynamo se usadilo v útočné třetině, kde kombinuje.
46:31
Rolinkův pokus z blízkosti vyrazil hostující strážce klece betonem mimo.
46:24
Jiří Marušák (ZLN) vyloučen na dvě minuty za podražení.
46:24
Sýkora svou tvrdou ranou z levého kruhu napálil Kašíka do masky!
45:59
Zakázané uvolnění Dynama.
45:50
Čachotský byl sice odstaven domácím obráncem od kotouče, k tomu se ale dostal Tomáš Sýkora, jenž vypálil jen do připraveného Maxwella.
Dnešní utkání sleduje 8302 diváků.
45:06
Domácí gólman si připisuje další úspěšný zákrok po střele Zlína z levé strany.
44:43
Ondráček poslal puk do středního pásma, kde se ho ujal Šeda.
44:17
Sražená přihrávka Adama Havlíka končí v hledišti, vhazovat se bude po levici Maxwella.
43:10
Štajnoch tvrdou ránou od modré čáry prověřil pozornost Kašíka.
42:26
Útočnou akci hostů zastavil ofsajd.
42:20
Po srážce s rozhodčím a protihráčem u mantinelu zůstavá na ledě ležet Maruna, hra je přerušena.
41:31
Poulíček zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ho vybojoval ale Zlín.
40:34
Karel Nedbal nahazoval puk na Marcinka už ze středního pásma, odpískán ofsajd.
40:01
I druhá perioda je již minulostí, tu na střely vyhrály domácí Pardubice, které díky Sýkorově dorážce ve 30. minutě dokázaly vyrovnat. Třetí třetina začne zhruba v 16:43.
40:00
39:50
Žižka nestihl odehrát puk před modrou čárou, nakonec je z toho ofsajd.
39:11
Gregorcovu tvrdou ránu od modré čáry vyráží hostující gólman do rohu kluziště.
39:06
Další icing hostů.
38:33
Zakázané uvolnění v podání Zlína.
38:13
Na druhé straně se před Kašíka protlačil Poulíček, ani ten ale nezakončoval ideálně.
37:42
Dobrá šance Zlína! K Marunovi doklouzal kotouč v předbrankovém prostoru, ten ho ale nedokázal dorazit do odkryté části branky k tyčce.
37:11
Marunovu ránu z levého kruhu vyrazil Maxwell pouze před sebe.
36:46
Sýkora při střele příklepem promáchl, do útoku se tak může vydat Ondráček.
36:15
Holík si vybruslil s kotoučem až do mezikruží, odkud vypálil, jeho střelu za záda Maxwella nedokázal dorazit Bukarts.
35:48
Kašík raději přikryl puk lapačkou před dojíždějícím Poulíčkem.
35:36
Oddechový čas pro domácí.
35:36
Po vyhození Dynamo následuje odpískaný icing.
35:32
Vlachovo bekhendové zakončení vyrazil Maxwell před sebe.
35:02
Veselý dokázal trefit kotouč letící vzduchem, střela ale skončila nad.
34:44
Pardubičtí vyhazují jen na zakázané uvolnění.
34:22
Ščotka sice mířil nepřesně, Dynamo i přesto zůstává v útočném pásmu.
33:41
Na Nahodilově ráně od modré čáry si smlsnul Kašík.
33:22
Střela Nahodila končí jen v rohu kluziště, kde se puku ujímá Zlín.
32:58
Po odpískaném ofsajdu Dynama následuje komerční přestávka.
32:53
Holíkova tvrdá rána končí pouze na plexiskle.
32:09
Ščotka se vydal do útoku, jeho následnou střelu vyrazil Kašík ramenem nad.
31:24
Po zakončení Rolinka se k dorážce Sýkora nedostal.
31:02
Urbanec nahazuje puk na Maxwella a obranná čtveřice Zlína odjíždí střídat.
30:32
Střelecký pokus Gregorce od modré čáry si Kašík pohlídal.
30:14
Pardubičtí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale ještě nedostali.
29:51
Oldřich Horák (ZLN) si odpyká na trestné lavici dvě minuty za podražení.
29:08
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tomáškovo zakončení z bezprostřední blízkosti dokázal ještě Kašík vyrazit betonem, na dorážku PETRA SÝKORY už ale nestačil. Asistence: David Tomášek a Petr Čáslava.
28:47
Čachotského nahození před branku se ujal Nahodil, jenž zakládá protiútok.
28:17
Ofsajd Pardubic.
27:23
Moučka si s pukem na holi dojel až těsně před branku a následně se snažil zakončit mezi betony Kašíka, ten je ale dal včas k sobě.
26:35
Šimun nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se ale Dynamo dlouho neudrželo.
26:25
Po ofsajdu hostů následuje komerční přestávka.
26:07
Vlach nahrál do výborné střelecké pozice Havlíkovi, před kterým byla odkrytá branka. Útočníkovi Zlína však přeskočil kotouč čepel a následně nedokázal ideálně zakončit.
25:22
Střelecký pokus Tomáše Sýkory z levého kruhu pohotově srazil mimo Voženílek.
24:50
Cibák nabil na střelu Urbancovi, jehož dělovka ale končí mimo.
24:26
Bukarts stál v brankovišti Maxwella, hosté jsou vykázáni z útočné třetiny.
23:43
První přesilovka pro Zlín, Tomáš Marcinko (PCE) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
23:07
Ondráčkova zadovka skončila u Kauta, který zakládá protiakci.
22:26
Signalizovaný ofsajd Zlína, jehož hráči tak musí vyklidit útočné pásmo.
21:53
Po zakázaném uvolnění v podání Zlína následuje buly po pravici Kašíka.
21:41
Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:23
Nahodil se k dorážce z předbrankového prostoru neprobojoval.
20:58
Dynamo vstoupilo do druhé periody aktivněji, nyní kombinuje v útočném pásmu.
20:01
První dvacetiminutovka je u konce, v ní se ujal vedení střelecky aktivnější Zlín, který poslal do vedení v 11. minutě Cibák. Ve 14. minutě vyrovnal svou premiérovou trefou za Dynamo Šimun, jenže po devíti vteřinách hry propustil Maxwell za svá záda nahození Kotvana z vlastního pásma a Zlín si vzal své vedení zpět.
20:00
19:52
Puk je na holi hostujícího obránce, který už s ním pouze vyčkává ve vlastním pásmu na konec první třetiny.
19:36
Po Žižkově střele se kotouč odrazil k mantinelu, kde ho raději přikryl lapačkou Maxwell.
18:58
Šeda vyčkává s pukem za vlastní brankou, jeho spoluhráči mezitím střídají.
18:31
Voženílek vybízel k zakončení Ščotku, ten se ale ke kotouči neprobojoval.
17:36
Štajnochovu ránu z pravé strany vyrazil Kašík betonem mimo.
16:42
Po Bukartsově nahrávce před branku pálil obráncem tísněný Holík jen do gólmana.
15:58
Borkošova rána příklepem od modré čáry skončila jen na zadním mantinelu, poté se puku ujal Zlín.
15:19
Tentokrát Maruna zakončoval bekhendem z levé strany, i tento pokus si Maxwell pohlídal.
15:02
Po Marunově zakončení z pravé strany přerušuje domácí gólman hru.
14:00
Hosté si své vedení berou po vyhraném vhazování rychle zpět. Pokus OLDRICHA KOTVANA z vlastního obranného pásma propustil Maxwell za svá záda. Asistence: Petr Holík.
13:51
A je vyrovnáno. Po přihrávce od Šedy vypálil přesně z levého kruhu EDUARD ŠIMUN, který si tak připisuje svou první branku za Pardubice. Asistence: Michal Šeda, Brandon Maxwell.
12:12
Horákovo zakončení k levé tyčce vyrazil domácí gólman ramenem mimo.
10:51
Urbanec nasměřoval svou dlouhou přihrávku na najíždějícího si MARTINA CIBÁKA, který trefou z levé strany pod lapačku Maxwella otevírá skóre utkání. Asistence: Patrik Urbanec a Jiří Marušák.
10:27
Odpískaný ofsajd Zlína.
09:53
Ani jednomu celku se nedaří přejít přes střední pásmo.
08:42
Šimun pouze nahazuje puk a odjíždí spolu se spoluhráči střídat.
08:00
Nyní posílá kotouč na zakázané uvolnění Dynamo.
07:31
Útočnou akci v podání Tomáše Sýkory zastavil Šeda.
07:21
Cibákovo nahození končí zakázaným uvolněním.
06:43
Po Kubišově nepřesné střele rozehrávají svou útočnou akci domácí.
06:28
Rolinek poslal kotouč na pravou stranu do jízdy na Petra Sýkoru, jenž ale nedokázal trefit odkrytou část branky.
06:12
Nejprve zakončoval nepřesně z blízkosti Sýkora a poté Rolinek.
05:50
Zlínští vyčkávají s kotoučem za vlastní brankou.
04:52
Zlín opět aktivním napadáním vybojoval před malou chvílí ztracený puk v útočném pásmu.
04:16
Ofsajd zastavil útočnou akci hostujícího celku.
03:28
Vlach dopravil puk až za branku domácích a Zlín už je kompletní.
02:20
Blaž Gregorc vyčkával se střelou poměrně dlouho, poté se dostal až k brance, odkud poslal kotouč do předbrankového prostoru, kotouč ale končí až ve středním pásmu.
01:39
Vondráček srazil Svobodovu přihrávku do středního pásma.
01:25
Tomáš Žižka (ZLN) vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:51
Matějíčkovo nahození končí v rohu kluziště, u kotouče zůstává Zlín.
00:07
Úvodní buly vyhrálo Dynamo, které však přes aktivní napadání Zlína nedokázalo dostat kotouč ani do středního pásma.
00:01
Dosud jen obránce Dynama Jan Zdráhal se dnes představí ve čtvrté útočné formaci, na druhé straně nastoupí ve druhém útoku donedávna pardubický Adam Havlík.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Borkoš, Ščotka, Havlík, Šeda – Moučka, Marcinko, Svoboda – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Šimun, Kaut, Zdráhal.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Havlík, Vlach Veselý – Čachotský, Cibák, T. Sýkora – Ondráček, Maruna, Kubiš.

Rozhodčí: Šindler, Šír – Barvíř, Blümel.
Poslední zápas Zlína:
Zlínský celek v posledních dvou utkáních moc branek nestřílí. V tom posledním se sice ujal vedení po premiérové trefě posily Bukartse, jenže Červenka vyrovnal, a tak museli rozhodnout až nájezdy. Ty rozhodl svou druhou trefou v utkání Roberts Bukarts.

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (P.Holík), rozh. náj. Bukarts – 39. Červenka (Růžička, Pospíšil)
Poslední zápas Pardubic:
Dynamo sice v Karlových Varech nejprve dobře navázalo na předchozí dva povedené zápasy a vedlo již o dvě branky, jenže ani to jim spolu s větší střeleckou aktivitou k dalšímu vyhranému utkání nestačilo.

Karlovy Vary – Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Bičánek, 52. Duda (Kůs), 55. Huna (Marosz) – 5. Voženílek (Tomášek), 22. Poulíček (Bokroš, Tomášek)
Postavení v tabulce
Ani jeden z celků na tom není dobře, hostující Zlín je s patnácti body na poslední příčce, ale má však oproti Pardubicím zápas k dobru a oproti jiným týmům dokonce dva. Dynamo má jen o tři body více než jeho dnešní soupeř, což ho řadí na jedenácté místo. Pro oba týmy bude tento zápas důležitý.
Příjemné hokejové odpoledne, po dvou týdnech se HC Dynamo Pardubice představí před domácími fanoušky, když na svém ledě přivítá PSG Zlín. Ještě před úvodním buly uctí oba kluby minutou ticha památku obětí teroristického útoku ve Francii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.