SESTŘIH: 17. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 3:5

Z mé strany to bude vše, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
Zápas je u konce, Olomouc si z Plzně veze tři body!

První branka padla již ve čtvrté minutě, kdy chybu Johnsona dokázal potrestat Petr Kafka. Vyrovnání se domácí celek dočkal až ve 34. minutě, když své zaváhání napravil tečováním střely Kadlece Nicholas Johnson. Hosté si ovšem vedení vybojovali zpět, ve 39. minutě se o to postaral Jiří Řípa. Ve 42. minutě po krásné akci zvládl vyrovnat Ján Sýkora a poté skóre ve prospěch indiánů otočil Miroslav Preisinger. Hosté ovšem zabrali a v 52. minutě vyrovnal Tomáš Mikúš, jenž se po pasu od Kafky trefil o dvě minuty později znovu a bylo to 4:3 pro Moru. Její výhru nakonec gólem v poslední vteřině do prázdné brány potvrdil Marek Laš.
Nejlepší hráči: Miroslav Preisinger – Tomáš Mikúš
59:59
Olomouc právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto, Olomouc vstřelila poměrně šťastně gól do prázdné branky! Bližňákovi se nepodařilo vyhrát vhazování dle představ a puk v obranném pásmu odpaloval bekhendem a vzduchem MAREK LAŠ (7+0). Hrací předmět nakonec doklouzal až do plzeňské brány! Asistence: Jan Knotek (1+7).
59:53
A trenér Venera si nyní bere oddechový čas, jelikož jeho svěřenci nemohou vystřídat.
59:53
Zřejmě poslední naděje Plzeňských, hosté totiž vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
59:41
Domácím se nedaří založit útočnou akci.
59:19
Marcel Hossa dostal nabito na modré, branku ale vysoko přestřelil.
59:12
Jiří Řípa zalehl kotouč u mantinelu a vhazovat se bude v útočném pásmu Škody Plzeň.
58:56
Machovský se po tomto ofsajdu vrátil do branky, kterou ovšem nyní znovu opouští.
58:40
Jan Eberle spolu s Jiřím Řípou uháněli na prázdnou branku proti jedinému obránci, naštěstí pro Plzeň se ale dostali do ofsajdu a případný gól by tak nemohl platit!
58:16
Hosté dokázali vyhodit puk až k brance, další akci tak Plzeň musí založit z vlastního obranného pásma.
57:56
Matěj Machovský zůstává na střídačce, Plzeň to již nyní zkusí v šesti!
57:56
Trenér Plzně Michal Straka si vyžádal oddechový čas, během keterého se svěřencům pokusí naordinovat něco, co by dovedlo indiány k vyrovnání.
57:56
Po nahození Kratěny zachytil Konrád puk a předal ho Rašnerovi, který ho dopravil na zakázané uvolnění.
57:28
Dávid Buc pěknou přihrávkou od mantinelu našel v dobré šanci najíždějícího Marka Laše, který ovšem trefil jen přesouvajícího se brankáře indiánů! Mora teď mohla odskočit na rozdíl dvou branek, což už by pro domácí byla obrovská rána.
56:52
Po pasu od Jakuba Hermana se ke střele probojoval Aleš Jergl, naneštěstí pro kohouty ovšem zamířil vedle svatyně Matěje Machovského.
56:37
Michal Moravčík zkusil napálit odražený kotouč směrem na olomouckou branku. Nakonec se ovšem černý nesmysl od mantinelu odrazil mimo kluziště, bylo to ovšem s tečí a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Plzně.
56:20
Ján Sýkora se po neúspěšné akci Pulpána dostal ke střele, do které mu ovšem padnul jeden z bránících hráčů. Puk skončil až v ochranné síti.
55:53
Pokus Jana Jaroměřského bez problémů chytil pozorný Matěj Machovský do své lapačky.
55:44
Nebezpečný protiútok Olomouce zakončil střelou do betonů Machovského Marek Laš.
55:08
Nicholas Johnson dělal vše pro to, aby se protlačil před branku Branislava Konráda. Obránci Olomouce ovšem byli pozorní a zamezili mu v tom.
54:30
Jan Eberle se pokusil projít do útoku po pravé straně, v tom mu ovšem dokázal zabránit Michal Moravčík.
53:57
Hosté se potřetí v utkání dostávají do vedení! Tomáš Houdek zachytil výhoz Preisingera a vyslal nebezpečný projektil po zemi, ale branku netrefil. O několik sekund později přihrál Petr Kafka na hůl TOMÁŠE MIKÚŠE (5+0), který prostřelil Matěje Machovského a dal svou druhou branku v zápase! Asistence: Petr Kafka (2+6) a Radim Kucharczyk (1+2).
53:23
Hosté si na hranici středního a útočného pásma přihráli rukou, jejich akce tak nemohla pokračovat a Mikúš musel odevzdat puk sudímu.
53:14
Domácí se pokusili zakončit hned po vhazování, před Jánem Sýkorou ale podržel Konrád puk.
53:10
Přestávka k čištění ledu.
53:10
Nahození Jakuba Jeřábka tečoval před brankou stojící Nicholas Johnson. Konrád vůbec neviděl a tak mohl být rád, že si kotouče všimnul na poslední chvíli před svými betony.
52:55
Po akci Jakuba Lva se před brankou snažil zakončit Ondřej Kratěna, ale nakonec mu to vůbec nevyšlo dle představ.
Dnešní utkání sleduje 3 520 diváků.
52:39
Zakázané uvolnění hostů. Následovat bude buly po levici Konráda.
52:03
Dominik Kubalík se pokusil zaskočit Konráda střelou ze strany, ten se ale nenechal a prostor u své pravé tyče utěsnil dostatečně.
51:21
A je znovu vyrovnáno! Marek Laš nejprve nedokázal využít svou obrovskou šanci, moc ho to ale mrzet nemuselo, protože krátce poté se ke střele v mezikruží dostal po přihrávce od Petra Kafky TOMÁŠ MIKÚŠ (4+0). Jeho pokus nedokázal Matěj Machovský zastavit a hostující forvard tak upravil skóre na 3:3! Asistence: Petr Kafka (2+5).
50:55
50:45
Jakub Jeřábak poslal puk téměř přes všechny čáry, Plzeň už se ale ubrání.
50:27
Olomouci se početní výhoda nadále nedaří, nyní se dokonce dopustila zakázaného uvolnění.
50:08
Nyní už ovšem zamířil na střídačku, kde se bude snažit být opět fit pro zbytek utkání.
50:08
Eberleho nyní do obličeje trefila střela jednoho ze spoluhráčů, rozhodčí tak raději hru přerušili, protože hostující útočník padl k zemi.
49:38
A nyní přes všechny čáry vyhodil Branislav Kubka, Moře se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
49:13
Indiáni aktivním napadáním drží puk v obranném pásmu Olomouce, což jim naprosto vyhovuje.
48:55
První vyloučení na domácí straně. Michal Moravčík (PLZ) míří na trestnou lavici za podražení.
48:49
Alex Rašner se pokusil založit rychlý protiútok, ovšem jeho přihrávka nebyla přesná.
48:15
Jaroslav Kracík se dostal ke střeleckému pokusu, jenž byl sražen nad bránu. Vhazování přijde po levé straně Branislava Konráda.
48:04
Petr Kafka se drží za zápěstí a za potlesku tribun míří na střídačku.
47:56
Ondruškovu střelu od modré čáry ztečovali bránící hokejisté Plzně nad branku do ochranné sítě.
47:52
Nebezpečnou a hlavně svižnou střelu vyslal od modré čáry Tomáš Mikúš. Zamířil ovšem jen do pozice, kde byl připravený Matěj Machovský.

Následuje komerční přestávka.
47:16
David Sklenička sice u mantinelu ztratil svou hokejku, přesto dokázal zastavit hrozící protiútok odkopnutím puku do bezpečí za branku Branislava Konráda.
46:44
Domácí pokračují v dobrém výkonu v této třetině a nepouští Olomouc do hry. Ta se snaží alespoň akivně napadat rozehrávající beky.
45:56
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí celek se poprvé v dnešním utkání dostává do vedení! Od Lukáše Pulpána se kotouč dostal na hůl MIROSLAVA PREISINGERA (3+6), který vyslal neskutečnou dělovku z otočky. Kotouč skončil až za zády bezmocného brankáře Olomouce, je to 3:2! Asistence: Lukáš Pulpán (1+7).
45:44
Domácí kapitán se po chvilce zvedl z ledu a dojel na střídačku po svých, zřejmě tak bude v pořádku.
45:44
Ondřej Kratěna zůstal v bolestech ležet na ledové ploše a rozhodčí raději přerušili hru. Vylučovat se ovšem zřejmě nebude.
45:19
Přesto zůstali indiáni v pásmu, jenže akce skončila odpískáním postavení útočícího hráče v brankovišti. Konkrétně se jednalo o Miroslava Indráka.
45:10
Dominik Kubalík se po neúspěšné střele znovu dostal k puku, pak už ho ale nedokázal poslat na své spoluhráče.
44:56
Mezi kruhy ke střele napřáhl obránce Robin Staněk, kotouč byl ale sražen do ochranné sítě nad brankou Plzně.
44:16
Na levé křídlo obdržel přihrávku Jan Eberle, jeho promptní střelu zápěstím ale dokázal vyrazit pozorný Matěj Machovský.
43:49
Do útoku se nyní dostali i hráči Olomouce, ale nedokázali vymyslet nic kloudného.
43:23
Mikúš při zpracovávání přihrávky dopravil kotouč jen na plzeňskou střídačku.
42:55
Další útočnou akci Plzně vymýšlel Michal Moravčík, který od mantinelu nahrál na Kracíka. Tomu ale kotouč sjel z hole a tak z toho nic nebylo.
41:56
Nádherná akce domácího JÁNA SÝKORY (4+3) a je znovu vyrovnáno! Po pasu od Marcela Hossy se slovenský útočník s číslem 17 na zádech parádně uvolnil přes obránce Olomouce a následnou kličkou do forhendu v samostatném úniku překonal Branislava Konráda v brance kohoutů! Asistence: Marcel Hossa (7+5) a Miroslav Preisinger (2+6).
41:15
Nicholas Johnson od pravého mantinelu krásnou přihrávkou našel před brankou ve velmi dobré šanci Jakuba Lva, jehož střelu ale skvěle dokázal vyrazit Branislav Konrád! To byl neuvěřitelně reflexivní zákrok.
40:25
Marek Laš předal puk na hůl Dávidu Bucovi, jehož střelu z levé strany ale dokázali ztečovat bránící hráči mimo branku.
40:02
Třetí třetinu zahájil vyhraným vhazováním Jaroslav Kracík.
40:01
Zatímco malí hokejisté Plzně a Tachova dohráli přestávkové mini-utkání, nastupují dospělí hokejisté Plzně a Olomouce na ledovou plochu.
Zásahy brankářů ve druhé třetině (celkem):
Matěj Machovský 6 (14) – Branislav Konrád 6 (11)
Druhá dvacetiminutovka nám přinesla celkem dva góly. Nejprve ve 34. minutě dokázal na 1:1 během přesilové hry vyrovnat Nicholas Johnson, který tečoval střelu Petra Kadlece. Hosté se ale dostali do vedení v předposlední minutě druhé třetiny, když Machovského prostřelil Jiří Řípa. Olomouc tak zatím vede 2:1.
Další třetina začne přibližně v 19:07.
40:00
39:31
Nicholas Johnson nahrál na modrou čáru Moravčíkovi, jemuž ale střela moc nesedla. Branislav Konrád jí poté bez větších potíží vyrazil holí vedle své klece.
38:53
Nyní se hráči v červených dresech dostali do ofsajdového postavení.
38:27
Nedáš-dostaneš a hostující tým se dostává znovu do vedení! Schleiss v útočném pásmu Plzně nahrál na Jakuba Lva, který v dobré šanci přestřelil a do protiútoku tak šli hráči Olomouce. Puku se nakonec zmocnil JIŘÍ ŘÍPA (4+2), jehož nepříliš prudkou střelu zápěstím Matěj Machovský propustil za svá záda! Kohouti tak vedou v Plzni 2:1. Bez asistence.
37:55
Z levé strany se pokusil Machovského překonat Zeman, nicméně brankář Plzně byl připraven a vyrazil puk.
37:14
Jakub Jeřábek dokázal uhlídat Petra Kafku, jenž se snažil uvolnit ke střele pomocí kličkování.
36:50
Olomoučtí hráči nyní místo útočení zvolili jen nahození puku, aby mohli na led poslat čerstvé síly.
36:31
Moravčíkovu rozehrávku protečoval do útočného pásma Kubalík, icing z toho tedy nebude a hra pokračuje dál.
35:56
David Sklenička poslal do útoku Jána Sýkoru, jenž se prokličkoval ke střele. Ta na konci celé akce byla zblokována a žádné větší nebezpečí tak nezpůsobila.
35:27
Zakázané uvolnění plzeňských hráčů, vhazování bude po levici Matěje Machovského.
35:15
Tomáš Valenta vystřelil z levé strany a Machovský vyrazil puk na hůl Jiřího Řípy, který ale trefil jen domácího gólmana!
34:57
Zatím ne, protože Jiří Řípa si poslal puk moc před sebe a tak ho jako první dohnal obránce Branislav Kubka.
34:40
Ti to nakonec zvládli velmi dobře a navíc i založili útočnou akci Mory. Bude z toho něco?
34:20
Plzeň se opět drží v útočném pásmu, Jakub Lev má ale problémy s dobře bránícími hráči.
33:51
Domácí první formace mířila do útočné akce, pas Indráka na Kubalíka už byl ale opožděný a sudí odpískali ofsajd.
33:30
Zakázané uvolnění Plzně vrací hru k Machovskému.
33:22
A je vyrovnáno, Škoda konečně dokázala využít přesilovou hru! Petr Kadlec na modré čáře vystřelil zápěstím a puk před brankou tečoval za záda Branislava Konráda NICHOLAS JOHNSON (10+3)! Stav je 1:1. Asistence: Petr Kadlec (0+8) a Ondřej Kratěna (4+6).
33:04
Nyní už to ovšem dokázali a ke střele se dostal kapitán Ondřej Kratěna, který ale trefil jen Konráda.
32:39
A znovu, Plzeňští se nemohou usadit v útočném pásmu.
32:16
Hned po buly dokázali hráči Olomouce vyhodit puk.
32:13
Po komerční přestávce bude následovat další plzeňská přesilovka. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Tomáš Valenta (OLO).
31:51
Po přistrčení od Michala Poletína se ve velmi dobré šanci zjevil slovenský útočník Ján Sýkora, ale puk poslal jen do betonu Branislava Konráda!
31:40
Domácí celek se opět zdržuje v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
30:35
Jan Knotek stál nyní před Michalem Moravčíkem, který měl puk na modré. Asi ani sám netušil, jak lehké bude zblokovat jeho střelu. Plzeň si poté mohla oddychnout, že z protiútoku nebylo nic vážného.
29:47
29:40
Dominik Kubalík nahrál na modrou čáru Pulpánovi, který ještě poslal puk na Indráka. Ten se snažil Konráda vyhnat z branky bekhkendovou kličkou. Povedlo se mu to, ale kotouč posléze poslal vedle branky! Velká škoda pro domácí tým.
29:04
Kracík přišel o puk u mantinelu v souboji s Kucharczykem a moravský celek se opět osvobodil.
28:49
Mora se osvobozuje dalším výhozem puku, zatím hosté brání velmi zdařile.
28:35
Petr Kadlec střelou trefil jen stojícího spoluhráče Jakuba Lva před brankou.
28:15
Tomáš Mikúš se v oslabení zmocnil puku a vyvezl ho do útočného pásma, kde pošetřil několik sekund.
27:47
Jiří Ondrušek (OLO) je za vražení na hrazení potrestán dvouminutovým trestem.
27:47
Tvrdý zákrok na Jeřábka u mantinelu nezůstane bez trestu, Plzeň bude hrát další přesilovou hru.
27:42
Marek Laš velmi statečně zblokoval tvrdý pokus obránce Pulpána!
27:14
Od modré čáry po vhazování velmi nebezpečně nahazoval Houdek. Buc se ovšem nedostal k teči, puk tedy proletěl jen mimo bránu.
27:10
Dominik Kubalík se snažil dostat puk z obranného pásma. Podařilo se, ale za cenu zakázaného uvolnění.
26:51
Střelecký pokus Radima Kucharczyka udržel ve své moci Machovský, následuje komerční přestávka.
26:39
Velká šance Olomouce! Aleš Jergl našel před brankou zcela nehlídaného Petra Kafku, jehož druhé brance ale pozorným zákrokem zabránil Matěj Machovský!
26:19
K odraženému kotouči se velmi blízko před Machovským nyní propracoval Jakub Herman, naštěstí pro domácí ale mířil mimo.
25:58
Tomáš Mikúš a Adam Zeman dělali, co mohli, aby vybojovali hrací předmět v pravém rohu útočného pásma. Nakonec ale úspěšní nebyli.
25:18
Vyrůbalík se hned po odchodu z trestné lavice snažil zapojit do útoku, na modré si ale nedokázal zpracovat přihrávku.
25:12
24:57
Kotouč vypadl na plzeňskou střídačku a znovu se tak přerušuje. Indiánům se v útočné fázi stále nedaří dle představ.
24:21
Lukáš Pulpán obdržel pas na modrou čáru, jeho střela byla ovšem značně nepřesná a navíc i zblokovaná.
24:08
Puk skončil mezi střídačkami, hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu škodovky.
24:02
Jakub Lev dostal nabito mezi kruhy a okamžitě vystřelil příklepem. Branislav Konrád udržel puk někde pod svým betonem i před Johnsonem, který se mermomocí snažil dorážet.
23:33
Rozhodčí odpískali Plzni icing, posléze ale uznali chybu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Pánové v pruhovaném se omlouvají.
23:23
Po ose Kadlec – Hossa – Johnson se puk dostal na hůl Jakuba Lva, jenž střelou z voleje minul branku soupeře.
23:12
Martin Vyrůbalík (OLO) míří na trestnou lavici za podražení, Plzeň si dnes podruhé zahraje přesilovku.
23:00
Petr Kadlec má puk na holi za bránou svého týmu a čeká na to, až jeho spoluhráči dostřídají.
22:33
Michal Vodný kličkoval v útočném pásmu a posléze i za brankou soupeře, jeho následný pas ale dokázal zachytit Preisinger.
21:54
A opět dobře napadal Valenta, tentokráte už se ovšem nedostal ani k tomu, aby mohl napřáhnout ke střele.
21:18
Skleničkovo vyhození dokázal na modré čáře zachytit Tomáš Valenta, naštěstí pro Plzeňské ale netrefil kotouč vůbec ideálně.
20:51
Přízemní střelu Dominika Kubalíka ze strany dokázal bez větších problémů vyrazit svým betonem Branislav Konrád.
20:24
Tomáš Houdek si u mantinelu dobře pohlídal Jaroslava Kracíka, který se snažil obránce hostů odstavit tělem.
20:02
Úvodní buly v této třetině vyhrál útočník Olomouce Jan Knotek proti Jaroslavu Kracíkovi.
20:01
Druhá třetina se výrazně blíží ke svému začátku, oba celky už jsou připraveny na ledové ploše.
Zásahy brankářů v první třetině:
Matěj Machovský 8 – Branislav Konrád 5
V první části hry dnešního zápasu jsme viděli jeden gól. Ve čtvrté minutě dokázal potrestat chybu rozehrávajícího Johnsona Petr Kafka, který tak otevřel skóre utkání. To ale jinak není zrovna z kategorie nejpohlednějších, šancí totiž není k vidění mnoho. Indiáni si také vyzkoušeli jednu přesilovou hru, tu ale využít nedokázali a po 20 minutách hry tak vede Olomouc 1:0.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:49
Dominik Kubalík si narazil puk s Kracíkem, pak ale nedokázal trefit branku soupeře.
19:20
Nakonec o něj ale přišli a dopředu pádil Ján Sýkora, který se snažil uvolnit přes obránce. Ten ho ovšem zahnal až za branku Konráda, kde už nic nevymyslel.
19:00
Poslední minuta první třetiny, hosté se snaží útočit a drží puk v pásmu.
18:42
Opět sledujeme hru plnou nepřesností. Několik pokusů o přihrávky do šance končí bez úspěchu.
18:23
Další Hossův pokus šel jen do míst, kde stál zatím velmi dobře chytající Branislav Konrád.
18:19
18:14
Kadlec nabil do dobré pozice Hossovi, ten ovšem těsně minul tyč Konrádovy brány.
17:53
Adam Zeman předvedl dobré zrychlení a střelou z pravé strany donutil Matěje Machovského k přerušení hry.
17:45
Nahození Jakuba Lva ve své lapačce udržel Branislav Konrád, vhazovat se bude po jeho pravé straně.
17:27
Útočný tlak Škody Plzeň nyní skončil další zblokovanou střelou Jakuba Jeřábka, o další akci se tak domácí pokusí až zpoza své branky.
17:04
Jan Knotek nyní statečně padl Jeřábkovi do střely, skvělá práce olomouckého útočníka!
16:47
Střelecký pokus Indráka z pravé strany byl zblokovaný do ochranné sítě.
16:19
Domácí celek bude hrát přesilovou hru. Tomáš Valenta (OLO) inkasuje dvouminutový trest za hru s nedovolenou výstrojí a nabízí tak indiánům možnost vyrovnat.
15:34
Oba týmy ale velmi často sráží spousta nepřesností v kombinační hře. Nyní mají touš za brankou ve svém držení hráči Plzně, kteří už vymýšlí akci, jenž by v ideálním případě měla vést k vyrovnání.
14:46
Adam Zeman se dobře vrátil a obral domácího kapitána Ondřeje Kratěnu o kotouč, díky tomu tak mohou na útočení pomýšlet kohouti.
14:21
Obrovská šance na vyrovnání! Indrák zachytil puk mezi kruhy a posunul ho na Dominika Kubalíka, jehož střelu téměř do odkryté branky ale nakonec Branislav Konrád fantasticky vyrazil nad svou svatyni!
13:50
Elitní formace indiánů se pustila do aktivního napadání a značně komplikovala situaci defenzivním hráčům Olomouce, nicméně ti to nakonec zvládli na jedničku a puk dostali z pásma.
13:18
Moravčík vyslal do útočné akce Jakuba Lva, který chtěl vystřelit zápěstím. Puk mu ale sjel z hole a tak z toho nic nebylo. Domácím se zatím v útočné fázi moc nedaří.
12:32
Jan Jaroměřský se pokusil nahrát před bránu na své spoluhráče, ale obránci Plzně o tom věděli dopředu a zabránili tomu.
12:25
Herman je nyní vykázán z buly, nahradí ho na ní Jergl.
12:25
Před forčekujícím Jakubem Hermanem domácí brankář podržel puk a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
12:06
Jan Eberle od mantinelu nedokázal dobře seřídit svá mířidla, Machovský se tak jen ohlédl za pukem.
11:40
Rašner dostal puk do jízdy a pokusil se z pravé strany prověřit Machovského. Lukáš Pulpán ale jeho střelu zblokoval.
10:59
Hosté už mohli vést o dvě branky! Do přečíslení dva na jednoho s pukem uháněl Tomáš Mikúš. Jeho pokus o přihrávku zblokoval David Sklenička, posléze se ještě hostující útočník dostal k několika pokusům, Matěj Machovský je ovšem všechny dokázal pokrýt!
10:27
Nahození Tomáše Houdka od modré čáry do své lapačky bez problémů chytil Machovský.
10:22
A nyní zákrokem domácí strážce svatyně raději přerušil hru. Hokej zatím není zrovna pohledný a kromě vstřeleného gólu ve čtvrté minutě jsme zatím nic zajímavého neviděli.
10:11
Matěj Machovský toho nyní při střele Dávida Buce moc neviděl. Mohl si tak oddechnout, když skončil kotouč nad jeho bránou.
09:38
Miroslav Indrák se ihned po vhazování pokusil natlačit před branku do zakončení. Byl ovšem moc rychlý a neměl puk dostatečně pod kontrolou.
09:34
Jakub Lev se snažil prorazit do útoku. Přes modrou se mu podařilo projít, pak ale jeho střelu zblokoval bránící Martin Vyrůbalík do ochranné sítě.
08:51
Kubkovu přízemní střelu se snažil tečovat Poletín. Podařilo se mu to, byl ale tísněný obráncem a tak to nebylo zcela dle představ. Puk skončil mimo a Konrád byl bez práce.
08:27
Na druhé straně prověřil Machovského pozornost Jiří Řípa, opavský rodák v brance Plzně obstál.
07:54
Marcel Hossa nahrál do dobré šance najíždějícímu Kadlecovi, jemuž ale sjel kotouč z hole v ten nejméně vhodný moment!
07:17
Olomoučtí zahráli na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici slovenského brankáře.
07:04
Mário Bližňák vyslal nebezpečný pokus zápěstím, Branislav Konrád ho ale dokázal vyrazit do bezpečí.
06:38
Lehké nahození Alexe Rašnera ze středního pásma vyrazil Machovský do rohu vedle své branky, kde už se puku zmocnili modrobílí.
06:33
Po odražení puku mimo led následuje komerční přestávka.
06:25
Kracík posunul kotouč na Indráka, který se ještě snažil před brankou najít Kubalíka. Tomu ale jeden z beků dobře přizvedl hůl, zakončit mu tedy neumožnil.
05:53
Dominik Kubalík se v útočném pásmu pokusil prokličkovat ke střele, obránci Olomouce si ho ovšem dobře všímali a uhlídali si ho.
05:21
Robin Staněk už potřeboval vystřídat, a tak místo nějaké kreativní akce ve středním pásmu jen nahodil puk a umožnil tak svému týmu poslat na led čerstvé síly.
04:39
Ján Sýkora viděl před brankou volného Marcela Hossu, ale přihrávka ke slovenskému forvardovi s číslem 88 nakonec nedošla.
04:04
Jiří Ondrušek dostal nabito na modrou čáru, jeho střelu ale zblokoval první z bránících hokejistů. Nic z toho tedy nebylo a dopředu mohou domácí.
03:41
Kohouti se dostávají do vedení po velké chybě Nicholase Johnsona! Americký útočník ve vlastním pásmu rozehrál puk jen na napadajícího PETRA KAFKU (2+4), který nekompromisní střelou zápěstím do víka otevřel skóre dnešního zápasu! Bez asistence.
03:03
Kubalík s Indrákem sváděli v rohu souboj o puk, obránce Alex Rašner byl ale úspěšnější a nedovolil jim vytvořit si příležitost.
02:39
Aleš Jergl se v útočném pásmu vymotal ke střele z prostoru levého kruhu pro vhazování, jeden z bránících hráčů ale přizvedl puk do ochranné sítě.
02:04
Na druhé straně se na modré zmocnil touše Jakub Jeřábek. Nahození reprezentačního obránce ale nikdo nedokázal ztečovat dle představ.
01:39
Jiří Řípa se na levé straně dostal k odraženému kotouči, napálil ho ale jen do betonů domácího brankáře.
01:05
Branislav Kubka se snažil nahozením vyslat spoluhráče dopředu po pravém křídle, ti s tím ale moc nepočítali a puku se tak bez problémů zmocnili hostující beci.
00:35
Na druhou stranu se do útočné akce nahrnul Petr Kafka, jeho střelecký pokus ale pozorní zadáci indiánů srazili vedle branky Matěje Machovského.
00:23
Při druhém pokusu zůstal Miroslav Indrák v ofsajdu, ani tato akce tak úspěch nemohla přinést.
00:15
Do útočného pásma se jako první dostali hráči Plzně, za brankou ale neměli moc šanci něco vymyslet.
00:01
A už je to tady, hokejisté Olomouce i Plzně už brázdí plzeňský led. Pohodlně se usaďte, ještě jednou vám přeji příjemné počtení u textového přenosu ze 17. kola hokejové Tipsport extraligy!
Hráči obou celků se již pomalu chystají na nástup na hrací plochu, utkání začne zhruba za dvě a půl minuty!

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Schleiss

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík "C", Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek "A", Rašner – Laš "A", Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk

Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Lučan, Kis.
Vzájemný zápas
Oba celky se mezi sebou střetly již ve čvrtém kole. Z vítězství se nakonec radovala Olomouc, která svého soupeře zdolala 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě Mikúš.

Olomouc 3:2 Plzeň
40. Kucharczyk (Jergl), 41. Laš (Knotek, Kafka), 52. Mikúš (Řípa, Vyrůbalík) – 12. Hossa, 41. Sýkora (Hossa, Jeřábek)
Statistické okénko
HC Škoda Plzeň: Nejproduktivnějším hráčem Plzně je zatím kometa sezony Dominik Kubalík, který v 16 utkáních dal 11 branek a na dalších šest přihrál! Zajímavostí také je, že na třetím místě klubové produktivity je obránce Jakub Jeřábek (3+11). Fanoušky zatím svými výkony zcela jistě udivuje navrátilec Jaroslav Kracík, kterého mnozí zatracovali. On ale v 16 zápasech nastřádal 13 bodů!
Brankářskou jedničkou je Matěj Machovský, záda mu kryje Patrik Polívka. Oba prokázali, že umí podat velmi spolehlivé výkony.

HC Olomouc: Pokud jsme u indiánů zmiňovali jako zajímavost, že třetí v produktivitě je obránce, pohled na statistiky olomouckých hokejistů je ještě zajímavější. Nejvíce bodů totiž nasbíral rovněž zadák. Je jím Martin Vyrůbalík (4+7), za nímž je v produktivitě opět obránce – Pavel Skrbek (2+6). Nejlepším střelcem týmu je Marek Laš, který dal letos zatím šest branek.
Velkou oporou je brankář Branislav Konrád, jemuž záda kryje spolehlivý náhradník Tomáš Vošvrda.
Poslední zápasy
Indiány čekala velmi těžká zkouška. Zvládli jí ovšem dobře, jelikož na ledě Bílých Tygrů z Liberce dokázali získat dva body za vítězství po samostatných nájezdech, přestože byli přestříleni poměrně vysokým poměrem (17:44).

Liberec 4:5sn Plzeň
6. Birner (Krenželok, Vampola), 33. Lakatoš, 42. Jelínek (Kajínek, Krenželok), 59. Řepík (Vampola) – 12. Kubalík (Hossa), 34. Sýkora (Preisinger), 44. Kubalík (Indrák, Moravčík), 47. Sýkora (Lev, Kadlec), rozh. náj. Johnson

To Olomoouckým se tolik nezadařilo. Na svém ledě totiž podlehli Mladé Boleslavi 3:6. Před zraky 4 802 diváků sice dokázali z 0:5 snížit na rozdíl dvou branek, na více už se ale nezmohli.

Olomouc 3:6 Ml. Boleslav
47. Houdek (Zeman, Buc), 52. Laš (Buc, Houdek), 58. Laš (Buc, Zeman) – 1. Jarůšek (Výborný, Voráček), 35. Žejdl (Bárta), 39. Žejdl (Látal, Pacovský), 42. Hyka (Holub), 45. Pabiška (Hyka, Výborný), 59. Jarůšek (Výborný, Voráček)
Pozice v tabulce
Oběma celkům se navzdory očekáváním velmi daří. Po 16 odehraných utkáních se totiž nachází v horní polovině.

Škoda nasbírala zatím 31 bodů a se skóre 62:44 hájí třetí místo. Čtyři body ztrácí na lídra z Liberce.

Kohouti jsou momentálně na šestém místě, jelikož mají o čtyři body méně než jejich dnešní soupeř. K tomu skóre 37:35.
Krásný hokejový večer z plzeňské Home Monitoring Arény vážení hokejoví příznivci!
Dnes máme na programu 17. kolo. Po reprezentační přestávce se mezi sebou utkají týmy HC Škoda Plzeň a HC Olomouc, přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.