SESTŘIH: 38. kolo extraligy, HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 7:1

Sparta ovládla první utkání Holdu proti Chomutovu 7:1! To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči

Daniel Přibyl (SPA)
Jan Rutta (CHM)
59:58
Pöpperle má puk v lapačce a ještě se bude vhazovat v pásmu Sparty.
59:24
Ještě jedno zakázané uvolnění hostů v závěru zápasu.
58:31
O2 arenou už obíhá mexická vlna na znamení dnešního povedeného sparťanského večera.
58:19
Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesune před Čecha.
57:39
Sparta je v pěti.
57:35
Hřebejk zcela zbytečně po ráně od modré čáry a Pöpperleho zákroku ještě osekával domácího gólmana. Vše se ale obejde bez trestu.
55:44
Piráti právě vstřelili branku!
Tomáš Pöpperle dnes čisté konto neudrží. Svoji střelu otřel o tyčku JAN RUTTA a puk následně zapadl do branky. Bez asistence.
55:39
Chomutov si zahraje dlouhou přesilovku pět na tři. Dvě minuty pro Kudrnu za vysokou hůl.
55:28
Chomutov je kompletní, začíná jeho zkrácená přesilová hra.
54:41
Poměr sil na ledě se vyrovná. Hrbas dostává dvě minuty za podražení. Hraje se čtyři na čtyři.
53:48
Hlasatel právě ohlásil návštěvu 14243 diváků, což je nový divácky rekord Sparty v O2 areně.
53:28
Dvě minuty za hrubost inkasuje Adam Jánošík.
53:17
Na ledě se teď trochu přiostřilo, bude se opět vylučovat v týmu hostů po jednom ze soubojů u mantinelu. Sudí signalizují trest.
51:17
Hlinka se dostal do úniku, ale neměl rychlost, jeden z bránících hráčů jej křižoval a jeho pokus si Čech pohlídal.
50:57
Vhazování ve středním pásmu.
50:00
Zaplněná O2 arena si užívá výborný hokej ze strany domácího týmu....
48:00
Sparta právě vstřelila branku!
Teď měli domácí i trochu štěstí. Formanovo zakončení se odrazilo od zadního mantinelu přesně na hůl dojíždějícího JAROSLAVA HLINKY, jenž už neměl problém doklepnout puk do branky. Asistence: Miroslav Forman.
47:47
Tomicova dělovka z levého křídla, Pöpperle kryje.
46:03
Krásná kombinace po ose Příbyl, Buctele a po křížné přihrávce zakončující JAROSLAV HLINKA, znamená vedení Sparty 6:0. Domácím dnes vychází vše, nač sáhnou. Asistence: Jan Buchtele a Daniel Přibyl.
45:41
Valach dostává dvě minuty za podražení.
45:23
Pöpperle kryje nahození od modré čáry.
44:46
Průběžný výsledek hodně poznamenává třetí třetinu. Zatím se nic zvláštního nestalo a ani jeden týmů jakoby už neměl oč hrát.
43:07
Zakázané uvolnění Chomutova.
42:00
Hraje se převážně ve středním pásmu.
41:00
Do třetí třetiny vstoupil aktivněji Chomutov a Pöpperleho branku ohrožovalo několik střel ze střední vzdálenosti.
40:01
Sparta i ve druhé třetině exceluje. Přidala zásluhou Buchteleho a Poláška další dvě branky a vede již 5:0. Zápas pokračuje ve 20:16.
40:00
39:35
Klimek ještě vracel puk od mantinelu na Saboliče, ale ten byl pokryt a do šance tak jít nemohl.
38:15
V závěru třetiny je k vidění trochu neurovnaná hra, ale dá se říci, že Sparta má nadále nejen výsledkově, ale i herně zápas pod kontrolou.
36:39
Procházka v dobrém defenzivním zákroku odebral puk Ölveckému, který by jinak uháněl sám na branku.
35:08
Vondrka během kombinace v pásmu zlomil hůl a musel odjet na střídačku.
34:25
Sparta se zatím v pohodě brání a vyhazuje puky.
33:51
Přesilovku si teď zahraje Chomutov. Dvě minuty za podražení pro Čajkovského.
31:52
Kumstát se dobře proháčkoval až od mantinelu před branku, vypálil na Čecha a dostal se i k dorážce. Jeho druhý pokus však téměř podél brankové čáry minul branku!
30:21
Domácí si vyžádali oddechový čas.
30:14
Sparta je kompletní.
29:45
Chomutovu se v přesilové hře vůbec nedaří a Sparta v poklidu kontrolovala puk dokonce v jeho pásmu.
28:14
Hostující Švrček se dopustil faulu vysokou holí a půjde na trestnou lavici.
27:47
Kristan v dnešním duelu končí. Hosté se rozhodli sáhnout ke střídání. Nahrazuje jej Čech.
27:47
Chomutov je zdá se dnes v O2 areně na ručník. ADAM POLÁŠEK dostal nabito kousek za modrou čarou a dělovkou nedal Kristanovi šanci. Asistence: Robert Sabolič.
26:12
Narážečka na Hlinku slavila úspěch, ale domácí kapitán byl v šanci faulován a Chomutov půjde znovu do čtyř. Dvě minuty dostává za sekání Kaše.
24:28
Zničehonic přidává Sparta čtvrtou branku. Přibyl před brankou ještě vybídl JANA BUCHTELEHO a ten bekhendovou kličkou procedil puk skrz Kristana. Asistence: Daniel Přibyla a Martin Procházka.
22:55
V této přesilové hře nic dalšího Sparta nevymyslela, Chomutov získal pásmo, bude se vhazovat před Pöpperlem.
21:24
Po závaru před brankou Kristan uchránil puk před dorážejícími sparťany.
20:55
Pospíšil dostává dvě minuty za hákování. Sparta bude hrát přesilovku.
20:52
V první šanci třetiny za sebou našel rozjetý Buchtele připraveného Netíka, ale jeho volej nemířil mezi tři tyče!
20:01
První třetina se odehrávala podle sparťanských not. Domácí zaskočili svého soupeře a hned po třech minutách vedli o dvě branky. Hosté pak dostali možnost přesilovky pět na tři, tu však nevyužili a vzápětí inkasovali po třetí. Podobnou výhodu pak nevyužila ani Sparta a po dvaceti minutách tak vedou Pražané 3:0. Zápas pokračuje v 19:26.
20:00
19:50
V závěru třetiny drží hosté puk za brankou Sparty.
18:44
Květoň dostal od mantinelu puk mezi kruhy, ale jeho pokus skončil vedle Pöpperleho branky.
18:00
I Chomutov ubránil oslabení třech proti pěti a je v plném počtu.
17:55
Sparťanskému kapitánovi Hlinkovi přejeli spoluhráči příliš rychle do útočného pásma. Ofsajd.
16:48
Spartě se ve hře pět na tři nedařilo a Růžička už je zpět na ledě.
16:00
Rutta jej však přitom hákoval a dostává dvě minuty.
16:00
Buchtele se protáhl až před Kristana, ale svůj bekhend nedotáhl!
15:35
Pöpperle teď musel vyspurtovat proti Tomicovi jenž uháněl za pukem, po srážce skončil na ledě, ale o faul hostujícího hráče nešlo.
14:48
A Sparta bude hrát přesilovku. Růžička mladší hákoval a půjde na trestnou lavici za hákování.
14:31
Sparťané si nedělají vrásky a předvádějí skutečně pohledné hokejové akce. Přibyl efektní zadovkou před brankou předložil puk JANU BUCHTELEMU a ten pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Daniel Přibyl a Juraj Mikuš.
14:15
Hosté v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:15
Sparta oslabení ubránila a je v pěti.
13:12
Květoň svoji střelu z první po křížné přihrávce pásmem nasměroval jen vysoko do ochranné sítě.
12:20
Rutta míjí levou Pöpperleho tyč, vyhání svůj tým do středního pásma a Sparta už je ve čtyřech.
11:50
Sparta se zatím v oslabení třech proti pěti drží. Pöpperle likviduje dělovku od modré čáry.
11:15
Hosté si berou oddechový čas.
11:15
Vondrka se teď v šanci hodně rychle poroučel na led, ale na faul to asi bylo. Dvě minuty pro Švrčka za podražení.
10:55
Sparta byla pod tlakem, ale naštěstí pro domácí se osvobozuje.
10:20
Chomutov je momentálně aktivnějším týmem a vynutil si přesilovou hru. Dvě minuty za hákování.
10:09
Pöpperle teď čaruje, když betonem na brankové čáře zastavuje dorážku Hřebejka!
09:41
Rutta si objel branku, ale na brankovišti poté přihrávkou nenašel nikoho ze spoluháčů.
09:28
Polášek prověřil ranou od modré Kristanovu pozornost. Slovinský nováček v dresu Pirátů byl pozorný.
08:13
Mikuš zahrál puk v útočném pásmu, ale nevšiml si, že už tam má svého spoluhráče. Ofsajd.
07:28
Po zmatcích při rozehrávce Chomutova pronikl do útočného pásma Přibyl, ale jeho ukrytá střela mířila těsně nad branku!
05:32
Rutta se po návratu z tresné lavice řítil po křídle na Pöpperleho, vypálil, ale sparťanský gólman mu zmenšil úhel a pokus zneškodnil.
05:25
MIkušova teč přihrávky z mezikruží lehce vystrašila Kristana, ale puk šel těsně vedle branky.
04:18
Spartě se v úvodu přesilové hry zatím nedaří rozestavit přesilovkou formaci.
03:32
Bude se opět vylučovat. Na straně domácích fauloval unikajícího Hamiltona Rutta a dostává dvě minuty za hákování.
02:51
Tak to je raketový vstup domácích do zápasu. Klimek našel mezi kruhy ROBERTA SABOLIČE a ten střelou na vzdálenější tyč dává druhý gól domácích. Asistence: Lukáš Klimek a Curtis Hamilton.
01:58
Bude se vylučovat. Kämpf dostává dvě minuty za hákování.
01:18
Tak to je rychlý úvod v podání domácích! Na kruzích se puku zmocnil MICHAL ČAJKOVSKÝ a prudkou ranou prostřelil Kristana. Sparta vede 1:0! Asistence: Lukáš Klimek.
00:20
K první příležitosti se dostal Netík, ale jeho slabá střela z úrovně kruhů Kristana nevystrašila...
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Eminger, Polášek (A), Švrček, Čajkovský, Hrbas, Mikuš, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna.Trenér: Josef Jandač.

Piráti Chomutov: Kristan – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Dlapa, Mrázek, Blaha – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka (C), Růžička, Květoň – Sklenář, Kämpf, Hřebejk (A) – Ölvecký, Dušek, Kaše. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jindra, Zíka.
Sparta vzdává hold

Utkání Sparty s Chomutovem bude zároveň jedním ze dvou duelů, ve kterých sparťané již posedmé vzdají hold všem složkám integrovaného záchranného systému a armády. Na jejich počet sehrají domácí zápas ve speciální variantě dresů, která bude připomínat hasičskou uniformu. „Dres je moc hezký a těším se, až se takhle obleču do zápasu,“ uvedl pro sparťanský web aktuálně nejlepší střelec Sparty. Sparta na na tento a příští zápas s Olomoucí uvolnila pro členy složek IZS celkem 16 tisíc vstupenek.
Piráti Chomutov

Chomutov naopak po desetidenní zápasové pauze bude usilovat o přerušení série tří proher z posledních zápasů s Libercem (1:7), Litvínovem (2:3p) a Kometou Brno (1:3). Na neuspokojivé výsledky reagovalo klubové vedení výměnou gólmanů, v rámci které Miroslava Kopřivu vystřídal na severu Čech Pardubický Robert Kristan, jenž by tak mohl v Praze zažít v pátek zápasovou premiéru v dresu Pirátů. Na marodce hostů dál zůstávjají obránci Petr Šidlík a Tomáš Harant, stejně tak jako útočník David Kämpf.
HC Sparta Praha

Sparťané budou v pátečním duelu usilovat o třetí vítězství v řadě. V předcházejících duelech si připsali plný bodový zisk, když dokázali postupně porazit Třinec (4:3), Pardubice (6:4) a naposledy drtivým skóre 9:3 brněnskou Kometu. Bez ohledu na výsledek tohoto utkání se na jejich postavení v tabulce nemůže nic změnit. Svěřenci trenéra Jandače mají totiž na druhém místě na vedoucí Liberec ztrátu deseti bodů, zatímco před třetí Plzní drží náskok sedmi. Do utkání s Piráty by po dlouhé absenci zaviněné zraněním mohl zasáhnout obránce Jan Piskáček, který již opustil marodku Pražanů, otazník visí také nad eventuálním startem gólmana Filipa Novotného, který po návratu z hostování v Novokuzněcku působil v Benátkách nad Jizerou a před koncem přestupního termínu posílil svůj staronový tým.
V rámci 38. kola hokejové extraligy přivítá Sparta Piráty z Chomutova. V předcházejících dvou duelech sezony vždy platilo pravidlo můj dům, můj hrad. Sparťané v říjnu v domácím prostředí zdolali svého soupeře 4:0, prosincová odveta v Chomutově naopak dopadla lépe pro domácí, kteří zvítězili 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.