To je nejen pro dnešek, ale i pro rok 2015 z pražské O2 areny vše. Těšíme se na viděnou v roce 2016!
Sparta porazila Hradec Králové 5:2 a připisuje si třetí výhru proti tomuto soupeři v letošní sezoně. O výsledku zápasu rozhodl závěr druhé třetiny, ve které Sparta vstřelila čtyři branky během necelých čtyř minut.
59:24
Zdá se, že Sparta tenhle zápas zvládne a fanoušci ji odměňují potleskem ve stoje.
58:50
Hradci v přesilovce opět chybí rychlost a přesnost.
58:07
Na trestné lavici je Daniel Přibyl, který dostal dvě minuty za podražení.
57:50
Sabolič orazítkoval horní tyčku hradecké branky!
57:24
Na poslední zápas roku 2015 dorazilo 10087 fanoušků – což je prozatím nejvyšší návštěva v letošní sezoně.
55:31
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec využívá už druhou přesilovou hru a RENÉ VYDARENÝ snižuje pět minut před koncem zápasu na rozdíl tří branek. Asistence: Antonín Honejsek.
54:04
Curtis Hamilton by se uživil i jako dřevorubec. Rozhodčí pro jeho sekání ale pochopení nemají a nadělují mu dvě minuty. Další přesilovka pro Hradec.
53:20
Rudolf Červený dostal přihrávku na hranici brankoviště. A i když měl trestuhodně moc času na to, aby puk poslal za záda Pöpperleho, nepodařilo se mu to.
52:07
Pech to chtěl zkusit sám – obhozením jednoho z hradeckých obránců, ale nepovedlo se. A snaha útočníka Sparty končí už na modré čáře.
50:29
A ožil i hradecký útok. Nicméně do konce zbývá už jen devět a půl minuty.
50:19
Početný kotel hostů po vstřelené brance výrazně ožil.
48:25
Hradec v přesilové hře snižuje. Střelu Šimánka šikovně tečoval JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Jiří Šimánek, Brian Ihnačák.
47:31
Klimek se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, který ale neproměnil.
46:34
Další přesilová hra pro Hradec. Na trestnou lavici míří Michal Dragoun, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
46:00
Ani tuhle přesilovku si Hradec za rámeček nedá. Pöpperleho Hradečtí výrazněji neohrozili.
45:41
Sparta opět vyhazuje.
45:09
Teď Hradec brzdí další nepřesnosti v přihrávkách. Hráči si nedokážou přihrát ani na několik metrů v okolí branky.
44:46
Po střele Deje se rozvlnila boční síťka.
44:15
Hradec má ale problém s rozehrávkou a ještě se neprobojoval do pásma Sparty.
43:58
Hradec si zahraje přesilovou hru. Daniel Přibyl svojí hokejku použil k hákování a rozhodčí jeho počínání trestají dvěma minutami.
42:42
Svobodovi teď puk vypadl z náruče, v jeho blízkosti ale nebyl nikdo, kdo by dorážel.
41:53
Zdá se, že Hradec vstoupil do třetí části s cílem útočit a pokusit se minimálně upravit skóre. Sparta ale prozatím poctivě brání.
40:58
Jaroslav Bednář nepříjemně střílel z úhlu, Pöpperle ale jeho střelu vytěsnil.
40:01
Hradec měl opět pomalejší vstup do třetiny, pak ale se Spartou srovnal krok a bojoval o vyrovnání. Tragický závěr druhé třetiny v podání Hradeckých, kteří inkasovali čtyři branky v rozmezí 3 minut a 35 vteřin, ale rozdal karty úplně jinak. A Hradec bude mít nesmírně těžké s výsledkem cokoli udělat.
40:00
39:39
Sparta právě vstřelila branku!
V O2 areně odbila pátá! MIROSLAV FORMAN přidává pátou branku do sítě Hradce a pravděpodobně gólově uzavírá třetinu, na kterou bude chtít hradec rychle zapomenout. Asistence: Daniel Přibyl, Adam Polášek.
39:14
Hradec zakončí druhou třetinu ve čtyřech hráčích na ledě. Rastislav Dej dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
38:33
Netík ujel podél mantinelu a hledal svojí přihrávkou spoluhráče, nemířil ale přesně.
37:54
Rozhodčí teď musejí krotit emoce Hradeckých, kteří se se sparťany postrkují u mantinelu. Vše se obešlo bez trestů.
37:25
Hradec střídá gólmany – namísto Kacetla do branky míří Adam Svoboda.
37:25
Uběhlo jen pár vteřin a O2 arena je znovu na nohou. ROBERT SABOLIČ dostal perfektní přihrávku od Lukáše Klimka skrz hradeckou obranu a vyhání doteď skvělého Kacetla z branky. Asistence: Lukáš Klimek, Curtis Hamilton.
37:09
Jen minutu a pět vteřin dělí druhý a třetí gól Sparty. Přesnými přihrávkami rozebrali Hamilton a Sabolič obranu Hradce a LUKÁŠ KLIMEK pálil do téměř prázdné brány. Asistence: Curtis Hamilton, Robert Sabolič.
36:04
Tohle byla souhra roku! Forman zadovkou přihrál Přibylovi, ten taktéž zadovkou JANU BUCHTELEMU, který přesně pálil. Asistence: Daniel Přibyl, Miroslav Forman.
35:43
Hradec vyhazuje.
35:16
Sparta v pásmu, ale bez výraznějších šancí.
34:30
Další přesilová hra pro Spartu, která teď Hradec dostala pod tlak. David Švagrovský přidržel protihráče déle, než je zdrávo, a dostává dvě minuty.
34:10
Hra už zase dostala spád a gól visí ve vzduchu.
33:30
Polášek střílel tvrdě od modré. Ale těsně mimo.
32:17
Jaroslav Kudrna v samostatném nájezdu! Obrovskou šanci ale vychytal Pöpperle, který se roztáhl na brankové čáře.
31:35
Hrade v plném počtu a okamžitě se žene do útoku.
31:15
Hradec opět vyhazuje.
30:47
Kacelt instiktivně vykopl beton a nasměroval puk mimo branku, pravděpodobně největší šance Sparty ve druhé třetině končí neúspěchem.
30:10
Spartě se ale zatím nedaří, už dvakrát přišla o útočné pásmo.
29:24
Druhá přesilovka pro Spartu. Brian Ihnačák měl hůl výš, než se sluší, a odpyká si dvě minuty za vysokou hůl.
28:11
Po sparťanském choreu z první třetiny se teď v komerční přestávce vytáhl i kotel hostů, který se převlékl do hradeckých barev.
27:10
Kopta to teď zkusil z otočky, ale trefil jen chumel hráčů před sebou. Každopádně Hradec zase zařazuje vyšší rychlostní stupeň.
25:52
Jeden z hradeckých obránců prověřil pozornost Pöpperleho střelou od modré.
24:50
Sabolič teď trefil tyčku, nebo Kacetl předvedl zákrok zápasu. Tak jako tak to ale byla další gólovka, která skončila jen těsně mimo!
24:19
Sparta se dál drží v pásmu Hradce a ostřeluje Kacetla, který má plné ruce práce.
23:04
Mikuš teď dostal krásně namazáno do gólové pozice na hranici kruhu, ale jasnou tutovku neproměnil. Sparta má stejně jako v první části lepší vstup do třetiny.
22:07
Spartě se teď dlouho dařilo držet pásmo, ale nevytvořila si výraznější šanci.
20:24
Třetí přerušení v prvních čtyřiadvaceti vteřinách, start druhé třetiny se nám nepříjemně kouskuje.
20:07
Rozjezd Sparty ve druhé třetině brzdí už po pár vteřinách ofsajd.
20:01
První třetina nabídla atraktivní útočný hokej plný šancí, byť s jedinou brankou.

Sparta vstoupila do utkání aktivněji a svou aktivitu přetavila hned ve druhé minutě ve vedoucí branku. S postupujícím časem Hradec srovnal krok a několikrát nepříjemně ohrozil Pöpperleho. Pro Hradecké je jen škoda, že doslova zahodili prozatím jedinou přesilovku, kterou hráli.
20:00
19:27
Teď jsou sparťané před vlastní brankou jako na kolotoči, hradečtí hráči je tam točí. Jejich útočné snažení ale přerušila píšťalka rozhodčího – postavení útočícího hráče v brankovišti.
18:56
Ten teď pod lapačkou pro jistotu ukrývá jednoduché nahození.
18:40
Sparta nechce v závěru třetiny připustit žádné drama a drží Hradecké co nejdál od Pöpperleho.
17:31
Sparta znovu vyhazuje a je opět v plném počtu. Tuhle přesilovku si Hradec za rámeček nedá.
17:07
Další vyhození Sparty až ke Kacetlově kleci.
16:39
Hradci se první přesilová hra v zápase vůbec nedaří. Spartě se daří puky vyhazovat.
16:20
Hradec ztrácí pásmo.
15:36
A je tu první přesilová hra pro Hradec. Juraj Mikuš za domácí brankou nedovoleně přidržel jednoho z hradeckých hráčů. A jsou z toho dvě minuty na trestné lavici.
15:15
červený teď dostal namazáno do skvělé pozice před brankku, ale gólovku neproměnil.
14:52
Honejsek se teď nečekaně objevil za obranou domácích a jel sám na brankáře Sparty – rozhodčí ale odpískali ofsajd.
14:14
Sparta přesilovku nevyužila. A domácí mohou být rádi, že Hradec nedotáhl do gólového konce přečíslení dva na jednoho v závěru svého oslabení.
13:27
Netík udělal z hradecké obrany komparz, nedokázal ale poslat puk do odkryté branky, trefil jen jednoho z ležících hráčů Hradce!
12:36
Sparta drží Hradec v jeho pásmu a nebezpečně ostřeluje Kacetla. Teď dokonce jeden ze sparťanů netrefil zcela odkrytou bránu!
11:57
Bohumil Jank po ataku jednoho ze sparťanů míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za napadení. První přesilovka v zápase pro Spartu.
11:10
Po střele Kukumberga teď nejspíš gólmanovi Sparty pomohla branková konstrukce.
10:46
Kudrna teď dostal namazáno krok před sparťanskou obranu. Puk ale nezpracoval na první dobrou a o možnost ujet sám na Pöpperleho přišel.
09:35
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Na pozoru teď mus být Pöpperle, kolem jehož branky mlsně krouží čtvrtý útok Hradce.
08:45
Polášek kroužil za brankou a pak přihrál před ni, puk ale nenašel hokejku, která by ho usměrnila do branky Hradce.
07:55
Červený teď dvakrát pálil z hranice kruhu – poprvé trefil obránce Sparty, podruhé snad rameno sparťanského gólmana.
07:16
Robert Sabolič střílel zpoza obránce, ale Kacetl s jeho střelou neměl problém a ukryl ji v náručí.
06:20
Kopta obkroužil branku, přihrál na modrou a odtud puk putoval do skrumáže před brankou. Další zákrok pro Pöpperleho. Hradec srovnává krok.
05:20
Ihnacak teď inkasoval tvrdou ránu pukem od spoluhráče, který zkoušel své střelecké štěstí od modré. Ač těžce, zvedá se a odjíždí na střídačku.
04:33
Dej prověřil pozornost Pöpperleho, který ale sklapl betony včas. Hradec začíná vystrkovat růžky.
03:40
Až teď se Hradec podíval do útočné třetiny, ale jen na pár vteřin, Sparta opět posílá puk ze svého pásma.
02:43
Pöpperle až na zachycení puku ihned po úvodním vhazování nemusel zasáhnout do hry. Jeho spoluhráči drží hradecké střelce v uctivé vzdálenosti a jen málokdy je nechají přejet modrou čáru.
02:18
Sparta využila převahu, kterou měla v prvních desítkách vteřin zápasu. A i teď se vhazuje před brankou Kacetla.
01:20
Tenhle začátek se musí sparťanům líbit! PETR KUMSTÁT tvrdě vypálil téměř od modré a perfektně trefil prostor nad lapačkou Kacetla. Asistence: Marek Hrbas.
00:30
Pöpperle už si po prvních vteřinách hry sáhl na puk, který k němu doklouzal, Sparta na druhé straně zahrozila po půl minutě víc.
00:01
Velmi slušně zaplněná O2 arena odpočítává poslední desítky vteřin do startu posledního utkání Sparty v letošním roce. Hostující Mountfield požene vpřed početná skupina fanoušků.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Havel, Buchtele (A), Přibyl – Forman, Sabolič, Klimek – Hamilton, Kumstát (A), Pech – Procházka, Kudrna, Dragoun – Netík (C).

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Vydarený (C), Pláněk, Vašíček, Dietz, Čáp, Pilař, Jank – Šimánek (A), Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář (A) – Červený, Ihnacak, Honejsek – Kopta, Švagrovský, Köhler.

Rozhodčí: Polák, Svoboda – Lhotský, Svoboda.
Oba týmy se v této sezoně potkaly už dvakrát a lépe jsou na tom Pražané. V prvním duelu, plném dotahování ztráty zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech právě pražský celek.

Tomu vyšlo také utkání na východě Čech, kde vedl už o tři branky. Domácí se však nevzdali a dvěma zásahy utkání zdramatizovali. Sparta ovšem nakonec přidala další dvě trefy a odvezla si výhru 5:2 .
V pražské O2 aréně dnes bude o co hrát. Kromě důležitých bodů se může Sparta v případě tříbodové výhry na svého soka dotáhnout a díky lepšímu skóre ho dokonce přeskočit.

Hokejisté Mountfieldu ovšem několikrát ukázali, že nejsou žádná ořezávátka a pod novým koučem Vladimírem Kýhosem baví ofenzivním hokejem. Aktuálně jsou druzí se ziskem 54 bodů, zato Sparta je s 51 body pátá, ale oproti svému soupeři má o dva zápasy méně.

V posledním utkání sparťané dokázali dobýt led Karlových Varů, kde v předešlých třech zápasech prohráli. Tentokrát i díky prvnímu extraligovému hattricku Martina Procházky zvítězili 5:3. Naopak Východočeši padli po parádní bitvě na ledě prvního Liberce 4:5.
Všem fanouškům hokeje přeji příjemný pondělní podvečer! Od 18 hodin budeme sledovat atraktivní souboj páté Sparty a druhého Hradce Králové . Kdo se bude radovat z výhry?