SESTŘIH 1.kola: HC Sparta Praha - HC Olomouc 4:1

Sparta poráží Olomouc 4:1, za vítězstvím si šla jasně od začátku zápasu. Domácí si vypracovali dvougólový náskok už v první třetině a bez problémů si dokráčeli pro tři body. Mora zazlobila v poslední dvacetiminutovce, na víc než jeden gól to ale nestačilo.

Děkujeme za sledování dnešního onlajnu, zůstaňte nám věrní i po zbytek letošní extraligové sezony!
59:46
Diváci vstávají a tleskají, Sparta premiéru letošního ročníku zvládla.
Do O2 Areny dnes našlo cestu 5315 diváků.
58:55
Jan Eberle trefuje levou tyč Pöpperleho brány!
58:25
Puk se nyní odrazil od Kudrnovy brusle zpět do středního pásma a útok Kohoutů musí začít od začátku.
57:05
Tak ještě drobná komplikace pro Spartu. Adam Polášek vrazil jednoho ze soupeřů na hrazení a za to si zaslouží dvouminutový trest.
56:50
Zakázané uvolnění Sparty. Hra se stěhuje před svatyni domácích. Utkání se už ale zdá rozhodnuté.
56:05
Ondrušek se nyní dostal k prudké střele a následně i k dorážce, kterou Pöpperle pokryl.
55:20
Po zmatku před Vošvrdou zkoušel dorážet Lukáš Pech, za což si vykoledoval ránu rukavicí do obličeje od jednoho z obránců Mory. Vznikla menší šarvátka, vylučovat se nebude.
54:48
Olomoučtí zvládli závar před vlastní brankou, vyhazují a střídají.
53:34
Sparta má dobrou šanci dočkat se v premiéře v O2 Areně tzv. búra. Jan Jaroměřský jde ven za nedovolené bránění na dvě minuty.
52:14
Sparta právě vstřelila branku!
Rychlý přechod do útoku předvedl čtvrtý útok Sparty. LUKÁŠ CINGEL ujížděl sám na bránu a po zemi procedil puk mezi betony překvapeného Vošvrdy. Asistence: Miroslav Forman, Michal Čajkovský.
50:27
Sparta nyní zamkla Moru v jejím obranném pásmu a do zajímavé šance se dostal Netík, který zkoušel tečovat střelu od modré od jednoho z obránců. Vošvrdovy betony byly na svém místě.
49:07
Mikúš si svou krasojízdou v útočném pásmu snažil vymodlit faul, sparťanská obrana ho pokryla dovoleným způsobem.
47:47
Mora v ofenzivě trochu polevila, teď ji navíc zastavil další ofsajd.
46:53
Teď střílí pro změnu Netík, ani tahle rána nebyla pro Olomouc nebezpečná.
45:13
Jan Réway je dnes velmi aktivní, připisuje si další střelu na Vošvrdu, ta ale letí mimo.
44:15
Eberle nyní mohl podniknout další výpad, ocitl se ale v ofsajdu.
43:00
Kohouty první gól navnadil, v útoku zařadili vyšší rychlostní stupeň. Sparťanská obrana jakoby na začátku třetí třetiny naopak malinko zaspala.
41:25
Olomouc právě vstřelila branku!
Krátce po buly vznikla před sparťanskou brankou skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval JAN EBERLE a od levé tyčky po zemi překonává brankáře Pöpperleho. Asistence: Michal Vodný.
40:51
Olomoucký ofsajd.
40:01
Souboj favorita s outsiderem zatím pokračuje podle očekávání. Sparta využila svou herní převahu v téměř přesně v polovině základní hrací doby, kdy na 3:0 zvyšoval Tomáš Netík. Sparta dobře brání a před branku Pöpperleho soupeře moc nepouští. Třetí třetina začne zhruba ve 20:14.
40:00
39:05
Kohouti rozehrávají od vlastní branky, moc nebezpeční dnes zatím nejsou.
37:58
Klimek se nyní nedokázal dostat přes obránce Skrbka a sám se tak vyhnal z útočného pásma.
37:00
Vodný u pravého mantinelu si užívá masáž dvou sparťanských bránících hráčů a po chvíli ztrácí puk.
35:42
Exsparťan Kafka se nyní dostal k puku a z dobré pozice nepřesně vypálil, podobně jako mnozí z jeho kolegů předtím.
34:16
Juraj Mikúš je vyloučen na dvě minuty za hákování, hraje se ve čtyřech proti třem. Vzácná chvíle – oba Mikúšové na trestné lavici.
34:14
Po velkém tlaku bse k puku dostal obránce Ondrušek, který osvobozuje Moru.
33:19
Bude se hrát přesilovka 5 na 3! Tomáš Mikúš je vyloučen za podražení.
33:03
Mora se opět nevyvarovala faulu, Radim Kucharczyk jde na dvě minuty sedět za napadení.
32:32
Sparta hraje co potřebuje, třígólový polštář v půlce zápasu je dostatečně bezpečný. Olomouc se zatím moc nechytá, v útočném pásmu si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.
30:40
Nyní pálil z levého kruhu Klimek, Vošvrda připraven.
29:03
Před chvílí měl Vošvrda štěstí, teď naopak trochu smůly. Po akci druhého útoku Sparty se prosadil TOMÁŠ NETÍK, který tečoval před bránou puk za záda bezmocného gólmana. Bez asistence.
27:58
K Martinu Réwayovi se odrazil puk od mantinelu a mladý sparťanský útočník ujížděl sám na branku. Zkusil kličku nahoru, Vošvrda se štěstím vyrazil puk betonem vymrštěným do vzduchu!
26:35
Skrbek teď zkoušel překvapit sparťanského brankáře z otočky, Pöpperle měl spodek brány pokrytý.
25:47
Máme za sebou sérii přerušení, hra se nyní vrací do olomouckého pásma po zakázaném uvolnění.
25:04
Kohouti hrají v plném počtu, Sparta se v uplynulé přesilovce nikam moc nehnala.
24:05
Nedůraznou střelu Barinky, nebo spíš nahození od modré chytá Vošvrda do lapačky.
23:00
Útočník Olomouce Adam Zeman je potrestán dvouminutovým trestem za držení, další šance pro Spartu.
22:35
Polášek zkoušel ohrozit Vošvrdu, bránící hráč puk vyrazil do ochranné sítě a přerušuje se.
20:48
Po akci Mikúše se puk dostal k Hermanovi, který z mezikruží nebezpečně vypálil. Pöpperle je ale i nadále 100%.
20:01
Jsme zpátky, Olomouc má před sebou minutu a půl přesilovky.
20:01
První třetina moc atraktivity nenabídla. Sparta hraje zatím o něco lépe, o čemž skóre vypovídá víc než výmluvně. Trefili se Robert Sabolič a Jaroslav Hlinka. Druhá dvacetiminutovka začne zhruba v 19:20.
20:00
19:42
Tak ještě vyloučení Michala Barinky, který obdržel menší trest za držení.
19:19
Tohle byla hrubka olomoucké obrany. Ta vůbec nehlídala JAROSLAVA HLINKU u pravé tyče. Nečekaná, rychlá přihrávka Martina Réwaye namazala sparťanskému kapitánovi na snadný gól. Asistence: Martin Réway, Adam Polášek.
18:41
Sparta bude 79 sekund před koncem první třetiny hrát další přesilovku. Marek Laš si počínal v souboji s Hlinkou nedovoleně a bude pykat dvě minuty.
17:00
Kombinaci Netíka a Přibyla ukončuje zákrok Vošvrdy, který kryl pokus ostrého úhlu.
16:02
Jiří Řípa trefil ochrannou síť, rozhodčí přerušují hru a bude se vhazovat po levici Pöpperleho.
14:45
Teď už to vyšlo. Domácí jdou do vedení poté, co se při zmatku před brankou z mezikruží opřel do puku Petr Kumstát a odražený kotouč doklepl do prázdné brány ROBERT SABOLIČ. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
13:45
Adam Polášek dostal rychlý pas před branku, kde se přesouval Vošvrda, puk letěl mimo.
12:47
Dávid Buc v rychlém úniku hledal Jana Knotka, ten ale pro jeho přihrávku nedobruslil. Jedna z mnoha nepřesností, které jsou dnes k vidění.
10:40
Velkou šanci měla z ničeho nic Olomouc, po skrumáži před brankou Pöpperle chvíli nevěděl kde má puk, nakonec rozhodčí přerušuje hru.
09:08
Netík to zkoušel dlouhou kolmou přihrávkou, puk ale doklouzal až k mantinelu, aniž by se k němu některý ze sparťanů i jen přiblížil. Olomouc se ubrání.
08:13
Mikúš osvobozuje Olomouc, Sparta začíná s dobýváním útočného pásma od začátku.
07:30
Vylučuje se i na olomoucké straně. Potrestán dvouminutovým trestem je Robin Staněk, a to za nedovolené bránění.
05:34
Dobrou šanci měl i teď sparťan Hlinka. Ten z mezikruží střílel pod lapačku Vošvrdy. Neuspěl a přerušuje se.
05:51
Jan Knotek nyní svým důrazem zaměstnával sparťanskou defenzivu, nakonec se však neprosadil.
05:45
Mikúš se dostal před sparťanskou branku a zkusil překvapit Pöpperleho střelou zápěstí mezi betony. Sparťanský gólman našel puk pod sebou.
04:15
Valenta neměl moc času, tak aspoň zkusil vypálit na Pöpperleho ve sparťanské brance.
03:19
Sparta je kompletní, Mora během přesilovky nezahrozila ani jednou.
02:36
Sparťan Lukáš Cingel vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu a ujížděl sám na branku, trochu ale uspěchal zakončení.
01:40
Jako první z hostí vypálil Robin Staněk, vůbec ale netrefil branku.
01:15
A první vyloučení. Michal Čajkovský (SPA) si jde sednout na dvě minuty za napadení.
00:21
Sparta měla dobrou šanci hned z prvního útoku, kdy se do zakončení dostal Jaroslav Hlinka.
00:01
Oba týmy na ledě, Sparta bude letos hrát doma v bílých dresech. Olomoučtí v červeném.
Začátek zápasu se blíží, 7 minut před startem požehnal nové sparťanské aréně ve jménu Krista a za potlesku kotle katolický kněz.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Mikuš, Barinka (A), Čajkovský, Hrbas, Glenn, Kalina – Réway, Hlinka (C), Klimek – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Kumstát, Pech, Sabolič – Forman, Cingel, Kudrna – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Skrbek (A), Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek (A), Rašner – Kafka, Herman, Mikúš – Buc, Knotek, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Zeman, Holec. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Polák, Čech – Hynek, Belko.
Sparta před novou sezonou:

Velkým tématem před sparťanskou sezonou byl post brankáře. Domů se vrátil Tomáš Pöpperle, který loni hrál v KHL za Soči a také oblíbenec sparťanských fanynek Tomáš Netík, jenž ještě loni hájil belasé barvy bratislavského Slovanu. Spartu naopak opustil slovenský obránce Marek Ďaloga, který si sehnal nové angažmá v Kazani. Odešel také Tomáš Rolinek. Bývalý reprezentační a nyní už i sparťanský kapitán se po dvou letech rozhodl odejít zpět do Pardubic.

Spartu i nadále vede Josef Jandač, který měl možnost před sezonou ověřit formu svého týmu v Hokejové lize mistrů. Sparta měla v základní skupině norský Hamar a švýcarskou Ženevu. Společně s týmem ze Skandinávie se povedlo mužstvu z hlavního města postoupit do vyřazovací fáze. V prvním kole play off narazí Sparta na Curych. Celkově Sparta v létě odehrála osm zápasů.
Letní prázdniny definitivně končí a v pátek vypukne nový ročník Tipsport extraligy. Sparta do něj vstoupí v nové aréně, v nových dresech a s novým kapitánem. Jejím prvním soupeřem bude omlazený tým z Olomouce, který na jaře zachránil extraligovou příslušnost v baráži.

Olomouc před novou sezonou:

V Olomouci měli na jaře důvod k radosti. Do nejvyšší fotbalové ligy se po roční odmlce vrátila Sigma a místní hokejisté naopak zvládli baráž s Chomutovem, Slavií a Českými Budějovicemi. V následujícím ročníku se budou muset Hanáci obejít bez zkušených tahounů, ale omlazenému kádru sebevědomí nechybí. Olomoučtí hokejisté by rádi předváděli pohledný hokej, vyhnuli se baráži a rádi by zaútočili na příčky zajišťující účast v play off.

Přes léto však postihly kádr zmíněné změny. Vinou zranění ukončil kariéru brankář Jiří Trvaj a brusle na hřebík pověsil také útočník Pavel Patera. Trenéři navíc museli skousnout odchod Martina Cibáka, po kterém sáhl Zlín. Vedení klubu naopak přivedlo kladenského Jana Eberleho, Petra Kafku či brankáře Branislava Konráda. Právě on by se měl prát o místo jedničky s Tomášem Vošvrdou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.