SESTŘIH: 50. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 6:1

To je pro dnešek vše. Těšíme se na viděnou při dalším domácím zápase.
Nejlepšími hráči zápasu jsou Tomáš Pöpperle (SPA) a Tomáš Kaut (PAR).
Sparta potvrdila svojí formu a Pardubice vyprovodila šestibrankovým přídělem. Soupeř hrál se Spartou vyrovnanou partii jen v první třetině zápasu, pak pražský tým na hřišti dominoval.
59:30
... tedy "dohrává". Pardubický Voženílek ještě v závěru utkání dostává dvě minuty za hrubost.
59:05
Po šestém gólu Sparty už se utkání více méně dohrává.
57:00
Sparta právě vstřelila branku!
Tak tohle je bleskově využitá přesilovka. JAN BUCHTELE usměrnil Hlaváčovu střelu, kterou vyslal do brankoviště, a připisuje si dnes třetí kanadský bod. Asistence: Jan Hlaváč, Adam Polášek.
56:50
Dvě minuty pro pardubického Tomáška za podražení.
56:50
Sparta už potřinácté v této sezóně dala doma pět nebo více branek.
56:18
Dnešní zápas v O2 areně sleduje 9082 diváků.
54:59
Tak i dneska hraje v O2 areně písnička "Pátá". Jan Buchtele neuspěchal přihrávku a ADAMU POLÁŠKOVI namazal do pozice, kdy už před ním byla jen prázdná branka. Asistence: Jan Buchtele.
52:59
Ohromná šance Sparty na druhé straně, třetí útok se tlačil do branky, ale Kopřivu nepřekonal.
51:42
Dynamo právě vstřelilo branku!
TOMÁŠ KAUT se středem hřiště prokličkoval mezi kruhy a poslal puk za záda Tomáše Pöpperleho. Rozhodčí Spartě neuloží trest, který signalizovali. Asistence: Matěj Beran.
50:46
Monya si klepal o přihrávku, byl dva kroky před obranou Sparty. Puk, který dostal, ale nedokázal rychle zpracovat, a tak z pardubické slibné šance nebylo nic.
49:34
Pöpperle zatím neměl ve třetí části příliš práce. I teď se k němu útočník Pardubic nedostal na dostřel, o puk ho čistě obrala sparťanská obrana.
48:53
Rychlé vystřídání a Sparta už zase drží Pardubice v jejich pásmu.
48:27
Dlouho se teď hrálo v pásmu Pardubic, Spartě se ale nepodařilo dostat do výraznější gólové šance.
46:33
Spartu v útoku brzdí ofsajd.
45:10
A o chvíli později přesila Pardubických před Pöpperlem. Střela šla ale mimo sparťanskou klec.
44:52
Voženílek se ted s pukem dostal až před Pöpperleho, ale puk mu odebrala obrana Sparty.
43:08
Hlinka teď dostal moc pěknou přihrávku do jízdy, ale nedokázal ji gólově zužitkovat.
41:59
Sparta nevyužila zbytek přesilovky, ale co se útočné aktivity týká, na ledě dominuje. Pardubice třetí třetinu začaly vlažně.
40:30
Začátek třetí části nenabízí jen pokračující přesilovku Sparty, ale i jeden úsměvný moment, kdy se Martin Štajnoch "zaparkoval" hlavou dolů na vlastní střídačce poté, co přeletěl mantinel.
40:01
Sparta přidala ve druhé části hry další dvě branky a otupila tak pardubické snahy o vyrovnání, nebo snad otočení zápasu. Ve druhé třetině měli domácí jednoznačně navrch a do třetí části půjdou s příjemným náskokem čtyř branek.
40:00
39:58
Hlinka to zkusil v posledních vteřinách druhé části, ale nemířil přesně.
39:28
Pardubický Tomáš Marcinko je zpátky na trestné lavici. Dostává dvě minuty za sekání.
38:45
Pardubice jsou v plném počtu a načínají zkrácenou přesilovou hru.
38:26
Polášek opravdu tvrdě pálí od modré. Nicméně těsně mimo branku Pardubic.
37:25
Další vyloučení – Michal Čajkovský dostává dvě minuty za krosček a navrch ještě dvě minuty za nesportovní chování.
36:40
A Pardubice mají po přesilovce. Tomáš Marcinko dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Síly na ledě se vyrovnávají.
35:46
Miroslav Forman dostává dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Pardubice.
34:05
Pardubický Monya se pokusil prokličkovat přes obranu Sparty, ale nepovedlo se. Poslední minuty nenabízejí příliš akcí.
32:07
Pardubice jsou v plném počtu.
31:09
Pardubicím se podařilo dostat puk z pásma.
30:48
Sparta se usadila v útočném pásmu, nicméně jedinou střelu ukryl Kopřiva ve výstroji.
30:06
Velký tlak Sparty vyvrcholil faulem ze strany Pardubic. Martin Štajnoch dostal dvě minuty za hákování.
29:19
Těžký zákrok musel Kopřiva předvést proti tvrdé střele Čajkovského.
28:22
A Sparta dál pokračuje v tlaku.
27:22
V pardubické brance došlo ke změně – Maxwella nahradil Miroslav Kopřiva.
27:22
Neuběhla ani minuta a Sparta přidává čtvrtou branku. LUKÁŠ PECH si perfektně najel k odkryté tyčce a poslal přihrávku od Formana za Maxwellova záda. Asistence: Miroslav Forman.
26:30
Petr Sýkora a jeho pověstná tvrdá střela... Pöpperle si s ní ale poradil a ukryl ji ve výstroji.
25:34
Kapitán JAROSLAV HLINKA se vrací ve velkém stylu. Přizvedl střelu Emingera a perfektně ji usměrnil nad vyrážečku Maxwella. Asistence: Vladimír Eminger, Daniel Přibyl.
24:50
Dragoun střílel z jízdy, ale mimo.
23:19
Čáslava nahazoval od modré, jeho střelu ale nikdo neusměrnil. Pardubicím se v úvodu druhé části nedá upřít aktivita.
22:58
Pardubice jsou v plném počtu a hned se ženou do útoku
22:18
Spartě se v přesilovce zatím nedaří. Nepovedlo se jí trvale usadit v pásmu. Pardubicím se daří vyhazovat.
20:49
Tomáš Nahodil dostává dvě minuty za zásah do nohou. Alespoň tak jeho provinění pojmenovali rozhodčí a trestoměřiči.
20:30
Buchtele dostal přihrávku od Hlinky a zase to zkusil – prostřelit Maxwella v prvních vteřinách třetiny. Mířil vedle.
20:01
Sparta utkání proti Pardubicím začala ve velkém stylu – Jan Buchtele ji poslal do vedení už po 20 vteřinách hry. Pardubice ale nesložily zbraně a v dalších minutách byly Spartě minimálně vyrovnaným soupeřem. Nicméně po druhé inkasované brance měla Sparta herně navrch a vede po prvních 20 minutách 2:0.
20:00
19:25
Neskutečný zákrok Pöpperleho, který vykopl střelu, jež na něj vyslal Monya. Tohle byla obrovská šance Pardubic!
18:57
Pardubice ve druhé polovině přesilovky přitvrdily, dostávají Spartu pod tlak, ale té se nakonec podařilo vyhodit.
18:29
Sparta zatím drží Pardubice daleko od vlastní branky.
17:50
Závěr třetiny odehraje Sparta v oslabení. Andrej Kudrna dostává dvě minuty za sekání.
16:56
Pardubice se teď dostali do tlaku a Spartě trvalo drahnou chvíli, než se osvobodila.
16:15
Marcinko teď nebezpečně přivezdl puk jen těsně před Pöpperlem, střela šla ale mimo branku.
14:57
A Sparta se dál tlačí do útoku. Druhá branka Pardubice, zdá se, trochu srazila.
13:18
Petr Kumstát vystřelil na Maxwella, který puk jen vyrazil před sebe, kde číhal LUKÁŠ PECH. A ten – atakový obranou Pardubic – prostřelil pardubického gólmana mezi betony. Asistence: Petr Kumstát, Miroslav Forman.
13:07
12:44
Tahle přesilovka se Spartě příliš nedaří, na branku Pardubic ještě nevystřelila.
12:02
Marcinko zachytil puk a vystřelil na Pöpperleho. Sparta se ještě nedostala do pardubického obranného pásma.
11:38
Útočné snažení Sparty brzdí ofsajd.
11:06
První přesilovka v zápase pro Spartu. Na trestné lavici je Gregorc, jehož hůl byla příliš vysoko.
11:01
Po něm ostrými pálil Polášek , i jeho střela šla ale mimo.
10:42
Pech se prokličkoval obranou až ke střele, která šla ale vysoko nad.
08:51
První útok Sparty teď pardubické obraně řádně zavařil a v posledních desítkách vteřin jsou to sparťanští, kdo zatápějí soupeři v jeho obranném pásmu.
07:29
Pardubicím se musí nechat, že je brzo inkasovaná branka nepoložila. Naopak teď na ledě vše pro to, aby se skóre vyrovnalo. Obrana Sparty je ale pozorná.
06:30
Tomáš Kaut střílel někam nad lapačku, Pöpperle vyrazil.
05:34
Sparta je v plném počtu. Pardubice odehrály svou první přesilovku velmi dobře, byť bez vstřelené branky.
04:57
Pardubice byly v ohromném tlaku, nakonec se ale Spartě podařilo dostat puk ze svého pásma.
04:10
Marcinko teď dostal přihrávku na hranici brankoviště, kde byl sám! Pöpperleho ale nepřekonal. Obrovská šance, které se i sám pardubický hráč lekl.
03:34
První vyloučení v zápase. Dvě minuty pro Petra Kalinu, který se provinil podražením.
03:02
Pardubice se probojovaly do útočného pásma, to ale neudržely dlouho.
02:00
Kudrna si teď najel od mantinelu před branku a puk málem propasíroval za záda Maxwella. Další velká šance pro Spartu.
01:10
Pardubice se i přes inkasovanou branku tlačí do útoku. Branislav Rapáč se dostal do střelecké pozice. Jeho střelu Pöpperle pustil z lapačky a pod svou výstrojí ukryl až druhý pokus.
00:20
Tak tohle je začátek, který si fanoušci Sparty nechají líbit! Po dvaceti vteřinách a po rozebrání pardubické obrany posílá Spartu do vedení JAN BUCHTELE. Asistence: Vladimír Eminger, Jaroslav Hlinka.
00:01
Favorit nedělního zápasu je jasný. Domácí Sparta má tři kola před koncem základní části 18bodový náskok na třetí Plzeň a teoreticky stále může myslet na Prezidentský pohár. Pardubičtí naproti tomu prožívají velmi podprůměrnou sezonu a stále ještě hrozí, že se nevyhnou soubojům o udržení.

Letošní formu obou soupeřů výmluvně ilustruje vzájemná bilance – 3:0 pro Spartu. Sparta Pardubicím ve třech zápasech navíc nasázela 13 branek, inkasovala jich šest.

Byť se Pardubicím celkově příliš nedaří, patří k extraligové špičce ve využívání přesilovek, patří ale také ke špičce, co se inkasovaných trestných minut týká.

Pokud chtějí sparťané myslet na výhru, musí si dát pozor na nejlepšího pardubického střelce. Petr Sýkora prozatím nastřílel soupeřům 20 gólů a patří mezi top pětici střelců celé extraligy.

Ač se může na první pohled zdát, že půjde o souboj týmů, kterým už o "nic nejde". Opak je pravdou – a odpovídá tomu i očekávaná návštěva, v O2 areně tak bude pro tento zápas otevřené i čtvrté patro.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.