SESTŘIH: 35. kolo extraligy, HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:2

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera!
Máme za sebou také vyhlášení nejlepších hráčů. Z domácího týmu si pro cenu přijel útočník Andrej Kudrna, zatímco na straně hostí byl zvolen další pracant Ondřej Kratěna.
O2 arenou zazněla závěrečná siréna a více důvodů ke spokojenosti mají hráči Plzně. Ti si jako první tým v této sezoně odváží z Prahy všechny tři body a děkovat za to mohou speciálním formacím.

Už ve třinácté minutě vstřelil pátý plzeňský gól v oslabení Lukáš Pulpán a ve čtvrté minutě prostřední části zvýšil náskok indiánů v přesilové hře Dominik Kubalík. Na jeho trefu už Sparta odpověděla pouze dorážkou Martina Procházky a i přes výraznou střeleckou převahu (30:15) nezískala ani bod.
59:52
Poslední šance pro Spartu? Za sekání je vyloučen Lev. Domácí budou hrát 6 na 4, a to 8 sekund.
59:36
Mikuš rozehrál špatně ze středního pásma, je z toho icing. Takže Pöpperle do brány a buly v obranném pásmu Sparty.
59:22
Oddechový čas pro domácí.
59:22
Útočník Plzně mohl rozhodnout, ze středního pásma ale prázdnou bránu netrefil – po icingu se tak bude vhazovat před Machovským.
59:00
Minuta do konce, Sparta hraje ve středním pásmu.
58:30
Sparta odvolává brankáře!
57:55
Po rychlém brejku pálí Svoboda nad domácí bránu.
57:27
Velký tlak si vytvořila první formace Sparty, žádná ze střel ale až na Machovského neprošla.
56:34
Fanoušci hostů se zlobí, odpískaný icing se jim zřejmě "nezdál".
55:55
Plzeňský útočník Hrňa se krásně protlačil před posledního beka domácích Mikuše, forhendovým zakončením v tísni ale Pöpperleho nepřekonal.
55:20
Kratěna dostal efektně puk do útočného pásma, zadovkou, Pöpperle krátce poté likviduje střelu z pravé strany. Vhazuje se po jeho pravici.
54:34
Vhazuje se po pravici domácího brankáře.
54:05
Dostáváme se do finální fáze dnešního duelu, dokáží sparťané vyrovnat? Stojí proti nim velmi dobře organizovaný soupeř se skvěle chytajícím Machovským.
Dnešní utkání sleduje 8 338 diváků.
53:00
Následuje icing hostů.
52:30
Nejlepší střelec extraligy Kubalík to zkusil z úhlu, Pöpperle vyráží.
51:37
Čajkovský se vrátil na led, Sparta má cca 8 minut na vyrovnání skóre. Připomínám, že zatím ze všech domácích zápasů vytěžila alespoň 1 bod – tedy nikdy neprohrála v základní hrací době. Podaří se Plzni tuto sérii přerušit?
50:35
Domácí bek Švrček nastřelil puk daleko z obranného pásma, oslabení zatím Spartě nečiní potíže.
50:13
Indiáni zahráli na icing, může za to nepřesná rozehra.
49:19
Plzeň si vydobyla útočné pásmo a hned působí domácím problémy. Obránce Sparty Čajkovský je vyloučen za hrubost.
48:26
Oba týmy jsou znovu kompletní.
47:38
Plzeň výborně brání, domácí se jen těžko dostávají do šancí.
46:24
Pulpán a Sabolič vyloučeni za sekání.
46:22
Eminger pálí z mezikruží tahem, Machovský vyráží vyrážečkou! Skvělý zákrok proti nebezpečné střele.
46:08
Indiáni jsou znovu v plném počtu.
45:46
Hosté opakovaně vyhazují puk, oslabení zvládají perfektně.
45:05
Sparťané kombinují v útočném pásmu, zatím bez odezvy.
44:04
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kudroč - 2 min., vysoká hůl).
43:54
Sparťané si nerozuměli, je z toho icing.
42:44
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané snižují na začátku třetí třetiny na rozdíl jediné branky! Dragoun vystřelil z levého křídla, Machovský puk jen vyrazil. Jako první se k puku dostal MARTIN PROCHÁZKA, který překonal hostujícího gólmana střelou k pravé tyči. Asistence: Michal Dragoun, Jan Švrček.
41:55
Plzeňští pokračují ve výborném defenzivním výkonu, organizace jejich středního pásma zasluhuje pochvalu.
41:03
Sparťané dohrávali přesilovou hru, Hamilton měl u pravé tyče položeného Machovského, překonat ho ale nedokázal.
40:01
Třetí třetina začne cca v 18:42.
Stejně jako první, i tu druhou třetinu vyhrála Plzeň v pražské O2 areně 1:0, v této dvacetiminutovce se prosadil nejlepší ligový střelec Dominik Kubalík. Pražané tedy po dvou třetinách prohrávají už 0:2, a jejich série zisku alespoň 1 bodu ze všech domácích zápasů je tak v ohrožení. Tým z hlavního města ale naznačil, že neskládá zbraně, i proto bude závěrečná třetina jistě zajímavá.
40:00
39:09
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jeřábek - 2 min., podražení).
38:37
V samém závěru přesilovky to zkusil Sabolič z úhlu, s tímto pokusem ale mohl uspět jen stěží.
38:03
Poláškovi střela z levého kruhu úplně nesedla, možná i o to víc byla nebezpečná – pravou tyč minula jen o centimetry.
37:21
A znovu Eminger, tentokrát jeho volej z předbrankového prostoru vyrazil Machovský betonem.
36:56
Krásně si to teď "dali" domácí, Eminger zakončoval nikým nebráněný z levého kruhu, z ideální pozice. Machovský ale znovu senzačně zasáhl a puk chytil.
36:40
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lev - 2 min., hákování).
35:51
Puk končí v ochranné síti za Machovským, vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:47
Icing se nepíská, Plzeň tak využila výhody hybridního zakázaného uvolnění. V útočném pásmu se ale do šance nedostala.
34:00
Přibyl se snažil prokličkovat středem, obrana Plzně ale byla připravena.
33:05
Kumstát s Indrákem nyní zápas pořádně okořenili, pro diváka jistě pohlednou bitkou dodali utkání jiskru. Jejich souboj skončil nerozhodně. Oba si nyní posedí 4 minuty na trestné lavici – 2+2 minuty za hrubost. Pokračuje se v 5 na obou stranách.
32:20
Po nepřesné rozehrávce indiánů se píská icing, Sparta nasazuje svou třetí formaci.
31:03
Sparta si v posledních minutách vytvořila tlak, na překonání Machovského to ale stále nestačí.
30:20
Obránce hostů Sklenička teď hodně nešetrně sejmul domácího útočníka Kudrnu, ten šel hlavou přímo proti mantinelu. Naštěstí je v pořádku.
29:41
Plzeň je znovu v pěti, puk je navíc bezpečně daleko od její brány.
29:15
Polášek napálil puk od modré, Machovský ale hosty podržel.
27:41
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Bližňák - 2 min., hákování).
27:13
Teď už na očekávaný tlak došlo, zakončil ho tvrdou ránou od modré elitní extraligový obránce Jeřábek, Pöpperle byl ale pozorný a puk chytá.
25:57
Spartě se zatím daří vyhazovat puky a nedostávat se pod tlak, hostům ale ještě stále zbývají 2 minuty početní výhody.
24:47
Z pravé strany vypálil Lev, Pöpperle vyráží puk do rohu.
24:14
Domácí bek Čajkovský dostává 2+2 minuty trest za vysokou hůl.
23:13
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni využívají přesilovou hru a zvyšují své vedení! Od modré čáry vystřelil Lev, díky elegantní teči se prosadil dobře postavený DOMINIK KUBALÍK! Asistence: Jakub Lev, Jakub Jeřábek.
22:37
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Netík - 2 min., podražení).
22:27
Hrňa zkusil vystřelit z mezikruží, jeho pokus zápěstím ale zblokovala domácí obrana.
21:58
A další velká šance, Svoboda se z ničeho nic dostal k tvrdé ráně z voleje z mezikruží, těsně ale minul levou tyč!
20:51
Z rychlého protiútoku mohli naopak srovnat sparťané, Formanovu střelu i Buchteleho dorážku ale povyrážel Machovský!
20:30
Indrák mohl zvýšit na 2:0, Pöpperle se ale proti střele z bezprostřední blízkosti skvěle vytáhl!
20:01
Po první třetině vedou plzeňští indiáni 1:0, jako jediný se zatím dokázal prosadit obránce hostů Pulpán. Stalo se tak paradoxně ve sparťanské přesilovce. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, hraje se především ve středním pásmu a bez výraznějších šancí.
Druhá třetina začne cca v 17:50.
20:00
19:50
Když už to vypadalo na nadějný útok domácích, průnik Čajkovského zastavuje odpískaný ofsajd.
18:27
Domácí rozehrávají zpoza branky, Plzeň ale hraje skvěle střední pásmo a domácím hodně komplikuje hokejový život.
17:38
Emoce na ledě v žádné trestné minuty nevyústily, vhazuje se tak po levici Machovského.
16:29
Čtvrtá formace Plzně sice na pár desítek sekund pobyla v útočném pásmu, do střelecké pozice se ale žádný z indiánů nedostal.
15:26
Kratěna nyní využil laxnosti domácí defenzivy a dostal se do bekhendového zakončení, Pöpperle měl štěstí, puk těsně minul pravou tyč.
14:44
Forman se s ničím nepáral a napálil puk na bránu z levého kruhu, Machovský v klidu zasahuje a přerušuje hru.
14:02
Hosté jsou kompletní, první přesilovka zápasu skutečně přinesla i první branku – jak odpoví sparťané?
13:24
Pražané hrají hodně komplikovaně, Plzeňští se zatím brání bez větších potíží.
12:26
Krásnou akci předvedli ve vlastním oslabení indiáni a ujímají se vedení! Do přečíslení dvou na jednoho se dostali ex-sparťan Kratěna a obránce Pulpán. První jmenovaný včas přihrál, LUKÁŠ PULPÁN pak prostřelil domácího brankáře přesnou střelou na bližší levou tyč. Asistence: Ondřej Kratěna, Kristian Kudroč.
12:11
Buchtele začal přesilovku svižnou střelou tahem z levého kruhu, Machovský chytá.
12:02
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Beran - 2 min., vysoká hůl).
11:55
Až nyní se dostal ke střele od modré útočník Svoboda, Pöpperle ale našel puk v lapačce.
11:20
Sparťané zatím dělají vše proto, aby svou 80% úspěšnost oslabení zlepšili – Plzeň zatím bez šancí.
10:50
Domácí vyhazují přes všechny čáry, oba soupeři tak mohou vystřídat.
10:02
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Buchtele - 2 min., nedovolené bránění).
09:17
Netík vyzkoušel pozornost Machovského rychlým příklepem z levého kruhu, brankář indiánů zasáhl vyrážečkou.
08:38
Polášek pouze prohodil do středního pásma, díky kvalitnímu forčekingu budou hrát s pukem Plzeňští.
07:45
Zatím velmi vyrovnaný zápas, hraje se ve slušném tempu, leč bez šancí. Pomůže první přesilovka?
06:47
Elitní formace Pražanů se v útočném pásmu neprosadila, do brejku tak spěchají hosté.
06:20
Stejná akce na druhé straně – v přečíslení dvou na jednoho zvolil domácí Kudrna střelu na vzdálenější tyč, Machovský ale lapačkou nedal tomuto zakončení žádnou šanci.
05:51
Rychlý protiútok Plzně brankou neskončil, na vině byla nepřesná přihrávka.
04:38
Hraje se především ve středním pásmu, Machovský ani Pöpperle zatím těžší zákrok předvést nemuseli.
03:46
Přibyl vybojoval puk na levém kruhu a nabil Formanovi, ten ale branku netrefil.
02:47
Přibyl nahazoval puk na mezikruží, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.
01:57
Poletín vybojoval puk za brankou Pöpperleho, indiáni se ale do šance nedostali.
01:13
Kumstát zkusil Machovského překvapit střelou z levého kruhu, gólman hostů zasáhl betonem.
01:03
Pöpperle srazil střelu od modré čáry vedle branky a hru přerušil. Vhazuje se tak po jeho pravici.
00:32
Přibyl nezpracoval prudkou přihrávku, je z toho icing.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele "A" – Hamilton, Klimek, Sabolič – Netík "C", Pech, Kumstát "A" – Procházka, Dragoun, Kudrna.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kudroč, Kvasnička – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna "C", Bližňák, Lev – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Beran, Přikryl, Poletín.

Rozhodčí: Hodek, Souček – Flegl, Polonyi.
Sparta proti Plzni, to je souboj, který slibuje parádní podívanou, rozvířené emoce a doufejme i spoustu branek. Jeden z taháků kola začíná v 17:00, nenechte si ujít podrobnou on-line reportáž.
HC Škoda Plzeň

Indiáni zažívají o dost lepší sezonu, než jaká jim byla před začátkem ročníku předpovídána, možná i částečně jimi samými. Škoda patří k nejlepším týmům ligy, navíc našla ve svých řadách klenot ve jméně Dominik Kubalík – mladému střelci to pálí, i díky němu jsou indiáni třetím nejlépe střílejícím klubem v nejvyšší soutěži.

Škoda má také vynikající formu, dokonce úplně stejnou, jako její dnešní soupeř. I indiáni ovládli 4/5 posledních zápasů. Porazili Olomouc, Litvínov, Vítkovice a naposledy i Hradec. Padli jen v Brně v utkání pod širým nebem.
HC Sparta Praha

Sparťané prožívají povedené období. Z posledních 5 zápasů vyhráli hned 4, prohráli jen v Litvínově. Mezi poražené se řadí Hradec, suverénně první Liberec, Zlín a po posledním utkání pod širým nebem v Brně i místní Kometa.

Tým z hlavního města přitom nadále postrádá elitního centra a kapitána Jaroslava Hlinku, jednoho z klíčových obránců Michala Barinku a slovenského šikulu Lukáše Cingela. Mimo to bude otázkou, jestli dovede tým kouče Josefa Jandače rychle zregenerovat po vyčerpávajícím souboji v Brně.

Naopak pro Spartu hovoří zcela jasně prostředí – přesun z Holešovic do libeňské O2 areny zatím nese ovoce – sparťané doma letos ještě ani jednou neztratili všechny body.
Příjemný podvečer s hokejovou extraligou, dnes nás čeká parádní souboj mezi druhou Spartou a třetí Plzní. Duel mezi celky, kterým se v sezoně velmi daří, bude jistě ozdobou kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.