SESTŘIH: 44. kolo extraligy, HC PSG Zlín - Piráti Chomutov 4:1

Zlínští hokejisté dokázali udrželi dostatečný náskok z první třetiny a povedlo se jim v průběhu duelu přidat další dvě trefy. Chomutov dokázal snížit pouze jedinou brankou díky úspěšné dorážce Vladimíra Růžičky. Dvě trefy za domácí celek přidal Roman Vlach. Berani tedy vyhráli souboj o sedmou pozici.
59:30
Zápas už se pouze dohrává. Buly před Kašíkem.
59:12
Ölvecký střelou z hranice brankoviště málem překonal Kašíka. Brankář Zlína se stihl včas přemístit a kotouč vyrazit.
58:26
Kašík sice neudržel střelu Hřebejka v lapačce, ale to domácím nevadí. Obránci totiž rychle odpálili kotouč do bezpečí.
57:12
Zlín právě vstřelil branku!
Výhru Zlína potvrzuje trefou do opuštěné klece ROMAN VLACH, který si v dnešním duelu připisuje už druhou trefu. Asistence: Dalibor Řezníček.
57:03
Čech odbruslil na střídačku, hosté hrají power-play.
56:50
Květon střílel těsně před brankovištěm vysoko nad zlínskou klec. Piráti se chtějí dotáhnout na rozdíl jediné trefy a duel ještě zdramatizovat.
56:44
Utkání sleduje 5 191 diváků.
56:43
Urbanec je zpátky ve hře, Zlín je kompletní.
56:25
Duškovu střelu Kašík vyrazil, poté byla hra přerušena, protože tentýž hráč se ocitl v Kašíkově brankovišti.
55:12
Velmi dobré oslabení v podání Zlína. Chomutovu se nedaří dostat se před branku PSG.
54:30
Zlínu se okamžitě povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.
54:04
Ofsajd chomutovských, buly ve středním pásmu.
53:40
Patrik Urbanec (ZLN) 2 minuty za hákování.
53:18
Šidlíkova střela byla zblokovaná. Piráti budou hrát přesilovku.
52:30
Říčkovu dorážku do odkryté klece vytěsnil z brankové čáry vracející se obránce Růžička.
51:36
Komerční přestávka. Poté se bude vhazovat u Kašíka.
50:22
Piráti opět nemohou projít přes dobrou defenzívu domácích. Ti si pečlivě drží dvougólové vedení.
49:28
Opět vidíme přetahovanou o kotouč. Hra se zase vyrovnala.
48:39
Zlínští přebírají kotouč ve vlastním pásmu a vydávají se do útoku.
48:10
Komerční přestávka. Poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:26
Chomutovští se oklepali po první vstřelené brance a budou chtít stáhnout náskok ještě o jednu trefu.
46:07
Piráti právě vstřelili branku!
Menší zaváhání obrany Zlína okamžitě hosté trestají. VLADIMÍR RŮŽIČKA dostal kotouč za Kašíka až na třetí pokus z dorážky. Piráti snižují stav zápasu o dvě branky. Asistence: Juraj Valach, Peter Ölvecký.
45:18
Kašík vyrazil lapačkou prudký pokus Pospíšila. Piráti se usadili v útočné třetině a kombinují.
44:27
Ofsajd Chomutova. Buly ve středním pásmu.
43:16
Piráti chtějí z výsledkem něco udělat, Zlín ale velmi dobře brání.
42:28
Čech úspěšně kryje střelecký pokus Davida Šťastného. Vhazuje se v obranném pásmu Pirátů.
40:55
Růžička se tlačil ke střele, tentokrát ho zblokoval obětavý Matějíček.
40:36
Dušek zkoušel Kašíka překvapit střelou z pravého křídla, neuspěl.
40:01
Domácí kontrolovali svůj náskok i ve druhé části, kdy se jim dokonce povedlo ještě jeden gól přidat. Berani bleskově využili přesilovku, když se střelou z mezikruží prosadil Robert Říčka. Kašík zatím drží neprůstřelnost, když si poradil se všemi pokusy Pirátů. Poslední třetina odstartuje v 17:13.
40:00
39:58
Kašík si ještě pochutnal na Červenkově střele, kterou ukořistil kvalitním zákrokem do lapačky.
39:09
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:18
V závěru třetiny se tlačí chomutovská pětice neustále před Kašíka, ten ovšem v čele s obránci odolává.
37:29
Kašík se opět předvedl v dobrém světle, když zlikvidoval dobrou střelu Květoně.
36:30
Piráti nevyužili dvouminutovou přesilovku pěti proti čtyřem. Cibák se vrací zpátky do hry.
34:54
Valachova střela od modré branku minula. Zlín se velmi dobře brání přesilovce Chomutova.
34:22
Přesilová hra pro Piráty. Martin Cibák (ZLN) 2 minutky za držení protihráče.
34:05
Kašík několika skvělými zákroky vytáhl z brankové čáry dorážku Červenky a vzápětí i Pospíšila.
33:00
Rychlá střela z levého křídla v podání Bukartse končí ve výstroji chomutovského strážce svatyně.
32:28
Zlín vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kašíkem.
31:08
Čech zneškodnil další nebezpečnou šanci domácích. Tentokrát vychytal v pádu střílejícího Tomáše Sýkoru.
30:42
Bleskově byla využita přesilovka domácích. Matějíčkovu bombu srazil jeden z obránců Chomutova přímo před osamoceného ROBERTA ŘÍČKU, který střelou z první propálil Čecha přesnou střelou k tyči. Asistence: Martin Matějíček, Petr Holík.
30:24
Zlín si zahraje přesilovou hru pěti proti čtyřem. Potrestán je David Růžička (CHM) dvěma minutami za hru vysokou holí.
29:53
Důrazný Ondráček se na brankovišti Pirátů prosadil k několika dorážkám, které Čech zlikvidoval. Tu nejdůležitější téměř do odkryté klece vyrazil koncem hokejky.
28:34
Říčkova střela z mezikruží jen těsně přelétla přes branku Pirátů. Další pokus zlínského hráče končí ztečován v ochranné síti.
27:50
Čech tvrdě přišpendlil na mantinel obránce Valacha. Ten se poměrně těžce zvedal z ledu. Byl to ovšem čistý hit, který se snažil pomstít agresivní Jánošík. Bude se pokračovat bez vyloučení.
26:44
Tvrdý pokus Urbance vykopl Čech pravým betonem. Piráti se se štěstím vymanili z tlaku domácích.
26:15
Další zakázané uvolnění Pirátů. Hra se vrací před Čecha, kde se bude také vhazovat.
25:28
Kašík ramenem vytěsnil bombu Davida Kašeho. Chomutovský útočník protáhl zlínského brankáře tvrdou střelou z mezikruží.
24:56
Zakázané uvolnění zlínských hokejistů.
24:50
Zlínská kombinace ztroskotala na poslední nepřesné přihrávce od Petra Holíka. Puk je na hokejkách chomutovských.
24:10
Hodně prudkou přihrávku vyslal Pospíšil na rozjetého Červenku. Je z toho zakázané uvolnění.
23:50
Šťastný našel dobrou přihrávkou Čachotského, který z hranice brankoviště neprocedil puk do branky.
23:10
Střela Ondřeje Veselého jen těsně minula branku Jakuba Čecha.
22:18
Veselý nezpracoval prudkou rozehrávku Šidlíka a píská se zakázané uvolnění.
21:35
Piráti se snaží dostat do kombinace, ale kazí jim to nepřesné nahrávky.
20:54
Kašík ramenem vyrazil nebezpečnou střelu Květoně.
20:27
Marušák posunul bekhendem kotouč na Říčku, ten se ale ke střele nepropracoval.
20:01
Prvních dvacet minut je za námi. Hodně dlouhou dobu se hrál vyrovnaný hokej bez pořádného nasazení. Vše se zlomilo až při první trefě Šťastného, kdy se domácí nastartovali a posléze přidali druhou trefu z hole Vlacha. Domácí poté hýřili pohybem a hosty téměř k ničemu nepustili. Druhá třetina odstartuje cca v 16:18.
20:00
19:21
Zakázané uvolnění Zlína. Buly před Kašíkem.
18:56
Duškova střela minula branku Kašíka. Piráti se stále drží v útočné třetině.
18:34
Zlínští tak dobře napadají, že Piráti se v jednu chvíli nemohli vymanit z vlastního pásma.
17:55
Tomicovu střelu z levého křídla kryje pozorný Kašík. Do střely si navíc lehl obětavý Žižka, který výrazně zlínskému brankáři pomohl.
17:46
Komerční přestávka. Po jejím konci se bude vhazovat ve středním pásmu.
17:08
Zlín vede již o dvě branky! Piráti už se pomalinku probouzeli, ale další ledovou sprchu jim připravil ROMAN VLACH, který po Kotvanově nahrávce vymetl horní růžek Čechovy branky. Brankář Pirátů byl opět bez šance. Asistence: Oldrich Kotvan, Jiří Marušák.
16:34
Chomutovští se začínají pomalinku probouzet. Nebezpečný výpad Tomicy končí těsně vedle Kašíkovy branky.
15:27
Tomica byl vyslán precizní přihrávkou do samostatného úniku, kde ho Kašík bravurně vychytal.
14:32
David Kaše zatáhl kotouč do útočného pásma, kde byl rychle odzbrojen Matějíčkem. Do útoku se valí domácí pětice.
13:49
Zlínští si poctivě chrání své pásmo a Piráti nemohou zatím najít recept, jak se natrvalo dostat před Kašíka.
13:18
Holík se snažil dopracovat ke střele, ale přes bránícího Jánošika se k ní nedostal.
12:34
Parádní souhra čtvrtého zlínského útoku končí vedoucí trefou. Rychlík Čachotský našel parádní přihrávkou zpoza branky osamoceného DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který střelou z mezikruží nedal Čechovi šanci. Asistence: Tomáš Čachotský, Filip Čech.
11:53
Piráti se snaží projít přes dobře organizovanou obranu domácích, která jim to ovšem příliš často nepovoluje.
11:14
Tomica dojížděl nahozený kotouč, který hbitý Kašík rychle přikryl pod lapačku. Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
10:37
Po delší odmlce se dostali ke slovu také hosté. Pokus Ölveckého ovšem mířil mimo branku Kašíka.
9:56
Šťastný dobře podržel puk pro svůj celek, ale nic dalšího domácí vymyslet nedokázali. Oba celky posílají na led čerstvé pětky.
9:25
Máme tu první komerční přestávku.
8:28
Berani se ještě udrželi v útočném pásmu a několikrát ohrozili brankáře Čecha. Ten ovšem všechny pokusy dokázal vytěsnit do bezpečných prostor.
7:51
Vlach sebral kotouč nic netušícímu Růžičkovi a posléze ještě ohrozil brankáře Chomutova.
7:33
Hodně opatrný hokej s minimem šancí v posledních minutách. Oběma celkům jde o hodně a podle toho také vypadá obraz hry.
6:56
Piráti zakládají kombinaci zpoza vlastní branky.
6:24
Čachotský obral Červenku o kotouč, ale posléze se puk udržel v útočné třetině a Jánošík jen těsně minul branku domácích.
5:56
Prudká Čechova střela z ostrého úhlu končí v lapačce Jakuba Čecha.
5:44
Urbanec obral o kotouč napadajícího Kašeho a vzápětí ohrozil prudkým pokusem chomutovského brankáře.
5:07
Radek Veselý opouští trestnou lavici a Chomutov je zase kompletní.
4:37
Berani se usadili v útočném pásmu a povedlo se jim vymyslet pár pěkných kombinací. Tu poslední zakončil střelou do hrudi Čecha obránce Jiří Marušák.
3:52
Ani prudké nahození obránce Matějíčka brankáře Čecha nezaskočilo.
3:34
Chomutovu se povedlo hned dvakrát v oslabení vyhodit kotouč do bezpečných míst.
3:04
Radek Veselý (CHM) je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.
2:56
Bude se poprvé vylučovat. Domácí mají signalizovanou výhodu.
2:31
Kličkujícího Račuka čistě obral o kotouč Jiří Marušák. Chomutovští se usazují v útočné třetině.
2:01
Tentokrát brankář Chomutova kryje lehčí nahození jednoho ze zlínských do lapačky. Buly v obranném pásmu Pirátů.
1:34
Pořádný závar se odehrál před brankou Čecha. Matějíčkovo nahození brankář Pirátů neudržel a blízko k vedoucí trefě byl Maruna. Jeho dorážka ovšem neprošla za záda chomutovského brankáře.
1:24
Zatím oťukávaná z obou stran. Soupeři na sebe navzájem vyčkávají.
0:37
Domácím se to nepovedlo a teď to zkoušejí hosté.
0:14
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí. Ti se hned tlačí do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše. Za malou chvíli začínáme.

PSG Zlín: Kašík (Zavadil) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Maruna, Cibák, Ondráček – Veselý, Vlach, Sýkora – Čech, Šťastný, Čachotský.

Piráti Chomutov: Čech (Kristan) – Skinner, Valach, D. Růžička, Jánošík, Dlapa, Šidlík, Peretiagin, Harant – Tomica, Červenka, Pospíšil – D. Kaše, V. Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Veselý, Dušek, Račuk.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Gebauer, Lederer.
Hezkou neděli ze Zlína. Do konce základní části Tipsport extraligy zbývá odehrát pouhých devět kol. Hokejisté Zlína se ještě čtyřikrát představí na domácím ledě. První z těchto čtyř duelů sehrají Berani dnes proti Pirátům z Chomutova. Oba celky nezískaly v posledním duelu ani bod. Zlínské přetlačila Mladá Boleslav, která nasázela Valachům tři góly a připsala si další tři body do tabulky. Piráti naopak na domácím ledě hned dvakrát vedli, ale zápas do vítězného konce nedotáhli. Dnes si to oba celky rozdají v přímém boji o sedmou pozici. Chomutov má před Zlínem těsný tříbodový náskok. Duel mezi Zlínem a Chomutovem startuje v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.