SESTŘIH: 22. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:5

Zlínu se sice podařilo alespoň zdramatizovat dnešní duel, ale Karlovy Vary si dostatečný náskok v pohodě uhlídaly a domů si odvezou plný počet bodů.
Zlínští se pokouší ještě zdramatizovat duel, ale Karlovy Vary se v pohodě brání.
58:08
Probíhají poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:43
Vhazuje se před brankou Karlových Varů. Závorka si před tím poradil s nebezpečným pokusem Jana Maruny.
56:12
Karlovy Vary vyhazují kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
55:56
Maruna nabil Kubišovi, který protáhl lapačku karlovarského brankáře. Ten rychle vytřepal puk před sebe a rozjel akci svého celku.
55:31
Michal Gulaši (KVA) 2 minuty za nedovolené bránění.
54:59
Přesilovka pro Energii. Vyloučen je Jiří Ondráček (ZLN) na dvě minuty za hákování.
53:15
Energie se v těchto minutách brání tlaku domácích.
52:28
Společně s hráči domácího celku se probudili i fanoušci.
51:18
Bukarts zakončil svůj průnik povedenou střelou do vyrážečky Závorky.
50:49
Osmík našel obránce Rodneyho, který otestoval Štůralovu pozornost.
50:15
Karlovy Vary jsou v těchto chvílích nervózní a toho chtějí domácí rychle využít.
49:20
Zlínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Štůralou.
49:12
Hostující střídačka si vyžádala oddechový čas.
49:12
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští hokejisté se pomalinku zvedají a jejich ztráta na soupeře jsou pouhé dva góly! Žižkovu střílenou přihrávku úspěšně tečoval za Závorku dobře postavený JAN MARUNA. Asistence: Tomáš Žižka, Martin Matějíček.
48:29
Hostům se povedlo po ataku Čachotského rychle vyhodit.
47:41
Vladimr Sičák (KVA) 2 minuty za nedovolené bránění.
47:40
Cibák nabil na modrou Kotvanovi, jehož bombu vytěsnil Závorka před Havlíka, který byl faulován.
47:26
Hra je přerušena, protože jeden z obránců Zlína hrál vysoko holí. Buly před Štůralou.
46:35
Témeř dvě minuty se hrálo bez přerušení. Nakonec je hra přerušena, protože domácí zahráli kotouč na icing.
44:17
Zlínští se trochu probudili a obstřelují branku Energie.
43:40
Nejprve Vlach a poté i Roberts Bukarts otestovali Závorkovu pozornost.
43:15
Nenápadná akce Zlína končí druhým gólem. Petr Holík posunul kotouč na TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO, který lehčí střelou zápěstím překonává Závorku. Asistence: Petr Holík, Martin Matějíček.
41:20
Zlínská defenzíva předvádí chybu za chybou. Štůrala ale zasahovat proti dorážce Koblasy nakonec nemusel.
40:34
Marosz se ocitl s kotoučem v ofsajdu a posléze musel být ve střehu Závorka, který vychytal v šanci Čachotského.
40:01
Po vyrovnané první třetině jsme viděli něco hodně nečekaného. Energie se zvedla a domácí sesypali jako domeček z karet a na světelné tabuli svítí stav 5:1 pro Karlovy Vary. Zlínu nepomohlo aní střídání brankáře. Poslední třetina začne v 19:18.
40:00
39:21
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Pouhé tři vteřiny před návratem Cibáka do hry se hosté opět střelecky prosazují. Jaroslav Kůs našel na opačném křídle BRYANA RODNEYHO, který byl připraven na střelu a překonal brankáře Štůralu. Asistence: Jaroslav Kůs, Petr Koblasa.
38:12
Domácí celek se prosazuje ve vlastním oslabení a snižuje stav zápasu na rozdíl tří branek. Ondráček posunul puk za sebe do jízdy na TOMÁŠE ŽIŽKU, který střelou zápěstím propálil brankář Závorku. Asistence: Jiří Ondráček.
37:24
Výhoda přesilové hry pro Karlovy Vary. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty hákování.
36:34
Opět střílel Vlach a brankář Energie opět prokázal hbitou lapačku.
36:10
Vlachův průnik končí v moci pozorného Tomáše Závorky.
35:15
Energie v pohodě brání dostatečné čtyřbrankové vedení.
34:30
Vachovec ztratil hokejku a domácí se dostali do tlaku. Říčka ale místo přihrávky na volného Holíka raději vystřelil a akce tím skončila.
33:54
Závorka se prezentoval parádním semaforem proti střele Filipa Čecha.
33:43
Energie se prosazuje již počtvrté! Bičánkovu střelu vyrazil Štůrala pouze před sebe, kde kotouč dorazil do sítě RUDOLF HUNA. Asistence: Radim Bičánek, Rostislav Marosz.
33:15
Čech předvedl v oslabení ukázkovou bojovnost a ještě stačil vystřelit. Hosté zakládají akci od vlastní branky.
32:41
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za držení hole.
32:09
Kombinace Beranů končí ofsajdem. Buly ve středním pásmu.
30:52
Martin Osmík (KVA) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Dnes hráli hosté již podruhé v šesti.
29:02
V brance domácích dochází ke změně. Na střídačku odjíždí Libor Kašík a místo mezi tyčemi zaujal Tomáš Štůrala.
29:02
Zlínská defenzíva se sesypala jako domeček z karet a inkasuje třetí úder. Autorem třtí trefy hostí je SEBASTIAN GORČÍK. Asistence: Tomáš Rohan, Martin Osmík.
28:28
Hrubka v obraně Zlína opět rychle potrestána. Kůs předložil puk TOMÁŠI HARKABUSOVI, který z první poslal kotouč k levé tyči Kašíkovy branky. Asistence: Jaroslav Kůs, Petr Koblasa.
27:56
Holík v přečíslení posunul za sebe na kotouč na Čachotského, který o něj ale přišel a do útoku míří hosté.
27:15
Jedovka Marosze z prostoru modré čáry končí v ochranné síti. Jelikož byl kotouč tečován jedním z obránců Zlína, bude se vhazovat před Kašíkem.
26:45
Horák střílel současně s píšťalkou sudího a píská se ofsajd. Gulaši jel rychle obránce domácích potrestat, ale ten v tom byl zcela nevinně.
26:06
Úspěšný zákrok Kašíka a je tu komerční přestávka. Po jejím konci se bude vhazovat před brankou Zlína.
25:30
Havlík hledal hokejku osamoceného Čecha, kterému ale střela vůbec nesedla.
24:52
Hosté názorně ukazují domácím, jak se využívají přesilovky. Jednoduše, rychle a přesně. Kotouč se dostal na modrou k RADIMU BIČÁNKOVI, který střelou z první vymetl horní růžek zlínské branky. Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Rachůnek.
24:20
Bartek opouští trestnou lavici a Energie hraje v plném počtu.
23:58
Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.
23:42
Gulaši nezazmatkoval a s ledovým klidem vyhodil kotouč přes celé kluziště. Energie hraje velmi dobré oslabení.
23:10
Zlínští zahráli ve vlastní přesilovce kotouč na icing. Buly před Liborem Kašíkem.
22:40
Hostům se velmi rychle podařilo dostat kotouč z vlastního pásma.
22:16
Výhoda přesilovky pro Zlín. Martin Bartek (KVA) 2 minuty za sekání.
21:10
Energie podruhé vyhazuje kotouč z vlastního pásma. Zlínští zakládají další kombinaci od vlastní branky.
20:46
Kubiš se rychle obtočil kolem karlovarské branky, ale kotouč do ní nezasunul.
20:01
Úvodní třetina nám přinesla mnoho šancí, ale gól jsme neviděli žádný. Více ze hry měli hokejisté domácího PSG, ale jejich několik šancí vychytal bezchybný Závorka. Energie se prezentovala několika pohlednými protiútoky, ale ty také zneškodnil pohotový Kašík. Druhá dvacetiminutovka odstartuje v 18:21.
20:00
19:49
Zlín mohl jít do vedení, ale šanci Adama Havlíka na poslední chvíli parádním zákrokem zneškodnil Tomáš Závorka.
19:22
Cibák geniální přihrávkou vyšperkoval akci, když našel ve střelecké pozici Kubiše, jehož pokus brankář Závorka zneškodnil.
18:58
Rodney zpátky na ledě, Energie kompletní.
18:49
Tvrdá přizemní rána Žižky skončila na betonech Závorky a kotouč posléze odpálil do bezpečí Koblasa.
18:31
Po sérii přihrávek končí kotouč opět v moci karlovarského brankáře.
17:30
Zlinští mají slušný tlak, ale Závorka v čele s obranou v pohodě odolávají.
16:57
Bryan Rodney (KVA) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
16:33
Odražený kotouč vybídl do jízdy a k následné střele Urbance, ale Závorka si vyjel z brankoviště a jeho pokus ztlumil do výstroje.
15:50
Veselý se vrací do hry, Zlín je kompletní.
15:40
Rachůnek našel na modré neobsazeného Hunu, který vyslal z první hodně slušnou střelu, kterou Kašík na poslední chvíli vyrazil.
14:56
Energetici stále kombinují, ale Kašík čeká na první zásah v oslabení.
14:26
Zdlouhavou kombinaci hostí ukončil až bránící Cibák, který vystihl rozehrávku Barteka.
13:44
První přesilovka pro Karlovy Vary. Ondřej Veselý (ZLN) vyfasoval dvě minuty za držení protihráče.
12:44
Kašík lapil pokus Benáka do lapačky a hra je přerušena.
11:20
Energie se usadila před Kašíkem, kde se hosté prezentovali několika střelami, ale brankář PSG si se všemi pokusy v pohodě poradil.
10:27
Do šance se tlačil rozjetý Adam Havlík, který ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů, komu by kotouč posunul dále.
9:46
Bartek natáhl kotouč do útočného pásma a snažil se vymyslet něco pro své spoluhráče. Do šance se nabídl obránce Benák, ale nakonec z toho nic vážnějšího nebylo.
9:27
Po menší odmlce opět zákrok brankáře Karlových Varů. Tentokrát Závorka vychytal střelecký pokus Říčky.
8:26
Zlínští mají momentálně menší převahu, ale naskytnuté šance končí na pozorném Závorkovi.
7:05
Střelu jednoho z útočníků hostí Kašík sice viděl na poslední chvíli, ale dokázal včas zareagovat a kotouč vytěsnit mimo branku.
6:10
Zpátky ve hře je už i Gorčík, Karlovy Vary zvládly oslabení ve třech i ve čtyřech.
5:29
Marušák se dostal ke střele, ale jeho pokus byl sražen mimo branku Energie.
4:45
Rodney se vrací zpátky do hry a přesilovka pět na tři končí. Vary hrají ve čtyřech.
4:19
Zlínu se kombinace v přesilovce příliš nedaří.
4:05
Zcela zbytečné vyloučení na straně hostí. Za podražení si odsedí dvě minuty Sebastian Gorčík (KVA)
3:28
Nejprve se Varům povedlo vyhodit kotouč do bezpečí, ale vzápětí musel řešit Závorka ošemetnou situaci před vlastním brankovištěm, kde se do kotouče opřeli Říčka s Čachotským, ale kotouč za brankovou čáru neprošel.
2:42
Bryan Rodney (KVA) 2 minuty za sekání.
2:19
Zlínští budou hrát přesilovou hru. Nyní mají signalizovanou výhodu.
1:44
Povedenou střelu Roberta Říčky brankář hostí chytá. Zlín stále na kotouči.
1:32
Kombinaci Karlových Varů si Kašík pohlídal. Buly po jeho levici.
0:44
Domácí se poprvé usadili před Závorkou, který ale zasahovat nemusel.
0:22
První průnik hostí končí ofsajdem. Buly ve středním pásmu.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Říčka, Holík, Čachotský – Veselý, Vlach, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Čech, Cibák, Havlík.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Tomeček, Sičák, Benák, Gulaši, Dvořák, Rodney – Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec, Bulík, Bartek – Koblasa, Kůs, Harkabus – Rohan, Osmík, Gorčík.

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Flegl, Polonyi.
Hezký podvečer ze Zlína. Extraliga dnes pokračuje na ZS Luďka Čajky jednadvacátým kolem. Pomalu zvedající se Berani hostí také trápící se celek z Karlových Varů. Energie před nedávnem posílila a chce se tak jako Zlín odpoutat od spodního patra tabulky. Kádr doplnili útočníci Huna s Kůsem a do obrany se vrátil Jekabs Redlihs. Celek naopak opustil obránce Harant, který zamířil do Chomutova. Dnes se bude hrát doslova o šest bodů. Výhra bude pro oba celky znamenat velmi důležité body, které se budou ve zbytku sezóny jistě hodit. Zlínští sahali v Olomouci po nadějném výsledku, ale nakonec podlehli domácím a nedovezli si žádný bodový zisk. Energetici mají dvě prohry v řadě za sebou a z toho jeden bod po prohře v prodloužení. Oba mančafty tedy mají o motivaci postaráno. Duel mezi Zlínem a Karlovými Vary odstartuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.