SESTŘIH: 47. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:5

Duel mezi Zlínem a Karlovými Vary je u konce. Z jasného vedení 4:1 pro Karlovy Vary se nakonec stalo pořádné drama. Zlínští snížili stav zápasu na rozdíl jediné trefy a obstřelovali branku Habala. Na vyrovnání to ovšem nestačilo a výhru pečetil trefou do prázdné branky Rudolf Huna.
59:21
Zlín se ještě snaží, ale nejspíše máme rozhodnuto.
58:48
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Holíkovu nahrávku zachytil Haščák, který místo trefy do opuštěné klece ještě poslal puk na hokejku RUDOLFA HUNY, který si tak užije radost ze vstřelené branky. Asistence: Marcel Haščák.
58:34
Zavadil zůstává na střídačce, vhazuje se před Habalem.
58:34
Zlínští si v závěru vyžádali oddechový čas.
58:30
Obrovské štěstí pro Habala. Kotvanovo nahození se odrazilo těsně vedle pravé tyčky karlovarské klece.
58:07
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
57:48
Čtvrtá zlínská formace uzamkla hosty v jejich pásmu.
57:17
Zlínští se snaží neustále obstřelovat branku Energie. Jejich pokusy jsou ale nepřesné.
56:37
Utkání sleduje 5 190 diváků.
56:35
Holík nejspíše promrhal nejvhodnější moment ke skórování a branku poté přestřelil.
55:37
Hosté v pohodě vyhazují puky do středního pásma, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
55:05
Brankáře Karlových Varů nepřekvapila ani dalekonosná střela Jana Maruny.
54:16
Vachovce zastavil dobře bránící Kotvan. Zlín se zase vydává do útoku.
53:46
Až teď máme hru přerušenou. Následuje komerční přestávka.
53:06
Bukarts obelstil dva protihráče a vydává se do útočného pásma připravit šanci pro své spoluhráče.
52:17
Stále se hraje v obranném pásmu Energie. Velmi dlouho se nepřerušovalo.
50:49
Žlutomodří se neustále tlačí do zakončení, Habal svoji branku uzavřel.
50:16
Vlach hledal Žižku, ale ani ten z blízkosti nepřelstil brankáře Karlových Varů.
49:28
Kotvan se tlačil do útoku, kde se dokonce dostal ke střele. Brankář Energie byl ale opět úspěšný.
48:05
V těchto chvílich se oba celky přetahují o kotouč. Zlín chce vyrovnat, ale Habal to zatím nepovolil.
47:19
Ševci se neustále tlačí do zakončení. Habal zatím společně s obránci odolává.
46:40
Bekhend Rudolfa Huny končí v moci Zavadila. Buly u branky Zlína.
46:19
Marušákovu tečovanou střelu dokázal Habal vyrazit. Poradil si také s dorážkou Kotvana.
45:50
Zlínští jsou kompletní a rychle se vydávají do útočného pásma.
45:19
Varům se přesilovka vůbec nedaří. Říčkův trest se pomalinku krátí.
45:03
Bičánkovo prudké nahození končí v lapačce Petra Zavadila.
44:26
Zlínským se povedlo dvakrát vyhodit kotouč do bezpečí.
43:40
Robert Říčka (ZLN) je potrestán dvěma minutami za hákování.
43:35
100% šance Roberta Říčky. Útočník Zlína nedoklepl do odkryté branky přihrávku od Bukartse. Kotouč Říčkovi projel pouze mezi bruslemi.
43:15
Zlín dlouho kombinuje, zatím střelecky Habala v přesilovce neohrozil.
42:21
Ondráček se rychle obtočil kolem karlovarské branky a byl nedovoleně zastaven. Marek Baránek (KVA) 2 minuty za držení protihráče.
41:27
Rozmíška před Habalem a bude se vylučovat.
40:48
Habala prověřil prudkým pokusem rozjetý David Šťastný.
40:01
Dnes vidíme utkání jako na houpačce. Energie vstoupila do druhé části s bohatým třígólovým náskokem, který ale udržet nedokázala. Zlínští zabrali a snížili na rozdíl jediné trefy. V poslední třetině nás tedy čeká více než zajímavá bitva.
40:00
39:19
Čachotský jen těsně minul střelou z mezikruží levou tyčku karlovarské klece.
38:44
Zakázané uvolnění Energie. Buly před Habalem.
38:19
Ondráček je zpátky na ledě, Zlín se dokázal ubránit.
37:50
Zavadil pravým betonem vyrazil dorážku jednoho z útočníků Energie a Berani posílají kotouč přes celé kluziště.
37:14
Energie se v přesilovce snaží odskočit Zlínu zase na rozdíl dvou branek.
36:42
Veselého střelu ve vlastním oslabení dokázal Habal ztlumit do ochranné sítě.
36:12
Dnes se vylučuje velmi často. Jiří Ondráček (ZLN) dvě minuty za nedovolené bránění.
36:07
Zlín právě vstřelil branku!
Dnes to vypadá na pořádné drama. Domácí to nezabalili a dotáhli se na svého soupeře na rozdíl jediné trefy. Marušákovu střelu vyrazil Habal pouze před sebe, kde puk bekendem dorazil ROMAN VLACH. Asistence: Jiří Marušák.
36:02
Bičánek je zpátky na ledě, Berani nedokázali využít přesilovku, ale tlak měli hodně slušný.
35:06
Berani stále kombinují, ale jejich pokusy jsou hodně nepřesné.
34:19
Drtivý tlak v podání domácích. Ševci obstřelují branku ze všech stran, ale Habal i s notnou dávkou štěstíčka odolává.
33:41
Marušák posunul kotouč na Vlacha, který neprostřelil bránícího hráče Energie.
33:17
Vlachova střela byla sražena, další pokus se domácím nezdařil a hosté posílají kotouč na Zavadila.
32:40
Bukartsovu dorážku v pádu dokázal přesouvající se Habal zneškodnit výborným zákrokem.
32:16
Matějíčkova dělovka byla nepřesná. Zlín se stále drží v pásmu.
32:02
Zlínští budou mít přesilovku. Radim Bičánek (KVA) se dopustil přestupku a bude za to pykat. Je tu šance pro domácí dotáhnout se na rozdíl jediné trefy. Obránce Energie vyfasoval dvě minuty za hrubost a dvě za nesportovní chování. Celkem tedy čtyři minuty.
30:54
Ještě dělovka Martina Matějíčka. Jeho pumelice byla sražena jedním z obránců, který vpadl do střely.
30:24
Výkon domácích se po druhé vstřelené brance hodně zlepšil. Hra se vyrovnala a vidíme více šancí na každé straně.
29:49
Maruna (ZLN) se dostal do krížku se Sičákem (KVA) před brankou Habala. Oba hříšníci vyfasují za menší rozmíšku dvě minuty.
29:34
Sýkora byl tvrdě atakován, hraje se nadále v plném počtu.
29:14
V první třetině byli více nabuzeni hosté, tentokrát jsou to domácí.
28:44
Žlutomodří využívají přesilovou hru a snižují stav zápasu na rozdíl dvou branek. Berani předvedli parádní přesilovkovou kombinaci, kterou po přihrávce Holíka zakončil dělovkou z voleje ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Holík, Martin Matějíček.
28:06
Ondráček je na ledě, začíná přesilovka Zlína.
27:56
Marcel Haščák (KVA) 2 minuty za hru vysokou holí. Chvíli se bude hrát 4na4 poté si zahrají přesilovku domácí.
27:38
Říčka byl v souboji za brankou Energie poslán k ledu. Divákům se to nelíbilo, ale podle rozhodčích bylo vše v pořádku.
27:10
Rachůnek zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale kotouč ztratil.
26:37
Zdlouhavá kombinace hostů skončila tvrdou Sičákovou střelou. Zavadil byl připraven a připisuje si další úspěšný zákrok.
26:02
Jiří Ondráček (ZLN) vyfasoval dvě minuty za podražení.
25:29
Karlovy Vary si zahrají přesilovku, nyní hrají v signalizované výhodě.
24:27
Energetici se dostali do útočného pásma, kde ale o kotouč přišli a puk vyváží do útočného pásma Šťastný.
23:44
Střela Romana Vlacha končí sražena v ochranné síti.
23:14
Holík ujížděl v přečíslení s Bukartsem. První jmenovaný se rozhodl pro rychlou střelu, která byla sražena obráncem Energie.
22:46
Kotvan je na ledě, Zlín je kompletní.
22:17
Žižka inkasoval od Bičánka hodně tvrdý projektil. Následně se domácím povedlo vyhodit kotouč přes celé kluziště.
21:41
Zavadil si připisuje první zákrok. Brankář PSG vyrazil ramenem pokus Jakuba Svobody.
21:09
Zlín dokázal dvakrát překazit kombinaci Energie a vyhodit kotouč za branku Habala.
20:48
Zavadila zachránila levá tyčka. Dorážející Kůs se k dorážce nedostal.
20:31
Oldrich Kotvan (ZLN) dvě minuty za nedovolené bránění.
20:15
V brance domácích stojí místo Kašíka náhradník Petr Zavadil.
20:01
Domácí zažili doslova hororových dvacet minut. Naopak Energie, která přijela v dobré formě si odnáší do kabin čtyřbrankové vedení. Karlovy Vary zaskočily domácí celek a po hrubkách v obraně se dostali rychle do dvougólového vedení. Zlínu se sice povedlo za stavu 0:3 snížit, ale vedení zpátky hostům navýšil Tomáš Rachůnek, který se dnes prosadil už dvakrát. Uvidíme co nám přinese třetina číslo dvě, která začne přibližně v 16:24.
20:00
19:07
Máme tu poslední minutku první dvacetiminutovky.
18:43
Energie bleskově využívá přesilovou hru pěti proti čtyřem. Bičánkovu dělovku tečoval těsně před Kašíkem TOMÁŠ RACHŮNEK. Pro zlínského odchovance to je dnes již druhá trefa v utkání. Asistence: Radim Bičánek.
17:50
Energie si zahraje v závěru první třetiny přesilovou hru. Tomáš Sýkora (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
17:29
Jiskřičku naděje dává domácím ROBERT ŘÍČKA. Útočník Zlína, který se v posledních zápasech hodně rozstřílel. Bukarts mu předložil parádní přihrávku, kterou havířovský odchovanec nemohl pohrdnout. Asistence: Roberts Bukarts.
16:48
Jeden z karlovarských útočníků se ocitl v brankovišti Kašíka a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
16:24
Energie přebírá kotouč za vlastní brankou a opět se řítí do útoku.
15:37
Cibák byl v souboji o kotouč sražen k ledu, ale rozhodčí zůstavají klidní.
15:19
Kdo by to čekal, ale Energie na ledě hýří pohybem a po hrubkách domácích zaslouženě vede.
14:39
Domácí se nedokázali vymanit z tlaku hostů a inkasují třetí branku. Kůs posunul kotouč na TOMÁŠE RACHŮNKA, který nekompromisní střelou nedal zlínskému brankáři šanci. Asistence: Jaroslav Kůs.
14:09
Kašík si v pohodě pohlídal dorážku Rostislava Marosze.
13:58
Zakázané uvolnění Energie. Vhazuje se u branky Zlína.
13:39
Tomáš Sýkora vybojoval v rohu kluziště kotouč a posléze jej předložil na čepel Filipa Čecha. Jeho střelu dokázal Habal vytěsnit.
12:54
Gulaši je zpátky ve hře, Zlín početní převahu nevyužil.
12:17
Habal likviduje i další zásah zlínského obránce. Opět se bude vhazovat u branky Karlových Varů.
12:06
Marušákova dělovka byla hodně tvrdá. Habal při zásahu ztratil rovnováhu, ale kotouč dokázal vyrazit do ochranné sítě.
11:52
Minuta z trestu Gulašiho je pryč a Habal si připsal v oslabení pouze jeden zásah. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
11:29
Domácí dlouho kombinovali. K ohrožení Habala se ale nedostali.
10:52
Michal Gulaši (KVA) je potrestán dvěma minutami za hákování.
10:44
Vlach si díky vysoké aktivitě vybojoval vyloučení, nyní mají domácí signalizovanou výhodu.
10:27
Habal s ledovým klidem chytá dalekonosnou střelu od Tomáše Žižky.
10:12
Karlovy Vary se opět usadily před Kašíkem. Tentokrát se jim kombinace nezdařila a do útoku putují domácí.
9:33
Ofsajd Zlína, buly ve středním pásmu.
8:44
První formace karlovarských si vytvořila pohlednou kombinaci, kterou dokončoval nepřesnou dorážkou Jakub Svoboda.
8:14
Energie je hodně nabuzená a Kašík musel opět zasahovat.
7:37
Divákům se momentální výkon domácích nelíbí a z tribun se ozývá pískot.
7:12
Zlínští opět hrubě chybovali v defenzívě a jsou podruhé potrestání. MARCEL HAŠČÁK zachytil kotouč v mezikruží, popojel si před Kašíka a prudkou střelou navyšuje vedení pro svůj celek již o dvě branky. Slovenský útočník se před nedávnem vrátil do sestavy Energie po zranění a ukazuje, jak je pro svůj celek důležitý. Bez asistence.
6:43
Kašík srazil střelu jednoho z hostujících hráčů do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
6:30
Šťastný se vrací do hry, Energie nedokázala využít čtyřminutovou početní převahu jednoho hráče v poli.
6:17
Energie si v závěru přesilovky utvořila slušnou kombinaci, kterou mohl využít trefou do odkryté branky Vachovec. Útočník Karlových Varů ale na poskakující kotouč nedosáhl a nedopravil ho do sítě.
5:44
Jedovatá střela Gulašiho skončila v lapačce zlínského fantoma v brance.
5:13
Z ostrého úhlu střílel Rudolf Huna. Jeho střelecký pokus končí ve výstroji Libora Kašíka.
4:58
Urbanec si společně s Matějíčkem nejprve trochu překáželi, ale posléze prvně jmenovaný poslal kotouč za branku Habala.
4:27
Zlínští se dobře brání. Nepouštějí svého soupeře ani do útočného pásma.
3:47
Kombinaci hostí překazila až nepřesná Haščákova přihrávka. Energie musí zakládat novou akci zpoza vlastní branky.
3:25
Bičánek otestoval tvrdým pokusem pozornost zlínského strážce svatyně. Buly v obranném pásmu Beranů.
3:16
Energie se až v těchto chvílích usazuje před Kašíkem, kde kombinuje.
2:43
Petr Holík se uvolnil ve vlastním oslabení a ještě dokázal střelecky ohrozit Habala. Buly u branky Energie.
2:33
Další pokus karlovarských končí mimo hlediště. Hra se posouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat.
2:29
Prudká střela Tomáše Rachůnka od modré čáry končí v lapačce zlínského brankáře.
2:24
Energie je na koni a ještě si zahraje přesilovou hru. David Šťastný (ZLN) si vykoledoval dvě + dvě minuty za hru vysokou holí.
1:58
Kašík vyrazil střelu jednoho z protihráčů. Zlínská dvojice obránců nyní přebírá kotouč a domácí jdou do útoku.
1:27
Domácí jsou po první inkasované brance hodně zaskočeni. Tohle nejspíše od posledního celku v tabulce nečekali.
0:42
Hodně ledová sprcha pro domácí tým. Kotvan přihrál kotouč přímo na hokejku MARTINA ROHANA, který prudší střelou z mezikruží otevírá skóré zápasu. Bez asistence.
0:20
Karlovarští se natlačili před Kašíka, kde ale brankáře domácích nedokázali ohrozit.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Zavadil) – Kotvan Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Sýkora, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek, Dvořák, Gulaši, M. Rohan, Sičák, Baránek, Weinhold – Rachůnek, Kůs, J. Svoboda – Vachovec, Haščák, Huna – Gorčík, Marosz, Flek – Koblasa, Gríger, Tomeček.

Rozhodčí: Čech, Mrkva, Gebauer, Lederer.
Tipsport extraliga pokračuje ve finiši základní části rychlým tempem. Během sedmnácti dnů se odehraje posledních osm kol! Hokejisté PSG Zlín se utkají ve 47. extraligovém kole s posledním týmem tabulky HC Energií Karlovy Vary. Berani ztrácejí na přímý postup do play-off pouhé čtyři body. V Olomouci si parta Rostislava Vlacha připsala dva body po výhře na nájezdech. Berani moc dobře vědí, že je dnes nečeká lehké utkání. Hlavní Kouč Beranů to moc dobře ví a má na to tento názor: Soupeř nemá co ztratit. Čeká nás daleko těžší utkání než s protivníky z horních pater tabulky. Energie dobře bruslí, hraje poctivý hokej, dohrává osobní souboje, chodí často před bránu a hodně střílí. Každopádně venku hraje lépe než doma. Musíme se na zápas dobře připravit a v žádném případě nepočítat s tím, že to bude exhibice nebo soupeře přestřílíme. Věřím, že kluci Vary nepodcení. Jdeme do dalšího těžkého utkání s jasným cílem, a to vyhrát za tři body,“ uvedl zlínský lodivod. Duel mezi Zlínem a Energií startuje již v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.