SESTŘIH: 40. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4-1

Hodně dlouho vyrovnané utkání mezi Zlínem a Litvínovem nakonec končí zcela jasnou výhrou domácích v poměru 4:1. Zlín nejvíce zahrozil až v poslední třetině, kdy překonal Januse hned třikrát. Z toho dvě přesné trefy zaznamenal Robert Říčka. Zlínští tedy sérii výher na domácím ledě zase o krůček posouvají. Hezký zbytek úterního večera, napočtenou.
59:53
Zlín právě vstřelil branku!
Výhru Zlína pečetí svoji druhou trefou v utkání střelecky dobře naladěný ROBERT ŘÍČKA. Pochvalu za asistenci si zaslouží Petr Holík.
59:24
Vhazuje se ve středním pásmu. Litvínov už power-play zřejmě nestihne.
58:45
Kašík úspěšně zasahuje. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
58:30
Marušák i Kotvan se dostali ke střele, ale Janus odolal. Verva je kompletní.
57:38
Zlínští se od začátku přesilovky stále drží v útočném pásmu a kombinují.
57:17
Dnešní duel sleduje 4 480 diváků.
56:23
Zlínští si ještě v závěru utkání vynutili přesilovou hru. Michal Trávníček (LIT) vyfasoval dvě minuty za napadení.
55:22
Čeká nás komerční přestávka. Poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
54:26
Verva se ještě snaží z výsledkem něco udělat. Trávníček se ale podruhé do šance neprotáhl.
53:47
Zakázané uvolnění Litvínova. Buly po levé ruce Jaroslava Januse.
52:46
Trávníček z ostrého úhlu protáhl Libora Kašíka. Buly u branky domácích.
52:15
Je tu další trefa domácích. Zlínští šokují celek Litvínova a odskakují na rozdíl dvou branek. Bukarts nahrávkou zpoza branky našel PETRA HOLÍKA, který vymíchal Januse a posunul kotouč za brankovou čaru. Asistence: Roberts Bukarts.
51:17
Berani dávají Litvínovu pořádně ledovou sprchu. Řezníčkovu tvrdou střelu vyrazil Janus pouze před sebe, kde puk s ledovým klidem zavezl do sítě ROBERT ŘÍČKA. Asistence: Dalibor Řezníček, Roman Vlach.
50:34
Teď pro změnu atakoval Cibák jednoho ze soupeřů. Necelých deset minut před koncem třetí části se hodně přiostřuje.
49:56
Tvrdší atak jednoho z lítvnovských na zlínského Bukartse. Rozhodčí opět nevylučují.
49:24
Bukarts byl za brankou Januse stažen k ledu, rozhodčí ale hru ponechávají bez vyloučení.
49:06
Zlínská čtvrtá formace se usadila před Janusem.
48:18
Pokus Gerháta i dorážku od Guly dokázal brankář Zlína zneškodnit.
47:50
Zlínská přesilovka už je u konce. Berani v ní mockrát nestihli Januse ohrozit.
46:36
Říčkova dorážka z mezikruží končí na hrudi Januse.
45:48
Zbyněk Sklenička (LIT) si odsedí dvouminutový trest za nedovolené bránění.
44:28
Trávníček posunul puk na Martynka, který rychlou střelou nepřekvapil zlínského brankáře.
43:18
Reichel se toho vůbec nebál a do kotouče se opřel velice tvrdě. Jeho střela z nápřahu Kašíka nevystrašila.
42:38
Útočník Vervy odjel po svých na střídačku a hostům byl posléze odpískán ofsajd.
42:10
Litvínovský Válek zůstal ležet na ledové ploše a hra je přerušena.
41:25
Oba týmy jsou kompletní.
40:49
Lukešovu střelu Kašík bez obtíží chytá. Vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína.
40:28
Do šance se tlačil domácí Říčka. Jeho střela byla ovšem nepřesná.
40:01
Prostřední část už nám dvě trefy přinesla, ale stav je opět nerozhodný. Do vedení poslal hosty Miloslav Hořava, který prostřelil Kašíka prudkou střelou zápěstím. Stav zápasu srovnal obránce Kotvan. Hraje se vyrovnaný, ale hodně upracovaný hokej.
40:00
39:56
Litvínov mohl jít před odchodem do šaten do vedení. Obránce Pavelka si kličkou obešel Kašíka, ale kotouč do poloprázdné klece nedopravil.
39:22
Filip Čech (ZLN) 2 minuty hrubost – Tomáš Frolo (LIT) 2 minuty také hrubost.
39:22
Šťastného nahozený kotouč propadl za Janusova záda, ale otázka zda puk skončil za brankovou čarou. Videorozhodčí ale potřeba nebude, rozhodčí nyní udělují tresty za šarvátku.
38:55
Marušák je zpátky ve hře. Tato přesilovka se Vervě příliš nevydařila.
38:26
Ofsajd Litvínova. Hra se vrací do středního pásma.
37:32
Kuriózní situace se stala u branky Litvínova. Brankář Vervy se chvíli ocitl pod spadlou klecí. Vše je ale v pořádku a vhazuje se u Januse.
36:45
Litvínov si zahraje další přesilovou hru. Za katr už putuje Jiří Marušák (ZLN) jeho faul ohodnotil rozhodčí dvěma minutami.
35:35
Verva přesilovou hru využít nedokázala a Vlach může zpátky do hry.
34:45
Další šance Litvínova končí nevyužita. Tentokrát se Kašík rychle přesunul proti dorážce Radka Dudy.
34:34
Nejprve se Zlínu podařilo dostat kotouč do bezpečí, ale vzápětí střílel Hanzl. Kašík byl bezchybný.
33:29
Přesilovka pro Vervu. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za podražení.
33:22
Střelu jednoho z litvínovských brankář Kašík schoval do lapačky.
33:07
Ofsajd Zlína, buly ve středním pásmu.
32:48
Přerušení opět po téměř dvou minutách. Postarali se o to domácí, kteří vyhodili kotouč na icing.
30:55
Bídná přesilovka Litvínova je u konce. Řezníček se může vrátit zpátky na led.
29:53
Verva se zatím nedokázala usadit u Kašíka. Berani se brání ve čtyřech velmi dobře.
29:19
Kotvan vybojoval kotouč a okamžitě ho odpálil za branku Januse.
28:53
Až teď byla ukončena signalizovaná výhoda Vervy. Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za hákování.
27:33
Hanzl byl v zakončení faulován a Verva bude mít signalizovanou výhodu.
26:59
Berani srovnávají krok se svým soupeřem a je vyrovnáno. Filip Čech vybojoval kotouč pro OLDRICHA KOTVANA, jehož bomba z první končí za Janusem. Asistence: Filip Čech.
26:38
Janus vychytal i zakončujícího Filipa Čecha, který to zkoušel na slovenského brankáře zpoza branky.
25:50
Pavelka se vrací do hry, Verva přečkala i tohle oslabení.
25:06
Kotvan ani Marušák nedokázali svými dělovkami překonat brankáře Vervy.
24:16
Holík posunul puk na Bukartse, který jen o fous nepřelstil Januse.
23:38
Přesilová hra pro Berany. Tomáš Pavelka (LIT) si vykoledoval dvouminutový trest za hákování.
23:38
Urbanec mohl napravit předchozí minelu a vyrovnat, ale Januse střelou z levého kruhu nepřekonal.
22:54
Hra se přesunula na druhou stranu. Buly před Janusem.
22:28
Verva mohla odskočit do dvougólového vedení! Trávníček ale odmítl, aby jeho celek odskočil, když nedokázal trefit odkytou branku Zlína.
21:42
Litvínov právě vstřelil branku!
Urbanec namazal kotouč protihráči, který posléze zachytil MILOSLAV HOŘAVA a svižnou střelou zápěstím prostřelil Kašíka nad pravý beton. Asistence: Kamil Piroš.
21:24
Kristián Reichel se dostal do tutovky, kterou ale proměnit nedokázal.
20:50
První akce domácích byla nedotažená. V té druhé se ke střele dostal obránce Martin Matějíček. Jeho pumelici ztlumil Janus do výstroje.
20:01
První nezáživná třetina mezi Zlínem a Litvínovem je za námi. Neviděli jsme příliš oslnivý hokej, který by oko diváka potěšil. Dvě větši šance měli litvínovští, oba pokusy dokázal pokryt výborný Kašík. Druhá třetina začne cca v 18:18.
20:00
19:34
Holík hledal před brankou Bukartse i Říčku. Nikdo z jeho spoluhráčů se ovšem k odraženému kotouči nedostal.
19:03
Zakázané uvolnění hokejistů Zlína. Následuje buly po levici Kašíka.
18:07
Rozjetý Reichel byl zastaven odpískaným ofsajdem.
17:41
Třetí zlínská formace se usadila před Janusem, který se pořádně zapotil.
16:29
Verva se dobývala před Kašíka. Na chvíli se jí to podařilo, ale vzápětí už puk dostali do středního pásma zlínští obránci.
15:55
Holík je zpátky ve hře. Ani Verva nedokázala využít svoji přesilovou hru.
15:19
Beranům se povedlo i podruhé procedit kotouč do útočného pásma.
14:38
Do vedení mohl hosty poslat Rostislav Martynek. Jeho dorážku ale na poslední chvíli ztečoval mimo branku obětavý Matějíček.
14:12
Zlín bleskově vyhazuje kotouč do bezpečí.
13:51
Petr Holík (ZLN) 2 minuty za sekání.
13:43
Hodně důrazu na zlínském brankovišti předvedl litvínovský Doležal. Jeho dorážky Kašíka nepřekvapily, ale útočník Vervy si vynutil alespoň přesilovou hru pro svůj celek.
12:47
Hraje se zatím průměrný hokej, diváci si na své zatím nepřišli.
12:14
Opět tu máme icing v podání Litvínova. Další buly před Janusem.
11:45
Zakázané uvolnění Litvínova. Bude následovat vhazování před Janusem.
10:34
Hrubku zlínských mohl potrestat Rostislav Martynek. Jeho zakončení ovšem skončilo na bezchybném Kašíkovi.
9:50
Rozhodčí pokračuje ve hře a oba celky také.
9:47
Jeden z rozhodčích se zranil a hra je přerušena. Vypadá to, že bude potřebovat ošetření.
9:21
Janus chytá odražený kotouč od zadního mantinelu a hra je přerušena.
8:59
Verva posílá kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Janusem.
8:43
Zlínští se momentálně nemohou vymanit z vlastního pásma. Litvínovští dobře napadají svého protivníka.
8:17
V první třetině se hraje dlouho bez přerušení. Na vyloženější šanci stále čekáme.
6:49
Zlínští vyhrály buly ve středním pásmu a opět se tlačili do zakončení. Tentokrát jejich kombinaci zbrzdila nepřesná rozehrávka Čachotského.
6:24
Vlach hledal před brankou Veselého, který ale na kotouč nedosáhl. Litvínovu se povedlo dostat kotouč do středního pásma.
5:54
Miloslav Hořava se ocitl zcela sám před zlínským brankářem. Zakončení litvínovského útočníka z bezprostřední blízkosti si ovšem brankář domácích dokázal pohlídat.
5:16
Trávníčkova střela byla nepřesná a kotouče se ujímají žlutomodří.
4:47
Čachotský se snažil protlačit přes levé křídlo až před Januse, ale bez úspěchu. Útočníka PSG Zlín včas zastavil jeden z obránců Vervy.
4:14
Kašík kryje dalekonosnou střelu Karla Kubáta. Vhazuje se v obranné třetině Zlína.
3:55
Frolo se rychle vrací do hry, Litvínov se dokázal ubránit a je kompletní.
3:34
Veselý našel Marušáka, který si ale střelecký pokus od modré čáry rozmyslel a domácí pokračují v kombinaci.
3:10
Kotvanova rozehrávka na Vlacha byla bohužel pro domácí ofsajdová.
2:48
Žižkova skrytá střela z mezikruží končí v moci Jaroslava Januse. Ten musel pokus zlínského obránce likvidovat až na druhý pokus.
2:24
První přesilovková kombinace domácích skončila nepřesně a hostům se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
1:51
Hra je poprvé přerušena a bude se vylučovat. Tomáš Frolo (LIT) 2 minuty za držení hole.
0:56
Litvínovu se nic vymyslet nepodařilo, na kotouč se vracejí zpátky domácí.
0:27
Zlínští se nastěhovali před Januse, kterého otestoval svižnou střelou Petr Holík. Brankář Vervy jeho pokus vyrazil a na puk se dostávají hosté.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) Kotvan Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Veselý, Vlach, Štumpf – Čech, Šťastný, Čachotský.

HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Sklenička – Duda, Gerhát, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Hořava, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, Doležal.

Rozhodčí: Hradil, Čech – Flegl, Polonyi.
Hezké úterní odpoledne ze Zlína. Extraliga se dnes přehoupne do poslední čtvrtiny a zlínští hokejisté přivítají na svém ledě celek předposledního Litvínova. Zlínští hokejisté hrají ve skvělé formě a povedenou sérii výher budou chtít natáhnout o další zápas. Do cesty se jim ovšem postaví předposlední Litvínov. Úradující mistr zažívá doslova hororovou sezonu a má co dělat, aby se vyhnul boji o udržení v extralize. Do obrany Beranů se vrací po nemoci slovenský reprezentant Oldrich Kotvan, otazník visí nad startem zkušeného beka Tomáše Žižku, který kvůli zranění nedohrál zápas s Kometou. Zápas mezi Zlínem a Vervou Litvínov se hraje v úterý 26. ledna od 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.