SESTŘIH: 6. kolo extraligy, Zlín - Pardubice 1:3

Dohrávka mezi Zlínem a Pardubicemi je u konce. Dnes vyhráli lepší a o něco šťastnější Pardubice, které dokázaly vsítit tři branky a dokráčely zaslouženě ke třem bodům. Mizérie Zlína se začíná opět rozjíždět. Uvidíme jestli se během týdne stanou nějaké změny v kádru PSG. Pro dnešek je to všechno. Hezký zbytek úterního večera.
59:55
Ještě stihneme nejspíše poslední buly před Maxwellem.
59:11
Dynamo právě vstřelilo branku!
Zlín to zkusil bez brankáře a hned inkasuje. TOMÁŠ ROLINEK se prosazuje trefou přes celé kluziště do odkryté branky. Bez asistence.
59:06
Veliká šance pro Zlín v závěru utkání. Domácí budou hrát přesilovou hru. Tomáš Marcinko (PCE) 2 minuty za zdržování hry.
56:25
Marunova střela od levého mantinelu končí v náručí Maxwella.
55:06
Zakázané uvolnění na straně Pardubic. Buly po levé ruce Maxwella.
53:38
Pardubice se v těchto minutách mají problém dostat z vlastního pásma.
52:28
Tlak domácích sílí, ale domácím se nedaří podruhé přelstít výborného Brandona Maxwella.
51:50
Zlín sehrál povedenou přesilovku, ale Maxwell společně se spoluhráči tlaku domácích odolal. Bokroš je zpátky ve hře.
50:29
Zlínští mají tlak, ale Maxwell zatím odolává.
49:50
Překvapivý tlak domácích přináší vyloučení na straně Pardubic. 2 minuty za krosček si odsedí Tomáš Bokroš (PCE)
49:12
Zlínští roztočili kolotoč přihrávek a obránci Pardubic se mají co ohánět.
47:29
Pořádné zmatky se odehrály na zlínském brankovišti. Redenbach a vzpětí ani Petr Sýkora nedokázali dopravit kotouč do odkryté branky.
46:35
Rolinkova střela byla zblokována Matějíčkem a následně svůj celek osvobozuje Žižka.
46:29
Zlínská čtveřice ale výborně brání a nepouští vůbec hosty ke kotouči.
45:46
Za Maxwellem se odehrála strkanice a rozhodčí budou vylučovat. Trest dostává pouze domácí Roberts Bukarts (ZLN), který vyfasoval dvě minutky za napadení.
44:23
Unikající Petr Sýkora byl rozhodčím zastaven, protože si zpracoval kotouč vysokou holí.
43:51
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští se dočkávají snižující trefy v přesilové hře. Přihrávka Petra Holíka našla přesně hokejku osamoceného ROBERTSE BUKARTSE, který z první prostřelil přesouvajícího se Maxwella. Asistence: Petr Holík.
42:38
Pardubičtí se spolehlivě brání a nepouštějí Zlín do větších příležitostí.
42:02
Jan Ščotka (PCE) 2 minuty za podražení.
41:27
Zlínu se podařilo na chvíli udržet v útočné třetině, ale Maxwell nakonec zasahovat nemusel.
40:50
Rychlý nástup do třetí třetiny v podání druhé zlínské formace. Maxwell si ovšem poradil se střelou Okála i dorážkou Maruny.
40:01
Ve druhé třetině jsme branku neviděli a stav je stále 2:0 pro Pardubice. Obraz hry spíše upadá a diváci si na kvalitní hokejovou podívanou budou muset počkat. Pardubice poctivě brání svůj náskok a Zlín si není schopen vytvořit šanci. Poslední perioda začne v 19:21.
40:00
39:22
Opět buly a opět u klece, kterou hájí Brandon Maxwell.
38:24
Další vhazování v oblasti pardubické branky. Tentokrát vyhodili hosté kotouč na zakázané uvolnění.
37:23
Menší rozmíška před Maxwellem končí bez trestů. Buly u branky Dynama.
36:41
Po menší odmlce jsme viděli zase nějakou šanci. Tentokrát se Kašík blýskl lapačkou proti střele Tylera Redenbacha.
35:29
Kašík výborným zákrokem vychytal v jasné šanci unikajícího Davida Tomáška.
34:44
Poté se strhla před Maxellem menší potyčka a bude se vylučovat. Jan Maruna (ZLN) – Daniel Voženílek (PCE) oba 2 minuty za hrubost.
34:32
Kubiš tvrdým hitem poslal k ledu Voženílka. Na kotouči jsou domácí.
34:05
Zlínští chybovali v defenzívě a málem si dali vlastní gól. Bukarts tečoval střelu Redenbacha od svojí brusle za Kašíka, který na poslední chvíli puk z brankové čáry vytáhl.
33:19
Kombinace domácích skončila u Romana Vlacha, který hned po převzetí kotouče zase puk ztratil.
32:22
Americký brankář ve službách Pardubic se blýskl parádním zákrokem lapačkou proti střele Jiřího Ondráčka.
32:08
Zakázané uvolnění Pardubic. Buly před Maxwellem.
31:26
Hra se hodně kouskuje a šancí ubývá. Následuje buly před brankářem Kašíkem.
30:47
Hra je opět přerušena, vhazuje se před Maxwellem.
30:02
Pardubičtí si pečlivě brání hubený náskok a Zlín se do šancí v této třetině příliš nedostává.
29:44
Pardubičtí v pohodě vyvážejí kotouč do útočné třetiny.
29:14
Zlínští se nepohodli v kombinaci a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
28:25
Maxwell úspěšně vyřešil kombinaci domácích. Opět se bude vhazovat v obranné třetině Pardubic.
27:34
Dělovka od Maruny prolétla přes klubko těl a skončila ve výstroji pozorného Brandona Maxwella. Po komerční pauze se bude vhazovat u branky Pardubic.
27:10
Icing na straně Pardubic. Buly před Maxwellem.
26:44
Poulíček vyváží kotouč od středního pásma a oba celky posílají na led čerstvé síly.
26:18
Zlínští dali gól, ale ten neplatí, protože podle rozhodčího Bukarts bránil Maxwellovi v chytání.
25:07
Maxwell si připisuje další úspěšný zásah. Tentokrát brankář Pardubic vychytal střílejícího Cibáka.
24:28
Prudší nahození Okála končí v lapačce Brandona Maxwella.
23:41
Do střelecké pozice se dostal unikající Pavel Kubiš. Jeho prudká střela skončila těsně vedle pardubické klece.
23:15
Na střelu od modré čáry si troufl Petr Holík, jeho pokus ovšem Maxwell bez potíží vyrazil.
22:40
Marcinko tečoval jen těsně vedle branky nahození Gregorce.
22:00
Horák vyhodil kotouč mimo hrací plochu, ale vylučovat se nebude. Buly ve středním pásmu.
21:29
Maxwell vykopl levým betonem dělovku Řezíčka.
20:56
Maxwell musel řešit nepříjemnou situaci, když Vlach tečoval prudší nahození Matějíčka.
20:23
Zlínští se hned z kraje druhé třetiny ocitli v ofsajdu.
20:01
Dvacet minut dohrávky mezi Zlínem a Pardubicemi je za námi. Lepší byli hosté, kteří si do kabin odnášejí zasloužené dvougólové vedení. Zlínským se příliš nedaří založit ani jednoduchou kombinaci.
20:00
19:25
Kolář je zpátky na ledě a Pardubice vyhazují puk na zakázané uvolnění.
18:30
Pardubice úspěšně vyhazují kotouč za branku Kašíka.
17:56
Hodně chabá přesilovka v podání domácích. Publikum silně píská.
17:18
Jan Kolář (PCE) 2 minuty za podražení.
16:37
Pardubičtí se střelecky prosazují a využívají tak signalizovanou výhodu. Střela Nahodila se odrazila přímo před branku, kde puk dopravil do sítě osamocený JAN ŠČOTKA. Asistence: Martin Poulíček, Lukáš Nahodil.
16:25
Tentokrát mají signalizovanou výhodu hráči Pardubic. Hosté kombinují v útočném pásmu.
15:20
Zlínští se snažili vymyslet kloudnou kombinaci v útoku, ale Marušák ztratil kotouč.
14:55
Nadějný průnik Popelky končí sražen v ochranné síti. Buly před Brandonem Maxwellem.
14:25
Matějíčkova tvrdá střela pouze prosvištěla kolem branky Maxwella.
13:58
Ščotkovu střelu ještě tečoval bruslí Poulíček. Kašík se štěstím šanci hostí vychytal. Tomášek je zpátky na ledě a hosté jsou zase kompletní.
12:28
Kotvanovi puk na modré čáře přeskočil a Zlín ztrácí útočné pásmo.
11:59
Vyloučen je David Tomášek (PCE) na dvě minuty za zdržování hry.
11:27
Domácí mají signalizovanou výhodu, Žižkova střela byla zblokována. Dorážka Řezníčka také.
10:35
Pardubičtí jsou hodně aktivní, ale Kašík zatím s přehledem jejich střelám odolává.
9:54
Pardubičtí se usadili v útočné třetině, ale Kašíka neohrozili. Do útoku míří domácí pětice.
9:31
Berani vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly v blízkosti Kašíka.
9:18
Okálovi byl odpískán ofsajd. Hra se stěhuje do středního pásma.
8:45
Maxwell si připisuje další zákrok z kategorie úspěšných. Následuje buly před brankou Pardubic.
7:48
Nadějnou kombinaci se snažil předvést Petr Holík. Kotouč mu ovšem poskočil a z nadějné akce domácích velmi rychle sešlo.
7:23
Sotva se vrátil z trestné lavice vyloučený Vlach, tak se hostům podařilo dostat do těsného vedení. Šťastné nahození z hokejky BLAŽE GREGORCE před Kašíkem poskočilo a skončilo za jeho zády. Asistence: Tyler Redenbach.
6:37
Pardubicím se přesilovka vůbec nedaří. Zlínu se opět podařilo dostat kotouč do bezpečí.
5:36
Dorážku Rolinka Kašík vykopl a následně Zlín osvobozuje Kotvan.
5:18
První přesilovka pro Pardubice. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
4:44
Chybu v rozehrávce domácích mohl potrestat Marcinko, ale ten nahrávku od Redenbacha nedokázal zpracovat.
4:07
Dravý průnik Petra Holíka končí střelou do výstroje Brandona Maxwella.
3:47
Kašík poprvé úspěšně zasahuje. Brankář Zlína musel být ve střehu proti střele Gregorce.
3:35
Zlínští se ještě snažili ohrozit Maxwella, ale to se jim už nepodařilo. Redenbach jde zpátky do hry a hosté jsou kompletní.
2:34
Prudší nahození Žižky branku netrefilo. Pardubice nahazují kotouč do středního pásma.
1:50
Pokus Marušáka byl zblokován a následně hosté vyhazují kotouč daleko z vlastního pásma.
1:22
Výhoda přesilové hry pro domácí. Tyler Redenbach (PCE) 2 minuty za krosček.
0:44
Zlínští jsou na puku a usazují se v útočném pásmu.
0:26
Holík obral o kotouč Jakuba Svobodu, ale jeho následný průnik žádnou šancí neskončil.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Okál – Cibák, Popelka, Sýkora.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Bokroš, Ščotka, Šeda, Havlík, Nedbal – Rolinek, Tomášek, J. Svoboda – Marcinko, Redenbach, Sýkora – Voženílek, Nahodil, Poulíček – Moučka, Kaut, Kolář

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Bryška, Lukš.
Dobrý podvečer ze Zlína. Většina celků Tipsport extraligy má dnes odpočinek, ale Pardubice společně se Zlínem budou dohrávat utkání, které se mělo původně hrát na konci září. Z důvodu nečekané kolize na ZS Luďka Čajky, kdy se pokazilo chlazení se duel odehraje dnes. Proti sobě se postaví dva celky, které se letos hodně trápí. Pardubičtí jsou sice o dvě příčky před Zlínem a mají o dva body více, ale to nic nemusí znamenat. Pikantní zápas to bude pro Adama Havlíka a Jakuba Svobodu, kteří oblékali dres svých dnešních soupeřů. Zlínští chystají menší změny v sestavě po debaklu v Liberci. Do zápasu nezasáhne zraněný Tomáš Čachotský. Duel mezi Zlínem a Pardubicemi začne v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.