SESTŘIH: 25. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 4:2

Zápas je u konce a překvapivě dnes trápící se hokejisté Zlína přetlačili druhý celek v tabulce Škodu Plzeň. Berani dnes byli lepším celkem a plný počet bodů si zasloužili. Pro Zlín je to letos teprve druhé vyhrané utkání na domácím ledě za tři body v základní hrací době. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera.
59:34
Kotouč se po nahození Marušáka o mantinel odrazil před prázdnou klec, kde ho stačil dobruslit jeden z obránců Plzně.
59:05
Hosté to ještě zkoušejí bez brankáře.
58:26
Plzeň si ještě v závěru vyžádala oddechový čas.
58:11
Zlín právě vstřelil branku!
Nejspíše veškeré nadějě hostům na vyrovnání bere svým gólem ROMAN VLACH. Zdeněk Okál mu předložil kotouč mezi kruhy, odkud nebyl problém pro autora gólu trefit odkrytou branku. Asistence: Zdeněk Okál.
57:39
Pomalinku se nám blíží finiš třetí třetiny a Plzeň se snaží o vyrovnání.
57:02
Bukarts nabídl kotouč Urbancovi, jeho střelu Machovský bez obtíží chytá.
56:25
Mezitím co už byli hosté kompletní se k dělovce dostal obránce Marušák. Brankář Plzně snad držadlem hole vytěsnil jeho tvrdou střelu.
56:08
Okál nahodil puk o zadní mantinel a domácí roztáčejí kolotoč přihrávek.
55:30
Holík našel Bukartse, který ale Machovského neprostřelil. Škodovka se prudkým vyhozením kotouče osvobozuje.
54:34
Bukarts nabil na modrou Matějíčkovi. Jeho tvrdý projektil schoval Machovský do lapačky.
54:10
Lukáš Pulpán (PLZ) je potrestán dvěma minutami za sekání.
53:49
Zlín je na kotouči a má signalizovanou výhodu.
52:39
Šťastný vybídl do šance rozjetého Tomáše Sýkoru. Jeho střelecký pokus ale mířil vedle a navíc byl hodně slabý.
51:49
Okál zblokoval střelecký pokus Pulpána a raději puk vyhodil na icing.
50:34
Kašík se vytáhl výborným zákrokem proti důrazné dorážce Bližňáka.
49:17
Bukarts se protlačil dvakrát ke střele, ale výborný Machovský ho v obou případech vychytal.
48:44
Machovský rychle vytřepal puk z lapačky a založil protiútok hostů.
48:25
Holého prudší střela našla místečko v Kašíkově lapačce.
47:39
Říčka se svojí nahrávkou neuspěl a na druhé straně střílel mimo Miroslav Indrák.
47:20
Na ledě zůstal po jednom ze střetů ležet obránce Pulpán. Vše ale nakonec proběhlo v pořádku a obránce Plzně odjíždí po svých na střídačku.
46:28
Kombinace plzeňských končí dobrým zákrokem Kašíka. Buly u branky domácích.
46:15
Veselý je zpátky na ledě, Zlín je kompletní.
45:48
Teď svým rychlým únikem všechny přítomné šokoval JIŘÍ ONDRÁČEK. Útočník zlínského celku se drze protlačil až před Machovského, kterého prostřelil parádní střelou do horního růžku. Domcácí se prosazují ve vlastním oslabení. Bez asistence.
45:13
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku a stav zápasu je nerozhodný! Hossa našel přihrávkou u levé tyče NICHOLASE JOHNSONA, který dopravil puk do sítě zajímavým způsobem ve skluzu. Asistence: Marcel Hossa.
44:54
Tvrdý pokus Pulpána Kašík vyrazil. Plzeň stále kombinuje.
44:30
Zlínským se hned po vyhraném buly podařilo dostat puk do bezpečných pozic.
44:13
Škodovka si zahraje minutu a čtrnáct vteřin přesilovou hru pěti proti třem. Veliká šance pro hosty k vyrovnání. Vyloučen je Ondřej Veselý (ZLN)
44:05
Jeřábek nabil puk Kracíkovi, který ho napálil pouze do přesunujícího se Kašíka.
43:27
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty krosček.
43:10
Střela Marušáka Machovského nepřekvapila. Plzeň následně vyhazuje puk do bezpečí.
42:38
Matějíček při střele zlomil hokejku a domácí následně ztrácejí útočné pásmo.
42:08
Holík přiťuknul puk Říčkovi, kterého přikurtovaný Machovský k levé tyči vychytal.
41:24
Je tu přesilová hra pro domácí. Vyloučen je Nicholas Johnson (PLZ) na dvě minuty za podražení.
40:28
Plzeň vstoupila do třetí třetiny hodně aktivně. Indrákovi moc nechybělo, aby dostal kotouč za Kašíkova záda.
40:01
Druhá třetina byla na šance hodně bohatá, ale žádný gól jsme neviděli. Hrálo se hodně s pukem a přerušovat se moc ani nemuselo. Berani nevyužili přesilovku pět na tři z kraje utkání a stav je tedy stále 2:1. Plzeň se ale snaží dotáhnout na domácí, kteří to budou mít v poslední třetině hodně těžké.
40:00
39:40
Střelu Indráka dokázal Kašík vyrazit a Zlín vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
39:10
Před námi je poslední minutka druhé třetiny.
38:14
Plzeň se na chvilinku usadila před Kašíkem, ale vymyslet nic nedokázala.
37:28
Bukartsovu střelu z mezikruží Machovský v pohodě vyrazil a do šance poslal Marcela Hossu. Jeho pokus byl ale zblokován a tak boj o kotouč opět pokračuje.
36:38
Kubalík se snažil překonat ležícího Kašíka, který se ovšem roztáhl na brankovišti a žádné drama nedopustil.
36:06
Jeden ze zlínských hokejistů vyhodil kotouč na střídačku Plzně a hra je přerušena.
35:38
Holého střelu tečoval těsně vedle pravé tyčky Jakub Lev. K dorážce se už ale nikdo nedostal.
34:49
Plzeň se hodně brání, protože domácí mají slušný tlak a hostům toho moc nedovolují.
34:15
Zlínští sehráli hodně povedenou pasáž hry. Nejprve se do šance dostal Říčka, hned po něm Maruna a naposledy dokonal sérii střel Ondráček.
33:04
Kubalík v nadějné pozici posunul puk zadovkou na Pulpána, jenž dělovkou neprostřelil Libora Kašíka.
32:19
Dobrou pozici ke střele měl domácí Ondráček. Na poslední chvíli ale nejspíše najel na rýhu v ledu a upadl.
31:38
Nejprve se Kašík prezentoval tygřím skokem proti dorážce Indráka a na opačné straně Machovský dobře zasáhl proti Říčkově pokusu z otočky.
31:05
Střílemná a hodně pomalá rozehrávka Kubky prolétla jen těsně kolem odkryté zlínské branky.
30:22
Ondráček vybojoval kotouč a našel v dobré pozici volného Marunu. Kotouč nakonec Marunovi na poslední chvíli vypíchl bránící Pulpán.
29:35
Sklenička je zpátky na ledě, Zlín tuhle přesilovou hru nedokázal zúžitkovat.
28:44
Kubišovu střelu z levého křídla Machovský v pohodě vyráží. Škodovka opět v oslabení vyhazuje kotouč daleko od vlastní branky.
28:20
Kombinaci domácích dokončil tvrdou střelou obránce Marušák. Machovský se proti jeho pumelici stačil přesunout a ztlumit ji na svoji hruď.
27:56
Střelu Matějíčka obránci Škodovky zblokovali a dělovku Žižky zase vyrazil Machovský do ochranné sítě.
27:40
Hosté se zmocnili kotouče a bleskově vyhazují.
27:17
David Sklenička (PLZ) 2 minuty za podražení.
27:03
Zlínští mají drtivý tlak a navíc signalizovanou výhodu.
26:40
Plzni se přesilovka vůbec nevydařila. Kubiš se vrací na led.
25:29
Urbanec posunul kotouč na Říčku, který ho rychle napálil do bezpečí.
24:58
Zlínští vyhráli vhazování a Žižka okamžitě posílá puk pryč z obranného pásma.
24:32
Přesilovka pro Plzeň. Potrestán je Pavel Kubiš (ZLN) dvěma minutami za napadení.
24:03
Zakázané uvolnění hokejistů z Plzně. Následuje buly v obranné třetině hostů.
23:19
Robert Říčka si kličkou obešel protihráče a slabším pokusem protáhl Machovského pravý beton.
22:41
Kašík úspěšně kryje plzeňskou kombinaci a hra je přerušena. Vhazovat se bude u branky PSG.
21:56
Z otočky to zkoušel Roman Vlach, ale jeho střelecký pokus mířil hodně vedle plzeňské branky.
21:30
Na led se vrací už i Jakub Jeřábek, Škodovka hraje v plném počtu.
20:43
Plzeň hraje ve čtyřech. Zlín dvojnásobnou početní výhodu nedokázal využít.
20:26
Bukartsovi střela nesedla a do útoku se vydal Preisinger, který ale Kašíka nestihl ohrozit.
20:10
Berani pokračují v přesilovce pěti proti třem.
20:01
První část je za námi a možná pro mnohé z nás překvapivě vedou domácí hokejisté 2:1. Zlínští byli v úvodních dvaceti minutách lepším celkem a zaslouženě zatím vedou. Plzeň dokázala na vedoucí trefu Zlína rychle odpovědět, ale vedení na stranu domácích strhl zpátky střílející Bukarts. Plzeň bude mít opravdu krušný začátek druhé třetiny, protože bude hrát ještě 37 vteřin ve třech.
20:00
19:56
Machovský si poradil se dvěmi dorážkami Roberta Říčky.
19:24
Zlín čeká přesilovka pět na tři. Jakub Jeřábek (PLZ) dvě minuty za krosček.
19:20
Souhru domácích zakončoval střelou vedle plzeňské klece Oldrich Kotvan.
18:36
Na závěr úvodní dvacetiminutovky je tu přesilová hra pro domácí. Za katr odchází Miroslav Preisinger (PLZ), který si odsedí dvě minuty za držení protihráče.
17:19
Šťastný nabízel kotouč dobř postavenému Sýkorovi, jehož střela mířila nad břevno plzeňské branky.
16:44
Ondráčkův pokus branku Plzně minul, ale ihned na to Machovský nezkrotil puk při střele Vlacha a dorážce Veselého. Moc nechybělo a domácí vedli již o dva góly.
16:06
Na opačném pólu kluziště brankář Kašík vyráží střelu jednoho z plzeňských obránců do ochranné sítě.
15:31
Tomáš Sýkora si ve veliké rychlosti nabruslil z ostrého úhlu před Machovského, který parádně ramenem vychytal jeho nebezpečnou střelu.
14:38
Žižka byl lehce přistrčen a upadl. Vzápětí ale získal kotouč zpátky a domácí pětice míří do útočného pásma.
14:12
Žižkova střela švihem jen prosvištěla kolem levé tyčky Machovského branky. Zlín je v laufu.
13:29
Maruna ve veliké rychlosti sestřelil Pulpána, který zrovna rozehrával. Oba hráči jsou v pořádku a pokračuje se ve hře.
12:57
Tentokrát skončil kotouč na střídačce Zlína. Vhazuje se ve středním pásmu.
12:32
Kotouč končí na střídačce hostí. Vhazovat se bude mezi střídačkami.
11:29
Berany druhá branka zpátky nastartovala a opět se přesouvají do útočného pásma.
10:39
Domácí po témeř minutě přihrávek také využívají početní výhodu. Holík ve finále kombinace našel připraveného ROBERTSE BUKARTSE, který střelou z první propálil Machovského a poslal Zlín zpátky do vedení. Asistence: Petr Holík, Robert Říčka.
9:26
Kotouč se po kombinaci domácích odrazil přímo před hokejku Kotvana, který branku Plzně přestřelil.
8:47
Teď mají výhodu přesilové hry naopak domácí. Vyloučen je Jakub Jeřábek (PLZ) na dvě minuty za napadení.
7:58
Ujíždějící Jan Maruna jen o fousek minul plzeňskou klec.
7:30
Škodovka využívá první přesilovou hru a máme srovnáno. Kracík ještě posunul puk do lepší pozice, kde stál osamocený JAKUB LEV, jenž střelou z první přeslstil přesouvajícího se Kašíka. Asistence: Jaroslav Kracík, Miroslav Indrák.
6:58
Ondráček čistým hitem dohrál u mantinelu Dominika Kubalíka, který se musel z jeho hitu otřepat.
6:41
Škodovka se příliš nepohodla při založení útoku a je tu zakázané uvolnění. Buly před Machovským.
6:30
Petr Holík obral Kubalíka o kotouč a vzápětí Ondřej Veselý alespoň na chvíli osvobodil svůj celek.
6:13
Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za hákování.
5:56
Šťastný se ke střele nedostal a na opačné straně kluziště protáhl Kašíka slibným pokusem Jakub Jeřábek. Plzeň bude hrát přesilovou hru.
5:10
Bojovný Okál ovšem vypíchl kotouč Moravčíkovi a Plzeň ztrácí útočné pásmo.
4:39
Vůbec poprvé v první třetině se hosté nastěhovali před Kašíka, kde kombinují.
4:07
Rozehrávku Nicholase Johnsona nikdo z jeho spoluhráčů nezpracoval a píská se zakázané uvolnění.
3:59
Ondráček se dostal až mezi kruhy, odkud puk z posledních sil nahrál Urbancovi, jehož dělovku si Machovský pohlídal.
3:46
Následuje buly po levé ruce Matěje Machovského.
3:30
Žižka posunul kotouč před branku na Holíka, který jen těsně minul plzeňskou branku.
2:49
Elitní lajna domácích se usadila před Machovským a vymýšlí kombinaci přihrávek.
2:24
Do slibné šance si nabruslil Poletín, ale jeho bekhendový pokus končí v moci pozorného Kašíka.
1:47
Kotouč po kombinaci domácích končí v ofsajdovém postavení. Vhazuje se ve středním pásmu.
1:16
První vážnější akce zlínského celku končí vedoucí trefou. Kubiš zatáhl kotouč do útočného pásma, všiml si volného JANA MARUNY, který lehkým padáčkem i s notnou dávkou štěstíčka dostal kotouč za Machovského. Asistence: Pavel Kubiš.
0:56
Zlínští hokejisté vyhazují kotouč přes celé kluziště a píská se zakázané uvolnění.
0:29
Ostrá střela Jiřího Marušáka branku Plzně minula. Kotouč se ale vrací zpátky na hokejky domácích.
0:12
Úvodní buly pro Plzeň, ale do útoku míří domácí.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Okál – Sýkora, Cibák, Šťastný.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Holý, Sklenička, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Lev – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Přikryl, Schleiss – Beran.

Rozhodčí: Hradil, Hrubý – Skopal, Zavřel.
Tipsport extraliga dnes pokračuje už pětadvacátým kolem. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se proti sobě postaví celek ze Zlína a Plzně. Plzeňští hokejisté letos zažívají povedenou sezonu a daří se jim více než dobře. Svěřenci Michala Straky se nachází na druhé příčce a nebezpečně dotírají na vedoucí Liberec. Zlínská letošní krize se stále více prohlubuje a zavání to bojem o udržení v nejvyšší české soutěži. Trenér Vlach má nadále důveru od vedení zlínského klubu. Zlín prohrál dvakrát v řadě a dnes bude chtít tyto nezdary na domácím ledě odčinit. Proti ale bude stát výborný brankář Machovský a druhý nejproduktivnější hráč extraligy. Dominik Kubalík má na svém kontě už 23 bodů. Nejvíce kanadských bodů ze zlínského celku má Petr Holík. Ten jich dosud nasbíral celkem 12. Zápas mezi Zlínem a Plzní začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.