SESTŘIH: 28. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:0

Ve třetí třetině už jsme žádný gól neviděli, ale viděli jsme celkovou výhru domácích nad Spartou v poměru 4:0. Sparťané se snažili alespoň Kašíka překonat, aby mu překazili čisté konto, ale to se jim také nepovedlo. Za domácí se dvěma zásahy prezentoval lotyšský útočník Roberts Bukarts.
59:35
Ještě buly ve středním pásmu.
59:10
Vysoký jalovec zní v hledišti a vypadá to na další tři body pro Zlín.
58:05
Pokus Hrbase branku Zlína minul. Pražané se stále chtějí střelecky prosadit a překazit Kašíkovi nulu.
57:17
Polášek posunul puk na Emingera, který nastřelil přesouvajícího se Kašíka.
56:52
Vyloučení na straně domácích. Petr Holík (ZLN) 2 minuty za hrubost.
56:29
Holíkova žabička dolétla přmo na čepel Říčky, který se střelecky nedokázal prosadit.
55:41
Vlach nedokázal střelou z levého křídla překvapit brankáře Pöpperleho.
54:08
Tempo hry se necelých pět minut před koncem třetí třetiny poněkud zklidnilo.
53:11
Střela příklepem v podání Tomáše Žižky skončila v lapačce brankáře hostů.
52:24
Kašík si poradil s několika dorážkami hostí a dnes by si nulu opravdu zasloužil. Otázka jestli se jí dnes dočká. Do konce zápasi zbývá ještě necelých osm minut.
52:03
Přibyl přišpendlil jednoho z domácích tvrdě na mantinel. Pražané už hrají chvíli v plném počtu.
51:18
Marušákova střela od modré čáry byla zblokovaná. Sparta vyhazuje kotouč za branku Kašíka.
50:40
Kašík je dnes jednoznačně mužem večera. Brankář Zlína si poradil i s dorážkou Marka Hrbase, který se protlačil az na hranici brankoviště.
49:36
Za brankou Kašíka se pustil do jednoho ze zlínských obránců Forman. Náležitě bude za to potrestán. Miroslav Forman (SPA) 2 minuty za hrubost.
48:10
Kašík zneškodnil další zajímavou kombinaci Pražanů.
47:27
Sparta se usadila v útočném pásmu a kombinuje.
46:55
Švrček se vrací zpátky na led. Zlín přesilovku nedokázal využít.
45:29
Pražané se zatím dobře brání. Dokázali kotouč vyhodit do bezpečí hned dvakrát po sobě.
44:51
Jan Švrček (SPA) 2 minuty za držení.
44:10
Ke střele se protlačil Ondřej Veselý, jeho pokus stačil brankář Sparty zneškodnit.
43:30
Hra se přesouvá na druhou stranu, kde se bude vhazovat u branky Pöpperleho.
42:56
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.
42:27
Sparta je kompletní. Zlínští si vynutili vhazování v oblasti branky Pöpperleho.
40:58
Spartě se povedlo vyhodit kotouč za branku domácích. Kombinaci Zlína zakládá Řezníček.
40:28
Zlínští dohrávají přesilovou hru pěti proti čtyřem.
40:01
Čtyřicet minut je za námi a Zlín své vedení navýšil o další dvě branky. Do šaten si tedy domácí nesou čtyřbrankové vedení. Další zásah v utkání přidal Roberts Bukarts, který měl zálusk i na hattrick, ale to se mu zatím nepovedlo. Čtvrtou trefu za domácí přidal aktivní Jan Maruna. Sparta po debaklu v Olomouci ztrácí i na dnešního soupeře. Uvidíme co se bude dít v poslední dvacetiminutovce.
40:00
39:57
Ještě vyloučení na straně Sparty. Lukáš Pech (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.
39:11
Nadějná šance Romana Vlacha končí v lapačce Pöpperleho.
37:56
Žižka se snažil překvapit Pöpperleho na bližší tyči. Brankář Sparty byl tentokrát úspěšnější.
37:31
Sparťané kroutí hlavami, protože si neví rady s vynikajícím Kašíkem. Střelu Švrčka ukořistil brankář Zlína do lapačky, když předvedl parádní semafor.
36:50
Kašíka nepřelstil ani Švrček, který si troufnul na střelecký pokus.
36:44
Sparta se nemůže na delší čas usadit před Kašíkem. Zlín výborně brání.
36:19
Tentokrát předvedl dobrou defenzivní činnost Petr Holík.
35:38
Kubiš vystihl rozehrávku Netíka a osvobozuje Zlín na pár vteřinek.
35:00
Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za držení hole.
34:31
Sparta se usadila v útočném pásmu. Recept na výborného Kašíka ale nenašla.
34:19
Kašík předvádí famózní formu. Přibylovu dorážku vykopl konečkem betonu.
33:10
Blízko hattricku byl Bukarts. Jeho zakončení ale nakonec v poslední chvíli nevyšlo, protože mu sjel kotouč z čepele.
32:28
Sparta se snaží alespoň vstřelit čestný gól, ale Zlín se v pohodě brání.
31:49
Zlín právě vstřelil branku!
Menší hrubka v obraně Sparty končí další inkasovanou brankou. Do dobré pozice se protlačil JAN MARUNA, který se s ničím nepáral a vymetl horní růžek Pöpperleho branky. Asistence: Pavel Kubiš.
30:53
Švrčkova střela od modré čáry končí v lapačce Kašíka.
30:44
Holíkovu střelu stačil Pöpperle vyrazit před Hrbase, který osvobodil svůj celek v oslabení.
29:40
Sýkora byl v šanci faulován a Zlínu se nabízí přesilová hra pěti proti čtyřem. Lukáš Pech (SPA) 2 minuty za nedovolené bránění.
28:40
Matějíčkovu střelu tečoval kalhotami těsně vedle branky Okál.
28:21
Rozhodčí možna odpustili vyloučení Spartě. Na kotouči jsou hosté a putují do útočného pásma.
27:53
Nejprve byl ROBERTS BUKARTS zastaven obráncem Sparty, ale vzápětí se ocitl před Pöpperlem, kterého vymíchal a kotouč zapadl za jeho záda. Lotyšský útočník přidává již druhou trefu v dnešním utkání. Asistence: Petr Holík, Robert Říčka.
27:21
Ve druhé třetině se hraje pouze na branku domácích. Zlín se k ničemu nedostal.
26:35
Berani se dokázali ubránit přesilovce Sparty a Kubiš může zpátky do hry.
25:40
Tvrdý projektil Emingera Kašík vyrazil a domácí přebírají kotouč a osvobozují se.
25:09
Hlinka se nachytal v ofsajdové pasti a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
24:29
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
24:10
Sparťané z kraje druhé třetiny zatím domácí nepustili do téměř ničeho.
23:41
Pöpperle rychle vytřepal puk z lapačky a hosté míří dopředu.
23:02
Ofsajd Zlína. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:44
Holíkova kombinace ztroskotala na obránci Poláškovi. Sparta zakládá akci od vlastní branky.
22:05
Zlínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Další buly v oblasti branky Kašíka.
21:28
Pražané se usadili v útočné třetině a vybojovali si vhazování před Kašíkem.
20:44
Sparta vstoupila do druhé třetiny aktivně a snížení měl na čepeliu Buchtele. Ten si v zakončení položil Kašíka, ale kotouč přes jeho beton už nedokázal dostat.
20:01
První třetina je u konce a šťastnějšími jsou domácí. Ti dokázali Pöpperleho překonat hned dvakrát a do kabiny si odnášejí více než slušný náskok. Sparta se také hodně tlačila do zakončení, ale tam narazila na skvělého Kašíka. Hrál se rychlý, tvrdý a vyrovnaný hokej v uplynulých dvaceti minutách. Druhá třetina začne přibližně v 16:23.
20:00
19:36
Kašík stačil včas srazit betony k sobě proti střele Jaroslava Hlinky.
19:10
Probíhá poslední minutka první třetiny.
18:37
Kombinace domácích končí druhou trefou v brance Sparty. Kotouč se po vyražené dorážce Holíka odrazil přímo před ROBERTSE BUKARTSE, který za pomocí notné dávky štěstíčka dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Petr Holík.
17:41
Hraje se vyrovnaná partie a hraje se hodně do těla.
17:19
Pronikajícího Netíka zastavil až bránící Tomáš Žižka.
16:46
Kombinace Sparty ztroskotala na Kašíkovi a do útoku mohou domácí.
16:11
Pomalinku se nám blíží závěr úvodní dvacetiminutovky. Buly ve středním pásmu.
15:50
Domácím se rýsovala další slibná akce. Tu zabrzdila další nepřesná rozehrávka obránce Matějíčka.
15:33
Do úniku se dostal Sýkora s Čachotským. Střela prvního jmenovaného skončila v lapačce pozorného Pöpperleho.
15:19
Netík našel u pravé tyčky úplně osamoceného Curtise Hamiltona, který střelou z první nepřekonal výborného Kašíka. Tento mini souboj se dnes odehrál již dvakrát a v obou případech byl úspěšnější brankář Zlína.
14:28
Ondráček se obtočil kolem dvou obránců Sparty, ale do zakončení se neprodral.
13:52
Matějíček viděl přes celé kluziště osamoceného Bukartse. Rozhodl se mu přihrát, ale nahrávka byla doslova otřesná.
13:17
Buchtele se snažil po přihrávce Hlinky protlačit ke střele. Zastavil ho ale rychlý a důrazný Bukarts.
12:34
Přibylova dorážka končí Kašíkem vyražená v ochranné síti. Vhazuje se před Liborem Kašíkem.
12:18
Marunova svižná střela končí v lapačce sparťanského brankáře. Po komerční přestávce se bude vhazovat právě v obranném pásmu Sparty.
12:07
Zlínští rozehráli hodně nepřesně. Píská se tedy zakázané uvolnění.
11:41
Přesilovka Zlína byla využita a zlínský stadion se otřásá v základech. OLDRICH KOTVAN se napřáhl na útočné modré a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Zdeněk Okál.
11:22
Holík šikovně posunul puk na osamoceného Bukartse. Jeho střelecký pokus z otočky končí v moci Pöpperleho.
10:49
Miroslav Forman (SPA) 2 minuty za podražení.
10:49
Unikající Cibák si přišel pro faul a tentokrát budou mít početní výhodu domácí.
10:05
Zlín se dokázal poprvé ubránit a je kompletní.
9:56
Sabolič to zkoušel na Kašíka z ostrého úhlu. Brankář PSG si mezírku mezi tyčkou pohlídal.
9:29
Kubiš tvrdě narazil Přibyla na mantinel. Publikum ho za to ocenilo bouřlivým potleskem.
8:42
Buchtele už hledal hokejku volného Netíka, kterému kotouč na poslední chvíli odebral bránící Kotvan.
8:03
Sparta bude mít jako první výhodu přesilové hry. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty za vysokou hůl.
7:49
Procházka našel ve výborné pozici osamoceného Formana, kterého Kašík parádním zákrokem vychytal.
7:33
Do velmi dobré šance si nabruslil Roman Vlach. Útočník domácích si před Pöpperlem přibrzdil a zkusil to bekhendem. Brankář hostů byl připraven.
7:10
Pokus Urbance končí sražen v ochranné síti. Buly před brankou Pöpperleho.
6:34
Kubiš tvrdě a čistě sestřelil jednoho ze sparťanů. Na kotouči jsou domácí.
5:46
Pražané se usadili u Kašíka, který si musel poradit s dorážkou Přibyla. Hosté jsou opět na kotouči a zakládají kombinaci.
5:28
Na opačné straně přidal Pöpperle další jistý zásah. Buly u branky Pražanů.
4:29
Švrček podržel puk za vlastní brankou a Sparta zakládá další kombinaci.
3:58
Pech za brankou Zlína ostřeji dohrál Lukáše Pecha. Hraje se stále bez vyloučení.
3:28
Hlinka vybídl v šanci spoluhráče Přibyla, který ohrozil Kašíka, ale ten kotouč udržel ve své moci.
3:07
Průnik Roberta Říčky zakončený střelou po ledě si Pöpperle pohlídal.
2:29
Další buly v oblasti sparťanské klece. Pöpperle musel i tentokrát zasahovat proti dorážce Kubiše.
1:49
Tlak třetí zlínské formace dokončil Okál, jehož bomba z levého kruhu byla ztečovaná do ochranné sítě. Buly před Pöpperlem.
1:28
Hosté se před Kašíkem neudrželi a na opačné straně zatápí před Pöpperlem druhá pětka domácích.
0:56
Druhá formace Sparty se usadila v útočném pásmu a kombinuje.
0:33
Po Švrčkově chybě se dostal do šance Říčka, ale místo nahrávky na neobsazeného Bukartse se rozhodl vystřelit a kotouč ztratil.
0:07
Sparta vyhrála úvodní buly a Poláškovo nahození raději Kašík schoval do lapačky. Buly u branky domácích.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Okál – Sýkora, Cibák, Čachotský.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Švrček, Glenn, Eminger, Mikuš, Hrbas, Kalina – Havel, Buchtele, Hlinka – Přibyl, Kumstát, Pech – Sabolič, Hamilton, Klimek – Netík, Forman, Kudrna – Procházka.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Blíží se nám další reprezentační přestávka a extraliga sehraje před další pauzou závěrečné kolo. Na led PSG přicestuje ambiciózní Sparta Praha. Duely mezi těmito dvěma celky bývají vždy vyhrocené a plné kvalitní hokejové podívané. Zlínští jsou na Spartu dostatečně nabroušeni a budou chtít naplno bodovat. Pražané mají také o motivaci dostatečně postaráno, protože v pátek inkasovali v Olomouci krutou porážku 1:5. Berani na ledě Litvínova prohrávali, ale přesto dokázali vyrovnat a dovézt si alespoň jeden bodík. Očekává se do posledního místečka zaplněný stadion a boj o každý centimetr na ledové ploše. Duel startuje nezvykle v 15:30 a všichni jste zváni ke sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.