Kometa Brno - Chomutov: Zaťovič naservíroval kotouč Vincourovi, ten navýšil vedení na 3:0

A je tomu opravdu tak. Ve třetí třetině už jsme branku neviděli, Kometa tedy vítězí 3:0, když Karel Vejmelka nemusel ani jednou lovit puk ze své sítě, za to Ján Laco hned třikrát. Domácí tak po třech utkáních opět berou všechny tři body. Ode mne je ot pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalšího onlajnu z Brna opět na počtenou.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Juraj Valach a Karel Vejmelka.

Střely na branku: Kometa 34, Chomutov 13.
59:50
Kotouč je stále za brněnskou bránou, kde už se utkání nejspíše dohraje.
59:27
Puk za brankou domácích, Piráti se ještě snaží napadat a zaznamenat alespoň čestný úspěch.
58:54
Sražená rána Juraje Valacha po přihrávce Vondrky neohrozila Vejmelku v brněnské svatyni.
58:15
Tomica přišel ve středním pásmu o kotouč, po chvíli jej ale dokázal vybojoval zpět.
57:10
Král nahodil do rohu kluziště kde spěchal za pukem Radim Zohorna, obránci Pirátů ale dobře zapracovali.
56:38
Tvrdá rána urostlého beka Valacha se odrazila Vejmelkovi od ramena až do ochranné sítě.
56:28
Malec nyní vyhodil puk mezi diváky, na poslední chvíli ale škrtl o plexisklo, takže se nebude vylučovat.
55:50
Huml tečoval před bránou těsně nad, následně se druhý nejproduktivnější hráč Pirátů dostal ještě k dorážce, Vejmelka kryje.
55:38
Kämpf dobře zastavil puk ještě před modrou čárou a domácí pak raději odpálili puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.
55:10
Valach přejel modrou čáru a okamžitě pálil, jeho tvrdá rána zaduněla o Vejmelkovu výstroj a brněnský gólman přerušil hru.
54:05
Tomica nedokázal udržet puk v rohu pásma Komety a domácí se tak opět dostávají do útoku.
53:47
Nečas po parádním zpracování jel s Káňou v přečíslení dvou na jediného obránce, Laco ale zastavil pas sedmnáctiletého útočníka.
53:10
Miklík v pásmu Pirátů inkasoval tvrdý, ale čistý, hit od Flemminga! Hezký hokejový moment.
52:15
Laco opět rozehrával za bránou, tentokrát jeho přihrávku vystihl Miklík, neměl však čas něco vymyslet.
52:11
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků! DRFG Arena je vyprodaná!
52:11
Puk nyní konči za tvrzeným sklem, vhazovat se bude ve středním pásmu po komerční přestávce.
52:00
A na druhé straně zase Hynek Zohorna, který sám v mezikruží netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
51:30
Huml v šanci, Vejmelka ale skvělým zákrokem zabránil hostům ve snížení!
50:42
Nečasova tečovaná rána nadělala Lacovi problémy, chomutovský gólman ale nakonec uspěšný, na druhé straně pak opět nebezpečný Kämpf, ani on však na soupeřova gólmana nevyzrál.
50:15
Hosté nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Laca.
49:35
Trška nyní trefil pouze brusli hlavního rozhodčího v útočném pásmu.
48:50
Hosté jsou nyní v pásmu, Brňané se musejí bránit.
48:05
Radim Zohorna dobře zapracoval v útočné třetině, Kometa se ale nakonec ke střele nedostala, na druhé straně pálil Kämpf, jeho střela byla však sražena.
47:15
Laco nyní rozehrál hodně riskantně, čímž překvapil i Káňu, který tak nezískal puk.
46:27
Kvapil hledal v útočné třetině Vincoura, přihrávku ale vystihli hostující obránci a vrhají síly opět do útočného snažení.
46:12
Nahození ze středního pásma dorazilo až k Lacovi, který přerušuje hru.
45:25
Laukova rána od modré byla zblokovaná, Kováčik tak za bránou počká, až mu dostřídají spoluhráči.
45:02
Káňa přebruslil Skinnera a jel sám na Laca, chomutovský obránce byl sice na brněnském útočníkovi nalepen, i tak však dokázal Káňa zakončit. Laco odolal.
44:42
Káňa s Čermákem v souboji u mantinelu neuspěli.
43:52
Kvapil byl sám před bránou a předložil puk Miklíkovi, ten ale příležitostí pohrdl a nepřipsal si tak první branku v dresu Komety.
42:48
Domácí ve vlastním pásmu, do útoku se málem dostal Zohorna, kterému ale chyběla rychlost.
42:37
Po tlaku Komety hosté nepřesně rozehráli a hra se vrací před Laca.
42:07
Laca ze středního pásma prověřil Káňa, gólman Pirátů připraven.
41:51
Hosté podruhé v krátkém časovém sledu v ofsajdu.
41:30
Kvapil v další dobré šanci, efektivní stahovačka a následná střela nepřekvapila Laca.
41:05
Miklík na pravé straně zrychlil a dostal se do dobré příležitosti, ostrá rána ale mířila vedle. Následuje ofsajd hostujícího týmu.
40:44
Vondrku na modré čáře dobře pohlídal Zaťovič a chomutovský snajpr se nedostal do šance.
40:10
Zohorna za vlastní bránou čeká na příležitost k rozjetí první útočné akce třetí třetiny.
40:01
Druhá třetina je za námi a domácí přidali třetí branku. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského dostali k dispozici v sedmadvacáté minutě přesilovou hru, kterou využil Tomáš Vincour. Hosté vůbec nehrají špatně, dnes jim však chybí štěstí v koncovce. Uvidíme, zda Piráti zvládnou ve třetí třetině zdramatizovat utkání. Ta začíná přibližně v 18:50.

Střely na bránu: Kometa 26, Chomutov 9.
40:00
39:35
Štencel se dostával do šance, puk mu ale přeskočil čepel a tak se ho ujal Dlapa.
38:55
Domácí kombinují za vlastní bránou a hosté jim hodně znepříjemňují rozehrávku.
38:20
Sklenářovu ránu tečoval jeden z hostujících forvardů těsně vedle.
37:48
Kudělka pěkně tečoval puk mezi kruhy, přihrávka však neměla takovou razanci, aby Vejmelku překvapila.
37:27
Káňa si u mantinelu počkal na Lauka, kterého čistým bodyčekem poslal k ledu. Následná Trškova střela sražena do ochranné sítě.
36:55
Piráti hrají v plném počtu, oslabení Komety nyní zvládli s přehledem.
36:25
Kvapil nyní našel přihrávkou pouze hůl Vondrky, který se málem dostal do úniku.
36:02
Marek Kvapil jel úplně sám na Laca, měl opravdu mnoho času, nikdo nikde, brněnský ostrostřelec ale nechal opět vyniknout gólmana Pirátů!
35:29
Trškovi na modré čáře puk přeskočil hokejku.
34:59
Domácí jsou usazení v pásmu Chomutova, nikdo se ale zatím nemá ke střele.
34:54
Tři na jednoho nyní jeli domácí a Juraj Valach (CHM) tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Nyní už sedí na trestné lavici, kde pyká za hákování.
34:17
Dostálek si nahodil puk ze středního pásma, který následně přebruslil obránce soupeře. Nepřesná rozehrávka Pirátů o pár sekund později znamená zakázané uvolnění.
34:05
Čermák vybojoval kotouč u mantinelu, hned vzápětí o něj ale přišel.
33:22
Na druhé straně další zákrok pro Vejmelku. Vhazovat se bude po jeho levici.
32:58
Úsměvná situace na útočné modré čáře Brňanů, kde se srazil Lukáš Vágner se spoluhráčem Miklíkem.
32:20
Valachova dělovka od modré čáry přelétla brněnskou bránu.
32:13
Hynek Zohorna měl rychlost a dokázal se dostat za chomutovské obránce, svůj únik ale nezakončil gólovou tečkou.
32:00
Kováčik rozehrává zpoza vlastní brány.
31:32
Dostálek si vybruslil před Laca a slovenskému brankáři vypadl kotouč, který se zastavil kousek před brankovou čárou!
31:20
Brňané zvládli vhazování v útočném pásmu a opět se snaží ohrozit Jána Laca.
31:14
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
30:56
Gulaši zastavil puk na modré čáře, domácí během útočení stihli také prostřídat, nakonec ale neohrozili Laca.
30:10
Dobře nyní zapracoval Vondrka, který dostal puk z pásma.
29:45
Havel je zpět na ledě, Chomutov hraje v plném počtu, tlak Komety ale trvá.
29:00
Kämpf vystihl špatnou rozehrávku Komety ve středním pásmu a pohlednou otočkou se zbavil obránce, neměl ale rychlost na únik. To byla pro Piráty velká škoda.
28:35
Hosté se osvobozují, kotouč do pásma chtěl rychle dostat Kováčik, Kometa ale nestihla vyčistit pásmo. Ofsajd.
27:45
Radek Havel (CHM) dohrál Zohornu a míří na trestnou lavici. Přesilová hra pro Kometu.
27:45
Dostálek s Radimem Zohornou jeli dva na jednoho, Dostálek střílel, Laco si však jeho pokus pohlídal.
27:22
Zajímavá situace. Tomáš Kudělka byl úplně sám před Vejmelkou, ale sám upadl. Rozhodčí posoudil zákrok jako nedovolený, následně se však promítl opakovaný záběr na kostce a rozhodčí uznali svou chybu. Myslím, že teď mají chomutovští důvod se na rozhodčího zlobit, protože zpětně by se takové situace posuzovat neměly a opakované záběry nejsou povoleny. Na druhou stranu měl rozhodčí možnost posoudit situaci správně. Tak jako tak, hra pokračuje.
26:53
Kometa právě vstřelila branku!
Přesilová hra je využita! TOMÁŠ VINCOUR stál na konci parádní kombinace, když mu kotouč předložil mezi kruhy Martin Zaťovič a brněnský útočník se nemýlil. Asistence: Martin Zaťovič, Jan Štencel.
26:45
Domácí zvládli buly a motají hlavy chomutovské čtveřici.
26:17
Puk mimo hrací plochu vyhodil Bret Skinner (CHM) a oslabuje svůj tým. Přesilová hra pro Kometu.
26:17
Zohorna hledal najíždějícího spoluhráče před Chomutovskou bránou, do jeho přihrávky si ale položil Lauko a málem si puk srazil do sítě! Teď měli hosté opravdu štěstí.
25:55
Zaťovič se snažil obrat o kotouč Račuka, ten ale odolal.
25:36
Poletínova střela z pravého kruhu končí ve výstroji Karla Vejmelky. Vhazovat se bude v útočném pásmu Pirátů.
24:53
Kvapil z ostrého úhlu zkoušel Lacovu pozornost, ale slovenský gólman se měl na pozoru, následně se šikovný brněnský útočník dostával za obranu soupeře, skvěle ale zapracoval Valach, který odebral soupeři čistě puk!
24:25
Domácí jsou již kompletní a Kováčik rozehrává zpoza vlastní brány další akci.
24:10
Chomutov rozjíždí přesilovkovou kombinaci v pásmu, nakonec musel vše řešit přerušením hry Vejmelka.
23:53
Vejmelka nyní pomohl spoluhráčům a domácí vyhazují.
23:31
Po Dočekalově teči končí černá pryž až na ochozech DRFG Areny. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:00
Hosté se nemohou dostat do pásma a naopak útočí Kometa, Zaťovič s Káňou nyní nadělali problémy obraně Pirátů.
22:30
Huml zastavil vyhození domácích, na podruhé už byli ale Brňané úspěšní.
22:25
Roman Dymáček (KOM) odjíždí na trestnou lavici, dvě minuty bude pykat za podražení. První přesilová hra pro hostující mužstvo.
22:01
Jeden z Chomutovských hráčů se nyní ocitl sám před Vejmelkou, nejspíše Štěpán Hřebejk, ale nezpracoval puk!
21:38
Kämpf se tlačil do zakončení, finální přihrávka ale nenašla v útočném pásmu Chomutova adresáta.
20:58
Kováčik nyní střelou od modré čáry trefil blokujícího Sklenáře, který nyní s bolestivými výrazy ve tváři odjíždí na střídačku. Vhazovat se bude před Lacem.
20:25
První formace domácích opět úřaduje před Lacem, Piráti zatím odolávají.
20:01
Prvních dvacet minut v DRFG Areně je již minulostí. Ze začátku byli bezesporu aktivnější svěřenci Vladimíra Růžičky, kteří spálili hned dvě obrovské šance, když nejprve samostatný únik neproměnil Kämpf a a o dvacet sekund později nedokázal prostřelit Kováčika na brankové čáře Tomica. Otřepané nedáš – dostaneš tak opět zaúřadovalo, když o minutu později z pravého kruhu prostřelil Laca Leoš Čermák.

Chomutovský gólman si vybral svoji slabší chvilku v patnácté minutě, když za brankou rozehrál pouze na hůl Vojtěcha Němce. Brněnský forvard si počkal na ideální příležitost a poslal puk Martinu Zaťovičovi a ten trefil ideálně téměř odkrytou klec. Do kabin tak jdou rozhodně spokojenější domácí hráči, které hřeje dvoubrankové vedení.

Další třetina začne přibližně v 17:54.
20:00
19:55
První formace Pirátů se ještě snažila dostat k poslední střele úvodní třetiny, v rozhodující fázi ale přišli o puk.
19:40
Zaťovič protečoval puk do pásma, kde se následně dostali domácí ke střele, Lacova lapačka však byla opět ve střehu.
19:19
Jan Káňa v rychlosti zboural u mantinelu Mrázka, který chtěl brněnského rychlíka zastavit při přechodu do útoku.
18:45
Dočekal se málem prodral mezi dvěma obránci do úniku, na poslední chvíli mu však jeden z beků klepl do hokejky a kotouč dojel až k Lacovi, který přerušil hru.
18:10
Huml se snažil proti brněnské přesile udržet puk v útočném pásmu, to však bylo nad jeho možnosti.
17:15
Kvapil držel kotouč u mantinelu, nakonec také vystřelil, ale chomutovský gólman tentokrát odolal.
17:00
Kometa se usazuje v pásmu, zatím se však domácím nedaří ohrozit chomutovskou bránu.
15:43
První přesilová hra v utkání. Za nesportovní chování je vyloučen Jaroslav Mrázek (CHM) který osprchoval ledovou tříští Vejmelku.
15:37
Trškova rána od modré nenašla cestu mezi tři tyče.
14:53
Obrovská chyba v podání Jána Laca znamená druhou domácí branku! Rozehrávku chomutovského gólmana vystihl Vojtěch Němec, který se neunáhlil, počkal si na najíždějícího MARTINA ZAŤOVIČE, který s přehledem trefil odkrytou bránu. Asistence: Vojtěch Němec.
14:15
Gulaši v dobré pozici mezi kruhy, jeho dělovka se ale odrazila pouze od vyrážečky Jána Laca.
13:32
Vondrka sprintoval za kotoučem do útočné třetiny, rychlejší byl však nakonec domácí obránce, který odstavil chomutovského ostrostřelce od puku.
12:43
Miklík s Kvapilem kombinovali ve středním pásmu, ale do útočné třetiny se nedostali, následně kličkoval mezi kruhy Kvapil a proháčkoval se až před Laca, ale ani Kvapil ani dorážející Vincour nepřekonali slovenského gólmana.
11:57
Zaťovič mezi kruhy úplně sám, Laco však vytáhl další důležitý zákrok, když jeho pokus vyrazil nad chomutovskou svatyni.
11:24
Další pokus končí v lapačce Jána Laca, který nyní musel sledovat tečovanou střelu od modré čáry.
10:52
Domácí jsou i nadále v pásmu, vstřelená branka jim vlila čerstvou krev do žil a Laco musí být na pozoru.
10:31
Dočekal v další obrovské šanci, ale před odkrytou bránou netrefil ideálně puk.
09:43
Tak to je pro hostující mužstvo hodně nepříjemné, po obrovských šancích se totiž prosazují domácí hráči a konkrétně kapitán LEOŠ ČERMÁK. Toho našel skvělým pasem Marek Kvapil, brněnský střelec si udělal pár rychlých kroků na pravé straně a nekompromisní ranou překonal Laca. Asistence: Marek Kvapil, Martin Dočekal.
09:21
Brněnští si zkomplikovali situaci za bránou, když dlouho váhali s rozerávkou, nakonec však vše dobře pro brněnské dopadlo.
08:30
V další obrovské šanci Tomica, který byl úplně sám před Vejmelkou a míchal s kotoučem tak dlouho, že brněnský gólman byl už úplně mimo bránu, Tomica ale bekhendem nedokázal překonat obránce na brankovišti!
08:09
Koblasa vyslal skvělou přihrávku do středního pásma na Kämpfa, který byl sice tísněn Trškou, brněnský obránce ale při otočce upadl a Kämpf tak jel úplně sám na Vejmelku, který si připsal důležitý zákrok proti šikovnému chomutovskému mladíkovi!
07:30
Flemming se dostával do palebné pozice, ideální příležitost ale prováhal a o zbytek se už postarali důrazní beci v modrobílých barvách.
07:00
Miklík se obtočil kolem brány a prověřil Laca, ten byl však pozorný.
06:20
Račuk vystihl nepřesnou přihrávku domácích a snažil se najít spoluhráče za obranou domácích, hosté však neměli potřebnou rychlost.
05:25
Flemmingova rána sražena hned kousek za modrou čarou, na kotouči jsou opět domácí.
04:55
Ve středním pásmu dobře zapracoval Koblasa, který projel s kotoučem až do pásma, brněnští obránci mu ale nic dalšího nedovolili a odvrátili rychle nebezpečí.
04:15
Čermákova střela z levého kruhu mířila těsně vedle tyčky, Laco však nemusel zasahovat.
03:15
Kvapil dokázal udržet puk v útočném pásmu, následně se však domácí nepohodli a do úniku se málem dostal Vondrka, Vejmelka proti elitnímu střelci Pirátů dobře povyjel.
02:53
Zaťovič se chtěl prodrat na levé straně podél mantinelu až do pásma, Tomica ale brněnského útočníka nepustil do šance.
02:18
Dlouhé nahození až od vlastní branky chtěl ze vzduchu zpracovat Sklenář, bylo to však nad jeho síly, pískáno je zakázané uvolnění.
01:35
Hosté se pokoušejí založit další útok, Gulaši ale dobře zapracoval na modré čáře.
01:25
Hned po buly pálil Trška, lapačka slovenského gólmana ale zastavila pokus brněnského beka.
01:19
Vhazovat se nyní bude po levici Laca.
01:01
Po velké chybě hostujících obránců byl úplně sám před Lacem Marek Kvapil, brankář Chomutova ale první těžký zákrok zvládl!
00:30
Na druhé straně se dral vpřed Vondrka, ani on se ale nedostal k zakončení.
00:05
Domácí zvládli úvodní buly lépe a první lajna Brna se už tlačí do zakončení.
00:01
První třetinu nastoupí domácí ve slavnostních retrodresech.
Pod stropem DRFG Areny byl nyní odtajněn další dres. Toto slavnostní místo patří Slavomíru Bartoňovi, který vyhrál v dresu Komety 7 titulů mistra Československa, odehrál 230 soutěžních utkání, vstřelil 186 branek, a třiašedesátkrát nastoupil také v národním reprezentačním dresu!
Přesně před 63 lety odehrála Kometa první soutěžní utkání, na kostce nad ledem nyní běží vzpomínkové video, které také shrnuje historii brněnského velkoklubu.
Ještě před utkáním přijímá Ondřej Němec gratulace a dres s číslem 500, který symbolicky značí pět set odehraných utkání v nejvyšší české lize. Ačkoliv dnes brněnský obránce nenastoupí, tak stojí na ledě a přebírá dres.
Chomutov v Brně

Piráti mají své poslední vzpomínky na Brno asi hodně pozitivní. Celek kouče Vladimíra Růžičky zde totiž 11. 3. postoupil do čtvrtfinále play-off, kde posléze padl s pozdějším mistrem. Duel tehdy rozhodl nejproduktivnější část základní části Roman Červenka, který v padesáté šesté minutě poslal Piráty do vedení, které už si zkušení hráči pohlídali.

Letos jsou na tom Chomutovští v tabulce podobně. Pohybují se převážně kolem šestého místa a svými výkony si říkají o pozici, zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. Tahoun Červenka sice kádr opustil, nicméně klub přivedl o letní přestávce z Finska, v Brně dříve působícího, Ivana Humla, který je současně jednou z největších chomutovských opor.

Nejproduktivnější hráči

Michal Vondrka (11+15)
Ivan Huml (12+9)
David Kämpf (10+9)
Zpět na vítěznou vlnu

Modrobílá družina míří po dni pauzy k dalšímu extraligovému utkání a po týdnu se opět představí před vlastním publikem. Na domácím ledě se bude chtít Kometa vrátit na vítěznou vlnu. V posledním zápase zavítala pod Ještěd, kde měla utkání dobře rozjeté. Duel nakonec dospěl do prodloužení, kde Bílí Tygři uspěli a Kometa si tak ze severu Čech odvezla bod za prohru 3:4 po prodloužení. V tabulce jí nadále patří třetí příčka se ziskem 48 bodů a tříbodovou ztrátou na vedoucí duo Třinec – Liberec.

Domácí budou chtít oplatit soupeři porážku ze severu Čech, kde po první třetině prohrávali o dvě branky, dokázali se však vrátit do utkání a před koncem zápasu vyrovnával skóre Marek Kvapil. O bod více nakonec brali Piráti, když Vondrka druhým gólem v utkání rozhodl o vítězství svého celku.

Martin Erat (9+20)
Marek Kvapil (12+15)
Martin Zaťovič (12+4)
Dobrý podvečer z nedělního Brna. V hokejovém svatostánku jihomoravské metropole se dnes odehraje souboj třetí Komety s šestými Piráty z Chomutova. Z prvního duelu vyšli o něco lépe dnešní soupeři modrobílé party, kteří dokázali urvat bonusový bod v prodloužení, jak si povedou v DRFG Areně proti ambiciózní Kometě?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.