Kometa Brno - Litvínov: Karel Pilař prostřelil Vejmelku, 2:1

Tolik tedy dnes z Brna. Přeji hezký zbytek dne a v roce 2017 se budeme z DRFG Areny opět těšit.
Střely na bránu celkem: 30:29.
Sledovali jsme urputný boj, Litvínov sice v polovině duelu snížil, ale další branku již nepřidal a Kometa náskok uhájila. Dnes se spoléhala na obranu a svého brankáře. Samozřejmě šance na obou stranách byly, ale padly "pouze" tři branky. To však domácím vadit nebude, tři body si připisuje Kometa. Verva po bojovném výkonu odjíždí s prázdnou.
Hráči zápasu: Pavel Jekel – Jaroslav Janus. Oba brankáři dnes drželi své celky, novic v brněnské bráně určitě nezklamal.
59:37
Litvínov pouze nahazoval kotouče, ale ke střele se nedostal. Brněnská obrana dnes zahrála výborně a udržela těsně vedení.
59:12
Hosté v šesti mužích.
59:12
Možná až teď. Icing Komety, který se hráčům a divákům příliš nepozdává. Je z toho oddechový čas Vervy a Janus zůstává na střídačce.
59:01
Hosté se zatím nedostali do pásma, nemohou tak odvolat svého brankáře.
58:28
Zohorna hraje výborný zápas, celá první formace Komety dře a vytváří si šance.
58:00
Dvě minuty před koncem řádné hrací doby puk v Janusově lapačce.
57:26
Drama v Brně vrcholí, Kometa vůbec nikam nepospíchá čeká na brejky. Jeden z nich přišel a Kováčikovu střelu musel Janus přidržet.
56:25
Dnes v Brně 7700 diváků – vyprodáno.
56:17
Výtečná střela Marka Kvapila, který napřáhl za modrou čárou a Janus musel být ve střehu.
55:19
Třetí formace Komety ubránila střední pásmo a znovu jen vyhazuje do bezpečných míst.
54:31
Po ofsajdu je zde komerční přestávka. Sledovali jsme hodně neurovnanou pasáž zápasu, ale Kometa dnes nechce otevřít zbytečně obranu a s pomocí Jekala zatím dobře plní defenzivní taktiku.
53:44
Čas stále běží, nervozita stoupá na obou stranách. Kometa brání hubený výsledek. Puk posílá jen do středního pásma.
51:32
Ondřej Němec napřáhl od modré čáry, na dorážku byl připraven Zohorna, v tísni nezakončil přesně.
50:51
Domácí dostali puk z pásma, Litvínov se však nadechuje k náporu.
50:16
Litvínov je v pěti a hned se Jurčík cpal před Jekela, který raději přidržel kotouč v lapačce.
49:45
Přesilovka Komety měla dobré parametry. Především Erat s Kvapilem točili pukem v pásmu a jedna rychlá přihrávka šla z hole na hůl. Z pravého kruhu vystřelil svižnou ránu Martin Erat, lapačka Januse však vyletěla včas.
49:02
...a platí to i po střele Erata, který se dostal po vyhraném buly ihned ke střele. Janus má puk ve výstroji.
48:39
Po vyhraném buly si vylepšoval pozici Kvapil, poté kombinoval Vojtěch Němec, Brno si vytvořilo pořádný závar, ale Janus odolává...
48:13
Třetí přesilovka pro Kometu v tomto utkání.
48:13
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Robin Hanzl – 2 min., podražení).
47:58
Dočekal poslal puk z obranného pásma rybičkou, udělal to dobře, jinak by se hosté dostali k zakončení.
47:19
Po přerušení v rohu mantinelu je zde komerční přestávka. Poté buly u Januse.
47:02
Stále je to takové spíše defenzivní utkání, nikdo nechce udělat chybu.
46:30
Čtvrtá brněnská formace se musela bránit tlaku soupeře, ale zvládla to. Na druhou stranu pádil Zohorna, hostující obrana jej dokázala pohlídat.
45:26
Špatná rozehrávka Komety, zakázané uvolnění a vhazování u Jekelovy brány.
45:06
Němcova formace zůstala na ledě a vytvořila si další velkou možnost. Po kombinační souhře střílel znovu Zaťovič, jenže znovu do Januse.
44:32
Obrovská šance Komety. Vojtěch Němec poslal puk do druhé vlny, kde byl najetý Zaťovič, jenže jeho střelu nadvakrát likviduje Jaroslav Janus. Po dlouhé době velká šance Brňanů.
43:42
Erat vybojoval kotouč na Kvapila, který si najížděl před bránu, ale v poslední moment mu do střely vložil obránce Gula hůl.
42:51
Icing Litvínova a buly u Januse.
42:37
Domácí vystřídali a mohou se pustit do útočné akce.
42:01
Hraje se před Jekelovou klecí. Brněnský gólman musí v posledních vteřinách řešit ošemetné situace. Především po střele Skleničky měl plno práce. A Verva tlačí dál.
41:37
Zaťovičova jedovka na jedné straně, na druhé teč před Jekelem, který měl co dělat ve svém brankovišti. Začalo se hodně svižně, Brno stále drží těsný výsledek.
40:46
Lukešova nepříjemná střela, kterou Jekel vyrazil pouze před sebe, ale Ondřej Němec uklidil puk do bezpečí.
40:16
První buly pro hosty, hraje se stále ve čtyřech na obou stranách.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině: 18:23.
Další třetina začne přibližně v 19:49.
Je za námi druhá třetina, padla v ní jedna branka. V přesilovce 5/3 se prosadil zkušený bek Karel Pilař. Sledovali jsme bojovnou třetinu plnou nepřesností a přerušení. Také mnoho faulů a zákroků, řekněme, na hraně. Zatím tedy stav o něco lepší pro Kometu, kterou dnes výborně drží Pavel Jekel. Totéž platí i o Janusovi, který Vervu v mnoha případech zachránil od gólů. Především tedy v první periodě.
40:00
39:08
V závěru třetiny to pořádně jiskřilo, viděli jsme několik potyček, nakonec i dva tresty za hrubost.
38:57
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Jurčík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Trška – 2 min., hrubost).
38:57
38:48
Třetí formace Komety šla do přečíslení, jenže bylo pískáno zakázané uvolnění. Diváci v hale jsou jiného názoru.
37:58
V závěru třetiny si první brněnská lajna vytvořila slušný závar před Janusem, jenže Eratova střela, ani poté dorážka Hynka Zohorny skóre nezměnila.
36:57
Dvakrát v řadě vyhodila Kometa na zakázané uvolnění, vhazování znovu před Jekelem.
36:39
Jekel pro jistotu zastavuje hru po prudké střele ze středního pásma.
35:59
Zásah brněnské střídačky přerušuje hru čtyři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky.
35:40
Domácí jsou v pěti, ale v posledních minutách se museli hlavně bránit.
35:20
Ofsajd hostujícího mužstva, za šest vteřin se vrátí na led Marcel Haščák.
34:17
Brňané vyhazují do bezpečí, Verva se nemůže usadit ve své útočné třetině.
33:57
Hra přerušena, buly po pravé ruce Pavla Jekela.
33:26
A je tu další přesilovka pro Litvínov. Haščák ve středním pásmu držel protihráče a hosté mají šanci na vyrovnání.
33:26
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marcel Haščák – 2 min., držení protihráče).
33:17
Několik akcí Brna vypadalo slibně, ale Janus si vše pohlídal.
32:01
Jsme již za polovinou utkání, Kometa by se potřebovala dostat do nějakého závaru, aby byla v tempu.
30:56
Kometa je po delší době kompletní a může ohrozit Januse, který si v posledních minutách příliš nezachytal.
29:49
Kometa se nyní dobře brání, hosté čekají na další šanci. Zatím se hraje ve středním pásmu.
28:56
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak to bylo bleskové využití. Hosté se dostali do rychlého zakončení, po sérii přihrávek vypálil parádně pod víko obránce KAREL PILAŘ. Jekel neměl na prudkou bombu reagovat. Přesilovka využitá, navíc pokračuje klasická 5/4. Asistence: Daniel Sörvik, Viktor Hübl.
28:50
Litvínov si zahraje dvojnásobnou přesilovku, která potrvá zhruba dvacet vteřin.
28:50
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., vysoká hůl).
28:30
Čermák ihned po buly vyhodil kotouč, ale Verva nadále tlačí a v přesilovce je nebezpečná.
27:35
Šance Litvínova, Gula vypálil od modré a před Jekelem nebezpečně tečoval Lukeš. Poté se dostal i ke střele, ale domácí mág zatím chytá výborně.
27:13
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Gulaši – 2 min., nedovolené bránění).
27:13
Gulova jedovatá střela šla vedle Jekelovy brány, poprvé se bude vylučovat také na brněnské straně.
26:50
Buly u brněnského brankáře.
26:48
Na obou stranách sledujeme nepřesnosti, Kometa však zatím dobře brání střední pásmo a Litvínov hraje vyloženě na brejky. Čeká také na chyby, které přišly v přesilovce Komety. Ta si mnoho šancí nevytvořila, naopak Verva zaměstnala Pavla Jekela.
25:20
Trávníček ukončil své působení za katrem a ihned se řítil na Jekela, jeho prudká rána skončila těsně vedle levé brněnské tyče.
24:55
Chyba Haščáka na útočné modré, puk mu vypíchl Hübl, ale na Jekela v nájezdu nevyzrál. Měl to těžké, slovenský útočník jej dostihl a pomohl svému brankáři.
24:06
Eratova štiplavá střela z pravého kruhu skončila v kalhotech litvínovského hráče a hra je přerušena.
23:20
Je to tak, Kometa má k dispozici druhou početní výhodu. První nevyužila.
23:05
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., sekání).
22:58
Domácí si vytvořili tlak před Janusem a vypadá to, že si zahrají dnes druhou přesilovku v zápase.
21:58
Rušné momenty před litvínovskou klecí. Nejprve střílel nebezpečně Gulaši, jehož ránu Janus vůbec neviděl a poté dorážel z další akce Zaťovič. Opět jistý zákrok slovenského gólmana.
20:32
Hned v úvodu třetiny vypálil Viktor Hübl, jeho pokus byl tečovaný a Jekel měl plné ruce práce, aby puk udržel před bránou. Kotouč nakonec vyrazil mimo tři tyče.
20:01
Střely na bránu po první třetině: 12:13.
Další třetina začne přibližně v 18:55.
Dvacet minut je za námi, Kometa byla v první třetině aktivnější a již v osmé minutě vedla 2:0. Nejprve ve druhé minutě otevřel skóre šikovnou tečí Martin Dočekal, o šest minut později proměnil trestné střílení Marek Kvapil. Novic v brněnské bráně Pavel Jekel vychytal hostující střelce, takže zatím mohou být fanoušci v DRFG spokojení.
20:00
19:55
Ještě jedno buly v obranné třetině Komety.
19:25
Skvělé zákroky nyní předvedl brněnský brankář Pavel Jekel. Soupeř si vynutil slušný tlak a Hübl s Lukešem pořádně prověřili pozornost hrdiny posledních okamžiků.
18:52
Jekel si připisuje dva dobré zákroky, Trávniček jej solidně zaměstnal, ale zatím je debut tohoto brankáře příjemným překvapením.
18:10
Necelé dvě minuty do konce první třetiny, Jekelova svatyně byla posunuta, bude se vhazovat před brněnským brankářem, který vloni oblékal dres druholigové Techniky Brno, letos prvoligové Třebíče.
17:43
Hraje se stále bez přerušení, domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
16:41
Kvapil hledal na modré Tršku, jeho střelu však soupeř zablkoval.
15:37
Na obou stranách sledujeme poněkud kostrbaté rozehrávky a souhru, čekáme na další šanci.
14:49
Hanzlova formace se řítila do protiútoku, ale ten byl zastaven ofsajdem.
12:50
Opět v akci první útočná formace Komety, Hynek Zohorna je dnes při chuti a pokud dobře počítám, tak dnes již potřetí nebezpečnou střelou ohrozil Januse. Brňané dnes v útoku hrají výborně a soupeř má problémy eliminovat tyto akce. Samozřejmě prozatím, jsme stále v první třetině.
12:26
Přesilovka Komety je fuč, posléze je puk na brněnské střídačce a máme zde druhou komerční přestávku.
12:01
Další obrovská šance Komety. Erat zpoza brány vybídl kolegu Zaťoviče, ten ale trefil pouze připraveného Januse. Výborný zákrok litvínovského strážce.
11:01
Závar Komety přerušen, jeden z hráčů domácího týmu stál v brankovišti. Poté hosté vyhazují přes všechny čáry.
10:34
Sražená střela Kováčika končí v ochranné síti. Kometa dál pokračuje ve své přesilovce.
10:19
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., hákování).
09:43
Kometa je v laufu. První formace pořádně zatopila pod litvínovským kotlem. Nejprve jeli Erat s Kvapilem sami na Januse, ale celou akci překombinovali, poté dostal puk na volej Hynek Zohorna a jeho pumelici musel slovenský gólman nadvakrát zarazit.
08:51
Robin Hanzl pořádně protáhl Jekela, který vyráží puk betonem do rohu.
07:59
Začátek zápasu tedy patří Kometě, která chytila úvod a využila své šance na skórování. Teď je na řadě soupeř, který se tlačí do útoku.
07:46
Na opačném konci hřiště pálil Sörvik a Jekel vše dobře viděl. Připisuje si další zákrok.
07:04
Kometa právě vstřelila branku!
Je to již 2:0. Gerhát zahákoval brněnského útočníka a sudí ani chvíli neváhali. MAREK KVAPIL si svůj nájezd zopakoval a provedl to perfektně. Položil si Januse a střelou do forhendu podruhé rozvlnil litvínovskou síť.
07:04
Teď ovšem trestné střílení. Po faulu Gerháta na Kvapila je tu penalta pro Kometu.
06:47
Dvojitá tutovka Hynka Zohorny, který se dostal před Januse, ale ten jeho pokusy dokázal pokrýt.
06:29
Střela Robina Hanzla končí v ochranné síti, po komerční pauze se bude vhazovat po pravici Jekela.
06:06
Vincour posílal do jízdy Čermáka, ale ten na puk nedosáhl, zakázané uvolnění i na druhé straně.
05:36
Další pokus brněnské pětice Verva odvrátila a raději vyhazuje přes všechny čáry na icing.
04:37
Na ledě opět první formace, u kotouče byl Kvapil, který vymyslel útočnou akci, Malcova střela od modré byla však sražena.
03:45
Kometa mohla jít do přečíslení, ale Kvapil nenašel volného Erata, dobře zasáhla litvínovská defenziva. Na druhé straně zaměstnal Jekela tečovanou střelou Šimeček a nebyla to vůbec špatná šance. Brněnský gólman zatím jistý.
03:01
To obránce Sklenička ano, ale Pavel Jekel si připisuje první zákrok, konkrétně lapačkou.
02:49
Kometa se do Vervy pustila s vervou a hned zaměstnala Januse další střelou, Dostálek ale nevypálil dostatečně tvrdě.
01:35
Na druhé straně je tu první akce domácího týmu, která končí gólem. Vincour vypálil z pravého kruhu a před bránou šikovně tečoval puk MARTIN DOČEKAL. Janus zvedal své rameno marně, neměl šanci. Velmi slibný začátek pro domácí sestavu, která využila svou první možnost a vede 1:0. Asistence: Tomáš Vincour, Jan Štencel.
00:48
Na ledě první formace, Litvínov se dostal na chvíli do pásma, ale zakončení se nekonalo.
00:25
První přerušení zápasu, vhazování ve středním pásmu.
00:01
Hráči nastupují na led, za pár okamžiků můžeme začít tento zápas, který bude soubojem o třetí místo.
DRFG Arena se pozvolna zaplňuje, dnes dopoledne probíhal doprodej na pokladně haly a je již s předstihem jasné, že bude v Brně opět vyprodáno, celkově pojedenácté.
Vůbec první zápas zažije ruský útočník Semjon Babincev, který posílil Vervu těsně před tímto duelem. Co se týče absencí, Kometě chybí zraněný Jan Káňa, naopak Marek Čiliak bude dnes připraven jako dvojka.
Dvacet minut do začátku zápasu, který bude pro Kometu poslední v tomto roce před domácím publikem. Velkou premiéru zažije mladý gólman a odchovanec klubu Pavel Jekel, který poprvé ve své kariéře nastoupí od začátku zápasu. V minulém utkání ve Varech odchytal osmadvacet minut a neinkasoval.

HC Kometa Brno: Jekel (Čiliak) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, D. Mikyska – M. Kvapil, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal, Čermák (C), Vincour – Dostálek, Dvořák, Dymáček – Matěj Novák.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Gula, Kubát, Z. Sklenička, Sörvik, F. Pavlík, Pilař, T. Pavelka – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), J. Šimeček, M. Hořava – Jurčík, Válek, Babincev.

Rozhodčí: Hradil, Čech – Brejcha, Špůr.
Vzájemné souboje:

Poprvé se oba celky setkaly na konci září v brněnské DRFG Areně, kde se ujali vedení hosté, ale domácí zápas otočili a nakonec svému soupeři nasázeli sedm branek! Dvěma trefami se blýskl Martin Dočekal.

Odvetu na severu Čech začala lépe Kometa, domácí však ve druhé části skóre otočili. Ve třetí třetině vyrovnal v přesilovce Martin Nečas a utkání šlo do prodloužení, ale v něm se z bonusového bodu radovala Verva.
HC Verva Litvínov:

Litvínovští od první porážky na ledě Brna (1:7) nastartovali svou velkou šňůru, kdy se z trápící týmu stal stroj na výhry. Verva držela dlouhou sérii výher, doma byla téměř k neporažení a to jí vyneslo v tabulce až na třetí místo právě před brněnskou Kometu. Na druhý svátek vánoční Chemici nehráli, své utkání si předehráli již na podzim, když na Zimním Stadionu Ivana Hlinky porazili hradecký Mountfield 3:2 po prodloužení.
Kometa Brno

Závěrečné domácí utkání Komety v roce 2016 slibuje bitvu o třetí příčku v tabulce. Kometa zatím po reprezentační přestávce čeká na tříbodovou výhru a ráda by se vrátila na bodovou šňůru. Naposledy modrobílí po urputné bitvě padli na ledě Karlových Varů. Domácí vyhráli 4:2 a debut v brance Brna si odbyl brankář Pavel Jekel (21 let). Brňanům patří v tabulce i nadále čtvrtá příčka se ziskem 59 bodů.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký večer přeji z brněnské DRFG Areny, kde se dnes uskuteční již 33. kolo Tipsport extraligy. Čtvrtá Kometa vyzve v souboji týmů z horních pater tabulky o dva body třetí Litvínov.