Kometa Brno - Sparta: Zmar domácích dokonal Uher, 5:2

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek úterní noci.
Dnešní hokejovou klasiku tedy poměrně jednoznačně vyhrávají Pražané, kteří vedli od úvodu utkání. Skóre zápasu otevřeli již ve druhé minutě a kromě začátku prostřední části měli prakticky pořád duel pod kontrolou. V extraligové tabulce se tak přibližují dnešnímu soupeři na rozdíl sedmi bodů s tím, že mají dva zápasy k dobru.
Nejlepším hráčem Komety vyhlášen Martin Erat , nejlepším mužem Sparty zase Tomáš Netík.
59:05
Utkání se už jen v podstatě dohrává a i když domácí prohrávají, fanoušci nadále povzbuzují svůj tým chorálem.
58:35
Střela Vojtěcha Němce od mantinelu byla spíše propagační, Pöpperle připraven.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48
Mohli to být ovšem hosté, kteří mohli přidat další přesný zásah. Vrána si nabruslil před Čiliaka, jehož tváří v tvář nepřekonal.
57:06
Domácí se i přes jednoznačný výsledek ještě snaží potěšit zaplněnou DRFG Arenou alespoň kosmetickou úpravou skóre.
56:43
Trškův projektil od modré čáry byl před Pöpperlem tečován, ovšem sparťanský gólman nemusel zasahovat.
56:15
Kvapil měl prostor na levém křídle, načež servíroval puk před bránu, jenomže tam nebyl nikdo, kdo by přihrávku brněnského forvarda zužitkoval.
54:53
Sparta právě vstřelila branku!
A tak jsou to hosté, kteří dávají další branku a pravděpodobně rozhodují o své výhře! Forman nabil do mezikruží DOMINIKU UHEROVI, po jehož střele z první puk propadl Čiliakovi pod lapačkou do brány. Asistence: Miroslav Forman.
54:27
První formace Komety se rozmístila v útočném pásmu, ale opět tomu něco chybělo, a domácí ani neohrozili Pöpperleho.
53:54
Následnou akci brněnského celku zastavil rozhodčí z důvodu hry vysokou holí jednoho z hráčů.
53:42
Králův pokus od mantinelu byl sražen mimo bránu.
52:35
Domácí se snaží ještě zdramatizovat duel, v těchto chvílích se však nedokážou dostávat do slibných pozic. Pražané pozorně brání.
51:02
Rodící se sparťanský brejk museli rozhodčí přerušit, protože někdo posunul bránu pražského celku.
50:24
Domácí znovu operovali v útočném pásmu. Ondřej Němec si ale puk poslal příliš daleko, načež Pöpperle přerušil hru.
49:54
Netíkovu svižnou střelu eliminoval Čiliak betonem.
48:54
Tohle obletí extraligu! Pöpperle předvedl zákrok večera! Kvapil měl z levého kruhu před sebou poloprázdnou bránu, ale sparťanský gólman se stačil přesunout a akrobaticky puk vytěsnit na ochrannou síť.
48:13
Na druhé straně pálil v jízdě z levého kruhu Pech, Čiliak připraven.
47:43
Domácí se tlačí do zakončení, hosté se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
47:37
Po Malcově střele se k dorážce dostal Hynek Zohorna, jehož ovšem vychytal připravený Pöpperle.
47:30
Kováčik si za modrou čárou vyměnil puk s Kvapilem a poslal jej před bránu Martinu Eratovi, jenž zasáhl kotouč bruslí. Pöpperle si s tímto netypickým zakončením poradil.
46:37
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí snižují na rozdíl dvou branek, a vracejí se do utkání! Prudkou ránu ONDŘEJE NĚMCE od modré čáry vyrazil Pöpperle až zpoza brankové čáry.
45:17
Na druhé straně se v obrovské šanci ocitl Ihnačák. Italský forvard zakončoval z bezprostřední blízkosti těsně mimo bránu,
44:50
Ondřej Němec si nabruslil do mezikruží a vypálil do protipohybu Pöpperleho, jeho projektil ovšem postrádal přesnost.
44:21
Zaťovič se ocitl v ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
42:49
Netík nabil Gernátovi, jenž z levého kruhu napálil boční síť.
41:37
Hosté hrají v plném počtu.
41:03
Erat nabil na levý kruh Kvapilovi, který pálil, jenomže Pöpperle utěsnil svou pravou tyč.
40:38
Domácí dohrávají na úvod třetí části přesilovku, Kvapil si sjel na osu, ovšem pouze přestřelil bránu.
40:01
Střely na branku (ve 2 třetině): 8 – 15
Střely na branku (po 2. třetině): 15 – 26
Domácí sice ve druhé části předvedli aktivní vstup do třetiny, ovšem po nevyužité přesilovce začali přebírat iniciativu znovu hosté. Ti se v prostřední části prosadili dvakrát, když se nejprve trefil Netík a následně Cingel. Sparťané kontrolovali proti rozhozené Kometě hru a mohli přidat i další branky, své mužstvo ovšem podržel brankář Čiliak, jenž po čtvrtém sparťanském gólu nahradil mezi třemi tyčemi Jekela. Třetí třetina začne v 20:47.
Velké emoce vzbudil závěr v DRFG Areně poté, co se ukázalo, jakým způsobem se Spartě povedlo dostat puk pryč z pásma. Kvapil byl podle záběrů z kostky evidentně podražen.
40:00
39:52
Sparťanům se povedlo dostat puk pryč z pásma.
39:37
Přesilovka pro Kometu na závěr druhé části. Dvě minuty za sekání obdržel Miroslav Forman.
39:23
Kudrna zkusil štěstí střelou od mantinelu na Čiliaka, jenž ukryl puk v lapačce.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:40
Nedomlelovu střelu na lapačku si Čiliak pohlídal.
37:49
Dočekal se vrátil na ledovou plochu, a domácí hrají v plném počtu.
37:43
Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, ovšem Cingelovo zakončení si Čiliak pohlídal, a podržel své mužstvo.
37:20
Hraje se zvláštní přesilovka, při níž se hraje na obě strany. Netík dostal prostor v útočném pásmu, přičemž vypálil z levého kruhu, Čiliak zakročil.
36:53
Hlinka pálil z pravého kruhu mimo bránu.
36:04
Zaťovič se dostal do rychlého brejku, ovšem prováhal vhodný okamžik k zakončení, a nakonec vůbec nevystřelil na Pöpperleho.
35:49
Domácí jsou z vývoje utkání rozhozeni, a teď navíc budou hrát oslabení. Martin Dočekal obdržel dvě minuty za podražení.
35:00
Kováčik vypálil od modré čáry, Pöpperle byl se svou lapačkou připravený. Dnes je sparťanský gólman svému týmu oporou.
33:48
Náladu domácím fanouškům mohl spravit Hynek Zohorna, ovšem při samostatném nájezdu jej vychytal Pöpperle se svou připravenou lapačkou.
32:44
Jednadvacetiletý Pavel Jekel sice napsal v uplynulých dvou duelech takřka pohádkový příběh, ovšem toto není jeho duel. Mezi třemi tyčemi jej nahrazuje Marek Čiliak, který se vrací poprvé po zranění.
32:44
Hosté se dostávají do možná rozhodujícího náskoku o tři branky! Uher vypálil od pravého mantinelu, Jekel vyrazil puk před sebe, načež kotouč na několikrát doklepl do brány pohotový LUKÁŠ CINGEL číhající u brankoviště. Asistence: Dominik Uher.
32:32
Autor první branky Řepík vjel do útočného pásma a vypálil přes obránce, Jekel zastavil puk na hrudi.
31:17
Nedomlevovu střelu zpoza levého kruhu eliminoval Jekel betonem.
31:05
Forman skočil na led a sparťané hrají v plném počtu.
31:01
Těsně před koncem přesilovky mohl udeřit Vincour, ovšem z levého kruhu zakončil nepřesně.
30:44
Vincour našel střílenou přihrávkou před bránou Čermáka, po jehož teči zaplachtil puk do připravené Pöpperleho lapačky.
30:21
Domácí se usadili v útočném pásmu, načež zakončoval Vincour z levého kruhu, ovšem jeho projektil srazil na ochranou síť holí Nedomlel.
29:47
Brňané se neshodli při rozehrávce, k puku se dostal Uher, který jej odpravil daleko za hranice vlastního pásma.
29:15
Dočekal skočil na ledovou plochu a domácí hrají v plném počtu. Začíná jim bezmála minutu a třičtvrtě trvající přesilovka.
29:10
Obrovská šance Komety zůstala nevyužita. Martin Erat měl před sebou při dorážce odkrytou klec a ležícího Pöpperleho, ovšem puk měl na bekhend, a než nasměroval puk na bránu, stačil se sparťanský brankář přesunout, a zastavit kotouč na brankové čáře!
28:58
Pražané jdou do čtyř. Dnes již dvoubodový Miroslav Forman obdržel dvě minuty za držení protihráče a Kometě za patnáct vteřin začne přesilovka.
28:50
Sparťané hrají přesilovou hru, ale zatím si nedokážou vypracovat tlak.
27:25
Sparťané přesilovou hru o dvou mužích bleskově využili a znovu vedou o dvě branky. Při rychlé kombinaci našel Ihnačák Formana stojícího v mezikruží, který přihrál ještě lépe postavenému TOMÁŠOVI NETÍKOVI , jenž propálil přesouvajícího se Jekela. Asistence: Miroslav Forman, Brian Ihnačák.
27:15
Velká komplikace pro Kometu, která půjde do tří na čtrnáct vteřin! Dvě minuty za vystřelení puku z obranného pásma do hlediště obdržel Martin Dočekal.
27:06
Kumstát pálil z dobré pozice z levého kruhu do připraveného Jekela.
26:58
Trškovi se povedlo nadvakrát odpravit puk z pásma.
26:03
Sparťané hrají v plném počtu, a začíná jim tak zkrácená přesilovka.
26:03
Hosté měli na hokejkách třetí branku. Vrána hledal před bránou volného Pecha, jenž ovšem ve vynikající pozici promáchl puk.
25:29
K velké nelibosti zaplněné DRFG Areny rozhodčí udělili trest domácí střídačce za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka Komety je u konce. Trest odpyká Vojtěch Němec.
25:29
Hostům se povedlo vymanit z velkého tlaku.
25:01
Enormní tlak Komety pokračuje. Jeden z hráčů vyslal hodně nebezpečnou ránu mezi vyrážečku a tělo Pöpperleho, ten ale tento prostor utěsnil.
24:44
Kováčikovu střelu od modré vytěsnil Pöpperle betony.
24:17
Hosté vyhráli buly a ihned vyhodili puk přes všechny čáry.
24:03
První přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Richard Nedomlel.
23:45
Kometa je dnes jasně ostřejším mužstvem. Podle statistik rozdali domácí hráči už devět hitů, sparťané jediný.
23:00
Nahození ze středního pásma si Jekel pohlídal.
22:15
První protiútok Sparty zakončoval od levého mantinelu Cingel, jeho projektil byl ovšem značně nepřesný.
22:06
Trškovo nahození od modré čáry Pöpperle zachytil po výskoku v lapačce.
21:39
Domácí vtrhli do druhé části podobně aktivně jako sparťané v první periodě. Kováčikova střela z pravého kruhu ovšem zaplachtila jen na ochrannou síť.
20:32
Trška napřáhl na modré a střelou příklepem přes hradbu těl přestřelil bránu.
20:01
Střely na branku po první třetině: 7:11
Úvodní třetinu ovládli hokejisté Sparty v poměru 2:1, přičemž tento výsledek je pro domácí Kometu milosrdný. Pražané demonstrovali svou sílu v útočném pásmu od úvodních minut a v páté minutě vedli už 2:0, když se postupně prosadili Řepík a Ihnačák. Hosté měli i další šance, které ovšem neproměnili. Domácím se zatím příliš nedaří v defenzívě, kde vyrábějí chyby. Náladu v brněnské DRFG Areně alespoň trochu spravil v 15. minutě Hynek Zohorna, který po Eratově průniku překonal Pöpperleho. Zatím je k vidění zajímavý hokej plný šancí. Nenechte si ujít druhou část, která začne v 19:51.
20:00
19:00
Začala se poslední minuta první části.
18:33
Haščák se dostal k odraženému kotouč, najel si do levého kruh a vypálil na zadní tyč. Puk z jeho hole zamířil mimo bránu.
18:09
Domácí se dopustili při přejezdu modré čáry ofsajdu.
17:57
Nejproduktivnější hráč Sparty Lukáš Pech napřáhl na modré, ovšem jeho projektil byl sražen na ochrannou síť.
17:23
Druhá formace Sparty dnes dělá Kometě velké problémy. Netík nabil před bránu Ihnačákovi, jehož projektil Jekel zpacifikoval, následně domácí obrana zneškodnila i dorážku Formana.
15:39
Domácí ale nadále vyrábějí chyby v obraně, tentokrát se dostal do zajímavé střelecké pozice Kudrna, ovšem obětavý obranný zákrok jednoho z hráčů Brna eliminoval šanci sparťanského forvarda.
14:03
Erupce radosti v DRFG Areně. Martin Erat využil okénka v obraně, přebruslil oba zadáky, a dostal se před Pöpperleho, ten vytasil svou hokejku a vypíchl puk. K odraženému kotouči se jako první dostal HYNEK ZOHORNA, který se neukvapil, najel si před Pöpperleho a nekompromisně zavěsil. Bez asistence.
12:28
Sedmnáctiletý zadák brněnské Komety Filip Král vypálil od modré čáry, Pöpperle byl připraven.
12:22
Před komerční přestávkou si vysloužil potlesk tribun Jan Štencel, který se poté, co zblokoval střelu, zvedal z ledu s bolestivou grimasou.
12:15
Z tlaku ovšem první lajna modrobílého celku nevytěžila ani jednu střelu na Pöpperleho.
11:55
První formace Komety o sobě poprvé v utkání dává vědět, a za mohutného potlesku zaplněných tribun rozvinula tlak.
11:06
Domácí přečkali první oslabení, Štencel skočil na led a modrobílí hrají v plném počtu.
10:47
Netíkova střela od modré Jekelovi vypadla, ale jednadvacetiletý gólman Komety dokázal puk rychle zalehnout.
10:17
Domácím se následně povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
09:58
Mikúš vyslal od modré čáry střelu, kterou Jekel eliminoval levým betonem.
09:19
Hosté přicházejí o pásmo poté, co Vrána nasměroval svou ránu z první hodně nepřesně, a ta skončila na ochranné síti.
09:06
Sparťané mohou potvrdit působivý start do utkání. Jako první si zahrají přesilovku poté, co Jan Štencel vystřelil puk z obranného pásma do hlediště.
08:37
Střelu od modré čáry vyrazil Jekel před sebe a následně byl ve skrumáži hodně nebezpečný Pech, jenž ovšem neprocpal puk přes ležícího brněnského brankáře.
07:44
Vincour nabil Čermákovi do vyložené šanci, brněnský kapitán ovšem se tváří v tvář Pöpperlemu neprosadil. První velká šance domácího celku.
06:40
A další Nedomlevova rána. Tentokrát pálil z první po vyhraném buly. Jeho projektil byl nepřesný a Jekel nemusel zasahovat.
06:28
Na druhé straně musel zasahovat Jekel proti Nedomlelově střele. Mladý brněnský brankář si tentokrát poradil jistě a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
06:11
Hynek Zohorna nahodil puk bekhendem před bránu a Pöpperlemu kotouč vypadl, v blízkosti jeho brány ovšem nebyl žádný domácí hráč na dorážku.
05:35
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
04:57
Ideální start pro Spartu! Pražané vedou o dvě branky. BRIAN IHNAČÁK poslal puk do brankoviště, a Jekel si nešťastně srazil puk mezi vlastní betony. Asistence: Miroslav Forman.
04:51
Netík se od mantinelu drze proháčkoval před Jekela, ovšem následně přišel o puk.
04:20
Nejlepší sparťanský střelec Vrána vypálil z levého kruhu na zadní tyč. Jekel jeho projektil schoval v lapačce.
04:08
Domácí se opět při přechodu modré čáry dopustili ofsajdu.
04:02
Němcovo nahození skončilo na ochranné síti, vhazování ve středním pásmu.
03:54
Roman Erat to zkusil střelou v blízkosti modré čáry přes obránce. Jeho projektil si Pöpperle pohlídal, když schoval puk v lapačce.
03:30
Sparťané po vstřelené brance nikam nespěchají a spíše se zaměřili na obranu.
02:54
Další brněnský útok zastavil ofsajd.
02:25
Brněnští hokejisté o sobě dali poprvé vědět v útoku, ovšem Pöpperle vytasil zákrok proti Trškovi.
01:56
A do třetice to Spartě vyšlo. K Pechovi se odrazil puk za obranu, jeho průnik sice ještě Jekel vyrazil, ovšem jen na najíždějícího MICHALA ŘEPÍKA, který se do odkryté brány nemýlil. Asistence: Lukáš Pech.
01:04
Další útok Sparty už byl úspěšnější. Ihnačák vypálil z pravého kruhu, Jekel vyrazil puk ramenem.
00:20
Sparťanský první útok se po vyhraném buly vrhl do útoku, ale střelu na Jekela nevyslal.
00:01
Čestné buly vhodí hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a oslavenec osmdesátých narozenin Jaroslav Pavlů, který posbíral tři tituly s brněnskou Kometu v padesátých letech.
Obě mužstva už vjela na ledovou plochu. Hosté za mohutného pískotu, domácí za bujarého jásotu. Za malou chvíli bude vhozeno čestné buly k osmdesátému výročí založení extraligy.

HC Kometa Brno: Jekel (Čiliak) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, F. Král – M. Kvapil, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – R. Erat, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Dvořák, Dymáček – Matěj Novák.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Švrček, Gernát, Nedomlel, Eminger, Barinka, Mikliš (C) – J. Hlinka (A), P. Vrána, Klimek – Forman, Ihnačák, Netík (A) – Kumstát, Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Polonyi, Zíka.
Extraliga slaví 80 let

Dnešní kolo české nejvyšší soutěže bude mít punc výjimečnosti. Dnes je to totiž přesně osmdesát let od doby, co se odehrál její první zápas. 3. ledna 1937 začaly datovat historii české nejvyšší soutěže úvodním duelem SSC Vítkovice a AC Sparta Praha. Brněnská Kometa připomene výročí autogramiádou legend klubu, která bude předcházet tomuto utkání.
Vzájemné zápasy

Týmy dnes čeká třetí vzájemný duel v sezoně. Obě předcházející partie vyhrálo vždy domácí mužstvo. Zatímco brněnská Kometa triumfovala na počátku října ve své DRFG Areně 6:2, Sparťané si nenechali vzít body z O2 Areny, a na konci listopadu před dvanáctitisícovou návštěvou zvítězili 3:2.
Sparta Praha

Pražané vstupují do nového roku na pátém místě tabulky se ztrátou deseti bodů na svého dnešního soupeře, ale dvěma zápasy k dobru. Sparťané se musí ohlížet i za sebe. Šestý Hradec ztrácí pouze dva body a sedmé Vítkovice tři.
Závěr roku nezastihl Spartu v ideálním rozpoložení. Svěřenci trenéra Jiřího Kalouse vyhráli jediné z posledních čtyřech duelů, naposledy nestačili v pátek na domácím ledě na Zlín, jemuž podlehli 0:3.
Pražanům by se dnes hodilo, kdyby se jim povedlo potvrdit úspěšnost ve venkovních zápasech. Na ledech soupeřů nasbírali sparťané 32 bodů, což je řadí na třetí místo v pomyslné tabulce venkovních duelů. Nutno podotknout, že Kometa je naopak nejúspěšnějším týmem na domácím ledě ze všech extraligových mužstev. Za sedmnáct duelů prohráli modrobílí v normální hrací době jediný.
Kometa Brno

Brněnští hokejisté zakončili rok dvěma výhrami, když si nejprve ve středu poradili v souboji o třetí místo v poměru 2:1 s Litvínovem, a v posledním duelu roku 2016 vyhráli v Pardubicích 3:1. V závěrečných dvou duelech končícího roku brněnští hokejisté našli potenciální oporu v brance. Při obou vítězstvích byl důležitou součástí mužstva jednadvacetiletý brankář Pavel Jekel, jehož si Kometa vytáhla z prvoligové Třebíče. Uvidíme, zda dostane příležitost i ve třetím navazujícím zápase.
Aktuálně modrobílým patří třetí příčka tabulky se ztrátou šesti bodů na druhý Třinec a náskokem čtyř bodů na čtvrtý Litvínov.
Hezký úterní večer. Netradičně až v 19 hodin začíná šlágr 35. kola Tipsport extraligy, v němž poměří síly dva tradiční rivalové, Kometa Brno přivítá na domácím ledě pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.