Kometa Brno - Vítkovice: Hrdinou Vítkovic se stal Rostislav Olesz, který proměnil rozhodující nájezd

To je ode mě z Brna pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Bonusový bod z dnešního dlouhého, takřka tříhodinového večera získávají Vítkovice, které dnes v Brně dokázaly, že na Kometu umí zahrát. Brněnské hokejisty poráží parta trenérů Trnky s Vůjtkem potřetí v sezoně. Dlouho to vypadalo na bezbrankové utkání, než v 54. minutě otevřel skóre utkání hostující Tomi. Domácí dokázali v power play srovnat po trefě Erata, ale následně se jim nepovedlo využít dobré šance v prodloužení, a v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Vítkovic kapitán Olesz.
Nejlepším hráčem Vítkovic vyhlášen zraněný brankář Patrik Bartošák, na straně Komety střelec jediné branky Martin Erat.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
Autorem vítězné branky je ROSTISLAV OLESZ.
Kapitán domácích Leoš Čermák musel proměnit ovšem jeho bekhendový blafák Dolejš vyrazil.
Kapitán hostujícího týmu Rostislav Olesz byl se svou kličkou do bekhendu úspěšný a dostal Vítkovice do vedení!
Marcel Haščák neprostřelil Dolejše.
Na druhé straně Lukáš Kucsera poslal bekhendový blafák mimo bránu.
Jako první se rozjel k samostatnému nájezdu domácí Tomáš Vincour, který nenašel mezírku mezi Dolejšovými betony, a gól nedal.
Samostatné nájezdy začínají.
Společně se závěrečným hvizdem Daniel Dolejš neuváženě vystřelil puk do ochranné sítě, za což obdržel dvouminutový trest, který si symbolicky odpyká Lukáš Klok, jenž tak nemůže zasáhnout do samostatných nájezdů.
Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Domácí si vytvořili několik vyložených šancí, a hráli i přesilovou hru čtyři na tři, přesto se prosadit nedokázali. Po střetu s Čermákem se v průběhu prodloužení zranil brankář hostujícího celku Bartošák, jehož musel mezi třemi tyčemi nahradit Dolejš.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Hosté přečkali dvouminutové oslabení tři na čtyři, a nyní již hrají v plném počtu.
64:29
Hostům se povedlo odpravit puk přes všechny čáry.
64:15
Vojtěch Němec pálil od modré čáry do připraveného Dolejše.
64:00
Začala se poslední minuta prodloužení, Kometa kombinuje v útoku.
63:34
Vítkovice vyhodily puk přes všechny čáry.
63:21
Martin Erat zakončoval přesilovkovou kombinaci střelou z pravého kruhu, jeho projektil byl nepřesný.
62:53
Hosté vyhráli buly a odpravili puk přes všechny čáry.
62:50
Jen připomeňme, že Kometu čeká v prodloužení výhodná přesilová hra čtyři na tři.
62:50
Hlavní kouč Komety Libor Zábranský si bere oddechový čas.
62:50
Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel David Květoň.
62:27
Na druhé straně nabil Čermák na levý kruh Haščákovi, jehož střelu Dolejš vykryl.
62:00
Hosté se dostali do dobré šance, ovšem zakončujícího Romana vychytal včasným přesunem Vejmelka.
61:25
DRFG Arena sportovně povstala a vyprovází vítkovického gólmana aplausem.
61:25
Tak to je shodou okolností už druhý případ brankáře, jemuž musí v Brně kvůli náhlé indispozici pomoct z ledu záchranáři na nosítkách. V posledním domácím utkání Komety podobně odváželi Marka Čiliaka.
Bartošáka, který dnes odchytal vynikající utkání, nahradí mezi třemi tyčemi Daniel Dolejš.
61:25
Tak to je velmi nepříjemná situace. Bartošák si očividně přivodil nějaké zranění a z ledu se dostane za asistence nosítek!
61:25
Čermák skočil po vypršení trestu, který si odpykával ze závěru třetí části, na led a hnal se do samostatného brejku, ovšem Bartošák ho vychytal. Kapitán brněnské Komety se srazil s brankářem Vítkovic, který je očividně otřesený.
60:37
Káňa našel u tyče volného Zaťoviče, který objel bránu a mohl zakončovat do odkryté klece, ale Bartošák se stačil přesunout.
60:27
Martin Erat našel střílenou přihrávkou před bránou Ondřeje Němce, jehož teč si ovšem Bartošák pohlídal.
60:01
V Brně to dlouho vypadalo na bezbrankový duel, než v 54. minutě opařil DRFG Arenu trefou z protiútoku Tomi. Domácí ale po otevírací brance soupeře neklesali na mysli, tlačili se do zakončení a při power play se nakonec dočkali vyrovnávací trefy. O tu se postaral Martin Erat. Před námi je tedy prodloužení.
60:00
59:16
Rozhodčí rozdělil dvouminutové tresty za hrubost Lukáši Klokovi a Leoši Čermákovi.
59:16
59:15
A opět tečou emoce na ledě. Další potyčka ve středním pásmu.
58:31
Kometa právě vstřelila branku!
Erupce radosti v DRFG Areně. Vyprodaná aréna se dočkala branky svých oblíbenců! Obránce Vítkovic Sloboda měl před bránou kotouč na své holi a mohl jej odpravit do bezpečí, ale pohotový MARTIN ERAT mu klepl do hokejky, a kotouč se kuriózním způsobem odrazil za záda dosud bezchybného Bartošáka. Bez asistence.
58:20
Vejmelka míří na střídačku, Kometa to zkouší v šesti.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:33
Kapitán hostujícího celku Olesz to udělal zkušeně, když vyslal poměrně razantní nahození ze středního pásma na Vejmelku, který raději přerušil hru. Vhazování před brněnským gólmane, což Vítkovicím naprosto vyhovuje.
57:26
Tlak Komety po přesilovce pokračoval, Štencel se snažil zaskočit Bartošáka střelou ze záporného úhlu, ovšem vítkovický gólman se překvapit nenechal a zachytil puk.
57:01
Hosté hrají v plném počtu, dokázali se ubránit i dalšímu oslabení.
56:55
A znovu hráči z Ostravy poslali puk na druhou stranu kluziště.
56:26
Hostům se povedlo poslat puk až k Vejmelkovi.
56:15
Ondřej Němec vypálil od modré, ale jeho projektil byl sražen mimo bránu.
55:20
Hosté oslabení o dvou mužích přečkali, již hrají ve čtyřech.
55:01
Velká šance pro domácí, kteří si zahrají bezmála dvacetivteřinovou přesilovku pět na tři. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jan Výtisk. Následně obránce Vítkovic dostal desetiminutový trest za nesportovní chování a posléze i osobní trest do konce zápasu.
55:01
54:48
Haščák pálil z voleje z levého kruhu, ovšem Bartošák zakročil a nadále drží nulu.
53:20
Hosté se sice radují z branky, ovšem budou se muset bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Rostislav Olesz poté, co po vstřelení gólu atakoval Vojtěcha Němce.
53:20
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to je poměrně studená sprcha pro domácí. Hosté dávají necelých sedm minut před koncem normální hrací doby otevírací branku! Při rychlém protiútoku se prosadil hráč čtvrté formace VOJTĚCH TOMI, který poslal puk pod Vejmelkovou lapačkou do brány. Asistence: Jakub Iléš.
52:50
V DRFG Areně to jen zahučelo poté, co Hynek Zohorna obdržel přihrávku na pravý kruh a odtud vypálil na zadní tyč jen těsně mimo bránu.
52:30
Hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem bez vážnějších střeleckých pokusů. Ani jeden z týmů nechce v této chvíli chybovat.
51:02
Gulaši vyslal od modré tvrdou ránu, na kterou Bartošák viděl a vyrazil ji.
50:14
Stastny vyzkoušel pozornost Vejmelky z pravého kruhu, brněnský brankář nastavil beton a vyrazil puk.
50:00
Zakázané uvolnění domácího týmu. Čas plyne, a ve třetí třetině sledujeme zatím jasně nejméně šancí.
49:17
Martin Erat se pokusil proháčkovat před Bartošáka, což se mu ale nepovedlo. Domácí přišli o pásmo.
48:22
Obě mužstva hrají v plném počtu.
48:10
Na druhé straně podobně pálil Erik Němec, Vejmelka rovněž skryl kotouč v lapačce.
47:55
Haščák vjel do útočného pásma a rozhodl se pro střelu přes obránce. Bartošák ovšem vytasil lapačku a ukryl puk.
46:22
Rozhodčí se rozhodli kvůli potyčce vyloučit dva hráče. Dvě minuty za hrubost obdrželi na straně domácích Martin Erat a na druhé straně David Květoň. Hraj se ve čtyřech mužích na obou stranách.
46:22
46:22
A tak se alespoň hráči uchylují k vyřizování účtů, další potyčka ve středním pásmu.
46:22
Technického prohřešku, konkrétně ofsajdu, se dopustili i hosté. Hra teď postrádá tempo.
46:09
Následně zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se vrátí před Bartošáka.
45:51
Ofsajd Vítkovic.
45:31
Vincour nabil najíždějícímu Čermákovi, jehož dělovku z pravého kruhu Bartošák eliminoval, ovšem puk mu vypadl. Z následné dorážky se domácí nicméně prosadit nedokázali.
44:59
Vincourovu střelu z levého kruhu Bartošák vyrazil.
44:25
Němec vysunul Tršku, který se snažil poslat puk na lépe postaveného spoluhráče, který ovšem nečekal přihrávku.
42:50
Ofsajd hostujícího celku.
42:40
Na úvod třetí části je k vidění podobně jako v předcházejícím průběhu zápasu urputná bitva.
41:20
Vítkovičtí se pro změnu dopustili zakázaného uvolnění. Vhazování před Bartošákem.
40:31
Domácí se na úvod třetí třetiny dopustili ofsajdu.
40:01
Střely na branku (ve 2. třetině): 11 – 12
Střely na branku (po 2. třetině): 17 – 18
Prostřední část mnohem lépe načali domácí. Při dvou přesilovkách si vytvořili enormní tlak a několik dobrých šancí, žádnou ale nevyužili. Při třetí přesilové hře nechávali domácí okénka v obraně a hosté se dostali hned do dvou samostatných brejků, ani jeden ovšem neproměnili. Ve druhé polovině prostřední části se hrálo častěji před Vejmelkou, který ale držel své mužstvo. Na úvodní branku utkání stále čekáme. Dočkáme se ji v normální hrací době? Dozvíme se ve třetí třetině, která začne v 19:50.
40:00
39:14
Štencel zakončoval rychlý protiútok brněnského celku, ovšem Bartošák vytáhl svou lapačku a zkrotil puk.
39:05
Domácí hrají v plném počtu.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:34
A další zásah Vejmelky, tentokrát proti střele Kloka.
38:15
Baranka vypálil z levého kruhu, Vejmelka vyrazil puk do rohu kluziště.
37:39
Následně nahození vystihl Štencel a bekhendem poslal kotouč do středního pásma.
37:12
Kometě vyšlo úvodní buly při oslabení, po němž se dokázali osvobodit.
37:05
Další početní převaha pro hosty. Dvě minuty za držení si odpyká Ondřej Němec.
36:41
Oleszovu střelu od modré šikovně tečoval v mezikruží Olesz, Vejmelka, ale dokázal eliminovat puk, a podržet své mužstvo.
36:06
36:00
Hostům následně nevyšla rozehrávka, což vyústilo v zakázané uvolnění.
35:47
A znovu domácí vyhráli vhazování, tentokrát poslal kotouč na protější stranu kluziště Gulaši.
35:21
Domácí vyhráli buly a Štencel poslal puk přes všechny čáry.
35:17
A následně práce pro Vejmelku, který si připsal dva zákroky v krátkém časovém úseku, za což již sklízí uznání zaplněných tribun DRFG Areny.
34:58
Hrbas vyslal od modré čáry šikovnou střelu, kterou ovšem nikdo nedokázal tečovat, a tak zaplachtila těsně mimo bránu.
34:33
Zaťovič vložil hůl do kombinace hostujícího celku, čímž dostal kotouč pryč z pásma.
34:06
Jako jediný byl vyloučen z potyčky Tomáš Malec, který obdržel 2 minuty za nedovolené bránění a desetiminutový osobní trest za shození rukavic.
34:06
Ve středním pásmu se strhla menší potyčka, kterou rozhodčí poměrně rychle zpacifikovali.
33:42
Čermák nahodil puk od mantinelu na Bartošáka, který jen nastavil beton a vyrazil kotouč na svého spoluhráče.
32:26
Zakázané uvolnění domácího týmu. Zatímco první desetiminutovka třetiny jasně patřila Kometě, nyní se zdá, že iniciativu přebírají hosté.
32:06
A znovu propadla obrana domácího celku. Při přečíslení dva na jednoho volil Kucsera střelu, kterou Vejmelka na dvakrát pokryl.
31:06
Domácí se při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.
30:54
Klok skočil na led a hosté hrají v plném počtu.
30:32
A další samostatný brejk hostujícího hráče při vlastním oslabení! Vandas si nabruslil před Vejmelku, ovšem zakončení mu nesedlo, následně mohl dorážet dojíždějící Kucsera, který si na brněnského brankáře nepřišel. To je zdvižený prst pro defenzívu Komety.
29:14
Květoň se při vlastním oslabení dostal po přihrávce spoluhráče do samostatného brejku, tváří v tvář ovšem Vejmelku nepřekonal, bekhendovým blafákem sice dostal puk za brněnského brankáře, ovšem ten byl tolik pomalý, že se nestačil dostat za brankovou čáru.
29:01
Haščákovu střelu z levého kruhu Bartošák vyrazil před sebe do skrumáže. Z té se nikdo z domácích prosadit nedokázal.
28:54
Třetí přesilovka pro Kometu v druhé třetině. Dvě minuty za držení obdržel Lukáš Klok.
28:42
Dvořák vybojoval u mantinelu puk a zkusil štěstí střelou z levého kruhu, která ovšem byla nepřesná.
27:49
Rychlé přečíslení Kometě nevyšlo, když Čermák trefil jen vracejícího se hráče Vítkovic.
26:57
Gulašiho střelu od modré čáry vytěsnil na ochrannou síť holí Bartošák, který si teď na nedostatek práce rozhodně nestěžuje.
26:30
Stastny se vrátil na ledovou plochu a hosté přežili i další kritické chvíle při vlastním oslabení.
26:14
Trška s Eratem si několikrát vyměnili kotouč, než se druhý jmenovaný odhodlal ke střele, kterou ale Bartošák hlídal.
25:45
A znovu se vítkovickým povedlo odpravit kotouč mimo nebezpečí.
25:19
Hostům se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
25:11
Gól je v Brně na spadnutí, Bartošák a spol však zatím odolávají. Na konci svižné přesilovkové kombinace byl Haščák, který zblízka v dobré pozici přestřelil bránu.
24:50
Od modré prudce pálil Ondřej Němec, ovšem jeho tvrdý projektil Bartošák pokryl.
24:30
Domácí mají k dispozici další přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry posunutím hokejky obdržel Yan Stastny.
23:53
První zákrok Vejmelky ve druhé části byl z těch jednodušších. Brněnský brankář zakročil proti nepříliš razantnímu zakončení Tomiho bekhendem.
23:14
I po skončení přesilovky operovali modrobíli v útočném pásmu, nakonec byla hra přerušena poté, co Zaťovičovo zakončení vytěsnil na ochrannou síť obětavý Kovář.
22:55
Domácí si vytvořili drtivý tlak, ovšem Bartošáka nepřekonali a nyní již hrají hosté v plném počtu.
22:30
Haščák nabil na pravý kruh Eratovi, který z první neprostřelil přesouvajícího se Bartošáka.
21:58
Baranka zachytil za bránou kotouč a osvobodil své mužstvo.
21:10
Hostům se povedlo poslat puk pryč z pásma.
20:55
Zaťovič byl při svém zakončení faulován Ondřejem Romanem, jehož rozhodčí vyloučil na dvě minuty za hákování.
20:55
Obrovská šance domácího celku. Haščák nabil na druhou tyč Zaťovičovi, který neprostřelil zblízka Bartošáka.
20:20
První formace Komety se hned prezentovala nebezpečným útokem, jeden z hráčů se vecpal před Bartošáka, jehož ale zblízka nepřekonal.
20:01
Úvod utkání patřil hostům, kteří zaskočili favorizované domácí zabezpečenou defenzívou a nebezpečnými protiútoky. Kometu několikrát podržel brankář Vejmelka. Ve druhé polovině úvodní části domácí převzali iniciativu, ovšem žádnou ze svých velkých šancí nevyužili. Nejblíže vedoucí brance byl Zaťovič, který ovšem netrefil odkrytou bránu. Druhá třetina začne zhruba v 18:52.
20:00
19:22
Domácím se nepodařilo rozehrávka, což vyústilo v zakázané uvolnění.
19:02
Hosté se ubránili i druhé přesilovce soupeře, nyní hrají v plném počtu.
18:09
Nádherná kombinace Komety gólem pohříchu neskončila. Erat našel kolmou přihrávkou před bránou Vojtěcha Němce, jenž poslal puk na druhou tyč úplně osamocenému Zaťovičovi, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu.
17:25
Hostům se povedlo poslat puk přes všechny čáry.
17:11
Haščák pálil z levého kruhu, Bartošak zastavil puk těsně před sebou, a nepodařilo se mu jej rychle pokrýt. Domácí hráč ale nedokázal dorazit a vítkovický gólman nakonec po čase pokryl kotouč.
17:02
Svou druhou přesilovku v zápase si zahrají i domácí. Dvě minuty za držení obdržel Ivan Baranka.
16:50
Sloboda nahodil puk zpoza červené čáry svižnou střelou, kterou Vejmelka raději ukryl a přerušil hru.
16:24
Bartejs vlétl do útočného pásma a i když byl tísněn dvěma hráči, zkusil překvapit Bartošáka zadovkou, vítkovický gólman se zaskočit nenechal.
15:44
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
15:28
Čermák skočil na led a domácí hrají v plném počtu.
14:50
Do čtveřice se domácí osvobozují poté, co puk vystřelil z pásma Němec.
14:30
A znovu se povedlo Brňanům poslat puk přes všechny čáry.
13:53
Domácí na úvod Čermákova trestu kontrolují oslabení a drží puk daleko od svého pásma.
13:28
Hosté si zahrají druhou početní převahu. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Leoš Čermák.
12:59
Hosté hrají v plném počtu.
12:42
Štencel při střele od modré rozbil hůl, i jeho pomalá střela byla tečována, přičemž zamířila mimo bránu. Následně zakončoval z dobré pozice z pravého kruhu Káňa, ale také zlomil hůl a Bartošák jeho projektil vykryl.
11:58
Následně mohli potrestat Vítkovičtí zmatky v defenzívě Komety, Vandas poslal střílenou přihrávku před bránu Kucserovi, který těsně minul bránu.
11:52
Hostům se po následném buly povedlo poslat puk pryč.
11:43
Vincourův pokus z levého kruhu byl ještě před Bartošákem tečován, ale vítkovický gólman dokázal vykrýt puk. Druhá střela Komety a druhá dobrá šance.
11:06
Hostům se povedlo vyhodit hned na úvod oslabení puk až k Vejmelkovi.
10:59
Hosté své šance a první přesilovou hru nevyužili, nyní mají šanci domácí. Dvě minuty za faul kolenem obdržel Jan Výtisk.
10:34
Olesz našel před bránou volného Hudečka, který ale zblízka nadvakrát nepropasíroval puk přes Vejmelku.
10:08
První formace Komety si vytvořila poprvé v zápase tlak, nedokázala ale přímo ohrozit bránu Bartošáka a hra byla následně přerušena kvůli posunutí brány.
09:33
Kotouč vyletěl ze středního pásma do hlediště. Vhazování ve středovém kruhu. Zatím je k vidění urputná bitva, při níž jsou střelecky jasně aktivnější hosté.
07:57
Domácí se až teď dostali k prvnímu ohrožení Bartošáka, jejich první šance ale stála za to. Zaťovič dostal přihrávku mezi kruhy a z první poslal nebezpečnou střelu, kterou Bartošak vykryl dobrým zásahem betonem. Následně mohl dorážet Haščák, ovšem netrefil puk.
07:20
Vítkovičtí byli znovu hodně nebezpeční, Hudeček mohl poslat při rychlém protiútoku puk do odkryté klece, měl jej ovšem na dlouhou hůl a na bekhend, pročež kotouč poslal mimo bránu.
07:07
Roman Erat opustil trestnou lavici, domácí hrají v plném počtu.
06:22
Hosté rozvinuli přesilovkovou kombinaci, ale domácí obrana dobře blokovala prostor před Vejmelkou, jenž tak nemusel zasahovat. Následně zachytil puk Martin Erat a vyvezl jej do střední třetiny.
05:25
Znovu se povedlo modrobílým poslat puk pryč z pásma.
05:10
Domácí vyhráli buly a Gulaši poslal puk po mantinelu do středního pásma.
05:07
První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Dvě minuty za hákování obdržel při forčekingu Roman Erat.
04:30
Roman vybojoval puk v rohu a přihrával do mezikruží Vandasovi, jenž ovšem v dobré pozici promáchl.
03:04
Jak Zaťovič, tak Hudeček skočili na ledovou plochu, obě mužstva hrají v plném počtu.
02:18
Vítkovice jsou na úvod střelecky aktivnější, Yan Stastny vypálil z pravého kruhu, Vejmelka zkrotil jeho projektil lapačkou.
02:01
Od modré čáry vypálil Roman, Vejmelka si jeho pokus pohlídal a zakročil lapačkou.
01:46
Hra se přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů na jedné či druhé straně.
01:04
Následně vznikla před Vejmelkou potyčka, za kterou rozhodčí vyloučil po jednom muži na obou stranách. Za katr usedá Jan Hudeček a Martin Zaťovič. Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.
01:04
01:03
Hosté si vytvořili první velkou šanci, Hudešek našel bekhendem před bránou volného Stastného, který zblízka Vejmelku neprostřelil.
00:40
První zákrok zápasu si tak připsal Vejmelka, jenž zasahoval proti střele z levého kruhu.
00:26
První formace Komety nahodila kotouč do útočného pásma, ale následně nedokázal vyslat střelu na Bartošáka.
00:01
Brněnští fanoušci ještě před úvodním buly přivítali Romana Erata hlasitým vyvoláváním jeho jména.
Hráči obou mužstev už vjeli na ledovou plochu, hosté za mohutného pískotu, domácí za ohlušujícího aplausu.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Jekel) – O. Němec, Trška, Bartejs, Gulaši, Štencel, Malec, Zábranský – R. Erat, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Dvořák, Dostálek.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, L. Kovář, Sedlák – Kucsera, O. Roman, Vandas – Olesz, Stastny, Hudeček – D. Květoň, E. Němec, P. Zdráhal – Illéš, Tomi.

Rozhodčí: Müllner, Novák – Zíka, Kotlík.
Vítkovice Ridera

Hokejisty Vítkovic dnes čeká první utkání po reprezentační pauze. Ostravský celek odehrál poslední zápas 11. prosince, kdy prohrál na ledě Zlína v poměru 3:4 po samostatných nájezdech. Vítkovice, jimž patří osmá příčka tabulky, se sice může pochlubit třetí nejlepší defenzívou v soutěži, na druhou stranu ovšem vstřelily druhý nejmenší počet branek ze všech extraligových celků. Na vítkovické střídačce došlo k zajímavé rošadě. Na pozici trenéra se vedle Pavla Trnky dočasně postaví bývalý kouč české reprezentace Vladimír Vůjtek, jenž dočasně nahradí Jakuba Petra, který aktuálně připravuje českou dvacítku na blížící se šampionát v zámoří.
Erat k Eratovi

Fanoušci v brněnské DRFG Areně uvidí ve čtvrtečním utkání jednu velkou pikantnost. V jedné formaci si vedle sebe zahrají bratři Eratovi, pětatřicetiletý Martin a o dva roky starší Roman. Klub se rozhodl spojit bratrské duo z toho důvodu, že stabilní Eratovi kumpáni z první formace jsou mimo hru. Nečas se připravuje s dvacítkami na juniorský šampionát a Kvapil je zraněný. Po bok Martina Erata se postaví jeho starší bratr Roman, který hraje v Třebíči. Prvoligový klub má ovšem před Vánocemi volno, a tak nic nebránilo tomu, aby si mohl zkušený forvard zkusit souhru s bratrem.
HC Kometa Brno

Brněnská Kometa se dnes vrací na domácí led po jedenácti dnech a bude spoléhat na kouzlo své DRFG Areny. Na domácím ledě jsou modrobílí jasně nejlepším týmem soutěže, když v patnácti duelech nasbírali 39 bodů, přičemž prohráli pouze jednou v normální hrací době a jednou v samostatných nájezdech. Jednu z porážek inkasovali svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského právě od svého dnešního soupeře Vítkovic. V září prohráli 0:1 v samostatných nájezdech. Ostravský celek vyhrál i druhý vzájemný zápas, v listopadu v poměru 2:1, a je jediným týmem soutěže, který ještě Kometa nedokázala porazit.
Hezký čtvrteční večer. Vánoce již sice klepou na dveře, ale extraligový kolotoč dnes pokračuje kompletním 31. kolem. V tomto online přenosu se zaměříme na duel mezi třetím týmem tabulky Kometou Brno s osmým celkem české nejvyšší soutěže Vítkovicemi Riderou.