Chomutov - Hradec Králové: Vítězný gól Davida Kämpfa v prodloužení, 5:4

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes zvítězili 5:4 po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil David Kämpf. Domácí dokázali na začátku třetí třetiny vyrovnat na 3:3, ale hosté se v osmapadesáté minutě opět dostali do vedení díky Džerinšovi. Domácí nic nevzdali a v poslední minutce vyrovnali na 4:4. V prodloužení poté domácí využili přesilovku čtyři na tři zásluhou Kämpfa a v dnešním utkání tak zvítězili.

Střely na branku: 33 – 26
63:21
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí využívají přesilovku a v dnešním utkání vítězí po prodloužení! Skinner napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus Rybár vyrazil pouze k DAVIDU KÄMPFOVI, a ten už neměl problém kotouč poslat do sítě. Asistence: Brett Skinner a Petr Koblasa.
63:02
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu.
62:35
Kämpf poslal špatnou přihrávku Koblasovi do mezikruží a hosté tak mohou pohodlně vyhodit.
62:03
Huml našel skvělou přihrávkou v pravém kruhu volného Vondrku. Jeho následnou střelu z první ale dokázal Rybár chytit.
61:26
Valach napřáhl ke střele od modré, ale jeho pokus dokázal zablokovat jeden z obránců.
61:19
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Jarůšek – 2 min., podražení).
60:40
Postavení útočícího hráče v brankovišti Rybára. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
60:05
Domácí vyhráli úvodní buly prodloužení a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina je za námi. Stav utkání je 4:4 a zápas jde tak do prodloužení.

Střely na branku: 14 – 5
60:00
Třetí třetina skončila.
59:20
Domácí opět vyrovnávají! Kämpf si skvěle vyměnil kotouč s PETREM KOBLASOU poblíž branky Rybára a druhý jmenovaný následně neměl problém kotouč poslat do poloodkryté klece. Asistence: David Kämpf.
59:00
Poslední minutka třetí třetiny.
58:37
Hra se momentálně pohybuje spíše v pásmu hostů.
57:54
Poletín nahodil kotouč na branku od modré čáry. Rybár kotouč nedokázal udržet, ale následně mu pomohl jeden z obránců, který kotouč odpálil mimo branku.
57:30
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté se opět dostávají do vedení! ANDRIS DŽERINŠ dostal skvělou přihrávku do mezikruží od Šimánka a střelou k pravé tyči nedal Lacovi žádnou šanci. Asistence: Jiří Šimánek
56:30
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
55:37
Kämpf teď mohl otočit stav utkání když se dostal do samostatného úniku. Na Rybára ale nevyzrál a stav utkání je tak stále 3:3.
54:32
Domácí vyrovnávají na 3:3! Valach napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus tečoval těsně před Rybárem MICHAL POLETÍN a kotouč se následně svezl po vyrážečce Patrika Rybára a poté skončil za brankovou čárou. Asistence: Juraj Valach a Petr Koblasa.
54:26
Dlapovo nahození ze středního pásma Rybár raději podržel ve své lapačce.
54:12
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.
53:06
Skinner nahodil kotouč na branku od modré čáry. Kotouč ale zblokoval mimo tři tyče jeden z obránců.
52:33
Komerční přestávka.
52:32
Valach nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Rybár raději kotouč podržel ve své lapačce.
51:24
Šimánek se dostal ke kotouči těsně před Lacem, kterého ale překonat nedokázal. Na druhé straně se dostal do samostatného úniku Koblasa, ale ani on nedokázal vstřelit branku, neboť jeho pokus mířený mezi betony si Rybár pohlídal.
51:00
Newton se ve vlastním oslabení dostal ke střele z levého kruhu, ale Laca překonat nedokázal. Ten jeho střelu dokázal chytit do své lapačky.
50:17
Flemming napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Rybárem Poletín, ale jen těsně vedle levé tyče.
49:49
Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.
49:24
Skinner napřáhl ke střele od modré. Jeho slabý pokus ale nenadělal Rybárovi větší potíže.
49:18
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Stanislav Dietz – 2 min., hrubost).
48:49
Jarůšek napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale skončil vedle pravé tyče Lacovy branky.
48:14
Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Laca.
48:00
47:51
Köhler se z trestné lavice dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale dokázal zablokovat jeden z obránců.
47:28
46:50
Ivan Huml se dostal zcela osamocen ke kotouči v levém kruhu. Jeho následný pokus mířený ke vzdálenější tyči ale dokázal Rybár vyrazit svým ramenem nad branku.
46:13
Domácí se vůbec nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.
45:39
Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a sami poslali kotouč do středního pásma.
45:28
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Bedřich Köhler – 2 min., podražení).
44:39
Červený se snažil překvapit Laca střelou z velkého úhlu a jeho pokus rozezvonil pravou tyč Lacovy svatyně.
43:39
43:25
Kaše má nějaké zdravotní potíže a z ledu odjíždí za pomoci lékařů.
43:21
43:10
Valachův pokus z vrcholu levého kruhu dokázal Rybár v pohodě vyrazit mimo tři tyče.
42:46
42:15
Mrázek dostal nabito na modrou čáru. Jeho tvrdý pokus ale dokázal Rybár vyrazit mimo tři tyče.
41:57
41:44
Huml vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Trefil ale pouze jednoho z obránců.
41:21
41:20
Poletín se snažil překvapit Rybára střelou z velkého úhlu. Rybár se však překvapit nenechal a kotouč chytil.
41:04
40:55
Kaše se už už dostával s kotoučem do samostatného úniku, ale zastavil ho hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.
40:43
Červený jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.
40:31
Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Rybára.
40:05
Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a momentálně s kotoučem kombinují ve vlastním pásmu.
40:01
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše a třetí třetina tak za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina je za námi. Domácí vstoupili do druhé třetiny lépe, když se v pětadvacáté dostali opět do vedení zásluhou Ivana Humla. Jejich vedení ale netrvalo příliš dlouho, neboť hosté dokázali v šestadvacáté vyrovnat na 2:2! Přesně se od modré trefil Rudolf Červený. O tři minuty se postaral o obrat Jiří Šimánek, který neměl problém odražený kotouč poslat do sítě. Stav utkání je tak po dvou třetinách 2:3.

Střely na branku: 10 – 12
40:00
39:58
Köhler napřáhl ke střele od modré čáry. Kotouč se po jeho střele odrazil od zadního mantinelu před branku, kde se nacházel Bednář. Tomu ale přeskočil kotouč hokejku, a tak z této obrovské šance hostů nic nebude.
39:29
Dnešní utkání sleduje v SD Aréně 3 977 diváků.
39:13
Kämpf napřáhl ke střele od modré. Jeho bombu ale dokázal s menšími problémy Rybár vyrazit mimo tři tyče.
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:17
Gregorc dostal nabito na modrou čáru. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.
37:44
Červený pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.
36:30
Kukumberg se dostal ke kotouči v mezikruží, ale jeho následný střelecký pokus dokázal Laco vyrazit svým pravým betonem do rohu kluziště.
35:50
Kaše ztratil kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.
34:47
Chalupa vyslal na branku střelu z levého kruhu, se kterou ale Rybár neměl větší potíže.
34:21
Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a hrát tak mohou Piráti.
33:13
32:45
Huml se dostal spolu s Michalem Vondrkou do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný našel přihrávkou Vondrku, který ale místo střely ještě vracel kotouč Humlovi, který ale neměl šanci puk poslat do sítě, neboť byl tísněn jedním z obránců.
31:58
Newton se dostal zcela osamocen ke střele těsně před Lacem. Střela mu ale příliš nesedla a Laco tak jeho pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče.
31:31
Kaše vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus ale Rybár v pohodě chytil.
30:48
Sklenář se dostal ke střele z levého kruhu, ale Rybára překonat nedokázal.
30:32
Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.
29:30
28:56
Rozhodčí rozpažuje a stav utkání je tak stále 2:3.
28:56
Rozhodčí ale ještě zkoumá záběry, jestli náhodou kotouč nepřešel brankovou čáru.
28:56
Michal Vondrka se dostal ke kotouči u levé tyče Rybárovy branky. Svým následným střeleckým pokusem ale orazítkoval jen tyč Rybárovy svatyně! Rybár teď měl obrovské štěstí.
28:09
Hosté otáčejí stav utkání! Jarůšek hledal od pravého mantinelu před brankou Knotka. Ten se však ke kotouči nedostal, ale puk se od něj odrazil k volnému JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který už neměl problém puk poslat do sítě. Asistence: Tomáš Knotek a Richard Jarůšek.
27:58
27:44
Dietzovu bombu od modré dokázal Laco vyrazit mimo tři tyče.
27:03
Štajnoch dostal skvělou křižnou přihrávku do levého kruhu, odkud následně vyslal na branku tvrdou střelu, kterou ale Laco dokázal skvěle vyrazit mimo tři tyče.
26:55
Gregorc dostal nabito na modrou čáru. Jeho pokus ale dokázal zablokovat jeden z obránců.
26:17
Hosté se nemohou s kotoučem udržet v útočném pásmu.
25:58
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., hákování).
25:16
Hosté opět vyrovnávají na 2:2! RUDOLF ČERVENÝ napřáhl ke střele od modré čáry a jeho tvrdý pokus mířený k pravé tyči skončil až za bezmocným Lacem. Asistence: Michal Dragoun a Jake Newton.
24:46
Piráti bleskově využívají přesilovou hru a opět se dostávají do vedení! Brett Flemming napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ještě dokázal tečovat před Rybárem IVAN HUML a kotouč tak po jeho teči skončil v síti. Asistence: Brett Flemming a Michal Vondrka.
24:30
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Jarůšek – 2 min., vysoká hůl).
24:26
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
24:01
Dlapovu střelu od modré dokázal zablokovat jeden z obránců.
23:39
Šimánek se dostal ke kotouči v mezikruží. Jeho následný pokus ale dokázal Laco skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.
23:01
Šťovíček nahodil kotouč na branku od modré čáry. Do jeho střely ale nestačil vložit hokejku nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak skončil za brankou.
22:20
Poletín si neporozuměl s jedním ze svých spoluhráčů v útočném pásmu a ke kotouči se tak dostávají hosté.
21:58
Valach jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel střídat.
21:38
Štajnoch ztratil kotouč v útočném pásmu a hrát tak mohou domácí.
21:06
Michal Vondrka se dostal ke střele z levého kruhu a svou povedenou střelu orazítkoval pravou tyč Rybárovy svatyně.
20:29
Huml hledal přihrávkou z pravého kruhu před brankou Tomicu. Do jeho přihrávky ale vložil hůl jeden z obránců a tuto přihrávku tak překazil.
20:05
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:17.
První třetina je za námi. Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně, ale už ve čtvrté minutě šli do čtyř. Hosté svou první přesilovku zahráli velice dobře. Nejdříve v obrovské šanci selhal Červený, a poté také Šimánek, který trefil jen tyčku. Po uplynutí trestu Bretta Flemminga se do samostatného úniku dostal Kaše, ale ten na Rybára nevyzrál. Domácí se dostali v deváté minutě do vedení, a to když David Kämpf převzal kotouč v levém kruhu a střelou ke vzdálenější tyči nedal Rybárovi žádnou šanci. Poté se hrál spíše vyrovnaný hokej a další branky jsme se dočkali až sekundu před koncem první třetiny. Dietzovu střelu od modré tečoval za záda Laca Andris Džerinš a stav utkání je tak po první třetině nerozhodný 1:1.

Střely na branku: 7 – 8
20:00
19:59
Hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají sekundu před koncem na 1:1! Dietz napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Lacem ANDRIS DŽERINŠ a kotouč po jeho teči skončil až za bezmocným Jánem Lacem. Asistence: Stanislav Dietz.
19:38
Dietz napřáhl ke střele od modré čáry. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč tak získal jeden z chomutovských hráčů.
19:14
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Juraj Valach – 2 min., hrubost).
18:52
Valach dostal nabito na modrou čáru. Jeho následnou bombu ale dokázal Rybár vyrazit mimo tři tyče.
18:32
Červený se už už dostával do samostatného úniku, ale kotouč si špatně zpracoval a toho využil Ján Laco, který vyjel z branky a puk odpálil do středního pásma.
17:52
Flemmingovu střelu z pravého kruhu dokázal Rybár vyrazit před sebe, kde se ke kotouči dostal jeden z jeho spoluhráčů.
17:24
17:16
Skinner dostal nabito na modrou čáru. Jeho tvrdý pokus ale proletěl těsně kolem pravé tyče Rybárovy branky.
16:38
Hosté dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry a mohou tak pohodlně vystřídat.
16:12
Valach napřáhl ke střele od modré. Trefil však pouze jednoho z hostujících hráčů stojících před brankou.
15:31
Mrázkovu přihrávku od modré do mezikruží vystihl jeden z protihráčů, a ten následně kotouč poslal až za branku Jána Laca.
15:24
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Blaž Gregorc – 2 min., hákování).
14:11
Köhler hledal přihrávkou od levého mantinelu před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale našel jen hokejku Vondrky, který se následně dostal spolu s Flemmingem do přečíslení dva na jednoho. Do Vondrkovy přihrávky ale na poslední chvíli vložil hůl jeden z obránců a tuto šanci domácích tak překazil.
13:19
Kaše vyslal na branku zajímavou střelu z pravého kruhu. Jeho pokus ale dokázal Rybár skvěle chytit do své lapačky.
13:02
12:51
Kämpf se dostal ke kotouči v útočném pásmu. Následně ale od něj byl důrazně odstaven od jednoho z hostujících obránců.
12:02
Jeden z hostujících hráčů poslal kotouč přes všechny čáry a je tak z toho zakázané uvolnění.
11:34
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
11:24
Lauko se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus ale Rybár opět v pohodě chytil do své lapačky.
10:36
Kaše vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale jeho střelu dokázal Rybár v pohodě chytit.
10:06
Mrázek se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho tvrdý pokus ale dokázal Rybár vyrazit mimo tři tyče.
09:13
Huml si špatně zpracoval kotouč na útočné modré, a ten mu následně utekl od hokejky.
08:56
08:31
Domácí se dostávají do vedení! DAVID KÄMPF převzal kotouč v levém kruhu a střelou ke vzdálenější tyči nedal Rybárovi žádnou šanci! Asistence: Jakub Sklenář.
08:18
Zakázané uvolnění domácích. Hra se přesune před Laca.
07:42
Postavení útočícího hráče v brankovišti Jána Laca. Hra se tak přesune do středního pásma.
07:29
07:12
Chlouba jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel střídat.
06:48
06:32
Vydarený zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.
05:56
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
05:40
David Kaše převzal kotouč na útočné modré. Následně se s ním dostal až před Rybára, kterého ale překonat nedokázal. Branku totiž jen přestřelil.
05:37
05:03
Šimánek převzal kotouč v mezikruží. Následně si s ním sjel do pravého kruhu a střelou k bližší tyči orazítkoval tyč Lacovy svatyně.
04:37
Kämpf vyvezl kotouč z vlastního pásma a momentálně drží čas v útočném pásmu.
03:55
Červený se dostal zcela osamocen ke střele těsně před Lacem. Kotouč však po jeho střele skončil jen těsně vedle levé tyče.
03:37
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Flemming – 2 min., faul kolenem).
03:26
Hosté ztratili kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.
02:53
Šimánek napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale Laco dobře viděl a kotouč tak dokázal vyrazit mimo tři tyče.
02:20
Beránek pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu dostal jeden z chomutovských hráčů.
01:55
01:22
00:37
Gregorc nahodil kotouč na branku od modré čáry. Nikdo z jeho spoluhráčů ale kotouč nedokázal tečovat, a ten tak skončil jen za brankou.
00:33
Červený se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus ale dokázal Laco vyrazit ramenem do ochranné sítě.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Chalupa, Valach, Skinner, Mrázek, R. Havel, Buchtela – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Kaše – Šťovíček, Chlouba, Koblasa.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Vydarený (A), Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený (A) – Köhler, Kukumberg, Bednář (C) – T. Knotek, Dragoun, Jarůšek – R. Pavlík, Picard, P. Beránek.

Rozhodčí: Polák, Svoboda – Jelínek, Pešek.

Piráti Chomutov

Na domácí straně to je útočník Michal Vondrka, který má na svém kontě po pětadvaceti odehraných zápasech 11 gólů a 15 asistencí.

Mountfield HK

Na druhé straně to je Jaroslav Bednář, který má na svém kontě po sedmadvaceti odehraných zápasech 7 gólů a 17 asistencí.

Mountfield se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s třiačtyřiceti body. Po sedmadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 10 výher v normální hrací době, 4 výhry po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 8 proher v normální hrací době. Venku zatím Mountfield odehrál čtrnáct zápasů, ze kterých 3x vyhrál v normální hrací době, 2x prohrál po prodloužení či nájezdech, 4x prohrál po prodloužení či nájezdech a 5x prohrál v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

Mountfield HK – Zlín 4:1
Třinec – Mountfield HK 3:4 po prodloužení
Mountfield HK – Olomouc 3:2
Liberec – Mountfield HK 2:1
Mountfield HK – Plzeň 1:4

Piráti se momentálně nachází v tabulce na sedmé příčce s osmatřiceti body. Po pětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 8 výher v normální hrací době, 6 výher po prodloužení či nájezdech, 2 prohry po prodloužení či nájezdech a 9 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Piráti odehráli čtrnáct zápasů, ze kterých 5x vyhráli v normální hrací době, 6x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 1x prohráli po prodloužení a 2x prohráli v normální hrací době.

Liberec – Chomutov 2:0
Kometa Brno – Chomutov 3:0
Chomutov – Mladá Boleslav 2:1
Zlín – Chomutov 1:2
Chomutov – Olomouc 5:4 po nájezdech
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 26. kola Tipsport extraligy mezi chomutovskými Piráty a Mountfieldem HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.