Chomutov - Karlovy Vary: Růžička zkoušel parádičku, puk skončil jen na bráně

Hráči utkání:

Juraj Valach a Dávid Gríger.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 3:1. Za domácí se dnes trefili Růžička, Valach a Koblasa. Za hosty se dnes trefil jen Gríger. Domácí si tak po nevydařeném utkání v Hradci Králové připisují na své konto důležité tři body.

Střely na branku: 19 – 16
59:25
Tuominen vyslal na branku střelu z levého kruhu. Laca překonat nedokázal.
59:05
Baldajev střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.
58:24
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:34
Jakub Sklenář se řítil s kotoučem sám proti Závorkovi, kterého ale překonat nedokázal!
56:47
Rachůnek se dostal ke střele z pravého kruhu. Branku soupeře ale minul.
56:22
V SD ARÉNĚ je dnes přítomno 4 371 diváků.
56:22
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Denis Kindl – 2 min., hákování).
55:57
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., vysoká hůl).
55:10
Tomica střelou od modré trefil pouze hokejku jednoho z obránců.
54:24
Tuominen jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale vzápětí přišel.
54:01
Komerční přestávka.
54:01
Jan Rutta vyslal na branku tvrdou střelu z pravého kruhu. Závorka byl ale připraven a kotouč chytil.
53:21
Dlapa hledal přihrávkou zpoza branky jednoho ze svých spoluhráčů. Ten však kotouč nedokázal trefit, a ten tak následně skončil až ve středním pásmu.
52:45
Rýgl hledal před brankou od pravého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Našel ale pouze hokejku jednoho z chomutovských obránců.
52:05
51:57
Skinner střelou od modré branku soupeře minul.
51:51
Huml střelou z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Závorku. Ten si na své konto připisuje další důležitý zákrok.
51:25
Domácí se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
51:05
Hosté vyhazují a mohou tak jít pohodlně vystřídat.
50:24
Růžička nahodil kotouč na branku od modré, kde se však kotouč ujal Závorka, a ten ho následně poslal do středního pásma.
50:05
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Benák – 2 min., hákování).
49:51
Vondrka dostal před branku skvělou přihrávku od Humla. Jeho následné zakončení ale dokázal Závorka vyrazit nad branku.
49:10
Dlapa střelou od modré branku soupeře vůbec netrefil.
48:38
Dušek střelou z velkého úhlu trefil pouze boční síť.
47:48
47:29
Tuominen se dostal k odraženému kotouči těsně před Lacem. Jeho následný střelecký pokus ale skončil těsně vedle levé tyče Lacovy branky!
46:37
Skuhravý se dostal ke kotouči těsně před Lacem. Ten však proti jeho následné střele předvedl fantastický zákrok a podržel tak svůj tým!
46:23
Kindl střelou z levého kruhu příliš nevyděsil Laca.
45:48
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., podražení).
45:35
Signalizovaný trest domácích. Závorka míří z branky.
44:10
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
43:01
42:51
Domácí se s kotoučem nemohou usadit na delší dobu v útočném pásmu.
42:20
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a hosté tak dokázali vyhodit.
41:38
Poletín dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud ale střelou mířenou do horní poloviny branky nedokázal prostřelit Závorku.
41:06
Hosté dokázali ihned po vhazování vyhodit kotouč z vlastního pásma.
41:01
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Dujsík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
40:33
Závorka vyrazil kotouč po střele jednoho z domácích hráčů pouze k Brettu Flemmingovi, který ale následnou střelou nedokázal skórovat, neboť Závorka předvedl skvělý zákrok a puk vyrazil nad branku.
40:05
Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma, neboť mají ještě zhruba třičtvrtě minuty přesilovku pět na tři.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Druhá třetina je za námi. Hosté sice dokázali na začátku druhé třetiny vyrovnat zásluhou Dávida Grígera, ale zhruba o dvě minuty se domácí opět dostali do vedení. Střelecky se prosadil Juraj Valach. Do konce druhé třetiny se ještě trefil Petr Koblasa a Piráti tak vedou po dvou třetinách 3:1.

Střely na branku: 11 – 13
40:00
39:46
Milan Mikulík vyfasoval od rozhodčího osobní trest do konce utkání, neboť při odjezdu na trestnou lavici rozčíleně třískl hokejkou o mantinel, což rozhodčí okamžitě potrestali osobním trestem do konce utkání.
39:46
39:40
Mikulík se v oslabení dostal do obrovské šance, když dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Jeho následný pokus ale dokázal zastavit skvělý Laco!
39:10
Kämpfovu střelu z mezikruží dokázal zablokovat jeden z obránců.
39:00
Poslední minutka druhé třetiny.
38:43
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., vysoká hůl).
38:19
Skuhravý se už už dostával do samostatného úniku, ale na poslední chvíli ho dokázal zastavit jeden z chomutovských obránců.
37:50
Stloukal se obtočil s kotoučem kolem levé tyče Lacovy branky, ale chomutovský brankář se stačil včas přesunout a kotouč tak zastavil.
37:09
Flemming jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.
36:11
Růžička střelou z vrcholu levého kruhu příliš nevyděsil Závorku, který kotouč v pohodě chytil.
35:18
Skuhravý nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujal pouze Skinner.
34:59
Poletín nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Závorka ho následně raději podržel.
34:37
34:13
Rutta jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel spolu se spoluhráči střídat.
33:35
33:24
Dujsík střelou od modré trefil pouze jednoho z chomutovských hráčů, který následně kotouč vyhodil daleko od své branky.
32:17
Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Závorku.
32:04
Dušek vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus ale Laco dokázal vyrazit mimo tři tyče.
31:48
Stloukal střelou z pravého kruhu trefil pouze jednoho z obránců.
31:35
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Juraj Valach – 2 min., držení protihráče).
31:16
Skuhravý střelou z mezikruží trefil tyč Lacovy svatyně!
30:37
Hlava jedovatou střelou z levého kruhu vyděsil Závorku, který ale jeho pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče.
30:07
Hosté jen zavezli kotouč do útočného pásma, kde o něj ale vzápětí přišli a dopředu tak mohou domácí.
29:25
28:14
Vondrka jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde ale o něj vzápětí přišel.
27:40
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.
27:11
Gorčík poslal před branku přihrávku od pravého mantinelu. Kotouč ale jen projel brankovištěm a skončil v rohu kluziště.
26:56
26:44
Piráti právě vstřelili branku!
Domácí vedou už o dvě branky! PETR KOBLASA převzal kotouč v levém kruhu, odkud se s ním natlačil před Závorku, kterého si položil a následně kotouč zasunul za brankovou čáru. Asistence: David Kämpf a Jan Rutta.
25:55
Gríger střelou od modré nijak nevyděsil Závorku.
25:26
Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.
24:39
Sičák nahodil kotouč na branku z vrcholu pravého kruhu. Laco jeho pokus neudržel ve své lapačce, ale kotouč nakonec dokázal jeden z obránců odpálit do středního pásma.
24:17
Domácí se opět dostávají do vedení! JURAJ VALACH dostal od Hlavy nabito do levého kruhu, odkud tvrdou střelou k bližší tyči nedal Závorkovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Nicolas Hlava.
23:45
Kindl napřáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu. Jeho střelecký pokus ale ztečoval jeden z obránců mimo tři tyče.
22:42
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté vyrovnávají na 1:1! Davídek skvělou přihrávkou od pravého mantinelu našel před brankou volného DÁVIDA GRÍGERA, který kotouč protečoval za Lacovo záda. Asistence: Milan Davídek.
22:28
Vondrka si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.
21:50
21:35
Gorčík střelou z pravého kruhu branku soupeře přestřelil.
21:08
Benák opět vyslal na branku střelu, tentokrát z pravého kruhu. Jeho slabý pokus ale Laco v pohodě chytil.
20:57
Benák dostal nabito na modrou, odkud ale branku soupeře netrefil.
20:39
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
20:05
Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
První třetina je za námi. Domácí jsou zatím mírně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 1:0. O jedinou branku první třetiny se postaral ve dvanácté minutě Vladimír Růžička, který zužitkoval skvělou přihrávku od Flemminga. Hosté se v první třetině dostali prakticky jen do jedné vážnější šance, kterou ale Vachovec nedokázal proměnit a stav utkání je tak po první třetině 1:0.

Střely na branku: 5 – 1
20:00
19:51
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Flemming – 2 min., hákování).
19:49
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a vypadá to, že oba týmy půjdou do kabin za stavu 1:0.
19:00
Poslední minutka první třetiny.
18:15
Davídek dostal příliš prudkou přihrávku před branku od jednoho ze svých spoluhráčů a kotouč tak nedokázal poslat mezi tři tyče.
17:16
Gorčík se snažil překvapit Laca střelou z velkého úhlu. Ten se ale překvapit nenechal a kotouč v pohodě vyrazil do rohu kluziště.
17:07
Ofsajd domácích. Hra se tak přesune do středního pásma.
16:53
15:55
Rutta napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ještě tečoval před Závorkou Poletín, ale jen kousíček vedle pravé tyče Závorkovy svatyně.
15:19
14:31
Flemming střílenou přihrávkou z vrcholu levého kruhu našel u pravé tyče Závorkovy branky úplně volného Kašeho. Ten však nedokázal kotouč trefit tak, jak by chtěl a branku soupeře tak o kousíček minul.
13:33
Rutta střelou z mezikruží trefil pouze padajícího obránce.
12:53
12:53
Valach opět napřáhl ke střele od modré, tentokrát jeho pokus dokázal Závorka chytit.
12:42
Valach střelou od modré branku přestřelil.
12:29
Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít vystřídat.
11:53
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rohan – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení). Trest odpyká Milan Davídek.
11:03
Domácí využívají přesilovou hru a vedou 1:0! Flemming se dostal ke kotouči v levém kruhu. Následně si všiml na opačné straně kluziště úplně volného VLADIMÍRA RŮŽIČKU, a ten se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Brett Flemming a David Kämpf.
10:49
Valach napřáhl ke střele od modré. Jeho tvrdý pokus ale skončil zhruba metr vedle levé tyče.
10:23
Rutta ztratil kotouč v útočném pásmu a hosté tak opět dokázali vyhodit.
10:00
Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.
09:42
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Antonín Dušek – 2 min., vysoká hůl).
09:32
Duškovu střelu od modré dokázal zablokovat jeden z chomutovských obránců, který do jeho střely padl.
08:54
08:32
Sičák střelou od modré nijak nevyděsil Laca.
07:55
Hosté se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.
07:21
Vondrka zavezl kotouč až za branku soupeře, kde ušetřil nějaké vteřinky.
07:11
Mikulík vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus ale zblokoval jeden z chomutovských obránců do ochranné sítě.
06:54
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Lauko – 2 min., podražení).
06:24
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Následuje komerční přestávka.
06:06
Koblasa si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.
05:43
Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.
04:53
Dujsík nahodil kotouč za branku soupeře. Následně se ho snažil ještě dojet, ale nakonec byl u kotouče dříve Dlapa.
04:30
Kudělka napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.
03:25
Davídek vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou Laco vyrazil pouze k Vachovcovi, který ale z následné dorážky branku minul.
02:55
Stloukal jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal Skinner.
02:43
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Závorkou.
01:46
Koblasa střelou od modré nijak nevyděsil Závorku.
01:22
Kämpf jen protečoval kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z karlovarských hráčů.
00:59
Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
00:28
Sičák nahodil kotouč na Laca, který ho následně raději přikryl a počkal na hvizd rozhodčího.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli zelené dresy.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Tadeáš Dvořák) – Dujsík, Sičák (A), Benák, Tomáš Dvořák, Rýgl, M. Rohan, Baldajev – Harkabus, Tuominen, T. Rachůnek – Mikulík, Skuhravý (C), Kindl – Gorčík, Dušek, Stloukal – Davídek, Gríger, Vachovec (A).

Rozhodčí: Šír, Pražák – Lhotský, Svoboda.

Piráti Chomutov

Na domácí straně to je útočník Michal Vondrka, který má na svém kontě po devětatřiceti odehraných zápasech 19 gólů a 19 asistencí.

HC Energie Karlovy Vary

Na druhé straně to je útočník Tomáš Rachůnek, který má na svém kontě po osmatřiceti odehraných zápasech 7 gólů a 11 asistencí.

Karlovy Vary se momentálně nachází v tabulce na předposlední třinácté příčce s šestatřiceti body. Po devětatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 9 výher v normální hrací době, 1 výhru po prodloužení, 7 proher po prodloužení či nájezdech a 22 proher v normální hrací době. Venku zatím Karlovy Vary odehrály osmnáct zápasů, ze kterých 2x vyhrály v normální hrací době, 3x prohrály po prodloužení či nájezdech a 13x prohrály v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 4:1
HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:1 po prodloužení
HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 0:3
HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 2:3
HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov 2:3

Piráti Chomutov se momentálně nachází v tabulce na sedmé příčce s jedenašedesáti body. Po devětatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 13 výher v normální hrací době, 9 výher po prodloužení či nájezdech, 4 prohry po prodloužení či nájezdech a 13 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Piráti odehráli dvacet zápasů, ze kterých 7x vyhráli v normální hrací době, 8x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 1x prohráli po prodloužení a 4x prohráli v normální hrací době.

Mountfield HK – Piráti Chomutov 9:3
Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 6:3
BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 2:3
Piráti Chomutov – PSG Zlín 3:1
HC Olomouc – Piráti Chomutov 1:3
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 40. kola Tipsport extraligy mezi chomutovskými Piráty a karlovarskou Energií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.