Chomutov - Plzeň: Vondrka rozhodl o výhře domácích, 2:1

A máme hotovo! Dnešní bojovné utkání je u konce a v prodloužení ho vyhráli Piráti.

Indiáni byli zpočátku aktivnějším celkem a hráli i dvě přesilovky, skórovat se jim však nepovedlo. V početní výhodě si zahrál i Chomutov. Na ukazateli skóre svítily po první části zápasu dvě nuly.

Druhá dvacetiminutovka byla od počátku poměrně nezáživná. Žádné větši šance nepřicházely a spíše jsme sledovali bojovnou podívanou. V posledních minutách se ale misky vah převážily na stranu Plzně a ta šla po zásluze do vedení, když si přihrávku Dominika Kubalíka srazil do vlastní branky velmi smolně Juraj Valach. Indiáni tak po druhé třetině vedli 1:0.

V čase 41:55 ale dokázali Piráti srovnat stav zápasu. Martin Šťovíček se díky skvělému důrazu dostal k dorážce vlastní střely a překonal Matěje Machovského. Hra byla posléze z obou stran velmi opatrná. V závěru třetí dvacetiminutovky ještě hrála Plzeň přesilovku, ale utkání dospělo do prodloužení.

V tom se podařilo vítězství urvat Chomutovu. Poté, co Sklenička netrefil puk před prázdnou, zakončil protiútok Michal Vondrka. Piráti tak vyhráli 2:1!

Nejlepší hráči: Martin Šťovíček (1+0) – Dominik Kubalík (1+0)

Střely: 19:24 (8:12, 4:5, 6:6 – 1:1)

Z Chomutova to pro dnešek bude všechno. Loučí se s Vámi Michal Belšán, někdy příště na počtenou!
62:24
Piráti právě vstřelili branku!
A máme hotovo, Piráti dnes berou dva body! Potvrdilo se pravidlo nedáš – dostaneš. David Sklenička nedokázal trefit puk před prázdnou brankou po pasu od Svobody, vznikl protiútok a Ivan Huml předložil touš MICHALU VONDRKOVI (12+18), který potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče Pirátů a rozhodl o vítězi! Asistence: Ivan Huml (13+11).
61:42
Peter Frühauf nahodil v útočném pásmu puk pro Davida Stacha, k němu však soupeři přistoupili velice rychle.
61:12
Chomutovská branka byla posunuta a hra je tedy znovu přerušena, vhazovat se bude před útočným pásmem Plzně.
61:10
Peter Čerešňák se zjevil v pozici útočníka a málem to neslo své ovoce, jeho střelu zprava však vyrazil Laco betonem.
60:51
David Kämpf se při snaze o první útočnou akci Chomutova dostal do ofsajdu, hra se tedy musela přerušit.
60:30
Petr Kadlec v zajímavé pozici našel Dominika Kubalíka, plzeňský kanonýr však mířil nad bránu Laca.
60:17
Ondřej Kratěna se vydal na útočný výlet, přihrával před branku, ale tam spoluhráči nestihli dojet.
60:01
V úvodu prodloužení se na ledě objevují Huml, Rutta a Vondrka proti Kratěnovi, Kubalíkovi a Kadlecovi.
60:01
Ani 60 minut hry vítěze neurčilo, Piráti na začátku třetí třetiny srovnali první brankou Martina Šťovíčka v extralize. Rozhodnout bude muset prodloužení.

Střely: 18:23
60:00
59:53
Plzeň ale vyhrála buly a půjdeme do prodloužení.
59:50
Peter Čerešňák nechtěně zahrál kotouč na zakázané uvolnění a ještě tu budeme mít vhazování v útočném pásmu Pirátů! Dobrá šance pro celek trenéra Růžičky.
59:31
59:15
Dominik Kubalík byl v souboji u mantinelu sražen pěkným bodyčekem, Západočeši ale drží pásmo.
58:45
Juraj Valach obral o puk Tomáše Svobodu a postaral se o další výhoz, Chomutovští se brání velmi dobře.
58:10
Piráti se dostali ke kotouči a vyhodili ho, mohou tedy poslat na led čerstvé bojovníky.
57:56
A z ní přišla dobrá šance pro Tomáše Vondráčka, jenž ale z bezprostřední blízkosti trefil Jána Laca!
57:35
Ivan Huml po buly skvěle zabojoval a poslal kotouč až do obranného pásma Plzně, odkud začíná další akce.
Dnešní utkání sleduje 4719 diváků.
57:31
Tak tohle je komplikace pro Chomutov. Dávid Skokan (CHM) zasáhl Petera Frühaufa do obličeje a usedá na dvě minuty na trestnou lavici.
57:00
Dominik Kubalík poslal kotouč za bránu Jána Laca. Chomutovský brankář si pro něj v poklidu dojel a raději se s ničím neukvapil.
56:08
Brett Flemming zachytil rozehrávku Plzně ve středním pásmu, ocitl se ale pod velkým tlakem, a tak raději jen nahodil.
55:49
Po zákroku Machovského následuje komerční přestávka.
55:35
Po přihrávce Tomáše Svobody se hrací předmět dostal před Davida Stacha, který si jej ale nestihl srovnat do lepší pozice.
54:53
Chomutovský tým zahrál na další zakázané uvolnění, když pro jistotu vyhazoval dloubáčkem z obranného pásma Juraj Valach.
53:58
Odražený puk se v útočném pásmu dostal k Michalu Poletínovi, který zamířil vedle branky Machovského.
53:35
David Kämpf si najížděl před bránu na pas od Marka Tomicy, měl to ale na dlouhou hokejku, tudíž jeho zakončení povedené nebylo.
52:56
Miroslav Indrák bojoval za brankou Chomutova o puk, několikrát byl v těchto soubojích jemně prostrčen, ale sudí byl poměrně benevolentní.
52:31
Další zakázané uvolnění Pirátů, kteří se nyní věnují urputné obranné činnosti. Plzeňští se snaží strhnout vedení znovu na svou stranu.
52:24
Zajímavá kombinace Plzně! Ondřej Kratěna mezi kruhy našel připraveného Dominika Kubalíka, který zamířil do hokejky Laca.
51:52
David Sklenička zvládl nahodit od modré čáry, puk ale okamžitě podržel pozorný Ján Laco. Tohle bude ještě velmi napínavá bitva...
51:15
Po zajímavé přihrávce od Petera Frühaufa zkusil střílet Jakub Koreis, obránci to ale vystihli včas a nebezpečí zabránili.
50:52
Jakub Sklenář neměl moc prostoru něco vymýšlet s pukem, a tak zkusil z levého křídla vypálit. Matěj Machovský na to byl připraven.
50:07
Piráti odehráli puk na zakázané uvolnění při snaze o rozehrávku akce z vlastní obrany.
49:42
David Kämpf se na pravém křídle snažil vymotat přes obránce Plzně do dobré pozice, přihrát však nestihl. Zadáci hostí ho vytlačili.
49:02
A západočeský celek to nyní dovedlo až k ofsajdu, vhazovat se bude před jejich útočným pásmem.
48:40
Na obou stranách je hra nyní poměrně nepřesná, ani jednomu z celků se nedaří do útočného pásma vyrazit dle představ.
47:39
Juraj Valach přihrával k tyči Davidu Kämpfovi, který se ale přes bránící hráče nedokázal protlačit k pozici, z níž by zakončoval.
47:09
Kotouč byl přidržován v prostoru mezi střídačkami tak dlouho, až sudí přerušil hru.
46:47
Po dobré práci Dominika Kubalíka dokázal kotouč napálit Ondřej Kratěna, ale Ján Laco zakročil svým levým betonem!
46:22
Domácí celek se provinil zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po levici Laca.
46:02
Komerční přestávka.
45:57
45:55
Jan Rutta zachytil puk pro Ivana Humla, který v lepší pozici hledal Michala Vondrku. Ten už v akci ale nepokračoval.
45:13
Peter Frühauf se dostal k puku v obranném pásmu a poslal jej až k brance Jána Laca, který rozehrává.
44:59
Petr Koblasa přihrával na modré čáře Dávidu Skokanovi, Piráti se ale dostali do ofsajdu, takže z toho nic nebylo.
44:17
Přihrávku Ivana Humla zpoza branky dokázali indiáni zblokovat, Čerešňák ale nevyhodil.
43:57
Dobrou hru Chomutova zpočátku třetí třetiny může nyní podpořit i přesilovka. Jakub Lev (PLZ) usedá na trestnou za sekání.
43:47
Tomáš Svoboda se však nyní rozjel do útočné akce a pokusil se o přihrávku z pravého křídla, která neprošla.
43:28
Domácí celek nyní navíc velice aktivně napadá a nehodlá pásmo jen tak pustit. Indiáni mají poměrně problémy v rozehrávce.
42:45
Piráti jsou na začátku třetí třetiny zatím lepším týmem a aktivita je na jejich straně, znovu operují v útočném pásmu.
41:55
A máme vyrovnáno, domácí se radují! MARTIN ŠŤOVÍČEK (1+0) se ve svém 23. utkání v extralize dočkal prvního gólu, když prokázal dobrou vytrvalost a dostal se k dorážce vlastní střely. Stav zápasu je 1:1 a začínáme znovu od začátku! Asistence: Jaroslav Mrázek (1+5).
41:01
Další dobrá šance pro Davida Stacha, který se zleva řítil zcela osamocený na Jána Laca! Slovenský reprezentační brankář ho ale vychytal, velmi důležitý zákrok brankáře Pirátů.
40:45
V předbrankovém prostoru se snažil prosadit Marek Tomica, který nebezpečně tečoval kotouč, Machovský byl však pozorný.
40:26
Krátce po vhazování vystřelil od modré čáry Michal Vondrka, zamířil ale nad plzeňskou bránu.
40:01
Čtyřicet minut hry je minulostí, Plzeň se v Chomutově ujala jednobrankového vedení, když se 40 sekund před koncem první třetiny prosadil šťastným způsobem Dominik Kubalík. Indiáni byli především v závěru druhé třetiny tím nebezpečnějším týmem, jinak jsme sledovali poměrně bojovnou podívanou.

Střely: 12:17
Další třetina začne přibližně v 17:04.
40:00
39:20
Plzeň právě vstřelila branku!
A máme tu úvodní branku zápasu, indiáni se ujímají vedení 1:0! DOMINIK KUBALÍK (16+8) nejprve vypálil z levého křídla, ale Ján Laco touš vyrazil. Nejlepší extraligový střelec se k němu dostal znovu, přihrával jej před branku, kde si ho obránce Juraj Valach srazil do vlastní branky. Bez asistence.
38:49
Miroslav Indrák nabral rychlost ve středním pásmu a zprava posléze nebezpečně pálil zápěstím, mířil vedle Lacovy svatyně.
37:51
Michal Poletín za brankou vybojoval kotouč pro Jaroslava Mrázka, který jej napálil jen do boční sítě. Matěj Machovský byl tedy bez práce.
37:28
Nyní se do toho Moravčík opřel o dost tvrději, zamířil ale těsně vedle branky. Ján Laco posléze raději uklidnil hru podržením puku.
37:02
Nahození Michala Moravčíka od levého mantinelu nikdo tečovat nedokázal, Plzeň se ale dobře drží v útočném pásmu.
36:24
V obrovské příležitost se zjevil plzeňský kapitán Ondřej Kratěna! Dominik Kubalík mu parádně nahrál zpoza brány, tváří v tvář Lacovi ale mířil Kratěna jen do Jána Laca.
36:05
Přihrávka Jaroslava Kracíka před branku byla sice zblokována, k puku se ale i tak dostal Ondřej Kratěna a indiáni útočí.
35:27
35:27
Ivan Huml utaženou přihrávkou předložil puk Vondrkovi, jenž se k němu sice dostal, ale jen v době, kdy byl tísněný. Machovský přerušil hru.
34:44
Jakub Sklenář se pokusil ve středním pásmu poslat do akce Jaroslava Mrázka, ten si ale jeho přihrávku nestihl zpracovat včas.
34:06
Jenže v chomutovské SD ARÉNĚ stále na branku čekáme, oba celky se v útočných pásmech poměrně trápí. Obrany fungují dobře.
33:41
Tomáš Svoboda se kvůli napadajícímu soupeři musel vrátit až ke své bráně, situaci ale zvládl a rozehrál útočnou akci svého týmu.
33:08
Piráti se nasunuli do útočného pásma a snaží se rozvážně kombinovat, je na nich vidět poměrně opatrný styl hry.
32:38
Dlouhou přihrávku Jaroslava Kracíka v útočném pásmu dostihl Dominik Kubalík, jehož zadovku neměl Ondřej Kratěna šanci zachytit.
31:52
Miroslav Indrák si parádně obhodil bránícího hráče, byl ale v ofsajdové pozici, takže již nemohl pokračovat ve své akci.
31:47
Tomáš Vondráček zkusil vystřelit po vhazování, ale zamířil pouze do ochranné sítě.
31:33
Michal Poletín odehrával puk z obranného pásma, naneštěstí pro Chomutovany pouze na zakázané uvolnění.
30:52
David Stach snad patnáct sekund kličkoval za brankou, pak už se odhodlal k přihrávce Kadlecovi, jenomže tu vystihl Marek Tomica.
30:23
David Sklenička velmi dobře zachytil puk u střídaček a přenechal jej Lvovi, jehož pas byl sražený do rohu.
29:48
Chomutovští hokejisté se pustili do aktivního napadání a drží puk v útočném pásmu, do palebných pozic se ale nedostávají.
29:22
Na druhé straně po okamžité akci Ivana Humla raději přerušil hru Matěj Machovský. Prostor má komerční přestávka.
29:01
Tomáš Hrnka dobře vykličkoval okolo obránce a nabil na volej Čerešňákovi, který ale zamířil nepřesně.
28:15
Rozehrávku Miroslava Preisingera dokázal ve středním pásmu zastavit Dávid Skokan, který přihrál Romanu Chloubovi. Tomu ale nebylo dopřáno mnoho prostoru v útočném pásmu.
27:26
Šikovné nahození Petra Koblasy po zemi v pohodě vyrazil Machovský do bezpečí, Piráti teď mají nadějný tlak.
26:49
Přihrávka Davida Kämpfa ze strany byla Machovským vyražena pouze k Jaroslavu Mrázkovi, který domácímu forvardovi s číslem 10 na zádech kotouč vrátil. Jeho střela ale byla naštěstí pro Plzeň nepřesná!
26:26
O její zakončení se od modré čáry postaral Ivan Huml, svá mířidla ale nedokázal seřídit úplně ideálně.
26:04
Nahození Čerešňáka zpracoval v naprostém klidu Ján Laco pro spoluhráče Bretta Skinnera, od něhož by měla začít akce Pirátů Chomutov.
25:31
David Sklenička si nahodil puk do útočného, pěkným bodyčkem ho však zbrzdil talentovaný útočník Jakub Lauko.
25:13
Z levého křídla tvrdě vystřelil Michal Poletín přímo do Machovského, pak Západočeši odpálili kotouč na icing.
24:49
Tomáš Vondráček po vyjetí zpoza brány nahrával do mezikruží, kde byl připraven pouze Roman Chlouba.
24:28
Po střele Jakuba Lva z pravého kruhu skončil puk v ochranné síti nad Lacem.
24:09
Michal Vondrka se snažil o kombinaci s Jakubem Sklenářem, puk se ale nečekaně odrazil před Davida Kämpfa. Ten s tím nepočítal a zpracovat ho nedovedl.
23:39
Miroslav Indrák sice šikovně projel do útočného pásma, pak ale přihrál na hokejku přímo bránícímu Humlovi, který akci zastavil.
22:50
Jaroslav Kracík šikovně obehrál bránící hráče, objel branku Laca a posléze před ní přihrával. Puk ale brankovištěm proletěl bez povšimnutí.
22:16
Tomáš Slovák s kotoučem v poklidu vyčkává za vlastní brankou, oba týmy se zrovna rozhodly střídat.
21:42
Michal Poletín se skrze obránce snažil vyslat do dobré šance Romana Chloubu, ale tomu zabránil navrátivší se Moravčík.
21:16
Po prudkém nahození Tomáše Svobody se ke kotouči dostal pouze domácí zadák Brett Skinner, který jej v pohodě zpracoval pro spoluhráče Valacha.
20:47
Mezi střídačkami došlo k vystřelení puku mimo ledovou plochu, hra je tedy přerušena a vhazovat se bude před útočným pásmem Škody Plzeň.
20:20
Po přihrávce od Ivana Humla střílel z pravého křídla Michal Vondrka, ale bránící Peter Frühauf jeho pokus srazil do ochranné sítě.
20:01
Do druhé třetiny už se v plzeňském dresu vrací na led i Jaroslav Kracík, zřejmě je tedy v pořádku.
Úvodní třetina dnešního utkání branku nepřinesla. Indiáni byli zpočátku aktivnějším celkem a hráli i dvě přesilovky, skórovat se jim však nepovedlo. V početní výhodě si zahrál i Chomutov. Na ukazateli skóre svítí dvě nuly, uvidíme, co přinesou další dvě periody.

Střely: 8:12
Další třetina začne přibližně v 16:19.
20:00
19:42
Juraj Valach šikovně střílel od modré, Machovský puk vyrazil, k dorážce se snažil dostat Petr Koblasa, ale prostor na to neměl.
19:06
Jakub Sklenář se snažil napadat rozehrávající Plzeňany, čímž jim značně zkomplikoval situaci. K ničemu většímu se ale nepropracoval.
18:37
Miroslav Indrák se pokusil přihrát křížně na najíždějícího Preisingera, to ale neprošlo. Obrana Chomutova si toho všimla včas.
18:26
Po nahození Jakuba Lva raději podržel puk Ján Laco, jelikož už se k němu blížil agilní Jakub Koreis. Plzeň vybojovala buly v útočném pásmu.
18:06
17:40
Brett Flemming měl problémy s udržením puku na modré čáře a Kubalík ho vypíchl až do středního pásma.
17:13
Ondřej Kratěna po zblokované ráně Valacha poslal puk až k brankáři Lacovi, který se pokusí rozehrát.
17:05
Po vhazování nahodil kotouč na plzeňskou bránu Juraj Valach, Machovský si s tím ale poradil a vyrazil ho do ochranné sítě.
17:01
Přihrávku Michala Vondrky z rohu útočného pásma zaklekl bránící David Sklenička, posléze puk podržel Machovský. Piráti jsou zatím poměrně nebezpeční.
16:34
Indiáni ani natřikrát nedokázali vyhodit a Michal Vondrka to chtěl potrestat přihrávkou na dobře postaveného Poletína, to ale neprošlo.
16:15
Obrovskou šanci měl nyní Brett Skinner, ke kterému vyplaval puk u levé tyče Machovského brány! Opavský odchovanec v brance Škody ale vytáhl perfektní zákrok a situaci zachránil.
16:06
Piráti si zahrají první přesilovku v zápase. Jakub Koreis (PLZ) inkasuje dvouminutový trest za vražení na hrazení.
15:59
Krátce po buly to nyní zkusil Michal Poletín, ex-plzeňský forvard ale mířil příliš vysoko.
15:48
Brett Flemming ihned po vhazování nabil Ondřeji Dlapovi, jehož tvrdá rána skončila v lapačce Matěje Machovského.
Plzeňský centr Jaroslav Kracík před pár okamžiky zamířil do šatny, zřejmě měl nějaký problém s nohou. Uvidíme, jestli bude připraven ještě nastoupit zpět do zápasu.
15:41
15:36
Ivan Huml dobře prošel do útoku a přenechal v něm puk Michalu Vondrkovi, který svojí ranou trefil jen před bránou stojícího spoluhráče Jaroslava Mrázka!
15:11
Zprava dobře střílel Tomáš Vondráček, jehož úmyslem bylo nachytat Jána Laca na hruškách. Domácí brankář ale dával pozor.
14:50
Miroslav Preisinger na závěr svého střídání získal puk na hokejky Západočechů, kteří se tak pokusí vyrazit kupředu.
14:26
Petr Koblasa po soubojích ve středním pásmu prostrčil kotouč do toho útočného, tam ale byli úspěšnější Plzeňští.
13:31
Z protiútoku postupoval po levém křídle Dominik Kubalík, který tak dlouho vyčkával s přihrávkou, až byl donucen vystřelit. A to účel nesplnilo.
13:17
Po šikovném nahození Jana Rutty byl kotouč tečovaný, nicméně naštěstí pro hostující celek mimo nebezpečnou zónu.
12:59
Třetí formace Škodovky bojovala v útočném pásmu o puk u mantinelů, nedokázala se ale k ničemu dostat.
12:20
11:38
Kämpf se Sklenářem vyrazili v oslabení do přečíslení, ale nedokázali si přihrát. Z následné protiakce vznikla situace tři na jednoho, Lev zakončoval po pasu Kratěny, ale Laco puk vyrazil!
11:24
David Stach nabil na modrou čáru Peteru Frühaufovi, jehož dělovou ránu chytil Ján Laco do své výstroje. Domácí gólman se rozhodně nenudí, navíc, když se před ním strhla menší strkanice.
10:45
Chomutovští okamžitě vyrazili kupředu, zastavilo je ale odpískání ofsajdového postavení.
10:41
Tomáš Hrnka velmi šikovně posílal puk na Dominika Kubalíka, který jej ale nedokázal v dobré šanci zasunout za Laca! Piráti měli poměrně štěstí.
10:24
Dávid Skokan si všiml puku dříve než Dominik Kubalík a vyhodil jej přes všechny čáry.
10:20
Ján Laco (CHM) nešťastně vyhodil puk do ochranné sítě a je vyloučen na dvě minuty. Trest odpyká Petr Koblasa, indiány čeká druhá přesilová hra v utkání.
09:51
Po dalších nadějných akcích indiánů raději domácí tým odpálil na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Jána Laca.
09:32
Na druhé straně dobře z vrcholku pravého kruhu střílel Petr Kadlec, kotouč ale poslal těsně vedle Lacovy branky.
09:15
První útočná formace Chomutova dobře operovala v útočném pásmu, přihrávka Vondrky ale zamířila jen na hole protihráčů.
08:51
08:51
Po střele Petera Čerešňáka se v mezikruží snažil dostat ke střele Preisinger, neuspěl. Krátce nato zakončoval Milan Švarc a Laco pokryl puk.
08:16
Pro nahození Davida Kämpfa si sice dokázal dojet Petr Koblasa, jeho spoluhráči ale zrovna střídali, takže z toho nic nebylo. Domácí útočník stál proti přesile.
07:44
07:42
Ke konci oslabení se o střelu z pravé strany pokusil Tomáš Hrnka, zamířil ale přímo do připraveného Laca.
07:05
Obrovská šance Michala Vondrky v oslabení! Nejproduktivnější hráč Chomutova se dostal do samostatného úniku, Machovského dokázal vykoupat, ale forhendem pak zamířil vedle brány.
06:44
Průnik Jaroslava Kracíka nebyl úspěšný, k puku se dostal pouze obránce Brett Flemming, který jej vyhodil.
06:23
Chomutov se poprvé dokázal osvobodit a může poslat na ledovou plochu čerstvé hráče.
05:58
Do rány Frühaufa velmi statečně padl bránící Marek Tomica, Stach posléze nedokázal přihrát, ale indiáni nadále útočí.
05:44
Roman Chlouba (CHM) podrazil Jaroslava Kracíka a usedá na trestnou lavici, Plzeň si zahraje první přesilovku.
05:19
Po rozehrávce Matěje Machovského vyrazil do útoku Dominik Kubalík, který přihrál Jaroslavu Kracíkovi. Jeho střela ale nebyla přesná.
04:53
Chomutovští odehráli puk na zakázané uvolnění při snaze o útočnou akci, vhazovat se bude po boku slovenského gólmana.
04:41
Po vhazování se snažil z rohu vymotat před branku Petr Koblasa, puk ale poskakoval přesně tak, jak domácí forvard nepotřeboval.
04:30
Po dobré práci Michala Vondrky pálil od modré čáry Jaroslav Mrázek, ale Machovský byl připraven a podržel touš ve své lapačce.
04:00
Marek Tomica se pokusil z levého křídla přihrát na najíždějící spoluhráče, trefil se ale jen na hokejky hráčů Plzně.
03:27
Petr Kadlec po neúspěšné akci Chomutova drží puk za bránou a vyčkává, až jeho spoluhráči dostřídají. Zatím se hraje poměrně opatrně.
02:53
Domácí Piráty zachránila tyčka! Jaroslav Kracík pěkně nahrál na Dominika Kubalíka, který ale trefil jen brankovou konstrukci.
02:32
Tlak třetí formace hostí nebyl vůbec špatný, skončil ale nepřesným nahozením obránce Petera Frühaufa, který chtěl spoluhráče vybízet k teči.
02:04
Tomáš Vondráček si dobře vyjel zpoza branky do lepší střelecké pozice, z níž ale zamířil přímo do Jána Laca.
01:32
Zakázané uvolnění Západočechů, vhazovat se bude po pravici Matěje Machovského.
01:07
Petr Koblasa projel středním pásmem jako nůž máslem, posléze chtěl nahrát Davidu Kämpfovi, ale skvěle se dokázal vrátit Stach.
00:53
V první větší šanci se zjevila Plzeň! Konkrétně to byl David Stach, který dostal až příliš prostoru na pravém křídle po vyražené střele. Jána Laca ale překonat kličkou do forhendu nedokázal.
00:42
Kotouč při snaze indiánů o útočnou akci vyletěl mimo ledovou plochu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
00:25
Uspět se jim ale nepodařilo a puk mají nyní v držení hostující hráči, konkrétně obránce Peter Frühauf, který vyčkává za Machovského bránou.
00:02
Úvodní vhazování zápasu vyhrál domácí centr Ivan Huml, Piráti jsou tedy u kotouče a pokusí se vyrazit kupředu.
00:01
Hokejisté obou týmů už jsou připraveni k nástupu na ledovou plochu, za pár minut bude v SD ARÉNĚ utkání zahájeno. Do Chomutova přijelo i několik desítek fanoušků ze západu Čech, kteří o sobě zatím dávají dost slyšet.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta, Chalupa, Buchtela – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Skokan, Chlouba – Lauko, Šťovíček, Slavíček.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Frühauf, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Slovák – D. Kubalík (A), Kracík, Kratěna (C) – T. Svoboda, Stach, Lev – Hrnka, Koreis, Vondráček – Švarc, Preisinger, Indrák.

Rozhodčí: Šír, Souček – Brejcha, Suchánek.
Statistické okénko

Piráti Chomutov

Postavení v tabulce: 7.
Počet bodů: 43
Počet vstřelených branek: 88
Počet inkasovaných branek: 89
Nejproduktivnější hráči: Michal Vondrka – 29 bodů (11+18)

Počet inkasovaných branek: 88
Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 23 bodů (15+8)

Týmové statistiky

Návštěvnost na domácích zápasech Chomutova není na místní poměry vůbec špatná. V průměru zavítá do SD ARÉNY 4366 diváků. V Plzni jich například chodí v průměru jen 3930, což je na západočeskou metropoli zcela jistě málo.

Pirátům se nebývale daří přesilové hry. V těch jsou v lize jasně nejlepší, ačkoliv jich měli úplně nejméně. Dohromady jich hráli 97 a využili 25 – což činí 25,77 %. Indiáni se v nich naopak trápí, využili pouze 13,68 % z nich a jsou druzí nejhorší.

Daní za dobré přesilovky jsou ale oslabení, která má Chomutov naopak nejhorší. Ubránil jen 72,38 %, zatímco druhý nejhorší Zlín jich ubránil 77,59 %. To je poměrně velký rozdíl... Škodovka se pak ubránila v 85,48 % případů a je v tomto ohledu čtvrtá.
Poslední odehraná utkání

Piráti se představili na ledě vítkovické Ridery, kde sahali po třech bodech, nakonec se ale vraceli jen s jedním. Skóre se nejprve přelévalo ze strany na stranu, domácí udeřili ve druhé minutě, Piráti ale trefou Poletína srovnali na konci první třetiny. Pak je poslal do vedení Rutta, načež srovnal Kucsera. V úvodu třetí třetiny se poprvé v sezoně prosadil Dlapa a Severočeši drželi těsné vedení, v předposlední minutě o něj ale přišli a posléze padli v prodloužení.

Vítkovice 4:3pp. Piráti Chomutov
2. Kolouch (Krenželok, Výtisk), 36. Kucsera (Tybor), 59. Vandas (Sloboda, Klok), 63. D. Květoň (Klok) – 17. Poletín (Koblasa, Tomica), 28. Rutta (Skinner, Vondrka), 41. Dlapa (Vondrka)

Poslední utkání Škodovky bylo nesmírně vyrovnané. Modrobílí na svém ledě přivítali druhý Třinec a nakonec rozhodla jediná branka. Tu v 57. minutě dal hostující Marosz, Plzeň tak vyšla naprázdno navzdory 31 střeleckým pokusům. Oceláře dvakrát zachraňovala také tyčka.

Škoda Plzeň 0:1 Oceláři Třinec
57. Marosz (Petružálek).
Vzájemné zápasy

V této sezoně zatím platí pravidlo „můj dům, můj hrad“. Na první měření sil došlo již v rámci třetího kola v Chomutově a strhla se nám divoká přestřelka. Indiáni sice po dvou gólech Svobody v první třetině, na které zareagoval jen Huml, vedli 2:1, ale na body nedosáhli. Piráti totiž mocně vstoupili do prostřední části a třemi rychlými góly strhli vedení na svou stranu, které již nepustili. Domácí celek vyhrál 6:4.

Piráti Chomutov 6:4 Škoda Plzeň
10. Huml (Poletín, Rutta), 21. Rutta (Račuk, Skinner), 21. Tomica (Růžička, Skokan), 23. Vondrka, 40. Huml (Skinner, Rutta), 59. Kämpf (Poletín) – 4. Svoboda (Pulpán, Kratěna), 10. Svoboda (Stach), 35. Lev (Kratěna), 43. Sklenička (Schleiss, Hrnka).

To zápas na ledě Plzně byl daleko více o bojovnosti než o gólech. Rozhodla ho první třetina, ve které domácí celek šel do dvoubrankového vedení po gólech Svobody a Lva. Piráti se na dostřel dostali v polovině třetí periody, kdy snížil Koblasa, ale na více se již nezmohli. Západočechům v tomto utkání na výhru stačilo jen 10 střel!

Škoda Plzeň 2:1 Piráti Chomutov
11. T. Svoboda (D. Kubalík), 18. Lev (Johnson, Němeček) – 50. Koblasa (Tomica).

Chomutovu se doma na Plzeň poslední dobou velmi daří. Po již zmíněné výhře 6:4 dosáhli v předchozí sezoně na další dvě – a to v poměru 7:5 a 4:3. Indiánům se tak na sever Čech nepocestuje lehce…
Krásné hokejové odpoledne z chomutovské SD ARÉNY! Dnes máme na programu utkání 29. kola Tipsport extraligy, domácí Piráti Chomutov hostí HC Škodu Plzeň. V posledních třech vzájemných zápasech Plzně na ledě Chomutova padlo hned devětadvacet branek, uvidíme i dnes kanonádu? Přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.