Chomutov - Vítkovice: Domácí obránce tečoval střelu Hrbase do vlastní brány, 5:3

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u extraligy zase nashledanou.
NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ

Marek Tomica (1+1) – Rostislav Olesz (1+0)
Je konec! Piráti přetlačili v rámci jednačtyřicátého kola Vítkovice a po výhře 5:3 Ostravanům lehce odskočili.

Piráti vstoupili do utkání gólem ve čtrnácté minutě, kdy skóroval Vladimír Růžička z nájezdu. Vedení navýšil o dvě minuty později Marek Tomica.

Ve druhé třetině své vedení Piráti navýšili, prosadil se Tomáš Kudělka. Vítkovice snížily zásluhou Davida Květoně, tříbrankové vedení ale vrátil svou brankou Michal Poletín.

Vítkovice ve třetí třetině dvakrát snížily na rozdíl dvou branek, branky dávali Olesz a Hrbas. Mezi druhou a třetí brankou hostů se ovšem prosadil chomutovský Jan Rutta. Konečný stav 5:3 pro Piráty.

Střely na branku: 29:26
59:52
Osm sekund před koncem je ještě pískán hostům ofsajd, posouzen jako úmyslný. Vhazovat se tak bude před brankou Dolejše.
59:32
Šance Vítkovic jsou pryč. Aktuálně kombinují za brankou a směrem dopředu se moc neženou.
59:05
Lukáš Kucsera se mezi kruhy dostal do dobré střelecké pozice. Svým pokusem ale napálil jen připraveného obránce, jenž puk zablokoval.
58:32
Nahazovaný kotouč Ivana Baranky tečoval těsně před Lacem jeden z hostů. Puk ale zapadl přímo do výstroje slovenského brankáře.
57:49
Dávid Skokan dostával přihrávku ve střední pásmu, kde se mu ale nepovedlo následně zakončit do odkryté branky.
57:15
Vítkovice hrají v šesti, Daniel Dolejš zůstal na střídačce!
57:15
Oddechový čas pro Vítkovice.
57:15
Erik Němec to zkoušel následně pokusem od levého mantinelu. Ján Laco byl ale připraven a kotouč ukryl v lapačce.
56:54
Piráti utkání dohrávají, Vítkovicím sice svitla malinká naděje. Ostravané by ale musely co nejdříve snížit na rozdíl jedné branky.
56:04
Vítkovice právě vstřelily branku!
Následně se ale Vítkovice jen prosazují! MAREK HRBAS na modré čáře zakončoval tvrdou střelou, která nakonec skončila za zády Laca i díky teči chomutovského obránce. Asistence: Roman Szturc.
55:54
55:44
Rostislav Olesz to lišácky zkoušel z úhlu, kde se pokoušel prosadit střelou o záda Laca. Nakonec ale trefil jen boční síť.
Dnešní utkání sleduje 5 014 diváků.
55:16
Radoslav Tybor se dostal k puku mezi kruhy, kde byl v luxusní pozici. Svým pokusem ovšem trestuhodně mířil jen nad branku!
54:34
Vítkovicím se v přesilovce zatím nedaří. Pirátům se již několikrát povedlo kotouč poslat mimo obranou třetinu.
53:54
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Kämpf – 2 min., podražení).
53:54
Následně se hra přerušuje a začíná komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou Jána Laca.
53:43
A opět David Kämpf! Nyní projížděl osamocen na Daniela Dolejše a zakončoval klasicky mezi betony. Jeho střela ale byla na poslední chvíli zblokována, Dolejš následně pomalější puk vyrazil.
53:24
David Kämpf se dostal s pukem před branku, kde se pokoušel objet Dolejše a bekhendem jej překonat. Hostující brankář byl ale připraven.
52:43
Aktivní hra Vítkovic byla následně ukončena vyhozením kotouče až k Dolejšovi. Odtud musí hosté opět začít.
52:01
Ivan Huml to zkoušel po přejetí útočné modré čáry další střelou. Jeho pokus byl ale zablokován nohou bránícího hráče.
51:40
Vítkovice se ihned prodraly do útočného pásma, kde ale nijak nezakončily. Puk skončil na hokejkách domácího celku.
51:09
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti ale odpovídají hodně rychle! JAN RUTTA si najel do pásma a následně dostal luxusní přihrávku na pravou stranu. Reprezentační obránce si najel před Dolejše, kterého střelou o tyč dokázal překonat popáté v utkání. Asistence: Marek Tomica a Petr Koblasa.
50:28
Michael Vandas si najel před branku, kde se mu ale nepovedlo ideálně zakončit. K volnému puku se ovšem dostal kapitán ROSTISLAV OLESZ, který střelou nad rameno snížil na rozdíl dvou branek! Asistence: Michael Vandas a Erik Němec.
50:08
Rychle si nabruslil do útoku Michal Vondrka. Ten se následně odhodlal ke střele, která ale skončila jen na masce Daniela Dolejše.
49:27
Yan Stastny dostával přihrávku za obranu a mohl postupovat do dobré akce. Puk ale předjel a ten se od jeho bruslí odrazil pryč.
48:34
Jan Rutta zakončoval tvrdě od modré čáry, puk ale nakonec za záda Dolejše nepropadl. Piráti v aktivní hře pokračují.
47:54
Juraj Valach se dostal s pukem za branku a luxusní přihrávkou před ní našel Davida Kämpfa. Ten byl v obrovské šanci, Dolejše ale neprostřelil!
47:01
Hra se opět přerušuje. Hosté si ve středním pásmu přihráli rukou, a tak se budou pokračovat vhazováním.
46:39
Radoslav Tybor se dostal na levém kruhu k zakončení. Jeho bomba byla včasně ztečována jen vysoko nad branku do ochranné sítě.
46:18
Střela jednoho z hostů byla následně sražena nad branku Jána Laca. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Vítkovic.
45:42
David Kämpf se výborně prodral před branku, kde se kličkou o brusli dostal ke střele. Z úhlu ale pozorného Dolejše nepřekonal.
45:02
Poté se Vítkovice dostaly do útoku a po nahození na Laca vybojovaly útočné pásmo. Pokračovat se bude vhazováním.
44:44
Jan Rutta to ještě zkoušel, ale ho pokus byl sražen a hosté dostali kotouč mimo obranou třetinu. To bylo hodně těžké oslabení pro Vítkovice.
44:39
43:44
Piráti následně kombinovali a měli dobré střelecké pozice. Jako jediný to ale zkoušel Juraj Valach. Ten bránící hráče tentokráte neprostřelil.
43:01
První pokus vyslal od modré čáry aktivní Juraj Valach. Jeho bomba ovšem skončila jen ve výstroji připraveného Dolejše.
42:39
Předtím pronikajícího Vondrku podrazil Michael Vandas. Ten dostává dvě minuty za podražení.
42:34
V nabízené výhodě se do útoku prodral Juraj Valach, který hned po přejetí zakončoval. Jeho bomba ale skončila jen na betonech.
41:47
Brett Flemming následně zakončoval od modré čáry. Daniel Dolejš tento pokus ovšem viděl a vyrážečkou puk vyrazil.
41:25
Vítkovice se zkoušely prodrat do pásma, ale akce skončila na hokejce Růžičky. Ten puk poslal za branku a odjel střídat.
40:50
Piráti stále hrají s pukem v obranné třetině a směrem do útoku se moc neženou. Spíše nechtějí riskovat a dělat nějaké chyby.
40:14
Marek Tomica dostával přihrávku do jízdy až z obranné třetiny. Zkušený útočník ale nedokázal puk zachytit.
40:01
Druhá třetina je u konce. Piráti se hned na začátku této části dostali do tříbrankového vedení, prosadil se Tomáš Kudělka. Několik šancí poté měly Vítkovice, jednu z nich využil David Květoň. Piráti jdou i tak do kabiny s vedením o tři branky, Michal Poletín se skvěle zorientoval v brankovišti a přidal svou další branku.

Střely na branku: 19:19
40:00
39:24
Patrik Urbanec vydoloval puk mezi bránícími hráči Chomutova z pravé strany zakončoval. Svým pokusem ale trefil připravený beton Jána Laca.
39:07
Následoval útok Vítkovic, kde se nesportovně provinil Rostislav Olesz. Po odpískání krosčekoval Bretta Flemminga, který padl na brankáře. Vylučovat se ale nebude.
38:42
David Kämpf se neskutečně prodral až před Dolejše, kde trefil jeho beton. Michal Poletín dorážel bekhendem, branku ale nyní těsně minul!
37:58
Ondřej Roman se dostal do útoku, kde z pravé strany zakončoval. Do střely mu ale lehl Jan Rutta, který jeho pokus srazil vedle branky.
36:54
Piráti přidávají z nenápadné akce čtvrtou branku utkání. Ivan Huml najel před branku, kde bekhendem nedokázal skórovat. Daniel Dolejš srazil puk přímo před MICHALA POLETÍNA, jenž prázdnou branku musel trefit a také tak udělal. Asistence: Ivan Huml a Michal Vondrka.
36:33
Následně Piráti postupovali do útočného pásma, ale odpískán jim byl ofsajd. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
36:25
Vítkovice se po delším snažení pokusily o střelu. Ján Laco podobné pokusy chytá a jinak tomu nebylo ani nyní.
35:16
35:02
Domácí následně ztratili útočné pásmo a pro puk vjel Ján Laco. Toho obtěžoval útočící hráč, ale slovenský brankář jej skvělou hrou tělem k ničemu nepustil.
34:19
Jan Rutta dostal skvěle nabito na modrou čáru, odkud hned zakončoval. Puk ovšem netrefil ideálně, Piráti jsou i tak u puku.
33:37
Těžký kotouč se pokoušel zachytit Brett Skinner. Skákavý puk se mu ovšem nepovedlo zachytit a Piráti tak musí až do obranné třetiny.
33:16
Karol Sloboda bude první potrestaným hráčem Vítkovic. Před brankou bránil za hranicí pravidel jednoho z domácích hráčů.
32:59
Petr Kolouch to zkoušel od modré čáry. Jeho nahazovaný kotouč letěl logicky do závaru těl, tam se ale odrazil od bránícího hráče Chomutova.
32:16
Michal Vondrka sváděl souboj s Rostislavem Oleszem. Hostující kapitán zahrál tělem a Vondrku nakonec o puk obral, hosté jdou do útoku.
31:38
Po další akci Pirátů se hosté raději osvobodili. Šlo ovšem o tak chytré vyhození, že se zakázané uvolnění nepíská.
30:54
Následovala aktivní hra domácího celku. Střela od modré čáry byla zblokována a David Kämpf mohl zakončovat do odkryté branky. Na puk ale nedosáhl.
30:24
Brett Skinner našel přihrávkou podél levého mantinelu Dávida Skokana. Ten akci přibrzdil a zakončoval. Dolejše ale svým pokusem nepřekvapil.
29:47
Po obtočení branky zakončoval Lukáš Kucsera. Jeden z nejproduktivnějších hostů ale svým pokusem trefil jen oblouk branky.
29:29
Michael Vandas v další šanci Vítkovic! Už byl mezi kruhy a zakončoval do pravé šibenice. Tam se ale zjevila lapačka skvěle chytajícího Laca.
29:12
Rostislav Olesz našel v dobré pozici před brankou Ivana Baranku, jenž zakončoval k levé tyči. Ján Laco ale předvedl výtečný zákrok!
28:59
28:34
Karol Sloboda v další střelecké pozici. Puk dostal na pravý kruh, odkud zakončoval. Jan Rutta se ale obětavě položil do střely a přerušil tak hru.
28:05
Lukáš Kucsera dostal přihrávku na levý kruh a po vzoru Alexandra Ovečkina zakončoval. Jeho tvrdá rána ale branku nezasáhla.
27:21
Karol Sloboda to zkoušel tvrdě od modré čáry, Vladimír Růžička byl ovšem pozorný a jeho pokus srazil bruslí. Vítkovice jsou stále u puku.
26:59
Jeden z hostů pronikal kolem Bretta Skinnera, který jej zastavil. Kanadský obránce následně inkasoval dvouminutový trest.
26:50
Následně se přerušila hra, následuje komerční přestávka a po ní se bude pokračovat za stavu 3:1. Vítkovice ožívají.
26:40
Vojtěch Tomi dostal přihrávku před branku a ocitl se osamocen před Lacem. Toho se pokoušel překonat, ale puk trestuhodně nezpracoval.
26:00
Vítkovice začínají hrát aktivně a nejspíše nás čeká ještě zajímavá podívaná. Uvidíme, zda se hosté ještě dokáží prosadit.
25:24
Hosté se dostali do střelecké pozice. Z levého kruhu zakončoval jeden z vítkovických hráčů, který ale svým pokusem napálil jen tyčku Lacovi branky!
25:04
Aktivní Vladimír Růžička opět pronikal do útoku. Kotouč ovšem nechal jen za sebou a bylo to po akci. Odpískán mu byl totiž ofsajd.
24:15
Vítkovice se dostávají na rozdíl dvou branek! DAVID KVĚTOŇ se prodral do zakončení, jeho první střelu Laco sice vyrazil, následná dorážka ovšem již skončila za zády slovenského brankáře! Asistence: Marek Hrbas.
23:49
Vítkovice kombinují na vlastní polovině a zkoušejí něco vymyslet. Piráti ovšem dnes hrají opravdu dobře a svého soupeře do šancí nepouští.
23:18
Nahození Ondřeje Dlapy tečoval před brankou David Kaše. Chomutovský mladík měnil směr střely, puk ale nakonec skončil jen vedle branky.
22:45
Nicolas Hlava se pokoušel vyhodit kotouč, ale místo toho trefil Petra Koloucha do obličeje. Na ledě po něm zůstala krev, hodně nepříjemný zákrok.
22:24
Do další akce mohl postupovat Petr Koblasa. Ten se ale nedokázal dostat přes bránícího hráče, u puku jsou tedy hosté.
21:44
Piráti po aktivní hře přidávají třetí branku! Vladimír Růžička našel na modré čáře TOMÁŠE KUDĚLKU, jenž tvrdou střelou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Vladimír Růžička a Jakub Sklenář.
21:24
Vladimír Růžička pokračuje v aktivní hře Pirátů. Na pravé straně zakončoval, ale svým pokusem napálil jen připraveného obránce před ním.
20:34
Michal Vondrka se dostal do úniku. Na levé straně měl Ivana Humla, který mohl zakončovat do odkryté branky, puk ovšem odskočil od hokejky.
20:09
Piráti se hned po vyhraném vhazování dostali do útočného pásma. Puk z hokejky Ivana Humla ovšem opustil ledovou plochu.
20:01
Oba celky jsou zpět na ledové ploše a druhá třetina střetnutí tak brzy začne. Dokáží se Vítkovice dostat do hry?
Prvních dvacet minut je za námi. Ve vyrovnané třetině mají zatím navrch domácí, kteří skóre otevřeli z nájezdu – prosadil se Vladimír Růžička. O dvě minuty později byl v úniku Marek Tomica a i on překonal Dolejše. Uvidíme, co nám nabídne třetina druhá.

Střely na branku: 10:12
20:00
19:54
Piráti se dokonce mohli dočkat třetí branky. Vladimír Růžička dostal puk před branku, kde byl v těžké pozici a trefil jen Dolejše do výstroje!
19:34
Michael Vandas se po levé straně dostal do zakončení. Hostující útočník zakončoval na přední tyč, kde skvěle zasáhl Ján Laco.
19:01
Vítkovice jsou i nadále aktivní, a to i v momentě, kdy začala poslední minuta první třetiny. Lépe jsou na tom prozatím hokejisté Chomutova.
18:36
Hodně dlouho se bojuje o puk za brankou Jána Laca. Rozhodčí ovšem stále vidí puk, a tak hru zatím nepřerušuje.
17:57
Další šance Vítkovic. Puk se zpoza branky dostal před branku, kde zaakončoval Vojtěch Tomi. Ten měl na hokejce branku, ale puk nakonec skončil po teči jen na brance!
17:27
Následně se Vítkovice dostaly do útoku a hned zakončovaly. Ján Laco střelu viděl a vyrazil jí. Puk nakonec skončil v ochranné síti nad brankou.
16:47
Odražený kotouč se dostal k Yanu Stastnymu, jenž zakončoval do protipohybu slovenského brankáře. Branku ovšem o milimetry netrefil!
16:31
Nicolas Hlava se pokoušel rozjet akci svého celku. Trefil ovšem jen vítkovickou hokejku, u puku jsou tedy hosté.
15:51
A následovala tak akce Pirátů. Jan Rutta nahazoval na branku a Daniel Dolejš raději tento pokus přikryl a přerušil hru.
15:34
Vítkovice se hned dostaly do útočného pásma, kde se pokoušely nějak ovlivnit stav utkání. Ke střele se ale osmý celek tabulky nedostal.
15:05
Piráti se dostali do druhého úniku a i ten končí brankou! Ivan Huml našel krásnou přihrávkou MARKA TOMICU, jenž střelou k pravé tyčce překonal Daniela Dolejše podruhé! Asistence: Ivan Huml a Michal Vondrka.
14:26
Piráti pokračovali. Brett Flemming zakončoval od modré čáry, ale před brankou trefil jen pozorného bránícího hráče.
13:47
VLADIMÍR RŮŽIČKA si najel po pravé straně až před branku svou klasickou pomalejší jízdou. Následně zakončil mezi betony a Daniel Dolejš na tento pokus nedokázal zareagovat!
13:47
Vladimír Růžička unikal sám na branku, kde byl ale zahákován Janem Výtiskem. Chomutovský centr pojede trestné střílení.
13:31
Petr Kolouch od levého mantinelu zakončoval. Z voleje pálil, ale jeho pokus byl hned přizvednut do ochranné sítě. Vhazování po pravici Laca.
12:54
Marek Hrbas to zkoušel opět od modré čáry. Nyní spíše nahazoval, jeho střelu těsně před Lacem ovšem zablokoval Brett Skinner.
12:16
Radoslav Tybor se dostával do útočného pásma a již byl před Lacem. V ten moment mu ale byl odpískán ofsajd, následuje komerční pauza.
11:34
Následoval útok Vítkovic. Rostislav Olesz se dostal s pukem do zakončení, z pravého kruhu ale trefil jen obětavě padajícího Kämpfa.
11:16
Střela Juraje Valacha se odrazila od bruslí Michala Poletína do protipohybu Dolejše. Kotouče se ale nakonec doklouzal vedle branky!
10:48
Hraje se stále hodně opatrně a nějaké šance nevidíme. U puku jsou pro změnu hokejisté Chomutova, jenž nastupují ve speciálních dresech.
10:18
Piráti se stále nedostali ke kotouči a nyní jej poslali jen za Dolejše. Tam se jej ujal Jan Výtisk, jenž vymýšlí nějakou útočnou akci.
09:58
09:34
Následně se k puku dostal Michal Poletín, jenž poslal kotouč mimo obrannou třetinu. Přesilovka Vítkovic je u svého konce.
09:05
Karol Sloboda vyslala nebezpečnou střelu po ledě. Ján Laco byl ovšem připraven a jeho střelu dokázal vyrazit vysoko nad sebe.
08:37
Vítkovice se pokoušely dostat se zpátky do pásma, ale Piráti se opět zmocnili kotouče a poslali jej za branku Daniela Dolejše.
08:02
Marek Hrbas nahazoval puk před branku, ale svým pokusem dokázal trefit jen bránící hráče. Ti následně kotouč poslali mimo obrannou třetinu.
07:58
Následně se faulu dopustil Brett Skinner. Ten pronikající hráče zahákoval a bude tak prvním potrestaným hráčem dnešního utkání.
07:44
Útočilo se na obě strany, ale ani jeden celek nedokázal vymyslet nějakou akci, jenž by byla zakončena střeleckým pokusem na branku.
06:44
David Kämpf najel do pásma, kde následně přenechal puk Petru Koblasovi. Ten hned střílel, ale jeho střelecký pokus byl zblokován vedle branky.
06:04
V další akci Juraj Valach, který posílal střílenou přihrávku před branku. Jakub Sklenář se v tomto prostoru nedokázal prosadit, pukem byl trefen.
05:23
Po levé straně pláchl do dobré šance Michal Vondrka. Chomutovský kapitán zakončoval z levého kruhu, ale Dolejš vytáhl parádní zákrok!
04:59
Vladimír Růžička ztratil kotouč a hostující kapitán postupoval do útoku. Rostislav Olesz puk ovšem na branku jen nahodil a vybojoval pásmo.
04:41
Snažení Vítkovic ukončil obranným zákrokem obránce Tomáš Kudělka. Následně se Piráti pokusí projít do útočné fáze.
04:09
Domácí v aktivní hře pokračovali, ale vstřelit první branku se jim nepovedlo. Ivan Huml se totiž objevil v ofsajdovém postavení.
03:47
Akce domácích pokračovala. Svým pokusem od modré to zkoušel kanadský obránce Brett Skinner. Ani on ale spíše nahozením nepřekvapil Dolejše.
03:35
Juraj Valach dostal přihrávku od Ivana Humla. Slovenský bek následně zakončoval, ale Dolejše nedokázal překonat!
03:00
Erik Němec unikal po pravé straně až do zakončení. Následně zakončoval, ale svým pokusem trefil jen bránícího hráče.
02:15
Následně se Vítkovice usídlily v útočném pásmu, ale jejich aktivní snažení nebylo nějak zakončeno. Piráti se poté dostali ke kotouči.
01:38
Následně to Piráti zkoušeli ještě jednou. Brett Skinner ovšem od levého mantinelu nemířil přesně, Dolejš slabší pokus vyrazil.
01:15
Následně to na druhé straně zkoušel od modré Juraj Valach. Jeho tvrdá střela ovšem skončila jen na betonech pozorného Daniela Dolejše.
00:48
Hosté začali aktivněji zkouší tlačit soupeře. Žádný střelecký pokus od nich viděn ovšem prozatím nebyl.
00:10
Ivan Huml sice vyhrál vhazování, Flemming ovšem následně ztratil kotouč. Vítkovice se v následném snažení ovšem nedokázaly dostat ke střele.
00:01
Vše je hotovo. Stačí je srolovat červený koberec a utkání jednačtyřicátého kola bude moci začít. Přeji příjemné čtení!
Na ledové ploše se objevily oba celky. Za pár chvilek nám tedy začne utkání, předtím vedení klubu předá dresy chomutovské nemocnici.
Krásné odpoledne z Chomutova. Za deset minut začne nedělní utkání mezi domácím Chomutovem a hosty z Vítkovic. V brankách budou Ján Laco a Daniel Dolejš.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, P. Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Vandas – Szturc, E. Němec, Tomi – Kurovský.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gerát, Hynek.
Letošní vzájemné střetnutí

Pirátům se na Vítkovice dlouhodobě daří a ukazují to i v letošním ročníku. První dvě utkání svěřenci Vladimíra Růžičky vyhráli po základní hrací době, třetí zvládly Vítkovice, Chomutovští ale odjížděli s bodem.

Nejvíce bodů ve třech zápasech nasbíral za čtyři asistence Michal Vondrka. Petr Koblasa vstřelil branku a na další dvě přihrál. Na straně Vítkovic je nejbodovější David Květoň, který svému bývalém zaměstnavateli dal již dvě branky. Stejný počet zaznamenali Ivan Huml a Michal Poletín.

1: HC Vítkovice Ridera 2:3 Piráti Chomutov
6. Olesz, 14. Květoň (Urbanec) – 34. Valach (Koblasa, Flemming), 46. Koblasa, 57. Huml (Vondrka, Skinner)

2: Piráti Chomutov 4:0 HC Vítkovice Ridera
8. Poletín, 14. Kämpf (V. Růžička), 39. Huml (Skinner), 50. Skokan (Valach, Vondrka)

3: HC Vítkovice Ridera 4:3pp. Piráti Chomutov
2. Kolouch (Krenželok, Výtisk), 36. Kucsera (Tybor), 59. Vandas (Sloboda, Klok), 63. D. Květoň (Klok) – 17. Poletín (Koblasa, Tomica), 28. Rutta (Skinner, Vondrka), 41. Dlapa (Vondrka, Tomica)
HC VÍTKOVICE RIDERA (8.)
39 zápasů, 58 bodů

Ostravský celek v posledních utkáních hraje hodně dobře na domácím ledě, venku mu to ovšem vůbec nejde. Vítkovice jsou jedno místo za Piráty, na které aktuálně ztrácí šest bodů. Jedno utkání ale mají svěřenci Jakuba Petra nedohrané. Vítkovice hrály naposledy před týdnem, v derby přetlačily třinecké Oceláře. Po výsledku 6:3 braly všechny tři body.

Nejproduktivnější hráči týmu
Ondřej Roman – 39 zápasů, 21 bodů (9+12)
Lukás Kucsera – 23 zápasů, 17 bodů (6+11)
David Květoň – 39 zápasů, 16 bodů (10+6)
PIRÁTI CHOMUTOV (7.)
40 zápasů, 64 bodů

Chomutovští hokejisté pokračují v dobrých lednových výkonech. Piráti z celkových šesti utkání vyhráli pět, nestačili jen na Hradec Králové se kterým prohráli ostudně 3:9. Mužstvo Vladimíra Růžičky se aktuálně nachází na sedmé pozici a stále atakuje elitní šestku. Na Spartu ztrácí jediný bod, na Kometu pak čtyři. Pražané ale odehráli o tři zápasy méně.

Michal Vondrka – 40 zápasů, 38 bodů (19+19)
Ivan Huml – 40 zápasů, 29 bodů (15+14)
David Kämpf – 40 zápasů, 29 bodů (14+15)
Krásný den přeji všem fanouškům kvalitního českého hokeje! Na půdu chomutovských Pirátů zajíždí vítkovická Ridera. Sledovat budeme souboj sedmého a osmého celku extraligové tabulky. Utkání startuje v 15:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.