Chomutov - Zlín: Nedáš, dostaneš! Růžička z protiútoku navýšil na 6:3

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u extraligy zase nashledanou.
Nejlepší hráči utkání: Vladimír Růžička (2+2) – Oldřich Kotvan (0+2)

Střely na branku: 43:25
Utkání mezi Chomutovem a Zlínem končí za stavu 6:3 pro domácí celek, rozhodla druhá třetina.

Hostům se sice povedlo snížit na rozdíl dvou branek poté, co David Šťastný proměnil se štěstím svůj nájezd. Domácí si své tříbrankové vedení vzali zpět ve čtyřiapadesáté minutě, kdy přidal druhou branku Vladimír Růžička.
59:37
Do útoku se hned dostali hosté. Robert Říčka pálil od levého mantinelu, kde byl jeho kotouč sražen do ochranné sítě nad brankou.
59:29
Na trestnou lavici putuje Jiří Marušák, který naprosto zbytečně dohrál Michala Vondrku. Ještě si tak půlminutky posedí na lavici hanby.
58:45
Piráti kombinují v obranné třetině a nedá se říct, že by se někam hnali. Utkání budou chtít dohrát v poklidném tempu.
58:01
Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Utkání se jen dohrává. O vítězi utkání je už nějakou dobu rozhodnuto.
57:35
Následně se ani domácím nepovedlo ideálně zakombinovat, a tak kotouč skončil jen na zakázaném uvolnění. Vladimír Růžička si následně vzal oddechový čas.
56:56
Piráti dostali defenzívu Ševců pod tlak, ale nepovedlo se jim nic vymyslet. Zlín tak následně vyhodil mimo obranné pásmo.
56:31
Zlínu se povedlo vybojovat si útočné pásmo. Vhazovat se tak bude po pravé ruce Jána Laca.
55:43
Na chomutovském stadioně probíhá spokojenost. Domácí celek vede o tři branky a fandí o stošest. Utkání se v posledních sekundách jen dohrává.
55:10
Další akce dnes skvěle hrající druhé formace! Vladimír Růžička našel Davida Kašeho, který ale Kašíka nepřekonal. Juraj Valach následně nepřekonal z úhlu zlínského brankáře.
54:49
Na druhé straně dokázal zafungovat Ján Laco, který pokryl střelecký pokus od mantinelu. Následuje vhazování před ním.
53:45
Piráti právě vstřelili branku!
Nedáš – dostaneš nyní zafungovala na sto procent. Ján Laco neudržel střelu z pravé strany a puk se kutálel za jeho záda, ale nakonec to domácí dokázali udržet. David Kaše se následně prodral po pravé straně a puk poslal do brankoviště na VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který přidal čtvrtý bod v utkání! Asistence: David Kämpf a David Kaše.
53:16
Po levé straně vjel do útočného pásma Ondřej Veselý, který takovým nahozením vybojoval útočné pásmo.
52:45
Jiří Marušák ve středním pásmu podržel Davida Kämpfa. Chomutovský odchovanec nyní vybojoval přesilovou hru.
52:13
Poté, co si hosté vybojovali útočné pásmo, následuje další komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Lacem.
51:55
Chomutovská kombinace byla zakončena střeleckým pokusem Vladimíra Růžičky, který ale trefil jen bránící hráče Zlína.
51:01
Do zajímavé akce se tak dostal Marek Račuk. Ten se z levé strany dostal až před branku, odkud střelou tahem nepřekonal pozorného Kašíka!
50:48
Kombinační hra zlínského PSG byla ukončena poté, co se jedna z přihrávek odrazila od brusle domácího hráče přes mantinel. Následovat bude vhazování.
50:18
Až v jednapadesáté minutě se píská první komerční přestávka třetí třetiny. Domácí celek zatím vede 5:3 a hraje hodně aktivně. Povede se Zlínu vzchopit se?
49:53
Po zakázaném uvolnění hostujícího Zlínu se bude vhazovat po pravici Libora Kašíka. Polovina třetí třetiny je za námi.
49:27
Hodně dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Hra má tempo a vidíme akce na obou stranách.
48:42
Domácí publikum se hokejem baví. Piráti vedou a stále jsou nebezpeční. Uvidíme, zda se jim povede dát ještě nějakou branku, anebo Zlín sníží.
47:47
Velká šance domácích. Po střele Michala Vondrky se k odraženému puku dostal Ivan Huml, kterému se ale bekhendem nepovedlo přehodit beton Kašíka!
47:07
Jan Rutta v další akci posílal před branku střílenou přihrávku. Kotouč se nakonec dostal jen vedle branky, snažení Pirátů ovšem pokračuje.
46:36
Zlínští se delší dobu nedokázali dostat do útočného pásma. Domácí mají utkání pod kontrolou, alespoň to tak tedy vypadá.
45:50
Opět se pokoušel zakončovat David Kaše. Ten se drze prodral po pravé straně před branku, odkud ale bekhendem branku nakonec netrefil.
45:05
Domácí celek pokračuje v aktivitě před brankou a bude se chtít dostat zpátky do tříbrankového vedení. Teč Davida Kašeho nyní skončila jen těsně vedle branky.
44:17
Hned po vhazování se do střelecké pozice dostal Michal Vondrka, kterému se ale tvrdou střelou povedlo zakončit jen nad břevno.
44:06
Zlín právě vstřelil branku!
DAVID ŠŤASTNÝ z nájezdu snižuje! Rozhodčí jeho branku po rychlé poradě uznávají, a tak se hostující hokejisté dostávají zpátky do utkání!
44:06
David Šťastný se rozjel do akce, udělal kličku Lacovi a zakončoval k levé tyčce. Šťastný trefil levou tyčku, odkud se kotouč odrazil do břevna a od něj do třetí tyčky! Rozhodčí bude telefonovat.
44:06
David Šťastný byl v úniku faulován Michalem Poletínem, a tak SD ARÉNA uvidí trestné střílení hostujícího útočníka!
43:29
Jan Rutta nahazoval kotouč na branku, kde jej tečoval Michal Poletín. A i přes to, že se polovina stadionu zaradovala, skončil puk jen na boční síťce!
42:47
Akci Pirátů zakončoval střelou z levé strany Michal Vondrka, kterému se ale nad rameno Kašíka nepovedlo skórovat. Hostující brankář udržel kotouč ve své moci.
42:27
Na branku Jána Laca nyní nahazoval Tomáš Žižka, kterému se povedlo trefit jen betony připraveného brankáře. K puku se dostávají domácí.
42:03
Ondřej Dlapa uzmul puk hostům a hnal se do útoku. Od modré čáry nakonec zakončoval jen do připravené lapačky Libora Kašíka.
41:15
Následně se hostující celek dostal do ofsajdového postavení, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
41:08
Po levé straně si do pásma najel Martin Podešva, který hned pálil. Jeho nepřesnou střeli Ján Laco i tak vyrážel do rohu kluziště.
40:22
Brett Skinner to tvrdě zkoušel od modré čáry, odkud se mu ale nepovedlo prostřelit hradbu těl. Trefil jen hokejku před ním.
40:01
Je za námi druhá třetina, která skončila výhrou Pirátů. Hned na po čtyřech minutách se prosadil v přesilové hře David Kaše, který zužitkoval výborné přihrávky Vladimíra Růžičky. Zatím poslední zásah obstaral Ivan Huml, který se prosadil po návratu z trestné lavice.

Střely na branku: 33:16
40:00
39:57
Závěr druhé třetiny byl zakončen velkou šancí. Juraj Valach přihrával na pravou stranu Vladimíru Růžičkovi, který zakončoval na zadní tyčku. Libor Kašík byl ale pozorný.
39:30
Michal Vondrka ukončoval snažení beze střely svým pokusem. Jeho pokus z pravého kruhu byl ovšem ztečován jen vysoko nad branku.
38:59
Roberts Bukarts zastavoval snažení Davida Kämpfa tvrdým hitem. Lotyšský útočník je potrestán za nedovolené bránění.
38:22
Individuálně nyní prošel Tomáš Žižka. Zkušený obránce prošel až před Laca, kterého ale neprověřil nějakou těžkou ránou. Následovat bude vhazování.
37:49
Pavel Kubiš nahrnul puk z pravé strany do brankoviště, kde měl hokejku David Šťastný. Proti němu ovšem pohotově zasáhl Ján Laco!
37:07
Juraj Valach se dostal ke kotouči a z mezikruží zkoušel pozornost Libora Kašíka. Tomu se jeho ránu povedlo vytěsnit.
36:24
Sledujeme chudší pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže dostat do nějaké akce, a tak vidíme spíše nahazování na branky.
Dnešní utkání sleduje 4366 diváků.
35:42
Domácím se nepovedlo zakombinovat, a tak se kotouč dostal po mantinelu až za branku Kašíka. Následovat bude vhazování před Lacem.
34:44
Jiří Marušák nahazoval kotouč před branku, kde se jej dotkl Tomáš Kudělka. Mířící puk do protipohybu brankáře ovšem doklouzal jen vedle branky.
34:05
Antonín Honejsek hledal lépe postaveného spoluhráče před branku. Kotouč byl ovšem zachycen a vyhozen mimo pásmo.
33:30
A místo tlaku Ševců přišla akce domácích. Michal Vondrka se proháčkoval do zakončení po pravé straně, odkud svou střelou vybojoval pásmo.
32:50
Domácí celek se hned osvobodil. Zlínští se tak musejí vracet pro kotouč až za branku Libora Kašíka.
32:43
Hostům je nyní nabídnuta přesilová hra. Dávid Skokan inkasuje dvouminutový trest za hrubost. Povede se Zlínu snížit?
31:43
Od modré čáry na druhé straně zakončoval Robert Říčka, ale oba jeho pokusy dokázal vyrazit chomutovský Ján Laco. U puku jsou tak domácí.
31:04
Následovala další šance domácích. David Kaše projel po pravé straně, kde nabízel puk Vladimíru Růžičkovi. Ten ale střelou po ledě neskóroval!
30:31
Od modré to zkoušel Brett Skinner, jehož pokus vyrazil Kašík před sebe, kde se nejlépe zorientoval Petr Koblasa. Ten zkoušel objet branku, ale hostující brankář se stihl přesunout.
30:07
Piráti pokračují ve své aktivní hře. Jejich další akce byla ovšem ukončena poté, co se Chomutovští dostali do ofsajdového postavení.
29:13
Hostům skončila přesilovka a následně inkasují. IVAN HUML se vrátil z trestné lavice, prodral se po levé straně do útoku a vyzkoušel pozornost Kašíka. Ten jeho pokus vyrazil jen před sebe, a tak se chomutovský centr mohl bekhendem dostat do zakončení – 5:2! Bez asistence.
28:58
Z podobné pozice to zkoušel také Tomáš Žižka, ale jeho pokus skončil pouze mimo tři tyče chomutovského brankáře.
28:45
Poté se hostům nedařilo dlouho něco vymyslet. Vše tedy zakončoval Jiří Marušák. Jeho nahození skončilo ovšem v lapačce pozorného Laca.
27:39
Od mantinelu se až před branku dostal Robert Říčka, jehož pokus rozvlnil síť chomutovské branky. Tento pokus byl Ján Laco nejspíše nechytil!
27:10
Domácímu celku se povedlo vyhrát buly. Jeden z bránících hráčů se zmocnil kotouče a rychle jej vyhodil mimo obranné pásmo.
27:04
Petr Koblasa nahrnul bekhendem kotouč do branky, kde se pokoušel prosadit Ivan Huml. Ten je následně vyloučen za bránění brankáři.
26:13
Z levé strany to zkoušel přes obránce Štěpán Hřebejk, jehož pokus vyrazil hostující brankář svou hokejkou do rohu kluziště.
25:55
Hosté jsou již v plném počtu. V další akci byli domácí hokejisté nalezeni v ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:27
Přihrávku za branku nedokázal ideálně zpracovat Vladimír Růžička. Puk se od jeho čepele odrazil vysoko nad branku do ochranné sítě.
25:18
Následně zakončoval Brett Flemming, kterému se ale po nahrávce od Davida Kašeho nepovedlo překonat pozorného Kašíka v brance.
24:39
Michal Poletín našel zpoza branky Bretta Skinnera, jehož pokus z vrcholu kruhů vyrazil Libor Kašík do ochranné sítě.
24:19
Kombinace domácích byla přerušena poté, co nahrávka Michala Vondrky byla ztečována mimo útočné pásmo domácích.
23:46
Domácí budou pokračovat ve svém snažení. Filip Chytil zasáhl hokejkou Juraje Valacha, a tak uvidíme další přesilovku domácích.
23:03
Domácí i nadále pokračovali ve velkém tlaku. Vladimír Růžička se dostal po levé straně do útočného pásma, aby mezi kruhy našel DAVIDA KAŠEHO. Mladý chomutovský hráč zakončoval přesně. Asistence: Vladimír Růžička a Jan Rutta.
22:32
Od modré čáry pálil Jan Rutta, jehož pokus vyrazil Kašík pouze na hokejku Michala Vondrky, ale i jeho pokus dokázal hostující brankář vyrazit!
22:17
Tomáš Žižka míří na trestnou lavici poté, co Davida Kämpfa přidržoval za brankou Kašíka.
21:57
Domácí mají výhodu. Za brankou byl faulován David Kämpf. Domácí tak mají zatím výhodu.
21:02
Od modré čáry pálil Roman Vlach, jehož střela se mezi tyče nedostala. Bránící hráč puk dokázal zastavit před Lacem.
20:01
Hosté vstoupili do druhé třetiny s Liborem Kašíkem, který v brance nahradil Tomáše Štůralu.
20:01
V chomutovském obranném pásmu se upravuje led, a proto se ještě nehraje. Uvidíme, zda to domácí ledaři dají co nejdříve do pořádku.
Oba celky jsou zpátky na ledové ploše, a tak druhá třetina dnešního střetnutí bude moci začít. Viděli jsme již pět branek!
Další třetina začne přibližně v 18:27.
Gólová první třetina končí. Zlín se dostal ve třetí minutě do vedení, kdy se na brankovišti prosadil Robert Říčka. Piráti hned minutu na to vyrovnali zásluhou Davida Kämpfa, kterého napodobil v osmé minutě Vladimír Růžička. Zlín se ovšem nevzdal a dvě minuty před koncem srovnal. Do šaten jdou ale i tak šťastnější domácí, jenž zásluhou Michala Poletína upravili na průběžných 3:2.

Střely na branku: 19:9
20:00
19:26
A nakonec Piráti ještě jednu branku dávají! MICHAL POLETÍN se dostal k puku na pravém kruhu, odkud rychlou střelou zakončoval. Jeho pokus nějak propadl Tomáši Štůralovi za záda, a tak je stav ve dvacáté minutě 3:2. Asistence: Dávid Skokan a Juraj Valach.
19:05
Přihrávku mezi kruhy dostal Michal Poletín, který svým pokusem trefil jen boční síťku zlínské branky. Aktivita domácích pokračuje.
18:42
Chomutovskou arénou to nyní zvučně zacinkalo! Vladimír Růžička se po levé straně dostal do příležitosti, ale trefil důraznou ránou jen tyč Štůraly.
18:17
Domácí se hnali do útoku, ale nahození Jana Rutty ze středního pásma nebylo dále zakončeno. Zlín se tak dostává k puku.
17:34
I hosté svojí početní výhodu využívají! PETR HOLÍK si sjel zpoza branky až mezi kruhy, kde dostal mnoho času. Následně se mu tak povedlo svou střelou překonat Jána Laca! Asistence: Oldřich Kotvan.
16:59
Po levé straně se nacpal až do brankoviště David Kämpf, kterému se ale nepovedlo trefit branku. Puk projel brankovištěm a skončil mimo branku.
16:27
Miroslav Blaťák zakončoval od modré čáry přímo doprostřed branky. Na tomto místě byl pozorný Ján Laco, který jeho pokus chytil.
16:01
Střela Jiřího Marušáka od modré čáry byla zajímavě tečována. Roman Vlach svou tečí zamířil jen do rohu kluziště.
15:55
Pirátům se zatím daří bránit se povedeně. Juraj Valach nahazoval kotouč po mantinelu, který ovšem skončil jen mezi diváky.
15:36
Uvidíme první přesilovku Zlína! Marek Račuk ve středu ledové plochy zahákoval jednoho z hostů a odsedí si tak svůj trest.
14:54
Po příklepu pálil hodně tvrdě hostující Jiří Marušák. Tomu se ale z pravého kruhu nepovedlo trefit branku, kterou dnes hájí Ján Laco.
14:36
Zlínskému celku se povedlo vybojovat útočné pásmo nahozením na branku slovenského brankáře. Vhazuje se po jeho levé ruce.
13:57
Střela Tomáše Kudělky od modré čáry byla tečována dvakrát, než se dostala před branku. Poslední teč Marka Tomici šla ovšem nad branku.
13:37
Po delší době se domácí dostali do akce. Brett Flemming se prodral po pravé straně do zakončení, ale jeho střelu dokázal zblokovat Oldřich Kotvan.
12:42
Po přejetí modré čáry jen tak nahazoval na branku Štůraly Marek Tomica. Jeho záměr byl úspěšný, vybojoval totiž vhazování před zlínskou branku.
12:01
Brett Flemming se s pukem dostával po levé straně do dobré pozice a následně posouval kotouč před branku. Tam se ale k puku nikdo z domácích nedostal, ačkoliv byla branka Štůraly odkrytá.
11:12
Miroslav Blaťák střílel nebezpečně od modré čáry. Ještě nebezpečněji tečoval Roman Vlach. Jeho teč ovšem skončila na hrudi Jána Laca.
10:18
Z levého kruhu oslovoval Petra Koblasu parťák z útoku, Štěpán Hřebejk. První jmenovaný ovšem nedokázal na dlouhou hokejku zakončit.
09:52
Následně se domácí celek dostal do útočného pásma, kde se jim ale nepovedlo zakončit. Přihrávka Marka Tomici na modrou čáru byla nepřesná.
09:12
Piráti jsou i nadále u puku. Nyní vidíme jejich kombinační hru za brankou Jána Laca. Uvidíme, zda se jim následně povede něco vymyslet.
08:17
Chomutov pokračuje v aktivní hře. Ondřej Dlapa to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus nakonec v brance neskončil. Hostující brankář nic neviděl.
07:42
Po aktivitě jde domácí celek do vedení! Ve skrumáži před brankou byl nejaktivnější VLADIMÍR RŮŽIČKA, kterému se povedlo důrazně překonat Tomáše Štůralu. Asistence: David Kaše a Marek Tomica.
07:17
Marek Račuk zadovkou našel Vladimíra Růžičku, ale i tento pokus skončil v lapačce pozorného zlínského brankáře. Aktivita domácích pokračuje.
06:58
Po střele Humla od modré čáry se puk odrazil od mantinelu k Michalu Vondrkovi. Ten ovšem z úhlu branku nedokázal trefit.
06:28
Další pokus vyslal z levého kruhu Ivan Huml, ale i proti jeho pokusu byl Tomáš Štůrala připraven. Huml nenašel na přední tyčce místečko.
06:18
Poté se do šance dostali také domácí. Jan Rutta obkroužil branku a zakončoval na zadní tyčku, odkud se mu povedlo trefit jen beton Štůraly.
05:37
Antonín Bořuta se následně dostával do zajímavé šance. Od modré čáry spíše nahazoval před branku, ale kotouč skončil na tyčce! Ján Laco následně puk přikryl!
05:28
I následně to zkoušel Antonín Honejsek. Do jeho střely z pravé strany ovšem padl bránící Tomáš Kudělka, jenž zamezil dobré šanci.
05:12
Antonín Honejsek nahazoval od modré čáry před branku. Před Lacem se snažil tečovat Ondřej Veselý, ale ten kotouč nedokázal poslat do branky.
05:02
Následná kombinace se Pirátům nepovedla, puk skončil na zakázaném uvolnění a my tak uvidíme vhazování před brankou Laca.
04:41
Marek Račuk posílal Ivana Humla do dalšího protiútoku. Chomutovský centr se řítil sám na Štůralu, kterého ovšem bekhendovým pokusem nepřekonal!
03:51
Nabízená výhoda je domácím celkem využita! Po vhazování před Jánem Lacem se domácí dostali do protiútoku. Vladimír Růžička našel přesnou přihrávkou DAVIDA KÄMPFA, jenž se v tváří tvář brankáři nemýlil! Asistence: Vladimír Růžička a Juraj Valach.
03:29
Nyní budou mít domácí hokejisté šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici míří Antonín Honejsek, jenž zastavoval pronikajícího Vondrku.
02:45
Nyní se ovšem hosté do vedení dostávají! Po střele z levé strany, kterou Laco vyrazil před sebe, se k puku dostal ROBERT RÍČKA, jenž kotouč doklepl za záda dezorientovaného chomutovského brankáře! Asistence: Roberts Bukarts a Oldřich Kotvan.
02:31
Ondřej Veselý se dostával s pukem do zakončení, kde byl ale lehce držen. Zakončit se mu nakonec povedlo, ale Laco byl připraven.
02:23
K ničemu ovšem nedošlo. Ondřej Buchtela hledal Martina Šťovíčka, který jeho přihrávku nedokázal zachytit. Píská se zakázané uvolnění.
02:04
Zlín se následně pokoušel dostat do nějaké akce, ale ta nevyšla. Domácí celek tak kombinuje za svojí brankou a pokouší se něco vymyslet.
01:34
Hned po vhazování to zkoušel nejproduktivnější Pirát, Michal Poletín. Tomu se ale z levé strany nepovedlo trefit branku. Puk skončil jen nad.
01:28
Vladimír Růžička se dostal po pravé straně do pásma a následnou přihrávkou hledal Bretta Flemminga. Tomu se ale z dobré pozice nepovedlo překonat Štůralu.
00:56
Puk se dostával zpoza branky na Marka Račuka, který byl ve vyložené pozice. Z té se mu ale touš nepovedlo zasáhnout, a tak Zlín vyhodil na zakázané uvolnění.
00:18
Robert Bukarts vyslal první střelecký pokus utkání. Z pravého kruhu se mu ovšem povedlo trefit jen připravený beton Jána Laca.
00:05
Úvodní vhazování vyhrál chomutovský Ivan Huml. Piráti se tak k puku dostali a kombinují za svojí brankou.
00:01
Na ledovou plochu chomutovského stadionu přijíždějí hokejisté Zlína, které za pár sekund napodobí také domácí Piráti. Přejeme příjemnou zábavu!

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Buchtela, Chalupa – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Matějíček, Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Horák – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, O. Veselý – Chytil, Podešva, Kubiš – Šťastný, Hrazdíra, J. Ondráček.

Rozhodčí: Hribik, Wehrli – Jelínek, Suchánek.
Poslední extraligová utkání

Piráti Chomutov 1:4 HC Olomouc
27. Skinner (Vondrka, Rutta) – 3. J. Knotek (Vyrůbalík, Ostřížek), 6. J. Mikúš (Vyrůbalík, Houdek), 21. Laš (Vyrůbalík, Konrád), 46. J. Knotek (J. Mikúš)

PSG Zlín 4:3sn. HC Oceláři Třinec
1. Bukarts (Marušák, P. Holík), 35. Honejsek (Marušák), 53. P. Holík (Bukarts, Říčka), rozh. náj. Honejsek – 15. Kreps (Rákos), 30. Chmielewski (Marosz, Hrňa), 39. Adamský (Polanský)

PSG ZLÍN (V – P – P – P – V)
7 zápasů, 8 bodů (2-1-0-4)

Zlínu se na začátku sezóny opět nedaří, ale má hned o dva zápasy méně, než ostatní celky extraligy. Ševcům se naposledy povedlo ukončit třízápasovou sérii porážek. Třinec se jim povedlo porazit jako první celek celé soutěže.