Hradec Králové - Chomutov: Gólostroj pokračuje, na 9:3 zvýšil Köhler

Ode mě je to v tuto chvíli již vše, přeji vám hezký zbytek týdne a u dalších hokejových bitev se těším na počtenou!
To byl vskutku vyčerpávající zápas! Ve FORTUNA aréně jsme viděli hned DVANÁCT branek, z nichž rovná polovina padla až ve třetí periodě. Po většinu zápasu měli herně i střelecky navrch Hradečtí, kteří také dokázali vsítit o šest gólů víc než Piráti. V celkovém součtu tedy Mountfield zvítězil poměrem 9:3 a prodloužil svou sérii vítězných domácích utkání na osm. Naopak Chomutov musel poprvé v roce 2017 sklonit hlavu a z duelu nebere ani bod.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 8 (38)
Chomutov – 15 (29)
Nejlepšími hráči dnešního klání jsou vyhlášeni na hostující straně David Kaše (0+1) a z domácích řad Rudolf Červený (0+4).
59:34
Moc teď nechybělo k tomu, aby Jarůšek od pravé tyčky završil desítku!
59:18
Hradec právě vstřelil branku!
Po devíti vteřinách, jež uplynuly z hradecké přesilovky, se Mountfield trefuje podeváté v zápase! Čistě vyhrané buly doputovalo na modrou čáru k Newtonovi, jenž vypálil na bránu. Letící kotouč tečoval těsně před gólmanem BEDŘICH KÖHLER, který navyšuje již na 9:3. Asistence: Jake Newton, Jaroslav Bednář.
59:09
Na trestnou lavici putuje Vladimír Růžička, jenž obdržel trest za krosček a Chomutov jde do čtyř.
58:57
Čáp byl tvrdě naražen na mantinel a Hradec hraje v ponechané výhodě!
58:28
A krátce po jednom ofsajdu je tu druhý, znova ho mají na svědomí Piráti.
58:25
Postavení mimo hru v podání Chomutova, buly proběhne ve středním pásmu.
57:52
Dnešním gólovým hodům přihlíží pod Bílou věží 5013 diváků!
57:40
Nepříjemně před Rybárem přejížděl Rutta, tečovat nahazovaný kotouč se mu ale nepovedlo.
56:58
Valachova přízemní rána od modré čáry zazvonila o vzdálenější tyč!
56:24
Ten však končí už ve středním pásmu, kde se k černé pryži dostali hosté.
55:57
Za vlastní bránou získal puk Čáp, jenž zakládá hradecký útok.
54:40
Co se v posledních minutách děje, to je neuvěřitelné, ve FORTUNA aréně jsme svědky dalšího přesného zásahu! Z blízkosti modré čáry vystřelil Červený a jeho ránu Laco vyrazil jen před sebe. U pravé tyče si touš našel JIŘÍ ŠIMÁNEK, který ji bekhendem dostal do poloprázdné brány – 8:3. Asistence: Rudolf Červený.
52:51
Piráti právě vstřelili branku!
Chvíli po hradeckém gólu se prosazují také Chomutovští! Kotuč se odrazil příhodně pro BRETTA SKINNERA, jenž jakožto obránce tečoval puk do odkryté části domácí svatyně – 7:3. Asistence: Vladimír Růžička, David Kämpf.
52:26
Ani na čísle osm se nezastavil gólový příděl dnešního večera, Hradečtí střílí další branku! Do pásma nahodil kotouč pro TOMÁŠE KNOTKA Šimánek a už to vypadalo, že u černé pryže bude dříve než domácí útočník brankář Laco. Ten však svým skluzem puk pokrýt nedokázal, a tak ho efektní rybičkou dostal mezi tři tyče Knotek – 7:2. Asistence: Jiří Šimánek, Rudolf Červený.
52:12
Zprava nahazoval puk do brankoviště Šimánek, ani jeden z hráčů postavených před Lacem ale tečovat nestihl.
51:29
Koblasu odstavil při útočných snahách od puku Štajnoch a oba týmy odcházejí střídat.
50:49
A ta skončila Kämpfovou střelou z prostoru mezi kruhy, Rybár ale secvakl své betony včas a následně kotouč přikryl lapačkou.
50:36
Dragounův oblouček se snesl za Lacovu bránu, odkud Piráti zakládají další akci.
50:03
Zadovkou hledal Džerinš od mantinelu Šimánka , ten však tísněn obráncem nezpracoval a Laco zasahovat nemusel.
49:25
Newton pouze nahodil do útočného pásma a odchází střídat. Následný souboj o puk v rohu vyhráli hosté, kterým se však zatím nedaří vyrazit dopředu.
48:40
Před dojíždějícím Tomicou raději Rybár přikryl přízemní střelu a buly tak proběhne po jeho pravici.
47:57
Lvi se drželi v útoku, nakonec však místo střely jsou nuceni couvat, neboť puk se dostal až za modrou čáru.
47:28
Flemmingova rána byla ztečována mimo tři tyče.
47:21
Koblasova střela z pravého kruhu končí v Rybárově výstroji a následuje přestávka určená komerčním účelům.
45:43
A je to znovu o čtyři góly, Východočeši se trefují pošesté v zápase! Z mezikruží vystřelil na bránu Dej a jeho střelu si za chomutovskou svatyní našel Bednář. Ten poslal kotouč před pravou tyč, kde byl pohotový ROMAN KUKUMBERG, jenž i na kolenou dokázal puk dopravit do odkryté části soupeřovy klece – 6:2. Asistence: Jaroslav Bednář, Rastislav Dej.
45:04
Znovu v akci Petr Koblasa, jeho střelu z pravého kruhu ale kryje Rybár.
44:53
Koblasa se už už chystal předkládat touš spoluhráčovi osamocenému v mezikruží, na poslední chvíli však skočil na led Čáp a nahrávce zamezil!
44:26
Tentokrát mohl dlouhé vyhození Hradeckých tečovat jeden z Pirátů a icing se nepískal.
43:55
Touš vyslaný hradeckými hráči se dokutálel až na zakázané uvolnění. Ve třetí třetině má zatím lehce navrch Chomutov.
43:38
Koblasa nejprve vystřelil z levé strany, poté sebral vyražený kotouč, objel bránu a zkusil to ještě z druhé strany. Vyznamenala se však Rybárova lapačka.
43:16
Kotouč se dotkl ochranné sítě a vhazovat se bude po Rybárově levici.
41:58
Necelé dvě minuty uběhly z poslední dvacetiminutovky a Chomutov opět snižuje! Kaše nahazoval z velkého úhlu do Rybárova brankoviště, kde se po několika neúspěšných pokusech povedlo doslova dostrkat puk za čáru MICHALU POLETÍNOVI – 5:2. Asistence: David Kaše, Tomáš Kudělka.
41:27
Dragoun vysílal do samostatného úniku Picarda, rozhodčí však akci ukončili svým hvizdem – ofsajd!
41:07
Růžičkův pokus z úhlu byl zpomalen bráním hráčem a pouze doklouzal před Rybára.
40:26
Zatím si Hradečtí jen přihrávají v obranném pásmu a nenašli recept, jak přejít chomutovský forčekink.
40:01
Oproti první periodě, v níž jsme byli svědky hned pěti branek, padla ve druhé třetině jediná, a to na straně Chomutova. Ten dokázal využít svou první početní výhodou utkání, když z pravého kruhu mířil přesně lídr extraligového bodování Michal Vondrka. Trestné střílení měl v sedmadvacáté minutě k dispozici domácí Bednář, to však neproměnil a po čtyřiceti minutách hry je tak stav duelu 5:1 pro Východočechy.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 11 (30)
Chomutov – 5 (14)

Další dvacetiminutovka začne přibližně v 19:51.
40:00
39:49
Na vzdálenější tyč zkoušel z pravého kruhu zacílit Džerinš, kotouč ale jen prolétl kolem tyčky.
39:16
Ofsajd domácích a znovu je tak hra přerušena.
39:07
Podruhé v zápase končí puk mimo kluziště a stává se suvenýrem pro jednoho z diváků.
38:26
Jarůšek vyslal pokus z prostoru mezi kruhy, touš se ale zastavil o nohy bránících hráčů.
37:25
Domácí jsou na ledě již v pěti a druhá chomutovská přesilovka zápasu tak využita nebyla.
37:16
Piráti se stále drží v pásmu, k nebezpečnější střele se ale zatím nedostali.
36:44
Humlovo nahození od modré tečoval Pletín, černá pryž ale skončile jen vedle tyče.
35:54
Hradecký tým vyhazuje kotouč až za Lacovu bránu.
35:25
Po Dietzově střele od modré přichází nejen komerční pauza, ale také udílení trestů. Za hrubost je vyloučen Köhler a Chomutov má k dispozici přesilovku.
35:15
Po objetí branky nahazoval puk do ohně Köhler, jeho nabídku ale nikdo nevyužil.
34:21
Po ose Dragoun – Kukumberg se dostal touš až k Jarůškovi, jenž najížděl do mezikruží z druhé vlny. Laco připisuje úspěšný zásah.
34:06
Hradečtí jsou na ledě již dlouho, když nyní vyhodili na zakázané uvolnění, a tak si domácí střídačka bere timeout.
33:54
Havlovu střelu vyraženou Rybárem se ještě pokoušel dorážet Růžička, domácí gólman ale i s mírným výskokem situaci zvládl.
33:41
Chvíli potom, co jsou Piráti kompletní, se proviňují technickým přestupkem v podobě icingu.
33:29
Vondrkovu nahrávku, který chtěl zahrozit ve vlastním oslabením, zblokovala domácí hokejka.
32:47
Kotouč se nyní nachází až za svatyní Rybára a Chomutovští rychle střídají.
32:24
Gregorc napálil jen prvního bránícího hráče a Lvi musejí vyklidit pásmo.
31:59
Zpoza brány nahazoval do brankoviště Bednář, kde stál připravený Köhler. Ten ale obtěžován obránci nasměrovat puk mezi tři tyče nedokázal.
31:40
Za vlastní bránou se sekáním provinil Růžička a už míří k trestoměřičům. Přesilovka pro hradecké barvy.
31:06
Chalupa se svou střelou narazil pouze na Dejovu hokejku a puk skončil až v hledišti mezi diváky.
30:11
Džerinš vyhrál buly přesně mezi beky a domácí tak museli vyklidit pásmo. Následné nahození si za bránou našel Laco a rozehrál.
30:01
Tahle severočeská rozehrávka svého adresáta nenašla a skončila až na zakázaném uvolnění.
29:52
Poté, co zleva prověřil Laca Newton, přichází čas třetí komerční pauzy zápasu.
29:27
Hradečtí jsou na puku a snaží se dostat do útočné třetiny, Piráti však nyní svou modrou čáru brání dobře.
28:33
Do hry se svou rozehrávkou v krátkém časovém rozmezí zapojili oba gólmani, ani na jedné straně však jejich pomoc ke střele nevedla.
27:06
Hosté jsou v pěti, čas přesilovky vypršel.
26:59
Jarůšek dostal Laca kousek z brány a zpoza brankové čáry zkoušel puk odrazem o jeho výstroj dostat do brány. Ani on, ani dorážející Šimánek ale situaci ve svůj prospěch nevyužili.
26:03
Jaroslav Bednář zkoušel najet z levé strany a vystřelit, jeho úmysly ale Laco vystihl a letící kotouč vyrazil.
26:03
Bednář se proháčkovával do samostatného úniku, byl ale hákován Ruttou a je nařízeno trestné střílení!
25:51
Nyní je kotouč až za Rybárovou brankou.
25:37
Stejně tak neuspěla ani Köhlerova dorážka, kterou chomutovský gólman přikryl rukavicí.
25:26
Hradecké kombinace zakončoval z pravého kruhu Newton, jeho rána si ale na Laca nepřišla.
25:04
Početní výhodu mají nyní k dispozici Východočeši, neboť Koblasa se provinil vysokou holí a obdržel dvouminutový trest.
24:34
Dragoun přenechával na pravém kruhu Picardovi, jenž zavezl puk blíže k bráně a vystřelil. ani jeho střela ani Dragounova dorážka se ale neujaly.
23:26
Svou první přesilovku zápasu Piráti využívají a snižují na rozdíl čtyř gólů! Od mantinelu si na pravý kruh vybruslil MICHAL VONDRKA, jenž mířil přesně. V úspěšné střele mu pomohl i spoluhráč, jenž projel Rybárovým brankovištěm – 5:1. Asistence: Brett Skinner, Ivan Huml.
23:07
Jako nedovolené posoudili rozhodčí bránění Čápa a Hradec jde do čtyř – přesilovka pro Chomutov.
22:14
Picard se u mantinelu nedal a vybojoval pro svůj tým puk, ten ale stejně nakonec skončil v moci hostů.
21:47
Ve chvíli, kdy Poletín vyslal svou střelu z uctivé vzdálenosti, odpískali rozhodčí ofsajd.
21:21
Útok domácího celku je zastaven postavením mimo hru.
20:45
A Laco hned musel čelit střele z mezikruží, připsal si první úspěšný zákrok.
20:01
20:00
Před druhou třetinou dochází k výměně hostujících gólmanů, do branky Chomutova se staví Ján Laco.
To byla třetina! Hradečtí v ní měli po úvodním oťukávání navrch, a to nejen střelecky, ale i gólově. První branka padla již v 5. minutě, hned čtyři pak Východočeši přidali v druhé polovině úvodní periody. Celkem tedy v jedné třetině vsítili pět gólů, což se jim nepovedlo od listopadu 2013, kdy ve třetí třetině přehráli poměrem 5:0 Liberec. Chomutovští mají před sebou nelehký úkol – jestli chtějí zápas ještě zdramatizovat a zaútočit na body, musejí minimálně pětkrát překonat domácího brankáře.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 19
Chomutov – 9

Další dvacetiminutovka začne přibližně v 18:56.
20:00
19:56
Na chviličku se puk dostal do středního pásma a pak zpět do chomutovského útočného, což znamená ofsajd hostů.
19:38
Puk skončil po souboji až za plexisklem, vhazovat se bude ve střední třetině.
18:43
Ještě v první dvacetiminutovce završuje Mountfield druhou přesilovkovou trefou bůra! Krásnou přihrávku na střelu z první obdržel RASTISLAV DEJ, který svou dělovkou z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:0. Asistence: Jaroslav Bednář.
18:26
Od modré pálil Gregorc, jeho rána ale jen narazila na zadní mantinel.
17:12
Za podražení putuje na trestnou lavici Tomica, početní výhoda pro Mountfield.
16:14
Domácí jsou při chuti, Král teď musel řešit nejednu střelu.
15:04
To jsou věci, po dalších 25 vteřinách zvyšují domácí na rozdíl čtyř branek! Do mezikruží předložil kotouč JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI Červený. Východočeská dvaadvacítka si pak položila brankáře a zavěsila přesně pod horní tyč – 4:0. Asistence: Rudolf Červený, Zdeněk Čáp.
14:39
Pouhých šest vteřin uběhlo z hradecké přesilovky a je to již 3:0! Zblokovanou střelu si u pravé tyče našel Červený, který zadovkou vrátil puk před bránu. Tam byl připraven RICHARD JARŮŠEK, kterému stačilo nastavit hokejku a doklepnout touš do sítě – 3:0. Asistence: Rudolf Červený, Martin Štajnoch.
14:34
Vondrka putuje podruhé v zápase za katr, tentokrát za vražení na hrazení, a Hradec bude hrát přesilovku.
13:49
Než se stihl u levé tyčky dostat ke kotouči Bednář, byla zde hokejka Krále, která případné nebezpečí odvrátila už v jeho zárodku.
13:13
Podobně jako při gólové situaci Picard se teď na dlouhou hůl zkoušel prosadit i Dragoun, proti jeho pokusu ale brankář Chomutova zasáhl a vyrazil ho do rohu.
12:41
Štajnoch neseřídil dobře mířidla a jeho dělovka minula hostující klec.
12:23
Po střetu Newtonovy hokejky s tou Vondrkovou se touš podíval na střídačky.
12:08
Vondrka dával zadovkou puk Humlovi, ten ale z první trefuje jen boční síť. Na ředě je komerční přestávka.
11:04
Už je to o dva góly! Po levé straně najel s pukem do pásma Dragoun, jenž nahrával do mezikruží ALEXANDRU PICARDOVI. Tomu sice šel kotouč na dlouhou hůl, i tak si sním ale poradil a mezi Královými betony ho došťouchl do brány – 2:0. Asistence: Michal Dragoun, Zdeněk Čáp.
10:59
Ihned po buly pálil Koblasa, Rybár si ale mezeru mezi rukou a tělem pohlídal.
10:41
Jedovkou zprava se prezentoval Kaše, Rybár však vykopl pravý beton včas.
10:13
Předchozí střídání se vyplatilo především hostům, kteří nyní vyhodili na icing a zmíněnou akci výměny hráčů by teď provést nemohli.
09:44
Hradečtí nenechali Pirátům klid na rozehrávku a ve středním pásmu se zmocnili kotouče. Následně oba celky střídají.
08:58
Zpoza brány si před svatyni hostů vybruslil Dvořák, jeho bekhendový pokus šel ale jen do Královy výstroje!
07:56
Dragounovi se příliš nepovedla rozehrávka a sám mohl před Rybárem operovat Kaše, než však zkrotil kotouč, byla zpět hradecká obrana.
07:39
A stejně tak nyní, když si pohlídal ránu ze střední vzdálenosti.
07:19
K levé tyčce se snažil vytočit Skokan, Rybár měl ale výstroj tam, kde být měla.
06:47
Bednářův pokus byl Valachem sražen do ochranné sítě a vhazování proběhne po pravici gólmana Pirátů.
06:37
Rybár zasáhl proti nepříjemné střele z mezikruží a přichází na řadu komerční pauza.
06:32
Na pravém kruhu se dostal ke střele Rutta, rozvlnil však jen boční síťku domácí klece.
05:54
Jarůšek chtěl dojet puk a vystřelit z bezprostřední blízkosti, blíže k touši měl ale Král.
04:16
První gól dnešního klání je na světě, Východočeši jdou do vedení! Do pásma zavezl kotouč Kukumberg, jenž následně nahrál Dejovi. Ten naslepo od pravé tyče našel úplně volného najíždějícího si JAROSLAVA BEDNÁŘE, který nastavil hůl a poslal kotouč do odkryté části hostující svatyně 1:0. Asistence: Rastislav Dej, Roman Kukumberg.
03:47
Do útočné třetiny se snažil prokličkovat Flemming, narazil však na obranný pás Hradeckých a puk mu odebral Knotek.
03:04
Početní výhoda již skončila, hosté bruslí v pěti. Zároveň je také Hradeckým pískán ofsajd.
02:49
Vydarený přenechával do mezikruží Picardovi, ten však svou ranou našel jen Královu lapačku.
02:35
Ne, ani teď se nepovedlo zavést puk Džerinšovi.
01:59
A znovu putuje kotouč až k Rybárovi, Východočechům se vůbec nedaří udržet delší dobu v pásmu.
01:24
Gregorc od modré čáry narazil jen na val těl stojících před ním a chvíli poté se Chomutovským povedlo vyhodit.
00:59
Velmi brzy přichází první přesilová hra, kterou si zahrají domácí – Vondrka jde pykat za podražení.
00:48
Na druhé straně se z levého kruhu zkoušel prosadit Dietz, zasáhla Králova lapačka.
00:15
Nejproduktivnější muž extraligy Michal Vondrka se postaral o první střelu zápasu, když vypálil z pravého kruhu. Rybár vykryl pravým betonem.
00:06
Uplynulo šest vteřin ze hry a už se přerušuje – zakázané uvolnění Chomutova.
00:01
Za malou chvíli již začne samotné klání, hráči se pomalu stavějí na úvodní buly.
A vzápětí přichází druhý předesílaný ceremoniál, při němž je za 500 zápasů v Tipsport extralize oceněn Rastislav Dej a za 700 startů ve stejné soutěži také Bedřich Köhler.
Na ledové ploše právě probíhá ceremoniál, při němž fanoušci spolu s hráči předali šek s výtěžkem prosincové Skóruj pro... na 36 tisíc korun Františku Jančurovi.
Pojďme se společně podívat, jaké změny se oproti minulým kláním odehrály v sestavách. Na obou stranách naskočí do zápasu jiný gólman, než v předchozím duelu. Za Hradec naskočí do brány Patrik Rybár, mezi třemi tyčemi hostí se představí Tomáš Král.

Místo beka Martina Bači se na soupisku Východočechů dostal Štěpán Havránek, pro nějž půjde o třetí start v Tipsport extralize.

Vinou zdravotních problémů chybí v sestavě Pirátů Jakub Sklenář, místo nějž v útoku naskočí Nicolas Hlava.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Š. Havránek – Červený (A), Džerinš, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák. Trenér: Václav Sýkora.

Piráti Chomutov: Král (J. Laco) – Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Skokan – Kaše, V. Růžička, Tomica (A) – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Raška, Lauko. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Barvíř, Blümel.
A před dnešním duelem nás čeká ještě další ceremoniál. Za 500 odehraných zápasů v české nejvyšší soutěži bude oceněn hradecký Rastislav Dej, podobné pocty se pak za 700 zvládnutých utkání dostane i dalšímu východočeskému hráči Bedřichu Köhlerovi.
Právě akci Skóruj pro... bude věnována i část dnešního předzápasového programu. Celý prosinec východočeští hráči společně s fanoušky skórovali pro Františka Jančuru trpícího dětskou mozkovou obrnou. Jemu a jeho rodině bude dnes předán šek s prosincovým výtěžkem.
Oba kluby spojuje kromě hokeje i mimosportovní úroveň – jak Hradec, tak Chomutov se totiž v letošní sezóně zapojily do charitativních projektů. Zatímco první roční severočeské akce PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI proběhne tuto neděli, hradecký projekt Skóruj pro... běží již od prosince.
Letošní vzájemné zápasy

Již dvakrát se letos střetli Lvi s Piráty a v obou případech slavil výhru domácí celek. Říjnový vyrovnaný duel ovládli v základní hrací době Východočeši, prosincové klání bylo ještě o poznání dramatičtější. Ještě 40 vteřin před třetí sirénou byli tehdy ve vedení Hradečtí, Severočechům se však podařilo vstřelit vyrovnávací branku. V prodloužení se pak prosadil David Kämpf, jenž tak přisoudil bonusový druhý bod Chomutovu.

16.10.2016 Hradec – Chomutov 3:2
2.12.2016 Chomutov – Hradec 5:4p
Pohled do chomutovské kabiny

Nejproduktivnější hráč: Michal Vondrka (37 bodů, 18+19) – je zároveň i nejlepším střelcem a nahrávačem týmu, v současné době vévodí kanadskému bodování celé extraligy
Nejvytěžovanější brankář: Ján Laco (31 utkání, úspěšnost 89,87 %, 2,67 gólu na zápas)
Piráti Chomutov – 7. místo, 61 bodů, skóre 112:111

Jestliže jsme o Mountfieldu mluvili jako o mužstvu s dobrou aktuální formou, pak to samé musíme říci i o Pirátech. V posledních pěti kláních totiž Chomutov zaznamenal jedinou porážku, a to proti tehdejšímu lídrovi z Třince (1:3).

Od té doby se však na sever Čech vozila výhradně tříbodová vítězství. Olomouc zdolali Chomutovští poměrem 3:1, s tím samým výsledkem si pak vyšlápli i na Zlín. Vyrovnané utkání s Boleslaví překlopili na svou stranu a vyhráli 3:2, zatím poslední duel pak sehráli Piráti s brněnskou Kometou. V utkání bohatém na branky zaznamenali hned šest přesných zásahů a připsali si přesvědčivé vítězství 6:3.
Pohled do hradecké kabiny

Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Bednář (31 bodů, 7+24)
Nejlepší střelec: Bedřich Köhler (12 gólů)
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář (24 asistencí)
Nejvytěžovanější brankář: Patrik Rybár (25 utkání, úspěšnost 92,56 %, 1,94 gólu na zápas)
Mountfield HK – 6. místo, 62 bodů, skóre 107:87

Po návratu ze Spengleru to hradeckému týmu šlape. Na rozjeté mužstvo zpod Bílé věže postupně narazily dva vedoucí celky extraligy, a sice Liberec, nad nímž Východočeši zvítězili 3:2, a Třinec, jenž Hradci podlehl poměrem 1:5. Na Lvy si nepřišli ani Vítkovičtí, kteří museli skousnout porážku 3:6.

Komu se však naopak povedlo ukončit pětizápasovou hradeckou šňůru výher, to bylo mužstvo Zlína. Zimní stadion Luďka Čajky nemají Východočeši příliš v oblibě, což se ukázalo i v pátek, kdy Ševcům podlehli 1:4. I přesto však dnes mohou Hradečtí navázat na jinou vítěznou sérii – z domácího ledu si totiž mohou poosmé v řadě odnést tříbodovou výhru.
Příjemný den z hradecké FORTUNA arény! Základní část Tipsport extraligy se nezadržitelně blíží ke konci své třetí čtvrtiny, poslední zápas 39. kola je na programu právě dnes. Domácí Mountfield HK v něm vyzve chomutovské Piráty a vy můžete být prostřednictvím našeho on-line přenosu u toho.