Hradec Králové - Třinec: Rozhodnuto! Autorem vítězného gólu se stal Richard Jarůšek

Ode mě je to pro tuto chvíli už opravdu všechno. Přeji vám hezký nedělní večer a příjemný týden. Někdy u dalších onlajnů na počtenou.
Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Richard Jarůšek a Vladimír Dravecký.
Krásná hokejová bitva je u konce a domácí tým obral lídra tabulky o body! V nervy drásajících nájezdech rozhodl Richard Jarůšek. Mountfield tak ovládl třetí zápas v řadě za dva body.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Autorem vítězné branky je RICHARD JARŮŠEK.
Richard Jarůšek rozhoduje! Naznačil blafák do bekhendu, ale stáhl puk zpět na forhend a nad betonem Hamerlíka dává branku!
Zakončení mezi nohy není nikdy dost... Irgl Nedal!
Jaroslav Bednář do třetice nedal. Tentokrát beton Hamerlíka.
Kotouč sjel Irglovi z hole!
Bednář zkoušel opět mezi betony, ale nedal.
Rozhodčí musel kontrolovat nájezd na videu a neuznává! Irgl zřejmě trefil tyč.
Erik Hrnňa nedává! Puk skončil ve výstroji Rybára.
Jarůšek se taktéž snažil mezi betony, ale puk zůstal stát na brankové čáře!
Patrik Rybár zboural Marosze při kličce.
Třetí střela mezi nohy! Bednář skóruje.
Zbyněk Irgl zvolil stejné zakončení, ale provedl to o poznání lépe a dává gól.
Jiří Šimánek jel jako první a mířil mezi betony. Hamerlík kryje!
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení mohly rozhodnout oba týmu, ale ani jednomu se to nepovedlo. Blíže k tomu měli hosté, kteří několik minut uzamkli Hradec v pásmu. Jsem zvědavý, jestli Jaroslav Bednář po tomto úseku, který trval snad dvě nebo tři minuty pojede samostatný nájezd.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Neuvěřitelný tlak hradecká trojice ustála!
64:35
Marosz střílel na bližší tyč, ale nedal!
64:16
Hradečtí obránci jsou viditelně zatavení a už ani téměř nebruslí.
63:55
Třinec má mohutný tlak!
63:31
Opět Rybár! Výborný a těžký zákrok proti střele z mezikruží!
63:02
Martin Růžička pálil z vrcholku kruhů.
62:07
Pláněk v útočném pásmu hledal Köhlera, ale ten zavíral zadní vrátka.
61:47
A stíhají i střídat. Zbyněk Irgl měl dobrou šanci, ale Rybár s ledovým klidem nastavil lapačku!
61:33
Už opět jsou v útoku Třinečtí.
60:55
Jarůšek našel zpoza brány Blaže Gregorce, který měl na holi vítězství, jenže minul bránu!
60:07
Prodloužení začalo. Puk drží hosté.
60:01
Konec základní hrací doby. Hradec si zahraje čtvrté prodloužení v řadě. Nejdříve se ve třetí části dostal Mountfield do vedení díky Jarůškovi, ale pět minut stačilo Ocelářům, aby zareagovali. Dravecký unikl všem a Rybárovi šanci nedal. Východočeši poslední dva zápasy, které neskončily v základní hrací době ovládli. Dokáží to dnes znovu?
60:00
59:52
Třinečtí hráči se hádají s rozhodčím, zřejmě o tom, kdo má být na ledě.
59:52
Hamerlík dokázal puk zachytit a rychle i rozehrál, avšak stejně se bude vhazovat před jeho bránou.
59:23
Přihrávka rukou. Vhazování ve středním pásmu. 37 sekund dělí Hradec od pátého prodloužení z posledních 6 zápasů.
59:05
A další výtečný zákrok hradeckého brankáře! Ten dneska chytá velmi dobře.
58:52
Martin Růžička pálil z první a měl odkrytou bránu, jenže puk se mu svezl! Poté se srazil Kukumberg se Štajnochem a další šanci zlikvidoval Rybár!
58:17
Newton vyslal už osmou střelu v dnešním zápase, ale tečovat se žádnému hradeckému hráči nepodařilo.
58:06
Zakázané uvolnění Třince.
57:37
Puk, který vyletěl ze hřiště trefil fanouška přímo do kolene. Ten se však statečně drží i když tohle muselo příšerně bolet...
57:20
Nahození ze středního pásma Rybár raději podržel. Už není čas na riskování.
56:40
Mountfield teď hraje velmi dobře a má šance, ale puk ne a ne doputovat na místo určení.
55:23
Štajnoch nahodil puk z vrcholku kruhů a v klubku těl kotouč vyplaval blízko brány, jenže žádný hradecký útočník nedokázal zakončit.
53:42
Martin Růžička nejdříve zřejmě zabránil jasnému gólu od jeho spoluhráče, protože puk nepustil do brány, ale nastavil do něj svojí hokejku. Pak strhl pohyb na druhou stranu a Rybára měl položeného na ledě, jenže branku minul!
53:15
Čárový špatně hodil buly a omlouvá se. Celá situace se opakuje.
52:57
Pokus o využití hybridního icingu Třinci nevyšel.
52:37
Oceláři teď mají tlak a Hradci se nedaří podržet déle kotouč.
51:59
Newton schytal střelu do kotníku a těžce se zvedal z ledu. Přesto se však kousl a šel proti další ráně. Příkladné bránění od amerického zadáka.
51:24
Marosz celou akci začal střelou z rohu a Třinec pak motal kompletní hradeckou formaci. Ta si však společně s Rybárem poradila.
Dnešní utkání sleduje 5014 diváků.
50:24
Patrik Rybár si dokázal opět poradit s velmi těžkou tečí a několika následnými dorážkami! Džerinš a Pláněk se pak pustili do třineckých, aby ukázali, že gólmana atakovat nebudou.
50:14
Hned dvě zakázaná uvolnění za sebou nyní vyprodukoval Mountfield
49:32
Pláněk vystřelil od modré čáry a Jarůšek se snažil dorážet, jenže měl zablokovanou hokejku. Na druhé straně potkal stejný osud třineckého útočníka, jehož jméno jsem bohužel nepostřehl.
48:32
Třinec právě vstřelil branku!
Netrvalo dlouho a máme vyrovnáno! Ideální pas do jízdy obdržel VLADIMÍR DRAVECKÝ a v samostatném úniku nic nevymýšlel a rychlou střelou zápěstím prostřelil hradeckého brankáře. Asistence: Milan Doudera, Josef Hrabal.
47:48
Jiří Polanský se přiřítil do pásma a dělovkou otestoval Rybára, který černou pryž vytěsnil na mantinel.
47:23
Šimánek se po vhazování dostal ke střele nad bránu. První hradecká formace dnes hraje velmi dobře.
47:15
Newton vystihl rozehrávku Třince a nahodil těsně nad bránu Hamerlíka. Ten nechal kotouč proletět. Hradec nakonec získal pásmo dobrým forčekingem.
43:37
Hradec právě vstřelil branku!
2:1! Džerinš výborně stáhl kotouč ze vzduchu, našel Šimánka, jenž s trochou štěstí propasíroval kotouč na RICHARDA JARŮŠKA, který ukázal svou pohotovost a šikovnost a dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Jiří Šimánek, Andris Džerinš.
43:25
A znovu ofsajd Hradce... Hra ve třetí třetině trochu vázne.
43:06
Na druhé straně zakázané uvolnění Ocelářů.
42:35
Roman Kukumberg byl příliš netrpělivý a přejel do útočného pásma dřív než Dej.
42:23
Třinec už je kompletní. Vhazuje se ve středovém kruhu.
42:03
Kamil Kreps si výborně lehl do Dietzovi střely a zblokoval ji. Navíc dokázal puk vyvézt do útoku.
41:35
Hradci však dnes ty přesilovky moc nevycházejí.
41:15
Hradec už hraje v početní výhodě.
40:35
Hradec dobrým pohybem vytvořil tlak v pásmu, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice. Na puku tak jsou Třinečtí.
40:17
Místo přesilovky se bude hrát opět ve čtyřech, protože Daniel Rákos nedovoleně bránil hradeckého hráče.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK: 6 (21)

HC Oceláři Třinec: 6 (13)
Druhá třetina přinesla o poznání horší partii než tomu bylo v té první. Hosté do ní nastupovali v přesilové hře 5 na 3 a i přesto, že ji nevyužili, tak díky tomu vstoupili do prostředního dějství lépe a dostali se do pohody. Z toho vzešel i gól, který ve 25. minutě vstřelil Tomáš Linhart. Hradec se místy hodně hledal, ale v závěru třetiny se zvedl a vyrovnal hru. Do poslední periody však budou Oceláři opět vstupovat v početní výhodě.
40:00
39:59
Už však vystřelit nestihne...
39:47
Třinec kombinuje v pásmu.
39:21
Köhler dokázal vyvézt puk, ale sám sebe vystavil do ofsajdu při souboji s obráncem.
39:05
Hradeckých hráčů bylo na ledě šest, takže Ryan Potulny je vybrán jako ten, kdo odpyká tento kolektivní trest.
38:50
Podařilo se mu to až v úplném závěru přesilovky a ne příliš na dlouho.
38:13
Mountfield dnes trápí přechod do útočného pásma v přesilových hrách. Zatím se nedokázal usadit v útoku ani v této přesilové hře.
37:47
Jarůšek hledal Šimánka před bránou, ale jeho přihrávka mířila příliš blízko k Hamerlíkovi, který dokázal puk vyrazit do ochranné sítě.
37:19
Sudí pískají ofsajd při přechodu hradeckých hráčů do útočného pásma. To byla hodně těsná situace.
37:00
Hradec musí začínat za vlastní bránou.
36:53
Lukáš Galvas za svojí bránou podržel hradeckého útočníka a půjde si odpočinout k trestoměřičům.
36:19
Hradečtí toto oslabení zvládli bravurně a už jsou kompletní.
35:55
Navíc přišlo další vhození. Rybár ještě nemusel zasahovat v tomto oslabení.
35:21
Další kombinace Slezanů byla sražena mimo hrací plochu. Hradec se zatím brání dobře.
35:03
Köhler zablokoval střelu svým tělem.
34:34
Mountfield se osvobozuje přes všechny čáry.
34:15
Ryan Potulny navíc za bránou podrazil soupeře, takže sedí na trestné lavici.
34:05
Ryan Potulny v naprosté tutovce míjí! Svojí teč nasměroval nad bránu Hamerlíka.
33:17
Stanislav Dietz dostal hodně místa na modré, ale příliš dlouho čekal se střelou a když ji vyslal, přelomil akorát hokejku Petružálkovi.
32:48
Přihrávka přes půlku kluziště měla najít Bednáře, ale ten byl v pohybu na opačnou stranu, takže je z toho další icing.
32:14
Newton teď ukázal svůj přehled a nahrávku pouze naznačil, popojel do lepší pozice a vystřelil. Hamerlíka však nepřekonal.
32:07
Rozhodčí teď zapískal a nikdo neví proč... Nicméně následuje komerční přestávka.
31:30
Další rána prosvištěla hodně daleko od brány hradeckého brankáře.
31:21
Patrik Rybár si výborně našel puk ve změti těl a střelu lapil do rukavice!
31:10
A znovu...
30:47
Tomáš Knotek čekal na přihrávku na ose hřiště marně. Nakonec přišlo další zakázané uvolnění domácích.
30:17
Východočeši pokračovali v tlaku a snažili se vytvořit si palebnou pozici. Nakonec to zkusil z otočky Jake Newton, ale Hamerlík měl lapačku připravenou.
29:40
Po dlouhé době šance Mountfieldu! Šimánek přihrál Jarůškovi, který byl v dobré pozici, ale přestřelil bránu snad o metr.
28:48
Kotouč byl zaseknutý na mantinelu a hráči po něm sahali rukama. To byla hodně nepřehledná situace.
28:26
Icing Hradce. Hra je teď až neuvěřitelně často kouskována.
27:57
Vhazování ve středním pásmu vyhráli Hradečtí, ale kotouč pouze odevzdali.
27:20
Na puku je stále Třinec. Hradci se tato pasáž hry vůbec nedaří.
26:25
Daniel Rákos dostal nabito a tvrdou ranou nechal vyniknout Rybára!
26:13
Zakázané uvolnění Třince. Zdá se, že Hradec už otupil tlak, který si Oceláři i díky přesilovce vypracovali.
25:44
Dnes už druhý gól, který není uznán Mountfieldu. Tentokrát jej však Jiří Šimánek dosáhl poměrně dlouho po tom, co Džerinš společně s třineckým bekem posunuli bránu.
24:49
Bedřich Köhler ihned po přechodu modré čáry vypálil a Hamerlík lapačkou nezasáhl vůbec jistě! Puk mu prošel, ale mířil vedle.
24:11
Třinec zaslouženě srovnává stav zápasu. Bylo to však po velmi nenápadné akci. Martin Růžička objel bránu, dostal kotouč se štěstím mezi kruhy a TOMÁŠ LINHART bekhendem zavěsil do růžka. Asistence: Martin Růžička.
23:40
Diváci se teď dožadovali odpískání ofsajdu, ale rozhodčí nechává hru plynout.
22:50
Do brejku 3 na 1 se dostali Třinečtí a pálil Kamil Kreps, jenž však nastřelil svojí pumelicí pouze tyč! Rybárovi zřejmě cinká v uších ještě teď.
22:05
Domácí tým je v plném počtu a zahraje si kratičkou přesilovou hru.
20:53
Hraje se již ve čtyřech na obou stranách. Patrik Rybár si připsal dobrý zákrok vyrážečkou.
20:32
Kamil Kreps ale oslabuje svůj tým! Při snaze získat si prostor před brankovištěm si počínal příliš agresivně a odchází na trestnou lavici za podražení.

HC Oceláři Třinec: 7
Vynikající první třetina je za námi. Chybělo jí sice víc gólů, ale hokej se hraje velmi pohledný. Do utkání vstoupili lépe domácí, zejména díky Andrisi Džerinšovi, který nachytal Hamerlíka na holičkách. Postupem času se výkon obou slovenských brankářů dostal na nejvyšší úroveň, protože si oba připsali několik skvělých zákroků. Hlavně Patrik Rybár se v závěru třetiny zapotil, protože Mountfield hrál minutu a čtvrt oslabení 3 proti 5, ale hradecký muž v masce všem nájezdům odolal. Ještě na hradecká hokejisty ve druhém dějství však čeká 44 perných vteřin ve třech.
20:00
19:45
Opět Rybár fantasticky! FORTUNA aréna bouří, protože Hradečtí teď jsou velmi obětaví a navíc je drží výborný gólman.
19:20
Knotek nevyhodil, před tím si Rybár připsal vynikající zákrok betonem!
18:52
A další trest. Bedřich Köhler vyhodil puk za plexisklo.
18:45
Dej už vyvážel kotouč ven, ale dle sudích Martin Štajnoch nedovoleně bránil, takže Hradec jde do tří.
18:17
Oceláři už rozestavěli přesilovkovou formaci a snaží se něco vymyslet.
18:06
Martin Pláněk teď v rohu kluziště zbytečně přidržel svého soupeře a rozhodčí byli připravení.
17:53
Další pokus na bránu hradeckého gólmana nedoputoval, protože byl sražen do síťoviny nad plexisklem.
17:28
Martin Růžička měl obrovskou šanci! Teď je to nahoru – dolů. Mezi obránci byla skulinka, které se snažil třinecký útočník využít, ale Rybár fantasticky zasáhl betonem!
17:15
Zdeněk Čáp napřáhl k bombě, ale Hamerlík si skvěle povyjel a zasáhl!
16:36
Andris Džerinš teď může litovat toho, že nemá delší hůl, protože by před sebou měl úplně prázdnou bránu!
16:03
Tomáš Knotek výborně zablokoval ránu třineckého obránce a málem z toho byl brejk pro Jarůška. Hamerlík vyjel hodně z brány a kotouč raději přikryl.
15:56
Jarůšek nezachytil vhazování ve středním pásmu, takže je pískán icing.
15:10
Velká šance a závar před Hamerlíkem nekončí brankou! Köhler tam výborně clonil, ale černou pryž do sítě nedostal.
14:53
Vladimír Roth je na trestné lavici podruhé v zápase. Tentokrát úplně mimo hru nacpal do obranného pásma útočníka, aby byl pískán ofsajd. Toho si však rozhodčí všiml. Verdikt zní: Nedovolené bránění.
14:30
Polanský se nacpal až před brankáře, ale hradecká obrana to ustála.
13:55
Knotek měl hodně málo času na střelu, přesto se k ní odhodlal. Třinecká hokejka ji však srazila mimo.
13:10
Kukumberg v útočném pásmu vystihl rozehrávku, ale Hradec této drobné výhody nedokázal využít.
12:30
Na delší časový úsek se v útočném pásmu opět udržela hradecká elitní formace. Nakonec je však pískána vysoká hůl, takže se vhazuje před Rybárem.
12:18
Hradečtí hokejisté se řídí heslem: Všechno na bránu, takže Hamerlík musel opět zasahovat.
11:48
Jake Newton ukázal ofenzivní choutky a zkusil zakončit bekhendem. To královéhradecké publikum kvituje, protože si od tohoto amerického zadáka slibují prototyp ofenzivního obránce.
11:00
Oba týmy se v posledních minutách dopouštějí velkých chyb v rozehrávce. Teď z toho těží Třinec.
10:46
Po delší době musel být v permanenci také Patrik Rybár, jehož levý beton zastavil střelu Vladimíra Rotha.
10:42
I když se Radovan Pavlík mocně snažil a stahoval náskok třineckého beka, tak je pískáno zakázané uvolnění.
10:13
Hosté jsou v plném počtu.
09:36
Mountfield dobře zavezl puk a Tomáš Knotek předával kotouč na pravou stranu, kde stál Richard Jarůšek, jenž se s tím nepáral a vystřelil jen těsně vedle tyče Hamerlíka.
08:49
Gregorc si teď poradil s nepříjemnou situací, kdy jej napadali dva obránci za jeho bránou. Puk je za ní však po vyhození z útočného pásma opět.
08:36
Kapitán Mountfieldu je střelecky při chuti! Na modré čáře si povodil třineckého útočníka a vypálil tvrdou bombu, kterou však Hamerlík ve své výstroji udržel.
08:17
Druhá přesilovka začíná stejně jako ta první – vyhozením Třince.
08:12
Po komerční pauze přijde další šance pro Mountfield. Vladimír Roth bude pykat za podražení, kterého se dopustil zřejmě neúmyslně ve středním pásmu.
08:00
Džerinš ze složité pozice zkusil své štěstí, ale puk srazil obránce mimo.
07:33
Třinec už je kompletní a kombinuje v útočném pásmu.
06:40
Hradec v závěru přesilovky hodně tlačí! Jaroslav Bednář měl dobrou šanci, ale v pravý čas nevystřelil a jeho další pokus se různě poodrážel od hráčů, ale skončil mimo. Velký závar před Hamerlíkem.
06:06
Hradec dal gól, ale ten sudí okamžitě neuznávají! Jasně signalizují, že Bedřich Köhler dopravil kotouč do sítě rukou!
05:55
Další nájezd do třineckého obranného pásma. Nakonec je z toho vhazování.
05:26
Erik Hrňa vybojoval vhazování před Rybárem, protože jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
05:21
Hradec první půlminutku z přesilovky nezvládl. Nejdříve ztratil puk a pak se vystavil do ofsajdu.
04:53
Adamský je na začátku utkání hodně vidět. Teď však ne příliš v pozitivním slova smyslu. Na mantinel hodně nevybíravě poslal Jiřího Šimánka a odchází na trestnou lavici. Dvě minuty za vražení na hrazení.
04:28
Blaž Gregorc od modré čáry napřáhl a vypálil, ale Hamerlíkovi nikdo nestínil, takže ten si s tímto pokusem hravě poradil.
04:11
Bednář teď schytal střelu třineckého beka do chráničů a Hradec se díky tomu dostal do pásma. Nahození Hamerlík raději podržel, takže se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
03:18
Domácí se dostávají do vedení! Tak tohle si Peter Hamerlík za rámeček rozhodně nedá. Šimánek rybičkou prodloužil na ANDRISE DŽERINŠE, který puk rovnou zametl na bránu. Na druhé straně měl najíždějícího spoluhráče a Hamerlík zřejmě čekal přihrávku, protože kotouč mu trestuhodně prošel mezi nohama. Asistence: Jiří Šimánek, Richard Jarůšek.
02:50
Jarůšek protečoval do útočného pásma pro Džerinše, který ještě hledal Šimánka, ale marně.
02:08
A Třinec je dál při chuti! Kovarčík čekal na přihrávku na brankovišti, ale kotouč k němu nedoputoval.
01:30
Martin Adamský se prosmýkl mezi beky a ujížděl sám na Rybára. Pokusil se o bekhendový blafák a zasunou pod betony, což se mu podařilo, ale černá pryž proklouzala těsně vedle pravé tyče. To bylo velké štěstí pro domácí hráče!
01:00
Oceláři hned od začátku vysunuli svůj forčeking až k bráně Rybára, takže hodně znepříjemňují rozehrávku Mountfieldu.
00:35
Bednář našel kolmicí Kukumberga, ale ten se do útočného pásma neprodral.
00:05
Je to tady. Klání Mountfield HK vs. HC Oceláři Třinec již začalo. Kotouč mají pod kontrolou domácí.
00:01
Domácí už jsou sešikováni na modré čáře, Třinečtí se na ní také pomalu rovnají.
Na kostce nad ledem už vidíme hráče v tunelu, co nevidět se objeví i na ledě.
FORTUNA aréna se už pomalu zaplňuje a očekává nástup hráčů na ledovou plochu.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Köhler, Potulny, T. Knotek – Pavlík, Nedvídek, Kopta.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas, Jank, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský – Hrňa, M. Kovařčík, Jašek..

Mountfield HK

Hradci to stále drhne. I když se možná blýská na lepší časy, protože poprvé v sezóně dokázal vyhrát dvakrát za sebou. Ani jednou to však nebylo v základní hrací době. Navíc výkon v Olomouci rozhodně nebyl ideální, čehož si jsou vědomi i sami hráči. Na druhou stranu, tři zápasy za sebou Lvi bodovali a začalo se jim dařit překlápět vyrovnaná utkání na svojí stranu. Nyní však mají zřejmě nejtěžšího možného soupeře.

HC Oceláři Třinec

Pokračování v loňských utrápených výkonech jako na houpačce? Ale kdeže… Slezanům to letos šlape náramně. V posledním kole v souboji o prvního fleka obrátili zápas s Kometou Brno a všichni soupeři jim tak pouze koukají na záda. Ještě aby ne, když dokázali bodovat ve všech deseti zápasech, které odehráli. Recept na ně našli pouze Ševci ze Zlína, kteří je předčili v samostatných nájezdech. V loňské sezóně však Oceláři nepřivezli z Hradce domů ani bod. Obrátí tuto statistiku naruby?
Krásný nedělní podvečer z FORTUNA arény v Hradci Králové. Na východ Čech přijíždí v rámci 11. extraligového kola současný lídr – HC Oceláři Třinec. Přičteme-li loňské zápasy, ve kterých pravidelně padalo spoustu branek a byl k vidění pohledný hokej, máme z toho ideální pozvánku ke sledování tohoto mače.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.