Liberec - Litvínov: Krenželok dorazil kotouč do brány, 1:2

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek adventní neděle.
Nejlepší hráči utkání: Dominik Lakatoš (LIB) a František Lukeš (LIT).
Liberecká série výher skončila. Tygři si opět nedokázali poradit s litvínovskou Vervou, která díky dvě brankám Lukeše porazila celek z města pod Ještědem i podruhé v sezóně.
59:29
Reichel mohl zakončovat do prázdné brány, ale jeho pokus zblokoval Ševc.
59:10
Liberec to zkouší v šesti.
58:16
57:14
Svěřencům Filipa Pešána se nedaří usadit v útočném pásmu.
56:31
Tygrům se zatím přesilovka nedaří. Už podruhé musí začínat ve svém obranném pásmu.
56:08
Robin Hanzl (LIT) si odsedí dvě minuty za podražení.
55:55
Na straně domácích je nyní řada nepřesností v rozehrávce.
55:01
Krenželok obdržel pas od Jelínka z rohu, ale střela mu nesedla.
54:05
Kubát ohrozil Willa střelou přes obránce. Liberecký brankář ale puk za svá záda nepustil.
53:15
Následuje komereční přestávka. Tygři mají necelých sedm minut na vyrovnání.
53:15
Vantuch předložil na modré čáře kotouč Radivojevičovi, který si sjel až na vrchol kruhu odkud se pokusil vyrovnat. Janus jeho střelu ukryl do své lapačky.
52:27
Lukeš se chtěl proháčkovat před Willa, jenže na dva liberecké beky si nepřišel.
52:00
Dnešní utkání sleduje 6517 diváků.
51:46
Verva vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
50:39
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři snižují! Dominik Lakatoš zavezl z vlastního pásma puk až do útočné třtiny, objel bránu a pokusil se zakončit. S jeho pokusem si sice Janus poradil, ale už nestačil na dorážku LUKÁŠE KRENŽELOKA, který puk poslal mezi jeho betony za brankovou čáru. Asistence: Dominik Lakatoš.
48:20
Oba týmy jsou kompletní.
48:03
Litvínov právě vstřelil branku!
Viktor Hübl zavezl puk do pásma a zadovkou jej předložil FRANTIŠKU LUKEOŠVI, který si najel až mezi kruhu odkud propálil bezmocného Willa. Asistence: Viktor Hübl.
46:50
Jánošík pálil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho pokus byl zblokován.
46:20
Filip Pavlík (LIT) a Lukáš Derner (LIB) dostávají dvě minuty za hrubost. Hrát se bude čtyři na čtyři.
46:20
45:50
Liberečtí to teď zkouší opravdu z každé pozice. Bránu od modré tentokrát netrefil Mojžíš.
45:02
V situaci dva na jednoho přihrával Svačina před bránu jednomu ze svých spoluhráčů, který ovšem Januse nepřekonal.
44:21
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Na konci akce se ocitl Stránský, který se ale místo střely rozhodl objet bránu a poté už nenašel žádného volného spoluhráče.
43:24
Ševc se opět pokoušel Janusem překonat od modré čáry, jenže Krenželok jeho střelu tečoval vedle.
42:37
Hned po buly to zkusil Martin Hanzl, jenže mířil mimo.
42:32
Zakázané uvolnění Tygrů.
41:48
Mojžíš naznačil střelu na modré a objel litvínovského hráče. Následně se pokusil překonat Januse, ale neuspěl ani on, ani Radivojevič se svou dorážkou.
40:58
Po zavezení kotouče do útočné třetiny vybídl Bartovič ke střele Vantucha, který ale trefil pouze Janusovu lapačku.
40:18
Ševc vyslal od modré projektil směrem na bránu. Těsně před Janusem však Jelínek tečoval puk mimo tři tyče.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině:

Bílí Tygři Liberec: 6
HC VERVA Litvínov: 12
Prostření dějství je u konce. V něm byli ze začátku lepší hosté, ale Liberečtí postupně srovnali krok. Tygři měli k dispozici několik slibných příležitostí včetně přesilové hry pět na tři. Žádnou ale nedokázali využit, a tak přišel trest v podobě inkasovaného gólu. Přesilovku osm vteřin před koncem periody využil František Lukeš a poslal Vervu do vedení. Třetí třetina začne přibližně v 17:13.
40:00
39:52
Hosté využívají přesilovou hru, a to osm vteřin před koncem druhé třtiny. František Gerhát vybojoval puk v rohu a následně jej poslal před bránou úplně volnému FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který zamířil přesně do horního rohu Willovy svatyně. Asistence: František Gerhát.
39:30
Will nejdříve chytil nahození od modré a následně puk poslal na svého spoluhráče, který jej posílá pryč z obranného pásma.
39:11
Ondřej Vitásek (LIB) obdržel dvouminutový trest za sekání.
38:48
Domácí mají sice kotouč ve svém držení, jenže Litvínovští jim výborným napadáním nedovolují rozehrát.
37:50
Viktor Hübl je na ledě. Liberec dlouhou početní výhodu nevyužil.
36:41
Litvínov už je ve čtyřech.
36:40
Po pěkné kombinaci Tygrů nebezpečně pálil Šimek, ale Janus měl volný výhled a jeho pokus vyrazil.
35:50
Verva vyhrála buly a vyhazuje.
35:47
Tygři si berou time out.
35:47
Viktor Hübl dostává dvě minuty za podražení. Uvidíme přesilovku pět na tři!
35:00
Litvínovští se dostali do přečíslení dva na jednoho, Šimek jim ovšem akci překazil svou povedenou rybičkou.
34:50
Tentokrát buly vyhráli hosté, kteří vyhazují až za Willovu svatyni.
34:45
Jelínek vyhrál vhazování na Radivojeviče, který nabil Šimkovi. Liberecký obránce svou dělovkou trefil Janusovu helmu. Následně sudí přerušili hru.
34:38
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., sekání).
34:38
Ševcovi nesedla střela a puk se v po sérii několika tečí dostala až k Janusovi, jenže jej ukryl do své lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
33:12
Lukeš se mezi kruhy dostal k puku a z otočky jej poslal směrem na Willa. Ten jeho jedovatou střelu jen stěží vyrazil ramenem na břevno.
32:16
Jelínek zkusil zpoza brány přihrát najíždějícímu Krenželokovi, kterému ovšem hostující obránce nedovolil vystřelit.
30:44
Hráčům v bílých dresech se nepovedl začátek druhé třetiny, nyní už se ale dostali do tempa.
30:00
Do samostatného úniku se málem dostal Radivojevič, jenže nedokázal proklouznout mezi dvěma hostujícími beky, kteří mu vypíchli kotouč.
28:51
Do útoku se nyní vydal opět Litvínov. Po střele Willovi puk na chvíli vypadl puk z výstroje, ale následně si ho ve vzniklé tlačenici dokázal najít.
27:59
Tygři chvíli kombinovali v útočné třetině, ale nakonec se nepovedenou přihrávkou Vantucha sami připravují o pásmo.
26:52
Po vyhraném vhazovaní vybídl od mantinelu Svačina k teči Bulíře. Ten letící projektil nasměroval pouze do náruče Jaroslava Januse.
26:45
Po nepovedené akci Liberce následuje komereční pauza.
26:31
V brankovišti Willa bylo teď pěkně rušno, liberecký gólman si však dokázal poradit. Následně jeho spoluhráči vyhodili na zakázané uvolnění.
25:24
Gula to zkusil od modré, netrefil bránu a puk se od zadního mantinelu odrazil zpět před bránu. Lukešovu dorážku si Will pohlídal.
24:24
Nápor hostů nakonec ukončil Lakatoš, jenž se zmocnil kotouče a vyvezl ho do středního pásma.
23:42
Janus po nahození Liberce ukryl puk před dotírajícím Víškem.
22:40
V situaci dva na dva přihrál Gerhát na druhou stranu hřiště Lukešovi, který to zkusil z první. Will se tygřím skokem přesunul a puk vyrazil betonem.
22:21
Druhou třetinu začali mnohem lépe hráči Vervy, Tygry v podstatě nepouští do hry.
21:25
Černý v plné rychlosti vypálil z vrcholu pravého kruhu. Mojžíš se obětavě vrhl do střely a puk tečoval mimo bránu.
20:18
Obrovská šance Lukeše, který se po nedorozumění v liberecké obraně ocitl sám před Willem. Liberecký brankář ho však skvělým zákrokem na dvakrát vychytal!
20:01
Střely na bránu v prví třetině:

Bílí Tygři Liberec: 15
HC VERVA Litvínov: 7
Máme za sebou úvodní dějství. V něm byl k vidění rychlý a útočný hokej. Ze začátku měli lehce navrch hosté, ale Liberečtí postupně přebrali iniciativu. Vervu dnes ovšem zatím drží Jaroslav Janus, ne kterého šly střely ze všech stran. Druhá třetina začne přibližně v 17:21.
20:00
19:48
Týmy úvodní periody už spíše jen dohrávají.
18:25
Po dlouhé době se do protiútoku dostali hosté. Černý ale trefil pouze Ševcovy chrániče.
17:33
Po buly to od modré zkusil Jánošík, jehož pokus se podařilo tečovat Bulířovi. Ani z této akce ale gól nepadl.
17:20
Verva už je kompletní.
16:50
Další střela, tentokrát z hole Šimka. Litvínovští jí srazili do ochranné sítě.
16:38
Následně Janus ukryl do své náruče další pokus Ševce.
16:23
Ševc z nouze nahodil puk od modré čáry. Stránský jeho projektil tečoval jen těsně mimo!
15:26
Po pěkné kombinaci Tygrů pálil z pravého kruhu Bulíř. Janus se ale bleskově přesunul a vyrazil jeho střelu do rohu.
14:57
Uvidíme první přesilovku. Menší trest za nedovolené bránění obdržel Daniel Sörvik (LIT).
14:17
Viktor Hübl obdržel nádherný pas na modrou čáru a mohl jet sám na Willa. Akci si nakonec ale sám pokazil, když nedal pozor při přejezdu modré čáry.
13:59
Nápor Libereckých ukončil nakonec svým hvizdem rozhodčí, neboť po tvrdé ráně Mojžíše zůstal na ledě ležet jeden z hostujících hráčů. Následuje komereční přestávka.
13:33
Bartovič zavezl kotouč do pásma a zadovkou vybídl ke střele Stránského. Ani ten ale Januse nepřekonal.
12:37
hráči v bílých dresech si vypracovali mírný tlak, nyní už je ale puk na hokejkách Litvínova.
11:21
Krenželok zachytil puk na modré čáře a předložil ho Lakatošovi, který si najel mezi kruhy a vypálil. Janus si dokázal poradit i přesto, že mu clonil Jelínek a vyrazil střelu betonem.
10:10
Willovi teď asi pěkně zatrnulo! Když vyjel z brány pro nahozený kotouč, puk se těsně před ním odrazil od mantinelu přímo do brankoviště. Tam ovšem nebyl nikdo z litvínovských hráčů.
09:28
Pěknou ranou se nyní prezentoval Bulíř, trefil ale pouze boční síť.
08:40
Lukeš nebezpečně tečoval letící projektil Willovi do protipohybu, gólman Tygrů měl ale štěstí. Puk zamířil mimo.
07:59
Jurčík si najel do útočné třetiny a zkusil vypálit zpoza obránce. Liberecký brankář jeho střelu bez problému chytil do lapačky.
07:14
Hráči z města pod Ještědem sice vyhráli vhazování, jenže se jim nepovedla rozehrávka. Po druhém icingu se hra přestěhuje zpět před Willa.
07:04
Po mírném tlaku Vervy vyhazují svěřenci Filipa Pešána pouze na zakázané uvolnění.
06:29
Radivojevič to zkusil od modré, jeho pokus pěkně tečoval Jelínek, ale puk si cestu mezi tři tyče nakonec nenašel.
05:31
Janus se dostal k nahozenému puku a raději ho před dojíždějícím hráčem Tygrů ukryl do své lapačky.
04:25
Černého pokus srazili liberečtí beci do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Willem.
03:50
Po střele Šimka se snažil na druhé straně do sítě dorazit Jelínek, ovšem ani na třikrát Januse nepřekonal.
02:59
Válek se po nebezpečné dělovce Guly snažil dorážet, jenže netrefil bránu.
01:58
V rychlém protiútoku Liberce se rozhodl Stránský pro střelu. A trefil tyč!
01:29
Derner obkroužil bránu a zkusil přihrát najíždějícímu Radivojevičovi, ten ale netrefil puk.
01:12
Tygři se usadili v útočném pásmu.
00:33
Lukeš se málem dostal po chybě v liberecké rozehrávce do samostatného úniku, ale Lakatoš mu stihl odebrat kotouč.
00:02
Úvodní buly ovládli domácí a hned se vrhli do útoku.
00:01
Liberečtí dnes obléknou bílé dresy, Litvínov černé.
Zazněla státní hymna. Utkání co nevidět začne.
Do sestavy Liberce se dnes vrací Ján Lašák, jenž léčil zranění ve spodní části těla. Dnešnímu zápasu bude ovšem přihlížet ze střídačky.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, J. Mikyska, Radivojevič (C) – Bartovič, Vantuch, J. Stránský – Hrníčko, Hrabík, Víšek – Bulíř.

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš – Gerhát, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), J. Černý – M. Hořava, Reichel, Trávníček (C) – Stříbrný, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Šír, Svoboda R. – Lhotský, Svoboda J..
Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři ve svém posledním zápase porazili ve šlágru kola brněnskou Kometu, se kterou sice prohrávali už 0:3, ale utkání nakonec dokázali vyrovnat a poté rozhodnout v prodloužení. Tímto vítězstvím se bodově dotáhli na první Třinec. Severočeši jsou momentálně o skóre druzí a aktuálně mají na svém kontě 51 bodů.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána nabrali formu jako v minulém ročníku, navíc vylepšili klubový rekord v počtu výher v řadě v základní části. Momentálně hořkost porážky neokusili již dvanáct utkání za sebou. Poslední, kdo je dokázal pokořit byl ovšem právě Litvínov! Hráči z města pod Ještědem mají tedy o motivaci postaráno.
HC Verva Litvínov

Litvínovu se v této sezóně daří. Verva nechala zapomenout na loňský nevydařený ročník, ve kterém jako obhájce titulu musela nakonec zachraňovat extraligu. Po pětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 46 bodů a v tabulce jim náleží čtvrtá pozice.

V posledních pěti utkáních vybojovali černo-žlutí sedm bodů, když dokázali vynulovat Plzeň a v nastaveném čase porazit Karlovy Vary a silné Brno. Ztráta přišla ovšem na ledě Vítkovic a Sparty, které navíc Litvínovští nedokázali vstřelit jediný gól. Utkáním v Praze zahájili hráči Vervy sérii čtyř venkovních utkání. Po Liberci budou ještě následovat Pardubice a Olomouc.
Dobré nedělní odpoledne, vítám vás u online přenosu z 25. kola české extraligy. Dnes nás čeká souboj dvou týmu z horních pater tabulky. Proti sobě se postaví Bílí Tygři Liberec a HC Verva Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.