Liberec - Mladá Boleslav: Lašák bez čistého konta, Lukáš Žejdl vstřelil gól na 4:1

Trofej pro nejlepší tým letošních 52 extraligových kol koluje z ruky do ruky, domácí tým slaví. Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u vyřazovacích bojů v play-off.
Bílí Tygři zvedají nad hlavu Prezidentský pohár a slaví triumf v základní části!
Nejlepší hráči utkání:
Petr Jelínek (LIB) a Radan Lenc (MBL)
A je dobojováno! Bílí Tygři potvrdili zisk Prezidentského poháru výhrou 4:1 nad Mladou Boleslaví. Ve třetím dějství jsme viděli po jedné brance na každé straně, domácí si již v závěrečných minutách vedení hlídali a dokráčeli do úspěšného konce.
59:50
Domácí vyrazili ve třech kupředu, zakončit však nedokázali.
59:39
Lašák rozehrál puk do bezpečí. Uvidíme ještě nějakou akci?
58:52
Utkání se pomalu blíží svému konci, domácí fanoušci na tribunách již slaví.
57:59
Mladou Boleslav nyní zastavil ofsajd.
57:40
Lakatošovo nahození skončilo v rukavici Tomáše Halásze. Následuje poslední komerční přestávka.
57:13
Tempo hry poněkud opadlo, i přes snížení je nejspíš rozhodnuto.
56:23
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nakonec se hosté přeci jen prosazují. Klepiš našel před brankou rozjetého LUKÁŠE ŽEJDLA a ten z první nedal Lašákovi šanci zasáhnout.
Asistence: Jakub Klepiš a David Bernad.
54:53
Až nyní to zkusil od modré Hanzlík, Lašák však vyrazil puk do bezpečí.
54:28
Na ledě jako by byl jen jeden tým, hostům se nedaří napadat své soupeře.
53:38
Zakázané uvolnění Bruslařů.
53:28
Liberec právě vstřelil branku!
Zato domácí se počtvrté prosazují! MÁRIO BLIŽŇÁK se v útočném pásmu dostal ke kotouči, sjel si k pravému kruhu a přesnou ranou nedal brankáři šanci.
Asistence: Lukáš Vantuch a Jan Ordoš.
52:57
Ani další závar před Lašákovou brankou neskončil, domácí gólman je zatím neprůstřelný.
52:18
Domácí zklidňují hru, nemají kam spěchat.
51:35
Liberec hraje v plném počtu.
51:27
Další vyhození domácích.
50:59
Liberečtí důsledně brání, hosté se stále neusadili v pásmu soupeře.
50:26
Kotouč je opět až u Halásze.
49:52
Liberečtí hned vyrážejí kupředu i v početní nevýhodě.
49:34
Hosté si zahrají přesilovku. Michal Bulíř (LIB) dostává dvě minuty za hrubost.
49:23
Havlín napřáhl ke střele od modré, Halász vyrazil puk do bezpečí.
49:13
Až nyní vyzkoušel Radivojevič Halászovu pozornost, mladoboleslavský brankář ale neměl se zásahem problém. Následuje komerční přestávka.
48:45
Hra se rychle přesouvá ze strany na sranu, ovšem bez zakončení.
47:57
Ten se ale v situaci jeden na jednoho do zakončení neprotlačil.
47:44
Jánošík zastavil Orsavu a vyslal kupředu Ordoše.
46:53
Lašák se neostýchal vyrazit daleko z branky a rozehrál kotouč před dotírajícím hráčem Mladé Boleslavi.
46:03
Liberečtí nyní poctivou defenzivou zastavili zajímavý útok hostujícího týmu a spěchají kupředu.
45:36
Kurka od modré těsně minul libereckou branku.
45:09
Urban pálil z pravého kruhu pouze do hrudi Jána Lašáka.
44:37
Ordoš se snažil prokličkovat před branku, o kotouč však přišel.
44:10
Jelínek z pravé strany těsně minul hostující branku.
43:32
Radan Lenc však ujel do protiútoku a po samostatném úniku orazítkoval břevno Lašákovy branky!
43:11
Lakatoš zavezl kotouč do pásma a zakládá útok Tygrů.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků, je vyprodáno.
42:36
Bartovič pálil od modré pouze do Halásze, bude se vhazovat v hostujícím pásmu.
42:21
Urban těsně přestřelil libereckou svatyni.
42:08
Po dalším úspěšném zásahu Jána Lašáka je hra přerušena. Domácí brankář je zatím pro Bruslaře nepřekonatelnou překážkou.
41:59
Vantuch se Svačinou vyrazili kupředu, tam však o koutouč přišli.
41:28
Ani Bernad od modré na Lašáka nevyzrál.
41:24
Žejdlova tvrdá rána z pravého kruhu skončila ve výstroji libereckého brankáře.
40:51
Domácí kombinovali v útočném pásmu, nakonec však o puk přišli.
40:19
Hyka najížděl z pravé strany sám na brankáře, Lašák mu však včas vypíchl puk z hole!
40:01
Hráči jsou zpět na ledě, budeme moci pokračovat ve hře.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem)
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 14:10 (21:18)
Ve druhém dějství si Bílí Tygři vytvořili už tříbrankový náskok, když se nejprve trefil Petr Jelínek a v závěru třetiny přidal další zásah také Dominik Lakatoš. Dokáže ještě Mladá Boleslav zareagovat? To se dozvíme přibližně od 19:08, kdy začne závěrečná dvacetiminutovka.
40:00
39:29
Vampola tvrdě vypálil z levého kruhu a kotouč se z vyrážečky Jána Lašáka snášel do branky, jeden z obránců však puk na poslední chvíli odrazil do bezpečí!
38:46
Případný protiútok hostujícího celku zastavil ofsajd.
38:17
V útočném pásmu jsou opět domácí.
37:30
Orsavovo nahození srazil Lašák do bezpečí za brankou.
36:56
A je to již o tři branky! První pokus DOMINIKA LAKATOŠE ještě Halász vyrazil, následná dorážka už však byla nad síly mladoboleslavského brankáře.
Asistence: Michal Bulíř a Branko Radivojevič.
36:33
Bílé Tygry zastavil ofsajd.
36:16
Vít Jonák napřáhl po úniku k tvrdé ráně, do té mu ale obětavě skočil Tomáš Havlík.
35:25
Liberečtí rozehráli nepřesně a kupředu tak znovu vyrážejí hosté.
34:48
Tvrdá rána Jana Holuba skončila nad brankou, o což se postaral zákrokem vyrážečkou Ján Lašák.
34:18
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
34:07
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
33:47
Plutnarovi střela od modré nesedla a kotouč se sotva odšoural asi metr od jeho hokejky.
33:00
Hosté hrají v plném počtu.
32:23
Proti Svačinově tvrdé ráně si Halász připisuje další úspěšný zákrok.
31:58
Bartovičova střela skončila přímo v lapačce Tomáše Halásze.
31:40
Liberec opět zavezl puk do útoku, hra je přerušena a bude se vhazovat před Halászem.
31:24
Bulíř vyslal brankovištěm přihrávku na Radivojeviče a ten rozduněl mladoboleslavskou tyč!
31:00
Petr Vampola (MBL) zahrál v útočném pásmu vysokou holí a míří na trestnou lavici.
30:41
Další nahození už skončilo v náručí Jána Lašáka, Derner navíc ve stejné chvíli povedeným bodyčekem sestřelil Holuba, za což si získal ovace publika.
29:58
Pacovského rána z úhlu neprošla až před Lašáka.
29:06
Dernerovo nahození skončilo jen kousek vedle branky Bruslařů.
28:51
Liberec hraje v plném počtu, hra se stěhuje před Halásze.
28:18
Tak to byla paráda! Tygři ujeli v oslabení dva na jednoho, Bartovič posunul puk na hůl PETRA JELÍNKA a ten milimetrovou střelou vymetl o spojnili pavučinky v rohu hostující branky!
Asistence: Milan Bartovič.
27:50
Tygři vyhazují kotouč až k Halászovi.
27:09
Obrovská šance Pavla Musila! Položil si brankáře Lašáka, ale ten ještě jeho střelu vyrazil lapačkou do bezpečí!
26:51
Tomáš Havlín (LIB) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
26:24
Hra je opět přerušena, následuje komerční přestávka.
26:03
Pyrochtovo nahození neprošlo až na branku.
25:39
Hra se přesouvá před Halásze.
25:04
Kolmann byl upřostřed hrací plochy tvrdě odstaven od kotouče, hosté však nedokázalu tuto příležitost využít k protiútoku.
24:41
Po delší době vyrazili kupředu i hosté, ale Lašáka vážněji neohrozili.
24:21
Stránský nepřesnou přihrávkou vyhnal svůj tým z pásma.
23:51
Jánošíkova dělovka se od zadního mantinelu odrazila na branku, hra je přerušena.
23:01
Lakatoš jel zcela sám na brankáře! Ten však jeho střelu vyrazil betonem a znovu podržel svůj tým.
22:28
Jelínek parádně prošel obranou, jeho následnou střelu však Halász vykopl.
22:01
Po Stránského pokusu skryl Halász puk v lapačce, hra je přerušena.
21:32
Svačina pálil těsně před brankou a Halászovi kotouč propadl za záda, po krátké skrumáži už však puk úspěšně zalehl.
20:39
Hosté nahodili přímo na Lašáka, který nakonec raději ukryl kotouč v lapačce před dojíždějícími hráči soupeře.
20:31
Lakatoš se otáček před brankou, nakonec ale nezvládl vypálit.
20:21
Hosté zahráli puk vysokou holí, bude se vhazovat před Halászem.
20:01
Vše je připraveno na start druhé třetiny!
Střely na branku:
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 7:8
Máme za sebou dvacet minut plných mnoha zajímavých příležitostí. Liberec se zásluhou Adama Jánošíka dostal v 10. minutě do vedení, v samotném závěru třetiny ale mohlo být srovnáno, když Látalův pokus skončil na tyči. Jak se bude skóre vyvíjet ve druhé třetině? To se dozvíme přibližně od 19:14.
20:00
19:33
Hosté už takřka zvedali ruce nad hlavu! Látal si sjel před brankáře a Lašáka bekhendem propálil, ale puk se odrazil od pravé tyče a odskákal z brankoviště!
19:03
Domácí si chvíli zbytečně kombinovali rozehrávku, nyní už ale vyrážejí kupředu.
18:40
Bernad tvrdě pálil od modré, Lašák si však s jeho pokusem bez potíží poradil.
17:59
Vantuchovi ujel kotouč, Liberečtí tak přišli o zajímavou příležitost k protiútoku.
17:20
Radivojevičova střela skončila těsně vedle! Ve stejné chvíli se vrací Hanzlík na led.
16:41
Kotouč je znovu až u Lašáka.
16:17
Hosté teprve nyní vyhazují.
15:45
Po parádní kombinaci pálil sám před brankářem Valský, střela mu ale nevyšla a puk skončil vedle levé tyče!
15:24
Jánošíkovo nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě.
15:19
Jan Hanzlík (MBL) je dnes prvním potrestaným hráčem. Na trestnou lavici míří za držení protihráče.
15:08
Bulířovo nahození zastavil Halász, bude se vhazovat v hostujícím pásmu.
14:50
Jánoší se snažil znovu proniknout před branku, tentokrá však byl včas zastaven.
14:20
Liberečtí obléhali pásmo Bruslařů, nakonec ale o kotouč přišli.
13:19
Hosté chtěli vyrazit do útoku, zastavil je však ofsajd.
12:45
Radivojevičova skrytá střela skončila v náručí brankáře Halásze.
12:17
Kotouč vylétl do hlediště, hra je tedy přerušena. A následuje druhá komerční přestávku.
12:04
Derner si chtěl vyměnit kotouč s Jelínkem, hostující defenziva ale přihrávku zastavila.
11:19
Už se opět hraje. Liberecká čtvrtá lajna aktivně napadá a nepouští soupeře k rozehrávce.
10:52
Hru však nyní na chvíli přeruší komerční přestávka.
10:44
Domácí tým vstřelená branka evidentně nakopla.
09:55
Mohlo to být o dvě branky! Bulíř přihrál zpoza branky, kotouč se odrazil od jednoho z obránců a Halász jen na poslední chvíli vyrazil puk na čáře!
09:31
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
09:12
A domácí jdou do vedení! ADAM JÁNOŠÍK dostal až příliš prostoru, projel z modré čáry až před branku a propálil brankáře Halásze!
Asistence: Lukáš Krenželok.
08:57
Pabiška zkoušel pálit bekhendem z levého kruhu, na Lašáka ale nevyzrál.
08:24
Tygři opět vyrážejí kupředu, Stránský však akci zbrzdil a hosté se stihli srovnat v defenzivě.
07:36
Valského střela byla zblokována a neprošla až před brankáře Halásze.
06:46
Lakatoš však pláchl obraně a zjevil se sám před brankářem! Jeho následná střela skončila jen těsně vedle levé tyče.
06:27
Hra se nastěhovala do středního pásma.
05:51
Je tu další liberecký ofsajd.
05:21
Voráčkova tvrdá střela z mezikruží vyprášila Lašákovi výstroj, slovenský brankář si připisuje další úspěšný zásah.
04:50
Valského přízemní pokus jen těsně minul hostující klec!
04:36
První liberecká střela na branku. Lakatošovo lehké nahození však Halász bez potíží kryl.
04:13
04:01
Další snažení Tygrů zastavil ofsajd.
03:39
Jánošík dobře přihrával před branku, ani jeden z hráčů v bílém se však v tomto prostoru nenacházel.
03:19
Musil tvrdě vypálil od modré, minul však Lašákovu branku.
02:42
Hra je plná nepřesností, ani jeden tým si nedokáže vytvořit tlak v útočném pásmu.
01:55
Bruslaři se však ubránili a rozehrávají.
01:20
Až nyní vyrážejí kupředu také domácí.
00:53
Liberečtí jako by se teprve probouzeli, Mladá Boleslav je stále u puku.
00:33
Hyka hned v úvodu stanul sám před brankářem, Lašák však jeho pokus srazil vedle pravé tyče!
00:19
Hosté okamžitě vyrážejí kupředu.
00:01
Arénou zní státní hymna, brzy již po oficiálním ceremoniálu budeme moci začít.
Prezident klubu Petr Syrovátko právě převzal Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje!
Bílí Tygři kromě Prezidentského poháru přebírají také šek na 1 000 000 Kč na rozvoj mládežnické základny.
Aktéři dnešního utkání jsou již na ledě!
Již za okamžik Bílí Tygři převezmou Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy. Bude zajímavé sledovat, jestli ho i tentokrát pozvednou nad hlavu nebo se v rámci tradice poháru nedotknou.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Pyrochta, Derner, Havlín, Jánošík, Plutnar, Kolmann – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Plodek, Svačina – J. Stránský, Bližňák, Vantuch – Ordoš.

BK Mladá Boleslav: Halász (Groh) – Hanzlík, Kurka, Bernad, Štich, Holub, T. Voráček – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský (A) – Pabiška (A), Vampola, Jonák.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek.
Jak tento pikantní souboj dopadne? Oslaví Bílí Tygři Prezidentský pohár výhrou? To se dozvíme v pátek od 18:20!
Majitelé Prezidentského poháru

Tygři si stejně jako vloni zajistili zisk Prezidentského poháru pro nejúspěšnější tým základní části. Povedlo se jim tak už počtvrté v klubové historii, podruhé byla trofej obhájena.

Ke kýženému poháru nakonec v úterý stačil pouze bod. Ten Tygři získali na ledě litvínovské Vervy a zaokrouhlili tak svůj počin na číslo 100. Ani toto množství ještě nemusí být definitivní, protože závěrečné kolo máme ještě před sebou.

O zajímavý průběh nebude nouze, navíc Tygři obdrží stejně jako během mistrovské sezóny Prezidentský pohár.
Derby jak se patří

Zápasy Liberce s Mladou Boleslaví bývají vždy velmi vyhecované a vyrovnané. Jinak by tomu nemělo být ani tentokrát, protože jde o hodně. Tygři se budou chtít rozloučit se základní částí vítězně a ukončit tak sérii tří porážek v řadě.

Naopak Bruslaři bojují o získání osmé příčky, která by jim dala výhodu startu na vlastním ledě během předkola. Kdyby Středočeši nebodovali a Plzeň vyhrála, mohli by navíc stanout proti Chomutovu, který se jen tak tak nedostal do čtvrtfinálové šestky a podle pořadí je nejnáročnějším protivníkem.
V pátek od 18:20 nás čeká velmi pikantní souboj mezi Libercem a Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.