Liberec - Hradec Králové: Puk se od mantinelu odrazil na hůl Köhlera, 2:1

To je ode mě z liberecké Home Credit Areny vše. Těším se s vámi na viděnou u dalších onlajnů!
Nejlepší hráči utkání: Roman Will (LIB) a Richard Jarůšek (HKM).
Utkání je u konce! Bílí Tygři nakonec udrželi těsné vedení nad Mountfieldem HK a přidali devátou tříbodovou výhru v řadě! Mountfield naopak přišel o sérii venkovní neporazitelnosti.
59:59
Sedmnáct setin sekundy před koncem se bude vhazovat pásmu Liberce! To už nejspíš hosté nemohou stihnout.
59:51
Hra je opět přerušena. Bude se vhazovat před Willem. Hradci už však příliš času nezbývá.
59:26
Mountfield uzamkl Tygry v pásmu!
58:53
Jelínek z úhlu minul prázdnou branku!
58:27
Dramatická koncovka pokračuje! Hra je přerušena po skrumáži v obranném pásmu Liberce a bude se vhazovat před Romanem Willem.
58:13
Ordoš to zkusil ze středního pásma, minul však branku a následuje zakázané uvolnění.
Je to tak! Hradec Králové to zkouší v šesti!
Hosté si vyžádali oddechový čas. Mountfield nejspíše zvažuje odvolání brankáře.
58:06
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
57:36
Mountfield má puk na hokejce, ale nedaří se mu vyrazit do útoku.
57:03
Šimkovu střelu likviduje Patrik Rybár. Teprve nyní následuje komerční přestávka.
56:19
Bartovič se po souboji se soupeřem ocitl na zemi, rozhodčí však zůstávají v klidu.
55:40
Domácí to opět překombinovali a v útočném pásmu přišli o kotouč.
54:52
Zakázané uvolnění domácích.
54:40
Hradečtí ostřelovali branku Romana Willa, ten si však se všemi pokusy poradil.
54:13
Čápova střela skončila vysoko nad.
53:30
S blížícím se závěrem ubylo šancí, hraje se ze strany na stranu bez vážnějšího zakončení.
52:35
Nicméně hráči Hradce se právě provinili zakázaným uvolněním.
52:09
Liberečtí ztratili v útočném pásmu kotouč, kupředu vyráží Mountfield.
51:48
Zakázané uvolnění Tygrů.
51:20
Domácí hrají v plném počtu.
51:18
Ordoš ujížděl v oslabení sám na brankáře, klička mu však nevyšla a Rybár puk vyrazil!
51:05
Další vyhození domácího týmu a přesilová hra hostí pomalu končí.
50:49
A puk je opět až u Rybára.
50:30
Liberečtí opět vyhazují.
50:09
Po nepřesné kombinaci Hradce je puk ve středním pásmu.
49:34
Newton pálil od modré těsně vedle!
49:20
Tento výrok se libereckým nelíbí! Radim Šimek (LIB) zůstal zaklesnut v souboji s Rastislavem Dejem a rozhodčí mu udělují dvouminutový trest za držení protihráče! Pro Bílé Tygry je to pořádná komplikace. Dokáží hosté v přesilové hře vyrovnat?
48:41
Domácí jsou opět u puku, nedaří se jim však přesunout do pásma Mountfieldu.
48:20
Liberečtí se nepřesností opět sami vyhnali z útočného pásma.
48:00
Hra je plná přerušení, nyní se bude vhazovat pro změnu před Willem.
47:31
Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění.
47:05
Dragounovo nahození Will kryl, bude se vhazovat v pásmu Liberce.
46:38
Hned po vhazování skončil puk mimo hrací plochu, hra je přerušena.
46:33
Hra je přerušena, neboť na ledové ploše zůstal ležet Rudolf Červený. Nakonec se však dopravil na střídačku svépomocí a bude moci pokračovat ve hře. Následuje komerční přestávka.
46:08
O to samé se na druhé straně pokusil Kukumberg, ale jeho zakončení zastavil Will betonem.
45:11
Derner obkroužil branku a zakončoval, jeho střela však nedoputovala až k Rybárovi.
44:36
Po nepřesné liberecké rozehrávce přišli Tygři o kotouč.
44:23
Červeného střelu tečovala obrana do ochranné sítě, bude se vhazovat před Romanem Willem.
Dnešní utkání sleduje 6 199 diváků.
43:36
Liberečtí vyrazili kupředu a Rybár musel přerušit hru.
43:06
Následný útok Mountfieldu přerušil ofsajd.
43:01
Domácí si pořádně komplikovali rozehrávku, nakonec se však přeci jen dostali do středního pásma.
42:10
Gregorcova střela od modré pohodlně zaplula do lapačky Romana Willa.
41:53
Po zásahu Lukáše Vantucha je Tygrům pískán úmyslný ofsajd. Hra se stěhuje před Willa.
41:32
Lakatošova střela byla zbytečná, hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:36
Špačkovu střelu vykopl betonem Rybár.
40:21
Hosté rozehrávají z vlastního obranného pásma.
40:01
A je to tu, třetí dějství začne co nevidět!
Druhé dějství nám pořádně zamotal vývoj utkání! Hradec měl herní převahu a po zásluze se dočkal snížení, když brankáře Romana Willa překonal z dorážky Bedřich Köhler. Tlak Mountfieldu pokračoval, další branku však nepřinesl, Liberečtí tak i nadále vedou. Jak se skóre změní ve třetím dějství? To začne zhruba v 19:51.
40:00
39:31
Vantuchův pokus bekhendem brankáři žádné potíže nenadělal.
38:56
38:15
Radivojevič dobře přihrával před branku, nikdo z jeho spoluhráčů se však k puku nedostal.
37:23
Tentokrát Čápův pokus vyrazil Roman Will.
37:03
Střelu Zdeňka Čápa zastavila liberecká defenziva.
36:23
Domácí chtěli vyrazit kupředu, jejich snahy však přerušil ofsajd.
36:04
A následuje to samé, ovšem na druhé straně.
35:17
Zakázané uvolnění Liberce.
35:01
Puk skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:36
Puk opět doputoval po ledu až k Willovi, který raději přerušil hru.
33:27
Puk skončil v ochranné síti, bude se vhazovat před Romanem Willem. Ovšem až po komerční přestávce.
33:20
Milan Bartovič mohl vyrazit do protiútoku, ovšem neprokličkoval se mezi dvěma obránci.
32:22
Lakatoš vyvezl puk do útočného pásma, ale nakonec o puk přišel.
31:57
Štajnochova dělovka od modré neprošla obranným valem domácích.
31:39
Liberečtí se i nadále brání.
31:00
Hradec je v posledních minutách aktivnější a opět se nastěhoval do libereckého pásma.
30:25
Hradec právě vstřelil branku!
A je sníženo. Po více než 183 minutách končí neprůstřelnost Romana Willa! Po střele Reného Vydareného se puk odrazil na hokejku BEDŘICHA KÖHLERA a ten dorazil kotouč do branky.
Asistence: René Vydarený, Jaroslav Bednář.
29:29
Radivojevič s Bartovičem ujížděli dva na jednoho, ale první jmenovaný nakonec o kotouč přišel.
29:03
Pláňkova střela zapadla pouze do připravené lapačky Romana Willa.
28:14
Další velká šance Hradce, proti Kukumbergovi se však vrhnul dosud bezchybný Will a puk chytil!
28:01
Rastislav Dej mohl po přesném pasu pálit do prázdné branky, ale puk mu sjel po kotouči a ve stoprocentní příležitosti minul!
27:58
Liberec hraje v plném počtu.
27:16
Mojžíš vyhazuje puk přes všechny čáry až k Rybárovi.
27:01
Po dalším zákroku Romana Willa je hra přerušena.
26:50
Štajnochovu střelu srazil spoluhráč Jarůšek do rohu kluziště.
26:19
Liberečtí se osvobozují.
25:58
Další vyloučení na straně domácích. Petr Jelínek (LIB) míří na dvě minuty za katr za nebezpečnou hru vysokou holí.
25:41
Lakatoš zavezl puk do útočného pásma, zde se ho však opět zmocnili hosté.
Liberečtí si nyní vyžádali oddechový čas.
25:12
Rastislav Dej střílel z mezikruží ve skvělé pozici a mířil dobře, Roman Will však předvedl ještě lepší zákrok a puk dokázal chytit! Liberecký brankář je v neuvěřitelné formě!
24:43
Chvíli se bojovalo o puk v rohu obranného písma Liberce, nyní už se však hra přesouvá do středního pásma.
23:51
Stránský před brankou hledal Vantucha, ale ten nedokázal z bezprostřední blízkosti zakončit!
23:15
Richard Jarůšek jel sám na brankáře, ale Roman Will ho dokázal vychytat!
22:54
Oba týmy hrají v plném počtu.
22:38
Přečíslení 2 na 1 dokázal liberecká Ševc skvělým zákrokem zastavit!
22:06
Jánošíkova tvrdá dělovka prolétla pouze vedle pravé tyče.
21:36
Hra ve čtyřech zatím připomíná spíše boj o střední pásmo.
20:54
Vylučuje se na obou stranách. Martin Pláněk (HKM) dostává dvouminutový trest za nafilmovaný pád po podražení Petra Jelínka (LIB).
20:54
20:43
Liberečtí to teď možná až překombinovali. Jelínek místo střely přihrával a připravil tým o zajímavou šanci.
20:13
Střelu Branka Radivojeviče dokázal Patrik Rybár zachytit.
20:02
Liberečtí hrají v plném počtu.
20:01
Oba celky se vracejí na ledovou plochu. Již za minutu budeme moci pokračovat ve hře.
Máme za sebou třetinu plnou zajímavých okamžiků! Tygři se dostali do vedení 2:0, ale v závěru první periody mohlo být sníženo. Šimánek dokázal překonat Romana Willa, ovšem videorozhodčí potvrdili, že až po uplynutí času, gól tedy nemohl platit. Druhá třetina začne zhruba v 18:57. Přinese nám také takto zajímavé momenty?
20:00
Branka není uznána!
A pozor! Prohlíží se videozáznam hry! Šimánek totiž ujel do libereckého pásma a prokličkoval se před brankáře. Následně dokázal překonat Willa, ale není jisté, zda ještě před uplynutím nebo po uplynutí času.
19:55
Nahození hostí ze středního pásma skončilo pouze v ochranné síti.
19:41
Štajnochovu dělovku vyrazil Will do bezpečí.
19:23
Newton sestřelil vlastního spoluhráče! Rastislav Dej byl nepříjemně trefen do kolene a je doprovázen z ledu za pomoci spoluhráčů a masérů! To muselo bolet...
19:12
Newtonova střela skončila pouze v náručí Romana Willa.
18:33
A znovu skvělý Will! Střelu Stanislava Dietze pouze vyrazil, proti Jarůškově dorážce však famózně vytrčil beton a zastavil puk v cestě do branky!
18:03
Uvidíme první vyloučení na domácí straně. Milan Bartovič (LIB) dostává dvouminutový trest za držení protihráče.
17:29
A další icing Bílých Tygrů.
17:20
Rastislav Dej střílel z úhlu, ale nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče.
16:52
Tak ne, rozhodčí mění svůj verdikt, omlouvají se a bude se vhazovat ve středním pásmu. Liberečtí tedy mohou vystřídat.
16:52
A následuje další zakázané uvolnění Tygrů.
16:45
Následně Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění.
16:41
Džerinšovu střelu vyrazil Will betonem.
16:16
Stránský zavezl puk do útočného pásma, zde se ho však opět zmocnili hosté.
15:33
Rybár přerušuje hru, bude se vhazovat v pásmu Mountfieldu.
14:42
Také hradečtí po delší době zaútočili, žádné nebezpečí z toho však nebylo.
13:47
Vantuchova tečovaná střela proskákala jen těsně nad břevnem branky Patrika Rybára!
13:39
Hradec následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
13:37
Skrytou Ordošovu střelu Rybár vůbec neviděl a byl tak poněkud překvapen, když mu orazítkovala rameno!
13:28
Rybár dlouho hledal puk ve svém brankovišti, nakonec ho však vyrážečkou dokázal přikrýt a přerušil hru. Následuje další komerční přestávka.
13:09
Liberečtí mají puk na hokejkách a zakládají další útočnou akci.
12:40
Hosté hrají v plném počtu.
12:19
Lukáš Krenželok stanul zcela osamocen v mezikruží, také on ale těsně minul branku Mountfieldu!
12:09
Šimek je skutečně při chuti! Také jeho další tvrdá rána však minula klec.
11:33
Šimkova dělovka prolétla těsně kolem branky!
11:20
Liberečtí jsou nebezpeční, zatím jim však chybí zakončení.
10:40
A vidíme první vyloučení dnešního dne. Jiří Šimánek (HKM) míří na trestnou lavici za podražení.
10:14
Neskutečné, co předvedl Roman Will! Michal Dragoun po přihrávce útočným pásmem střílel do prázdné branky, přesto dokázal mladý brankář natáhnout svůj beton a puk zastavit! Sám útočník Mountfieldu nevěřícně kroutí hlavou!
09:49
Šimkovu střelu dokázal Rybár vyrazit před sebe.
09:35
Mountfield vyhazuje na zakázané uvolnění.
09:22
Liberec právě vstřelil branku!
A Tygři z protiútoku trestají! To byla neskutečná akce v podání JANA ORDOŠE! S pukem vjel do útočného pásma, obkroužil branku, najel si před ni a zavěsil kotouč takříkajíc pod víko!
Asistence: Lukáš Vantuch.
09:09
Rastislav Dej vypálil z mezikruží a Roman Will musel předvést hbitý zákrok lapačkou, aby puk zastavil! Vyrazil ho však pouze před brankoviště a následně čelil také dorážce, přesto si mladý strážce liberecké klece poradil.
08:37
Po nepřesné rozehrávce se však domácí sami vyhnali z pásma a musí začít znovu.
08:05
Hra se teď poněkud uklidnila, kotouč mají na hokejkách Tygři.
07:05
Dragounova teč proskákala brankovištěm Romana Willa pouze podél pravé tyče.
06:29
Hra se opět přestěhovala před Rybára. Ten nakonec po střele Lukáše Vantucha skryl kotouč v lapačce a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
05:57
Hradec hned vyrazil do útoku, ale ohrozit Willa nedokázal.
05:13
To byl přechod do protiútoku! Šimek přiťukl puk Janu Stránskému, ten v útočném pásmu posunul na DANIELA ŠPAČKA a jeho střela zapadla o tyčku až do sítě!
Asistence: Jan Stránský, Radim Šimek.
04:38
To byla šance! Jan Ordoš se proháčkoval až před brankáře, nedokázal však překonat Patrika Rybára! Ten vyrazil puk za branku.
04:17
Po Jánošíkově střele skryl Rybár puk v rukavici, bude se vhazovat v pásmu Mountfieldu.
03:52
Dernerův bekhend Rybárovi žádné větší potíže nenadělal.
03:17
Hradec teď zamkl Tygry v pásmu! Will se musel činit, s Jarůškovým i Džerinšovým pokusem si však poradil a domácí se konečně osvobozují.
02:50
Šimánkova teč nesměrovala do branky.
02:20
Po Hrabíkově nahrávce se kotouč dostal před branku, nikdo z Tygrů zde však nebyl připraven zakončit.
01:37
Za Vantuchovou střelou se Rybár pouze ohlédl, nemusel však naštěstí pro něj zasahovat.
01:09
Štajnochův pokus vyrazil Will maskou do ochranné sítě.
00:54
Bulíř tečoval kotouč na branku Patrika Rybára a ten raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:25
Šimánkova střela byla sražena vysoko nad.
00:09
Ševc hledal hned v samotném úvodu Dominika Lakatoše, ale puk pouze prosvištěl do útočného pásma.
00:01
Oba celky již nastupují na ledovou plochu. Utkání bude moci brzy začít.

Bílí Tygři Liberec: Will (Bláha) – Mojžíš, Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Jánošík, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Bulíř (C), Radivojevič – Svačina, Vantuch, Ordoš – J. Stránský, Hrabík, D. Špaček – Hrníčko.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, Dragoun, Červený – J. Veselý, T. Knotek, R. Pavlík..
Jak si oba celky v souboji čtvrtého týmu s druhým povedou? To se dozvíme v pátek od 18 hodin.
Zato Hradec Králové už potřebuje nutně zabrat. V posledních domácích zápasech vstřelil jedinou branku a podlehl Litvínovu a Plzni s celkovým skóre 1:7. Zato venku to však Mountfieldu šlape. Hráči z města pod Bílou věží bodovali naplno ve třech posledních duelech na ledě soupeře, když si smlsli na Karlových Varech, ovládli derby v Pardubicích a následně přehráli také Spartu.

Liberec však bude velmi těžkým oříškem. Naposledy v Liberci Mountfield zvítězil v roce 2013. Zato v letošním prvním vzájemném duelu se na východě Čech radovali právě domácí, když si s Tygry poradili po samostatných nájezdech. Obhájci mistrovského titulu se však od té doby dostali do mnohem větší pohody.

V tuto chvíli Mountfield dýchá svým pátečním soupeřům v tabulce na paty. Na pátém místě však odehrál o čtyři zápasy více, než Liberec, protože předehrává zápasy, které se kryly s účastí na prosincovém Spengler Cupu.
V lepším rozpoložení vstupují do zápasu rozhodně domácí Bílí Tygři. Jejich forma v posledních týdnech je vysloveně skvělá. V osmi posledních zápasech bodovali pokaždé naplno a vystoupali už na čtvrtou příčku tabulky, na své sousedy navíc mají několik zápasů k dobru.

Během zmíněných osmi duelů navíc inkasovali pouze čtyři branky. Soupeřům trvalo 209 minut, než našli recept na Jána Lašáka, nyní se pro změnu dostal do formy Roman Will. Ten už neinkasoval 153 minut a vyhoupl se do čela brankářských statistik české extraligy.

Krom toho se týmu daří také v ofenzivě. Hlavním tahounem Tygrů je v posledních kolech Petr Jelínek, jenž v pěti utkáních posbíral sedm bodů. Do sestavy se navíc vrátí také urostlý Lukáš Vantuch, který nemohl nastoupit v Olomouci pro jednozápasovou stopku od disciplinární komise. V minulém ročníku nastupoval právě v dresu Mountfieldu a zápas pro něj bude mít speciální příchuť.
V utkání 22. kola hokejové Tipsport extraligy na sebe narazí rozjetí Bílí Tygři Liberec a královéhradecký Mountfield.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.